Een millioen gulden voor de weg Schevenningen-Wassenaar-Noordwijk enz. Het geheim van de AromaSaver! Canada bij emigranten uit gratie Maatregelen tegen uitroeiing van visstand in voorbereiding Pleegmoeder van Anneke Beekman voortvluchtig DINSDAG 25 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Begroting Zuid-Holland E" De provinciale begroting van Zuid- Holland voor het dienstjaar 1956 is sluitend zonder tekort op de gewone dienst. Voor het sluitend maken van de dienst 1955 was een bijdrage van de reservedienst nodig van rond ƒ480.000. Voor het eerst sedert jaren valt dus bij vergelijking met de voor afgaande dienst een vooruitgang te constateren, aldus Ged. Staten. Als oorzaak hiervan noemen G.S. o.a. de omstandigheid, dat 1956 wat de uit gaven betreft op enige punten een inzinking vertoont en gelijktijdig een topjaar is aan de inkomstenzijde. Zodra echter weer normaal kan worden gewerkt aan de uitvoering van het wegenplan en andere provin ciale werken, de bouw van het pro vinciehuis ter hand kan worden ge nomen en meer voortgang kan wor den gemaakt met de werken tot be scherming van waterstaatswerken in oorlogstijd, zal de situatie snel on gunstiger worden. Alleen verbeterin gen in de financiële verhouding tus sen het rijk en de provincies kunnen dan uitkomst brengen. Door verscheidene oorzaken, o.a. de lange periode van stilstand door de weersgesteldheid in de winter 1954 1955 en het niet in voldoende mate beschikbaar zijn van technische krachten, laat het zich aanzien, dat in het lopende jaar niet het volle op de begroting voor de uitvoering van het wegenplan uitgetrokken bedrag zal worden verwerkt. Voor 1956 wordt^ wederom 12 millioen uitge trokken in de hoop, dat in dat jaar geen bijzondere belemmeringen zul len optreden. Voor de kosten van de planologi sche dienst en van de voorbereiding enz. van streek- en uitbreidingsplan nen wordt 392.000 geraamd. Voor de oprichting, wijziging, samenvoe ging, samenwerking en opheffing van waterschappen vermeldt de begroting 210.000. De kosten van uitvoering van werken tot het verhogen en ver zwaren van dijken in de provincie Zuid-Holland worden geschat op 100.000. G.S. tekenen hierbij aan, dat het in afwachting van de uitvoe ring van de Delta-werken noodzake lijk zal zijn, dat aan verschillende waterkeringen voorzieningen worden getroffen, teneinde het grondgebied der provincie een redelijke bescher ming te geven tegen hoge vloeden. De begroting vermeldt voor het eerst een post,, bijdrage aan het pro vinciaal studiefonds". Voor dit fonds, dat op 12 Juli van dit jaar werd in gesteld, wordt voor 1956 een bedrag .van ƒ20.000 nodig geacht. Volgens G.S. dient rekening te wor den gehouden met de mogelijkheid, dat in 1956 met de bouw van het nieuwe provinciehuis een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Voor een en ander wordt in totaal voorshands een bedrag van drie millioen gulden uitgetrokken. Voor aanleg en verbetering van de weg Schevening.en Wassenaar Noord wijk Noordhollandse grens wordt een millioen gulden geraamd, waarvan 150.000 is bestemd voor grondaankoop. De begroting der gewone dienst sluit voor de inkomsten en de uitga- Rookt U teveel? Dan bent U het aan Uzelf verplicht, dit te lezen. Wie meent, dat hij té veel rookt, zal bij nader inzien tot de conclusie komen, dat hij in werkelijk heid te snel rookt. Een sigaret wordt opgestoken, weggerookt, uitgemaakt en is reeds vergeten Te snel roken, te snel trekken dus, betekent dat de rook te heet in Uw mond komt. De tabak verbrandt, terwijl deze eigenlijk geleidelijk aan moet opgloeien. D5n alleen kan het aroma geheel tot zijn recht komen en weet U werkelijk wat U rookt. Wie te snel rookt, proeft het aroma niet en, erger nog, prikkelt de mondholte met te hete rook. De goede methode om deze onaangename ge volgen te voorkomen, is nu gevonden! Het is de AromaSaver! In elke Gold Flake filter tip sigaret