Gunning van wegenaanleg in plan Schoterveld Ook als vacantie-oord heeft Noordwijkerhout een goede naam In één dag JAN VONK VRIJDAG 4 NOVEMBER 1955 DE LEID SE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 GEMEENTERAAD NIEUWVEEN De raad van Nieuwveen kwam gis teren in vergadering bijeen. ZJi.st. werden diverse subsieaan- vragen ingewilligd, n.l. aan Jongvee- dagicoramissie te Zevenhoven 10. Stichting Maatschappelijk werk in de provincie Zuidholland, 1 cent per in woner, Nat. Rheumafonds 1 cent per inwoner, Commissie Uithoorn e.o. ivjn. bloemencorso te Aalsmeer 10.aan de sportvereniging Nic. Boys een eenmalige uitkering groot 100.In verband met principiële bezwaren van de heer Zemel wordt tot stemming overgegaan. Met de stem van de heer Zemel tegen wordt het bedrag vastgesteld. Afgewezen een aanvraag van de Stichting Huma nistisch thuisfront, Johanna stich ting te Arnhem. Besloten werd toe te treden tot het Waarborginstituut voor de tuinbouw in Zuid-Holland i.v.m. opheffing van een dergelijk instituut voor de Veen- streek. Zh.st. werd besloten tot wij ziging van de Vleeskeuringsverorde ning, wijziging Legesverordening i.vjm. nieuwe Jachtwet, wijziging bouwverordening, herziening uitbrei dingsplan op advies van de stichting Stad en Land, wijziging herziening erfpacht aan G. C. de Rijk, toeken ning schadeloosstelling aan de heer P. Egberts wegens wegaanleg groot 1569. Aan de orde is thans wegaanleg in het uitbreidingsplan Schoterveld. Door het Hoofd van de Technische Dienst die ter vergadering aanv/ezig was werden gewenste toelichtingen gegeven. Het betreft wegaanleg met riolering en waterleiding en electri- citeit, geprojecteerd in het te maken trottoir. De weg wordt 51/2 meter breed met aan weerszijde een trottoir van 1.55 m. met beplanting. Inge komen zijn reeds twee inschrijvings biljetten van aannemers die daartoe uitgenodigd zijn, n.l. de firma Ver sluit te Bodegraven voor een bedrag van 60500 en de firma Langevela te Alphen aan den Rijn voor f 56900. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten het werk te gunnen aan de laag ste inschrijver. I.v.m. dit besluit werd besloten een geldlening aan te gaan groot 65000 bü de Bank van Ned. Gemeenten 3 yK Bovendien wordt een rekening courant overeen komst gesloten bij bovengenoemde Bank a 30.000 voor 1956. De grati- ficatieregeliiug voor gem. ambtenaren bij ambtsjubilea wordt aangepast aan de bestaande Rijksregeling n.l. bij 25-jarig jubileum 1/2 maand en bij 40-jarig jubileum 1 maand salaris. Aanbieding gem. rekening 1954. Gew. dienst Uitgaven 265217.08 en aan inkomsten 257657,76 bruto na delig 70359.32. Omdat nog verschil- BODEGRAVEN Korte raadsvergadering De agenda voor de korte raadsver gadering te Bodegraven bevatte slechts één punt n.l. het aangaan van een kasgeldlening ad 1.000.000 bij de Amsterdamse Bank N.V. tegen een rente van 1 1/4 'sjaars voor het tijdvak 15 Nov. tot 1 Maart '56. De voorzitter deed mededeling, dat de heren C. Batelaan en J. v. d. Boom verhinderd waren deze raadsverga dering te bezoeken. Hierna zette hij in 't kort uiteen, waarom het aangaan van bovengenoemde levering nood zakelijk was. Tot het einde van het jaar is nl. voor de betaling van ter mijnen op aannemingssommen nog rond 100.090 nodig, terwijl de ge bruikelijke jaarbetalingen per 31 Dec. '55 eveneens een belangrijk be drag zullen vergen. Nu is vorig jaar wel een lening van 500.000 gesloten bij de Amsterdamse Bank, maar de ze loopt af op 15 Dec. a.s., terwijl de lening ad f 1000.000, die de Friese Levensverzekeringsmaatschappij is gesloten, eerst ingaat op 1 Maart. Vandaar dat het tydvak 15 Dec. tot 1 Maart overbrugd moet worden. Zo kwam dit agendapunt tot stand. Met een