Drie dagen feest bij opening van de nieuwe Alphense brug Raad van Leiderdorp werkte agenda in een vlot tempo af JltadeócfaauL af fcCediayveiCing, U kunt niet alles weten ZATERDAG 8 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Ofschoon de autoriteiten het nog niet volkomen eens zijn over de offi ciële datum voor de opening van de nieuwe Alphense brug, kan toch bij na met zekerheid worden aangeno men, dat het of 3 of 10 November zal zijn. Verlopen de plannen volgens bere kening, dan zal het 3 November zijn, doen zich tegenvallers voor, dan moei men er rekening mee houden, dat het een week later zal vallen. De reclame-commissie uit de beide middenstandsverenigingen werkt nauw samen met het gemeentelijk comité, dat een aardig driedaags feestprogramma heeft ontworpen, waarin het officiële, dat uiteraard tot de competentie van het gemeente- stuur behoort, als inleiding is inge past. Van deze plannen werden de grote lijnen gisteren bekend ge maakt door mr. J. Loef, die secreta ris is van het grote comité. De officiële opening van de nieuwe brug wordt voorafgegaan door de offi ciële sluiting van de noodbrug. Daarna begeven de autoriteiten zich met de motorpont, welke de oeververbinding onderhield van de Julianastraat naar de Raadhuisstraat, naar de nieuwe brug, welke dan zal worden neerge laten. Een muziekkapel zal voor mu zikale omlijsting zorgdragen, herau ten op de torentrans van de Ned. Herv. kerk in de Julianastraat zullen de opening aankondigen, terwijl schoolkinderen van de drie laagste klassen van de lagere scholen ballon nen de lucht in zullen laten gaan. De verst neerkomende ballonnen worden met een prijs beloond. De opening zal tevens vergezeld gaan van het loeien van de sirenen van de pl. industrieën. Hoogstwaarschijnlijk zal het een en ander omstreeks 3 uur op een van de twee te verwachten Donderdagen plaats hebben. De muziekkapel maakt daarna een rondgang door de gemeen te. Gevraagd zal worden de scholen die middag vrijaf te geven. In het centrum van de gemeente zullen en kele vermakelijkheden worden opge. steld, alsook een poffertjes- en olie- bollenkraam. Elke avond zullen de Aarlanderveense en de Alphense mu ziekcorpsen concerteren en of muzi kale rondgangen verzorgen. Misschien wordt nabij de brug, aan de zuid westelijke kant een muziektent opge steld. Feestverlichting. Des avonds (Donderdag) zal een fakkel-estafette worden gehouden door de plaatselijke sportverenigin gen, vanuit de vier hoeken der ge meente naar het plein voor de Ned. Herv. kerk t/o de brug, waar bij aan komst een gasvlam door de lopers zal worden aangestoken. Dit zal tevens het sein geven tot het ontsteken van de feestverlichting, aan de lage zijde vanaf de Koningin Julianabrug tot de Concordiastraat, aan de hoge zijde vanaf de Zaalbergstraat tot en met het postkantoor. De Pieter Doelman straat, waarin de brug ligt, la-ij gt uiteraard een extra verlichting en versiering aan bruggehoofden. Het plan is ook om enkele gebouwen in de gemeente in flood-light te zetten, vermoedelijk het raadhuis, museum en de Ned. Herv. kerk. Het ligt in de bedoeling van de middenstand om de feestverlichting te laten branden tot en met het Sint Nicolaasfeest, in wel ke periode speciale attracties de aan dacht zullen vragen. De feestverlich ting zal voor onze gemeente iets ge heel nieuws inhouden en bestaan uit slingers in de lengte van de straten en in de breedte, halve bogen, zuilen en ornamenten. Het een en ander wordt verzorgd door een ter zake des kundige firma, die o.a. een groot aan deel