bevindt zich deze AromaSaver. Dit speciale filter heeft als voornaamste taak de r.e.g.e.l.i.n.g van de trek. De AromaSaver voorkomt dat de tabak te hard gaat branden koelt de rook af voor zij in de mond komt geeft U het volle genoegen van het aroma van de uitgezochte Gold Flake tabakken. Hebt U voor Uzelf de indruk, dat U te snel rookt Laat Uw volgende pakje sigaretten dan GOLD FLAKE filter tip AromaSaver zijn. U zult werkelijk aangenaam verrast zijn over het aparte genoegen dat dit brengt. Evenals de reeds lang bekende Gold Flake Zonder filter lipkost de Gold Flake filter tip slechts 80 cent per pakje! Eis Gold FlakeJ W tAdveitentie.) SLOT „MOERMOND" AANGEKOCHT. Het slot Moermond te Renesse is ingekocht door een stichting ge vormd uit de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, de stichting het Zeeuwse Landschap en de stichting Nieuwe Schouwen-Dui veland. Het slot werd tot de stormramp van 1953 bewoond door de vorige ven op een bedrag van 22.089.925,461 eigenaar, de heer Vriesendorp van en op een bedraê Renesse, die thans het eiland veria van 63.788.389,05. ten heeft Vermindering van aantal televisie-zenduren De Nederlandse televisiestichting zal liaar programma's moeten beper- Aen. Aan de mogelijkheid van uitbrei ding behoeft voorlopig niet gedacht te worden. Dit betekent waarschijn lijk een vermindering van het aantal zenduren. Een en ander houdt verband met het feit dat de regeringssteun aan de stichting voor 1956 weliswaar een verhoging van een half millioen in houdt, maar dat van de beschikbare zes millioen gulden er niet minder dan ƒ1.600.000 naar de P.T.T. gaat. Dit is acht ton meer dan dit jaar. De P.T.T. zou deze extra som ont vangen om tot uitbreiding van de te- levisie-apparatuur te kunnen over gaan. Aethe ,r- nken WOENSDAG. Televisieprogramma 's VARA: 17.00 Voor de jeugd. N.T.S.: 20.1521.45 Filmprogr. HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS ber 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Banjo-ork. 10.10 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.20 Hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Kon. bezoek aan de Ne derlandse Antillen. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade- ork. 14.00 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 „Spectrum van het Chr. organi satie- en verenigingsleven", caus. caus. 18.30 R.V.U.: „De Hunnebedden in Nederland", door dr. P. Glazema. Tweede lezing: „De onderzoekingen in de loop der jaren". 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Blaasonuz. 19.30 Eui- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Concertgebouwork. en solist. 21.20 „Het woord is aan de min derheid", klankb. 22 05 Gram. 22.15' Geestelijke liederen. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuw:. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO., 20.00—21è00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. .10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Gram. 12.30 Land-, en tuinb.mede. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Lichte muz.. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Lichte muz. 13.45 Medische kron. 13.55 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Hammond-orgelspel. 17.25 Roemeens ork. 17.50 Regerings- uitz.: Rijksdelen Overzee: Jhr. ir P. F. O. R. Sickinghe: „Het Koninklijke Huisarchief". 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Act. 18.40 Lich te muz. 1S.00 Liedjes voor de ieugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. v. d. mil. 20.45 „Op theevisite bij dr. Borsig", hoosp. 21.50 Pianoreci tal. 22.20 „Zijn ongelukken noodza kelijk?", caus, 22.35 Lichte muz. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.2024.00 Gram. Belangstelling voor Australië toegenomen Tot en met het derde kwartaal zijn dit jaar 22.648 Nederlanders naar overzee vertrokken om zich elders een bestaan op te bouwen. Van deze emigranten ging veruit het grootste aantal naar Australië en Canada, lan den die resp. 9884 en 6170 Nederlan ders trokken. Voor wat Canada betreft betekent dit een flinke achteruitgang vergele ken bij de eerste 9 maanden van het vorige jaar toen het 14979 Nederland se emigranten ontving. De belang stelling voor Austra-lië stijgt echter naar dat land vertrokken tot en met het derde kwartaal 1954 8111 Ne derlandse emigranten. Deze zelfde tendenz blijkt ook uit de cijfers van de aanmeldingen voor emigratie. Aangemeld hebben zich de eerste 9 maanden 1954 voor emi gratie naar Canada en Australië res pectievelijk 15483 en 16475 mensen, voor 1955 bedragen deze cijfers 7017 en 19723. Het totaal der aanmeldin gen tot en met het derde kwai-taal is voor 1954 en 1955 resp. 37518 en 40844. Het Gelderse platteland blijkt na genoeg geen belangstelling meer te koesteren voor emigratie. Het aantal aanmeldingen is dan ook zeer gering, behoudens in de stedelijke centra UNILEVER 25% IN AANDELEN De Unielever zal 25% in aandelen uitkeren. Aangezien deze bonusuit kering geschiedt ten laste van een agioreserve is zij vrij van inkomsten belasting. De nieuwe aandelen delen in het volle dividend over het boekjaar 1955 en volgende jaren. De Unilever N.V. heeft voorts een onveranderd interium dividend over 1955 aangekondigd van 5 1/4% over het vergrote kapitaal. Deze uitkering staat gelijk met een uitkering van ruim 6 1/2% over het thans uitstaande kapitaal. De koers der aandelen Unilever liep gisteren in het telefonisch avond- verkeer snel op van 456 tot 468, het geen ten opzichte van het slot van de officiële handel een stijging van 13 punten betekent. LIJNNUMMERS VOOR HAAGSE BUSSEN. Met ingang van 1 November zul len de Haagse H.T.M.-bussen niet langer worden aangeduid met lijnlet- ters maar met nummers. De huidige aanduidingen van B tot en met de let ters S. worden vervangen door num mers lopend van 18 tot en met 38. Als overgangsmaatregel zullen de bussen een jaar lang zowel de oude letters als het nieuwe nummer dragen. Het doel van deze wijziging is eenvormig heid te brengen in de aanduiding van trams en bussen. Apeldoorn, Arnhem en Nijmegen. Australië trekt ook hier de meeste belangstelling. Van. de in totaal 661 ge- emigreerden uit Gelderland geduren de het derde kwartaal dit jaar zijn er namelijk 348 naar Australië gegaan, voorts 148 naar Canada, 91 naar Zuid- Afrika, 42 naar Amerika en 21 naar Nieuw-Zeeland. GEDEPUTEERDEN VERLENEN GEEN GOEDKEURING AAN BEGROTING VAN ALKMAAR. De Alkmaarse begroting 1955 sloot met een niet onaanzienlijk tekort. Hiervoor werd een bijdrage gevraagd uit het gemeentefonds. Gedeputeerde Staten, die het tekort becijferen op rond 658.090 hebben de begroting teruggezonden met de mededeling dat dekking voor het tekort zal moetèn worden gevonden door bezuiniging op de gewone midelen. Ze voegen hier aan toe, dat de uitkering, welke Alk maar ontvangt reeds aan de zeer re delijke, zelfs aan de hoge kant is, ter wijl niet aanvaardbaar is het feit, dat de financiële toestand van Alk maar sedert 1953 ca 1.358.000 on gunstiger is geworden. Er wordt ver der een aantal posten aangegeven, waarop tot het bedrag van 658.000 kan worden bezuinigd. B. en W. blijken in staat te zijn het tekort terug te brengen tot 384.357. Ze stellen de gemeenteraad voor deze bezuinigingen aan te brengen, doch zijn van oordeel, dat het daarbij be hoort te blijven. Bij het toekennen van een subjectieve bijdrage, zo zeg gen ze, dient een vergelijking met de uitkeringen aan andere gemeenten achterwege te blijven, terwijl geen vergelijking mag worden gemaakt ■met het zeer gunstige jaar 1953. Venhchte Zeister moord in vrijheid gesteld Een 40-jarige heer, die in de nacht van Zaterdag op Zondag door de Zeis ter recherche verdacht van moord op Willy van Soest is gearresteerd, is Maandagavond op last van de officier van Justitie te Utrecht in vrijheid ge steld De invrijheidstelling