Subsidiëring van de jeugdzorg stuit in Lisse op moeilijkheden Gebrek aan jeugdleiders Optimistische nota van B. en W. bij begroting 1956 Expositie van schilderijen in Kasteel Oud-Wassenaar DE STENEN SPREKEN ZATERDAG 22 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 In de nota van toelichting op de begroting hebben B. en W. van Lisse critiek en-teleurstelling laten blijken over de gang van zaken met betrek king tot de jeugdzorg. Het gaat om het feit, dat men sedert de vaststelling van de vorige begroting op 28 October 1954 weliswaar spoedig is gekomen tot de oprichting van overkoepelende, voor de subsidie-jeugdzorg in aan merking komende organen, maar sindsdien is men blijkbaar nog niet zover gevorderd, om te voldoen aan de enige voorwaarde voor de uitkering van het subsidie: de indiening van de door B. en W. verlangde administratieve gegevens, in hoofdzaak bestaande uit een opgave van de onder deze organen ressorterende jeugdverenigingen met overlegging van de statuten (waaruit het doel van de verenigingen kan worden afgeleid) en een lijst van de bij de verenigingen aangesloten jongens en meisjes met vermelding van hun leeftijd. Tijdens de voorbehandeling van de begroting hebben verschillende raads leden critiek geoefend op de wijze, waarop B. en W. zich in de toelich ting over de jeugdzorg hebben uitge laten. Men was van mening, dat de overkoepelende organen nog niet zo lang aan het werk zijn. Men is nog bezig contacten te leggen en verder wees men op het feit, dat de zeer drukke werkzaamheden in de Bollen streek het aantal jeugdleiders be perkt houden. Sommige leden vroe gen zich af, of op den duur wel vol doende mensen te vinden zouden zijn, om dit werk vrijwillig te doen. Er GEMEENTE KATWIJK. Burgemeester en wethouders der gemeente Katwijk brengen ter alge mene kennis, dat de bepalingen van artikel 6 van de „woonruimteveror dening gemeente Katwijk" met in gang van 1 November a.s. onverkort zullen worden toegepast. Dit houdt in, dat alsdan bij ver koop of verhuur van na-oorlogse woningen, voor zover deze bewoond worden of geweest zijn, aan perso nen, welke ingevolge deze verorde ning niet als woningzoekende kun nen worden erkend, vergunning tot ingebruikneming zal worden gewei gerd. (Advertentie) KATWIJK Raadsagenda. Op de agenda voor de Donderdag a.s. te houden openbare vergadering van de ge meenteraad staan de navolgende pun ten vermeld: Aankoop van de woningen Haven straat 9a, Westpad 13 en Oostpad 12b; aankoop van een perceel grond van Jac. de Vreugd; verkoop van grond aan firma gebr. Van der Plas en M. van der Bent e.a.; toewijzing van bouwgrond aan A. van Dijk, Mr. L. H. Gallois, J. C. van den Oever en drs. A. J. van Raai te; verhuur van een perceel grond aan firma gebr. G. J. H. Sehipholt; beschikbaarstel ling crediet voor de aanschaffing van een toga voor de ambtenaar van de burgelijke stand; idem voor de aan schaffing van een nieuwe personen auto; beschikbaarstelling van crediet ten behoeve van de aanschaffing van een aantal schijnwerpers voor illu minatiedoeleinden; wijziging tarieven voor de levering van electrische ener gie krachtens het gewijzigde besluit vergoeding politiekosten 18950; verle nen van een bijdrage t.b.v. de ver nieuwing van het instrumentarium van de Chr. Muziekver. „U.N.I."; ver lenen van crediet voor herstel voet balvelden Piet Heinlaan en tot aan aarding van een schenking; wijziging van de gemeentebegroting en begro tingen gas- en electriciteitsbedrijf 1955. Toepassing woonruimteverordening Volgens de bepalingen van de woonruimteverordening der gemeente Katwijk zijn de eigenaren van