heeft gehad in de verlichting van de stad Eindhoven in September t.g.v. de elfde bevrijdingsfeesten van het zuiden, een verlichting die hon derdduizenden belangstellenden heeft getrokken uit binnen en buitenland. Voorts zal gedurende de drie ope- nings-feestdagen een Amsterdams draaiorgel' dag en avond voor een feestelijke stemming zorgen. Gedurende de drie dagen zullen alle winkels ook in de avonduren ge opend zijn. Vossenjacht. Zaterdagmiddag wordt op het marktterrein een standwerkerscon cours gehouden en een speurtocht langs de étalages door de gemeente heen worden georganiseerd voor de kinderen, terwijl des avonds voor de ouderen een vossenjacht wordt gehou den. Zowel voor de speurtocht als voor de vossenjacht worden fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Van de burgerij wordt geen gelde lijke bijdrage in de feestviering ge vraagd. Wel wordt verwacht dat een ieder het gewenste enthousiasme zal opbrengen om de plannen volkomen te doen slagen. Ter gelegenheid hiervan worden lepeltjes vervaardigd met de oude en de nieuwe Alphense brug in beeld. Aan de lepeltjes-actie werd een lote rij verbonden ten bate van het uni form-comité. Als tegenprestatie zul len de muziekverenigingen belange loos medewerking aan het feest ver lenen. De kosten worden bestreden uit bijdragen van de middenstand, de in dustrieën en de gemeente. Dit programma laat uiteraard vol doende vrijheid over voor particulie ren, individueel of straatsgewijze nog wel iets te doen tot verhoging van de feeststemming door middel van versieringen, verlichting en anders zins. Geboren: Hendrika dr van T. Doe- land en D. de Jong; Johanna dr van C. Geerlof en IJ. G. A. de Jong; Cor nells Petrus zn van A. M. L. P. Ra- velli en C. Bloem; Margaretha Ma ria dr van J. H. C. v. Leeuwen en M. E. Vallentgoed; Edward zn van S. Ton en A. H. de Bruin; Adriana Catharina dr van G. van Weeren en A. de Heus; Daniëlla dr v. D. Krom menhoek en J. v. d. Sluis; Maria Magdalena dr van H. Seijsener en G. C. v. Nierop. Ondertrouwd: Tammo Meijer 27 jr en Aagje den Oudsten 19 jr; Ber- nardus Th. Thijssen 25 jr en Theo dora C. H. Joosten 23 jr; Johannes J. van 't Riet 27 jr en Hendrika den Blanken 27 jaar. Getrouwd: J. H. Schellingerhout en Lenie H. Verschuur; G. Belt en A. M. H. Kleijn; C. v. d. Wijngaard en G. Stapper. Overleden: Arie Rooda 81 jaar; Huberta Rietveld 75 jr, wed. van G. J. Simmerman; Martien v. d. Akker 77 jr; Matthijs v. Zwieten 74 jr; Si mon de Jong 78 jr. HERFSTRIT VAN „RIJNLAND". Aan de goed geslaagde herfstrit van de motor- en autoclub „Rijnland" te Alphen a. d. Rijn hebben 22 auto mobilisten en 8 motorrijders deelge nomen. Er werd gestart bij Hotel „Toor", waar ook de prijzen werden uitgereikt. Bij de afdeling auto's werden we derom eerste de heren N. G. Groot- huyse en T. Domburg met 18 straf- punten. Tweede werden K. den Her tog en A. v. d. Meent met 21 strafpun- ten en 3e. J. Bezemer en G. Vos die 36 strafpunten opliepen. De motorrijders behaalden de vol gende volgorde: le. J. Reyneveld en diens echtgenote, 16 strafpunten, 2e K. Tensen en Fr. van Deuren 81 strafpunten en 3e werden H. Quar- tel en mej. Lankhout met 87 straf punten. De voorz. van MAC, de heer J. J. de Grauw, reikte de prijzen uit en deelde mee, dat de laatste rit voor de competitie in November wordt verreden. Gidsenleidster nam afscheid. Na gedurende 10 jaren de Gidsenbewe- ging te hebben gediend, van gids tot groepsleidster te zijn opgeklommen, heer Guido Jeanne Zwartjes het jeugdwerk verlaten. Zij treedt bin nenkort in het