I R IJ N S T R E E K DUINSTREEK AVONDRUST GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 26 OCTOBER 1855 DE LEIDSE COURANT KLAD - PAGINA ALPNEN AAN DEN RIJN R.K. E.H.B.O.-wedstrijden. Don derdagavond om 8 uur zullen er in de zaal van dhr. Leliveld wedstrijden gehouden worden tussen de junioren- ploegen van Alphen a.d. Rijn, Lange- raar, Noorden en Nieuwveen. De win naar hiervan wordt uitgezonden nadr de districts wedstrijden om het kam pioenschap van Zuid-Holland, welke zeer binnenkort in Voorburg zullen gehouden worden. Gezien het feit, dat de seniorernploeg van Nieuwveen in het bezit is van de wisselbeker komt deze ploeg vanzelf sprekend zonder voorwedstrijden naar Voor burg om deze fraaie prijs met hand en tand te verdedigen. Voor het pu bliek is deze avond een prachtige ge legenheid om eens nader kennis te maken met het mooie werk van de verschillende R.K. E.H.B.O.-vereni- gingen. Er freden die avond acht ploegen in het strijdperk. De jury bestaat uit de doktoren v. d. Windt uit Aarlanderveen Quartel uit Ter Aar en Brinkhorst uit Leimuiden. BOSKOOP Jaarvergadering veilig verkeer. Voor deze jaarvergadering bestond van de zijde van de leden slechts ma tige belangstelling, hetgeen de voor zitter, de heer J. Hooftman, ten zeer ste betreurde vooral nu er door het gehele land een actie voor veilig ver keer wordt gevoerd. Uit het jaarverslag van de secreta ris blijkt, dat door de afd. Boskoop reeds veel is bereikt. Alle scholen hebben de beschikking over verkeers- maquettes en niet minder dan 29 bus chauffeurs ontvingen een onderschei ding voor een jaar schadevrij rijden. Ruim 600 schoolkinderen moeten viermaal per dag de hefbrug passe ren om naar en van de scholen te gaan, zodat dit probleem wel bijzon- deer aandacht verdient. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, T. v. d. Berg en D. v. Teijlingen herkozen. Na de pauze werd door de voor zitter een inleiding gehouden over „Veilig verkeer in Boskoop is proble matisch". HAZERSWQUBE Bloedtransfusiedienst. De bloed transfusiedienst van het Nederland se Rode Kruis zal op Vrijdag a.s. in het gymnastieklokaal te Hazerswou- de (Dorp) aanwezig zijn en nodigt iedereen uit zich te melden voor het afstaan van bloed. Zij die geen op- roepingskaart ontvingen en toch een halve liter bloed willen afstaan, kun nen zich eveneens Vrijdagavond tus sen 7 en 10 uur melden. Uit het raam gevallen. Toen mej. C. Louwers de ramen aan het zemen was, viel zij van vier meter hoogte uit het raam en kwam op de straat terecht. Zij liep een zware hersenschudding op. Met ingang van 1 'November a.s. Is op de gemeente secretarie benoemd tot adjunct-commies de heer G. H. A. Smeets. De heer Smeets was voor dien werkzaam als ambtenaar ter secretarie van de gemeente Ohé en Laak. KOUDEKERK Ondertrouwd: Dirk de Jong 29 j. en Marensia Vonk 23 j. LEIDERDORP Amateursfotografen bijeen. In het clublokaal Bruggestraat 1, waar de leden van Daguerre vergaderden, werd gisteravond een interessante rondreiscollectie besproken. Tevens werd het werkprogramma voor de komende maanden bekend gemaakt. Hieruit bleek, dat 31 October a.s. een leerzame avond beloofd te worden. De heer H. Rhenia komt n.l. die avond spreken over eigen werk, waaronder enige foto's bestemd voor inzending op een tentoonstelling. Voorts komt de heer Gompelman uit Leiden op 8 November een lezing houden over Stillevenfotografie. 