TUSSEN BALIE en tralie B.deKONING D&of Lh §L£UT£LGAT géytmm witr Duinstreek JUBILEUM-RECLAME ELKE DAG EEN UUR GRATIS KOPEN Volkstuinen in Plan Noord Ook gemeente komt met schoolpsychologische dienst DINSDAG 11 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De bond van Volkstuindersvereni- gingen heeft enige tijd geleden een adres aan de Raad van Leiden ge stuurd, waarin gevraagd werd het Volkstuinpark-Noord zo spoedig mo gelijk gereed te maken. Omdat enkele percelen weiland, nodig voor de aanleg van het volks tuinpark „Noord", tot einde 1955 ver pacht zijn, zal de aanleg van dit com plex niet vóór dat tijdstip kunnen worden uitgevoerd. Intussen hebben B. en W. een plan doen ontwerpen (recreatieplan Noord) Gp gronden, welke eigendom zijn der gemeente en ingebracht in het grond bedrijf, gelegen ten oosten van de spoorbaan aldaar en ten noorden van de Willem de Zwijgerlaan en het ver lengde daarvan tot aan de Zijl. Het plan omvat de aanleg van: een complex permanente volkstui nen; een wandelweg met aangrenzende beplantingsstroken; drie voetbalvelden; een speelweide met piasvijver en 'n rolschaatsenbaan en een verkeers- tuin. Niet alleen voor de uitvoering van dit plan maar ook met 't oog op de toekomstige woningbouw en de ver dere aanleg van de Wilem de Zwij gerlaan is het nodig, dat een aantal bestaande volkstuinen wordt opge heven. Gelet op het grote gebrek aan volkstuinen dient zo spoedig moge lijk hierin te worden voorzien door de uitvoering van de onderdelen 1 en 2 van het recreatieplan namelijk, de aanleg van een complex volkstuinen en de aanleg van een wandelweg c.a. Het ligt in het voornemen om zo mogelijk in dit najaar met de aan leg van de volkstuinen aan te van gen, zodat deze in het voorjaar 1956 voor de teelt gereed zijn. Zou de uit voering niet in het najaar ter hand kunnen worden genomen, dan wor den de tuinen weer opnieuw beplant, zodat uitvoering in het voorjaar ex tra kosten zou mede brengen. Na overplaatsing der volkstuinders komt grond beschikbaar voor de aanleg van de speelvelden, van de speelwei de, van de geprojecteerde weg naar de Zijl en voor de bebouwing ter plaatse. Het volkstuincomplex zal nadat de paden zijn aangelegd en de tuinen zijn ingedeeld, van hagen, bo men en andere beplanting worden voorzien, terwijl op de toegangsdam- men tot het complex hekken zullen worden aangebracht. Wandelweg. De te maken wandelweg loopt van de Marnixstraat tot in het verlengde van de Sumatrastraat en geeft op drie plaatsen toegang tot het volks tuinpark. De weg kan t.z.t. tevens dienen als voorlopige toegang naar de aan te leggen sportvelden en speelweide. De wandelweg verkrijgt een breedte van 4 m. en wordt aan weerszijden begrensd door een be plant talud van 5 m. Aan de noord zijde en gedeeltelijk aan de zuidzij de van de wandelweg wordt een af- scheidingssloot gegraven, waardoor het gehele volkstuinpark op polder- peil kan worden afgemalen door de aanwezige windmolen van de stads- polder. De Ned. Heide-Mij. heeft met in begrip van de bijkomende werken de kosten geraamd op f 218.000, t.w. ƒ211.150 vermeerderd met omslag Dienst Gemeentewerken en afron ding. Dit bedrag kan in veertig ja ren worden afgeschreven. In de begroting is een post opge nomen van ƒ44.500 voor de stichting van een verenigingsgebouw. Het is de