huwelijk en zal dan ook Alphen a. d. Rijn en de Sint Bonifacius-parochie vaarwel zeggen. Het afscheidsfeestprogramma was een herhaling van de stukjes, welke de gidsen en kabouters op 2 Juli voor het voetlicht brachten. Voor die avond n.l. had Guido Jeanne het een en ander voorbereid, doch kon zelf door omstandigheden van het verloop geen getuige zijn. Nu was het een mooie gelegenheid. Zij moest zien, hoe goed het ging. Speciaal voor haar was een af- scheidsvuur (immitatie kampvuur), met leuke stukjes, om beurten van de gidsen, de kabouters, de Guido's en een speciaaltoneelstukje van de kring. Leidster Zwartjes kreeg een ca deau van de beweging, bestaande uit een presenteerblad met twee kopjes en schotels, aangeboden door een van de kabouters. Voor de laatste maal mocht zij zelf de officiële opening doen voor ka bouters en gidsen. Tot slot sprak de aalmoezenier, kapelaan Schrama, een dankwoord tot haar. De raad van Leiderdorp kwam gis teravond onder voorzitterschap van burgemeester K. v. Diepeningen bij een. Bij de ingek. stukken waren o.a. de goedkeuring van Ged. Staten op de begrotingswijziging 1955, betrek king hebbende op de aanleg van een zwembad en sportterrein en een be richt van het hoofdbestuur der PTT, dat voorlopig nog geen publieke te lefooncel in het centrum van Leider dorp geplaatst kan worden. Voorts deelde de voorz. mede, dat in venband met de stichting van een zwembad, een tweede sportveld en een centraal gymnastieklokaal en mede in verband met een verzoek van de gymnastiekvereniging Sparta door B. en W. in studie is genomen de mogelijkheid de sportstichting op andere leest te schoeien, teneinde te komen tot een meer reeële subsi diëring van sportverenigingen. Aan de vereniging voor Chr. ULO- onderwijs zal, wegens stijging van het aantal leerlingen van 80 tot 126, medewerking worden verleend voor aanschaffing van leermiddelen. Daar de wet op het heffen van op centen op de grondbelasting als com pensatie op de algemene huurverho ging is gewijzigd, stellen B. en W. voor de gemeentewet daarmee in overeenstemming te brengen en het maximum te heffen opcenten vast te stellen op 60 voor de gebouwde en 30 voor de ongebouwde eigendom men. In verband met een verzoek be sluit de raad, na een door B. en W. gehouden enquête in andere gemeen te naar de daar bestaande regelingen inzake subsidiëring van het kleuter onderwijs, de subsidie te verhogen van ƒ25.— tot ƒ36,— per kind voor het jaar 1955. De gemeenterekening 1954 ver meldt aan inkomsten voor de gewone dienst een bedrag van 148.271,01; aan uitgaven 1.092.282,61, een voor delig saldo dus van 55.988,40. De kapitaaldienst meldt aan inkomsten ƒ5.028.176,16; aan uitg. 6.047.191,77; een nadelig saldo van 1.019.015.61. Als leden van de rékeningcommis- sie werden gekozen S. v. d. Stoel, G. Schoppen en C. de Graaf. Uitbreidingsplan. Zonder hoofdelijke stemming werd ook goedgekeurd het uitbreidings plan zoals dit laatst was vastgesteld. Op dit plan waren verschillende be zwaar schiften ingediend. Aan enkelen zal, voorzover dit kan gebeuren, zon der aan het plan te veranderen, tege moet gekomen worden, terwijl de overigen ais niet ontvankelijk wer den terzijde gelegd. Ir. Post, als een der medewerkers aan het tot stand komen van het uitbreidingsplan, was op de raadsvergadering aanwezig voor het geven van een toelichting. In verband met het uitbreidingsplan zal aan P. C. den Hollander een schadevergoeding gegeven worden van 17.290 in verband met het af staan van grond, dat in het plan is opgenomen. De heer De Graaf