geschiedde na langdurige naspeuringen, waarbij de onschuld van verdachte kwam vast te staan. Bedoelde heer werd namelijk gehouden voor die man, die Willy van Soest bij aankomst van de bus aan de halte Gerofabrieken opwachtte. De politie reconstrueerde de aankomst van de bus, waarin behalve de ne gen passagiers van de bewuste avond de bijna voltallige recherche en de officier van Justitie had plaats geno men. Slechts een van de passagiers meende in de heer de man te zien die de verpleegster bij haar aankomst opwachtte. Bovendien wees het on derzoek van de recherche uit dat de man zich omtrent het tijdstip van de moord niet in de omgeving heeft kunnen bevinden. Fjordenpaarden voor kleine boerenbedrijven In samenwerking tussen de dienst kleine boerenbedrijven van het mi nisterie van Landbouw en de commis sie kleine boeren-vraagstukken van het landbouwschap is een jaar gele den beginnen met het beproeven van in Denemarken aangekochte Noorse fjordenpaarden op kleine boerenbe drijven. Het fokken van landibouwtuigpaar- den ten behoeve van grote boerde rijen en expeditiebedrijven bleek op de kleine boerenbedrijven niet meer lonend, omdat de afnemers hoe lan ger hoe meer tot mechanisatie over gingen. Het grote landibouwpaard is voor bedrijven van kleine omvang als trekkracht te onvoordelig. Hitten en Russische of Lithause ponies bleken niet geheel te voldoen. In vijf kernen, namelijk Beilen, .Hardenberg, Lunteren, Heyen (L.) en Oirschot werden 13 tot 15 van deze paarden geplaatst. De dieren blijken voor het boerenwerk uitstekend te voldoen. Men is zelfs reeds overge gaan tot collectieve aankoop van fjor- denhengsten en heeft met goed suc ces veulens gefokt, die voor goede prijzen van de hand gingen. De boeren, die aan de proefneming deelnemen, hebben inmiddels „De vereniging het Nederlandse Fjorden- paard" opgericht. Zij achten, even als de initiatiefnemers het gebruiken en fokken dezer fjordenpaarden op kleine boerenbedrijven economisch gunstig. Rectoren en directeuren verontrust In een vergadering van rectoren en directeuren van alle scholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs in Den Haag, zowel de openbare als de bijzondere, zijn on langs enige verontrustende medede lingen gedaan over de wijze, waarop sommige leerlingen zich in hun vrije tijd vermaken. Het ontspanning zoe ken op fuifjes, die soms tot laat in de nacht duren, bleek thans meer voor te komen dan vroeger. De rectoren en directeuren zijn met zorg vervuld over dit euvel. In de grote stad moet, zo is hun oordeel, streng toegezien worden op de wijze, waarop de opgroeiende kinderen zich amuseren. De directeuren en rectoren van de gemeentelijke HBS-en, gym nasia en lycea hebben zich thans tot de ouders van de leerlingen van hun scholen gewend en zij hebben hun aangeraden toe te zien op de vrije tijdsbesteding van hun kinderen. Dronkeman laveerde over Nieuwendijk Overstapje redde hem niet De politie van het bureau Warmoes straat te Amsterdam heeft Zaterdag nacht een dronken koopman aange houden en ter ontnuchtering opgeslo ten. Voorbijgangers hadden hem in een auto zig zag over de Nieuwen dijk zien rijden. Bij de Nieuwe Nieuw- straat verliet hij de auto, stapte in een andere wagen over en wilde weg rijden. Twee agenten hebben hem na veel strubbelingen achter het stuur van daan weten te halen. Eenmaal buiten zijn auto, werd de man lastig, schop te naar alle kanten, zodat de agen ten van gummistok en sabel gebruik moesten maken. Ondanks al zijn tegenstribbelingen is de aspirantlohauffeur toch op het bureau Warmoesstraat beland, en daar ingesloten. Wekelijkse keuring bood „DR00GBL0EMEH"-KUNST De keuringscommisie had ook gis- teren een opvallend gemakkelijke dag, maar niettemin viel er toch het een en ander te bewonderen. De Haarlemse bloemsierkunstenaar Dick Schuyt liet namelijk zien wat er alzo te bereiken valt met droogbloemen wanneer men die smaakvol