RIJNSTREEK Forumavond in De Engel ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955BE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN De 71-jarige mevr. G. G.—K., wo nende in de Van Boetselaerstraat, werd Vrijdag omstreeks 1 uur door buren achter in haar tuin gevonden, liggend op de grond, in bewusteloze toestand. Mevr. G. zou de ramen echte** haar woning gaan zemen. Dit karweitje werd gewoonlijk door haar man ge daan, doch hij was nu afwezig. Door middel van een keukentrapje zou mevr. G. het platje, ongeveer 2 meter hoog, beklimmen. Niemand weet of zij van de trap, dan wel van het platje was afgevallen. Dr. P. constateerde hersenschud ding en een wonde aan het achter hoofd. „Alphense Vriendenclub". In de 'bovenzaal van café ,,'t Centrum" ex poseerde de Postduivenver. „Alphen se Vriendenclub' haar dieren. Keur meester was de heer J. Stoppelenburg uit Gouda. De uitslag luidt: mooiste oude dof fer: M. Bijsterveld; mooiste oude dui- vin: A. Groenendijk; mooiste jonge duivin: M. Bijsterveld; mooiste jonge doffer: Th. v. d. Elshout. Klasse I (onbevlogen): 1. L. Star- reveld 95 punten; 2. E. v. Wilgen 94M pnt.;3. Jac. Verkade 94 yt punt. Klasse II (tot 400 km.) doffers: 1. L. Starreveld 94^2 pnt.; 2. J. Dom burg 94^ pnt.; 3. P. Brunt 94 pnt. Klasse IH, doffers boven de 450 km. bevlogen: 1. M. Bijsterveld 95 pnt.; 2. Th. v. d. Elshout; 3. J. Kooda. Klasse IV, onbevlogen duivinnen: 1. P. Brunt 94 pnt.; 2. idem 93 pnt.; 3. A. Wijsman 92 pnt. Klasse V. duivinnen tot 450 km.: 1. A. Dissel 95 pnt.; 3. M. Bijsterveld 95 pnt.; 3. idem 94 pnt. Klasse VI, duivinnen boven de 450 km.: 1. M. Bijsterveld 95 pnt.; 2. Th. Godthelp 94J/£ pnt.; 3. W. Tromp 94 y pnt. Klasse VTI, late jonge doffers: 1. A. Boesveld 94J^ pnt.; 2. idem 94 pnt.; 3. P. Brunt 92 pnt. Klasse VIII, jonge doffers, onlbe- vlogen: 1. H. P. de Wit 94V2 pnt.; 2. E. v. Wilgen 94y, pnt.; 3. M. Hogenes 94J4 pnt. Klasse IX, jonge doffers, onbevlo gen: 1. A. Groenendijk 95 pnt.; 2. A. Wysman 95 pnt. Klasse X, late jonge duivinnen: 1. A. Groenendijk; 2. A. Wijsman. Klasse XI, idem: 1. M. Bijsterveld; 2. E. v. Wilgen. Klasse XII, jonge duivinnen be vlogen: 1. Th. v. d. Elshout; 2. B. van Leeuiwen; 3. J. Rooda. Bridgeclub. De uitslag Alphense Bridgeclub 7e ronde. Groep A: 1. Carsjensv. Oord 388.13 2. ArlemanZijerveld 379.57; 3. v. Beestmevr. Straver 380.43; 4. v. Heiningende Vos 348.40 5. HorstWalraven 345.80; 6. mej. van RhoonNoordebos 317.66; 7. MeierWanrooij 30566. Groep B: 1. SmitVerwegen 384.52 2. mevr. Falkema-^v. d. Linde 382.73; 3. HartingStraver 356.83; 4. BroekmanUttens 350.49; 5. v. Winkel jrZijerveld 342.76; 6. BahlmanDriehuis 336.50; 7. Koren Smit 325.57; 8. StarrenburgSte- houwer 304.66. Groep D: 1. de JongLeeuwen hoek 388.43 2. KromhoutOskam 379.11; 3. Dames HooyerStarren- burg 362.63; 4. Koster—Oudshoorn 348.20; 5. Couvee—Visser 331.14; 6. HertogKroon 326.13; 7. BosMei- rik 323.79; 8. SprangZaal 276.60. Groep D: 1. DomburgVink 376.09 2. Joha—Sakko 359.20; 3. echtpaar v. Wijk 356.76; 4. Oppelaar Seppen 354.64; 5. Sluijsv. Win kel sr. 346.92; 6. v. d. Leedenmevr. Seppen 341.85; 7. Blomv. d. Hulst 321.79; 8. Echtp. de Klerk 306.69. BODEGRAVEN AFSCHEID ULO-HOOFD Vele genodigden waren in het Beursgebouw aanwezig, toen de heer A. Beversluis officieel afscheid nam als hoofd der Chr. ULO-school. Na een woord van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Batelaan, kreeg de heer Beversluis zelf het woord om enige woorden te wijden aan zijn 18-jarig verblijf in de gemeente. De inspecteur, de heer Schipper, prees de heer Beversluis als een bescheiden en werkzaam hoofd en wenste de opvolger, de heer D. Visser kracht toe om de moeilijke taak als hoofd op zich te nemen. Vervolgens was er