bedoeling de bouw hiervan nog even op te schorten in afwachting van de pogingen om de verschillende volkstuindersverenigingen tot samen werking te brengen. Géén uitbreiding drankvergunningen In de raadsvergadering van 26 September j.i. werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld en adres van de Vereniging van Café- en Restauranthouders voor Leiden en Omstreken en de Leidse afdeling van de Kath. Bond van Hotel- en Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters „St. Joseph" te Leiden, waarin zij ver zoeken het maximum van het aantal vergunningen ingevolge de Drankwet te stellen op 96, zijnde het aantal ver gunningen, dat thans in Leiden aan wezig is. Momenteel bestaan er 96 vergun ningen, zodat het thans geldende maximum nog met 16 wordt over schreden, terwijl op de lijst van per sonen, op wier verzoek om vergun ning afwijzend moest worden beschikt uitsluitend op grond, dat het vastge stelde maximum is bereikt en die dus in volgorde van plaatsing op de lijst in aanmerking zullen komen voor een vergunning, zodra de mogelijkheid tot het uitgeven daarvan ontstaat, 34 na men voorkomen. Zou aan het ingezonden verzoek schrift worden voldaan en zou dit tot 't voor adressanten gewenste resultaat •leiden, dan zou binnenkort tot het verlenen van vergunningen moeten worden overgegaan, zodra het aantal vergunningen beneden het getal daalt. Er is volgens B. en W. geen enkele Voorstellen aan de Leidse Raad De gemeenteraad van Leiden zal, op Maandag 17 October a.s. te 14.00 uur vergaderen. Te behandelen onderwerpen zijn onder meer: Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer R. Brouwer uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare school voor uitge breid lager onderwijs aan de Pieters kerkstraat. Benoeming van een viertal leer krachten aan de Gemeentelijke Hoge re Burgersohool voor Meisjes met 6- jarige cursus en afdeling Middelbare Meisjesschool. W. Klerke (Frans), mej. v. d. Lugt (Frans), mevr. Strack- Mogeman (Duits), mr. Vermeulen (Staatswetenschappen). Voorstel inzake de vernieuwing van banken in een aantal openbare en bij zondere lagere scholen (ó.m. voor scholen Levendaal 54 en Boom markt 1). Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Inrichting van Lief dadigheid voor R.K. om medewerking voor de aanschaffing van leermidde len voor het tekenonderwijs ten be hoeve van de school voor Ü.L.O. aan het Vrouwenkerkhof. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking voor de aanschaffing van leermid delen voor het onderwijs in boekhou den, handelsrekenen en handelscor respondentie ten behoeve van het 7e en 8e leerjaar van de school voor ge woon lager onderwijs aan de Stadhou derslaan. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van meubilair en speelmateriaal ten behoeve van de openbare kleuter scholen aan de Atjehstraat en de Ma- resingel. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstre ken om te verklaren, dat de de uit breiding van het leerplan van zijn school met het vak verkoopkunde no. dig wordt geoordeeld. reden om terug te kamen van het streven om het aantal vergunningen geleidelijk te doen afnemen tot net peil, dat voor Leiden gewenst kan worden geacht. In de behoefte aan sterke drank wordt zeer zeker ten volle voorzien. Indien in een nieuw gebouwde wijk behoefte bestaat aan een vergunnings- ;aak, kan hierin worden voorzien door een vergunning over te brengen van een der weinig aanzienlijke be drijfjes uit de binnenstad naar een nieuwe inrichting. In verband met het bovenstaande geven B. en W. de raad in overweging het verzoek af te wijzen. Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus Gerardus Maria z. van S. C. Oudshoorn en A. G. v. Hienen. Anne Mieke d. van W. F. Stijger en J. C. Bulten. Maria San- dora d. van S. Mandi en G. Heems kerk. Gerrit z. van G. Rietkerk en A. v. Hooidonk. Willem z. van W. v. d. Plas en A. Durieux. Harold Regi nald z. van A. Douwes en de inl. vrouw Henny Maria. Annemarie d. van G. H. den Haan en J. v. d. Wiel. Alida d. van W. H. Haasbroek en M. W. Bodrij. Luitsien d. van L. Wes terhof en H. de Groot. Jacob Corne lls z. van H. Pouw en M. E. v. Dam. Johanna Maria d. van J. Bruggeman en H. J. Hartman. Johannes Philip- pus z. v. P. Schlagwein en M. van den Berg. Overleden: A. Martijn man J. Parlevliet z. 6 wk. P. J. H. Pieron wedrn. 89 j. J. H. Luikman man j. L. Mioch huis-vr. van: Pielanen 77 j. M. Koet wed. v. Eggink 76 j Gehuwd: J. Pijl en W. M. A. Hop- pezak. W. J. de Jong en M. T. Gal- jaard. J. v. Kampen en T. H. van Gorkum. J. A. v. Elburg en A. C. Oudshoorn. P. C. Bik en M. M. J. de Graaf. H. G. B. v. Berkel en J. J. v. Wouw. LEIDSE KANTONRECHTER. Een laffe daad. Een bloembol lenkweker te Noord wij kerhout, stond terecht, omdat hij op 29 Mei te Noordwijkerhout, een zwarte lijster die een nest van 5 jonge lijsters had, in een boom had doodgeschoten- Het O.M. die het een zeer laffe daad vond, eiste f 100.boete of 30 da gen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen buks. Verdachte, die de eis hoog vond, dacht dat het een spreeuw was. „Ook dit is een be schermde vogel" aldus de kanton rechter, „en u bent nog gewaarschuwd dat het lijsters waren." Hij veroor deelde verdachte tot 100,boete of 30 dagen, met verbeurdverklaring der in beslag genomen buks. Het was maar een woerd. Een landarbeider te Voorhout, had op 12 Mei, hoewel het gesloten jachttijd was, en hij geen jachtakte had, op wilde eenden, die uit een sloot op vlogen, geschoten, waarbij een eend was gedood. Verdachte erkende dit, maar hij had gedacht dat het kraaien waren die opvlogen. Het was maar een woerd, aldus verdachte. Het O.M. die het een misselijk feit vond, eiste 100,boete of 30 dagen. De plv. kantonrechter mr. v. d. Brink ver oordeelde verdachte tot f 100,boe te of 30 dagen, met uitlevering van het niet in beslag genomen geweer of 75,boete of 45 dagen. Een gevaarlijke hond. Een in woner van Katwijk stond terecht, omdat op 11 Juni zijn hond een dame had aangevallen en gebeten, waar door zij 55,45 schade had gekregen. Zij verklaarde dat het een grote her dershond was, die ook al kinderen had gebeten. Uitspraak f 25,boe te of 10 dagen, met toewijzing der civiele vordering a 55,45- Geen bedrijfsvergunning aanwezig. Een garagehouder uit Noordwijk stond terecht, omdat op 25 Juni zijn chauffeur te Amsterdam gereden had met een autobus zonder vergunning. Het O.M. eiste, daar hoge boeten geen succes hebben, nu 3 dagen hechtenis. Mr. B. J. A. Spreij, betoogde dat de concurrentie een rol speelde en zijn cliënt geen dag gemist kan worden. In repliek bleef het O.M. bij zijn eis, daar verd. al