F K.A.B.-Leiden verwonderd over vermindering ledental Omgeving Scherp D&tf fleh LMaGAT AVONDRUST DONDERDAG 10 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Vlotte vergadering over begroting 1956 De K.A.B.-ers van Leiden hebben gisteravond in het St. Antoniys Club huis, gevat, intelligent, soms wat langwijlig, maar in ieder geval gezel lig vergaderd. Er klonk de oude ver- gadertoon, die we de laatste tijd nog wel eens op de bijeenkomsten van de K.A.B. gemist hebben. De begroting 1956 lag op tafel en bestuur en leden waren gealarmeerd over het feit, dat het ledental van 1522 naar 1445 was teruggelopen. Men stond voor een raadsel, wamt onlangs nog heeft de afdeling Leiden een on derscheiding gekregen, omdat zij zich voor het aanwerven van nieuwe le den in de „actie-400.000" zo verdien stelijk had gemaakt. Tijdens de ver gadering nog werd een tipje van de sluier opgelicht. Andere gegevens. Verondersteld werd nl. dat het dio cesaan bureau over andere gegevens betrefende het ledental beschikt dan de secretaris van de Leidse afdeling, die 1687 convocaties rondstuurt. Hiervoor zijn waarschijnlijk ver schillende oorzaken aan te geven. In het bestuur van de Leidse afdeling werden tot op heden voor de leden- aministratie de gemeentegrenzen aangehouden. De penningmeester van de diocesane K.A.B.de heer E. Jaarsveld, die speciaal ter toelichting van het teleurstellende verloop naar Leiden was gekomen, deelde mee, dat de parochie-grenzen van 'n stad bin dend geacht moeten worden. In de loop van de vergadering en bij de rondvraag werd wel duidelijk, dat het bestuur van de afdeling in Utrecht een poging zal doen van deze „enge" maatregel bevrijd te worden. Als men immers de parochiële grens- verdeling van Leiden in ogenschouw neemt dan blijkt, dat daaraan voor het ledental van de K.A.B. nog al wat onaangename consequenties vast zit ten. De grens van de Hartebrug-pa- rochie bijv. loopt niet verder dan de spoorlijn. Dit zou met zich mede brengen, dat de Leidse afdeling van haar secretaris, die tot de Oegstgeest- se parochie hoort, zou worden be roofd. K.A.B. aan parochie gebonden? Als andere oorzaak van het leden verloop kan nog worden aangege ven, dat leden, die in Leiden werken en in een Leidse vak-afdeling zijn georganiseerd, maar in een andere plaats wonen, door de centrale admi nistratie in de K.A.B.-afdeling van deze plaats worden geregistreerd. De heer Jaarsveld merkte hierbij op, dat de activiteiten van de K.A.B. immers sterk aan de parochie zijn gebonden. Het i sniet onmogelijk, dat de afde ling Leiden in de afgelopen jaren „op te grote voet heeft geleefd" en dat de afdelingen van de omgeving nu hun rechten op bepaalde leden hebben opgeeist. Ook is er nog steeds het verloop van leden, die volgens be sluiten van 1953 niet meer tot de K.A.B. maar tot de K.A.J. en de W.M. behoren. Tenslotte moet men in aanmerking nemen, dat de ledenwinst, die de af deling Leiden inmiddels heeft geboekt nog niet in de cijfers van het dioce saan kantoor tot uiting komt. Minder geld. Al met al geeft deze vermindering van het aantal leden ook een ver mindering van de inkomsten te zien. De inkomsten in 1955 waren 7200. het geraamde bedrag voor 1956 be draagt maar 6700. De uitgaven zul len dus ook (hiermee in overeenstem ming moeten worden gebracht. De penningmeester heeft op diverse pos ten wat beknibbeld, maar ook dit seizoen houdt de Leidse K.A.B. toch nog genoeg over om tot een goede ontplooiing van zijn werkzaamheid te kunnen komen. Voor de propagan da is zelfs een extra bedrag uitge trokken. De subsidies voor de wijk- besturen zijn verdubbeld. Op deze avond klonk ook nog een ander geluid. Het K.A.B.