S-IWATOR De Kleppende SANDRA „Oorlogoogst" op Oostvoorne 32 Auto's betrokken bij botsingen tussen Den Haag en Rotterdam Dynamo's verloren van de Wolves Training van Belgisch elftal in nieuwè banen geleid EN HAAR TUINMAN DONDERDAG 10 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Enkele maanden geleden vonden enkele gravers tijdens het aanleggen van een riolering op Oostvoorne, een paar granaten en de opruimingsdienst, die gewaarschuwd werd, kwam tot de ontdekking, dat Oostvoorne de laat ste jaren als op een vulkaan geleefd heeft. Tegen het einde van de oorlog maakten de Duitsers van Oostvoorne een groot mijnenveld en hoewel na de oorlog de ontstekingen verwijderd werden, liet men de mijnen zelf in d.e grond zitten, omdat ze zo diep wegzaten, dat ze geen direct gevaar opleverden. Men is echter steeds vergeten de mijnen definitief op te ruimen en de opruimingsdienst vond, dat 'het er nai maar eens van kotmen moest. Ze wachtte totdat de oogst van de velden was gehaald en dezer dagen is zij met een legertje deskundigen naar Oostvoorne getrokken, waar de ver baasde tuinders een uitgebreid arse naal granaten uit hun gronden te voorschijn zagen komen. KLE URKAN ARIES IN DELFT In hotel Wilhelmina in Delft is gis teravond een nationale tentoonstel ling van kleurkanaries en tropische vogels geopend, die is ingericht door de Delftsche vereniging „De Kleur- kanarie'V Kwekers uit alle delen van het land hebben voor deze expositie on geveer 200 vogels ingezonden. Een feest voor het oog, die krijtwitte as van zo'n verse, vorstelijke Senator. Die zuivere, zachte smaak: een tractatie voor de tong. Een sigaar die gezien en gepresenteerd mag worden. Kenners zijn het er kortweg over eens: g-gAhll CAL\ Van 19 l/m 35 cent ook in handige 5 stuks-verpakking. (Advertentie) Verkeer moest omgeleid worden Op de rijksweg tussen Den Haag en Rotterdam heeft zich gisteravond binnen een paar uur tijd een record aantal ongelukken voorgedaan. Het begon omstreeks half zeven onder de gemeente Rijswijk nabij het vliegveld Ypenburg, daar kwam een volkswa gen bij het passeren op de derde rij baan, waardoor een botsing; met een tegenligger ontstond. Andere auto's konden door te grote snelheid of door het gladde wegdek niet tijdig remmen, zodat ten slotte veertien wagens bij de aanrijding betrokken waren. Een Delftse agent van politie waar schuwde op het gedeelte van de rijks weg onder Delft het verkeer. Een autobusbestuurder, die met een snel heid van ca. 120 km. reed, stopte op deze waarschuwing plotseling, ten gevolge waarvan achterrijden de auto's met hem in botsing kwamen. Slechts materiële schade Ook elders op de weg hadden botsin gen plaats en alleen de Delftse poli tie teldie in zeer korte tijd achttien auto's, die' bij een aanrijding waren 'betrokken. De politie had handen vol werk en de agenten moesten zo nu en dan over de ligusterheg springen om hun leven te redden. Op verzoek van de Delftse politie werd daarom bij het begin van de rijksweg in Rot terdam het verkeer in de richting Den Haag door de Rotterdamse politie over de Oude Weg naar Delft geleid, waardoor verdere ongelukken werden voorkomen. Bij de botsing nabij Ypenburg werd een persoon gewond, overigens werd sfleohtsi materiële schade overoor- zaakt. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: s.s. „Himalaya" (16 Nov.); Canada: m.s. „Prins Willem v. Oranje" (16 Nov.); Chili: m.s. „Black Falcon" (16 Nov.); Ned. Antillen: m.s. „Delft" (15 Nov.) Nieuw Zeeland: via Engeland (19 Nov.); Suriname: s.s. „Tiberius" (16 Nov.); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Bloemfontein" (15 Nov.); m.s. „Capetown Castle" (19 Nov.). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. COMPETITIE LDDB De wedstrijd tussen KDC 1 en ADC 2 eindigde in een overwinning van 119 voor KDC. De uitslagen van de onderlinge wedstrijd van KDC waren: J. Slootweg— G. M. G. Bekx 1—1; Am. van Beelen— Ant. Verhoog 20; B. BijsterboschH. Klinkenberg 20. Eerste nederlaag in 10 jaar na 7 wedstrijden In een lichtwedstrijd, gisteravond ge speeld, hebben de Wolverhampton Wan derers met 21 gewonnen van de Dy namo's uit Moskou, de Russische kam pioensclub. Door snel en weldoordacht spel heb ben de Wolves revanche kunnen nemen voor de 32 nederlaag, welke zij in Augustus 1.1. te Moskou tegen de Dyna mo's hadden geleden. Hiermee hand haafden zij tevens hun ongeslagen thuis- record voor wedstrijden tegen clubs van overzee. Verleden jaar hadden zij op eigen terrein van Spartak uit Moskou en van Honved uit Boedapest gewonnen. De Moskouse Dynamo's hebben in de afgelopen 10 jaar zeven wedstrijden te gen Britse clubs gespeeld. Te Wolver hampton leden zij hun eerste nederlaag. De Wolves openden de score na 15 mi nuten toen de rechtshalf Bill Slater na een corner de roos trof. Jimmy Mullen, de kleine linksbuiten, maakte er 20 van na goed individueel spel, vier mi nuten na de hervatting. Dertien minuten later maakte de Rus sische linksbinnen Ilyin gebruik van een fout van de Engelse spil Billy Wright, de enige die hij in de hele wedstrijd beging Dat HYC de zege verdiend heeft, in de wedstrijd tegen de Royal Canadian Air Force Flyers, is wellicht aanvechtbaar. Zeker is echter, dat de Hagenaars alles op alles hebben gezet om tot een 7—5 overwinning te komen en dat zij daar bij tactisch gebruik hebben gemaakt van de omstandigheid, dat hun tegenstander in de tweede speelperiode geruime tijd met vier man hebben moeten spelen. In die tweede speeltijd nl. stonden de gastheren met 53 achter. Eén van de mannen van de Canadese luchtmacht, de uitstekend spelende Moore, werd op dat moment wegens slaan met de stick voor twee minuten naar het strafbankje ver wezen. Onmiddellijk stelde Klein de sterkste ploeg. HYC opereerde hierna met vier Canadezen. Wat de gastheren ook probeerden, doelpunten bleven uit. Nauwelijks was Moore weer op de baan gekomen, of Gebhart zag zich met twee minuten strafbank gestraft. De Hagena ren bleven in de sterkste opstelling spe len. En nu gelukte het beter. Eerst bracht Laliberté met een ver schot de stand op 45 en even later zorgde de zelfde speler voor de gelijkmaker, na een rush vanuit zijn eigen verdedigings vak, besloten met een subliem schot, Voor de pauze liep HYC zelfs uit tot 65, weer door Laliberté. Hierna raakten de gemoederen wat verhit. De Hagenaren stelden alles in het werk om de overwinning veilig te stel len. De gasten wendden al hun talenten aan, om goalie Lyndon te verschalken. Laliberté. de beste man van het veld, Gelinas, Zukiwski en Klein stonden bij na voortdurend op het ijs. Even zakte het spelpeil, toen Moore en Laliberté we gens vechten voor twee minuten naar de strafbank wedren gestuurd. Amper wa ren deze twee op de baan terug of de strijd laaide opnieuw op. Vlak voor tijd maakte Zukiwski aan alle illusies van de mannen van de luchtmacht een eind door uit een pass van Gelinas het ze vende doelpunt voor HYC te scoren. ZWEMMEN Naar de KNZB ons mededeelt, zullen niet twee doch zes Nederlandse zwem sters aan de internationale zwemwed strijden, welke op Zaterdag 12 en Zon dag 13 November te Moskou worden ge houden, deelnemen. Een seinfout in het telegram, dat de KNZB van Rusland ont ving is de aanleiding tot deze uitbreiding geworden. In het eerste telegram wer den nl. twee zwemsters en twee officials uitgenodigd. Nu bleek, dat de twee een zeven had moeten zijn. In allerijl is het de