enkele hamerslag kwam het aan gaan van de kasgeldlening er door. Niemand had opmerkingen. Het slot van de vergadering was de interpellatie van de heer v. Elk. Deze stelde twee vragen betreffende de particuliere woningbouw en de verkoop van 'n stuk gemeentegrond. Weth. Karssen antwoordde namens B. en W. Inderdaad hadden B. en W. een stuk grond in het uitbreidings plan, gelegen naast de woning van de heer Oppe verkocht aan de heer A. Verheuvel e.a., maar er was ver zocht met de uitwerking van bouw plannen te wachten, omdat B. en W. de kwestie Raadhuisplein nog eens wilden bezien. Mocht dit ten gevol ge hebben, dat de kopers van de grond op het door hen gekochte stuk niet kunnen bouwen, dan zullen B. en W. hen een ander stuk aanwijzen. Dat de burgemeester betrokkenen niet wilde ontvangen, zat hierin, dat de burgemeester deze kwestie eerst nog met de raad wilde bespreken alvorens buitenstaanders werden in gelicht. Nieuwe weegbrug. Er is in ver schillende raadsvergaderingen veel te doen geweest over de nieuwe weegbrug. Vooral over de plaats is vaak lang gediscussieerd. Thans is het zover diat de plaats bij het station of die bij het slachthuis onoverko melijke moeilijkheden geven. De eerste i.v.m. het verkeer; de tweede in verband met ruimtegebrek of grondgesteltenis. Momenteel is men bezig in Tuinwijk, in de W. de Zwij gerstraat de kuil voor de put te gra ven, waarin de betonnen kelder komt Het glazen weeghuisje komt er naast. Voor de Vereniging van Han delsonderwijs slaagden voor het di ploma kantoorstenografie, de dames L. Vink, J. Op 't Land en D. Helsloot; voor het diploma machineschrijven slaagden de dames J. Brouwer, N. Humme en de heer L. v. d. Ouden rijn. lende bedragen moeten worden ont vangen, mag worden gerekend op een batig saldo van 300 a 500. Kapi- taaldienst: Uitgaven 544984.6 in komsten 537708.59, nadelig saldo 7276.10. In verband met de overname van de eigendommen van de Nieuwveen- se Woningbouwvereniging wordt een verordening vastgesteld betreffende het beheer van het woningbedrijf. De begroting van dit bedrijf wordt voor 1956 vastgesteld aan inkomsten f 274825.21 en aan uitgaven 270665.23 batig saldo 4(160.28. De aftredende bestuursleden van Rijnl. Borgst. fonds en het Waterleidingbedrijf werden herbenoemd. De voorz. deed de pret tige mededeling dat voor industrie een contingent van 4 woningen voor 1956 een tra is toegewezen en beslo ten werd tot de bouw van een blok van 4 woningen over te gaan waartoe B. en W. gemachtigd werden, bene vens voor het aangaan van een geld lening tot financiering van boven genoemde woningbouw. De bedragen per leerling werden voor 1954 vastge steld op 29.04 per leerling, naar aan leiding van de rekening door de O.L.- school. Voor de buitengewoon lager onderwijsinstelling St. Ursula werd dit bedrag 40 per leerling. De Bijz, school met 104 en de R. K. lagere school met 141 leerlingen en St. Ur sula met 249 leerlingen. De nieuwe Prov. weg wordt Sohilkerweg ge noemd. (Hierna sluiting. BOSKOOP Dammen. Voor het persoonlijk kampioenschap van de damclub Bos koop werden de volgende wedstrij den gespeeld: A. NederhofE. van Voskuilen 20; H. v. KlaverenJac. Schoemaker 20; A. NederhofJ. Mesman 20; D. LankhuyzenA. Trimp 2—0; Th. v. EekM. Vuyk 1 —1; W. A. v. Otterloo—H. Luybregts 2—0. HAZERSW0UDE EMIGRATIE-AVOND VAN L.T.J. Gisteravond was er in het paro chiehuis in de Groenendijk een bij eenkomst, georganiseerd door de L. T.J., waarby ook de leden van de afdelingen uit 't Zwaantje en van het dorp waren uitgenodigd. Na de opening door de heer Ver- kleij jr., sprak Rector Vester. Hij was dit jaar enkele maanden in Canada geweest. Spreker zei; „Ik kom geen propaganda maken voor de emigra tie. Het