een lange rij van sprekers, o.a. weth. Karssen namens het gemeentebestuur, ds. Vermaas namens de kerken, de heer Kokmeijer namens de school hoofden, de heer W. v. Liempt als secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarvan de heer Beversluis voorz. was. Allen schet sten hem als een eenvoudig en min zaam man, die de school tot uitzon derlijke bloei bracht. In Ede wacht herri een betrekking als leraar aan de Chr. Kweekschool voor onderwijzers. Velen maakten na afloop van het officiële gedeelte gebruik om van de heer Beversluis persoonlijk afscheid te nemen. Nieuwe Gymnastieklokaal. B. en W. maken bekend, dat voor belang stellenden op Vrijdag 18 Nov. a.s. gelegenheid bestaat om het nieuwe Gymnastieklokaal bij de Da Costa- school te bezichtingen. De medische dienst voor het ko mende weekeinde zal worden waar genomen door dr. D. Ragay, Noord straat. tel. 2030 en Zr. v. Wijk, Zuid zijde 14. Geb.: Leendert Arie, z. v. A. Dom burgHoosbeek; Matthijs M., z. v. W. BrakLangerak; Cornelia, d. v. J. VonkLaurier; Jan Bart, z. v. C. KoolSpruijt; Cornelis, z. v. C. ten Erinkv. d. Wiel; Jacobus z. v. J. V oordou wUithol. Ondertr.: Marinus Lam 22 jr. en Celia Verkade 20 jaar. Getr.: Johannes Bunnik 31 jr. en Cath. Goosen 30 jaar. Overl.: Gerardus Thijsse, 83 jaar, echtgen. van D. Schouten. NAZERSW0UDE ERNSTIGE AANRIJDING Gisteravond omstreeks half acht heeft ter hoogte van de gemeente-se cretarie aan de Rijndijk een ver- keers-ongeval plaats gehad. De 47-jarige mevrouw C. Vree- burg-Schakenbos, wonende op het Dorp, was met de autobus van de N.V. Citosa naar de Rijndijk geko men om zich verder te voet naar de Zonneveldstraat, waar familie van haar woont, te begeven. Bij de over steekplaats bij de gemeente-secreta rie gekomen stak zij, zonder zich van de veiligheid te vergewissen, de gro te verkeersweg over. Een uit de richting Leiden komen de personenauto, kon haar, ondanks krachtig remmen, niet ontwijken. Mevrouw Vreeburg liep hierbij een hersenschudding en aan beide benen een fractuur op. Nadat de eerste hulp door dokter H. Blaauwendraad uit Koudekerk aan den Rijn verleend was, werd de patiënte ter verdere behandeling naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. KOUDEKERK Verandering depot Groene Kruis. Nadat mej. C. S. Vlasveld een reeks jaren haar goede zorgen heeft be steed aan de uitleengoederen van het Groene Kruis, zijn deze voortaan te verkrijgen bij de wijkverpleegster, Zr. Hartman, Hoogewaard 115, elke avond tussen zes en zeven uyr. Bloedtransfusie. Maandagavond a.s. van 710 uur is er in de open bare school gelegenheid om voor het Rode Kruis bloed af te staan. Niet alleen de 328 Koudekerkers, die zich daarvoor opgegeven hebben, maar ook allen, die onverhoopt geen bezoek ontvingen, of zich nog niet opgaven, zijn van harte welkom. LEIMUIDEN K.V.P.-ledenvergadering. De af deling Leimuiden en Rijnsaterwoude hield een bijeenkomst in het café van de heer C. J. van Graas. De voor zitter, de heer H. W. v. d. Hoorn noemde deze vergadering reeds een begin van de verkiezingsactie voor 1956. Hij memoreerde de ledenwer vingsactie, die, dank zij de vele me dewerkers, een groot succes is ge worden. Bij de aanwijzing van voor lopige candidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen in 1956 werd de volgende lijst samengesteld: M. P. v. d. Weijden, Jac. Groen, mr. G. J. Ver meulen, L. P. Duivensteijn, Vergou we, mr. Bach, P. H. Mooi, C. J. v. d. Ploeg, dr. A. Lucas, en mej. Stringa. Tijdens de rondvraag werd verzocht een forum-avond of een propaganda- avond te houden met als spreker een der candidaten. Besloten werd in het komende jaar uit te nodigen de heren Deerenberg of v. d. Ploeg. Hierna werd nog een overzicht gegeven van de plaatselijke