Koude kunstjes bij K* &0. Aan Leids verzoek werd Russisch gevolg gegeven Pater Smeets f Leids schimmenspel Scheep AVONDRUST Lustrum van Leidse Harmonie en Fanfare-verenigingen „Kon Tiki" voer nog eens uit voor oud-strijders van Leiden ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Dr. A. Kessen, bibliothecaris der Leidse Universiteit en voorzitter van de internationale commissie voor de uitwisseling: van wetenchappelljke publicaties (van de internationale fe deratie van bibliothecarissenvereni- gingen), heeft zich in deze laatstge noemde functie gewend tot de Russi sche academie van wetenschappen te Moskou met het verzoek om publica ties en tijdschrift-artikelen te voor zien van korte samenvattingen in het Engels of Frans. Aan dit verzoek heeft de Russische academie thans in belangrijke mate gevolg gegeven. .Zij heeft namelijk bericht, dat niet ingang van Januari 1956 in 20 van de 52 door haar uit gegeven tijdschriften korte samen vattingen in het Engels of Frans zul len verschijnen. Op deze wijze zal een belangrijk gedeelte van do Rus sische wetenschappelijke literatuur Oud-pastoor Leonardus- parochie Hedennacht is in het Minderbroe dersklooster te Venraay op 91-jarige leeftijd overleden pater Ignatius Smeets. Hij was de eerste pastoor van de Leonardusparochie te Leiden. Hij werd op 26 October 1864 te Roermond geboren. In 1898 werd hij tot priester gewijd en tien jaar later trad hij toe tot de orde der Minder broeders. Hierna was hij enkele jaren vicaris in Woerden, rector van het pensionaat Jeruzalem in Venraay, praeses van het studiehuis in Nijme- fen, praeses, rector en pastoor van e Lfeonadrus-pai-ochie te Leiden en rector van de de zusters Ursulinen te Horst. Pater Smeets was ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij zal Woens dag a.s. begraven worden. in veel gi-otere mate dan tot nu toe het geval was voor de wetenschaps beoefenaren in de gehele wereld toe gankelijk zijn. Onder de Russische academie, die de belangrijkste instel ling op wetenschappelijk gebied is in de Sowjet-Unie, ressorteren meer dan vijftig instituten, veertien musea en tientallen commissies voor de Verschillende wetenschapsgebieden. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het Doctoraal ex. II Geneeskunde de heren H. A. C. Boel. man te den Haag, H. van Crevel te den Haag en P. K. v. d. Ent Braat te Middelharnis; voor het Semi-arts exa men de heren J. Bouma te Scheve- ningen, F. A. Griffioen te den Haag, E. H. Loman te den Haag, E. SchwaY- ben U.S.A. en J. W. Snellen te Lei den; voor het Artsexamen de heren A. Brons te Voorburg, G. Hille Ris Lambera te Bilthoven, A. G. van Noort te den Haag, E. S. Rachlin U. S.A. en J. Verhoeven te Noordwijk aan Zee: voor het Doet. ex. Ned. Recht de heer H. Staal te Rotterdam. ,CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD I I 5 Q OET IS MOEILIJK OM ZICH - In een oude stad 0 |BREESTI?.I73»TEL.233371 (Advertentie.) POTLOOD en GEEST van het verleden los te maken. De oude huizen en gebouwen heb ben het stempel van de onvol tooid verleden tijd en laten zich 's avonds romantisch verlichten door het gaslicht dat uit nevel flarden schimmen tegen de ge vels tovert. Nergens wordt het verleden echter tastbaarder dan in de Leidse musea, die soms cul tuur en soms alleen maar dingen bevatten, welke als een honderd. jarige oud genoeg zijn om ons al- n len dierbaar te worden. Maar eigenlijk zijn deze dingen niet be- 0" langrijk en zoeken wij in de voorwerpen uit de verleden tijd alleen de hand die ze beroerd heeft en de herinneringen, die voor ons alleen nog maar bij de gratie van deze dingen levend zijn. Een prachtige plaats om ons bestaan met dat van onze voor gangers te vergelijken is de La kenhal. De sfeer, die