initiatief moet uitgaan van de mensen zelf. Als ze dan bij ons komen helpen wij ze verder. Ons land is altijd op het buiten land aangewezen. Als er nu 'n neer slag komt is de werkeloosheid niet te overzien en Canada heeft al z'n grondstoffen in het land zelf. Nieuw vruchtbaar land komt er hier niet meer bij in Canada wel en zo kun nen de agrarische bedrijven hun kin deren geen land voor 'n eigen bedrijf meer aanbieden. Emigratie is de op lossing. Bij de geëmigreerden is het eerste jaar het moeilijkst. Daarom eiste de Paus dat er eigen priesters meegin gen om de landgenoten over hun erg ste moeilijkheden heen te helpen. Emigreren moet 'n offer zijn voor de aohterblijvenden en voor de ver- trekkenden. Alles laten ze hier ach ter en alles in het andere land is an ders, maar door zuinig te leven en zeer hard te werken is er voor de emigrant en z'n gezin 'n toekomst in het nieuwe land. Na de pauze toonde rector Vester lichtbeelden van z'n reis door Ca nada. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren: „Gehuwd of ongehuwd". Het beste is gehuwd, maar dlan moet de vrouw als het enigszins mo gelijk is in de huishouding gaan wer ken. Als de jongen ongehuwd gaat, moet hij zorgen hier in Holland 'n meisje te hebben, dat bereid is hem te volgen en hem zeker niet in de steek laat, want dan is het leed niet te overzien. Ondertrouwd: Arie van Diggele 23 jaar en Fenna van Zanten 21 jr. Getrouwd: N. de Gelder en J. Zandstra. HAZERSWOUDE [H.R.l Zilveren jubileum C. A. Bos. Op 10 Nov. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer C. A. Bos zijn loop baan begon in het kruideniers- an nex cafébedrijf van A. J. Boers. Van de heer Boers vernamen wij, dat Cor Bos, zoals hij bij de meeste ingezetenen van Hazerswoude en Koudekerk bekend is, zijn werk doet alsof die zaak van hem zelf is. Dit is de meest ideale verhouding die men zich tusen werkgever en werknemer denken kan en wordt, helaas, niet zo heel veel aangetroffen. In het openbare leven neemt de jubilaris een bescheiden plaats in. Trouwens het zou hem ten enenmale aan tijd ontbreken zich actief op enigerlei ander terrein dan zijn werkkring bezig te houden. Dit, niet naar zijn aard maar wel om de verhoudingen, bijzondere ju bileum zal uitsluitend in de familie kring worden gevierd'. Toch zal het ons niet verbazen waarneer de jubi laris op die dag talrijke felicitaties in ontvangst zal hebben te nemen. En wij sluiten ons gaarne aan bij hen die hem van harte met het bereiken van deze zilveren mijlpaal geluk wensen en de hoop uitspreken dat hij nog vele jaren de belangen van het bedrijf kan blijven dienen. KOUDEKERK Spaarbank krijgt eigen kantoor ruimteDe Nutsspaaibank te Kou dekerk aan den Rijn heeft 82 jaar haar zittingen eens per week gehou den in een der kamers van hotel De Bruin. Binnenkort zal een lang ge-| koesterd ideaal in vervulling gaan: Het bezit van een eigen kantoor ruimte met wachtkamer voor het pu bliek. In de loop van dit jaar kocht het bestuur van de spaarbank het pand Dorpsstraat 59, de woning van het hoofd van de openbare school. Dit pand is nu zodanig verbouwd, dat er, heel eenvoudig, maar keurig, de benodigde ruimte voor de spaar bank in is vrijgemaakt. A.s. Zaterdag van 34.30 uur zal dit voor alle be langstellenden te bezichtigen zijn. Aan de opening heeft bet bestuur en kele attracties verbonden, waaron der een letterraadsel, waarvoor geld prijzen beschikbaar zijn. Voortaan zullen er twee zittingen per week zijn n.l. op Maandag en op Vrijdag des avonds van 78 uur. Schaken. De volgende uitslagen van de onderling gespeelde competi tiewedstrijden: H. v. VlietH. Boelee 10; G. de WitE. Dorrepaal 10; J. de WitJ. C. v. Egmond 0—1; J. C. v. EgmondJde Wit 10: E. Dor- renaalG. de Wit 01: J. den Hou- dijkerG. de Wit yYi. HQ0GMABE Sleutelactie. De opbrengst van de collecte voor de vluchtelingen, de z.g. sleutelactie bedroeg 174.90. 