Mercedes trekt zich terug ook uit de races voor sportwagens Amateurs zijn het niet eens met de overschrijvingsbepalingen Rouwkoop nam de leiding, maar Warmuoda won Teylingen en Meerburg scoorden elk driemaal Sunderland nam de leiding van Blackpool over MAANDAG 24 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De vergadering van District West II van de KNVB, Zaterdagmiddag in Rotterdam gehouden, begon met een ernstig protest van de heer de Buur man waarmede alle afgevaardigden instemden. Niemand van hen had nl. tijd gehad om in hun respectieve ver enigingen de agenda van zowel de algemene vergadering amateur voet bal als de bondsvergadering te be spreken. E men achtte deze met de vele reglementswijzigingen zo be langrijk, dat men het bestuur zal laten verzoeken genoemde vergade ringen minstens twee weken uit te stellen om alsnog gelegenheid voor nader overleg en bestudering te ver krijgen. Inmiddels heeft men beide agen da's echter toch aan een nadere be schouwing onderworpen. Ter beant woording van vragen en het geven van toelichtingen waren de heren Martens, als afgevaardigde van de KNVB en Houber voor de financiële commissie aanwezig. Bij de behandeling van de begro ting 1955/56 bleek, dat enige leden en het bestuur in zijn geheel van me ning waren, dat de contributie aan de KNVB moet worden verhoogd. De basis voor de bondshuishouding zal er gezonder op worden en minder afhankelijk zijn van de inkomsten van interlandwedstrijden. Ook werd er gepleit voor versnelde afschrij ving op de bondsgebouwen. Verreweg de meeste tijd vergde natuurlijk het „reorganisatie-regle ment", waar de zienswijze van de af gevaardigden van het betaald voet bal zelden gelijk was aan die van de amateurs. Vooral het erratum van artikel b sub d inzake de overschrij vingsbepalingen werd fel omstreden. De heer Nijs, die de sectie amateur voetbal vertegenwoordigde, vond dat dit artikel geheel ten voordele van het betaald voetbal uitviel. Hij vond het vreemd, dat ook geen vaste transfersommen waren aangegeven, in tegenstelling tot het reglement be taald voetbal, dat bedragen als ver goeding aan amateursclubs tot f 600 vermeldt. Zijns inziens moeten ama teurverenigingen zelf kunnen vast stellen, hoeveel een bepaalde speler waard is, zoals dat onderling bij de semi-prof geschiedt. Hij vroeg zich in dit verband af, waarvoor het no dig was, dat er voor het betaald voet bal een apart reglement was samen gesteld. Voor hem was de belang rijkste instantie namelijk de sectie amateurvoetbal. Hij ontried tenslot te allen accoord te gaan met bedoeld erratum. Dat de heer Martens er niet in ge slaagd is alle wantrouwen bij de amateurverenigingen weg te nemen, bleek uit de woorden van de heer Brinckmann, die ook voor de oor spronkelijke redactie pleitte. Zijn argwaan gold ook de laatste toevoe ging op artikel 3, lid 4, sub 1 van het reglement betaald voetbal. Bo vendien wilde hij de leeftijd waarop men in de KNVB mag uitkomen van 15 jaar verhogen tot 16 jaar of, zo men iemand daartoe wel geschikt acht, ook de transfersom voor 15-ja- rigen laten gelden. Een voorstel om het erratum van art. 25 sub d niet in de bondsverga dering te behandelen werd, met al leen de stemmen van ADO, D'FC, Sparta en SW tegen, aangenomen. Een verzoek hiertoe zal door het districtsbestuur worden ingediend. De agenda voor de algemene ver gadering amateur voetbal leverde weinig moeilijkheden op. Bij de rondvraag merkte de heer Nijs nog op geen bezwaar te hebben tegen het voortbestaan van de „Zwaluwen", maar wel tegen het spelen van ama teurs en profs in eenzelfde elftal. Zondag-amateurvoetbal. In de vergadering van district West I had de heer P. C. van Hou ten (HFC) bezwaar tegen de naam ,niet-betaald voetbal" en stelde voor d'it bijvoorbeeld „Zondag amateur voetbal" te gaan noemen. De verga dering besloot in deze richting een voorstel op de bondsvergadering naar voren te brengen. Van de agenda van de bondsverga dering ontlokte alleen het voorge stelde reglement voor het betaalde voetbal enige discussie. Men was het niet eens over het punt, waarin ge sproken wordt over de transfersom, die, bij overgang van een speler van hét amateur- naar het semiprof voetbal, betaald moet worden. Toen mr J. H. Lobstein (Hilversum) bo vendien mededeelde, dat de vereni gingen van het betaalde voetbal in middels van het bondsbestuur gewij zigde voorstellen op dit punt had den ontvangen, barstte de bom. Voorzitter Jaspers stelde voor een protest bij het bondsbestuur tegen deze gedragswijze in te dienen en aan te dringen op uitstel van de bondsvergadering. Maar na een korte schorsing van de vergadering wer den deze woorden weer ingetrokken en behandelde men de niet-ontvan- gen bondsvoorstellen. Die houden o.m. een glijdende schaal in voor be taling aan de amateurverenigingen, waarvan de betrokken speler de laatste vijf jaar voor zijn overgang naar het betaalde voetbal lid is ge weest, men verklaarde zich tenslotte accoord met het voorgestelde. WADDINXVEEN—ALPHIA 0—0. Op het effectvolle van veel te hoog igras voorziene Waddinxveen-terrein kwam Alpbia al vrij snel in het of fensief en ontstonden de eerste se- rieuse kansen voor de Alphenaren. Schoten van Van Laar en D. en S. Bouthoorn ver naast doel. Aan de andere kant aarzelde Van Eg-mond eenmaal met webwerken, waardoor een moeilijke situatie ontstond die eindigde met een buitenspeldoel- punt. Ook aan de andere kant werd een doelpunt, afgekeurd, dat van de voet van De Hertog kwam. Toen kort daarop D. Bouthoorn een niet te mis sen kans onbenut liet, werd hiermede de machteloosheid tot doelpunten van de Alphia-voorhoede wel het best gedenmonstreerd. Na de pauze werd het overwicht van de \lphianen zo mogelijk nog groter er. behoefde doelman Kramer er niet meer aan te pas te komen. S'eeds weer zagen wij een aanval lend Waddinxveen tegen een zich steeds feller verdedigend Waddinx veen, waarbij vooral Henk Romijn nog al eens te wel optracï Een door Slagter vervolgens zuiver gescoord doelpunt werd om onbegrijpelijke re den kort vcor het einde afgekeurd, zooat deze wedstrijd na tweemaal drie kwarber hard werken eindigde zoals hij was begonnen. Maar Teylingen won met 4-2 Van het lang niet zwakke Meer burg wist Teylingen toch haar eer ste wedstrijd te winnen en zeker verdiend. Teylingen had haar opstel ling gewijzigd met van Elk als spil en G. Hooymans in de voorhoede. Laatst genoemde voelde zich dan helemaal niet thans en na de rust be gon men met de oude opstelling, wat stellig een verbetering was. De snel le aanvalen van Teylingen bracht de Meerburg-achterhoede tot wanhoops- voetbal. In de eerste helft was Meerburg de gevaarlijkste voor Teylingen-doel. Toch maakte Teyl. het eerste doel punt, maar dit werd terecht geanu- leerd wegens buitenspel. Dadelijk Roodenburg won fortuinlijk van V.V.S.B. Er werden in deze wedstrijden 2 doelpunten door WSB en één door Roodenburg gescoord en tóch won Roodenburg. Door het niet meespe len van linksback van Paridon was het een probleem geworden voor de WSB Technische Commissie, wie deze plaats zou bezetten. Met Dijk stra als linksback, werd dit een vol komen mislukking. Desondanks was de overwinning volkomen verdiend. De eerste 10 minuten leverden een WSB-offensief, waaruit doelpunten verwacht werden. Het laatste beetje veine, dat nodig is om een doelpunt te realiseren ontbrak echter bij de WSB-voorhoede. Meer fortuin had den de gasten toen een naar voren sewerkte bal door Dijkstra, die on bedreigd de bal had kunnen weg werken, verkeerd werd geraakt