ledenwervingsactie, die het aantal leden van 295 op 538 had gebracht. Goed geslaagde Oogstdankdag. Het is de laatste jaren een traditie géworden, dat de L.T.B. eenmaal in het jaar na de oogst haar leden op roept, om deel te nemen aan de Oogstdankdag. Deze dag komen dan en georganiseerde katholieke boeren en tuinders een of meermalen bijeen met de bedoeling om God te bedan ken voor de weldaden van de oogst in het afgelopen jaar ontvangen. Deze hoogtijdag van de L.T.B. had deze week plaats en algemeen was men van mening dat deze dag wat deel name en sfeer betreft bijzonder goed geslaagd is. 's Morgens om 8.45 uur woonden vele L.T.B.-ers en hun huis genoten de H. Mis uit dankbaarheid bij. In een korte toespraak wees de G.A. op de betekenis van de Oogst dankdag, en op de plicht van dank baarheid tegenover God de gever van alles. Tijdens het Offertorium werden vruchten der aarde en bloemen naar het Altaar gedragen door bruidjes. Dit was slechts een symbool van de vele producten, die de L.T.B.-ers de zer dagen aan de pastorie bezorgd hadden en waarvoor de G.A. de be stemming zal bepalen. Na de H. Mis kwamen de leden en huisgenoten bijeen in het café van de heer J. Keijzer, voor het ontbijt. Ook pastoor Hofstede nam hieraan, deel. De voorzitter, de heer G. P. v. d. Meer, sprak hier de leden in een kort welkomstwoord toe. Een goed verzorgd ontbijt in een gezellige sfeer nam geruime tijd in beslag. Na het ontbijt verschenen in de zaal twee kinderen van de gastheer, gekleed als Pater en Zuster. De collecte die na een aardig gedichtje van de kleine Franciscanen volgde, bracht op on geveer 45.Nadat men enige tijd gezellig had doorgebracht werd voor gesteld de heer Rongen van de Centr. Coöp. Boerenleenbank te Eindhoven. De heer Rongen hield een causerie over het ontstaan en het belang van de bank voor de boerenbevolking. Ondanks dit taaie onderwerp wist spreker de aanwezigen enige tijd te boeien. Ook werd nog een film ver toond over het werk van de boeren leenbank. Het middaguur was al bij na genaderd toen de G.A. de gele genheid kreeg enkele aangelegenhe den betreffende de afdeling te be spreken. De G.A. toonde o.a. een ont werp van een vaandel, dat de afde ling zal aanschaffen. Behoudens en kele kleine wijzigingen, die zullen worden aangebracht, had dit ontwerp aller instemming. Tot slot werd nog besproken de feestavond van het 40- jarig jubileum van de bond, welke op 15 Nov. te Leiden gehouden zal wor den. Forumavond voor de jeugd. In het winterprogram van N.K.J.B. en L.T.J. werd deze week een forum avond gehouden die weer goed ge slaagd is. Het forum werd deze keer gevormd door de heren S. J. Visser, bestuurslid der L.T.B., J. v. Veen na mens de R.K. Middenstand, kapelaan Kuttschrutter, R. J. Broekhuizen, voorzitter der K.A.B., en de heer G, Buykx als wethouder. Als gespreks leider fungeerde J. J. v. d. Meer.. De waarnemend voorzitter der N.K.J.B. de heer K. de Prie sprak een inlei dend woord en dankte de forumleden voor hun medewerking om het pro gram van de jeugd zo goed mogelijk te doen slagen. Allereerst werd de vraag gesteld of het forum een idee kon opperen om het bezoek aan het parochiehuis te verbeteren, 't Forum was van mening, dat de jeugd hier voor zelf enthousiasme moet kweken bij de jongelui voor de vaak nuttige avonden, die in het parochiehuis plaats vinden. Een filmpraatje had tot resultaat, dat op 1 December reeds een filmavond gegeven zal worden, die zo mogelijk herhaald zal worden. Over het veel besproken betaald voetbal was de conclusie: sport alleen uit liefhebberij is beter maar om niet op de achtergrond te geraken in de voetbalwereld was men hiertoe genoodzaakt. Aan het slot vertolkte de heer K. de Prie de dank van alle jongeren voor