vraagt, of op deze grond niet gebouwd kan wor den, waardoor iets van de vergoe ding terug komt. De voorz. zegt dat deze grond zyn besteming heeft in het uitbreidingsplan en de grond niet duur is. Door deze grond zal het mo gelijk zijn de eenheid van de ge meente bevorderen, zodat deze niet meer in drie delen uiteen valt. De heer v. d. Stoel vraagt dan of het mogelijk is binnen afzienbare tijd iets van het uitbreidngsplan te rea liseren, waarop de voorz. antwoordt, dat het in de bedoeling ligt zo gauw mogelijk de weg door te trekken van het Zijlkwartier naar de Van der Valk Boumanweg. Zodra de gemeen te-architect bestek en tekening klaar heeft kan er worden aanbe steed. De overige punten bleken alle ha- merpunten. Bij de rondvraag vestig de de heer Broxterman de aan dacht van B. en W. op de sloot gs de Berkenkade en verzocht ook naar deze sloot een onderzoek te willen instellen, evenals die langs de Zijloordkade zoals de voorz. reeds .toegezegd had. Op deze laatste sloot kwam de heer Nievaart nog terug in verband met een verklaring in de vorige raadsvergadering voorgelezen en waarin verklaard werd, dat de sloot geheel schoongemaakt was. Volgens de heer Nievaart was slechts vijftien meter schoongemaakt, ter wijl het bebouwde gedeelte langs de sloot zeker 250 meter bedraagt, voorz. zegt toe dit te onderzoeken en in de volgende raadsvergaderingf te zullen antwoorden. BROMFIETSER AANGEREDEN. Gistermiddag omstreeks kwart voor een is aan de hoek Bruggestraat H. Rijndijk een bromfietser het slachtoffer geworden van het ver keer. Volgens ooggetuigen stak de ongeveer 65-jarige bromfietser zon der te kijken de weg over en werd door een auto gegrepen en tegen de straat gesmakt. Met bloedende hoofd wonden werd het slachtoffer, na e:erst door de eerste hulppost van de H. Rijndijk te zijn verbonden door de Eerste Hulpdienst uit Leiden naar een ziekenhuis vervoerd voor nader Onderzoek. De politie stelde een on derzoek in naar de schuldvraag, wel ke vermoedelijk .bij de bromfietser ligt wegens onvoldoende opletten. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door dokter G. A. de Bruijne, Hoofdstraat T, tel. BODEGRAVEN Hanze-vergadering. In Hotel van Haaften kwamen de Hanzeleden onder leiding van voorzitter J. Stol wijk bijeen. Mede aanwezig was de geest. adv. kap. J. Voortwist. Na ope ning en notulen behandelde de voor zitter als voornaamste ingekomen stuk de folder „Een kop groter" van de N.R.K.M.B., waarin melding wordt gemaakt van de oprichting van 'n stichting Kath. Middenstands ontwikkeling. Dit doel zal worden nagestreefd door het organiseren van studieclubs van ten minste 20 deelnemers. Dan volgde een uitvoe rige bespreking van het winterpro- gram. In het centrum wordt geplaatst het punt uit het landelijk program: de middenstander als mens in zijn gezin. Op de avonden van „Onze Pa rochie" zal voor belangstellende le den 50 reductie worden gegeven. De ledenvergaderingen zullen ge houden worden op de eerste Maan dag van elke maand en duren tot uiterlijk 12 uur. Actuele punten kun nen zodoende snel aan de orde wor den gesteld. Kap. J. Voortwist sprak een kort woord betreffende de oprichting van de z.g. Catholica club. Bij de rondvraag kwam o.m. de winkelsluiting voor bakkers en siga renhandelaars ter sprake. Hierna sloot de voorzitter deze matig be zochte vergadering. Gunningen. Door de Prov. Wa terstaat van Zuid-Holland werd aan de fa. Versluis alhier opgedragen het aanbrengen van funderingen en as falt in Rotterdam voor 828.000. Voorts werd door hetzelfde lichaam