nieuw gebouwde woningen vrij in de keuze van de eerste bewoners. Tot dusver werden deze bepalingen met grote soepelheid gehanteerd, in dier voege, dat alle kopers van na de oorlog ge bouwde woningen, ook al zijn deze reeds eerder bewoond geweest, vrij-; wel verzekerd konden zijn van een vergunning tot ingebruikneming. In gaande 1 November zal hierin echter verandering worden gebracht en zal aan de bepalingen strikt de hand worden gehouden. Dit houdt in dat van die datum af vergunningen to.t ingebruikneming van na de oorlog gebouwde woningen, voor zover deze reeds bewoond worden of bewoond geweest zijn, zullen worden gewei gerd aan personen wqjke op grond van de verordening niet als woning zoekenden kunnen worden aange merkt. Om teleurstelling te voorko men wordt dan ook alle adspirantko- pers of -huurders van zodanige wo ningen aangeraden om zich, alvorens tot koop of huur over te gaan, er van te vergewissen of zij ook inderdaad voor een vergunning tot ingebruik neming in aanmerking komen. „De Vluchteling wacht op Uw sleu tel". Onder dit motto wordt de lan delijke inzamelings-actie gevoerd voor de vluchtelingen. In Voorschoten Delft 20; KnolWesterbeek 11; houdt de Nederlandse Federatie voor M. v. d. Vlekkertv. d. Munt afgebr.; J. v. d. Vlekkertde Ruiten 20; WoudaBuskens 02; van Egmond Th. v. d. Hulst 1—1. gaan reeds stemmen op om betaalde krachten aan te stellen. Onjuist. Verschillende leden waren het niet eens met de critiek van B. en W. en noemde deze op zijn minst psycholo gisch onjuist. Zij menen, dat B. en W. bang zijn voor het ontstaan van een soort asphaltjeugd, maar zij wensen, dat een dergelijke bezorgd heid zich zal moeten uiten in een be tere leiding, meer voorlichting en be tere gebouwen. B. en W., aldus deze leden, redeneren blijkbaar aldus: Wij willen subsidiëren en men grijpt de kans niet. Deze leden verklaarden geen voorstanders te zijn van het sub sidiariteitsbeginsel in het algemeen maar vnor wat de jeugdzorg be- j vereniging van aquariumliefheb'bers treft dit systeem het enig juiste te „Het Zeepaardje" heeft het vijfjarig een oppervlakkige opgave bedoelt te zijn van werken, waarmede kapi taalsuitgaven van de gemeente ge moeid zullen zijn. Voor de raad heeft het echter geen bindend karakter. Elke kapi taalsuitgave zal een speciale crediet- votering vereisen, waarbij de raad zich telkens over de mérites van de zaak zal kunnen uitspreken. Hoe de beheersvorm ook moge zijn en of de zelfwerkzaamheid zal worden inge schakeld of niet, steeds zal bij de aanleg van een speeltuin wel een ge meentelijke kapitaalsuitgave gemoeid zijn. Tot slot delen B. en W. ter gerust stelling mede, dat zij zich op het standpunt stellen, dat aanleg van speelterreinen eerst dan in handen van de overheid moeten komen, wan neer de noodzaak tot aanleg dringt en particulier initiatief achterwege blijft. LISSE Dr. A. J. Duymaer van Twist, Heereweg 295, telefoon 3453 neemt dit week-end de practijk waar. WASSENAAR „HET ZEEPAARDJE" VIERDE EERSTE LUSTRUM. Al is een eerste lustrum van een vereniging nog geen aanleiding tot het vieren van een groot feest, de achten, omdat de overheid in deze zelf moeilijk kan optreden Men had bezwaren tegen het drei gement van het college met betrek king tot een eventuele intrekking van het subsidie. Geen dreigement. B. en W. ontkennen in hun ant woord „het dreigement". Als zij me nen voor 1957 de subsidiepost van 5000,te moeten laten vervallen, dan houdt dat in, dat er in feite geen andere weg is. Het is immers, zo schrijven B. en W., reeds voorgekomen, dat de ini tiatiefnemer van een waardevol jeugdplan zich tot