I aA „Eén wereld of geen" is de leuze van de Verenigde Naties U.V.S. - OOSTERPARKEIiS Rijnstreek K. ft 0. en VIRO herdachten tienjarig bestaan V.N. AVONDRUST vAA A „in den vepquLóen tuRk" Zal Leids avond-lyceum herleven? De laatste week ZATERDAG 22 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Over twee dagen op 24 October zal het tien jaar geleden zijn, dat het Handvest van de Verenigde Naties te San Francisco door afgevaardig den van zestig landen werd ondertekend, waardoor het officieel van kracht werd. Ter herdenking van dit voor de gehele wereld zo uiterst belangrijke feit werd door de Leidse Commissie voor Internationale Samenwerking een programma ontworpen, in het kader waarvan gisteren in de Kleine Zaal van de Stadsgehoorzaal een film- en voordrachtavond werd gehouden, welke was georganiseerd door K. O. en de afd. Leiden van de Vereniging voor Internationale Rechtsorde. Het openingswoord werd uitgesproken door dr. ir. H. M. J. Hart, voor zitter van de Viro en tevens voorzitter van bovengenoemde Commissie. De heer Hart zei o.m., dat helaas nog veel te weinig mensen weten welk een belangrijk'lichaam de V.N. eigenlijk wel is. Het zal ongetwijfeld nog sterk groeien. Wij weten en vertrouwen, dat dit zal gebeuren, zei hij, doch nog veel meer mensen zullen met liefde en intensiteit er aan moeten den ken, dat de wereld meer één zal behoren te worden. Vervolgens werden een tweetal films vertoond: De Verenigde Naties, werkplaats voor vrede, en 300 mil- lioen monden. De eerste film gaf een duidelijk overzicht van hoe en door wie in het reusachtige gebouw der V.N. in New York wordt gewerkt. De tweede een kleurenfilm deed wel zeer uitkomen de noodzaak tot opvoering van de productie, in eerste plaatsman de voedselproductie, teneinde te* voorzien in de steeds •groeiende behoefte van de toenemen de wereldbevolking. Daar de voor deze avond uitgeno digde spreekster, het lid van de Twee de Kamer, mej. mr. J. C. H. H. de Vink, onverwachts door ziekte ver hinderd was haar toespraak over het onderwerp: „Wat verwacht de toe komst van de Verenigde Naties?" te houden, was de heer Hart genood zaakt geweest naar een waardige re presentant om te zien. Na vele tele foontjes was het hem gelukt de heer H. Scheffer, ondervoorzitter van de landelijke Viro en voorzitter van de -afd. Den Haag van deze vereniging, bereid te vinden de taak van mej. De Vink over te nemen. De heer Scheffer had zijn aanknopingspunt voor zijn te houden rede gevonden in de titel van de tentoonstelling, die momen teel in de kelder van de Ridderzaal dn Den Haag wordt gehouden. Deze titel luidt: Tien jaar één. Dit wil zeg gen, aldus spr., dat er al tien jaar een organisatie bezig is, die uitgaat van de gedachte, dat wij leven in één we reld. Op de bekende plaat van de V.N. ziet men aan een kant een men sengezicht en aan de andere kant een doodskop. Er staat onder: One world or none; Eén wereld of geen. Hier mede wordt aangeduid, dat de mens heid geen keuze meer heeft. Wij zul len moeten samenwerken of anders 'gaan wij tezamen ten onder! Uit twee wereldoorlogen heeft men de conse quenties getrokken. Overheerste in de Volkenbond na de eerste wereldoorlog nog de invloed van de Europese lan den, na 1940'45 is de suprematie van Europa volkomen verdrongen. De V.N. draagt dan ook een geheel ander karakter dan de Volkenbond. Alle landen van de wereld zijn in een soort lotsgemeenschap bijeenge bracht. Wij staan voor het voldongen feit, zo ging spr. verder, dat het lot van alle naties en volkeren min of meer met elkaar verbonden is gewor den. Hiervan is de oprichting van de V.N. een logisch gevolg geweest. Nu is 't natuurlijk zo, dat het vormen van een lotsgemeenschap nog niet di- recht wil zeggen, dat dit een goed ge