deze interessante avond en sprak de hoop uit, dat binnenkort wederom een fo rumavond gehouden kan worden. DE KNEKEL TIJDELIJKE FONTEIN Vrijdagmiddag was men bezig met het ophogen van de bergen, tussen de pas gereed gekomen woningen in de mgr. Noordmanlaan. Dit werk wordt uitgevoerd door de fa. Strijland, ter wijl de fa. v. Veen zorg draagt voor de aanvoer van grond en koolas. E'en grote wagen met grond reed nu ook weer tussen de huizen, toen plotse ling, de achterwielen door het nog weke wegdek zakten en de hoofd leiding van de waterleiding zo ern stig beschadigde, dat het water met een enorme straal omhoog spoot. Ge lukkig beschikte de arbeiders van Strijland over een sleutel waarmede de hoofdkraan kon worden dicht ge draaid. Dadelijk werd het waterlei dingbedrijf in kennis gesteld. Binnen 20 minuten arriveerde men in de Kwakel. Tot laat in de avond is men bezig geweest de schade te herstellen, om voor de huisvrouwen het onge mak tot een minimum te beperken. K.D.O. Het le elftal heeft de zware taak om een van de koplopers Ambini op eigen terrein te gaan be kampen; het 2e elftal speelt eveneens uit en wel tegen Watergraafsmeer b, gezamenlijk wordt per extra bus ver trokken vanaf Leenders om 12.45 uur. Het le junioren elftal speelt uit tegen Amstel Zwaluwen, aanvang 2.30 uur. Het 2e junioren elftal speelt thuis tegen D.C.G. aanvang 1 uur. NIEUWKOOP ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL De kunstsmid G. Verhoog Pz. ge raakte met zijn duim bekneld tussen een pers; de duim werd geheel plat gedrukt. De heer L. v. Capel heeft hem naar dokter Bremer vervoerd voor verdere behandeling. E.H.B.O. De parate en actieve afdeling Nieuwkoop van. de E.H.B.O. bestaat 10 jaar. A.s. Maandag 14 Nov. zal dit tweede lustrum feestelijk ge vierd worden in „Het Vliegende Paard", 's avonds om 8 uur. Schaken. Uitslagen onderlinge competitie: P. J. de Rooy—A. Vijf huizen 0—1; J. G. BremerJ. Ver- wey 1—0; G. v. d. LaanH. v. d. Marei 01; A. Plaizier—Th. J. F. Teunissen 0—1; J. G. VroonhofJ. Vijfhuizen y2—ys; W. v. d. Bosch H. v. d. Marei yy2\ A. A. Ruitef- manK. C. Angenent 10. De heer A. Kwakkenbos Jz. heeft als besteller bij de PTT zijn vaste aanstelling gekregen. LISSE Op de forum-avond, die in het ka der van de gezamenlijke ontwikke lingsavonden van de diverse stands organisaties en jeugdverenigingen in De Engel gehouden is zijn er veel Interessante vragen op het forum, be staande uit de heren J. W. v. d. Aard weg, gemeente-secretaris van Voor- hout,- A. v. d. Veld, lid hoofdbestuur v. d. K.A.B.. Haarlem en C. Strik, hoofdonderwijzer van de R.K. jon gensschool te Lisse, afgevuurd. Na het korte openingswoord van de heer G. v. d. Berg, waren de he ren van het forum het unaniem eens bij de beantwoording van de vraag: „Heeft d'e jeugd tegenwoordig minder zin om te studeren. Deze vraag .werd bevestigend be antwoord. Als oorzaak werd o.a. ge noemd de grotere ontspanningsmo gelijkheden en afleidingen. De eman cipatie van de vróuw werd door het forum toegejuicht. Een momenteel NIEUWVEEN Handbal. DTS I speelt morgen om 2 uur te Langeraar tegen Altior I. Dit zal voor de dames een zware opgave zijn. De junioren binden om 4 uur de strijd aan tegen de DES- junioren te Kudelstaart. RIJNSATERWOUDE Luto. Uitslagen onderlinge dam- competitie Luto.: B. RoestT. v. Lu iing 02; E. MurJ. Kinkel afgebr.; T. v. LuiingJac. v. Dorp 20; Joh. Jansen(B. Roest 9—2; J. v. Tol W. F. v. Iperen afgetor.; R. Reumer- manA. Kooy afgebroken. R0EL0FARENDSVEEN GESLAAGDE „HERUITZENDING'' VAN „VOX LAETA" In de St. Jozefschool werd voor de leden van de gemengde zangver. „Vox Laeta'' en talrijke andere be langstellenden de viering van het 10- jarig bestaan waarvan het muzi kale gedeelte via een wire-recorder