meermalen veroordeeld is. Op 31 October zal de kantonrech ter schriftelijk vonnis wijzen. Een Amsterdammer die op 15 Juni op de Leidseweg te Voorschoten met een auto gereden had, waarvan alle onderdelen versleten waren, waardoor het linkervoorwiel van de auto was afgevlogen, kreeg 100, boete of 30 dagen. De zaak tegen een autobuschauf feur uit Haarlem, die op 12 Juli op de Goweg onder Noordwijk met een auto in botsing was gekomen, waarbij 't dak van de autobus was afgescho ven en 2 mensen gedood werden, werd aangehouden tot 31 October om meerdere getuigen te horen. Het O.M. gaat in hoger beroep. In de zaak van de wijnhandelaar te Leiden, verdacht van overtreding der drankwet, die door de plv- kanton rechter werd vrijgesoroken, is de ambtenaar van het O.M. in hoger beroep gegaan. Het O.M. had 100, boete of 30 dagen geëist. Laat«*e Berichten HET VLIEGTUIGONGELUK BIJ WENEN Nader wordt uit Wenen gemeld: Het aantal doden tengevolge van het ongeluk is thans tot zeven ge stegen. Zes inzittenden van het veronge lukte toestel zijn per auto in Wenen aangekomen. Zij zijn licht gewond. Het zijn drie Amerikanen, onder wie een vrouw, de Zweedse diplomaat Sven Jonson en prinses Scharzcnberg, de echtgenote van de Oostenrijkse ambassadeur te Londen en haar doch ter Colienne. Volgens de laatste berichten is de toestand van de gewonden, die in 't ziekenhuis zijn opgenomen, redelijk wel. Slechts de Amerikaan Frank Irwin zou in levensgevaar verkeren. De Israëlische diplomaat Arbel Mor- dochai bevindt zich onder de ge- onden in een ziekenhuis. OVERVAL IN BROOKLYN In Brooklyn hebben zeven gewa pende mannen een restaurant van 6000 dollar beroofd. Eerst sloten zij tien leden van het personeel in de koelruimte op. Toen een van hen klaagde over de kou, gaven de over- vallers de gevangenen vier flessen whiskey. De kok dwongen zij een maaltijd te bereiden. Een en ander duurde twaalf uur, want de rovers wachtten op de directeur. Toen deze met zijn vader arriveerde, dwongen zij hem de brandkast te openen. Daarna werd ook de directeur in de koelruimte opgesloten. Zijn vader, die ongemoeid gelaten werd, bevrijd de tenslotte de slachtoffers. Voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden ten behoeve van het schoolpsychologisch onderzoek. Voorstel inzake het verhuren enz. van de gemeentelijke gymnastieklo kalen. Voorstel om te bepalen, dat een uit breidingsplan, c.q. een herziening van het uitbreidingsplan wordt voorbereid voor het gebied der gemeente omvat tende het Schuttersveld en „Groen- oord", beide met de daarbij aanslui tende omgeving. Voorstel inzake het verhogen het voor de aanleg van het sportvel dencomplex ini de Bos- en Gasthuis- polder, nabij- de Boshuizerkade, be schikbaar gestelde crediet met 16.000. Voorstel inzake het aankopen van het perceel Groensteeg no. 104. Voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen be noorden de Timorstraat aan de In richting van liefdadigheid voor R.K te Leiden, ten behoeve van de stich ting van een kleuterschool. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1955 en van de begroting voor dat dienstjaar van het Grondbe drijf. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der grond belasting. Voorstel inzake het overnemen van het hoogspanningsstation, gelegen na bij de Herenweg te Noordwijkerhout. Voorstel inzake het overnemen van een perceel grond, gelegen aan de Rijnzichtweg te Oegstgeest met een daarop gebouwd hoogspanningssta tion. Praeadvies op het verzoek van de Vereniging van Café- en Restaurant houders voor Leiden en Omstreken en de Leidse afdeling van de Katho lieke Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters „St. Joseph" te Leiden om H.M. dë Ko ningin voor te stellen het thans gel dende maximum voor vergunningen ingevolge de Drankwet S. 1932, no. 476, te verhogen. EEN BRIEF UIT ENGELAND. U moet allemaal de groeten hebben uit Engeland, waar een meneer, die in de buurt van de wens-kurk- boom (eik) in „Combe-in-Teignhead" woont, u op uw verzoek een stukje van de wens-kurk-boom wil toezen den. De redactie heeft ook zo'n stukje In navolging van de katholieken scholen, die het vorig jaar een school psychologische dienst instelden, wel ke zich bezighoudt met de kinderen met leer- en gedragsmoeilijkheden, heeft thans het college van B. en W. van Leiden een voorstel tot het in stellen van een dergelijke dienst voor de openbare scholen. B. en W. verwachten, dat ook enige bijzondere scholen van de diensten van deze instelling gebruik zullen maken. Er zal een commissie in het leven geroepen worden, die meestal het werk aan een sociaal werkster kan overlaten. Deze dienst zal naar schatting 8.509 gulden per jaar gaan kosten. „DE RIJNKLIEVERS". In de kampioenschappen 1955 van de Leiderdorpse Postduivenvereni ging „De Rijnklievers" werden d« volgende uitslagen genoteerd: Kamp. Vitesse: 1. M. Jongeleen, 2. Chr. v. d. Pluym, 3. C. van Dam. Kamp. Mid-fond: 1. Rooda-Zwaan, 2 M. Jongeleen, 3. Chr. v. d. Pluym. Kamp. Fond: 1. H. en J. v. Alphen, 2 L. Noordervliet, 3. M. Jongeleen Kamp. RoosendaalBordeaux: 1. M. Jongeleen, 2. Chr. v. d. Pluym, 3 Rooda-Zwaan. Kamp. Jonge Duiven: 1. Chr. v. d. Pluym, 2. R. Lolkes de Beer, 3. K. A. Boekes. Kamp. Navluchten (Jong en Oud): 1. H. J. Kettenis, 2. C. van Dam, 3. Chr. v. d. Pluym. L. Noordervliet kampioendoffer Holl. 53-645506, 131.72 punten. Kampioen Generaal: 1. Chr. v Pluym, 2. M. Jongeleen, 3. Rooda- Zwaan. gehad en volgens de vele attesten, die de brief begeleiden, brengt 'het zon der mankeren geluk Je moet alleen mèt het stukje kurk volgens onze En gelse briefschrijver, driemaal om de kurk-boom heenlopen. Bij gebrek aan beter zijn we maar direct naar een willekeurige boom op de Papengracht gestapt en hebben gewenst: brengt ons Leidenaars meer en meer, rust op de weg en veilig verkeer. Want volgens de legende moet deze wens in dichtvorm worden geuit. Een mooie wens, die goed in het lijstje van de Veilig Verkeersweek past. Die Engelse kurk-meneer heet: E. Fisher C ombe - i n -Te ignhead, Newton Abbot, Devon, England. Misschien blijft er ook voor u wel wat te wensen over. Het motto luidt: „the wishing cork tree", een boom, die tussen haakjes al 350 jaar oud moet zijn. Prof. Siemens ere-lid. Prof. dr. H. W. Siemens, hoogleraar in de Dermatologie en Geslachtsziek ten te Leiden, is tot erelid benoemd van de ..Societa Italians di Dermato- logia e Sifilographia". SPIEKER. BEDRIJVEN KLAVERJASSEN. De uitslagen van de bedrijfs-kla- verjas-concours te Leiden zijn als volgt: Afd. IA: SLFZaalberg 75; LBFKrantz 75; GroenoordMDS 7—5; Oosthoek—LBF 6—6; MDS— ODR 6—6; T en D—DSB 6H—5 Y,. Afd. 