het college wend •de om subsidie en op grond van de getroffen regeling terug verwezen moest worden naar het overkoepe lende orgaan. Het is echter duidelijk, dat vanwege het niet indienen van de verlangde gegevens dit orgaan elke subsidiëringsmogelijkheid voor het nieuwe werk blokkeerde. Bij een voortduring van deze toe stand zou de overheid verplicht zijn de beslissing weer in eigën hand te nemen en dus zoals in de nota van toelichting werd gesteld langs in cidentele weg en volgens door haar zelf te stellen normen op eventuele subsidie-aanvragen te beslissen. B. en W. zeggen echter uitdrukke lijk te blijven hopen op een gunstige wijziging en in geen enkel opzicht critiek wensen te leveren op de per sonen, die ondanks hun vaak zware arbeid nog tijd voor het jeugdwerk beschikbaar stellen. Speeltuinen. Ook ten aanzien Van de speeltuinen worden door B. en W. enkele mis verstanden uit de weg geruimd. Door de leden werd geconstateerd, dat te weinig de zelfwerkzaamheid wordt ingeschakeld. De passage over de in richting van Mariënthal tot speeltuin was hiertoe de aanleiding. B. en W. wijzen er echter op, dat het investeringsprogramma slechts VOORStëHITEN Bridge-club „T.O.G.V.". Begin Maart werd te Voorschoten een nieu we Bridgeclub opgericht, die de naam TOGV draagt. Deze jonige club, die iedere Donderdagavond in het gezel lige Allemansgeest speelt, beschikt nu reeds over ongeveer 50 leden. Voor de officiële competitie van de N.B.B. werd met 6 viertallen' ingeschreven. De uitslagen van de deze week ge houden wedstrijden luiden: 2e klass N.B.B.TOGV I won van OKK 9 met 53 tegen 25; TOGV II speelde gelijk tegen BC Oorlog 3 met 30 tegen 33. 3e klasse N.B.B.: TOGV III won van B.C. Oorlog 6 met 44 tegen 31; TOGV IV won van Moer wijk 8 met tegen 16; TOGV V won van OKK 13 met 41 tegen 28; TOGV VI verloor van OKK 14 met 15 tegen 52. Voor waar geen slecht begin van dit sei zoen. Dammen. Vierde ronde onder linge borden wedstrijd DES. Eerste klasse: OostergoJ. van Bemmelerï 11; B. van Bemmelen Oudshoorn 20; H. v. d. VeldeZit man 02; de BruynWeggen 11. Tweede klasse: Oosteromvan Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning in de week van 24 tot 29 Oct. de inzameling vau oude sleutels, ge combineerd met de verkoop van prijsvraaekaarten en een huis-aan- huis collecte. Geeft aan de dames die U komen bezoeken al Uw oude sleutels mee, koopt tenminste 1 a 2 loten of geeft een flink bedrag in de colectebus. U hebt dan de kans op een waar devolle prijs en de vluchteling wacht niet tevergeefs op Uw sleutel. SVLV. Programma voor a.s. Zondag: Alphense Boys 2SVLV 2, 2.30 uur; SVLV 3Warmunda 3, 2.30 uur; SVLV 4Roodenburg 8, 12 uur; SJC A—SVLV A, 2.00 uur; WSB B —SVLV B, 1.30 uur; Teylingen B SVLV C, 12.00 uur. SVLV Handbal. Programma voor a.s. Zondag SVLV 1HVS 1, aanv. 1.45 uiur. De dienst der doktoren wordt dit weekeinde waargenomen door dokter Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493; voor wijk verleg ester: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Geboren: Johanna Cornelia Maria, zn van H. J. van Benten en H. P. Bijlemeer; Simon Jacobus, zn van C. L. Versluijs en N. van Mulligen; Jo hannes Petrus Maria, zn van J. J. M. Arts en Theódora; Nicoline, dr van A. Beydals en C. A. Fuhri Snethlage; Martend Johan, zn van J. Beuken- holdt en G. van der Vecht. Overleden: J. de Langen 74 j., wede. van W. Benten; J. P. Turion 70 j., wedr. van M. Dekkers. Overleden te Leiden: P. J. H. Pie- ron 89 j., wedr, van H. Bobiousdusart. bestaan toch niet geheel onopgemerkt laten voorbijgaan. Gisteravond was een groot gezelschap leden en belang