was opgenomen wederom ten ge hore gebracht. De opname was ver richt door de heer G. Elstgeest, ter wijl dr. Muskens zijn geluidsverster ker beschikbaar stelde. Met veel ent housiasme werd het een en ander be luisterd. De door het Haags R.K. Symphonie Orkest uitgevoerde mu ziekstukken werden vergeleken met gramofoonplaten van dezelfde muziek stukken. Dr. Muskens gaf hierbij zelf een toelichting. Bemerkende dat voor deze muziek een groeiende belang stelling blijkt te bestaan, verklaarde dr. Muskens zich bereid om nog meerdere malen orkestwerken uit zijn discotheek ten gehore te doen bren gen met e.v. deskundige toelichting van de directeur van „Vox Laeta", de heer Jan v. d. Meer. De eerste avond hiertoe werd reeds direct vast gesteld en wel op 15 December a.s. Collectantencollege Maria-presen- tatie. Het collectantencollege van Maria Presentatie hield haar 5e jaar vergadering. De niet ingewijde zal zich misschien afvragen, wat heeft een collectantencollege nu te verga deren? Er gebeuren vanzelfsprekend geen schokkende dingen, maar als men een vereniging heeft dan komen de leden eens bij elkaar. Daahbij werd met pastoor van gedachten gev/isetd over de manier van penningen innen. De kerken blijven voor grote finan ciële verplichtineen staan en de col lectes lopen over het algemeen te rug. Besproken werd ook het streven om meer de moderne manier toe te gaan passen, door alle collectes af te schaffen en dan een bijdrage van de parochianen te vragen naar draag kracht. Dit vraagstuk werd goed on der de loupe genomen, maar voor de parochie Maria Presentatie werd de tijd nog niet rijp geacht. In een korte toespraak tot zijn col lectanten bracht pastoor S. Ligthart hun dank voor het vele werk. Onze parochie, aldus pastoor, moet nog steeds elk jaar een groot bedrag af dragen aan het bisdom, maar ieder jaar gaat dit nog, en daarom moet ik tevreden zijn, en constateren, dat dit mede te danken is aan het werk van de collectanten. Schaakclub Utile Dulci. Voor de onderlinge competitie werd de 7e en 8e ronde gespeeld. De uitslagen wa ren als volgt: 7e ronde: H. van Klink Joh. Olijeihoek 10; P. SeipP. G. Oomen 0—1W. OomenH. W. van Someren 10. 8e ronde: Joh. OlijerhoekL. Kop pelaar 10; W. OomenTh. Olijer hoek 0—1; J. C. v. d. Meer—P. G Oomen 1—'0; H. W. v. Someren—G. A. v. Rijn. WCIUBRU^E Geboren: Francisco W., z.v. J. C. van der Meer en L. M. Schipper; Adrianus J., z. v. A. Pieterman en A. J. de Wit; Simon G., z. v. S. C. Borst en M. W. van Tol; Aaltje, d. v. W. Hoogerwegt en M. A. de Wit; Johannes W. z.v. W. Keessen en J. N J. Kooi; Maria J. d. v. J. van Rijn en C. Nijlaarsdam. Ondertrouwd: J. Th. van der Geest, 23 j. en G. W. de Vette, 22 j.; W. Ver zaal, 36 j. en M. J. Ros, 27 jaar. Getrouwd: R. A. M. Visser, 25 j. en C. de Lange, 27 j.; H. J. M. van der Ploeg, 27 j. en M. M. den Dubbelden, 26 jaar. Overleden: J. van der Star, echtg. van: P. M. van der Meer 60 j.; M. M. Swanink, 27 j.; A. J. C. M. Baak, edhtg. van: H. van Wieringen, 50 jaar. ZEVENHOVEN Vregadering KVP. Gisteravond hield de KVP haar jaarvergadering! welke werd geleid door de voorzitter W. Kerkhoven. In zijn inleidend woord sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit, dat de 0.50-actie voor het verkiezingsfonds '1956 in Ze-* venhoven zo goed geslaagd is; slechts enkele strookjes zijn weer terugge komen bij de penningmeester. De af deling Zevenhoven heeft geen extra propaganda-actie ondernomen voor het werven van nieuwe leden, daar de laatste jaren steeds bij het innen der contributie door het bestuur met alle mogelijke middelen is getracht om nieuwe leden voor de afdeling te winnen, zodat op het ogenblik rond 75 der katholieke kiezers als lid van de afdeling staat geboekt. Toch wilde