-orkest nl. produceerde voor de aanvang van de vergadering en tijdens de pauze vro lijke muziek. Het toonde, dat het de subsidie, waarvoor ook op de begro ting een bedrag was uitgetrokken, ten volle waard is. Tijdens de rondvraag werd de vraag gesteld wat de gevolgen zouden zijn voor de diocesane organisatie van de K.A.B., als het bisdom Rotterdam werkelijkheid is geworden. De heer Jaarsveld had zich hierover het hoofd nog niet gebroken. Ongetwijfeld zul len er veranderingen komen, men zal echter eerst moeten wachten tot de nieuwe bisschop zich heeft inge werkt. Intussen zal men zich waar- -H'ïnlük met een interdiocesaan bu reau moeten behelpen. Tijdens de rondvraag werd nog een levendige discussie gevoerd over het vraagstuk van de gehuwde, werkende vrouw. Tegen 11 uur sloot de voorzitter, de heer De Bree, met dank aan de aan wezigen, deze vruchtbare vergade ring. GEM. AANKONDIGING. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedepu teerde Staten der provincie Zuid- Holland bij besluit van 1 November 1955, G.S. no. 220, hebben goedge keurd het bij raadsbesluit van 6 Juni 1955, no. 149, vastgestelde plan tot herziening van het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-Zuid-West", met betrekking tot gronden, gelegen ten Zuid-Oosten van de Haagweg, ten Westen van de Zoeterwoudseweg, ten Noorden van de Voorschoterweg ten Oosten van de Korte Vliet, met bijbehorende bebouwingsvoor- scbj:i*ten, zulks met intrekking van gedeelten van het uitbreidingsplan dezer gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 November 1933 en een gedeelte van het partiële uit breidingsplan „Leiden-Zuid-West", vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Januari 1948. Het goedgekeurde plan ligt met uitvoerige kaarten c.a. voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (kamer 111). De Burgemeester voornoemd, F. H. v. KINSCHOT. POTLOOD en GEEST begrotingspositie 1956 verbeterd Zoals in de Memorie van Antwoord al werd medegedeeld, zijn na de aan bieding van de ontwerp-begroting nadere gegevens bekend geworden omtrent de uitkeringen uit het ge meentefonds en de vergoeding van de politiekosten. Hierdoor is het mo gelijk geworden de ramingen van de algemene uitkering en de belas tinguitkeringen onderscheidenlijk te verhogen met 335.275 en 58.042. Voorts kan de raming van de bijdrage van het Rijk in de politiekosten ver hoogd worden met 48.873.Ten gevolge van deze wijzigingen, als mede van die van enkele andere pos ten is de begrotingspositie voor het jaar 1956 zodanig verbeterd, dat het bedrag van 1.675.000.dat voor het bereiken van het noodzakelijke evenwicht, voorlopig als subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het Gemeentefonds was ge raamd, teruggebracht kan worden tot J 1.225.COO. (Advertentie). Zaterdag Klaproosdag. In het laatste volle jaar van de tweede wereldoorlog 17 Septem ber 1944 landde de 1st Allied Airborne Army bij Arnhem. Van de bijna 10.000 .man, die toen voor de bevrijding van ons land werden in gezet, keerden slechts 2163 terug, ruim zeven duizend werden gedood, zwaar gewond of vermist Ieder jaar komen thans de nabe staanden van hen, die in deze Army waren opgenomen op 17 