stellenden bijeen in café van der Zalm in de Langstraat, waar als spre ker optrad dr. J. M. Lodewijks, de ere-voorzitter van de Nederlandse bond „Aqua Terra", waarbij „Het Zeepaardje" is aangesloten. De voorzitter van de vereniging, de heer v. d. Kam, zeide in een inlei dend woord, dat de vereniging haar voortbestaan te danken heeft aan een trouwe kern van leden. Na een pe riode van verminderde belangstelling is er thans weer gestadige groei te constateren, zowel in ledental als in activiteit. Dr. Lodewijks sprak een woord van gelukwens. Hij noemde het vijfjarig bestaan van „Het Zee paardje" wel een zeer belangrijk feit, want het in leven houden van zee paardjes is uiterst moeilijk! Dr. Lodewijks sprak deze keer nu eens niet over vissen, maar over een reis door Tirol. Voor de pauze ver telde hij op de hem eigen geestige wijze het een en ander over zijn er varingen, in Tirol opgedaan en hij illustreerde zijn verhaal met een se rie fraaie kleurenplaatjes. Na de pauze vertoonde hij een boeiende kleurenfilm, met opnamen van muziek-, zang- en dansfeesten in Tiroolse dorpjes en van een speur tocht naar mooie of zeldzame dieren en planten. In de film kwamen opna men voor van gemsen, die steile berg hellingen op- en afklauteren, alsof er geen zwaartekracht bestond en van moeilijk te benaderen marmotten. Verder kenmerkte de film zich door bijzonder knappe opnamen van aan natuurschoon rijke plekjes. De toelichting die dr. Lodewijks bij zijn film gaf was geestig en interes sant. In de pauze werd een grote tom bola gehouden. B.B.-Wervingsactie in Wassenaar- Zuid. In de B.B.-wijk Wassenaar- Zuid begint dezer dagen een wer vingscampagne, die tot doel heeft voor de nog niet bezette plaatsen in de blokploegen en in de andere B.B.- organen vrijwilligers (sters) te vinden en zo mogelijk een kleine reserve van noodwachters te kweken. De actie zal gevoerd worden door middel van huisbezoek bij hen, van wie verwacht mag worden dat zij befeid en in staat zijn hun beste krachten aan de B.B. te geven. Om de wervingscampagne te sti muleren zijn voor de drie B.B.-ers, die de beste resultaten boeken aan trekkelijke prijzen beschikbaar ge steld. Op Donderdag 3 November a.s. zal in Zuiderhout een wijkcontactavond worden gehouden waarop de resulta ten van de werving zullen worden bekend gemaakt. Onmiddellijk daarna wordt begonnen aan een soortgelijke actie in de wijk Wassenaar-Noord. Bloembollen op Wassenaarse scho len. Evenals vorige jaren zullen de Floraliavereniging en de plaat selijke afdeling van de Kon. Alg. Ver eniging voor Bloembollencultuur een duizendtal hyacinthenbollen beschik baar stellen aan de Wassenaarse scho len. Voor elke schoolklas op 15 scho len zijn 9 bollen beschikbaar. D§ bedoeling is dat de bollen door de jongens en meisjes in de klas in bloei worden getrokken. In Maart 1956 zul len de resultaten worden gekeurd door een deskundige jury. Voor de beste prestaties worden prijzen be schikbaar gesteld; voor de school waarop de beste prestaties geleverd worden is de wisselbeker beschik baar, die dit jaar gewonnen werd door de christelijke lagere school aan de Bloemcamplaan. Plannen voor R.K. Culturele Ver eniging. Er zijn in Wassenaar plan nen om te komen tot het oprichten van een R.K. Culturele Vereniging, wier taak het zal zijn lezingen en uitvoeringen op cultureel gebied te organiseren. De raad van overleg, een contact-orgaan waarin alle plaatselijke R.K. standsorganisties samenwerken, houdt zich met dit denkbeeld bezig. De raad houdt zich aanbevolen voor adhaesiebetuigingen en suggesties, die gaarne ingewacht worden bij de secre taris, de heer W. Lammers, Schouw- weg 57, tel 2434. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen LEIDSCHENDAM In de begeleidende nota bij de ge meente-begroting voor 1956 verkla ren B. en W. van Leidschendam, dat zij evenals de laatste jaren ook voor 1956 een progressief beleid zullen de revisie van het uitbreidingsplan „Damlaan" zal zo spoedig mogelijk aan de raad worden voorgelegd. Het uitbreidingsplan voor het gedeelte tussen de poorlijn Den HaagLeiden nastreven doch voegen er aan toe, j en de van»Ruysdaellaan zal naar alle dat zij niet uit het oog zullen verlie- waarschijnlijkheid in 1956 vastge- zen de realiteit van beperkte moge lijkheden. De ontwikkeling van de gemeente, gelegen bij de stad Den Haag, zet zich gestadig voort en werd in 1955 wel bijzonder geaccentueerd door de nieuwbouw in het plan „Raadhuis". Het nieuwe uitbreidingsplan is in hoofdzaak in ontwerp gereed en zal binnenkort aan de raad worden voorgelegd. De partiële uitbreidings plannen „Park Leeuwenbergh" en „Veursestraatweg" zijn aan Ged. Sta ten ter goedkeuring ingezonden. Ook De Amsterdamse kunstschilder Jo han Buning heeft met zijn schilderij „Bloemengang." de „Kasteel Oud Was senaar-prijs 1955" gewonnen. Burge meester dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, die door de directie van bet kasteel uitgenodigd was, een ten toonstelling van naar aanleiding van deze prijsvraag ingezonden werken te openen, maakte gistermiddag de uitslag bekend en overhandigde aan de maker van het bekroonde werk de prijs van 1000. Een honderdtal kunstenaars was uitgenodigd, naar deze prijs mee te dingen met een schilderwerk, dat het kasteel of de omgeving van het kas teel tot onderwerp moest hebben. Bijna 40 werken werden ingezonden. De jury, bestaande uit de heren Jan van Heel, K. E. Schuurman en Ch. Wentinck bepaalde welke 20 inzen dingen in aanmerking kwamen om in het kader van de Haagse kunstmaand geëxposeerd te worden in het kasteel en hield na een strenge collectie een vijftal werken over, die het meest voor de prijs in aanmerking kwamen. Het waren schilderstukken van Jo- han Buning, Dick Elffers, J. H. van Ieperen, Willem Schrofer en Dick Zwier. Buning, aldus het jury-rapport, dat gistermiddag werd toegelicht door Chr. Wentinck bereikte in de ver wezenlijking van de opgave een gaaf heid en een volledigheid, die door geen der andere inzenders werd geëvenaard. Dit neemt niet weg, aldus de jury, dat bij de een de stoutmoe digheid van de conceptie en de allure der uitvoering, bij de ander boeiende pictorale problematiek of de zeer persoonlijke benadering van het onderwerp konden worden ge waardeerd. Doch zelfs al bleek Buning in enkele dezer opzichten wellicht zelfs de mindere der andere genoemden zijn schilderij was, ngar de mening der jury, toch de vol- drageniste verwezenlijking van het zich door de kustenaar gestelde doel. Niet één keer. Burgemeester van Wijnbergen zei- de zich in zijn toespraak te verheu gen over het initiatief van het kas teel en hij sprak de hoop uit, dat het niet bij deze ene keer zou blijven. De tentoonstelling omvat, zoals ge zegd, ruim 20 schilderwerken, die alle het kasteel of het park rond het kas teel tot onderwerp hebben. Het is interessant te zien, hoe de diverse kunstenaars hun onderwerp bena derd hebben. Er zijn er, zo drukte de heer Wentinck het uit, die het kas teel hebben afgeschilderd als een Ni- belungen-kasteel, als een Aga Khan- paleis en als een bunker. Een an dere deelnemer beperkte zich tot het schilderen van twee figuren, die op een terrasje een kop koffie drinken, v/eer een ander koos een hoekje in een