opdracht gegeven tot het uitvoeren van bestratingswerken en grondwer ken voor de aanleg van het wegge- R/fEN KAN TEGENWOORDIG praktisch geen krant in han den krijgen of er wordt op een of andere wijze in geschreven over „modeshows", een woord, dat in een Nederlandse woorden lijst niet voor mag komen, maar dat elke vrouw direct begrijpt. Een „modeshow" kan zeer uit eenlopend van aard zijn. Men kan er de kleding vertonen, die zojuist is verschenen in de toon aangevende Parijse kringen en die dus heel duur is. Deze de monstratie is alleen bedoeld als een kijkspel, om dus de vrouwen te laten watertanden en om on ze Eva's een idee te geven van de toekomstige vorm en wijze van kleding. Een „show" kan echter even goed alleen bedoeld zyn als een soort publieke verkoop van al lerlei mantels en japonnen van duur tot goedkoop. Hier is meer sprake van een veiling en' de schouw in de betekenis van kijkspel of vertoning staat dan geheel op de achtergrond. Proefstadium. Heeft de echte „móde-show" toekomst en betekenis of moe ten we meer naar de veiling van dameskleding afdalen om het grote publiek te trekken? Is het juist dat de mode-shows nu reeds in de gunst van de meer derheid der vrouwelijke bevol king staan of staan we pas op de drempel van het demonstra tietijdperk voor het vrouwelijk geslacht? De meningen hierover zullen uiteenlopen. Wij geloven dat slechts een grotere minderheid van de vrouwen de mode-shows bezoekt en dat de meesten nog aan het idee moeten wennen, dat zich hier een eis des tijds openbaart. De gedachte breekt langzaam baan, want we zagen ook al aankondigingen van cor- setten-, hoeden- en schoenen shows en een „show voor ver antwoorde meubilering en stof fering". De show bevindt zich nog in een proefstadium. Men weet eigenlijk aan de zijde der orga nisatoren dikwijls niet of men de nadruk moet leggen op de vertoning of op de verkoop. De devaluatie. Oorspronkelijk is de mode show, zoals het woord zegt, op gezet als een kijkspel. De mode koningen lieten hun nieuwste creaties zien en als een der ge fortuneerde koopsters een toilet meteen kocht, ging dit in een bepaalde kring als een lopend vuurtje rond. Het respect voor deze dame onder vriendinnen en kennissen steeg, (waarom kun nen wij niet zeggen). Langzaam begon de „show" te devalueren. Bekende en grote modehuizen zagen hun kans en gingen deze vertoningen zelf or ganiseren met de nadruk op de verkoop. Deze „mode-beurzen" vonden alleen plaats voor duur dere kledingen en goed-gevulde beurzen. Het derde stadium komt pas als het grote publiek er ook ken nis mee kan maken en dat sta dium zijn we nu ingegaan. In elke plaats organiseren de be kende modehuizen thans mode shows, waar ze een bonte rij van kledingmodellen en dito soor ten aan het oog en de beurs van de huisvrouw laten voorbijgaan met de bedoeling, dat beiden ge boeid worden en er zaken wor den gedaan. Er valt iets te leren. Geen modehuis zal een „show" organiseren, zonder dat dit de rente afwerpt in de vorm van een stijgende verkoop. Men kan en behoeft dit zakelijke en eco nomisch gezonde standpunt niet te bestrijden met welk argument ook. Maar wel is belangrijk of er ook werkelijk goede voor lichting wordt gegeven over de wijze waarop kleding moet wor den gedragen en wie beter ge schikt is als koopster voor het een en voor het ander. Wordt een vrouw verrukt door een- bepaalde creatie, dan koopt ze vanzelf ook zonder een uitbundige en dikwijls opdrin gerige reclame. Op zulke demon straties kan de Nederlandse vrouw aangaande kleding iets leren