0UD-ABE Handbal Jong-Ade. Zondag Jong AdeMMO aanvang 2 uur. SVLV jun.Jong-Ade jun., aanvang 2 uur, vertrek per lijndienst Maarse Kroon om half een. TER AAR Tragisch ongeval Gisterenmiddag is de 34-jarige S. Hijdra op tragische wijze veronge lukt. Als gewoonlijk verrichte nij zijn werk in het tuinland. Gaande langs de slootkant is de heer H., die lijdende was aan toevallen, waar schijnlijk door een toeval getroffen en in het water gevallen. Toen men bemerkte wat er gebeurd was bleek het reeds te laat om de ongelukkige nog te redden. De levensgeesten wa ren geweken. De heer Hij dra was on- gehuwd. DE KWAKEL H. Missen op andere uren. In gaande Zondag a.s. zullen alle H. Mis sen voortaan een half uur later be ginnen. Dit is de zogenaamde winter- regeling. R.K. Damclub K. en G. Het le tiental zag zich Maandagavond voor een uiterst zware opgave geplaatst. Het moest nl. de strijd gaan aan binden teg enhet sterke St. Canisius uit Wilnis. Slechts 2 dammers van K. en G. wisten hun partij te winnen, terwijl een 3 tal spelers een remise wisten te forceren; het resterende deel van K. en G. moest in de man nen uit Wilnis de meerdere erken nen, aldus werd met 713 verloren. Het le tiental speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen Cani sius II. Ook dit team moest het onder spit delven en verloor met 913. LEIDERDORP INGEBRUIKNEMING NIEUWE LOKALEN GEMEENTESCHOOL. In de Koningin Julianaschool had de officiële ingebruikneming plaats van de nieuwe lokalen. Met de af bouw van deze nieuwe lokalen kan men zeggen, dat de school nu vol tooid is. De eerste drie lokalen wer den kort na de oorlog gebouwd en daaraan zijn nu weer een drietal toe gevoegd. Burgemeester K. van Diepingen opende de bijeenkomst van de ge nodigden en verwelkomde hierbij o.a. de schoolopziener, de heer L. Schip per en de hoofden der scholen van de Schoolverenigingen in de gemeente. Spr. ging na de totstandkoming zo wel van het eerste als het tweede deel der schoolbouw en besprak daar bij de verschillende moeilijkheden, die zo voor en na waren gerezen. Vele sprekers voerden hierna nog het woord. De afbouw is geheel in dezelfde stijl als de eerstgebouwde lokalen, crème gesausde muren en lichtgrijs geschilderd houtwerk. De vloeren zijn van houtgraniet. Allea alsof het tege lijkertijd werd gesticht. De school- meubelen zijn anders. Was in de eer ste lokalen nog het bankenstelsels, in de nieuwe afbouw zitten de kinde ren nu ook afzonderlijk op stoelen aan een tafeltje. De Donderdagavond in hotel v. d. Geest gehouden ledenvergadering van de V.V.V. was betrekkelijk goed be zocht en stond grotendeels in het te ken van tevredenheid over het afge lopen seizoen en de ernstige wil om de plaats, die Noordwijkerhout zich als vacantie-oord heeft verworven, te behouden en nog te vergroten. De voorzitter de heer van Praag, juichte het toe, dat ook het gemeente bestuur de mogelijkheden die Noord wijkerhout als vacantie-oord heeft, beseft. De voorzitter stelde in zijn openingswoord ook vast, dat het van het grootste belang is te weten, wat de badgast van Noordwijkerhout denkt en het was spreker opgevallen, dat naast de vele woorden van lof ook enkele op- of aanmerkingen wer den gemaakt, die steeds weer terug keren en die hij onder de aandacht van de aanwezigen meende te moeten brengen. Een van die opmerkingen is de onbekendheid van de gastheer of gastvrouw met de omgeving in het bijzonder met de omliggende steden. Het behoort echter tot de service, die wij onze gasten moeten verlenen, dat wij op de