organiseerde gemeenschap zal zijn. Dit moet en kan slechts geleidelijk ontwikkeld en opgebouwd worden. Dat dit ontzaggelijke problemen met zich brengt laat zich gevoegelijk den ken. Maar het is in ieder geval toch zo, dat iedere afgevaardigde zijn me ning kan uiten en de belangen van zijn land bepleiten. Dat veroorzaakt natuurlijk wel veel gepraat en men kan zich afvragen of dat nu wel zinvol is maar het betekent toch dat daardoor inzicht verkregen wordt in alles wat er leeft. En daaruit kun nen dan tenslotte de grondslagen ge puurd-wórden voor een internationale samenwerking. Spr. ging vervolgens in op de poli tieke situaties waarvan het grote pro bleem volgens hem, niet alleen lag in de spanning tussen Oost en West, in casu tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Daarnaast zijn nog tal van spanningen, die evenzeer in vloed uitoefenen, als daar b.v. zijn de Aziatische en de Arabische we- WIE morgen naar de kerk gaat, de bank inschuift, zijn buur man goeden dag knikt, zijn kerk boek voor de dag haalt, zijn dub beltjes en kwartjes alvast klaar legt, bedenke, dat hij zich bevindt in de lichamelijke tegenwoordig heid van de Allerhoogste Majes teit, in de persoon van Jezus. Het verhaaltje, dat even daarna door de pastoor of kapelaan wordt voorgelezen, is Zijn verhaaltje en ge zult moeten toegeven, dat het een verbazend spannend verhaal tje is. Het is een verhaal, zoals Je zus er zovele heeft verzonnen en dit is speciaal bestemd, om het af geraffelde zinnetje toe te lichten uit het afgeraffelde Gebed des He- reld. Het gehele wereldbeeld is veel gecompliceerder dan de strijd tussen Oost en West. Een van de meest over heersende factoren achtte de heer Scheffer, de ontwikkeling van de techniek, met name de atoomontwik keling. Het is een factor, zei hij, waarin onze lotsgemeenschap wel heel sterk tot uiting komt. Want daardoor zal er in een eventuele oor log van een overwinnaar geen sprake heid. zijn. Alles en allen zullen worden vernietigd. Na nog gewezen te hebebn op het uiterst belangrijke werk van de ver schillende organisaties der V.N., con cludeerde de heer Scheffer, dat er op allerlei terrein heel en heel hard ge werkt wordt. Er wordt een net gespannen, zei hij, waarin men op talloze gebieden bezig is het wereldbeeld te verande-* ren en daardoor een onderlinge soli dariteit tot stand te brengen. Maar, z.o besloot de heer Scheffer, het werk van de V.N. is niet alléén het werk van politici en deskundigen. Het gaat iedereen, het gaat ons allen direct aan. Het is het werk van iedereen voor iedereen! Het werk moet steun vinden in een brede publieke opinie die stuwt en draagt en dat met in tense belangstelling volgt. Slechts zo kan de V.N. een levende werkelijk heid worden! De avond werd besloten met de vertoning van de film: Dit is het gro te doel. Het slot van deze film was feitelijk een symbool. Men ziet een huilend kind zitten op een grote een zame weg, waar de granaten over heen gieren. Het is als het ware de lenvende uitdrukking van een naar vrede en geluk hunkerende mens- Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden ▼oor Getioorteaankondigingen VANAF HEDEN VERZORGEN WIJ OOK UW PARTIJEN EN RECEPTIES BIJ U AAN HUIS RestauRAnt cel. 30045 (Advertentie.) Nieuwe pogingen tot oprichting De gemeente Leiden wil de oprich ting van een avond-lyceum bevorde ren. Een dergelijke studie-gelegen heid heeft in Leiden al onder rector dh Schilp bestaan, maar het verloop van de leerlingen was zo groot, dat het succesvol voortbestaan van de school bijna niet meer mogelijk was. Twee jaar geleden werd de school op geheven. Het verloop was onder meer te wij ten aan gebrekkige vooropleiding, een gebrek aan belangstelling en studie zin. Thans meent de gemeente, dat