en onhoudbaar in het doel verdween (0 1). Van hetzelfde laken een pak toen een voorzet op Marijnens hoofd kwam en langs de onthutste WSB- keeper verdween (02). Deze twee zelf gefabriceerde doelpunten ont moedigden de Bavo-mensen geens zins. Toch werden nu de Rooden- burg-aanvallen gevaarlijk, doordat het vertrouwen in de VVSB-defen- sie zoek was. Na de rust zakte het spelpeil af. Over en weer waren er aanvallen, doch de gasten waren gevaarlijker. Na een half uur spelen maakte Roo denburg er 0-^-3 van uit een ver schot in de uiterste hoek. WSB bleef volhouden, doch succes bleef ach terwege ondanks de hachelijke momenten voor het Roodenburg- doel. ALPHEN—WP 0—1. Een kleine, niet -geheel onverdiende zege voor WP in een matige wed strijd. De bezoekers werkten iets sneller met de bal, wat bij de thuis club niet het geval was. Het enige daarop trekt Meerburg door de ach terhoede van Teyl., waarbij de kee per uit doel liep zodat de midvoor onberispelijk inschiet (01). Nadat Teyl enige corners had genomen, welke niets opleveren is het weer Meerburg, die er 02 van maakt. Teylingen, geenszins ontmoedigd, zet een mooie aanval op waarbij de ach terhoede van Meerburg een derde doelpunt maakt nu in eigen doel (1—2). Wij telden voor Meerburg zelfs een vierde doelpunt uit een pe nalty, welke zij kreeg toegewezen, doch deze werd hoog overgeschoten. Na de rusit was het Teylingen, dat de toon aangaf. Enige corners vol gen elkaar op, doch worden wegge werkt. De linksbuiten van Teyl. krijgt de bal, zet keurig voor en mid voor van Elk schiet keurig in (22). Meerburg zet alles op alles soms wat te fel, waardoor enkele mooie aan vallen verloren gaan. Beide elftallen ontzien elkaar jammerlijk niet, doch de arbiter is onberispelijk. Na enke lij ke waarschuwingen is het de meest onschuldige, die van het veld wordt i gezonden van Beek van Teylingen. zdat Teyl. met 10 man verder moet spelen. Met 4 man in de voorhoede zien wij Teylingen een half uur een spel spelen zoals wij zelden hebben gezien, zelfs zo, dat de Meerburg achterhoede geen v/eg meer wist. Na vele corners door Teylingen, wel ke niets op leverden is het rechts buiten G. Hoogervorst die scherp voorzet over de backs heen. Zoet is er gelijk bij en maakte er 32 van. Een keihard schot van Meerburg kort hierna ketste tegen de bovenlat in 't veld terug en werd weggewerkt. Weer doelpunt Teylingen, doch ook dit werd geanuleerd wegens buiten spel. De Meerburgers geven de moed niet op en komen soms zeer gevaar lijk voor het Teyl.-doel, doch de ver dediging blijft de baas, waar Korte- kaas als nieuweling verdienstelijk werk verricht. Kort voor 't einde maakte Teylingen een einde aan alle onzekerheid als Zoet een bal ver naar voren kopt. De linksbuiten zet voor, doch de keeper grijpt de bal, maar laat deze even los, waar naar Elk van profiteert door onmiddellijk in te schieten (42). In de laatste seconden krijgt Teyl. een corner te nemen, deze werd voorgezet, terwijl de arbiter einde fluit. Rouwkoop verloor met 51 van Warmunda en al spoedig bleek, dat er geen goed voetbal te verwachten - - was. Op het spekgladde veld bleek j doelpunt van de wedstrijd ontstond Warmunda het minst slecht te spelen. f zwakke spel van v. d. De aanvallen gingen heen en weer Lefl- Hierdoor moest Enthoven z«n maar de voorhoeden bleken niet pro- aandacht besteden aan het werk van ductief, de verdediging van War-I de SPU- Dat hierdoor een doelpunt munda vormde het beste team van ontstond was te verwachten, want het veld. Nadat eerst Warmunda de nodige kansen gehad had door toedoen van de Rouwkoop-achterhoede en deze niet benut had, nam Rouwkoop na ongeveer 2Q minuten de leiding na goed doorzetten van hun midvoor (1 0). Dit doelpunt bracht wat leven in de brouwerij en het was Warmun da, dat even later gelijk maakte, zij het dan ook in buitenspelpositie. 