spr. de resterende 25 nog eens ernstig aansporen, om zich in de gelederen der KVP te scharen; hun lidmaatschap is nodig om het blok zo hecht mogelijk te maken. Blijkens het jaarverslag van de secretaris bedroeg het aantal leden 229. Jammer is het, dat vooral de jongeren, die sedert%de jongste reg lementswijziging vartaf 18 jaar zich als^ lid kunnen rr.elden, hiervan zo weinig gebruik hebben gemaakt. Bij de candidaiatstelling voor de groslijst ter verkiezing van de Twee de Kamer in 1956 werden de vol gende personen gesteld: Jac. Groen, Th. S. J. Hooij, mej. dr. Marga Klompé, C. J. van der Ploeg en M. P. van der Weijden. De reeds eerder ingestelde werk groep, welke tot op heden haar werk zaamheden nog niet is begonnen, zal in de loop van de volgende weer haar eerste bijekomst hebben. Enig mate riaal voor deze werkgroep is inmid dels door de secretaris ontvangen. Bij de rondvraag ontspon zich enige discussie over de samenvoeging van diverse kieskringen, waarbij tevens de jongste reglementswijzigingen ver band houdende met de verkiezingen onder de loupe werden genomen. Met algemene stemmen besloot de vergadering nog in het vervolg jaar lijks rond allerzielen voor de overle den der afdeling een H. Mis te laten lezen. zeer actueel probleem, n.l. de bezits- spreiding werd ook aan de orde ge steld. Hoewel dit probleem te uit voerig was om geheel te ontleden, wist het forum deze zaak duidelijk uit de doeken te doen. De heer v. d. Velde stelde vast, dat de ontwikkeling van deze gedachte in de toekomst wordt gerealiseerd. Het gescheiden leven van man en vrouw in het bejaardenhuis (ook te genwoordig een veelbesproken punt) werd door het forum betreurd, doch de betreffende instellingen die gro tendeels door liefdadigheid gefinan cierd worden, kunnen aan deze schei ding in vele gevallen niet ontkomen. Aangaande deze vraag uitte de heer v. d. Velde op felle wijze zijn veront waardiging over een meegemaakt voorval. Een gezin van elf personen voelde niet eens het plichtsbesef om samen ƒ8.per week voor de ouders op te brengen. De vele vragen die nog op het fo rum afgevuurd werden kregen alle na een prettige en duidelijke uiteen zetting een bevredigend antwoord. Deze gedachte onderstreepte voorzit ter v. d. Berg, toen hij na afloop de leden van het forum, namens de aanwezigen dankte voor de gezelli ge en leerzame avond die zij hielpen verzorgen. „St. Deus dedit" van Lisserbroek. In café Van Dijk zijn gisteravond de leden van de afd. Lisserbroek van St. Deus dedit voor de 21ste jaarver gadering bijeen geweest. Na de ope nimg van de voorzitter, de heer J. Sal man, memoreerde secretaris W. Kors in zijn notulen o.a. de viering van het 20-jarig bestaan in de afgelopen zomer. Uit het financiëel verslag van de penningmeester, de heer Philipse, bleek, dat er nog een batig saldo in kas was van 118.08. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat de aftredende voorzitter en secretaris opnieuw herkozen wer den. De heer W. v. Nobelen neemt de plaats in van de heer Wessels, die naar Sassenheim verhuist. De nieuwe kascommissie bestaat nu uit de he ren J. v. Leeuwen en J. v. d. Veek. Verder werd het voorstel om nu reeds 50.te reserveren voor het 25-jarig bestaan, aangenomen. Na de pauze behandelde de spre ker van deze avond, de heer L. Elfrink, enige interessante onderwer. pen. Spreker merkte op, dat er in de landbouw een vreemde situatie is ontstaan wat de lonen betreft. Een vaste arbeider verdient momenteel meer dan een losse. De vorige loons verhoging in het landbouwbedrijf had tot gevolg dat de melkprijzen omhoog gingen. Toch ligt het nu weer in de bedoeling om het contract-loon te herzien. Het wachten is op het ad vies van de ryksbemiddelaars. Vervolgens gaf de heer