eens een nieuwe poging tot stichting van een avond-lyceum ondernomen moet worden. Om te kunnien beoordelen, of aan een dergelijke inrichting van onder wijs behoefte bestaat, wordt belang stellenden verzocht zich vóór 5 No vember a.s., schriftelijk op te geven aan de afdeling Onderwijs, Stadhuis. Als vooropleiding is het bezit van het Mulo-diploma A of B, het met LEIDS STUDENT OVERREDEN. Een 20-jarige inwoner van Voor schoten, Gerard Warmerdam, die te Leiden biologie studeert, is gister middag op het Levendaal door een bus van de Citosa gegrepen. Hij liep HMHi mÊÊÊÊÊM- een ernstige schedelbasisfractuur op. ren: „en vergeef ons onze schuld, wij ontvingen hedenmorgen het be- gelijk wij anderen hun schuld ver- richt, dat het levensgevaar geweken geven". De klemtoon in dit zinne- is. Het ongeluk ontstond, doordat de tje ligt op het woord „gelijk". Dan fietser, die van richting Lamme- mogen we wel erg vergevensge- schansweg kwam, de bus wilde pas- zind zijn jegens iedereen, en onze seren op het moment, dat dit voer- vergevensgezindheid moet boven- tuig van de Korevaarstraat linksaf dien van harte" zijn. het Levendaal wilde inslaan. goed gevolg doorlopen hebben van de eerste drie klassen van een H.B.S. of een daarmee gelijk te stellen oplei ding vereist. Door een eventuele aanmelding verbindt men zich niet de lessen t.z.t. ook werkelijk te volgen. SYLVIA VORGER BEGRAVEN. Pater Kokx O.F.M. droeg vanmor gen een H. Mis van Requiem op in de St. Leonarduskerk tijdens de uit vaartdiensten voor Sylvia Vorger, die slachtoffer van het verkeer is ge worden. In de kerk waren de" leerlingen van de 6e klas van de school aan de Potgieterlaan en van de 5e klas van de V.G.L.O.-school, welke school Sylvia het laatst bezocht aanwezig. Veel bloemen ook begeleidden het meisje naar haar laatste rustplaats. FIETSER LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Om ongeveer half zes gistermid dag werd de achttienjarige kantoor bediende F. ten H., die woont aan de Hoefstraat te Leiden, op de Wil- helminabrug door een bus overre den. Het rechterachterwiel van de bus reed over het onderlichaam van het slachtoffer. Met zeer ernstige in wendige kneuzingen werd hij naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Over de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. Een ooggetuige verklaarde, dat hij de fietser plotseling had zien vallen, maar hij wist niet wat de aanleiding daartoe was.. Zij die getuigen van dit ongeluk zijn geweest worden verzocht zich met de Leidse politie in verbinding te stellen. Achter de fietser reden bijv. twee wielrijders, die ongetwijfeld van de juiste gang van zaken op de hoogte zyn. In het goede Amerika, dat zichzelf zo gaarne aan de gehele wereld ten voorbeeld stelt, worden met liefde ka pitalen betaald voor een doeltreffen de slagzin of een goede naam. Wij weten niet, of „E '55" een naam is geweest, die in geheel Nederland op slag een begrip is geworden, maar wel hebben wij zeer goede verwach tingen, dat „A '55 voor Leiden binnen de paar weken een naam zal worden, die boekdelen zal spreken. Want niet alleen duidt zij het jaar lijkse festijn aan, dat in de eerste week van November de Pieterskerk- .koorsteeg woelig pleegt te maken, zo als de kalme zee door een vaart van een zeekasteel, maar de achtergrond van deze naam is veel wijdser. „A '55" betekent Amusement voor Leiden, dat tot doel heeft de Achter tergrond voor vele Leidse gezinnen, het Fransisca Romana-werk de mo gelijkheid te geven, haar Activiteiten op volle toeren te laten draaien door een lawine van Attracties óver het medelevende Leiden uit te storten. Als U alleen al ziet, welke voorna me rol de „A" in dit stukje speelt, dan is er maar weinig fantasie voor nodig om te beseffen welke beslissen