12 December houdt een van de leden een lezing, gevolgd door een demonstra tie over vergroten, speciaal voor be ginners, terwijl de heer Nater de 16e Januari een reisbeschrijving geeft aan de hand van een serie kleuren dia's over een tocht door Italië. Dan staat er nog enige onderlingen wed strijden op het program, waaronder een voor het maken van kleurendia's. LEIMUIDEN Kath. Middenstandsvereniging. In het café van de heer J. Keijzer werd een bijeenkomst gehouden voor de georganiseerde Katholieke Mid denstanders. Het belangrijkste agendapunt voor deze avond was een causerie door DE leugens van baron t Münchhausen zijn iedereen bekend, doch maar weinigen, al thans in Nederland, weten, dat hij een naamgenoot had, een zeer be gaafd dichter (en officier). Deze dichter Börries baron von Münch hausen, is kort na de laatste we reldoorlog gestorven. Een van zijn gedichten is gewijd aan een kaars in de kerk. Hij hoort in de stille, verlaten kerk het zachte zingen van de brandende kaars die daar door iemand als een offertje is ontstoken. En als de bidder allang weer strijdt in het gewoel van alledag, bidt de witte kaars voor hem door". Die weisze Kerze betet für ïhn weiter pater Rembertus. Spreker behandel de allereerst de vraag van een pes simist „Is er nog wel toekomst voor de middenstand". Volgens spreker is deze van gedachte, dat in de toe komst de detailhandel geheel zal worden opgeslokt door de coöperatie en groothandel, en het ambacht door de industrie. De optimist daarentegen ziet dit gevaar niet zo zwaar in. Wel wordt als een bedreiging van de mid denstand gezien de inkoopcombinatie b\j grote personeelsverenigingen. Een bespreking volgde hierop. Verschil lende leden waren van mening, dat de middenstand niet behoeft te vre zen voor het grootbedrijf, maar dan moeten de middenstandsbedrijven geleid worden met grote activiteit en vakmanschap. Nadat de voorzitter de spreker dank had gebracht voor zijn interessante woorden werd nog een kort woord gesproken door de g.a. kapelaan Kuttschrütter. Evenals de g.a. dit had gedaan op de vergade ringen van K.A.B. en L.T.B. richtte hij een oproep tot de ouders om toch vooral de opvoeding en controle van de jeugd serieus te nemen, aange zien ook in deze omgeving een ern stige aansporing op zijn plaats is. Tracht meer gezelligheid in uw ge zin te scheppen, aldus de g.a., om te voorkomen dat de jeugd 's avonds op straat vertoeft. NIEUWKOOP Kinderzegels. De leerlingen van de hoogste klassen van de R.K. Jon gensschool hebben in de afgelopen week meegedaan aan de kinderpost zegelactie. Zij hebben voor een be drag van 227 aan zegels en kaar ten verkocht, 'n Mooi resultaat. Ballonwedstrijd. Aan de feeste lijkheden, welke onlangs in het Zuid einde werden gehouden was ook een ballon-wedstrijd verbonden. De re sultaten zijn nu bekend geworden. Kinderen. 1. Gertje van Veen, wiens ballon ergens tussen Bergen en Sta- vanger in Noorwegen werd gevon- stuursleden. Intussen was de nieuwe den en dus zo'n 900 km binnen 24 I g. adv., kapelaan Vereecken ter ver uur had afgelegd; 2. Peter Kuyf Cz., Annie Kuyf Ad., 4. Gerrit Blijle- ven. Groten: 1. Mej. Burggraaf f 7.50 2. W. Verschuur 5.3. W. v. Eyk 2.50; 4. Mevr. J. Verhagen 1. Dammen. Uitslagen onderlinge competitie: J. Hoogendoorn, J. Kwakkenbos 20, L. v. YperenH. Voorsluis 02; W. KorverH. Zeyer- veld 11; J. JansenC. Jansen 11 N. yan Lith—C. Ver del 20; W. v. d. BoschTh. v. d. Laan 11; G. SchellingerhoutB. van Koert 20. NIEUWVEEN Belangrijk werk gegund. Door het aannemersbedrijf der firma Ges man en Zoeteme\jer is bericht ont vangen, dat aan hen gegund is het object „uitbreiden van het bestaande hoofdbureau van politie te Utrecht aan het Paardeveld, door het bouwen van een geheel nieuwe vleugel langs de Bergstraat met bijbehorende ruim ten. De aanneemsom bedraagt 874,800 Met dit werk is meer dan 18 maan den gemoeid. Z0ETERW0UDE Gemeenteraad. De raad komt Vrijdag 28 Oct. te 19.45 bijeen. Op de agenda staat o.m.: Aankoop grond. Aanbieding gemeenterekening en de rekeningen van het Grondbedrijf, het Waterleidingbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur over 1954. Aanbieding van de gemeentebegroting en de be grotingen van het Grondbedrijf, het Waterleidingbedrijf en het Burger lijk Armbestuur voor 1956. Aanbie ding van rapporten in verband met de opstelling van een uitbreidings plan. Voorstel van B. en W. tot aan koop van een filmprojector en nieu we schoolmeubelen voor de O. L. School. Verzoek van het bestuur van de R.K. Vereniging voor E.H.B.O. te Zoeterwoude (Dorp) om subsidie met