5 Minuten voor de rust neemt Warmun da de leiding als de Rouwkoop-doel man een zacht balletje tussen zijn be nen door in het net laat verdwijnen (1—2). Na de rust stond de Warmunda- doelman als een rots in het doel en verwarmde met zijn prestaties de ver kleumde bezoekers. De Rouwkoop- aanvallen waren overigens niet al te gevaarlijk. Een kwartier na de rust schoot een Warmunda-speler de bal vanaf het middenveld op het Rouw koop-doel, De doelman, die kennelijk zijn dag niet had, liet de bal tussen zijn armen doorglippen (13). Nog tweemaal moest hij de bal uit het net halen voor het eindsignaal klonk en daar Rouwkoop hier niets tegenover had gesteld werd het einde 15. ibeide elftallen waren geen doelpunt waard. Een wedstrijd, waarover weinig te vertellen is. Beide ploegen wegen goed tegen elkaar op en pas na ruim een kwartier schoot linksbuiten v. d. Wallen laag in, maar Britsemmer wist het gevaar te keren. In dezelfde aanval schoot rechtsbuiten A. v. d. Leeuw juist over. Britsemmer heeft in deze periode niet over geluk te klagen. Intussen zit Alphen ook niet stil, maar door het vele talmen van v. Soest zit er geen gang in de aan val. Het is Th.. Tuinen burg, die de Alphen-aanhangbijna laat jui chen, zijn ingeschoten bal springt van de lat weer in het veld. Ook Ykema schiet laag in, maar doelman Knij RUIM TWEE TON VOOR VOETBALLER. De Zwitserse amateur voetbalbond heeft de transfer toegestaan van Ro ger Vonlanthen naar de Italiaanse eerste klasser Internazionale. Naar verluidt heeft Vonlanthen, die uit komt voor de Grasshoppers en die middenvoor speelt in het Zwitserse elftal, een aanbieding gekregen van 250,000 Zwitserse francs (ongeveer 215.000 gulden). DSO trof SJC weer in vorm 2-5 DSO kreeg gisteren koploper SJC uit Noordwijk op bezoek. Al heeft DSO in de eerste helft aardig spel te zien gegeven, het bleek al spoedig, dat de Noordwij kers heel wat meer mans waren. Deze stoere sterke kna pen zijn èn wat lichaamsbouw én wat techniek betreft uit het goede hout gesneden. Het eerste elftal van DSO bestaat ten dele uit nog jeugdige spe lers, die weliswaar goed werk ver richten, maar technisch nog niet vol doende geschoold zijn en, wat vooral in de tweede helft tot uiting kwam, het ontbreekt hun ten enenmale aan uithoudingsvermogen. Na de aftrap ontwikkelde er zich een vrij gelijk opgaande strijd, waar bij DSO somtijds sneller in de aanval was. L. Hoogendijk wist uit een goed opgebouwde aanval een fraai doel punt te plaatsen (10). SJC heeft dit niet genomen en maakte spoedig ge lijk (11). Na een vrij snel op en neer golvend spel bracht v. Buitenen van DSO de stand op 21. Toch had DSO met pech te kampen toen na een handsbal door SJC J. Moers deze toegewezen strafschop enkele meters naast het doel trapte. Na de rust zakte het DSO-spel met de minuut en het mag nog verwon derlijk heten, dat er in het eerste half uur geen verandering in de stand kwam. Maar toen was het ook ge daan met DSO en gaf SJC een fraai en snel stukje voetbal te zien, waar bij de voorhoede en met name de midvoor uitblonk. Het was de links binnen, die na een mooi open spel de gelijkmaker scoorde (22). Kort daarop gaf de rechtsbuiten de keeper wederom het nakijken. DSO had niets meer in de melk te brokkelen. SJC daarentegen had de smaak eerst goed te pakken en de midvoor zette er een flinke spurt in en wist op overtui gende wijze twee doelpunten te zet ten (52). DSO trachtte de achter stand nog wat in te lopen en drong door in de vijandelijke linie. Tot drie maal toe werd een corner genomen, maar zonder enige resultaat. Met een klinkende welverdiende overwinning konden de SJC-ers naar Noordwijk terugkeren. HAASTRECHT—BOSKOOP 1—2. Het