1 B: DSB 2Groenoord 7*4—4T en D 2—PvH 1 5—7: MDS 2—LBF 2 9^—2^; Groenoord 2—SLF 2 8—4. Afd. 2A: Groenoord 3de Waard 1 9—3; de Waard 1—DSB 3 6— Centrum 1SLF 3 66; C en H 1 DKB 2 8'A— 3]/2; DSB 3—Krantz 2 9—3; MDS 3—ODR 2 1%—V/2. Afd. 2B: DSB 4—Oosthoek 2 5VS 6H; T en D 3—C en H 2 5—7; DSB 5Groenoord 4 6 V,5V2\ DSB 5 't Centrum 2 3yt—8Vi\ C en H 2 Groenoord 4 4—8. NOOR'WIJK Kerkeveiling. Hedenavond zal in café Flora te 8 uur de jaarlijkse bloembollenveiling gehouden worden ten bate van de kerk van de H. Jeroen. Naast bloembollen zullen ook een groot aantal huishoudelijke artikelen geveild worden, zodat deze veiling ook aantrekkelijk is voor de dames. Ten overvloede zal er onder de kopers geheel gratis een Rome-reis worden verloot. Wij verwachten deze avond wel een grote opkomst in Flora". lesse MET DE JEEP-EXPRES DOOR N.-AFRIKA EN ZUID-AZIë- In het kader van de ontwikkelings ronden, georganiseerd door de af delingen van de K.A.B., V.K.A.J., L.T.M., L.T.J, en K.A.J. waren voor gisteravond de heren Jan Glissenaar en Peter Pennaerts uitgenodigd, om de leden der bovengenoemde ver enigingen een avond uit hun dage lijkse sleur te halen en hen in ge dachte mee te voeren naar Noord- Afrika en Zuid-Azië waar de beken de jeep-expres 27 maanden door vele landen trok om de gewoonten van de bevolking en de ontwikkeling van het midden-oosten te bestuderen. De belangstellenden van deze avond zul len zeker 19 December weer van de partij zijn, als de wereldreizigers dan het vervolg van hun trip door India en Pakistan zullen vertellen. In zijn boeiende causerie voerde de heer Glissenaar zijn toehoorders via Ma- rocco naar Libië, waar naast de heer sende primitieve toestanden de on metelijke uitgestrektheid geschetst werd. Ook Egypte heeft nog zijn ar moedige toestanden war de z.g. fil la's een onmenswaardig bestaan lei den en analphabetisch zoals ze zijn, door de grondbezitters worden uitge buit. Langzamerhand ontwikkelt het midden-oosten zich. Zo zijn in Sirië Nederlandse waterbouwkundigen werkzaam om in opdracht van Sirische regering het land vrucht baar te maken. Dank zij de oliewin ning in Irak, kan de regering daar de landbouwbevolking opvoeden door hun op boerderijtjes werkzaam te stellen die na 10 jaar goed beheer eigendom worden. Ook Perzië vertoont nog barre wantoestanden. Voor velen klonk het bijna ongelooflijk te moeten verne men dat vele dure Perzische tapijten door kinderen tussen de 5 en 12 jaar vervaardigd worden. Bijzonder getroffen waren de he ren Klissenaar en Pennaerts door de gastvrijheid van de inwoners van Afganistan. De lichtbeelden die na deze fraaie uiteenzetting getoond werden, ge tuigden zowel van de armoede, de toekomstmogelijkheden en de lang zame ontwikkeling van Noord-Afri- ka en Zuid-Azië. De heer P. Meeuwissen dankte na afloop de heren Glissenaar en Pen- naedts voor de onvergetelijke leerzame avond die zij verzorgd had den en was er van overtuigd, dat het verenigingsgebouw op 19 December tot de nok gevuld zou zijn. Ook dan IWark^°":,,hten LEIDEN, 11 Oct. Vette varkens. Aanvoer 358 vete varkens. Notering zware: 178—179: lichte: 171—180; sla gers varkens: 178183; zeugen: 150 156. Handel terughoudend. BODEGRAVEN, 11 Oct. Kaas. Aanvoer 133 partijen. Ie Soort 2.38 •2.43; 2e soort 2.332.37; extra 2.58. Handel kalm. ROTTERDAM HOct. Vee. Aan voer 4056, Weektotaal 6029, Vette koeien 800, gebruiksvee 1241, t.b.c.