voorstel en prae-advies. KATWIJK PATER VAN DER KUN O.F.M. t. In de ouderdom van 60 jaar is in het St. Willibrorduscollege te Kat wijk overleden pater Seraphinus van der Kun O.F.M. De plechtige gezon gen Metten zijn Donderdagavond te 8.30, de Lauden Vrijdagochtend te 10 uur. Na de H. Mis van Requiem vindt de begrafenis plaats op het Klooster kerkhof. Verkeersongeval. Op de Provin ciale weg werd het vierjarig dochter tje van de familie Kamminga uit de Anjerstraat door een vrachtauto aan gereden en ernstig gewond. Het on geval gebeurde even voorbij het kruispunt bij de Molentuinweg. Uit de richting van het vliegveld kwam een vrachtauto die het meisje op de fiets inhaalde waardoor de auto naar de linkerhelft van de weg moest uit wijken. Genoemd meisje speelde met andere kinderen op de berm van de weg doch stak, terwijl de vrachtwa gen passeerde, plotseling de weg over en kwam zodoende met het achterwiel van de auto in aanraking, werd tegen de grond geslingerd en bleef bloedend liggen. Dr. H. Hueting verleende spoedig hulp doch het kind moest na deze voorlopig ehulp met gewond hoofd eneen beenbreuk, per ziekenauto naar het Academisch zie kenhuis te Leiden worden vervoerd. Dammen. De uitslag van de ge houden wedstrijd voor de bordenbe zetting bij K.D.C. was als volgt: C. van KlaverenJ. Houwer 20; J. HeemskerkA. A. Vooys 20; H. KlinkenbergAb. van Beelen 02; C. de WinterAm, van Beelen 02; Ant. VerhoogJ. Slootweg 02. Geboren: Pieter z. van A. van Beelen en M. Hoge woning; Pieter z. van P. de Mol en N. van Duyn; Dirk Nicolaas z. van N. van Beelen en J- van der Plas; Sientje d. van C. Kuyt en N. Freke; Cornelis z. van T. van Rijn en M. C. Passchier; Jacob N. z. van N. de Jong en K. Haasnoot. Ondertrouwd: G. Zondervan en C. in Leeuwen; J. Kor bee en W. J. Zuyderduyn. Getrouwd: C. Hou waard en J. Haasnoot;; Y. Verdoes en J. Plug. Overleden: R. Hartevelt 69 j., echt genoot van L. van Rijn; J. van der Plas 61 j., echtgenote van J. van Rhijn. LE5DSCHENDAM GEEN VERLAGING GASPRIJS. Ondanks de c/langs tot stand ge komen wijziging van de wet op de omzetbelasting 1954 (Staatsblad 558), waardoor met ingang van 1 Septem ber j.l. de levering van gas aan par ticulieren van omzetbelasting is vrij gesteld, komen B. en W. tot de con clusie dat de gasprijs niet verlaagt kan worden. De productiekosten van het gas stijgen nog steeds. Tegen de verwachting in zijn de kolenprijzen en de vrachtprijzen weer 'belangrijk verhoogd. De opbrengst van het ver kochte gas wordt voor 1956 geraamd op 305.000,rekening houdend met een stijging door toename van het aantal verbruikers. De afname voor diverse doeleinden wordt geraamd op 1.800.000 m3 en voor verlies in het buizennet wordt 100.000 m3 berekend. Voor de productie van het beno digde gas is nodig 336 ton steenkolen, 146 ton propaan en 90 ton cokes, wat in totaal ongeveer 264.000 zal kos ten. Met de geschatte overige lasten groot 265.000,zullen de totale productiekosten uitkomen op ƒ629.000. De totale baten van het gasbedrijf worden getaxeerd op 530.000,zo dat als vermoedelijke winst f 1200, verhouding van de grote van het be drijf te gering geaóht wordt menen B. en W. dat er vooralsnog geen re den is de gasprijs te verlagen. WEL VERLAGING STROOMPRIJS. Het gemeentelijk electriciteitsbe- drijf heeft betere cijfers dan het gas bedrijf. Volgens de ingediende be groting wordt een winst verwacht van 32.000,De verkoop Van stroom is geraamd op 4.558.000 kwh voor weerstand en op 442.000 kwh voor leegloopverliezen, zodat in to taal van de gemeente Delft ingekocht zal worden 5.000.000 kwh. Ter compensatie van de hoge gas prijs zijn B. en W. van oordeel dat de tarieven van de electrische stroom met een halve cent per kwh verlaagd kunnen worden. Een desbetreffend voorstel zal t.z.t. aan de raad ter behandeling worden voorgelegd. N00RDWIJK K.A.V. OPENDE WINTERSEIZOEN Maandagavond zette de K.A.V. te Noordwijk haar vergaderseizoen in met een uitstekend bezochte bijeen komst in café De