de rol deze letter bij het Francisca Romana-werk vervult. Dit jaar moet de „Vrolijcke Arcke" op de „A" van de „A '55" gaan drijven en U kunt op 4, 5 en 6 November zorgen dat het een Aangename vaart wordt. Oud-Leiden nam een vlucht hoge „Valkerij" bleek een boeiend onderwerp Ruim 200 leden van de vereniging „Oud-Leiden" hebben gisteravond een boeiende avond beleefd. De heer H. Dijkstra, lid van het Nederlandse Val keniersverbond „Adriaan Mollen", sprak over De Valkerij vroeg,er en nu. De valkerij wordt door een beperkt aantal amateurs in Nederland be oefend, die' georganiseerd zijn in 5 of 6 verenigingen.Het is te begrijpen, dat het aantal valkeniers niet zo groot is, want deze vorm van liefheb berij stelt aan de beoefenaar hoge eisen. Minstens vijf maal per dag moet hij de valk op de hanid nemen om het contact met zijn dier te ver innigen. Ook moet hij in psychologi sche zin voor de omgang met deze dieren geschikt zijn. De boeiende lezing van de heer Dijkstra werd verlevendigd door de aanwezigheid van een valk, die na de sluiting van de avond voor een groep je belangstellenden zijn vleesmaaltij d verorberde, door voorwerpen, die bij de valkerij gebruikt worden en door prachtige lichtbeelden. De schitterende kleurenfoto's had den tot onderwerp: het bergland in Schotland, waar de heer Dijkstra met Enigelse collega's een expeditie heeft ondernomen op zoek naar de nesten van valken, De Hooge Veluwe, waar een groep Valkeniers vergunning heeft de valken te laten jagen, en het Duinlandschap van Noord-Hol land, daar ook aan Valkerij gedaan wordt. Het grootste genoegen puurt de amateur uit de vlucht van de val ken. Dat dit genoegen al door onze verste voorouders is erkend bewijst wel het feit, dat enige duizenden ja ren vóór Christus al aan de Valkerij is gedaan. De laatste beroepsvalkenier oefen de tot 1936 j.l. zijn beroep uit in het plaatsje Valkenswaard in Noord- Brabant. Met dankwoorden en dankbaar applaus werd de leerzame avond be sloten. Let op, geachte leden van de HKW te Leiden. Er is verandering in de plannen gekomen. De reeds aange kondigde feestavond op 13 November is verplaatst naar 20 November a.s. Genootschap Ned.-Engeland Engelse toneelschrij vers van deze eeuw Over het onderwerp „Engelse to neelschrijvers van deze eeuw" werd in één der zalen van Restaurant „De Doelen" onder auspiciën van het Ge nootschap NederlandEngeland een lèzing gehouden door mevr. Edward Sterling. Samen met haar echtgenoot, die in 1948 overleed, heeft zij van 1925 tot het uitbreken van de oorlog de leiding gehad van een Engels to neelgezelschap, dat, te Parijs geves tigd, jaarlijks tournees door de landen van Europa maakte. Mevr. Sterling bleek haar onder werp uitstekend te beheersen en in staat met weinig woorden een schrij ver te karakteriseren. Door de uit gebreidheid van haar onderwerp moest mevr. Sterling zich beperken tot het geven van algemene typerin gen. Ondanks deze handicap slaagde zij er toch in de aanwezigen een vol doende indruk te geven van de mo derne Engelse toneelliteratuur. De door haar vereerde G. B. Shaw noem de zij één van de grootste figuren van de wereldliteratuur. Zij liet Shaw niet zien als de grappenmaker, maar als de anti-kerkelijke die door velen voor een atheïst jwerd gehouden, die echter in wezen diep religieus was en gevoelig; verschillende fragmen ten o.a. uit St. Joan dienden als be wijs. In korte trekken werden verder getypeerd: Galsworthy de perfecte gentleman, die in zijn verlangen in een conflict beide partijen recht te doen, misschien wel wat te recht vaardig was; Priestley te zeer mee gesleept door zijn eigen gezichtspun ten en niet steeds rechtvaardig; So merset Maughan, die nooit preekt maar goede toneelstukken schrijft om zo veel mogelijk mensen te amu seren; Noël Coward met zijn Staccato- rhytme, zijn frivole personen en zijn korte flitsendfe zinnen. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN In vergelijking met vorige week is de werkloosheid iets gestegen. Waren het n.l. op 15 October j.l. 247 mannen geheel werkloos thans zijn 264 man nen als werkloos ingeschreven. Deze stijging wordt hoofdzakelijk veroor zaakt door verhoging van het aan tal ingeschreven bouwvakarbeiders als gevolg van een lichte stagnatie in de aanvoer van materialen op enkele werken. De werkgelegenheid in alle sectoren van het bedrijfsleven is nog zeer gunstig. De verwachte vermin dering van werkgelegenheid in de seizoenibedrijven heeft niet tot ver-, hoging van de werkloosheid geleid, omdat in andere sectoren van het bedrijfsleven de vraag naar arbeids krachten zo groot is, dat beschikbaar komende krachten onmiddellijk in andere bedrij ven kunnen worden op genomen. Wat betreft de vrouwelijke arbeids krachten zijn thans nog 110 werkzoe kenden geschreven. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten is zieer groot. Momenteel zijn nog 281 aan vragen genoteerd. Agenda Leiden ZATERDAG St. Odilia. Feestavond. St. Antonius Clubhuis. 8 uur nam. R.K. Instuif. Elly Rexon. 8 uur nam. Leonardushuis. ZONDAG: R.K. EHBO. Rayonwedstrijd. R.K. Technische Softool Boerhaavelaan. 2 uur nam. Stadszaal: Leids Kindertoneel „Bertje en Bartje", 2 uur nam. MAANDAG: Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerk steeg): Tentoonstelling „Boek en Jeugd", 2.305.30 en 79 uur nam. Leidsche Volkshuis: Jeugdavond; herdenking 10-jarig bestaan Ver. Na ties, 8 uur namididdag. Schouwburg: Toneelgroep „Thea ter", „Wachten op Godot", 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad: interpella tie woningbouw, 2 uur nam. R.K. Werkgevers. Doelen 8 u. nam. St. Adelbert. In do Vergulden Turk, 8.15 uur nam. DINSDAG: Café Aniba: Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden" 8 uur nam. Boerhaavezaal: Tentoonstelling ,Boek en Jeugd", (L. Vrouwenkerk- steeg 2.305.30 uur nam. Volkshuis: Werkgemeenschap „De Ratel" Annie Schmidt en Simon Carmiggel, 8 uur nam. De afgelopen week heeft bewezen, hoevele huismoeders geplaagd zijn geworden door die slingerende brie ven op het hoekje van de schoorsteen, want te beginnen Maandag is een ge stadige stroom van inzendingen op de redactie binnen gekomen, die het aan tal oplossingen tot ver over de 2.000 heeft gebracht. De laatste week van deze grote puzzle is thans aangebroken en ieder die het risico willen lopen om ge troffen te woeden door een brok van de prijzenlawine, welk op 1 November vanaf de Papengracht losgelaten wordt, moet zorgen, dat zijn oplos sing nog deze week de Leidse Courant bereikt. Zorg, dat U niet van gisteren bent, en precies te laat tot de ont dekking komt, dat U ook mee had willen doen. De adresseringsmoeilijkheden zijn nu zo goed als ondervangen en prac- tisch alle inzenders hadden hun en veloppe of hun briefkaart duidelijk versierd met het woordje „Rebus". Voor de jeugdige oplossertjes levert het adresseringsprobleem meer moei lijkheden op,daarom nog eens de adressering voor alle puzzleafdelingen van de Leidse Courant, die momenteel actief zijn: Wekelijks kruiswoordraadsel: Puzzle. Drie-October rebus: Rebus. Drie-October raadsels voor de jonge ren: Duidelijk de leeftijd vermelden. Krantentuinraadsels: Weekraadsel Krantentuin. De Stenen Spreken: De Stenen Spre ken. Casino-Theater: K. en O. Stage Coach" 7 en 9.15 uur nam. Schouwburg: Toneelgroep „Thea ter" „Wachten op Godot", 8 uur nam. WOENSDAG: Boerhaavezaal Tentoonstelling ,Boek en Jeugd" (L. Vrouwenkerk steeg) 5.