hoogte zijn en de gasten behulpzaam kunnen zijn. Juist met het oog op deze klacht had het be stuur voor deze avond de heer v. Wil lige, directeur van de stichting Haar lem's Bloei uitgenodigd om iets over Haarlem te komen vertellen. Vooral bij de Duitsers blijkt Noord wijkerhout in trek te zijn en in de drukste weekends hebben hier zeker ongeveer 550 gasten geslapen en ge geten. De penningmeester kon in zijn ver slag vermelden, dat de contributie verhoging practisch geen moeilijk heden bij de inning heeft opgeleverd. De verenigingsfinanciën zouden er nu ook heel wat beter voorstaan, als de uitgaven niet zo snel toenamen. De bloembollengemeenten geven dit jaar tezamen met andere instanties een nieuwe bloembollenfolder uit en Noordwijkerhout wil niet achterop raken. De Zuid Hollandse badplaatsen gaan gezamenlijk een folder uitgeven en ook hierbij kan Noordwijkerhout niet achterblijven. Deze folders worden in grote oplagen resp. 200.000 en 100.000 exemplaren vooral in het bui tenland verspreid. In deze propagan da-folders mag Noordwijkerhout niet ontbreken, maar dan moet er ook een flink bedrag op tafel komen. Ook de eigen plaatselijke folder met platte grond moet herdrukt worden. Dit alles bij elkaar, alsmede de gewone uitgaven voor inlichtingenbureau etc. vergt een dergelijk bedrag, dat de be groting voor 1955/56 een nadelig saldo te zien geeft van bijna ƒ700,en dit terwijl de hoteliers voor de bad plaatsenfolder zelf nog 'n behoorlijke bijdrage geven. Een en ander was voor de voorzitter aanleiding om er bij de middenstanders op aan te drin gen, dat ook zij een bijdrage geven in de hoge kosten voor propaganda. Daarnaast zegde de voorzitter toe, dat tot de gemeente een verzoek voor een extra-subsidie zal worden inge diend. Intussen was de heer van Willige ter vergadering verschenen en nadat de rondvraag was beëindigd en een kop koffie was geserveerd, hield deze all-round V.V.V.-man een vlotte, en interessante causerie over „Haarlem, levende oude stad". Spreker vulde zijn mededelingen over de beziens waardigheden van Haarlem telkens aan met vele behartigenswaardige opmerkingen over het vreemdelingen verkeer, samenwerking tussen VVVs, speciale interessen van verschillende, soorten buitenlanders, behoefte aan hotelruimte enz. Bridgeclub „Het Juiste Bod". Uitslag 3e parencompetitie. Groep A: 1. P. Kaptein—A. Vermin 227 pnt.; 2. J. v. Kampen—JN. de Win ter 225 pnt.; 3. Th. v. Aken—W. Schel vis 222 pnt.; 4. P. Brama—C. Koster 221 pnt.; 5. A. de Groot—E. Duiven voorde 219 pnt.; 6. Th. de Lincel—J. V. Wieringen 208 pnt.; 7. F. Schreurs J. v. Noort 207 pnt.; 8. J. Seysener IM. Heemskerk 200 pnt. Groep B: 1. P. d, Haas-^J. Koele- wijn 244 pnt.; 2. R. Bakker—G.Keizer 236 pnt.; 3. Echtpaar Bodar 222 pnt.; 4. Echtpaar Kroon 214 pnt.; 5. Echt paar de Winter 211 pnt.; 6. P. Meijer— F. Broekhof 209 pnt.; 7. dames Zoe tendaalv. Leeuwen 203.; 8. heren Zoetendaalv. Leeuwen 199 pnt. Groep C: 1. P. KosterJ. v. d. Burg 234 pnt.; 2. B. ZandbergenK. v. d. Veek 231 pnt.; 3. M. Koster—W. v. d. Linden 227 pnt.; 4. Th. Vrolyk—M. de Winter 202 pnt.; 5. J. ZwartJ. Smit 213 pnt.; 6. W. Broekhof—N. v. Nes 210 pnt.; 7. dames Klinkenberg Turk 187 pnt. HILLEG0M AANVULLING HANDELS - REGLEMENT VOOR ZGN ZURE TULPEN. In een ledenvergadering van de afdeling Hillegom van Bloembollen cultuur, welke Donderdagavond in hotel Sistermams werd gehouden, werd een bestuursvoorstel bespro ken, dat aanvulling van het Handels reglement beoogde, (hetzij van arti kel 26 of 17) en dat tot dbel heeft reclame over z.g. „zure tulpen" op grond van „Verborgen Gebrek" uit te breiden tot 21 dagen,, (boven de gewone termyn van 8 dagen) waar in men verplicht is om te reclame ren over een