Beurs. De pesidente, mevr. v. Dijk, somde in haar openingswoord in het kort de activiteiten van de afgelopen zomer op, waarbij het hoogtepunt lag in het bezoek aan de passiespelen te Tegelen In de wijkleiding was een grote ver andering gekomen en wel: mevr. v. d. Putten-Broekhof en mej. Van Vorse- len werden vervangen door mevr. Salman-de Raad; Mevr. v. Zijp-Com mandeur door mevr. de Vriend; mevr. Doove door mevr. v. Schie; mevr. Geerlings-de Ridder door mevr. v. Houten. Deze dames zijn het contact tussen leden en bestuur, zodat het wel dienstig is om wensen of grieven aan hen door te geven, dan is men ver zekerd dat men met de gang van zaken op de hoogte blijft. De presi dente wees er op, dat als men door ziekte, hulp in de huishouding nodig heeft, hieraan gaarne zal worden vol daan, doch daar staat tegenover, dat als men de hulp niet meer nodig heeft, dit ook kenbaar gemaakt moet worden bij het bestuur. Eveneens werd nog eens onder de aandacht ge bracht, de noodzaak om lid te wor den van het gezinszorgfonds, het bij wonen van de H. Mis op de le Zater dag van de maand en een daadwer kelijke steun aanzet weduwenfonds. Aangedrongen werd dat de leden zoveel mogelijk a.s. Donderdagavond de vergadering van de K.A.V. zullen bezoeken, want op deze avond zal de candidaatstelling plaats hebben voor de 2e Kamer, een zeer belangrijke zaak, temeer omdat men voornemens is mej. Stringa, zoveel mogelijk te candidateren. Het winterprogramma werd als volgt samengesteld: 24 Oc tober Maria avond met behandeling winterprogramma, 28 Nov. Ontwikke lingsavond met als spreker Broeder Pins, 14 Dec. Ontwikkelingsavond K.A.B.K.A.V.Coöperatie, 16 Jan. Kaartavond, 13 Maart Jaarvergade ring met lezing en film van voedings raad, 25 Maart Bid- en boetedag, 9 April Bonte avond en in Mei de Moe derochtend met gezamenlijke ontbijt. Door de presidente werd hierna nog een inleiding gehouden over de opvoeding der kinderen, waarbij vele nuttige wenken werden gegeven. Inzake de K.A.V. Lourdesreis kon mededeling worden gedaan dat deze in 1958 zal plaats vinden. Het beno digde reisgeld zal pl.m. 250.be dragen, waarvoor men nu reeds kan gaan sparen door middel van spaar kaarten en zegels. Opgaven voor deze gadering gekomen. Na een koffie pauze werd onder regie van Nard Augustinus door het K.A.V.-toneel- groepje het mooie toneelstukje opge- vierd „Onze Lieve Vrouw van het moeras". De g. adv. greep deze gelegenheid gaarne aan om, evenals in het topeel- stukje, er op te wijzen, dat wij met onze noden moeten gaan naar onze Hemelse Moeder, die ons dan zeker zal helpen. FORUMAVOND STANDS ORGANISATIES. Dat de verstandhouding van de drie plaatselijke standsorganisaties Kath. Middenstand, K.A.B. en K.V.O.B., goed is, blijkt wel het beste uit het feit, dat wederom een gecombineerde vergadering is gehouden, nu in de vorm van een Forumavond. Wat in houd en sfeer betreft, kunnen wij van deze avond zeggen, dat deze pri ma is geslaagd. Alleen viel het te betreuren, dat de grote zaal van Ho tel Royal maar heel matig bezet was, want vele en actuele problemen wer den deze avond besproken. Het was een bont allerlei, dat va rieerde van een Florapark, vacantie- regeling voor de middenstand, het plaatsen van urinoirs op of bij de Boulevards. Over de wenselijkheid van een Tuinbouwschool in Noord- wijk was men het eens. Ook de ver lichting in Noordwyk kreeg een beurt en de vragensteller vond dat de ver lichting Oude en Nieuwe Zeeweg en directe omgeving zomers wel wat overdadig was en 's winters te wei. nig. Het Forum was het hierover niet eens, want wij moeten de duizenden gasten welke zomers in Noordwijk vertoeven en voor onze gemeente een grote bron van inkom sten opleveren, zo feestelijk mogelijk ontvangen en herbergen, 's Winters kan men iets zuiniger zijn, doch het plan om Noordwijk in zijn geheel van betere verlichting te voorzien vindt gestadig voortgang. Het plan kost echter veel geld, zodat het ge heel over een langere periode worden uitgesmeerd. Zelfs