EQEEEE DUINSTREEK De Kleppende Kiippes* EEN GOEDE KOP KOFFIE De middenvoor van Fulham werd Zaterdag topscorer MAANDAG 10 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 Wanneer U ergens een goed kop koffie drinkt, kunt U er tien tegen één van verzekerd zijn, dat in die koffie BUISMAN zit. Degene die BUISMAN gebruikt, bespaart op dure koffie en maakt ze teven lekkerder. Twee voorname eigenschappen verenigd in BUISMAN. bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet beetje "BUISMAN" wondei Goederenloods N.S. Eindhoven verbrand Vuur in de nacht In de nacht van Zaterdag op Zon dag is een goederenloods van de Ne derlandse Spoorwegen te Eindhoven door brand verwoest. Slechts een klein deel van de muren van het hon derdmeter lange gebouw staat nog overeind. De brand, die om half twaalf werd ontdekt, liet zich eerst niet ernstig aanzien, maar het vuur greep zosnel om zich heen, dat groot alarm moest worden gegeven. De brandweer van Eindhoven kreeg assistentie van de brandweer van Phi lips, van de Spoorwegen zelf, van de B.B. en van de vliegveldbrandweer van de R.A.F. Spoedig bleek, dat de loods redde loos verloren was; ook het goederen kantoor ging in vlammen op. Over de oorzaak bestaat geen ze kerheid. Om wonenden, verklaren een zware knal te hebben gehoord. Van de schade is nog geen cohatting te geven; er lagen veel goederen van Philips in de loods. DE VERPAKKING VAN GROENTE EN FRUIT NAAR WEST-DUITS LAND Sinds de laatste wereldoorlog ge schiedde de Nederlandse uitvoer van groenten en fruit naar West-Duits- land tot voorjaar 1954 nagenoeg ge heel in meermalig fust, zoals bekend is en mag een gedeelte van deze uit voer uitsluitend in eenmalig fust ge schieden. Deze gedeeltelijke overgang op het verplicht gebruik van eenmalige em ballage kwam tot stand in overeen stemming met de wens van de Duitse importeurs. Dinsdag j.l. is in Dusseldorp het Duits-Nederlandse gesprek over deze kwestie voortgezet. Na uitvoeringe discussies werd over eengekomen, dat de Nederlandse be langhebbenden aan het bestuur van 't bedrijfschap voor groenten en fruit zouden voorstellen de voorschriften betreffende tomaten, appelen en pe ren te continueren en voorts het uit sluitend gebruik van eenmalig fust voor te schrijven: bij sla voor het ge hele seizoen en bij bloemkool voor de periode van 1 Januari tot en met 30 Juni 1956. Aetherklanken DINSDAG Televisieprogramma's. AVRO: 20.00 Gram. 20.15 Act. en weerberichten. 20.30 Lichte muziek. 121.0522.15 ,,Lot uit de loterij", T.V.-spel. (HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der. 8.0'U Nieuws en weerberichten. 8.1'5 Gram. 8.45 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Licht baken", caus. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Chansons. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03' Gram. (12.30 12.3 Land- en tuinbouw mededelin gen). 12.5'5 Zonewijzer. 13.00 Nieuws en weerber. 13.20 Promenade orkest. 14.00 Gevar. program. 15.00 School radio. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringuitzending: Rijksdelen Over zee: Mevr. L. de Vries-Hamburger: „Volkskunst en huisnijverheid in Suriname". 18.00 „Dit ds leven", caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Franse muz. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De ge wone man. 20.40 „De Droom van Ge- rontius", dramatisch ged\icht. 22.20 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening.'AVRO8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Mensendieck-oefeningen. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Zigeunermuz. 11.30 Pianorecital. 12.00 Metropole Ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Me dedelingen of gram. 13.25 Lichte mu ziek. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Bariton en piano. 15.30 Voor de huisvrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De die renwereld en wij", caus. 17.30 Jazz muziek. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 „Meer productiviteit brengt iedereen profijt", caus. 18.40 Herha ling Rode Kruis Prijsvraag. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Amateurprogramma. 19.40 „Toneel-injecties in de West", vraaggesprek. 22.00 Nws. 20.05 Act. 20.15 Gevar. programma. 22.00 „Ons Rijk in de Tropen", klankb. 22.45 Instr. kwart. -23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.25—24.00 Lichte mu ziek. Zaterdagmiddag hebben de konin gin en de prins het noenmaal ge bruikt met de heer enmevrouw Kes- per. Zoals bekend vertrekt mr. L. A. Kesper binnenkort naar de Libanon, waar hij de regering van advies zal dienen over bestuurshervormingen. J eugdparlementen in Gouda bijeen De Zuidhollandse jeugdparlemen- ten uit Rotterdam, Vlaardingen, Lei den, Den Haag, de Krimpenerwaard en Gouda zijn Zaterdag in Gouda voor een gezamenlijke zitting bijeen ge weest. Na een officiële ontvangst ten stadhuize door het gemeentebestuur, werd de werkvergadering begonnen in de aula van het Coomhertgym- nasium. De zitting stond onder leiding van de voorzitter van de Goudse Jeugd- gemeenteraad, drs. G. M. Nederhorst. Het onderwerp dat in behandeling werd genomen, was getiteld: „Kun je eerlijk zijn in de politiek?" Alle fractieleiders, te weten van de Jo-KVP, de Jo-WD, „Nieuwe Koers", de Jo-CHJU en de ARJOS beantwoor den deze vraag in hun inleiding met een volmondig „ja". Na een gezamenlijke koffiemaaltijd in de burgerhal van het Stadhuis kwamen de jonge parlementariërs wederom in de aula van het gymna sium bijeen om te luisteren naar minister Zijlstra, die wederom het onderwerp „Kim je eerlijk zijn in de politiek", besprak. De slotconclusie van de minister was: „het is niet gemakkelijk om eerlijk te zijn in de politiek, maar het moet". Steekpartij aan boord deo0 VOORHOUT KAB opent haar winterprogramma. In café de Bonte Koe kwam de KAB in vergadering bijeen ter ope ning van haar winterprogramma. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer A. v. d. Lans, trad eerst een der culturele afdelingen der KAB, n.L de mondharmonicacluib voor het voetlicht, welke een dankbaar onthaal kreeg. Als eerste spreker in het winter programma trad voor deze avond op pater dr. Alfred, die als onderwerp had gekozen: de Nieuwe Ouderdoms voorziening. Vroeger kwam er van sparen niets. Was men oud, dan maar naar een armbestuur. Minister Talma was in 1913 de eerste die een wet ontwierp op de ouderdomsvoorziening, waarna prof. Aalberse in 1919 uitvoering aan wet Slachtoffer overleden Zondagmiddag om circa vier uur is aan boord van het Duitse schip „II- menau" tussen twee opvarenden ruzie ontstaan, waarbij1 een hunner een mes getrokken en daarmee de ander dode lijk heeft verwond. Ook hieraan waren nog vele ge breken, totdat in 1945 de noodwet Drees tot stand kwam, een wet waar de socialisten zo'n ofhef over maken alsof alleen Drees hiervan de man was. Het was echter ook de Stichting van de Arbeid die hier hun eisen stelde. Ook deze wet bleek niet volmaakt, zodat nu gemeenschappelijk de nieu- J we wet Ouderdomsvoorziening is tot Het slachtoffer, een 23-jarige Duit-1 ?tand gekomen, een pracht stuk socia- ser werd in de linker bovenhelft van le wetgeving. de borst getroffen en overleed kart{ ^heidtot^ïe^llle^wlJareëï Haarrw HPt liik is in beslae aenomen §en'neKi tot vragen stellen, waar een druk gebruik van werd gemaakt. daarna. Het lijk is in beslag genomen en door de G.G. en G.D. naar het Wil- helmina Gasthuis vervoerd. De dader, een 36-jarige Duitser, is aangehouden. Naar tevredenheid werden de vele vragen door spreker beantwoord. Aan alle aanwezigen werd een pros- De recherche van de rijkspolitie tepectus d et wee jarige water stelt een onderzoek in. cursus van de ontwikkelingscentrale De „Ilemnauwas Zondagochtend I der B Leden boven 18 jaar kun- om half zeven in Amsterdam aange-1 nen deelnemen. Men kan zich opge komen en had ligplaats'gekozen in de j Ven bij het bestuur. Het