September naar het Airborne kerkhof te Ooster beek voor een stil en indrukwekkend gedenken. Dit is voor hen financieel moge lijk, omdat het gehele Nederlandse volk jaarlijks aan de Klaproosinza meling bijdraagt. Ook in Leiden wordt a.s. Zaterdag een klaproosdag gehouden. Collec tanten, die zich deze dag enkele uren vrij kunnen maken, worden van 's ochtends acht uur af verwacht in café-restaurant „In den Vergulden Turk'. Ook dit jaar mogen weer 22 Klaproosorganisatoren of collectan ten door het lot aan te wijzen op uitnodiging van The British Le- No. 511. Horizontaal: 1. hemellichaam, 4. kwinkslag, 7. latwerk, 8. verdriet, 9. hemellichaam, 11. slang, 14. meis jesnaam, 15. soort van tabak, 19. on- bep. voornaamwoord, 20. voorlich ting, 21 meisjesnaam, 22. steenklomp, 23. iemand de achting geven, welke hem toekomt. Verticaal: 1. 'zacht, sappig, 2. oog- logsgod, 3. bescheiden, 5, voorgeschre ven kerkgebruik, 6. deel, 9 water in N H., 10. nauiw, 12. munt in Japan, 13. mens, 15. pluim van een vogel, 16. grassoort, 17. zijtak Moezel, lusthof. Oplossing morgenavond. Oplossing 510. Horizontaal: 1. Calf, 4 n.b., 6. nona, 7. koon, 9. om, 10. dra, 12. ra, 13. voorslag, 16. Ko, 17. KI., 19. kanaster, 22. Po, 23. ent, 24. V. O., 25. plan, 27. Orel, 29. ka, 30. aker. Verticaal: 1. Como, 2. An, 3. Ladro- r.en, 4. no, 5. borg, 6. nova, 7. kalk stok, 8. na, 11. R. S., 14. Oka, 15. alt, 18. prol, 19. kolk, 20. An, 21. ever, 22. PP., 26. Aa, 28. re. MENSEN! mensen! Heb ooit eens wat meer vertrouwen in Onze Lieve Heer. Men doet zijn vriendschap groot onrecht aan, met hem Onze Lieve Heer te noe- en tegelijkertijd voor hem in de rats te zitten, alsof Jezus een kleingeestige dienstklopper is, ijverig op zoek om menselijke wetsovertredingen te straffen. Wat hij wenst is vriendschap geen bekeuringen. Hij weet heel goed, beter dan wijzelven, dat we herhaaldelijk over de schreef ko men en hij verlangt ook, dat we al 't mensen-mogelijke doen om die overschrijdingen tegen te gaan. ..Vrede aan de mensen van goede wil". Als we onze goede wil tonen, niet uit bangigheid maar om hem, onze eerbied en onze genegenheid te betuigen, dan is alles tussen u en Hem in orde. gion een reis naar Engeland maken. Het lijkt ons onnodig om voor deze inzameling nog een aanbevelend woord te schrijven. In dit opzicht hebben alle Nederlanders een ere- plicht te vervullen. Eerste paal Torenflat. zal Woensdag 16 November van de Torenflat aan de Kanaalweg te Leiden de eerste paal in de grond worden geslagen. Voor deze plech tigheid heeft de aannemer de N.V. Bouw- en Handelmij „Wabo", onder directie van de heren IJsselstein uit Gouda, notabelen uit Leiden uitge nodigd. Deze tien verdiepingen hoge flat wordt gebouwd in opdracht van de N.V. tot Beheer van Onroerende Goederen „Belfort" te De Steeg, vol gens het ontwerp en onder directie van de Rotterdamse architect E. F. Groosman. K.V.P. De uitnodigingen voor een bijeen komst van de K.V.P. voor 15 Nov. a.s. zijn de deur uit, maar in de con vocatie, zo meldt ons de secretaris, staat iets onjuists. Mr. Bachg zal nl.' op deze avond niet spreken maar mr. K. Rijckevorsel. Agenda Leiden donderdag k. o. R'dams Fhilharmonisch Orkest Stadszaal. 8 uur nam. Kath. Werknemende Middenstand. Gulden Vlies. 8 uur nam. „De Goede Woning". Harmonie. 8 uur nam. vrijdag Bond van Leidse Harmonie- en fanfare-verenigingen. Feestavond bij 25-jarig bestaan. 