zwembond gelukt n zes meisjes voor deze wedstrijden naar Rusland te zenden. De ploeg, die Vrijdag a.s. onder leiding van mevr. Braun naar Moskou zal vertrekken, be staat thans uit: Joke de Korte, Jopie van Alphen, Lotte Heniger (allen RDZ), Rika Bruins (GZ en PC). Ada de Haan ('t Gooi) en Kokkie Gastelaars (SZC). KLAVERJASSEN Leldse bedrijvcncompetitie De uit slagen van de competitie waren: Afd. IA: DSB—Oosthoek 5—7; LBF DSB 102; ODR—Groenoord 3]A—Q\A', DKB—SLF 7—5; MDSKrantz 3—9; ZaalbergLBF 48. Afd. 1B: LBF 2—T. en D. 2 T—5; P. v. H. 1Groenoord 2 V/?4 U; DSB 2— SLF 2 3—9. Afd. 2A: SLF 3—ODR 2 ft—4; DSB 3— 't Centrum 1 5^—6»^; MDS 3—Groen oord 3 48; DKB 2Krantz 2 6U5U. Afd. 2B: DSB 4—'t Centrum 2 4—8: en H. 2—DSB 5 9}/j—2 Vi\ Oosthoek 2 P. v. H. 2 8—4. SCHOTLAND—WALES 2—0 In Hampden -park te Glasgow heeft Schotland met 20 van Wales gewon nen. Deze stand was reeds bij rust ver kregen. De twee Schotse doelpunten werden gescoord door de rechtsbinnen Johnsto ne van Manchester City. onderscheiden lijk in de 14e en in de 25e minuut van de eerste helft. Wales had het alleen aan de schitterend spelende keeper van Ar senal Kelsey te danken, dat de neder laag tegen het pittige en doortastende Schotse elftal niet zwaarder uitviel. Alle vier Britse landen, Engeland, Schotland, Wales en Noord Ierland, heb ben thans twee punten behaald uit twee wedstrijden. Engeland leidt momenteel in deze landencompetitie door een iets beter doelgemiddelde (42) dan Schot land (3—2). PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT De uitslagen van de gistermiddag ge houden draverijen te Duindigt luiden: O Bonniprijs: 1. Swift Hanover (M. Vergay) 1.29.8; 2. Tallero; 3. Thundera. Toto w: 15.30;'pl: 3.30. 4.20, 2.70; gek: 21.90; cov: 9.— Odellprijs. 1. Sonja Zora (J. Wagenaar) 1.29.0; 2. Rolandus; 3. Sita. Toto w: 8.20; pl: 2.70, 1.50, 2.50; gek: 10.—. cov: 4.60. O Dorithyprijs. 1. Rita du Maire (J. Vóórhaar) 1.26.7; 2. Rudolf G; 3. Roi d'or. Toto w: 5.80; pl: 2.50, 3.20, 3.20; gek: 14.80; cov: 12.70. Elvireprijs: 1. Kandahar (F. Vandeu ren) 1.32; 2. Nicolas; 3. Harold. Toto w; 4.20 (stal); pl: 1.10, 1.10, 1.10; gek: 8.60; cov: 2.40. Urrackprijs: 1. Young Nicky (A. Grou- wels) 1.05.8; 2. Margriet; 3. Phikita. Toto w: 2.70; pl: 1.50, 3.20; gek: 14.40; cov: 7.20. Nitaprijs: 1. Alluvio (H. Pije) 2.19.2; 2. Rose des Vents; 3. Beltima. Toto w: 14.90; pl: 3.60, 1.60. 7.—; gek: 14.—; cov: 3.60. Djelamprijs: 1. Dream Star (A. Grou- wels) 2.12; 2. Princesse Martha; 3. Flying Gal. Toto w: 2.60; pl: 1.50, 1.80; gek. 5.40; cov: 3.30. Totale omzet: 49.932.50. De training van de spelers, die in aan merking komen voor het Belgisch A of B-elftal, zal op andere leest worden ge schoeid. Voorheen kende men in België ook het systeem van de centrale training waarbij de spelers wekelijks naar het Heysel-stadion te Brussel kwamen. In de toekomst zullen deze wekelijkse bijeenkomsten worden gestaakt. Dit op aandrang van de clubs, die vinden, dat van hun spelers, die thans vaak viermaal per week moeten oefenen te veel wordt geëist. In plaats hiervan komt een wed strijd tegen een sparring-partner, terwijl in de week, voorafgaande aan een inter nationale ontmoeting tweemaal zal wor den getraind. Vroeger oefenden de A-spelers en de B-spelers gezamenlijk. Het ligt volgens Les Sports in de bedoeling over te gaan tot de vorming van een A-groep en een B-groep, die apart zullen trainen. Dinsdagavond zou de A-ploeg kunnen trainen. Woensdagavond de B-ploeg, ter wijl Donderdagavond gezamenlijk zou kunnen worden geoefend. De meningen van de belanghebbenden over deze nieuwe methode lopen nogal uiteen. Een van de twee trainers van het Belgische elftal, Arthur Ceuleers, be