winterpro- Minervahaven. Het schip had 'n la ding hout aanboord. NA AANRIJDING OVERLEDEN Zaterdagavond om kwart voor elf is op het kruispunt Emmastraat Julianastraat te Loosduinen een aan rijding geschied, die aan de 6Q-jarige bromfietser uit Terheyden het leven heeft gekost. Hij stak de weg over op het ogenblik, dat een bestelauto N00RDWIJK Dode op tramrails HILLF.COM De heer H. W. Stroet (Tres long) behaalde op de internationale Horecaftentoonstelling te Amster dam een tweede prijs in de inzending Pudding. Er werden geen' eerste of ereprijzen toegekend. G'eboren: Johannes Bastianus Jaco. bus, zn van J. Chr. van der Voort en J. A. Warmerdam; Wilhelmina Ma ria, dr van G. van der Post en A. J. Heeres; Jacobus Jeroen, zn van Q. Waverijn en M. Kousemaker. Ondetrouwd: J. J. Zandvliet en H. M. A. de Haas. Getrouwd: C. J. Uljee en M. A. L. van Dreunen; A. J. van der Ploeg en P. A. Weijers. Overleden: C. Kahlmann m. 81 3. LISSE (ENGEL) OVERSTEEKPLAATS VOOR SCHOOLKINDEREN IN RIJKSWEG S AS SENHEIM—HAARLEM De AN.W.B. heeft de gemeente Lisse op haar verzoek advies uitge bracht over de aanleg van de over steekplaats voor schoolkinderen op de rijksweg Sassenheim—Haarlem, ter hoogte van de RjK kerk in de buurtschap Do Engel. De A.N.W.B. acht het niet verant woord op deze drukke weg de kin deren zonder toezicht van volwas senen te laten oversteken en advi seert dan ook dit uitsluitend te laten geschieden onder toezicht van politie of onderwijzend personeel. Het enige geschikte punt voor een dergelijke oversteekplaats die door middel van het Zebra-patroon op het wegdek moet worden aangebracht acht de Bond de Beekbrug, die een geringe verhoging in de weg vormt, zodat men een goed uitzicht op het naderend verkeer heeft, terwijl het verkeer uit beide richtingen de mar kering van de oversteekplaats reeds van ver kan zien. De Bond heeft tevens geadviseerd de reeds aan wezige waarschuwingsborden „Over stekende Schoolkinderen" op een hoogte van niet meer dan één meter van de grond aan te brengen, opdat de weggebruikers deze sneller zullen opmerken. LISSE GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bankbiljet van f 10, leren riem; geruit tasje; rood kinder tasje; catechismusboekje; paar zwar te handschoenen; muntbiljet van 2.50; ceintuur van japon? rode da- mesportemonnaie met inhoud; R-K. kerkboekje; witte gyschoen; arm bandje; kenteken. Aan komen lopen: grijs-wit poesje en bruin-wit hondje. Verloren: rode portemonnaie met inhoud; bruine glacé handschoen; lichtblauw babysokje; paar bruine glacé handschoenen; bruine porte feuille met inhoud? gewicht van 500 gram en een herenrijwiel. Geboren; Elisabeth Cornelia Ma ria d. van K. Tulen en A. M. Lem mers; Leendert Mels z. van K. Roo- denburg en H. A. den Hertog; Ronald André z- van A. C. de Borst en Low Poh Neo; Theodorus Franciscus z. van C. v. d- Ploeg en M. J. de Groot. Ondertrouwd: J. F. de Ree en J. M. Schrama; H. C. J. Vernooy en H. G. Lamboo. Gehuwd: S. Baaij en G. Kuipers. Overleden: Jakoba Wilhelmina Keukenmeester, wed. van H. King- graimma werd vervolgens bekend ge maakt. 4 Nov. a.s. is er een Forum avond. Ook de dames zijn welkom. 23 en 24 Nov. uitvoering. 6 Dec. St. Nicolaasfeest voor de kinderen. 20 Jan. vergadering. 16 Febr. kaart avond of iets anders. 9 Maart sluiting van het winterprogramma. VOORSCHOTEN K.V.P. besprak werkprogramma. De afdeling Voorschoten van de K.V.P. kwam in het Eigen Huis bij- ÏSd^de"B^''Jteón5ietsVr'wCTTdOT;j bespreking van het werkpro- de bestelauto «^eP^.enzj!