van het ge bouw zelf uitgaat, verleent bij zondere waarde aan voorwerpen die elders alleen maar van hout of metaal zijh. Het binnenkomen van de hall met zijn lage balken- zolder en palisade van pieker» en lansen langs de muren moet tou-- risten met stomheid slaan. De Leidenaars niet, want slechts en kelen van hen zijn verder dan het voorportaal gekomen. Zij hebben de Lakenhal immers vlak bij de hand en kunnen er altijd nog naar toe. En zo zijn de Leid se musea tot een gebied gewor den, waar meer buitenlanders dan stadgenoten voet aan Leid se grond krijgen. De Leidenaar die hun museum drempelvrees wel hebben kun nen overwinnen, zullen zich on getwijfeld het afgebeelde harnas herinneren, dat als een leeg co con in het museum achtergeble ven is. Het dateert uit de jaren van het beleg en van de man die zich in dit harnas heeft laten ja gen, wetén wij alleen, dat hij kort, dik en krijgszuchtig was. Het blikke ding heeft in zijn tijd zyn mannetje gestaan en hem MOIIOIIOIIOnOIIOIICDIIOIlOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIIo' Naar de Zuidpool Voor talrijke K. O.-leden werd gisteravond in de foyer van Stadsgehoorzaal de kleurenfilm „Antarctic Venture" vertoond. Mevr. G. Baars—Jelgersma lichtte deze film, die een interessant beeld van de onderzoekingen op de Zuid pool verricht door vijftien leden van de z.g, Maudheim-expeditie o.l.v. Ka pitein John Giaever, op duidelijke wijze toe. Zij vertelde, dat de bekende Zweedse glacioloog, prof Ahlmann thans ambassadeur in Oslo c het verschijnsel van het blijkbaar milder wordende klimaat en het daarmede gepaard gaande afsmelten van het ijs op het Noordelijke half rond bestudeerde, ook de initiatief nemer van de onderzoekingstochten op de ijskap van het Zuidpoolgebied is geweest. Deze ijskap is niet min der dan 1000 tot 1500 meter dik en strekt zich uit over een oppervlakte, die ongeveer even groot is als geheel Eux-opa met uitzondering van Rus land. De expeditie, die heeft geduurd van eind 1949 tot begin 1952, is mo gelijk geworden dank zij de samen werking van de regeringen van Zweden, Noorwegen en Engeland. Dat het zeer zeker geen plezierreisje is geweest blijkt wel uit het feit, dat drie leden van de expeditie, die be halve Kapitein Giaever uit jonge mannen van om en nabij de 30 jaar bestond, zijn omgekomen. Men is echter tot de belangrijke conclusie gekomen, dat, in tegenstelling tot de en niet uitbreidt. De toestand schijnt er volgens Kapitein Giaever de laat ste eeuwen onveranderd te zijn. Me vrouw Baars liet nog op vele facet ten, o.m. van wetenschappelijke aard, het licht vallen. Na de pauze vertel de zij aan de hand van enkele fraaie lichtbeelden het een en ander over het dagelijkse leven van de onver schrokken mannen in dit uitgestrekte en barre sneeuw- en ijsgebied. Het ten gehore brengen van Solvejgs Lied uit de Peer Gynt-suite van Grieg was een goed besluit van een in alle opzichten geslaagde avond. De woorden werden door mevrouw Baars vóór het aanvangen der mu ziek TAFELTENNIS L.P.S.V.-nieuws. Het le team wist in Roelofarendsveen een 64- overwinning te behalen op Sparkles. Habraken was bijzonder op dreef en won zijr» drie partijen. Westbroek, die in zijn tweede partij een gekneusde enkel opliep, kwam slechts tot een maal winst. V. d. Vliet won één par tij. Het dubbelspel was voor de L.P. S.V.-ers. Het tweede team leed haar eerste nederlaag tegen Reflex uit Lisse. Het werd 100 voor de Lissenaren. In de wedstrijd tegen Scylla 6 wisten de L. P. S.V.