Elfrink een technische beschouwing over de ouderdomsverzekering, waarvan ver wacht wordt dat deze 1 Jan. 1957 in werking treedt. Uit politiek oogpunt gezien is er een redelijke kans te verwachten, dat deze kwestie, die deze winter nog in de Kamers be handeld wordt, gerealiseerd wordt. Geen der politieke partijen zal im mers vlak voor de verkiezingen de bejaarden tegen zich in het harnas willen jagen. R.K.V.V. Lisse. Het eerste elf- 1 gaat de strijd aanbinden met Meerburg. Een overwinning voor Lis se houden wij voor mogelijk. Sup porters die hun elftal willen verge- zeilen kunnen zich Zaterdagavond tussen 89 uur in het K.A.B.-ge- bouw van plaatsbewijzen voor de bus voorzien. Het verdere programma: Lisse 2 DOSR 2 2.30 uur. Lisse 3—SVLV 2 Alphen 5Lisse 5 2.15 uur. Roodenburg 7Lisse 6 2.30 uur. SV LV ALisse A 12 uur. ViNL A Lisse B 12 uur. Lisse CSVLV B 1.16 uur. Lisse ELisse D 2.30 uur. Lisse ELisse D 2.30 uur. Adsp.: SVLV A—Lisse C 3 uur (Za terdag). Bloedtransfusie-avonden. De bloedafname-avonden, die de afd. Lisse van het Roode Kruis Woens dag- en Donderdagavond georgani seerd heeft, hadden tot resultaat, dat zich óp de eerste avond 160 en op tweede avond 190 donors meldden cm hun bloed voor dit goede doel af te staan. Dubbel jubileum. Als de Lissese IJsclub de 28ste van deze maand voor haar jaarvergadering bijeen komt zal deze avond ongetwijfeld een feeste lijk tintje dragen. Naast het 65-jarig bestaan dat dan herdacht wordt, zal de heer M. v. d. Linden gelukwensen in ontvangst mogen nemen, omdat hij 25 jaar als bestuurslid aan de IJsclub is verbon den. Dr. H. A. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155 neemt dit week-end practyk waar. N00RDWIJKERH0UT NIEUWBOUW EN RESTAURATIE VAN DE ST. BAVO-STICHTING. Het bestuur van de St. Bavo-stich- ting heeft G.S. verzocht de beide be sluiten voor financiële steun met be trekking tot de nieuwbouw en restau ratie van de inrichting in te trek ken. Een en ander houdt verband met wijziging der plannen. Men wil de vernieuwing en uitbouw doen in enkele afgeronde étappes. De eerste étappe zal 881.495 vragen en voor ziet o.a. in nieuwbouw en restauratie van het paviljoen St. Jan, de bouw van woningen voor geneesheer, psy choloog en een woning voor de boer derij, de 'bouw van een smederij en een werklaats voor arbeidstherapie. LEDENVERGADERING L.T.B.K.V.O.B. De afgelopen zomer heeft van de bollenkwekers wel bijzonder veel energie geëist door de opeenhoping van de werkzaamheden, aldus voor zitter P. S. v. Leeuwen in zijn ope ningswoord tot de ledenvergadering van de L.H.B.K.V.O.B. te Noordwij- kerhout, welke gisteravond in hotel v. d. Geest werd gehouden. De voor zitter veronderstelde, dat vele kwe kers het blijklbaar nog erg druk had den, want er waren er maar weinig naar deze vergadering gekomen. Hij constateerde overigens, dat de arbeid ook dit jaar niet vergeefs is geweest en de kwekers kunnen terugzien op een gunstig jaar Het tekort aan ar beidskrachten is echer ook voor het bollenbedrijf een probleem en doet de kosten angstwekkend stijgen. Daarbij komt nog, dat ook de andere bedrijfskosten gestegen zijn. Toch zijn de vooruitzichten geenszins zo dat men zich ongerust behoeft te maken, maar zorgeloosheid is altijd verkeerd. De voornaamste agendapunten, zo als voorstellen voor de alg. vergade ring van de L.T.B. en van de K.V.O. B.