zichtbaar gebrek, waar na dam de leverancier een nadere taxatie zal worden opgegegeven en de uitval van „zure tulpen", die voor of op 15 September d.a.v. aan de le verancier, ongefrankeerd, terug te zenden, om deze voor 75% van de koopsom in mindering te mogen brengen van de oorspronkelijke ac ceptatie-nota. Bij vernietiging op het adres van koper, al of niet met goed keuring van de leverancier, vervalt elk recht op bovengenoemde aftrek. De koper zal de verkoper geen eis tot herlevering of kosten voor het uitzoeken, in rekening mogen bren gen. Na ampele bespreking werd dit voorstel met algemene stemmen aan genomen. Dammen. In de wedstrijd Hille gomHaarlem O.K. werd Hillegom deze keer de winnaar. Een zware, maar volkomen verdiende overwin ning: 119. De kans om in de le klasse te blijven is dus nog open. Woensdag 9 Nov. a.s. gewone club avond met traiminigswedstrijd. KATWIJK AAN DEN RIJN E. VAN WENSVEEN 25 JAAR AAN DE VAN WASSENAERSCHOOL. Zoals we reeds eerder berichtten was het op 1 November j.l. 25 jaar geleden dat de heer E. van Wens- veen in dienst trad als onderwijzer aan d_e Otto Baron van Wasenaer van Catwijckschool alhier. In verband met de herfstvacantie had de viering van dit zilveren jubileum gisteren plaats. Gedurende de schooluren wa6 er voor de leerlingen gelegenheid om de jubilaris te complimenteren. Uiteraard was het voor de kinderen de gehele dag feest, waarbij namens hen aan de jubilaris een geschenk UW OUDE MATRAS als NIEUW TERUG, maar dan alleen bU Matrassenmaker!] - Stoffeerderij HAARLEMMERSTRAAT 81 Telefoon 22580 (Advertentie). werd aangeboden in de vorm van een Bijbelse encyclopedie. Na school tijd had er een besloten bijeenkomst plaats, waarin de jubilaris, in aan wezigheid van zijn echtgenote en dochter, werd gehuldigd door het schoolbestuur en het onderwijzend personeel. Gedurende de avonduren bestond er voor de ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden in 't school gebouw Narcisstraat nog de gelegen heid, om de heer Van Wens veen te complimenteren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. LEIDSCHENDAM DOKTER PERQUIN JUBILEERT Dokter fS. P. Perq.uin zal op 23 Januari a.s. het feit herdenken, dat hij 25 jaar geleden met goed gevolg het artsexamen aflegde. Zijn patiën ten alhier en in Stompwijk zullen die dag niet onopgemerkt laten passeren en tot dat doel is een comité gevormd onder voorzitterschap van mr. H. Kunkeler en de heer H. van Wel als penningmeester. JAARVERGADERING L.T.B. In de goed bezochte bijeenkomst gaf de voorzitter, de heer P. A. van der Ham, een korte beschouwing over de resultaten van de boeren- en tuin- dersbedrijven gedurende het afgelo pen jaar. Het deed de spr. goed, dat de tuindei's over het algemeen tevre den mogen zijn. Voor de boerenbe drijven zijn de uitkomsten niet in alle opzichten gunstig. Memorerend dat het hoofdbestuur het 40-jarig bestaan vierde, bracht de voorzitter naar voren dat het plan om als feestgeschenk een bedrag in te zamelen voor de uitbreiding van het hoofdkantoorgebouw. Verwacht wordt dat alle ongeveer 13000 leden van het bisdom Haarlem minstens als feest gave een bedrag van 10.zullen storten om de verbouwing van het kantoor mogelijk te maken. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat met saldo van het vorig dienstjaar de inkomsten had den bedragen 1643.94, de uitgaven 1522.72 reslterend in een batig saldo van 741.86. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de heren W. Hendriks en K. v. Bohemen. In de plaats van het aftredend bestuurslid de heer A. P. Westgeest werd gekozen de heer Jac. v. d. Ploeg. Het woord was vervolgens aan de heer Jansen van het assurantiekan toor van de L.T.B. te Leiden die een uiteenzetting gaf van de wettelijke aansprakelijkheids verzekering. Tuinbouwstudieclub. Voor de in het patronaatsgebouw aan de Damlaan gehouden vergadering van de tuinbouwstudieclub was grote be langstelling. De voorzitter, de heer C. H. de Ruyter, betuigde hierover zijn voldoening en bracht onder de aandacht dat willen de leden beant woorden aan het doel van de studie club, zij voortdurend aandacht moe ten schenken aan de problemen van deze tijd. Een van de voornaamste doelen achtte hij het leveren van be tere producten tegen een lage prijs om sterk te staan tegen de concur rentie van de Zuid-Europese landen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental nog steeds groeiende is. Ook het verslag van de penningmeester was gunstig. Vervolgens bracht de assitent van het proefstation Naaldwijk verslag uit over de proeven met een 4-tal vruchtvuurvrij e komkommerrassen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. L. van Eyk herkozen als se cretaris. Na de pauze werd nog een geanimeerde hersengymnastiek ge- ouden met betrekking tot de tuin- bouwaangelegenheden Jubileum J. L. van Rijn. De heer Van Rijn herdacht gisteren zijn 25- jarige werkkring bij de Coöp. Male rij ,Nooit Gedacht". Gedurende 15 jaar was hij chauffeur en daarna was hij werkzaam in de fabriek. Zijn ijver en Vlijt werden geprezen en als waardering daarvoor ontving hij van het bestuur een cadeau onder cou vert. Ook door zijn collega's werd hij nog met enige cadeaux verrast. Weekje geduld gevraagd Wij herfben de puzzellust van onze abonné's een weinig onder schat en daardoor het idee gehad, dat we binnen enkele dagen de uitslagen van de grote Drie-Oe- tober-puzzels wel konden publi ceren. Het sorteren van de stroom puzzels zal ons echter meer dan een paar dagen kosten en daar om vragen we onze puzzelaars nog enkele dagen geduld te heb ben. De uitslagen zullen niet mor gen, maar 12 NOVEMBER in ons blad gepubliceerd worden. voor leden en donateurs heeft plaats 's avonds te 8 uur in het Casino. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: A. v. Egmond 35 p., le klasse, J. de Groot, 36 p. 2e klasse, A. Boot 41 p., 3e klasse. In de 3e klasse behaalden P. v. d. Tuyn en J. de Groot beiden 35 pun ten, doch door het beter gemiddelde werd J. de Groot winnaar. VOORSCHOTEN Voor de akte-examen wiskunde M.O. KI is geslaagd de heer J. J. Scholtens te Voorschoten. WARM0N0 Interkerkelijke gezinszorg. De Commissie voor Interkerkelijke Ge zinszorg heeft een voorlichtingsavond gehouden, waarvoor goede belang stelling bestond. De Commissie had kort geleden deze avond in het voor uitzicht gesteld, teneinde de leden meer inzicht te geven in het doel en streven van de commissie. Voor deze gelegenheid was als spreekster uit genodigd mej. Oskam, Kerkelijk Maatschappelijk Werkster in de pro vincie Zuid-Holland. Spreekster gaf een duidelijke uiteenzetting van het verschil, dat bestaat tussen de ge zinsverzorgster, die de leiding van het gezin op zich moet nemen op medische of sociale indicatie en de gezinshelpster die hulp verleend on der leiding van de huisvrouw. Bij de vragen, die na deze zeer leerzame rede werden gesteld, bleek duidelijk, dat in deze gemeente naast de ge zinsverzorging ook gezinshulp hard van node is. De commissie heeft hier uit haar conclusies getrokken en zal alle pogingen in het werk stellen om naast de gezinsverzorging, die reeds werkt vanaf 1 Augustus 1955, ook ge zinshulp te geven. De heer W. v. d. Graaff, ambte ter secretarie, is met ingang van 1 Januari 1956 benoemd als commies op de afdeling financiën van het ge meente secretarie te Almelo. Z0ETERMEER A.V.O. vergaderde. De vereni ging A.V.O. sociale Zorg voor min- der-valide afdeling