- vrij 872, graskalveren 407, t.b.c.-vrjj 244. nuchtere kalveren 606, varkens 237, biggen 179, paarden 114, varkens 36, schapen 362, geiten 74, Vette koeien 260—278, 246—269, 216—230, graskalveren 425, 350, 270, nuchtere kalveren 67, 52, 42, biggen 50, 42, 38, slachtpaarden 225, 210, 190, veulens 535, 400, 300, schapen 130, 115, 90, lammeren 120, 100, 90 kalfkoeien 1050, 900, 725, melkkoeien 1050, 900, 725, vare koeien 750, 625, 550, vaarzen 780, 700, 600, pinken 480. 425, 350. Vette koeien aanvoer ruim, handel flauw, prijzen als gisteren, enkele prima's boven notering, vette kal veren aanvoer geen, graskalveren aanvoer ruim, handel stroef, prijzen vooral niet hoger, nuchtere kalveren aanvoer tamelijk, handel goed, prij zen niet geheel prijshoudend, biggen aanvoer even meer, handel stil, prij zen als vorige week, slachtpaarden aanvoer iets groter, handel redelijk, •beste jonge paarden iets stijver in prijs, 2e en 3e kwal. onveranderd, veulens aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen constant, schapen en lammeren aanvoer even meer, 'handel goed, prijzen als vorige week, kalf en melkkoeien aanvoer iets groter, handel redelijk, beste dieren wat stijver in prijs, verder onveran derd. varekoeien aanvoer flink, han del tamelijk, le kwal. wat stijver in prijs, verder constant, vaarzen en pinken aanvoer klein, handel kalm, niet hoger in prijs. ROELOFARENDSVEEN, 10 Oct. Bloemen. Frcesia's 4880; Asters 1524; Asp. Plumosis 1927; Tros- öhrysanten: Ohatsworth 1031; Pre- cose 1638; Shirley 4163; Beryl 46 62; Crimson Champion 3753; Hor- wood 2942; Bright Eye 1323; Old- land Scepter 3752 per bos; idem ge plozen D'Ellis 2330; Alfretton 9—14; White Joy 1425; Silvia Rally 1215; Daydream 611; Lumia 912; Mil- lersdale 714; Electra 810; South down Pink 1426; Perfection 15— 23; Champion 1519; Migoli 917; Gift 1418; Fred Yule 1416; Elpina l'O12; Am. Anjers 1630 per stuk. Groente. Aardbeien I 851.19; idem ongesorteerd 5572; idem afw. 3151 per 2 ons doos; kropsla I 7.20 11.90; idem II 3.508.70; andijvie 7.5010.00; tomaten A 50.0069.00; idem B 36.0045.00; idem C 35.00 42.00; idem CC 20.00—22.00; kassnij- bonen 95.00113.00; idem stek 41.00 59.00; stambonen 53.0057.00; pronkbonen 23.0044.00 per 100 kg. VINKEVEEN, 10 Oct. Groente. Andijvie 6—12; groene kool 811; rode kool 1112; postelein 1427; prei 1216; spinazie 2941; tomaten 2440; waspeen 1217; kassnijbonen 81101; pronkbonen 3154; stambo nen 52—102; stokprinsen 97 cent per zijn weer alle belangstellenden van I kg.; bleekselderij 513; sla 38 cent harte welkom. per stuk; peen 1320 cent per JUBILEUM AANBIEDINGEN IN ALLE AFDELINGEN: SPECIALE ZUIVER WOLLEN JUBILEUM DEKENS SPECIALE AANBIEDINGEN IN KLEUTER- EN KINDERKLEDING GRATIS KOOPUREN ZATERDAG 8 OCTOBER 3—4 uur. Stempel 7 zwart. MAANDAG 10 OCTOBER 2.00—2.30 uur Stempel 2. Honderden klanten profiteerden reeds. Ook U kunt tot de gelukkigen behoren DE KONING SLAAT ALLES Haarl.straat hoek Donkersteeg HET LEIDSCME WO LL E N O EK E N H U IS WOENSDAG JEUGDMIDDAG Jarenlang gaven wij neusballonnen. Nu bij ons Jubileum menen wij te moeten veranderen Nu niet de oude neusballonnen, maar een geheel nieuwe popballon gratis t

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3