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volken: Lezing Mon. Amir Sutaarga over „De Wa> jang Golek in West-Ja va", 8 uur nam. Stadhuis: Sociale Raad. Spr. W. C. Dijkstra over „Sociale zorg voor blin der validen", 8 uur nam. K.V.-toneel: Fam. Schelvis, St. An tonius Clubhuis 8 uur. Rozenkranskuistocht: St. Petrus- kerk, 7.45 uur nam. BIOSCOPEN. De films voor de week van 21 tot 28 October zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De afvallige", 18 jaar. Lido: „In de greep der Mau Mau", 18 jaar. Luxor: „Canaris", 14 jaar. Trianon: „Ciske de Rat", 14 jaar. Rex: Afgekeurd. Zondagsdienst der Huisartsen. As. Zondag zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: Den Haan, Jansen, Kors, Langezaal, Postel. Zondagsdienst te Oegstgeest: dr. Van Walcheren. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe- j ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno> men door de Apotheek Van Driesum, Mare 110, Tel. 20406; de Zuider-Apo theek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. ZONDAG 2.30 UUR GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris J. C. v. Eek te Leiden is heden geveild: Huis met tuin Rijndijkstraat 88 in bod, 2.225koper W. van den Berg te Leiden q.q. voor 2.225.Herenhuis met schuur en tuin Rhijngeester- straatweg 10 (Oegstgeest) in bod, 10.400.is uit de hand verkocht. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden: Huis en erf Langegracht 228 in bod, ƒ2.990.— is uit de hand verkocht. Ten overstaan van notaris J. A. Dil te Zoeterwoude: Winkel- en woonhuis Hooigracht 66 in bod, 9.800.is uit de hand verkocht. ALPHEN AAN OEN Rljr IN GEBRUIKNEMING HOLLANDIA TRICOTAGEFABRIEK N.V. Ter gelegenheid van het in gebruik nemen van de nieuwe Hollandia tri- cotagefabriek heeft de directie van Hollandia gisteren aan het personeel met hun dames de gelegenheid ge boden kennis te nemen van deze nieuwe aanwinst voor het bedrijf. Hiertoe was ook het voltallig per soneel van de fabrieken in Veenen- daal naar Alphen gekomen met a]le directieleden en hun dames. Des mid dags arriveerde het gezelschap in een aantal grote autobussen in onze ge meente. Na het bezichtigen van de fa briek werd aan het gehele personeel in de benedenzaal van het paviljoen een diner aangeboden. BOSKOOP STANDWERKER BEHAALDE TWEEDE PRIJS Wederom heeft de Boskoopse stand werker, de heer W. v. Vliet, een prijs behaald op een concours voor standwerkers, hetwelk werd gehou den te Almelo en georganiseerd door het gemeentebestuur. De prijs bestond uit een fraai smyrna-tafelkleed. BE KWMEL BROMFIETSER CONTRA AUTO. Gistermiddag is een uit Zevenho- men afkomstige bromfietser op de Sohoterweg in botsing gekomen met een op deze weg rijdende auto uit Alphen aan den Rijn. De bromfiet ser, de heer v. d. Bos, liep enige ver wondingen op en is ten huize van dr. v. Dongen behandeld. Zijn bromfiets werd beschadigd. De juiste toedracht KATWIJK a/d R. 21 Oct. Groente. Bloemkool A 33.0055.00; Bloemkool B 21.0035.00; Bloem kool C 9.0021.00; Waspeen A 8.00—18.00; Waspeen B 6.00— 16.00; Bospeen 21.0028.00, Breek- peen 10.4012.70, Gele kool 8.70 8.90, Groene kool 7.00—9.40; Rode kool 6.609.10; Witte kool 3.50 5.10; Sla 6.2010.40, Andijvie 6.50 7.50; Tomaten A 25.00—33.00; idem B 28.00—30.00; idem C 21.00 24.00, Princessebonen I 78. 122.00; Princessebonen II 22.0042.99 Uien 14.40—15.40; Kroten 5.00— 8.00; Selderie 3.30—4.50, Knolsel- derie 12.00—14.00; Peterselie 5.00 5.70; Krulpeterselie f 5.20—5.40. VINKENVEEN, 21 Oct. Groente. Andijvie 611 ct., Groene Kool 7 11 ct., Rode Kool 8 ct., Postelein 26 ct., Prei 16 ct., Spinazie 2033 ct., Tomaten 2450 ct., Waspeen 11 ct., Kassnijbonen 1.111.22, Pronkbo- nen 4251 ct. per kg., Bleekselderij 413 ct., Knolselderij 615 ct., Komkommers 827 ct., Sla 37 ct. per stuk; Peen 1013 ct. per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2