en daar zijn veel vrouwen voor te vinden. Het zou zelfs in menig geval aan te bevelen zyn wanneer er helemaal niets te koop was en alleen maar iets te zien. Naar de leerzame 6hows zul len in de eerste plaats vrouwen gaan, die zelf vinden dat ze niet goed gekleed gaan. De vrouwen, die daar voor zichzelf wel over tuigd van zijn, komen er even eens, want zij zoeken steeds iets beters. Vermoedelijk wordt het bezoek aan de „shows" van de ze categorieën niet aangemoe digd door de man. Er is echter een derde cate gorie vrouw, die dan beslist door de mannen naar de „shows" zou worden verwezen. En dat zijn die vrouwen, die menen steeds goed gekleed te gaan, maar in werkelijkheid een gilde wande lende vogelverschriksters vor men. Ze weten dit zelf niet, lo pen belachelijk rond en de echt genoten zien het wel, maar we ten geen middel om hun vrou wen een goede smaak bij te brengen. Dat kunnen zij dan vinden in de modeshow, die dan zelfs populair wordt bij de man nen (vooral als er niets te koop is!) Bij toenemende welvaart ko men er steeds meer modellen voor kleding in steeds meer soorten stoffen. Maak er eens een keus uit als vrouw zonder goede „modeshow"! Die wijze van voorlichting is nuttig, mits ze op juiste wijze geschiedt. En wat de verkoop betreft, die bij de voorlichting onmogelijk is, deze volgt vanzelf wanneer een modehuis aantrekkelijke en praktische kleding brengt. De kijksters bepleiten de zaak van het modehuis wel zolang bij hun echtgenoten, dat de beurzen van de meeste heren wel open gaan en geheel of gedeeltelijk worden leeggeschud, terwijl de modehuizen volstromen. Het ontwerp van de grote Pampelons op onze illustratie is een reismantel, die wat lijn be treft veel doet denken aan de kleding uit het begin van onze eeuw. Toch zal het opvallen, dat Pampelon deze creatie zo heeft geschapen, dat niemand kan zeg gen, dat zij ouderwets is. Neen, zij is eerder modern, hetgeen vooral werd bereikt door de vorm der mouwen. De zware kwaliteit wollen tweed, die voor deze mantel werd gebruikt, leende zich bij uitstek voor de vorm, die aan de mouw werd gegeven. De nauw sluitende manchet breekt de rechte lijn die de mantel be heerst. Let op de opmerkelijk hoog geplaatste schijnzakken en de hooggesloten kraag. Dit ontwerp voldoet volkomen aan de eisen, die aan een reis mantel mogen worden gesteld. De rechte lijn van de mantel is hiertoe beter geschikt dan een getailleerde mantel of een swag ger. Men heeft niet te veel en niet te weinig ruimte. De nauw sluitende manchetten en kraag zorgén er voor, dat men geen last van tocht heeft, zoals dit met wijde mouwen en open staande kraag dikwijls het ge val is. Een moderne creatie, waaraan men op het eerste oog even moet wennen, maar die doelmatig en elegant is. Beslaan uw brillenglazen als u uit de koude in een warme kamer komt. Tot een zekere warmtegraad is dit euvel te voor komen. Beide zijden van het glas aanstrijken met droge gly- cerine-zeep en dan mei een schoon lapje uitwrijven. Probeer het eens. Glas- en zilverwerk moet men nimmer laten opdrogen, maar direct na het ifwassen afdrogen, het glimt mooier. Moet u andijvie een paar da gen bewaren, wikkel de kroppen in een stuk nat papier. Chrysantenstelen moeten ge spleten worden, voordat de bloe men in het water gezet worden. Theebladeren komen niet mee, als u de theepot even stil in de hand houdt voor het schenken, en dan rustig de kopjes vult. Gipsbeeldjes kan men lijmen met velpon, afgestoten hoekjes bewerken met gupa (in tuben verkrijgbaar). Zodra de gupa hard geworden