door de vele regen zwaar ge worden veld was oorzaak, dat beide partijen maar een matig spel konden ontplooien. De bezoekers waren al spoedig in de aanval, doch doelman Eegdeman stond succes in de weg. Na een kwartier werd de bal met de hand bewerkt, hetgeen Haastrecht op een strafschop kwam te staan, welke prompt werd benut (01). Dit doel punt was oorzaak, dat Boskoop nog meer in de aanval kwam, doch het lukte haar niet de Haastrecht-doel man te passeren. Na de hervatting kwam de thuis club fel opzetten en inderdaad geluk te het de partijen weer op gelijke voet tc brengen, doordat midvoor Van Dijk met een fraaie kopbal doelman Spaarman het nakijken gaf (11). Dit inspireerde Boskoop weer tot een serie felle aanvallen, waarbij het Kant gelukte het, naar later bleek, winnende doelpunt te scoren (12). Wat ook werd geprobeerd, beide par tyen slaagden er niet in nogmaals het doel te vinden. De N.V. Daimler Benz, vervaardigster van de Mercedes-Benz wagens te Stutt gart, die reeds eerder bekend had ge maakt, dat zij in 1956 niet aan formule I wedstrijden zou deelnemen, heeft be kendgemaakt dat zij „gedurende zekere tijd" ook niet in races voor sportwagens zal uitkomen. Als reden werd o.m. opgegeven, dat het personeel in verband met de races zeer veel overwerk had verricht. Prof. Fritz Nallinger, directeur-gene raal en hoofdingenieur van de maat schappij, zeide, dat de afdelingen voor het ontwerpen en het beproeven van wagens meer dan twee jaar lang bijna nacht en dag in het touw waren geweest, en dat hun taak thans geheel volbracht was. Hijzelf was in een positie om te kunnen beoordelen welke uiterst zware eisen aan de leden van het personeel wa ren gesteld. Men moest de moed hebben om afstand te doen van de mogelijkheid van verdere successen, opdat deze man nen althans tijdelijk ontheven werden van de extra-taak, die op hun schouders was gelegd en die bijna ondragelijk was geworden. De stap, welke thans voor de hand lag, was de kennis, welke de ont wikkeling van races had opgeleverd, dienstbaar te maken aan de bouw van seriewagens. Mercedes heeft als fabriek nooit deelgenomen aan races voor toer- wagens en is ook niet van plan dit in de toekomst te doen. De conferentie werd bijgewoond door de leden van de Mercedes-raceploeg. Prof. Nallinger reikte spelden met de Mercedes ster uit, met juwelen bezet of van goud, al naar gelang van de presta ties van de coureurs. Fangio en Stirling Moss kregen met juwelen bezette spel den. Stirling Moss was zeer onder de indruk van het besluit van de Mercedesfabriek. Hij zeide, dat hij nooit eerder zulk „ver schrikkelijk nieuws" had ontvangen, en dat hij nu zonder werk was. Fangio verklaarde, dat hij de beslis sing eveneens betreurde, maar begreep waarom ze genomen was. Hij zeide hoe genaamd geen idee te hebben voor welk MOTORSPORT HET STAKINGSINCIDENT TE ASSEN Zoals reeds gemeld zal de kwestie van de rennersstaking te Assen op 24 en 25 Nov. a.s. behandeld worden in een spe ciale bijeenkomst van de Internationale Sportcommissie te Londen. De KNMV had de renners, die zich te Assen heb ben misdragen, kunnen schorsen, een maatregel, die dan automatisch een in ternationaal karakter zou hebben gekre gen. De renners hadden dan hiertegen in appèl kunnen gaan. De KNMV heeft er echter de voor keur aan geven het geval dadelijk op hoog niveau te doen behandelen. En hoe ernstig de internationale sportcommissie deze aangelegenheid opneemt blijkt uit het feit. dat zij geen onderzoek ingesteld en geen beslissing genomen heeft tijdens haar jongste bijeenkomst te Parijs, maar er speciaal twee dagen in Londen voor uitgetrokken heeft, waarheen een 15-tal leden van de commissie uit alle delen van Europa zich zal begeven. De betrok ken renners zullen gelegenheid krijgen zich te verdedigen, en ongetwijfeld zul len zij er wijs aan doen hiervan gebruik te maken. Want de uitspraak, welke de sportcommissie zal doen, is definitief zonder appèl. Van de omstandigheid, dat men bijeen is, zal de commissie tevens gebruik maken om een vermindering van het aantal we reldrecords, dat thans 540 bedraagt na der te bestuderen. Men streeft naar een aanzienlijke inkrimping, zo mogelijk tot de helft. Een definitief voorstel zal aan het in Juni 1956 te Oslo te houden con gres worden voorgelegd. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND ESTONeuwkoop 30. Met deze uitslag heeft de thuisclub de Nieuwkopers van de tweede plaats ■verdrongen en is de achterstand op leider Nieuwerkerk nog twee punten. De eerste helft van deze strijd gaf een spel van uitstekend gehalte. De wedstrijd was nog geen minuut oud, of de bal ia.g al in het net, maar heel terecht werd dit doelpunt door de scheidsrechter wegens buitenspel af- igekeurd. We kunnen gerust zeggen, dat gedurende de gehele eerste helft de gastheren de toon aangaven. Eerst was het de Wit, die een harde schui ver inzond, die via de paal en Zinko's voet in doel be landde. Enkele minuten later stevende Zinko alleen op de Nieuwkoopse veste af en van dicht bij kogelde hij onhoudbaar in (20). Jacobi passeerde de achterhoede, anaar zijn berekend sohot trof de paal. VAN DE ENGELSE VELDEN Sunderland heeft, door een 32 overwinning op de onder aan de ranglijst staande Spurs, de leiders plaats in de eerste divisie van Black pool overgenomen. Het ontbrak Tot tenham Hotspur aan schutters. Want over veldmeerderheid hadden zij niet te klagen. Het was ook de eerste maal in dit seizoen, dat de spelers van Tottenham ware strijdlust toon den. Het ontbreken van Stanley Matthews, die in het Engelse natio nale team voor de wedstrijd tegen Wales was opgesteld, kwam Black pool duur te staan. De club verloor niet alleen van Sheffield United, doch zakte bovendien van de eerste naar de derde plaats. Sheffield, dat onder aan de ranglijst huisde, is twee plaatsen gestegen. De tweede plaats van de ranglijst wordt thans bezet dopr Manchester United, dat op eigen terrein Hud- tnenburg is op zijn post. Na de thee is f bij de bezoekers de wil aanwezig om *na a n^"ar•n"r,n™', ,e T,1«a te winnen, wat men bij Aphen niet ikan bespeuren, doch aan beide kan ten is het juiste schot zoek. Na ruim een kwartier wordt rechtsbuiten A. v. d Leeuw weer eens ongedekt gela ten en uit een voorzet weet hij Britsemmer, via diens been, van dichtbij te passeren (01). WP beeft hierna de eerste kansen doch igeen enkele wordt meer benut. toebracht. De overwinning is niet zonder enige moeite tot stand geko men, ondanks het feit, dat Newcastle United weer de beschikking had over halfspeler Duncan Edwards, die ze ven weken wegens ziekte verstek had moeten laten gaan. De Ierste internationaal doelman Morman Uprichard van Portsmouth heeft weinig geluk in zijn voetbal loopbaan. Hij werd 15 minuten na het begin van de wedstrijd tegen Charl ton AthleticCharlton won met 61 in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Toen hij een schot van Gauld wilde keren kwam hij in botsing met de doel paal. Twee jaar geleden liep Upri chard een zodanige handblessure op, dat men vreesde, dat hij nooit meer in een eerste klasse voetbalwedstrijd zou kunnen uitkomen. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Birmingham City Manchester City 43; BurnleyBol ton Wanderers 20; Charlton Athle ticPortsmouth 61; EvertonAston Villa 21; Luton TownArsenal 00; Manchester UnitedHudders- field Town 30; Newcastle United Wolverhampton Wanderers 31; Preston Nord End—Chelsea 23; Sheffield UnitedBlackpool 21 Tottenham Hotspur—Sunderland 23; West Bromwich AlbionCar diff City 2—1. Tweede divisie: BarnsleyPly mouth Argyle 12; Bristol City Bristol Rovers 11; BuryLiverpool 14; FulhamLeicester City 32; Leeds UnitedLincoln City 10; MiddlesbroughStoke City 13; Notts CountyBlackburn Rovers 12; Port ValeSheffield Wednes day 01; Rotherham UnitedNot tingham Forest 21; Swansea Town- Hull City 41; Westham United Don caster Rovers 61. Dan gaf v. d. Moolen goed door aan rechtsbuiten Zinko, die van verre een schuiver inzond, die draaiende in het doel verdween (30). In de tweede helft viel er lang niet zoveel te genieten. De thuisclub deed het merkbaar kalmpjes aan, zodat de bezoekers wat meer tot aanvallen (kwamen. Toch was er slechts een maal een gevaarlijk moment voor het Esto-doel, maar Baelde was op zijn post. Had de Nieuwkoopse doelman Cohein niet zo prachtig zijn heilig dom verdedigd, dan was de score on getwijfeld eens zo hoog geworden. Vele schoten van Zinko en van Galen wist hij feilloos onschadelijk te ma ken. Jammer was, dat de rechtsback van de bezoekers af en toe het spel ontsierde door al te fors optreden. Toen het einde kwam, had Esto een royaal verdiende zege behaald. GDSGouderak 53. Aanvan kelijk zag het er niet naar uit, dat GDS met de volle winst zou gaan strijken. De bezoekers ontwikkelden na enig heen en weer gaand spel vlotte combinaties, waartegen GDS niet het juiste antwoord wist te vin den. Bij één der aanvallen scoorde Gouderak door Trouwborst (01). GDS streed verbeten verder en in derdaad gelukte het Vermeulen op ■onverwachte wijze de gelijkmaker te scoren (11). De bezoekers gaven zich nog lang niet gewonnen en wis ten het doel van GDS meermalen ge vaarlijk onder schot te nemen. Uit een vrije trap werd de bal goed voor doel geplaatst, waar Zijlstra gereed stond om met 'n fraaie kopbal Moe- sing het nakijken te geven (12). Het derde doelpunt was een verras sing voor Moerings, want deze dacht, dat de bal, door Hardinxveld inge zonden, naast zou gaan, doch het leer verdween in het net (13. Na de hervatting ging GDS uit een ander vaatje tappen. Het plaat sen werd beter en langzamerhand werd Gouderak teruggedrongen. Na 10 minuten zorgde v. Fulpen met een vliegend schot voor het tweede GDS- doelpunt (23) en drie minuten later bracht Sterkenburg de stand op 33. De vermoeidheid begon bij Gouderak een woordje mee te spreken waar door GDS nog groter overwicht kreeg. In de 35e minuut gaf v. Fulpen zijn club de leiding (43), terwijl kort voor het einde v. d. Meer met een fraaie kopbal de stand op 53 bracht. Overige uitslagen: GDS 2Moerca- pelle 2 6—2; VEP 5-^GDS 3 17—3. Junioren afgelast. merk hij het volgend jaar zou rijden. Een official zeide later, dat alhoewel Mercedes zich als fabriek uit alle races terugtrekt, privé eigenaars van Mercedes sportwagens en racewagens natuurlijk wel aan wedstrijden kunnen deelnemen. In voorkomende gevallen zullen ze op de gewone technische ruggesteun van de fabriek kunnen rekenen. ZWEMMEN JUTTA LANGENAU WON VAN MARY KOK EN AT1E VOORBIJ. Tijdens internationale zwemwed strijden te Erkenschwick zijn de Ne derlandse zwemsters Mary Kok en Atie Voorbij er niet in geslaagd op de 100 meter vlinderslag de Europese kampioene op dit nummer de Oost- Duitse Jutta Langenau achter zich te laten. Het werd een nek-aan-nek-race tussen Jutta Langenau en Mary Kok. Op de laatste baan lagen beide zwem sters nog naast elkaar, doch door een krachtige eindspurt nam de Europese kampioene een voorsprong. Zij tikte als eerste aan in de tijd van 1 min. 15,7 sec. Mary Kok werd tweede in 1.17,5 en Atie Voorbij, die wereldre- cordhoudster op dit nummer is, liet 1 min. 18,6 sec. afgdrukken. Op de 100 meter vrije slag eindig de Greetje Kraan op de eerste plaats met een tijd van 1 min. 8,3 sec. voor de Duitse mej. Klomp (1.09,8). Mary Kok eiste de 