^ndh^ss ^"VaMelLg S® R°Eysink het vervoer naar het ziekenhuis Smeets> besprJi, in 2ijll „pe^gs. Zuidwal overleden. woord enkele actuele onderwerpen en wees erop, dat de leden van de K.V.P. wat meer aan de weg moes ten timmeren. Staande deze verga dering herdacht de afdeling wijlen kardinaal Johannes de Jong. Drs. S. Langenmeyer, sociaal econoom van het Algemeen secretariaat, nam het werkprogram ter hand en gaf op de verschillende punten, die in het boekje vermeld werden, toelichting en verduidelijking. Juist misschien omdat er niet zoveel leden waren op gekomen, kreeg de vergadering een intiem en gezellig karakter. Er ont spon zich over verschillende onder werpen vaak een aangename discus sie. Na de inleiding van de spreker kregen de leden de legenheid hun mening over het ontwerp-werkpro- gram mee te delen en zo nodig aan vulling te geven op diverse punten. Zo zal de afdeling Voorschoten haar wensen op de Kringvergadering dui delijk maken. De afdeling heeft in derdaad enige aanvulling nodig ge acht. Zo zal worden voorgesteld, dat het woord democratie erin genoemd zal worden en ook dat er een woord van waardering voor de Kroon, of schoon dat wel vanzelf spreekt, in het program zal worden opgenomen. Een speciale avond als een vervolg van de bliksemactie, de bekende le denwerfcampagne van de K.V.P. zal binnenkort nog gehouden worden en wel op 24 October a.s. Op deze ver gadering zal iedere katholiek van harte welkom zijn. R.K. Vrouwenbeweging. Het winterprogramma van het Katholie ke Vrouwengilde, afd. Voorschoten is vastgesteld. Het is een zeer ge varieerd programma geworden. 11 October wordt het winterseizoen ge opend met de film „Schuldig aan Verraad", waarin het proces van Kardinaal Mindszenty behandeld wordt. Deze avond wordt gehouden in het Greenway-theater. 30 October kerkelijke viering van het Christus Koningfeest. In November zal freule A. van Bommel een avond geven over de kunst van het bloemenschik- ken. „De Zonnebloemen", het meis jeskoor, zal in deze maand een uit voering geven van de operette „Prin ses Rozalijn". De SI Nicolaasviering voor de leden is vastgesteld op 7 De cember. De jaarvergadering vindt Op de trambaan tussen de Molen straat en de Tramsteeg is in de nacht van Zaterdag op Zondag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 36-ja- rige bloemistknecht P. Hoekstra, wo nende aan de Tramsteeg, om het leven is gekomen. Toen de bestuurder van de tram, die te 24-05 uit Leiden vertrekt de halte Molenstraat naderde, zag hij plotseling enkele meters voor de tram een persoon op de trambaan liggen. De bestuurder remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen dat deze persoon werd overreden. Het bleek later de reeds genoemde Hoek stra te zijn. De inmiddels gewaarschuwde arts dr. De Beer stelde vast, dat de man reeds was overleden. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Een onderzoek wordt door de, politie in gesteld. Geboren: Gijsbert z. van G- v. d Wiel en D. Verdoes; Leendert z. van A. Hazenoot en W. v. d. Plas; Johannes C. z. van P. J. Kortekaas en M. J. Kret; Theodora H. d. van J. A. v. d. Berg en Th. H. Christiaan- se; Petrus D. M". z- van W. M. Ker sten en M. A. H. Ousters; Alida M. M. d. van H. N. Rnijnenburg en J. H. Dudart; Alex z. van D- v. d. Tang en D. de Vos; Petrus N. z. van G. v. Schie en W. H. v. Bohemen; Johan nes J. z. van H. Redel en J. Loog- man; Ludovicus J. M. z. van L. J. M. Doove en E. E. Zieltj ens. Ondertrouwd: J. A. J. Berkhout en Chr. M. v. d. Berg; J. Ike en J. C. Vos; W. G. B. Derksen en Chr. A. Verweij; C. Bakker en E. J. Baai- bergen. Getrouwd: A- A. Opgenhoffen en J. E. Chr. Duindam; J. W. L. Vink en W. A. Zonneveld; G. Duindam en J. v. d. Niet; W. H. Hoogervorst en A. A. Noppe. Overleden: A. C. v. Kuijeren 80 j-, wed. van v. d. Hemel; Adriana de Bes 80 3"-, wed. van C. Leenheer. 