-ers zich weer te herstellen en wonnen met 73. situatie aan de Noordpool, het ijs gevoegd: Voor de vergadering van de ge meenteraad van Leiden op Donderdag a.s. te 2•■jiur zijn aan de agenda toe van de Zuidpool zich niet terugtrekt ongewild ruggegraat gegeven. De pieken en schilden, die als blik openers op het harnas gericht werden, staan nog ongebroken in rekken langs de muur. Een eervolle en krijgshaftige tijd die 17e eeuw, maar toch hopen wij dat het niet tanks en kanonnen zijn, die over enkele eeuwen de mens van dan, iets over onze tijd vertellen. Lijnenspel tegen nachtelijke hemel No. 513. Horizontaal: 1. Nederlands schaakmeester, 4. onbep. voornaam woord, 7. leger (fr), 9. stad in Z.-Hol land, 10. bar, 11. vaartuig, 15. land in Europa, 18. een nummer trekken, 19. manier van klederdracht, 20. ri vier in Duitsland. Verticaal: 1. Ierland, 2. watergevo- geltje, 3. bolrond vruchtje (spreek taal), 4. achting, 5. land in Europa,! 6. berggeit, 8. voorzetsel, 12. levens-1 lucht, 13. Eui-opeaan, 14. bloedhuis, 16. gesloten, 17. jongensnaam. Oplossing Maandagavond. Oplossing 512. Horizontaal: 1. ver want, 8 weide, 10. om, 12. mee, 13. St, 14. rok, 16. té, 17. termieten, 18. ido, 19. alg.,20. Ee, 21. ego, 23. te, 24. arend, 26. kransen. Verticaal: 2. e.w., 3. rem, 4. Wie- ringen, 5. A.D., 6. Ne, 7. portier, 9. stengel, 11. moede, 13. stelt, 15. Kro, 16. sta, 21. era, 22. ons, 24. ar, 25. de. ,.IIET hart klopt bij een volwas sen man ongeveer 70 keer in de minuut, by kinderen en vrou wen klopt het hart sneller „Het hart werkt als een pomp, de kamers persen het bloed in de bloedvaten, welke het van het hart wegvoeren, de boezems zui gen het bloed op uit de bloedva ten, die het bloed naar het hart toevoeren. Opdat het bloed niet van de boezems en de bloedva ten enz. enz. Van de goede werking van dit, in minder dan één seconde jaar in, jaar uit persende en zuigende pompje hangt ons leven af. Een kleine hapering in het mechaniek en wij zien in de eeuwigheid, waarin we nu reeds als blinden leven. Hart van Jezus, ontferm U dan onzer. HfT KAN VERKEREN,.. NEDERLAND VROEGER EN NU GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van de Notarissen W. B. Bruyns te Scheveningen en B. H. Stumpel zijn heden geveild: Huis en err Hekkensteeg 9 in bod: 960.koper: L. van der Steen te Leiden q.q. voor: f 1.050. Huis en erf Kekkensteeg 9 in bod: 5.500.kooper: H. J. A. van Grif fen te Oegstgeest q.q. voor 6.300. Huis en erf Langestraat 49 ln bod: 2.600.koper H. Gijsman te Leiden q.q. voor: 2.600. Huis en erf Bloemistenlaan 4 in bod: 5.990.koper: E. van Star- ken'burg te Leiden q.q. voor: 6.215. Huizen en erven Duizenddraad- steeg 9 en 11, resp. in bod: 1.450. I en 1.500.koper J. H. J. M. Pier- 0~rot te Leiden q.q. resp. voor: 1.450 j en 1.500.—. 0~ j Huis en erf Duizenddraadsteeg 13 in bod: 1.300.koper: B. Bakels te Oeg9tgeest q.q. voor: 1.300. 0 I 1 Ten overstaan van Notaris J. Fu st I hri Snethlage te Leiden. Huis en erf Raamstraat 16 in bod: 3.200.koper: J. Molenkamp te Rijnsburg q.èq. voor: f 3.950. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden, Huis met tuin Hoge Rijndijk 57 in bod: 8.600.koper: J. J. van der Reijden te Leiden q.q. voor 9.800. Huis met afz. bovenwoning Oranje- gracht 6/6a in bod: f 6.400.koper: W. van den Berg te Leiden q.q. voor: 6.400.—. Muis met afz. bovenwoning Lange straat 5/5a, in bod: 6.700.koper: P. de Jongh te Leiden q.q. voor: 7.025.—. HuLs en erf Oranjegracht 32 in bod: 2.750.koper: J. W. Goddijn te Leiden q.q. voor: 2.750. Huis met afz. bovenwoning Groe- nesteeg 32/32a in bod 3.100.ko per: B. Bakels te Oegstgeest voor 3.100.—. Huis met tuin Bakhuis Rozenboom- straat 29 in bod: 7.700.is uit de hand verkocht. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de lieer G. H. Rigtar als directeur van de Gemeentelijke Accountantsdienst; voorstel tot het wijziging van de begroting der ge meente voor het dienst jaar 1954 en de begrotingen voor dat dienstjaar van een aantal bedrijven; voorstel tut het wijzigen van de begroting der ge meente voor het dienstjaar 1955 en de begrotingen voor dat dienstjaar van een aantal bedrijven. GEM. AANKONDIGING. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 14 November 1955 gedurende vier weken voor een ieder in ontwerp ter inzage zal liggen ter gemeentese cretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111): a. een plan tot herziening van het partiële uitbreidingsplan „Leiden Zuid West", vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Januari 1948, zoals dit secjert is gewijzigd, in dier voege, dat een gedeelte, gele gen tussen de Voorschoterweg, de Trekvliet en de Korte Vliet wordt ingetrokken; b. een partieel uitbreidingsplan „LeidenVoorschoterwegTrek vliet" met betrekking tot de in het onder a genoemde gedeelte gele gen gronden. Leiden, 12 November 1955. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. DE BILT.... geeft aan dat 214 dagen van het jaar regenachtig zijn. Zorg dus voor een goede REGENMANTEL Modieuse regenmantels van de beste Nederlandse fabrieken, die toonaangevend zijn, ook voor de export, verkoopt de firma ADR. VAN OOYJr. BREESTRAAT 39 - LEIDEN. Ook voor herenregenjassen. Een zeer grote sortering hangt voor U klaar terwijl de betaling desg. geregeld kan worden. Ook voor Won ngtextiel UW ADRES: ADR. VAN OOY Jr. BREESTRAAT 39 - LEIDEN. Advertentie Jubileum Comité hiertoe uitge nodigd, gingen wij vol verwachting naar de Gehoorzaal om het feestcon- cert bij te wonen, dat ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van boven genoemde Bond gegeven zou worden door het fanfareorkest Pius X uit Poeldijk, dat onder leiding staat van kapelmeester Willem van Leeuwen. De heer Bij, die het openingswoord zou spreken was door ongesteldl verhinderd en nu sprak de heer Van Leeuwen eveneens lid van het jubi leum-comité het welkom toe tot de genodigden op deze avond, waaron der wethouder Van Schaik en ver scheidene leden van de Gemeente raad. Bij deze mijlpaal memoreerde spreker zo een en ander van het wel en wee van de acht korpsen die in deze jaren zijn toegetreden; hij sprak over de zorgen, voor instrumenten, repetitielokalen, in stand houden van de muziekbibliotheek enz., maar sprak ook z'n vreugd uit over de am bitie bij de jongeren en de toenemen de belangstelling van het gemeente bestuur. Het Fanfare-orkest was z'n schrik over de motorpanne, dat het zojuist met de bus uit Poeldijk had gehad, al heel gauw te boven, en na de mars van Alford begon het eigenlijke con- GEWESTELIJK. ARBEIDSBUREAU LEIDEN. Onder invloed van het jaargetijde vertoonde het aanbod een lichte stij ging nl. van 230 tot 260. Niettegen staande deze toename is de werk loosheid nog uitermate gering te noe men. Een vergelijking met de cijfers op het overeenkomstige tijdstip in 1952, 1953 en 1954 toont dit wel zeer duidelijk aan. De voordelige verschillen bedragen nl. respectievelijk 1540, 940 en 205. Het behoeft in feite geen betoog, dat naast de gunstige conjunctuur de weersgesteldheid hieraan debet is. De vraag bleef zich op gelijk ni- Menig Leidse burger heeft zich gisteravond op een tamelijk laat uur even in de arm geknepen, omdat hij dacht dat hij van waken tot naar bed gaan een étappe had overgeslagen. De korenmolen „De Valk" te Leiden lekende zich als een lichtende lijn te gen de nachtelijke hemel af. Een mo numentale verlichting, die niet meer door floodlight, maar door duizenden lampjes Wordt getekend. We spraken nog even met de he ren van de Lichtfabrieken, die dit stoute staaltje van verlichtingskunst klaarmaken. „Het is nog niet eens klaar" zelden zei, nadat zij gauw het lichtknopje hadden omgedraaid, maar wij vonden het geheel toch mooi ge noeg om voorlopig een