8 uur Stadsgehoor zaal. Bond van Oud-strijders. Harmonie 8 uur nam. zaterdag R.K. Instuif. St. Leonardushuis. 8 uur nam. „De Banita's". Dienst der apotheken. De avond, nacht en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 5 November 13 uur tot Zaterdag 12 No vember 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tele foon 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8 Te lefoon 26274. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kolksteeg 25) Tentoonstelling foto's Pim van Os. Werkdagen 2—5 uur nam. (Tot 10 December). Lakenhal: Tentoonstelling „Reken schap hedendaagse beeldende kunst door het Rijk sedert de Bevrijding verworven" (tot 5 December). bioscopen. De films voor de week van 11 tot 18 November zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „La strade", 18 jaar Luxor: „Liefdesroes", volwassenen Trianon: „Ciske de rat", 14 jaar. Rex: „Raspoetin", strikt volwas- Geslaagd. Voor het doet. ex. rechten is Utrecht geslaagd de heer P. C. Schapendonk uit Leiden. Geacht Forum. „Geacht Forum'. Dinsdag 15 No vember klinkt deze sierlijke inleiding tót een weloverwogen vraag in de cantine van het.R.K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat. Leiders en leid sters van de bij de katholieke jeugd raad aangesloten organisaties krijgen hier de kans eventuele discussies over „Hedendaagse Jeugdproblemen" uit te lokken. De raad verwacht terecht, dat de cantine van het Ly ceum te klein zal zijn. SPIEKER. WAT LEIDEN VERLOOR en VOND In het tijdvak van 15 t.m. 31 Oct. is te Leiden gevonden: Boekje (Frans), herenpolshorloge, tekeningen van de avondtekenschool R.K. Volksbond), 3 truitje, verpakt in een courant, sjaal, regenkapje, doublé halsketting, armband, sleu tels, rubber laars, vulpen, hand schoenen, tas, bruin zeildoek m. in houd, regenjas, polis H.A.V. ten name van C. A. de Bruin, schooletui, dop van benzinetank, gouden heren- zegelring, geldsbedrag, portemonnaie met inhoud, autostep, tas, inhoud badgoed, capuchon, hoes van paraplu, luchtfilter van motorrijwiel, lederen riem, hoofddoek, ceintuur, nylon kousen, doos, inhoud - kinderschoe nen, handtasje met inhoud, map, in houd correspondentiepapieren, da mesparaplu, bril, vulpotlood, alpino muts, leesboek, paar kinderwantjes, paar gymnastiekschoenen, tabakzak, kindertuigje, militaire tas met inh., vier kleurenpotlood, broche, paar kinder rubberlaarsjes, rijwielhand pomp, buitenband van auto, buiten band van motorrijwiel, paar motor handschoenen, motorwant, zwem broek en handdoek, étui, inh. foto's en tramkaarten, rolmaat in houder. Inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveld straat 10 op Woensdag- en Zaterdag middag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet i worden verstrekt. SELSKIP FRYSLAN HOORT EN ZIET DE JOUNPRATERS. Zeer geslaagde opvoering van „De Koperen Slang". Het Selskip Fryslan, dat gisteren in „Den Burcht" een toneelavond hield, zag en hoorde deze avond de „Joun- praters" uit Leeuwarden. Zij gaven een zeer geslaagde opvoering van „De Koperen Slang", waarvoor ruim 350 „Leidse" Friezen hun belangstelling toonden. Reeds bij het eerste bedrijf was de spanning er in. De hoofdpersonen, de kruidendokter en zijn dochter, speel den onberispelijk. Trouwens alle spe lers zaten bijzonder goed in hun rol. Winia, de wonderdokter, meent het best met de zieke mensen en offert tijd en geld aan hen op. Toch is hij er volkomen naast, wanneer er een jongetje, dat door hem werd