Zoetermeer hield gisteravond een algemene le denvergadering in het Spaarbankge bouw. In Juli 1953 is de A.V.O. haar werkzaamheid in Zoetermeer begon nen. Aanvankelijk bestond de actie alleen in het organiseren van een collecte ter ondersteuning van de ar beid van deze landelijke organisatie. Uit het daartoe opgerichte comité is de actie uitgegaan, mede gestimu leerd door het hoofdbestuur, om te komen tot de oprichting van een eigen afdeling. Op 4 Maart van dit jaar werd tot definitieve stichting van de afdeling besloten. Hiertoe werd een propaganda- avond georganiseerd, teneinde meer bekendheid te geven aan het werk van deze organisatie degenen, die door welke oorzaak dan ook uit geschakeld zyn in het arbeidsproces, weer op te nemen voor zover zulks mogelijk is in het bedrijfsleven. Bur gemeester mr. N. Vernède aan vaardde het ere-voorzitterschap. Op het ogenblik telt de afdeling 67 le den. Reeds werden verscheidene per sonen daadwerkelijk hulp verleend bij het inschakel ijk in het arbeids proces. Het bestuur is als volgt samenge steld: G. Kamphuis, voorzitter, mevr. T. du ClouFaltay, secretaresse, mej. W. Rijken van Olst, penningmeeste- resse, bijgestaan door acht bestuurs leden uit alle geledingen van de Zoetermeerse bevolking. De heer J. LISSE W. Reitsma gaf namens de A V.O. AAN nF pfvoigfn OVFR.I fhfn een "iteer,zetting van het werk en AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN de werkwij7e van de A.V.O. Ruim 2 Het slachtoffer van het auto-onge luk dat in Juli op het gevaarlijke kruispunt Kanaalstraat—-Gladiolen- straat plaats had is aan de bekomen verwondingen overleden. Zoals des tijds vermeld, was het een inwoner van Heemstede, die van zijn vacantie terugkeerde. Bloedafname Roode Kruis. Door de afd. Lisse van het Roode Kruis worden er volgende week twee bloed- afname--aivonden gehouden en wel op Woensdag 9 en Donderdag 10 Nov. Hoewel er zich in Lisse al veel donars hebben opgegvèn is dit aan tal eigenlijk toch te gering voor twee afname-avonden. Het afdelingsbe stuur hoopt, dat er zich nog minstens 75 personen zullen opgeven. Voor een goede gang van zaken is het gewenst zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de voorzitter van de afd. Lisse, de heer De Wit, School straat 7. N00RDWIJK 50 Jaar DOS. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de gym nastiek- en sportvereniging DOS zal er morgenmiddag te 5 uur een recep tie worden gehouden in de foyer van het Casino. De feestelijke herdenking pet. van de Nederlandse bevolking of wel 200.000 personen zijn minder- valide, Hiervan is 15 pet. arbeidsge schikt. Schietwedstrijden De uitslagen van de gehouden kringschietwedstrij den gehouden tussen Berkel, Berg- schehoek en „Diana" te Zoetermeer luiden als volgt: Vrije baan: afd. A: 1. C. J. Jongeneel; 2. A. v. Eijk; 3. P. de Vries; 4. Jac Kegel. Afd. B: 1. W. Haak; 2. H. v. Lien; 3. G. J. V. Eijk; 4. P. Koppert; Afd. C: 1. A. v. Velzen, 2. A. Huisman; 3. P. Oosthoek; 4. W. Jongeneel. Korps wedstrijd, max. 500 punten. Klasse A: Berkel 481 pnt; 2. Berg- schehoek 474 pnt.; 3. Zoetermeer 461 pnt. Klasse B: Berkel 474 pnt.; 2. Bergschehoek 469 pnt.; 3. Zoetermeer 465 pnt.; Klasse C: 1. Berkel 469 pnt.; 2. Bergschehoek 461 pnt.; 3. Zoeter meer 426 pnt. Personele baan max. 100 punten. Klasse A: 1. C. J. Jongeneel 100—97; 2. P. A. v. d. Meer 100—97; 3. B. Met selaar 100—93; 4. J. Boer 99—97; 5. J. Metselaar Sr. 9797. Klasse B: 1. H. J. v. Lien 10090; 2. B. Koppert 99—95; 3. G. J. v. Eijk 99—94; 4. W. de Vreede 98—96; 5. L. v. d. Torre 97—92. Klasse C: 1. A. v. Velzen 98— 95; 2. I. de Gelder 97—95; 3. A. Zeeuw 97—93; 4. L. Metselaar 97—91;

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5