prentje te ma ken. Straks in de lichtweek krijgen we nog wel een betere kans. Vooral van de kant van de Rijnsburgersingel zal de verlichte molen goed tot zijn recht komen. (Foto: „De Leidse Courant"). Tijdens vergadering voorzitter benoemd Op de eerste vergadering ln dit seizoen van de Nederlandse Bond van oudstrijders en dragers van het mobi- lisatiekruis afdeling Leiden trad dr. F. H. Pott voor het laatst op als waarnemend voorzitter. Tijdens deze vergadering werd weer een definitie ve voorzitter benoemd: majoor b.d., M. Verhoeven. Mr. Pott vertelde iets over het werk, dat door de bond in de afge- iopende maanden is verzet. Er zijn moeilijkheden geweest, maar men heeft deze moestal kun nen overwinnen. Hij deed een be- rep op de leden ook eens de gedach ten te laten gaan over het program ma voor het komend seizoen. Voor suggesties hield men zich aanbevolen. Op deze vergadering, die in „De Harmonie" gehouden werd, sprak de heer H. H. Frese over „De avontuur lijke zeereis met het vlot „Kon Tiki" over de Stille Zuidzee". De heer Fre se, die een grote belangstelling heeft voor de scheepvaart in het Oosten, vertelde op onderhoudende wijze over deze tocht: de gevaren en de ontdekkingen. Oj 28 April 1947 ver- vanuit Zuid-Amerika. De bemanning (vier Noren en één Zweed) had in de oorlog getoond iets te durven en had bovendien een wetenschappelijke scholing. De leider, de Noor Heyer- dahl, wilde bewijzen, dat zijn theo rie omtrent dS bevolking van de eilanden in de Stille Zuidzee juist Velen beweren, dat deze mensen vanuit Azië over de zee naar de ver gelegen eilanden zijn gekomen. Hij gelooft, dat zij uit Zuid-Aimerika af komstig zijn en wil dat bewijzen met oude volksverhalen. Een zeestroom, die de zeevaarders op makkelijke wijze naar de eilanden vervoerd zou kunnen hebben, stijft hem in die me ning. Om dit alles te bewijzen rustte hij een vlot uit en vertrok daarmee. Vele eigenaardige dingen heeft hij ontdekt: haaien die met de hand ge vangen konden worden, drinkwater dat door toevoeging van zeewater de dorst beter verdrijft. Maar de geleerden willen zijn theo rie over het algemeen niet aanvaar den. De scheepvaart en kennis vap navigatie, zeestromen en winden ma ken het aannemelijk, dat bewoners uit Azië naar de eilanden in de Stille Zuidzee vertrokken zijn. Taalkundig en ethnologisch is dit de enige moge lijkheid. Lichtbeelden en scheepsmo- trok een vlot van zeer licht houtl dellen waren een welkome toellch (s.g. 0.06) met vijf man aan boord ting. veau voortbewegen en beliep 340 ge registreerde aanvragen. In vrijwel alle sectoren van het bedrijfsleven bestaat nog altijd een grote behoef te aan personeel. Jeugdigen. Het aanbod is ten aanzien van de vraag (60) zeer minimum en bedraagt slechts een tiende deel. De belang- steling voor jeugdige arbeidskrach ten bleef aanhouden. In vrijwel alle bedrijfstakken bestaat voor jongelui in de leeftijdsklasse van 15 tot 18 jaar goede tot ruime plaatsingsmoge lijkheid. Om een greep uit de aan vragen te doen, gevraagd worden: leerling bankwerkers, leerling elec- triciëns, expeditiepersoneel, slagers- en bakkersbedienden, leerling spin ners, wevers en spoelers. Beziet men evenwel de statistische gegevens, dan mag men omtrent het aantal tot stand gekomen plaatsingen in die verstreken maanden van het jaar 1955 ,dat ruim 700 bedraagt, niet ontevreden zijn. Tot slot zij er aan herinnert dat het avondspreekuur, destijds in het leven geroepen en hoofdzakelijk is bedoeld voor hen die i-eeds werken, (nazorgdienst), gehouden wordt, niet langer op Donderdagavond van 78 uur, doch op Woensdag zelfde tijd. Vrouwenbemiddeling. Het aantal als werkloos ingeschre ven vrouwen bleef vrijwel constant en bedroeg op 5 November j.l. 