behan deld, sterft. Als later ook zijn vrouw sterft zonder dat er een dokter is ge raadpleegd, komt hij in aanraking met de justitie. Drie maanden onvoor- waaardelijk is de eis. Dit brengt de man in een moeilijke situatie, niet in het minst tegenover zijn eigen doch ter, die in Groningen studeert voor arts. Et komt verwijdering tussen vader en kind. Als de dochter ge trouwd is met een arts en hun zoon tje ernstige ziek wordt, komt onver wacht de oude Winia en wil de kleine jongen zien om het te kunnen gene zen. De grote tweestrijd dokter kwakzalver vormt het hoogtepunt van de derde scène. Zeer goede spelcapaciteiten ont plooide de „kwakzalver" in dit laat ste drama. De jonge doktersvrouw, moeder-arts, had een zware rol, doch ze was er voor berekend. De „Jounpraters" brachten een gave opvoering van dit spel, waaraan zulke hoge eisen worden gesteld De afdelingsvoorzitter, de heer Koelstra, liet zijn woorden van grote dank met een terecht zeer verdiende bloemenhulde gepaard gaan. De heer Brouwer, die zich als 300ste lid van het Selskip opgaf, werd verrast met een boek. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde (cum laude) op proefschrift getiteld „A compara tive study of tne partiele fractions from apocynaceae latices" de heer J. van Die, geboren en wonende te Den Haag. Geslaagd voor het Cand. ex. Ge schiedenis de hêer P. de Buck te Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth dr v. G. Vliet- stra en M. W. Delfos; Cornelia Hen- drika, dr van J. de Jong en N. Vlok; Winoit Anno Sjoerd zn van J. C. Va- lentijn en M. W. v. d. Klauw; Cor nells zn van C. Plug en E. van Bee- len; Josephina Theodora Maria, dr van J. N. Spruit en J. P. v. Berkel; Ellen Hendrina dr van J. Kuneken en P. S. de Haan; Joyce Daphne Mar guerite dr van E. R. Parsons en L. Tieeman. Ghuwd: D. Rempt A. J. Ver hulst; G. A. T. Hoekstra en A. M. Rozeck. Overleden: I. Steinmeier dr 6 mnd F. L. Jukkenekke, vrouw 82 jr; P. Lut, wednr 74 jr; L..v. Nieuwkoop, man 79 jr; J. Viseher, man 39 jr. „Flora" te Rijnsburg te houden Pro vinciale tentoonstelling. Vervolgens had de inlevering van de laatste in schrijf bil jetten plaats. Bridgen De uitslagen van de on derlinge bridge wedstrijd van de brid geclub „De Brug", gehouden in ho tel De Roskam, waren als volgt: 1. Echtp. Bartelings 33Yi m.p.; 2. M. HermansJac. de Jong 29 m.p.; 3-4. van ParidonA. van Veen en P. ParlevlietD. Parlevliet 25H m.p.; 5. Echtp. F. van der Valk 24H m.p.; 6. mevr. SaeyR. Agema 24 m.p.; 7. D. ParlevlietA. Remmelzwaal 19^ m.p.; 8. S. VisserSchuitemaker 18Yi m.p. 9. O. SaeyL. van der Plas 16 m.p. KOUDEKERK Licht in de duisternis. Reeds enige tijd geleden werden lichtmas ten geplaatst op verscheiden punten in de gemeente, waar het bestaande lichtnet hoogst noodzakelijk moest worden aangevuld. Tot grote vreug de van velen was men vandaag bezig de lantaarns op het electriciteitsnet aan te sluiten, zodat weldra de ge varen van mist en duisternis voorbij zullen zijn. WASSENAAR Alle woningen nu op 220 V Gisteren is in de Kerkstraat en om geving te Wassenaar de laatste groep percelen, waarin de electriciteit nog geleverd werd onder een spanning van 127 volt, omgeschakeld op de nieuwe spanning van 220 volt. Dit belangrijke feit is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Gistermiddag half drie kwam de directie van het électrici- teitsbedrijf met een aantal genodig den bijeen bij het transformatorhuisje