weet „op te maken" met siergrassen, Celosia, Amaranthus, enz. Men kan bijv. een bloemstuk zien van oranje Helichri- sum met gedroogde groene Amaran thus en wat geprepareerd Magnolia- j blad, dat in één woord een juweeltje was. Verder stond er een veldbou- quet van rose en witte Rodanthe ma- culata, aangevuld met halmen van gerst, haver en tarwe. Een bijzonder artistiek geheel. Sterk de aandacht trokken enkele takken, die bezet wa ren met rose Rodanthe maculata. De bloempjes waren er stuk voor stuk op j geplant en het zag er alemaal zo „na tuurlijk" uit, dat het niet de eerste keer was, dat men de heer Schuyt vroeg hoe hij er toch kans voor zag een tak kersenbloesem te drogen Zee goed was ook de eiken stob met diverse wilde grassen Helichrysum, enz. Al met al e encollectie, die sterk de aandacht trok. Naar we vernemen, zal de heer Schuyt begin volgende maand zijn creaties van droogbloemen een week in Treslong te Hillegom exposeren. Tevens zullen dan zijn „schilderijen" van alle mogelijke soorten schelpen (waarin hij ook een ware meester is) tentoongesteld worden. WIELRIJDSTER GESLIPT IN TRAMRAILS In de Haarlemmerstraat te Amster dam is gistermiddag de 21-jarige wielrijster C. van Gils dcdelijk ge wond toen zij, vermoedelijk door de gladheid, in de tramrails slipte. Zij sloeg met het hoofd tegen de laadbak van een vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting kwam. Met een sdhedelbasisfractuur werd het meisje naar het Binnengasthuis overgebracht, waar zij kort na aan komst is overleden. Hengelaarsverenigingen op zwarte lijst Ruim vierhonderdduizend henge laars en ongeveer 3000 erkende be roepsvissers zijn op het ogenblik in Nederland werkzaam om rivier en vaart van hun gevinde inhoud te ont doen. De ingestelde kamer voor de binnenvisserij acht deze belangstel ling dan ook wel wat al te groot en zal pogingen in het werk stellen de visstand voor totale uitroeiing te be hoeden. De kamer wil ertegen waken dat sommige hengelaars het alleenrecht weten te veroveren om in een be paald viswater te mogen opereren. Dit immers brengt een wanverhou ding in de redelijke verdeling van het viswater met zich mee. Opvoeding noodzakelijk. Bovendien zal zij op gaan treden tegen de amateurs die met beroeps vistuigen de Nederlandse wateren onveilig maken. Voor velen betekent deze manier van vissen een vaste bij verdienste. Andere visvangers plegen uit liefhebberij een aanslag op de ge vinde vrienden. De kamer zal te zijner tijd er toe moeten overgaan onderscheid te ma ken tussen goede en minder goede hengelsportverenigingen, omdat het haar bekend is dat er verenigingen zijn wier leden zich niet aan de regels houden. De hengelsportverenigingen De 53-jarige ex-pleegmoeder van Anneke Beekman mevr- G. M. L. van M., die zoals bekend gisteren door de rechtbank te Amsterdam tot acht maanden gevangenisstraf werd veroordeeld met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming, blijkt thans voortvluchtig te zijn. Terstond na de uitspraak werden op de gebruikelijke wijze via het po- PANDA-STRIP VAN HET VERBOND VOOR VEILIG VERKEER „Bah!" denkt Wammes, terwijl hij van zijn fiets stapt „Nou springt het licht net op rood. Dus nu moet ik stoppen. En als ik niet voortmaak, dan is de winkel dicht en dan kan kopen!" Wammes blijft even naden ken. Heel diepzinnig. Zoals hij dat soms doen kan. En dan neemt hij zijn fiets aan de hand en steekt vast beraden de straat over. Hij komt er, veilig en wel, maar achter hem is het ik vandaag geen autotoeter meer niet zo best Het is zijn schuld, dat er nu twee auto's wat al te dicht te gen elkaar aan staan, want in zijn haast heeft hij helemaal vergeten, dat rood licht „stoppen" betekent en dat doorlopen met de fiets aan de hand verboden is! litietelexnet alle politie- en grens posten gewaarschuwd. Doch de dame, die voorheen in Hilversum, maar laatstelijk in Maastricht woonachtig was, bleek niet