kelder tot onderwerp. Het park rond het kasteel, de vijvers, de ter rassen inspireerden weer anderen. Tot 12 November a.s. blijft de ex positie, die gehouden wordt in de verbindingsgang tussen het eigenlijke kasteel en de dependance, gratis toe gankelijk. Een aardige bijzonderheid is, dat het bekroonde schilderij van Buning ongeveer hangt op de plaats, waar hij het schilderde. Hij koos zich n.l. een verbindingsgang tussen de beide delen van het kasteel tot on derwerp. A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en B. A. Geerlings, Storm van 's-Gra- vesandeweg 64, tel. 2137. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag wordt de avond nacht- en Zondagsdienst van de apo theken waargenomen door apotheek De Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806. N00RDWIJK Gemeenteraad Op Vrijdag 28 Oct. te 8 uur zal de raad in openbare zitting bijeenkomen voor de behande ling van de navolgende agenda: Te gemoetkoming ingevolge art. 13 L.O. bezwaarschriften inzake straatbelas ting; goedkeuring Weeshuisrekening aankoop gronden aan de Zeestraat, grondruil aan de Abraham v. Rooijen straat; verhuur van grond in 't Lan- geveld; verhuur van grond aan de K. Doormanstraat; crediet voor wijzi ging in perceel Pickéstraat (belas tingkantoor en wijziging der huur overeenkomst; crediet voor aanschaf fing mechanische brandladder; cre diet voor de inrichting van een wo ningbedrijf; vaststelling verordening opcenten op de hoofdsom der grond belasting; aanbieding voor de begro ting voor 1956; wijziging der begro ting van 1955. Steeds Sneller Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Ghislain, af stand 204 km. In concours 264 duiven, gelost 7 uur met W-wind. Eerste duif 18.25 uur, snelheid 99.7 m. p.m. Uit slag: 1. Duindam-Hazenoot; 2, 3, 4, 5, 8, 8, 13 M. v. d. Wiel; 6, 11 C. v d. Berg; 7. Gebr. Passchier; 10 j. v. d Wiel; 12. J. Aanhane; 14. C. Plug 15. SmitHoede. Schietvereniging De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. C. Duindam 44 p. Ie klasse; Joh. Zuidhoek 43 p. 2e klasse; F. v. Graas 36 p. 3e klase. Dr. Lodder, Andreasplein neemt de Zondagsdienst waar voor de patiënten van de doktoren Visser, Slagmolen, Cleveringa, Borleffs en Hagen. De Zondagsdienst zal worden waargenomen worden door dr. J. van Nes. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. SASSENHEIM De doktersdienst wordt waarge nomen door dokter A. H. Huber en dokter Horrevoets, beide te Sassen- Jieim, tel. K 2532—7159. VOORHOUT De doktersdienst wordt waarge nomen door dokter A. H. Huber en dokter Horrevoets, beide te Sassen- iheim, tel. K 25327159. WARMOND De doktersdienst wordt waarge- steld kunnen worden. In dit gedeelte zal het normale bevolkingsaccres en de z.g. migratie een plaats moeten vinden. Annexatie. Naar B. en W. uit persberichten bekend is geworden heeft het ge meentebestuur van Den Haag zijn plan tot samenvoeging van Rijswfjk- Voorburg en gedeelte van Leidschen dam nog niet opgegeven. Te gelege ner tijd, als dat noodzakelijk is, zul len B. en W. op deze zaak terugko men. De financiële toestand. De financiële toestand van de ge meente kan volgens B. en W. gezond genoemd worden. Weliswaar is be schikt over 25.900.van de saldi- reserve om het bedrag voor onvoor ziene uitgaven op te voeren. In te genstelling met het vorig jaar laat de de finantiële positie niet toe een be drag te bestemmen voor het treffen van enigê speciale voorzieningen. De beschikbare middelen zijn als regel gebaseerd op de huidige grootte der gemeente en een zeker evenwicht wordt eerst bereikt als het inwoner tal naar verhouding is toegenomen. Met