de ge meentepolitiek kwam op de proppen met „wanneer zullen in Noordwijk de Katholieken met de gemeenteraads verkiezingen met één lijst uitkomen". Hierbij kwam naar voren dat de plaatselijke K.V.P. met een plan de campagne naar voren zal komen. landbouw en industrialisatie vormden een probleem, terwijl ook de vijfdaagse werkweek nog ter spra ke kwam. De vraag over een con tactcommissie van K.V.O.B. en St. Deusdedit met het doel te bespreken de mogelijkheid voor een vaste va kantieweek voor het bloembollenbe- drijf, had tot resultaat, dat de bestu ren van beide organisaties bereid waren besprekingen hierover te voe ren. jVergadering Villa's- en huizenver huurders Gisteravond vond onder presidium van de heer C. van Vliet de vergadering plaats van de Veren, van Villa- en hiuzenverhuurders in de Zeeleeuw. Belangrijkste punten van de agenda waren wel de bespreking van de verhoging der contributie en het concept van een huurcontract, dat mr. K. Eriks ter vergadering toe lichtte. De voorzitter heette in zijn ope ningswoord alle aanwezigen welkom en memoreerde het seizoen 1955. Over het geheel genomen zijn de inkomsten niet onbevredigend. Het seizoen is dit jaar slechts kort geweest. Een niet geheel bevredigend begin, maar Juli en Augustus hebben veel goedge maakt. Spreker stipte aan de toename van buitenlandse gasten. De geldmid delen van de vereniging zijn gebleken niet toereikend te zijn, en daarom is men gedwongen contributie-verho ging toe te passen. „Wij moeten elkaar wijzen op de plicht om, profiterende van het werk van vreemdelingenverkeer ook daar aan bij te dragen" aldus de voorzitter. Het dagelijks bestuur van de Stich ting heeft besloten, dat op het Infor matiebureautje geen inlichtingen meer mogen worden verstrekt aan niet-leden van de Stichting. Mede werking om slapers onder te brengen zal alleen worden gegeven, wanneer dit kan geschieden bij leden der •Stichting. Het aantal klachten is dit jaar zeer gering geweest. Aangaande de raam- kaarten heeft het bestuur de indruk, dat deze zeer goed hebben voldaan. Het is echter voorgekomen, dat leden hun kaart gaven aan niet-leden, het geen niet alleen onbehoorlijk ge noemd werd, maar ook als onrecht matige daad beschouwd wordt, daar de kaarten eigendom der vereniging blijven. Er zijn besprekingen gevoerd aan- waar het dorp zich zo snel uitbreidt naar de Noordkant. Evenementen waren vooral in het begin dun gezaaid vond de heer Van Waasem. Hij deed de suggestie om in de maand Augustus weer het vuur werk in ere te herstellen. N00RDWIJKERHGUT DONATEURSUITVOERING VAN „JAJA". De zaal van hotel v. d. Geest was Dinsdagavond weer stampvol tijdens de le donateursuitvoering van dit winterseizoen. „Jaja" vertoonde een blijspel „Ze kregen wat ze wilden" van Louis D'Alton, uit het Engels vertaald door A. Defresne. In dit geestige spel maken we ken nis met een gezin bestaande uit va der, moeder, 2 dochters en 3 zoons. De rol van vader was weer een kolfje naar de hand van de heer Beniers, die ook de regie voerde. „Jaja" ver toonde een vlot spel. Voor deze ver eniging is het echter jammer, dat het nog steeds niet mogelijk blijkt om jonge mannelijke krachten te vinden, die enigszins waardige opvolgers kunnen worden voor de ouderen, die de vereniging zo'n uitstekende repu tatie hebben bezorgd. Décors en aan kleding waren goed verzorgd. De be lichting was opvallend goed. Het pu bliek genoot duidelijk van het geesti ge vlotte spel en bleef er na nog enige tijd gezellig bijeen. The Red Stars uit Haarlem zorgden voor goede dans muziek. Bridgeclub „Het Juiste Bod" Uit slag van de 2e paren-competitie: Groep A: 1. K. v. KampenN. de Winter 155 p.; 2. P. KapteinA. Ver min 153 p.; 3. Th. v. AkenW. Schel vis 150 p.; 4 Th. de LincelJ. v. Wie- ringen 145 p.; 5. P. BramaC. Koster 138 p.; 6. A. de GrootE. Duiven voorde 138 p.; 7. J. Seiisener—M. Heemskerk 138 p.; 8. F. Schreurs— J. v. Noort 137 p. Groep B: 1 Echtpaar De Winter 157 p.; 2. P. de HaasJ. Koelewijn 152 