-vergadering de electriciteitsvoor- ziening van de z.g. onrendabele ge bieden ter sprake te brengen. D"e door de belanghebbende te betalen kosten wilde hij uitgesmeerd zien over een periode van bijv. 25 jaar. Als candidaten voor het hoofdbe stuur werden gesteld de heer C. Mes- ker uit de Zilk en S. Heemskerk uit Vogelenzang. De bestuursverkiezing was snel be keken, want bij gebrek aan tegen- candidaten, werden de aftredende bestuursleden, onder wie de voorzit ter, bij acclamatie herkozen. Bij de mededelingen vernamen wij, dat in de over enkele weken te houden vergadering pater Meeuwis- sen, de bekende missionaris, zal ko men spreken over Nieuw-G-uinea. In deze vergadering worden ook de da mes van de leden verwacht. Verder vernamen wij, dat de Oogstdankdag waarschijnlijk op 3 of 4 Januari a.s. zal worden gehouden. Dan zal te vens het 40-jarige bestaan van de afdeling worden gevierd. De L.T.B. in zijn geheel bestaat oOk 40 jaar. Het bureau in Haarlem moet nodig een betere huisvesting hebben. Daarom is in de deze zomer gehouden feestvergadering aan het hoofdbestuur een bouwfonds aange boden. Het streven van het betrok ken comité is, dat gemiddeld ƒ10, per lid in dit bouwfonds wordt ge stort. Over dit punt werd nogal uit voerig van gedachten gewisseld. Om slag naar het areaal werd het meer* billijk geacht. In de volgende verga dering zal het bestuur met een uit gewerkt voorstel komen. De voorzitter deelde ook nog mede, dat er thans een ontwerp voor een vaandel gemaakt wordt. Binnenkort zal dit aan de leden worden getoond. Men heeft ook iemand gevonden om het te maken. De kosten zullen on geveer 600,zijn. Dit kan niet uit de kas betaald worden. De leden zul len dus uersoonliik bij moeten sprin gen. Hoe, zal later wel bepaald worden. KATWIJK AAN DEN RIJN Medische dienst. Voor wat be treft de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, E. E. van der Laan te Rijnsburg en J. Begman, wodt de Zondagse dienst waargenomen door dr. E. E. van der Laan, Rapenburg 1. tel. 28.10. LEIDSCHENDAM St. Wlllibrordusfeest. De K.A.B. gaat voor de leden en hun dames aar patroonsfeest vieren op Dins dag 15, Woensdag 16 en Donderdag 17 dezer in de grote toneelzaal van het parochiehuis. De R.K. Toneelclub „De Gezellen" verlenen voor deze feestavonden hun medewerking door de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven „De race om de duiten". - WflSSENMR ST. MAARTENSFEEST IN NIEUW WASSENAAR Zoals de laatste jaren gebruikelijk is heeft de buurtvereniging „Nieuw Wassenaar" gisteravond in de omge ving van het Hoogeplein een St. Maartensoptocht en een St. Maartens vuur georganiseerd voor de kinderen uit de buurtschap. Aan de optocht was weer een prijsvraag verbonden voor de mooiste en origineelste lampion. Om kwart voor zes, kort nadat de avond gevalen was, zette op het Hoo geplein een vrolijke stoet van ver scheidene tientallen kinderen met brandende lampions, voorafgegaan door een draai-orgel, zich in bewe ging. Na een korte rondgang door dc buurtschap keerden de kinderen op Ihet Hoogeplein terug, en begonnen de bestuursleden van de organise rende vereniging aan de moeilijke laak, de lampions te beoordelen. Na rijp beraad werd de eerste prijs toe gekend aan Barend Steenhuis, die een grote knolraap had uitgehold en versierd had met aardige tekenin- ;etjes. Een andere fraai bewerkte inolraap van Elisabeth van Raialte werd bekroond met de tweede prijs. De figuren van Sint Nicolaas en Zwarte Piet, van de kinderen Polstra kregen de derde en de vierde prys. De prijzentafel was overigens zo rijk voorzien, dat er voor alle kin deren, die meegedaan hebben, een prijsje overschoot. Na de prijsuitrei king werd op het terrein achter het Hoogeplein een groot vuur ontstoken. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen M. de Haan, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en A. Doelman, Wittenburger- weg 114, tel. 9510. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag heeft apotheek De Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806 avond- nacht- en Zondagsdienst.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8