0EGSTGEEST PAUSELIJKE GELUKWENS BIJ HUWELIJK. Na de Plechtige Huwelijksmis werd het bruidspaar Winkelmande Rooy, van welk paar de bruid 5 jaar onder leiding van prof. Zeegers voor het Katholiek Sociaal Kerkelijk In stituut (Kaski) heeft gewerkt, Zater dag verrast met een gelukwens-tele- gram uit het Vaticaan, dat als volgt luidde: „De Verheven Opperherder geeft het echtpaar Winkelmande Rooy, dat vandaag het huwelijksfeest viert, Zijn apostolische zegen met de wens, dat het huwelijk onder deze zegen in deugd en vrede moge opbloeien". SASSENHEIM Geboren: Hendrikus Everardus Maria z. van H. M- Zeestraten en J. P. J. van der Poel; Neeltje Maria d. van C. Smit en N. van Beelen; Jo hannes Henricus Maria z. van J. van Steijn en E. M. van der Geest; Hen- dricus Philippus z. van B. H. Salman en E A. Bisschops. Ondertrouwd: Hermanus Maria Adrian us Wouters 26 j. te Noordwijk en Theodora Jacoba Margaretha van der Meij 21 j. Getrouwd: Gerard Willem Maria Lefeber, te Lisse, en Maria Anna ,Francisca Rotteveel. plaats in Januari, tevens bestuurs verkiezing. Spreker op deze avond is pater van Rooijen. 5 Februari Jaar feest, 's morgens H. Mis en 's avonds een vrolijk en gezellig cabaretpro gramma. In Maart komt rector Ves- ter uit Leiden spreken over emigra tie. In April 1956 een speciale avond voor de dames, die tobben met hun voeten, want dan wordt er een voet verzorgingsavond gegeven. Tot be sluit weer een mooie kleurenfilm over het onderwerp van schaap tot wol. Zekere wijzigingen in dit win terprogramma blijven voorbehouden, maar de grote lijn staat vast. R.K. Toneelvereniging „St. Gene- sius". Gisteravond gaf de toneel vereniging „St. Genesius" in het R.K. Verenigingsgebouw haar eerste uit voering van het nieuwe seizoen. De vereniging had deze keer een vrij modern toneelspel gekozen, een spel van de auteur Kees Spierings geti teld „Als de kinderen maar eens groot zijn". Het eerste bedrijf ver toont het gezin Tenbrake, wanneer de kinderen nog jong zijn. De zor gen van vader en moeder om het da gelijks bestaan en de droefheid om het verlies van een kind. Het tweede en derde bedrijf vertoont dit zelfde gezin, maar nu zijn de kinderen groot en worden vader en moeder geconfronteerd met nieuwe proble men, wanneer de kinderen op het punt staan een zelfstandig leven te gaan leiden. Een zoon in militaire dienst, die op het goede pad behoort te blijven; het probleem van de ge mengde verkering en de moderne zelfstandigheid van de jonge vrouw. „De kleinen treden op het kleed, de groten op het hart", dat is de grote draad, die door het spel is geweven. St. Genesius kwam dit keer met en kele debutanten op het toneel, waar van we willen noemen mej. A. van Rijn, die een goede moderne vertol king gaf van Trees. De kleine Peter, een aankomende jongen, een echte kwajongen, prima vertolkt door de jeugdige W. Kneyber. Jammer was het dat Peter Ternaet, vertolkt door de heer L. Kneijber, even haperde, waardoor veel van 't effect verloren ging. De rol van Vader en Moeder Tenbrake werden door de heer R. van Aken en mevr. van Haasteren goed gespeeld. Ook dienen vermeld te worden hun dochter Gonda, mej. R. Soeters en Henk, de zoon door A. van Haasteren. Ook de overige rollen zoals de sol daat en de buurvrouw, resp. J. Lam boo en mevr. Lamboo waren goed te noemen. De regie was in handen van de heer P. Meegdes. Na afloop van het spel was er gelegenheid tot het maken van een dansje. Een verloting en muziek van De Jonny Wimtills completeerden het geheel. WARMOHDf Huishoudelijk programma. De Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting afd. Warmond zal dit winterseizoen weer de gelegen heid geven tot het volgen van cursus sen in knutselen, huidverzorging, lampekappen e.d. Zij, die aan een der cursussen wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij W. Lignac, Sweilandstraat 49 alhier op Donder dag a.s. tussen 8 en 10 uur nam. Zilveren jubileum. Op 9 October j.l. was het vijf en twintig jaar ge leden, dat de heer J. Plaizier in dienst trad bij de firma G. B. de Vroomen en Zn. Deze dag mocht niet onopge merkt voorbijgaan en derhalve wa ren de Directie en het volledig per soneel der firma bijeengekomen, om de jubilaris te huldigen. Hij werd toegesproken door de beide directeu ren de heren Th. de Vroomen en C. J. de Vroomen, die de grote plichts betrachting, accuratesse en toewijding prezen van de heer Plaizier. Hij werd als voorbeeld gesteld voor de jonge ren om zijn grote ijver, die