p. 3. R. BakkerG. Keizer 150 p.; 4. F. BroekhofP. Meijer 143 p.; 5. Echt paar Kroon 141 p.; 6. Echtpaar Boder 139 p.; 7. Hr. Zoetendaalv. Leeu wen 138 p.; 8. Dames Zoetendaalv. Leeuwen 132 p. Groep C: 1 K. v. d. VeekB. Zand bergen 159 p.; 2. P. Koster—J. v. d. Burg 149 p. 3. J. ZwartJ. Smit 148 p.; 4. M. KosterW. v. d. Linden 147 p.; 5. M. de Winter—Th Vrolijk 147 p. 6. W. Broekhof—N. v. Nes 140 p.; 7. Dames KlinkenbergTurk 118 p. Geboren: Maria Jacoba Gerarda dr van A. G. HermansR. E. Verwer. Henricus Marcellus zn van J. M. B. Braun—A. G v. d. Voort. Jacobus Petrus Maria zn van C. M. v. Steijn E. C. H. Damen. Jacob Arelis zn van C. v. d. TangW. Haasnoot. Ondertrouwd: A. P. Duivenvoorden 24 jr en M. C. A. Nulkes 23 jr. C. A. igeraamd wordt. Daar dit bedrag in reis kunnen geschieden bij de be- J. v. d. Berg 35 jr en A. A. A. War- merdam 34 jr. Gehuwd: P. S. v. Leeuwen 44 jr enf- C. A. v. d. Slot 27 jr. J. v. d. Voet 22 jr en J. W. v. d. Niet 23 jr. P. J. Hoo- gervorst 25 jr en J. v. d. Niet 24 jr. F. T. Zwartjes 25 jr en J. F. v. d. Klugt 24 jr. J. Q. Beugelsdijk 25 jr en W. P. v. Duin 24 jr. Overleden: J. W. v. Beurden 88 jr wednr van E. J. Houben. J. J. Ver- brugge 76 jr. P. Kruize, 66 jr wednr van H. Hirden. WASSENAAR Zilveren jubilaris. Op 5 Novem ber a.s. is'ihet feest bij de Coöp. Ma lerij en Aankoopwereniging „Nooit Gedacht" aan het Molenpad. Dan zal de heer J. A. van Rijn de dag her denken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van dit voor Leidsehen- dam belangrijke bedrijf. Als gebrui kelijk zal dit jubileum feestelijk wor den herdacht. Volkstuinders vergaderden. In café Flora heeft de Wassenaarse volkstuindersvereniging gisteravond j een ledenvergadering gehouden. De voorzitter.de heer G. J. ten Arve ver welkomde in het bijzonder de heer W. J. de Vos, die namens het hoofd bestuur aanwezig was, en de heer J. Moejes, die een causerie zou komen houden. Spr. deelde, nadat de notulen waren vastgesteld mede, dat het in P de bedoeling heeft gelegen een ten toonstelling te organiseren van op I volkstuintjes gekweekte groente. Jam mer genoeg kon het plan door allerlei omstandigheden geen doorgang vin- j den. Het hoofdbestuur richtte zich met pen brief tot het gemeentebestuur van Wassenaar om te pleiten voor het be- schikbaar stellen van grond voor volkstuinen. De indruk bestaat, dat het gemeentebestuur bereid is met de wensen van de volkstuinders reke ning te houden. Wellioht zal een nieu we verkaveling van de beschikbare gemeentegrond plaats hebben. Het bestuur is in onderhandeling over het verkrijgen van grond in het Kerke- hout. In de plaats van de heer D. v. d. Vegt, die wegens drukke werkzaam- heden heeft moeten bedanken, werd tot secretaris gekozen de heer R. Det- tingmeijer. Het woord was daarna aan de heer Moejes, die een causerie hield over zaadhandel en zaadteelt van vroeger allerlei wetenswaardigheden over de zaadhandel en zaadtelt van vroeger en thans. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele leden gebruik gemaakt. Aan het slot van de vergadering werden een paar perceeltjes grond, die beschikbaar zijn gekomen, en en kele, waardebonnen verloot. Gevestigde personen van 17 tot en met 22 October. J. van Alten, verpleegster, Rijnsb.weg 10. P. KnaapAmbagtsheer, St. Jorissteeg 9. C. A. van Bemmelen, Rapenburg 51. F. Beneker, korp. mach. KM. Noordeinde 2a. G. van den Berg, verpleeghulp, v. Oldenbarnev.str. 16. G. A. Bernardina, J. de Wittstr. 2. M. J. Blink. Rapenburg 131. B. Boodt, Mors- weg 6A. R. L. Bosch. luit. ter Zee E II KM. Breestr. 131-133. W. H. Brandt, schrijver KM, Noordeinde 2a. P. Broek man, dienstbode, Breestr. 