260, waarvan ruim 70 betrekking hadden op jeugdigen, leeftijd 15 t/m 18 jaar. De vraag naar huishoudelijk per soneel (werksters en dagmeisjes), wasserij -peroneel, inpaksters, win kel-, administratief en verplegend personeel, steno-typiste, typistes en personeel (vooral jeugdig) voor de textiel-industrie bleef aanhouden. Vooral het tekort aan huishoudelijk personeel is groot. Wilt U iets weten? Vraag: A. L. v. R. Waai- woont de oud-president van Amerika, Tru man? Antwoord: H. S. Truman ^oont 219, North Delaw.ra Street, Indepen dence, Missourri, U.S.A. cert met „Scènes écossaises" van De Roeck. Deze driedelige suite met haar aardige vondsten, haar opgewektheid werd met veel toewijding gespeeld. Met vaste hand leidde de dirigent het corps langs moeilijke plaatsen, die in dit muziekstuk voorkomen. De corpsleden raakten over de plankenkoorts heen, en de dirigent, die gevoelde, dat hij contact had met zijn gehoor, werd meer en meer le vendig en vrij, hoewel hij Voórtdu- rend de teugels aanhield. Na de gezellige Valse Tres Jolies van Waldteufel kwam men aan een groot werk van de Vlaamse toondich ter Peter Benoit, die een historisch gegeven als ondergrond had geno men: de Pacificatie van Gent. Hij schildert Alva's intocht in Brussel in een fonkelende mars met fanfares en slagwerk. Dat moet een prachtige optocht geweest zijn, zo denkt men onwillekeurig. In zijn 2e deel, Lief destoneel, voegt hij een brokje ro mantiek in, en in het Feest der Paci ficatie legt hij de uitbundige vreugd van de samengestroomde bevolking. Dit mooie stuk was een waar succes. 'N DE FACKELTANZ VAN MEYER- BEER bliezen de saxofoons een mooie cantilene en de sopraan saxo foons hadden de niet geinakkelijke versieringen voor hun rekening. Ta- rass Boulba van A. George is een ge liefde toongedicht, dat met veel élan xeeld werd In de „Marche de Con cert van Carion maakte het slagwerk een grote en goede beurt. Aan het einde van het programma stond „Fi nale". De dirigent vertelde in een zeer waarderend woordje tot de heer Van Wely, dat deze Finale „de Novo mars" van diens hand is en toen wij dit muziekje met zo'n ambitie hoor den spelen, vonden wij dit een heel pittige opgewekte mars en waarderen wij het natuurlijk muzikaal talent van onze ambitieuze stadgenoot. Al met al was het feestconcert bui tengewoon geslaagd, waarover in de zaal veel waardering was. En de di rigent, die hartelijk werd toegejuicht deelde zijn succes gulweg met de le den van zijn orkest. De heer Van Wely, de harde werker in het leven der Leidse Instrumentaal corpsen, werd om zijn aardige compositie op het podium geroepen, maar uit zijn bescheiden houding bleek, dat hij niet van huldebetoon houdt. Dan dit hul debetoon maar overgedragen op de dirigent en het orkest, die zo'n uit stekend voldoend programma heb ben uitgevoerd. Op het podium prijkten 12 mooie vaandels en vlaggen van de Leidse aangesloten corpsen, waaraan het vaandel van het corps Pius X, bij het betreden van het podium wei'd toe- J.KORTMANN Vraag J. R. D. te H. inzake af schrift van vroeger behaalde diplo ma's, welke verloren zijn geraakt. Antwoord: Wend u tot de instel ling welke u de dmlóma's verschafte. Men zal daar wel aantekening van hebben gehouden. Vraag B. te W.: Hebben 2 zoons, werkzaam in het bedrijf van hun va der, recht op kinderbijslag? Antwoord: Wanneer de zoons volle dig in loondienst zijn, dus wanneer aan alle sociale verplichtingen vol daan wordt, hebben zij als iedere werknemer, recht op kinderbijslag. Vraag: J. H. te R. Als een meis je drie avonden in de week een sohool schoonhoudt, heeft ze dan recht op ziekencoupons? Antwoord: Neen. Wel als zij vijf dagen in de week daar werkzaam zou zijn.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2