schouwt de gekozen oplossing wel niet als ideaal, doch merkt op, dat men van een aantal kwaden het minste heeft ge kozen. Louis Carré, de Belgische midhalf, juicht het toe, dat een gesplitste trai ning wordt ingevoerd, het vervallen van de centrale training acht hij een niet al te groot bezwaar, dit te minder gezien het feit. dat deze training, aanvankelijk zeer druk bezocht, de laatste tijd door de vele absenties weinig effect sorteer de. Ook de oefenwedstrijd tegen een sparringpartner vindt hij een gelukkige beslissing, al wijst hij erop, dat hier dan ook werkelijk sprake moet zijn'van een oefenwedstrijd en niet van een selectie wedstrijd. Met andere woorden, dat het team, dat België zal vertegenwoordigen, in het veld komt, en niet een elftal, waaruit later dan de Belgische nationale EEN NIEUWE SPORT? Met zeilwagens door de woestijn De twee Amerikanen Mortimer Shep- pard en Donald Shaprou hebben het plan om de Sahara met een zeilwagen door te trekken. De zeilwagen is in de Ver enigde Staten geconstrueerd en wordt thans in een der buitenwijken van Tan- ger in gereedheid gemaakt. Het is de be doeling na te gaan, of deze zeilwagen in serie gebouwd kan worden voor ge bruik door de bewoners van de rand van de Sahara en andere woestijnen. Als de zeilwagen geheel zonder brandstof ge bruikt kan worden verwacht men een grote vraag. WIELRENNEN DE ZESDAAGSE VAN GENT Hedenmorgen vroeg luidde de stand in de Zesdaagse van Gent als volgt: 1. Van SteenbergenSevereyns (B.) 263 p.; 2. PlattnerStrehler (Zw.) 199 p.; 3. Ar nold— Debruyne (B.) 186 p.; 4. Ockers— Terruzzi (B.-It.) 171 p. De overige kop pels volgden op een of meer ronden. Het Nederlandse team Van EstWagtmans bezete de zevende plaats met 90 pnt en een ronde achterstand. DE ZESDAAGSE TE FRANKFURT Tijdens de zesdaagse te Frankfurt is de Nederlander Smits gevallen, zodat hij zich onder behandeling van een dokter moest stellen. ploeg zou worden samengesteld. Jef Mermans, die meer dan vijftig maal voor België in het veld kwam, wees op de veranderingen, die zich in de voetbal wereld hebben voltrokken. „Vroeger tel den wij de dagen, die ons nog scheidden van de wekelijkse gang naar het Heysel- stadion, nu is dat blijkbaar geheel an ders". Hü stelt voor uit te gaan van een sterk clubteam, dat dan dienst kan doen als ruggegraat van het nationale elftal. Dit clubteam moet dan worden versterkt want een op alle plaatsen sterk club team behoort tot de vrome wensen. Nederland-België in 1956-1957 Voor het seizoen 195657 zijn de data der landenwedstrijden tussen Nederland en België als volgt vastgesteld: 4 No vember 1956: BelgiëNederland te Ant werpen. 21 April 1957: NederlandBel gië te Amsterdam. (We herinneren er aan, dat de voorjaarswedstrijd van 1956 tussen beide landenploegen op 24 Maart in Antwerpen wordt gespeeld). Op 21 April 1957 zal tevens een wed strijd tussen de B-elftallen van beide landen gespeeld worden in een nader te bepalen stad in België. Op de dag, voor afgaande aan de beide derby's, zullen de jeugdploegen van Nederland en van België tegen elkaar uitkomen. De voetbalwedstrijd tussen de elftallen van de Nederlandse- en Britse lucht macht (op het continent), welke gister avond te Arnhem is gespeeld, is in een 21 overwinning voor de gasten geëin digd. Bij rust was de stand 20. Betere lichaamsbeheersing en grotere snelheid hebben het team van de Britse lucht macht de overwinning bezorgd. De Ne derlandse defensie was niet opgewassen tegen het open aanvalsspel van de gasten en was doelman Feyt niet in zo'n uitste kende vorm geweest, dan zou de neder laag groter geworden zijn. De doelpun ten voor de Britse luchtmacht werden gescoord door linksbinnen Dewar en midvoor