in de Kerkstraat om er getuigen van te zijn, hoe burgemeester Van Wijn bergen een schakelaar omdraaide en daarmee de spanningswijziging sym boliseerde. De directeur van de gemeentebe drijven, ir. F. Bleichrodt, gaf een overzicht over de historie van de spanningswijziging, een enorm werk, waarvan men aanvankelijk gedacht had, dat het 10 jaren in beslag nemen. Nu blijkt het werk in drie jaren voltooid te zijn, dank zij een voortreffelijke samenwerking met de plaatselijke installateurs, en dank zij de toewijding van het personeel van het electriciteitsbedrijf en van de centrale boekhouding. De burgemeester hield vervolgens een korte toespraak, waarin hij de grote waardering van het gemeente bestuur uitsprak voor het grote werk, dat in zo'n korte tijd kon worden voltooid. De burgemeester haalde de scha kelaar over en op een bord, dat tegen het transformatorhuisje aangebracht was gingen lichten branden achter de woorden „220 volt, GEB, Wassenaar". In bussen voor ten minste 35 koppenf 2.60 Coffeïne-vrij, in bussen met rood etiketf 2.95 Grote bussen voor ten minste 140 koppenf 9.45 Coffeïne-vrij f 10.95 Advertentie KATWIJK AAN DEN RIJN Zak vergif verloren Een tuinder heeft een zak „Brassicol" verloren, gaande van de veiling naar de Nieuwsteeg. Brassicol is een door de tuinders te gebruiken bestrijdings middel tegen „kwade grond" en voor mensen niet ongevaarlijk. De hoofd- inspecteur van politie verzoekt daar om degene, die deze zak gevonden heeft, hiervan onmiddellijk kennis te geven bij de politie. Ko-Plu-Ko De konijnen- en pluimvee vereniging Ko-Plu-Ko hield een ledenvergadering onder lei ding van voorzitter L. Kreft. Na af doening van enkele huishoudelijke aangelegenheden werd uitvoerig ge sproken over de eind November in VOORHOUT De Ned. Heide Mij. is reeds ge ruime tijd werkzaam aan het gem. Sportpark en door de loyale mede werking van de zijde van het ge meentebestuur is toezegging gedaan, dat reeds Zondag a.s. Foreholte 1 haar eerste thuiswedstrijd kan voet ballen tegen Oranje Groen 1 uit Lei den. Het is n.l. zo, dat op het 2e ter rein wordt begonnen, want 't hoofd terrein is ingezaaid. Vandaar dat de officiële opening is uitgesteld, waar schijnlijk tot het volgend voetbal seizoen. Hoofdzaak is echter, dat Foreholte, dat al ruim 23 jaar be staat en er in die jaren financieel vaak slecht voorstond, nu misschien een tijd gaat beleven van meer pu blieke belangstelling bij de wedstrij den. Vanzelfsprekend zal de acco- modatie o.a. kleedtent, afzetting enz. nog niet geheel af zijn, maar naar mate de tijd vordert, zal men kunnen zien, dat hier hard wordt gewerkt. Zondag worden er veel supporters aan de Leidse Vaart verwacht. VOORSCHOTEN boeren en tuinders vierden oogstdankdag. Een stoet van bruidjes, met zich dragende de producten van de land arbeid, brachten gisteren tijdens een H. Mis namens de leden van de LTB een symbolisch offer tijdens de vie ring van het Oogstdankfeest. De of fergaven van kaas, boter, druiven en bloembollen gaven ongetwijfeld een diepe zin aan het feest, dat de boeren en tuinders gistermorgen heb ben gevierd. Pastoor J. Th. v. Bem- melen droeg de H. Mis van dankbaar heid op en hield ook de predikatie. Na de H. Mis kwamen alle gezinnen bijeen in het R.K. Verenigingsge bouw, waar men aanzat aan een ge zamenlijk ontbijt. De heer Th. v. Son, medewerker van het secretariaat van de LTB en jongerenleider hield daarna een in leiding over: Het gezin in de bran ding van deze tijd. Hij wees daarin op de moderne stromingen die het gezin bedreigen, doch was evenzeer van mening, dat men moet open staan voor het nieuwe, dat goed is. Na de koffie waren het de meisjes van de L.T.M., die de aanwezigen ge ruime tijd vermaakten met liedjes en met sketches en zodoende was het al weer ruim etenstijd voordat men weer naar huis ging. R.K. Vrouwengilde. Het R.K. Vrouwengilde hield een ledenbijeen komst in het verenigingsgebouw. Voor deze avond was uitgenodigd freule A. van Bommel uit Vught om te spreken over de kunst van het bloemenschikken. De avond werd ge opend door de presidente, mevrouw E. van Gent—Zonneveld. Zij sprak een bijzonder woord van welkom tot de zusters van Huize Bijdorp. Het eerste onderwerp, dat freule van Bommel behandelde, was de verzor ging van de bloemen. Bij een bloem behoort een vaas. Ook de vazen vra gen bijzondere aandacht. Als stelregel werd verkondigd voor iedere bloem een andere vaas. De freule demon streerde hoe men van een enkele uitgeplozen anjer een moois corsage kan maken. Na de pauze werden eerst de vragen over kamerplanten beantwoord en vervolgens liet de freuel zien, hoe van losse snijbloe men leuke bakjes konden worden gemaakt. De avond over het bloemen schikken was bijzonder interessant. Daarna werd de a.s. St. Nicolaasvie- ring nog besproken. Speciale aan dacht van de leden werd gevraagd voor de a.s. K.V.P.-vergadering op Maandag 14 November a.s. De leden werden opgewekt in groten getale op die vergadering aanwezig te zijn. Verder werden de leden nog geatten deerd op de avond van 15 November a.s., waarvoor de vrouwen in het Greenway-theater een avond gege ven zal worden over veilig verkeer. De operette „Prinses Rozalijn", uit gevoerd door het zangkoortje „De Zonnebloemen", gaat op 20 November as. voor het voetlicht. Feetsavond Brandweer. In café restaurant Allemansgeest kwam de Voorschotense Vrijwillige Brandweer in f eestvergadering bijeen, want er waren 3 leden te huldigen. De voor zitter van de feestcommissie, de heer P. v. d. Peet, sprak een woord van welkom tot de burgemeester en zijn echtgenote, tot de jubilarissen en manschappen van de brandweer en eveneens tot hunne echtgenoten. De jubilarissen van deze avond waren de heren A. v. d. Geest, H. Niersman en H. v. d. Ster. Zij vierden allen hun 12 y--jarig jubileum als lid van de brandweer. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven, als hoofd van de gemeente en als hoofd van de plaatselijke brandweer, sprak de jubilarissen toe en overhandigde hen daarna een oor konde en medaille, uitgegeven door de vereniging van Brandweercom mandanten. Hij sprak daarbij de wens uit, dat de huidige jubilarissen ook nog eens hun 25-jarig jubileum zou den vieren. De commandant van de brandweer, de heer L. Lekkerkerker, memoreerde in het kort de activitei ten van de brandweer in het afgelo pen jaar in het bijzonder de wed strijd te Zoetermeer, waarbij door het hele korps zo'n mooi succes was behaald. Ook hij complimenteerde de jubilarissen. De dames van de jubi larissen werden bedacht met een fruitmand. De rest van de avond was een- gezellig samenzijn. Geboren (te Leiden): Johanna Wilhelmina Maria d. van J. G. Valen- tijn en W. M. van Wijngaarden. Jo hanna Elisabeth Helena Maria d. van A. J. Mens en M. E. van der Valk. Gehuwd: Jan Bogerd en Maria v. Baardwijk.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2