meer op het aldaar aan de justitie bekende adres aanwe zig te zijn en evenmin op een bekend adres in België. Tijdens de terechtzitting op 10 Oc tober j.l. kwam aan het licht dat me vrouw L. van M. op 5 October, een dag na haar verjaardag, in België was geweest. Zij vertelde toen daar geregeld te komen, hetgeen de Offi cier aanleiding gaf haar onmiddel lijke gevangenneming te vragen. Dit verzoek wees de rechtbank toen af. In haar vonnis overwoog zij echter, dat uit de verklaringen van mevr. L.van M. vast was komen te staan, dat zij geregeld in België komt en haar echtgenoot bezig is om aldaar terrein te kopen en het voornemen koestert er te gaan wonen. Naar het oordeel van de rechtbank was hier door gevaar voor vlucht van de vrouw te duchten en werd het reeds ge noemde bevel tot gevangenneming uitgevaardigd. Tegen twee andere dames in deze zaak, de zuster van mevr. L.van M-, de 56-jarige mej. E. M. van M. (die sedert 13 Maart 1954 voortvluchtig is) en de 67-jarige moeder-overste van het klooster Ave Maria te Val- meer in België, wier zaak bij ver stek werd behandeld, is zoals bekend eveneens een bevel tot onmiddellijke gevangenneming uitgevaardigd. zullen gedwongen worden hun leden tot goede hengelaars op te voeden. Beheerseenheden in oprichting. De kamer voor de binnenvisserij wil komen tot het scheppen van een net van beheerseenheden, die de ga rantie zullen geven, dat de verdeling van het beschikbare viswater gehand haafd kan blijven. Dit zullen grote gebieden worden, welke bestaan uit een of meer pol ders, die in hun geheel aan een be roepsvisser of een groep van beroeps vissers, dan wel aan een hengelsport vereniging of een aantal dergelijke verenigingen ter bevissing worden gegeven. De houder van een dergelij ke beheerseenheid heeft dan ook de plicht de visstand in stanid te houden. De kamer zal er nauwlettend op toezien, dat ook hengelaars, die zich niet bij een vereniging willen aan sluiten, de kans krijgen in de wate ren van de beheerseenheden te vissen. PREMIEVERHOGING ZIEKEN FONDS NIET WETTELIJK De ziekenfondsraad deelt mede: Enige algemene ziekenfondsen in het Zuiden van het land zijn ertoe overgegaan, met ingang van 9 Oct. j.l. een verhoogde premie voor de vrijwillige verzekering te heffen. De besluiten van deze ziekenfond sen tot invoering van deze premie verhoging missen de wettelijk ver eiste goedkeuring. De vrij willig-verzekerden kunnen niet verplicht worden geacht het be drag, waarmede de premie is ver hoogd, te betalen, zo lang de zieken fondsraad de voor premieverhoging vereiste goedkeuring niet heeft ver leend. De desbetreffende ziekenfondsen zijn hiervan op de hoogte. Sigaret zette man in lichterlaaie Doordat hij in bed een sigaret lag te roken, is een 51-jarige man te Apeldoorn in brand geraakt. Met ernstige brandwonden moest hii naar het ziekenhuis worden overgebracht. De man is werkzaam in een was serij er geat daar gereg-^d orr met zeer brandbare vloeistoffen. Door deze vloeistoffen was zijn kleding vochtig geworden- en toen hij op een gegeven ogenblik zijn sigaret liet val len, stond hij onmiddellijk in lichter laaie Hij rende naar buiten, waar het vuur met enige emmers water door een buurman werd geblust. VRACHTAUTO KANTELDE Gisteravond omstreeks zes uur is op de weg van Rotterdam naar Dordrecht een grote vrachtwagen van de Rotterdamse Tramwegimaatschap- pij van de weg geraakt en omgekan teld. Het ongeluk gebeurde doordat de wagen, die onderweg was van Rotterdam naar Zierikzee, bij het uit halen naar links met de voorwielen buiten de rijbaan kwam, waardoor het hele voertuig in een greppel gleed. De chauffeur kwam wonder boven wonder met de schrik vrij. Hij kreeg alleen wat lichte brandwon den aan het gelaat door het zuur uit de accu's. Een kraanwagen van de RTM zal proberen de auto, die onge veer 15 meter lang is, weer overeind te trekken.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6