Wilson. Midvoor Oonk van En schede scoorde voor de Nederlandse ploeg. BAN OVER STADION TE NAPELS De Italiaanse voetbalbond heeft voor onbepaalde tijd het spelen van wedstrij den verboden in het stadion te Napels, het toneel van de relletjes van Zondag j.l. na afloop van de wedstrijd tussen de plaatselijke club en Bologna, waarbij vele slachtoffers te betreuren waren. Het rapport van de hoge politieambte naar, die een onderzoek instelt naar de oorzaak van het oproer, zal nog deze week aan de minister van binnenlandse zaken worden voorgelegd. Wederom wordt een ernstig incident in de Italiaanse voetballerij gemeld. Een 19-jarige voetballer uit Besena Brianza verkeert in levensgevaar in een zieken huis ter plaatse. Deze jongeman, Gian- carlo Lancellotti, zakte Zondag tijdens een wedstrijd, waarin tal van onregel matigheden waren voorgekomen, plotse ling in elkaar en bleef bewusteloos lig gen. Hij kwam spoedig weer bij. maar klaagde over hevige pijnen in de buik. Na een massage scheen hij zich weer beter te gevoelen en de jongen speelde verder. Enkele minuten later zakte hij wederom ineen. Hij werd naar een zie kenhuis gebracht, waar een gevaarlijke operatie noodzakelijk bleek. Zijn toe stand is zorgwekkend. De jongeman moet een hevige trap in de buik heb ben gehad van een van zijn tegenstan ders. De politie zoekt de dader. door JEAN CAREW 38) Sandra was niet minder verbaasd dan Lynn's moeder, toen haar nicht plotseling in de keukendeur ver scheen in e encostuum, dat naar Sandra's critisch oordeel meer ge schikt was voor een operette dan om te koken of te poetsen. Sandra zelf droeg een marineblauwe lange broek en een katoenen shirt, dat aan de hals open was. Rond haar middel had zij een van Lisa's grote blauw-en-wit be- stippelde schorten, welke al rijkelijk met meel bevlekt was. Zij was juist bezig het laatste baksel oliebollen uit te snijden en het vet siste reeds op het fornuis. „Kom hier, laat mij dat doen", zei Lynn, terwijl zij het mes vastgreep. „Lynn, wat in 's hemels naam ga je in die schort doen?" Sandra hield het mes vast, niet in staat zich in te denken, dat Lynn haar op een of andere manier wilde hel pen. Lynn vond, dat het nog niet zo ge makkelijk was Sandra haar nieuw plan uiteen te zetten. Zij nam haar toevlucht tot luchtige nonchalance. „Ik heb een smachtend verlangen gekregen om koken te leren", kondig de zij aan, „dus ben ik hier! Kom, Sandra, wees een brave meid. Laat mij het afmaken". „Goed, maar ik zal er bij blijven staan en zeggen wat je moet doen". „Nee", zei Lynn, op haar kinder lijke manier, „ik wil het helemaal zelf doen. Dit is een verrassing voor oom Bobsie", voegde zij er door een plot selinge ingeving aan toe. Zoals zij had verwacht trok het noemen van haar vader de aandacht van Sandra en deed Lynns' verzoek logisch schijnen. Sandra overwoog, dat haar nicht tenslotte altijd rijk aan ideeën was geweest om de vaderlijke belangstelling van Bob Winslow te behouden. In elk geval, de oliebollen waren bijna klaar, het was nauwe lijks mogelijk, dat Lynn er iets aan kon bederven met Lisa in haar na bijheid. „Goed dan, Lynn". Sandra bleef een ogenblik staan, nog vrezend voor haar oliebollen. Dan deed zij haar schort af en liep ach terwaarts de deur uit, waarbij zij bij na in botsing kwam met Perry, die zoals gewoonlijk op weg was naar de keuken. „O, hier bent u'!