het oog op de evolutie ontvangt Leidschendam een extra uitkering uit het gemeente fonds in de vorm van een verhoging van het z.g. basis bedrag. Het stemt B. en W. tot grote voldoening dat met hetzelfde bedrag als voor 1955 de begroting sluitend is te maken. Uitbreiding Raadhuis. Het realiseren van de plannen tot het uitbreiden van 't raadhuis hangt af van het verkrijgen van de beno digde ministeriële toestemming. Met de bouw van één vleugel aan het raadhuis, waartoe de raad reeds be sloot, zullen de huisvestingsmoeiijk- heden voorlopig zijn opgelost. De volksgezondheid. Aan de uitwerking der definitieve plannen voor een bad~ en zwemin richting waarvoor B. en W. een plaats hebben gedacht in het partieel uitbreidingsplan „Damlaan" wordt thans gewerkt. Zeer spoedig hopen B. en W. de daartoe strekkende voor stellen te doen. Verder hopen zij dat de plannen voor het stichten van een wijkgebouw in Stompwijk in het vol gend jaar voltooid kunnen worden. Onderwijs. Indien van hogerhand de nodige medewerking wordt verleend dan zal voor stichten van scholen grote acti viteit verwacht mogen worden. Ge sticht zal moeten worden een R.K. Ulo-school een R.K. Jongensschool in Stompwijk en een school met de Bijbel. Daarenboven moet ook de nieuwe openbare school aan de Prins Bernhardlaan uitgebreid worden. De behoefte aan een tweede gymnastiek lokaal in de omgeving van de Dam laan blijft bestaan en B. en W. blij ven hierop diligent. Ouden van dagen. In de verga dering van de Bond voor Ouden van Dagen deelde de voorzitter de heer P. van Els wijk mede dat van gemeen tewege de kolen toeslag verhoogd is van 35.op 40.echter uitslui tend voor hen die aangewezen zijn op uitkering „Ouderdomsvoorzie ning". Volgens het jaarverslag telt de af deling thans 307 leden. Het kassal do bedraagt 130.06. In de'ontspan- ningskas bevindt zich thans 219.14. aftredende bestuursleden de heren J. Borsboom, P. Hakkaart en inomen door dokter A. H. Huber en j F. M. van Schaik werden herkozen, doleer Horrevoets, beide te Sassen- Als nieuw bestuurslid werd gekozen heim, tel. K 25327159. de heer G. J. Scheers. Brand in Leiden! Gierend jagen de rode wagens door de straten. De nieuwsgierige burgerij, de jeugd vooral, laat zich in het kielzog van de brandwagens meesleuren. De brand, die meestal tot de schoorsteen beperkt blijft, is snel genoeg geblust en de spuitgasten rukken tevreden in. Enige tijd ge leden maakten wij van Leidse brandweer-activiteit 'het volgende plaatje en we menen, dat nu on ze deelnemers aan de prijsvraag moeilijke, steeds moeilijkere, opga ven verlangen deze foto, die practisch geen aanknopingspunten biedt, zeer geschikt is. Waar was het schoorsteenbrand je? is onze vraag, en om het ook dit keer iets makkelijker te maken, verklappen wij, dat u uw nasporin gen in Noordelijke richting moet De vorige week Om onze trouwe inzenders, na de vermoeiende speurtocht van eer verleden week wat op adem te laten komen, was de opgave van de vo rige week niet zo moeilijk. Er wa ren weinig aanknopingspunten, maar de witte lijn over de midden straat typisch voor het Leven daal verraadde de foto al gauw. &$<XX>00004> De waardebon van vijf gulden werd gewonnen door: Seml Olderiks, Coornhertstraat 44, Leiden. Wat U moet doen Adresseer een kaart, brief of briefje aan de puzzle-redactie van de Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Schrijf onder het motto: „De stenen spreken". De foto stelt voor De inzendingen worden Inge wacht tot en met Donderdag a.s. Onder de goede oplossers wordt een waardebon van f 5verloot.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9