400 meter vrije slag voor zich op met 5 min. 10,5 sec. Daarmee versloeg zij haar grote rivale Lenie de Nijs, die met grote achterstand op de tweede plaats beslag legde met 5 min. 22,3 sec. De Duitse mej. Klomp was er helemaal niet aan te pas gekomen. Zij werd derde in 5 min. 37,1 sec. De 100 meter rugslag ging naar Joke de Kor te in 1.13,8. Met 1.14,4 werd de Duitse mej. Schmidt op dit nummer voor Lenie de Nijs, die 1 min. 16,8 sec. liet noteren. Een verbetering van haar beste persoonlijke prestatie. Bij de heren won Theo Hoogveld (Ned.) de 100 meter vrije slag in 59 sec. precies. Hij werd tweede op de 400 meter vrije slag (5.04.7) achter de Duitser Fugger (4 min. 54 sec.). Ook de 100 meter vlinderslag eindig de in een Duitse overwinning. Nu was het Katzorke, die zegevierde (1.07,3). Onze landgenoot Korteweg werd hier tweede in 1.10,5. De 100 meter rugslag eindigde in een zege voor Korteweg in 1.08,5. Op de tweede plaats legde de Duitser Weichard beslag in 1.10,5. Hoewel on ze landgenoot Jasper op de 200 me ter schoolslag met de vijfde plaats ge noegen moest nemen, mocht hij toch niet ontevreden zijn, want zijn tijd 2.45,3 betekende voor hem een ver betering van zijn beste persoonlijke prestatie. Het nummer werd door de Duitser Enke in 2.39,1 gewonnen voor de Deen Gleie, die 2.41,9 nodig had. INSTRUCTIES VOOR DE ZWEM- TRAINERS In Krasnapolsky te Amsterdam is Zaterdagmiddag een van de bijeen komsten van de sportcommissie van de KNZB met de trainers en train- sters van onze voornaamste zwem mers en zwemsters gehouden die de laatste jaren regelmatig worden ge legd. Deze bijeenkomst was echter belangrijker dan de voorgaande, om- os t nu voor de eerste maal werd ge sproken over de voorbereiding voor de Olympische Spelen. De sportcommissie heeft, om de trainers de gelegenheid tot voorberei ding en arbeid te scheppen, diverse voorstellen gedaan, waarmee men zijn over het algemeen kan verenigen. Zo is een gesloten seizoen voorge steld omstreeks de jaarwisseling en een dito van 15 April tot 15 Juni, voorzover het belangrijke interna tionale en nationale wedstrijden be treft. Voorts is gesproken over conditie training, waarbij de nadruk niet zal worden gelegd op het vergroten van het uithoudingsvermogen, maar op een aanvulling van de tekorten. De conditietrainers dienen een nauw con tact te onderhouden met de zwem- trainers(sters). Ook de medische keu ring is ter sprake gekomen i.v.m. bij voorbeeld inentingen van de deel nemers aan de Olympische Spelen. Men zal geval voor geval bekijken. Een belangrijk punt van de bespre kingen maakte de training na Sep tember 195d in het Kolpabad uit. In 1956 zullen de uitverkorenen van de selectieploegen moeten deel nemen aan de landenwedstrijden te gen Frankrijk op 7 en 8 Juli en een uitwedstrijd tegen Duitsland. Boven dien worden in de zomer van het vol gend jaar tenminste twee extra na tionale wedstrijden, waaraan de gega digden voor de Olympische Spelen ook zullen moeten deelnemen, ge houden. Tijdens de besprekingen kwam één algemene klacht van de trainers en trainsters duidelijk naar voren: het grote gebrek aan oefengelegenheid tijdens de winter in de overvolle overdekte zwembaden. Dit probleem is uiteraard zeer moeilijk op te los sen. WA^APOLO ZCR 1LGB 1 2—8 Ondanks LGB met enkele invallers verscheen, waren zij gedurende de gehele wedstrijd over wegend sterker en kwamen de doelpun ten aan de lopende band. T. Pley <5x), B. Oostrom (2x) en H. Dieben zorgden voor een 28 eindstand. Bekercompetitie KNZB Sleutelstad 1, die niet aan de Centrale wintercom petitie deelneemt, speelt wèl voor de Bekercompetitie KNZB. De indeling in afdeling B luidt: Sleutelstad 1, DVZ 1, De Gouwe 1. GZC 2 en Swip 1.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9