\ zei hij tot San dra. Hij snoof. „Het ruikt hier goed!" „Ikbegon Sandra. „Oh, Perry!", riep Lynn. „Wil je alsjeblief hier komen?" Perry keek naar Sandra, scheen op het punt te staan iets te zeggen en stapte dan zonder een woord te spre ken de keuken binnen. Sandra ver volgde haar weg door de provisieka mer en ging de trap op naar haar eigen kamer om een lijst klaar te maken van benodigde onderdelen voor de linnenkast. „Ik ben oliebollen aan het bakken", zei Lynn tegen Perry, daarbij van onder haar lange oogwimpers hem schuin aankijkend. „Oh!".... gilde zij, „ik heb me in mijn vinger ge sneden!" Zij wierp het oliebollenmes op de grond en stak de vinger omhoog. Per ry kwam naderbij om haar te hel pen. Maar hij kon geen snede vinden op de slanke, blanke vinger, welke zo teer tegen zijn bruine hand afstak, en dat zei hü ook tot Lynn. „Het ging niet door de huid, denk ik", gaf Lynn toe, „maar het deed werkehjk pyn". „Waarom doet u dit?", vroeg Perry verwonderd. „Is Sandra.... onge steld?" „O, ik ben niet van plan Sandra te helpen", legde Lynn uit met een martelaarspose, „ik ben zelf zo'n beetje kok, ofschoon Sandra er nu eenmaal van houdt te doen alsof zü de enige hier is, die een potlepel kan hanteren". Perry bukt zich om het mes op te rapen en vond het niet noodzakelijk op deze opmerking te antwoorden. Maar zijn bloed joeg sneller bü Lynn's verwijzing naar Sandra. Er was iets in dat hem niet beviel, of schoon hy er niet zeker van was waartegen hü bezwaar had. Hü keer de zich om en wilde de kamer ver laten. „Waar ga je heen?" vroeg Lynn. „Wel", zei Perry, improviserend op de ingeving van het ogenblik en trachtend iets te bedenken, dat hem uit de keuken en voor de eerste uren uit de buurt van Lynn zou helpen, „ik dacht, als mr. Winslow mij niet nodig heeft, een beetje te gaan vissen, Ik heb al een paar weken geen dag vrü gehad". „Vissen!" Lynn draaide zich zo snel om, dat zy het mes weer tegen de vloer stiet. Geduldig kwam Perry terug en raap te het op. „Ik ben dol op vissen", zei Lynn. „Inderdaad?", zei Perry en weer wilde hij de keuken verlaten. „Ik ga met je mee", zei Lynn on gegeneerd. „Lisa, deze oliebollen zün klaar om te bakken. Ik laat dat aan jou over". Zy maakte haar schort snel wierp ze op een stoel en kwam naast Perry staan. „Ik zal even een grote hoed ha len en ik denk, dat die kameelharen jas in de hal wel warm genoeg zal zijn. Wil je hem in de wagen leggen, ja?" Zij liep met lichte stappen de trap op om haar hoed te halen. Na een mo ment, waarin hü zün aandrang het huis uit te lopen en voor de rest van de dag te verdwijnen overwon, nam Perry met tegenzin de jas van de kap stok en ging naar de garage om de wagen naar buiten te rijden. Hij had van Bob Winslow verlof gekregen zün visgerei te gebruiken onverschil lig wanneer hü dat wenste te doen. Winslow was veel te verheugd het aan iemand te kunnen lenen, die de hengelsport evenzeer was toegedaan als hij zelf. Perry was van plan ge weest Sandra te vragen met hem te gaan vissen en was enkele minuten geleden met dat doel de keuken bin nengekomen. Hü voelde zich ellendig en verdrietig door de wending, welke de zaak had genomen. Na de verrassing Lynn in de keu ken te vinden was Perry totaal ver baasd te ontdekken, dat zij met hem wilde gaan vissen. Hij zag echter niet goed in hoe hij kon weigeren. Ten slotte scheen zij Bob Winslow gunste linge te zyn en het was Bob Wins- löw's visgerei. dat hij ging gebruiken. Toen kreeg hij een heldere gedachte, welke hem het gevoel gaf, dat het misschien niet een geheel verloren dag zou worden. Als hü vandaag Lynn mee nam om te vissen zou het niet zonder prece dent zijn wanneer hij voorstelde, dat Sandra hem op toekomstige visuit- stapjes gezelschap zou houdern. Hij was zelfs in staat heel hartelijk te glimlachen toen Lynn verscheen en in de auto klom, terwijl zij op die le vendige manier praatte, waarmede zij, zoals zü uit ondervinding wist, practisch zeker iedere man binnen gehoorsafstand kon charmeren.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9