8. T. van der Burgt en fam., asphaltfabrikant, De Sit- terlaan 67. K. Cornet, los werkman, He- rensteeg 21a. H. A. Deinum, Rijnsb.weg 28. D. H. Dekker, steno-typiste. R. en Schiekade 38. R. Del Prado Aguilar, che micus, Schelpenkade 45. H. W. Doorn- berg. analyste. De Sitterlaan 95. R. C. Douwes, Hoflaan 66. R. W. Dreyer en fam., Zoeterw. Singel 108. C. T. M. Dui venvoorden. hulp in de huish. Haarl.str. 175. M. Dijkstra en fam. bouwk. opzich ter. Zwarte Pad 7. K. Efdé, naaister, Hekkensteeg 9. D. T. H. J. van Eijs, jour nalist. St. Jorissteeg 16a. G. Francillon, Plantsoen 37. R. Gaijmans, Lange Mare 71a. J. de Rooy—Gieling, verkoopster, Meerhof 23. B. J. Goddijn, orthopaedisch gipsbew.. De Goejestr. 68. L. Guijt, expe ditie-knecht. Vestestr. lb. M. Hagenaars, hoedenmodiste, Haarl.str. 147a. L. van der Hammen en fam., conservator, He- renstr. 118. F. A. van der Helm, Rapen burg 59. I. Hideyat, Lijsterstr. 32. F. J. van der Windtten Hoeve en fam., Aal markt 16. J. C. Hogenboom, banketbak ker, Hoge Rijndijk 102. B. Hugas, Nieuw- steeg 31. J. van Hijkoop, korp. mariniers, Noordeinde 2a. W. Izeboud, verpleegster, Rijnsb,weg 10. J. Jonker, Verdamstr. 22. J. R. Klink, sergeant, Wasstr. 10. E. Lange Mare 71a. A. van Leeuwen, brood bakker, Melch. Treublaan 21. J. v. Lierop electro-monteur. Oude Singel 44. J. W. W. C. van der Linden, instrumentmaker, Gerrit Doustr. 51. L. van Zevenhoven— Lugthart, huishoudster, Hoge Rijndijk 49 M. E. van Mazijk en fam., ambtenaar Mto. M. W. Zwarte Pad 5. A. van der Meer en fam., automonteur, le Binnenv. gracht 15. T. van der Meulen, Boisotkade 2. E. Meijer. 11. verpleger. Rapenburg 15. M. M. van TolMoor Noordeinde 17. J. gaande het Informatiebureau en de f. M. Muris, Rijnsb.weg 120A. C. A. G. C. voorzitter zeide te verwachten, dat Oedaijraisingh Varma, Steenstr. 45. F. A. binnen enkele maanden een oplossing I van^dr Putte, sergt. vlg^ schutter KM, gevonden zal worden. Voor de plan- T*"1" ,""J' nen is echter weer geld nodig. Punt 4 van de agenda: de finan ciën ontlokte^ heel wat discussie. De contributie zal moeten worden ver hoogd. Afgelopen jaar werd 2000. aan de Stichting bijgedragen. Voor het volgend seizoen is de vereniging aangeslagen voor 3500. Het bestuur kwam met het voorstel om aan de categorieën huizen een klasse IA toe te voegen (ƒ25.A. wordt dan 15.B 9.en C 6.— contributie. Lang werd hierover ge discussieerd en tenslotte werd het voorstel met algemene stemmen aan genomen. Nog een punt, dat enige tijd vergde was de bespreking van het concept huurcontract, dat zowel de verhuur der als de huurder beoogt te bescher men. Mr. K. Eriks, de geestelijke va der van het concept, besprak het uit voerig en na deze bespreking, waarbij tal van vragen werden beantwoord, werd besloten, dit concept te doen vermenigvuldigen en wel in het Ne derlands en de drie moderne talen. De Tondvraag leverde nog enkele punten op. Zo informeerde de heer Van der Niet om de bus over de Quarles v. Uffordstr. te laten rijden, Boshuizerkade 71. M. A. Pijl, Korevaar- straat 11a. H. van der Ree, Rapenburg 131. M. P. Reineke, Rapenburg 80. B. I. M. Roozen, verkoopster. Pioenhof la. G. A. Schilder. Tib. Siegenbeekstr. 20. DevileeSchlatter, Oude Riin 25. Schoonhoven. Vondellaan 6. M. F. B. Steenbergen, verpleegster, Rijnsb.weg 10. F. E. de Stoppelaar, Korevaarstr. 11a. R. A. Storm, H. de Vriesstr. 28. M. B. W. van Straelen. Nieuwsteeg 31. T. Thate, Nieuwsteeg 31. W. M. E. Thomeer, maat- schapp, werkster. P. de la Courtstr. 29. H. A. van Tol, rijksambtenaar. Rijndijk straat 87. D. Tripudjo (Raden Mas), Rijnsb.weg 22. D. M. Tuk. Kam. Onnes- laan 57. H. W. KouwenhovenTurken burg, Lijsterstr. 20. J. M. Ubels, hulp be steller PTT, Alexanderstr. 56a. G. L D. van Utenhove (Baronesse) Witte Singel 81. W. J. M. Vader, Hoge Riindijk 96. H. M. van Veen, Witte Singel 97. P. G. van Velthuysen en fam., Warmonderweg 33. W. A. J. Verstegen, Plantsoen 51. C. Val- kenburghVan der Voet, Resedastr. 33. M. de Vos. 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. W. E. M. Vrouwenvelder. Haarl.weg 69. M. J. Vrijer. Zeemanlaan 49. M. F. Wasch marinier III KM. L. Wemelsfelder, Oude Vest 171. J. M. Werre, Pieterskerkstr. 