is, bijkleuren in de kleur van het beeldje. De haren van uw hond zullen mooi glimmen als u ze na het borstelen afwrijft met een stuk fluweel in de richting van de haren. Schuimige citroen- of sinaas appelvla 4 Eieren, 100 gr. basterdsuiker, sap van 2 citroenen samen met 1 dl. water of sap van 4 sinaas appelen en Yi citroen. De eidooiers met de suiker kloppen, het vruchtensap toevoe gen en dit samen onder goed roe ren verwarmen tot de massa gaat binden (vooral niet koken). De eiwitten stijf kloppen en luchtig door de vla mengen, nog even op een zacht vuur verwarmen om het eiwit gaar te laten wor den. De vla nu laten afkoelen en overdoen in een vlaschaal of kleine schaaltjes. >oiiouonon on on on o ii on on on on oti o n o ti on on oh o oiioiioiioiioiionoir deelte SchoonhovenBergambacht. Totaal bedrag 430.000. Te Utrecht slaagde dezer dagen de heer A. de Balvert voor het vak diploma Cafetariahouder. De medische dienst voor het ko mende weekeinde zal worden waar genomen door dr C. A. van Beek; Zaterdag Zr. v. Wijk, Stationsweg 7 en Zondag Zr. v. Koeverden, Noord straat 48. HAZERSWOUDE Geb.: Aartje, d. v. L. Duiker en A. de Heer. Overl.: den Haan, Abramina 84 jr. weduwe van v. Luijk, Jeremias Na- both. ROELOFARENDSVEEN Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij „St. Pancratius". In de Pancratiuszaal kwam de Ond. Brand waarborg Mij. „St. Pancratius" voor haar jaarlijkse alg. ledenvergadering bijeen. Vporz. J. L. Bakker mocht in zijn openingswoord, naast het voltal lig bestuur en pastoor D. Schoenma ker, ruim 40 leden een welkom toe roepen. Uit het jaarverslag van de secr. penningm. Joh. J. v. d. Meer bleek, dat het 45ste boekjaar was af gesloten. Het aantal aangegeven schadegevallen tussen haakjes de cijfers van vorig jaar beliep 48 (56). De uitgekeerde brandschade 1297,37 1302,70). Terug van her verzekering 563.85, aldus ten laste van eigen maatschappij 733.72. Het verzekerd kapitaal is met 779.830, toegenomen tot 13.402.400 Aan tijdelijke verzekeringen werden ingeschreven 241.000 183.G50). W Binuitwr Jl e" en Het ledental nam met 27 leden toe. lot slultinB der vergadering. leend om 45 van de over 1954-'55 geheven voorschotpremie aan de le den te restituéren, dit zoals in art. 42 statuten is vastgesteld. De gratis verloting van een brandblusapparaat werd gewonnen door de heer* Jac. J. v. Klink. In de rondvraag bracht de heer Heemskerk dank aan het bestuur voor de correcte en gunstige afwik keling der brandschade bij voorge komen branden. Tot slot sprak voorz. Bakker woorden van dank voor be langstelling en vlotte afwerking der agendapunten, en ging hierna over Het ledental nam met 27 leden toe, waardoor het totaal thans 921 be draagt.. Het aantal polissen is met 42 toegenomen tot in totaal 1332. De totaal telling der balans beliep 109.848,17 en der alg. verlies- en winstrekening 23.645,79, terwijl het winstsaldo 8.727,06 groot was. Bei de werden door de ledenvergadering goedgekeurd. In het bestuur zagen de heren J. L. Bakker en Jac. v. d. Poel zich herkozen. Het bestuur werd machtiging ver- Prijskaarten óuden van Dagen. Door het comité „Ouden v. Dagen" werd op de wekelijkse bijeenkomst in de parochiezaal deze keer een wedstrijd georganiseerd in prijskaar ten. Begrijpelijk was hiervoor veel belangstelling. De uitslag werd: 1. C. Loos Hz. en D. v. d. Zwet Jr.; 2. Corn, van Veen en Joh. Castelein, 3. M. A. Otten en P. Koek Jacz.; 4. Dug. Elstgeest en D. v. d. Meer Jr.; 5. Jaap Koek en M. Hoogenboom Dz.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5