hij steeds had getoond. Uit het dagboek der firma werden verschillende gevallen opgevist die een zuiver beeld gaven van de persoon van de jubilaris. Na mens de directie werd aan de jubilaris een polis aangeboden, welke hem in staat stelt later een onbezorgde oude dag te hebben. VAN DE ENGELSE VELDEN Vijf doelpunten tegen Huil City Bedford Jezzard, de middenvoor 'door Luton Town, de kampioen van van het Engelse elftal en van de de tweede divisie van vorig seizoen, heeft een iets beter doelgemiddelde dan West Bromwkih, welke club er op zijn beurt een fractie gunstiger voor staat dan Manchester United. Een punt achter de drie leiders blijven Sunderland, dat Birmingham City met 21 versloeg en het Lon- dense Charlton, dat bij verrassing het onderspit moest delven tegen de kampioen van de League, Chelsea. Door de tweede achtereenvolgende overwinning verwijderde Chelsea zioh enigszins uit de gevaarlijke zóne. Ar senal kwam er eveneens iets beter voor te staan door een gelijk spel (11) te-gen Ever ton. De vierde Londense club uit de eerste divisie, Tottenham Hotspurs, bleef als verankerd aan de staart van de lijst een verloren partij te spelen met Bolton Wanderers (03). Spe lers van het Hongaarse Vagas, dat Woensdag tegen de Spurs uitkomt, zagen hun toekomstige tegenstanders kansloos ten onder gaan. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Birmingham CitySunderland 1-2; BurnleyHuddersfield Town 20; Charlton AthleticChelsea 12; EvertonArsenal 11; Luton Town Blackpool 31; Manchester United Wolverhampton Wanderers 43; Newcastle UnitedPortsmouth 21; Preston NorthendCardiff 12; Sheffield United,Manchester City 11Tottenham HotspurBolton Wanderers 03; West Bromwich Al bionAston Villa 10. Tweede divisie: w BransleyLincoln City 10; Bris- stopper Jones slaagde er zelfs in het tol CityLiverpool 21; Bury winnende doelpunt te laten aanteke- Black-burn Rovers 04; FulhamHuil nen. Bij een hoekschop op het doel City 5—0; Leeds United—Nottingham van de Wolves kwam hij mee naar Forest 30; MiddlesbroughLeices- voren en scoorde met een kopbal. Iter City 43; Notts CountyShef- Door deze zege kwam Manchester field Wednesday 1—1; Port Vale United samen ruct Blackpool en West Stoke City 1—0; Rotherham United Bromwich aan de kop van de ranglijst Bristol Rovers 10; Swansea Town in de eerste divisie. Doncaster Rovers 29; West'ham Blackpool, die met 3—1 verslagen United—Plymouth Argyle 4—0. tweede klasser Fulham, die het er j.L Woensdag in Rotterdam even als zijn gehele ploeg trouwens nogal lelijk bij had laten zitten, is Zaterdag de topscorer geweest in het Engelse voetbal. Hij schoot, met niet minder dan vijf treffers (in de thuis wedstrijd tegen Huil City) zijn club van de tweede naar de bovenste plaats van de ranglijst der tweede di visie. Huil, dat dit seizoen nog geen enkel punt bemachtigde in een uit wedstrijd, raakte na 40 minuten zijn doelman Billy Bly kwijt, die last kreeg van een oude enkelblessure. Jezzard had in het eerste kwartier van het duel al twee doelpunten ge maakt. Hij scoord na de rust nog een „hattrick", toen bij zijn tegenstanders rechtshalf Trevor Porteous in doel stond. Jezzard is nu ook topscorer van Engeland met zeventien goals. Jammer, dat hij tegen het voorlopig Nederlands elftal niet wat meer van zijn schutterscapatiteiten heeft laten blijken. In ieder geval, aldius zou men zeggen, heeft Jezzard iets ge leerd van de wedstrijd in Rotterdam. Op de lijst van topscorers staat de middenvoor van Wolverhampton Wanderers, Roy Swinlbourne, slechts één doelpunt achter op Jezzard. Swinbourne plaatste Zaterdag twee treffers tegen Manchester United, het geen niet wegnam, dat zijn club met 34 verloor. De United, waarin de 17-jarige captain van het Engelse jeugdelftal een uitstekend debuut maakte als linkshalf, stond vijf mi nuten voor het einde nog met 23 achter. Maar de nieuweling Doherty zorgde nog voor de gelijkmaker en

Leidse Courant | 1955 | | pagina 12