12. H. J. M. Wolthuis, vliegtuigmaker, Noordeinde 2a. A. P. van Wouw, rijks ambtenaar, Hoge Morsweg 14. H. G. W. LithZandbergen, Oude Singel 240. S, WillemseZonneveld en fam., Hoflaan 165. D. van Zwolle, electro-monteur, Ch. de Bourbonhof 22. Vertrokken personen van 17 tot en met 22 October. B. J. HofstedeBarne- veld, v. d. Brandelerkade 23, Den Haag, Nunspeetlaan 437. J. M. v. d. Berg, Brederostr. 38, Diever, Geeuwenbrug 4a. Bergman en fam., v. Speijkstr. 78, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 73. H. M. Boot. Vreewij kstr. 10, Bloemendaal, Mr. H. Enschedeweg 12. W. J. A. Bovenlan der en fam.. De Sitterlaan 67, Wassenaar Gr. Haesebr.weg 55b. A. Bovens, Rapen burg 53, Den Haag, Zuidwerflaan 6. B. Collavino, De Sitterlaan 29, Italië. J. Cornelis. H. Rijndijk 4. Den Haag, Maar tensdijklaan 26. B. W. v. Daalen, B. Bal- lotstr. 39, Giessen, Hogelandstr. 59. W. F. Daems en fam., Herengrt 31, Zwitser land. J. M. Dekker, Herensingel 32, War mond, Sweilandstr. 32. N. PontDiemer Kool, W. Singel 96, A'dam, Amstelv.weg 22. F. Dorjee. Vreewijkstr. 6, Delft, Lin delaan 16. J. Fernandes en fam., aan boord, Den Bosch. Maria v. Bourgondië- singel 25. A. H. Fortanier, Rijnsb.weg 23, Den Haag, Sweelinckpln 63. W. H. M. Gilberts, G. Doustr. la, R'dam, Kastanje singel 46. J. de Groot, Kaarsenm.str. 7, Warnsveld, Vordenseweg 12Ln. P, P. de Groot Balch. Roozenb.str. 13, Den Haag, Dr v. Welyln 2. J. G. C. M. Stuyfzand— Gründemann en fam., Lorentzkade 32, Geleen, Rijksweg Zuid 129B. J. A. L. M. Hoeberechts, Plantage 16, R'dam, Rand weg 45. W. J. S. Holland, Noordeinde 50, Nijmegen, St. Annastr. 22. J. Hollebeek, W. Rozenstr. 44a. Delft, Havenstr. 1. B. W. W. de Jong, Herengrt 58, Delfzijl a.b. Abel Tasman. A. C. G. Jonk, Trompstr. 79. Oegstgeest, Leidsestr.weg 11. A. Kalff. Boisotkade 2, Wassenaar, Schouw- weg 101. H. D. Kara, Schelpenkade 45, Vlissingen, Lambrechtsenstr. 13. H. W. Karssen, Tib. Siegenb.str. 6, Elburg, Beekstr. 30. F. M. van Kesteren, Mare- dijk 167. R'dam, Vergeet-mij-nietstr. 21C. C. H. Klasen en fam., Morsstr. 53, Indo nesië. H. Kleijngeld, Merelstr. 31, Neder, landse Antillen. J. A. v. Kooten, Zoeter- woudse Singel 34, Blokker. Westerblok ker 77. T. J. Kort en fam., Mauritsstr. 71 Aalsmeer. Ophelialn 174. W. de Haan Kruider, L. Rijndijk 114. Wieringermeer Slootdorp, Sportweg 11. D. Landman, Lorentzkade 37. Ver. Staten v. Noord Amerika. K. T. Lie en fam., Herenstr. 118, Indonesië. J. B. Lips, Fr. v. Eedenln 15, Heerlen. Ambachtsstr. 18. C. J. N. v. d. Loo, Kanaalweg 102, Berkel ca ZH, Noordeindseweg 176. W. J. Lucassen, Morsstr. 62-64, Boekei, St. Josephpln 5. J. van Luijn. Varkensmarkt 7. Utrecht, Nieuwegrt 201. H. v. Moorst, Morsweg 104, Gemert, Boekend C 255. A. J. Noort, Rijnsb.weg 10. Texel De Koog. Min. Ruysweg K 99c. D. Ouwersloot. Morsweg 146a. Valkenburg ZH, L. Commandeur straat 12. K. K. Pelt, Os en Paardenlaan 12, Haarlemmermeer, Ibisstr. 34. I. Penn Morsweg 55a. Oegstgeest. Julianaln 22. A. E. Prins. Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenhaven 5. G. J. A. v. Reede en fam., Pelikaanstr. 21, R'dam. Dijkstr. 5c. J. J. Reintjes en fam., Leeuwerikstr. 16. Cal- lantsoog. Op 't Landtweg 27. A. de la Rie, Voldersgrt 55. Dordrecht. Wijnstr. 61 J. J. ipma, P. C. Hooftln 1, A'dam, Joos de Moorstr. 7II. H. C. Sluyter, Delftse Jaagpad 10. Den Haag, Harstenhoekweg 77. J. M. H. Smits, Fruinln 14, Voorburg, Hoek-Waterstr. 92. A. J. Stallinga, Hoge- woerd 56-56a, Hilversum, Eikbosserweg 4. A. PeltTegelaar, Beatrixstr. 24, Haar lemmermeer, Ibisstr. 34. A. G. TjieA Loi. Rapenburg 131, Ned. Antillen. A. Veld, Jul. v. Stolberghof 10, Den Helder. Buitenhaven 5. J. KlauiVis. Utr. Jaag pad 125, Wageningen, Floraln 64A. C. T. v. Wezel en fam., Aalmarkt 16, Ermelo Vierhouten, Elspeterbosweg 122. H. Wil lemse en fam., Hansenstr. 11a, Hillegom, 2e Amerikadwarsstr. 7. L. v. Wijk, N. Beestenmarkt 6, Katwijk, Karei Door manln 1. D. Zanen, Aalmarkt 20. Bussum Brediusweg 35. G. v. d. Zwan en fam., Tollenstr. 1, Leiderdorp, Pinksterbloem 47.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2