Burgemeester van Leiden met haring en wittebrood naar Haarlem BIOSCOPEN Twee nieuwe Bisdommen in Nederland HUIBERS Handel koel en gereserveerd op eerste gladiolenveiling Gistermiddag geblust DANSEN ZATERDAG 8 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Leidens burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, heeft in gezelschap van wethouder D. van der Kwaak en de heren mr. P. H. J. de Ruyter de Wildt en E. W. Wichers Rollandet, respectievelijk voorzitter en secretaris van de 3 Octobervereniging gisteravond in de sociëteit van de Haarlemse afdeling van de Bond van Oud-illegale Werkers Leidens ontzet gevierd. De oud-illegaliteit in Haarlem ziet een zo sterke principiële overeenkomst tussen het beleg van Leiden en de strijd om de bevrijding in de jaren 19401945, dat de 3 Octobervereniging in die kring een jaarlijkse traditie is geworden. Omdat het ditmaal de tiende keer was werd aan de viering een min of meer officieel karakter gegeven door de aanwezigheid van de burgemeester van Leiden. Na de toespraken en een opvoering van het spel „Beleg en Ontzet van Leiden" reikte Leidens burgemeester haring en wittebrood uit. Alles bij elkaar is het festijn toch niet zo officieel verlopen. Het bleek al spoedig, dat de Haarlemmers zich meester gemaakt hadden van de sfeer, die de viering van 3 October zo bijzonder kenmerkt. De oud-illegale feestgangers ston den onder aanvoering van ds. J. Eronsgeest, die in een geestrijk toe spraakje het gezelschap uit Leiden welkom heette. Hij memoreerde zijn ontmoeting met de heer Van Kin schot, die na enig aarzelen zijn ja woord had gegeven om naar Haar lem te komen. Tussen Haarlem en Leiden zijn in.de lo.op der eeuwen wel bijzonder goede banden gesmeed. Nog kort geleden is een dergelijke band tot stand gekomen, toen men in het Rijnlandhuis aan de Breestraat te Leiden ontdekte, dat in Haarlem lieden woonden, die belastingplichtig v/aren aan Rijnland! Ds. Bronsgeest zei voorts, dat 3 October in de Haar lemse BOIW steeds met groter plezier gevierd wordt. Burgemeester Van Kinschot herin nerde aan de grote welwillendheid, waarmee de stad Haarlem na het be leg van 1574 Leiden is tegémoet ge- T.&D. fabriekscomplex verkocht Nadat het T. D.-fabriekscomplex dat begrensd wordt door de Middel stegracht (evenzijde), Hooigracht en. Oude Rijn, de vorige week in bod was gezet voor 372.680, vond gister avond in het Venduhuis der Notaris sen onder grote belangstelling de af- mijning plaats. Na verschillende afmijingen in di verse percelen, stond dit complex voor 430.836 in bod. Bij de eindcom- binatie mijnde de heer B. J. Huurman q.q. te Leiden af met 42.000, zodat het gehele complex voor 472.836 werd verkocht. De' heer Huurman kocht 't complex voor een opdracht gever, wiens naam hij nog niet mocht noemen. treden, toen zijn raadhuis dringend om een nieuwe gevel vroeg. Haar lems bouwmeester Lieven de Key ontwierp voor het ontluisterd stad huis een nieuwe facade, waarvan de glorie zo groot was, dat zij na de brand in 1929 in dezelfde trant werd opgetrokken. Voorts hebben de ste den Haarlem en Leiden gezucht on der de Spaanse dwingelandij, maar Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot en zijn ambtgenoot de heer P. A. van der Werff tijdens het veror beren van het traditionele gerecht, waarmee het ontzet van Leiden ge vierd wordt. Gisterenavond was bur gemeester Van Kinschot eregast bij de Haarlemse afdeling van de BOIW, die telkenjare Leidens ontzet viert. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „Optische Rotatie en Molecuul- structuur", de heer H. Looyenga, ge boren en wonende te Wassenaar; tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Enkele be schouwingen over de waardering van het incourante aandeel voor de wet op de Vermogensbelasting 1892 en de Successiewet", de heer K. V. Antal de Felsögellér, geboren te Budapest en thans wonende te Voorschoten. Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht mej. M. Quint te Heem stede, mej. J. A. Arndt te Den Haag en de heren H. Evelein te Oegst- geest; D. A. Majoewsky te Arnhem; J. Barendsten te Aerdenhout; C. A v d. Burg te Haarlem en P. F. J. Mat- la te Aerdenhout; voor het Voorbe reidend Kerk-examen de heren K. v. Otteren te Leiden en P. Jansen te Leiden; voor het. doet. examen Ge neeskunde II, mevr. C. M. E. Gieben 'Mees te Amsterdam; mej. J. D. R. Wijnia te Oegstgeest en de heren F. Almekinders te Leiden; P. B. den Bakker te Vlaardingen; P. B. Bekke ring te Assen; A. J. R. Koumans te Lochem; G. A. J. van Olden te Lei den en J. M. Wilensky (USA); voor het Semi-artsexammen mej. E. van Strijen te Den Ha3ig en de heren F. P. T. H. Holtzeger te Den Haag; H. Mass (USA) en O. R. Rombourts te Bloemendaal; voor het artsexamen, mej. H. J. Koops te Dordrecht en de heren R. van Furth te Den Haag; K. N. van Herqel te Hilversum; H. Kau- lesar Sukul te Leiden en J. B. Wilter- dink te Leiden. ook hebben beide plaatsen de knoet van de Duitse overheersing over zich voelen gaan. In een eenvoudig spel, waarbij de genodigden de rol van horigerënde Leiden aars was toebedeeld, voltrok ken zich nog eens de gebeurtenissen uit het roemruchte jaar 1574, waar in aan burgemeester P. A. van der Werff zulke bijzondere zware eisen werden gesteld. Deze Leidse burger vader overhandigde aan zijn. collega, de heer Van Kinschot, bij het einde van het spel een pollepel, die de dienstbaarheid van de Haarlemse Leidenaars moest symboliseren. .Geeft het volk brood en hutspot" waren de laatste woorden van bur gemeester Van der Werff, voordat hij zich .terugtrok in het grijs verleden. Enkele ogenblikken later ging de heer Van Kinschot over tot he1 uit reiken van de haring, daarin ijverig bijgestaan door jhr- Van der Does, heer van Noordwijk, en enkele per soneelsleden van burgemeester Van der Werff, die toch nog tijd en gele genheid had gevonden om samen met zijn opvolger een haring te verorbe ren. Agenda Leiden ZONDAG: Ned. Kath. Bond van Werkmees ters 8.45 uur v.m. kapel Oude Vest 45, ontbijt bovenzaal café „De Kleine Burcht" waaronder uitreiking ere- insigne aan H. Vogelzang (25 jaar lid). K.A.V.-vrouwen. Maria-moeder ochtend. H. Mis 8 uur v.m. Harte- brug, waarna ontbijt in St. Antonius Clubhuis. MAANDAG. Den Burcht: Filmavond over emi gratie, 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Aandeel houdersvergadering Boekhandel en Drukkerij v/h E. J. Brill N.V., 11.30 uur voorm. Gem. H.B.S. (Burggravenlaan): K. en O.-cursus Fotografie door dr. A. W. Groenewegen, 7 en 8.30 uur nam. H.K.W. Bijeenkomst Gulden Vlies 8 uur nam. Foyer Stadszaal. Opening Verkeers-propagandaweek 3 uur nam. Foyer Stadszaal. blNSDAG. Casino-theater: K. en O.-filmstu diekring „Welkom, mr. Marshall", 9.15 u. nam. Diocesane gerepatrieerdenzorg. Contactavond 8 uur nam. Harmonie. WOENSDAG. Schouwburg: K. en O. Cabaret Wim Sonneveld 8 uur nam. Rozenkranskruistocht St. Petrus- kerk 6.45 nam. Natuurvriend Geb. Steenschuur 6, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waarge nomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waar genomen door de doktoren: Gaas beek, Kortmann, Lahr, Postel, Schae- fer, Teeuwen. Leiden onder Bisdom Rotterdam? In de Osservatore Romano van heden ls het volgende bericht opgenomen: Zijne Heiligheid de Paus heeft zich verwaardigd In Nederland op te richten de twee volgende bisdommen, n.l. dat van Groningen en dat van Rotterdam. Door het territorium af te schelden resp. van het aartsbisdom Utrecht en van het bisdom Haarlem, worden de nieuwe bisdommen tege lijkertijd suffraganen van de metropolitane zetel van Utrecht. 1 il\ Bij alle pessimisme over de wo ningbouw in Leiden, die in een ar tikel in dit blad nog eens onbarm hartig wordt belicht, is er hier een bericht, dat de burger weer enige moed kan geven. De aannemersfir ma uit Gouda IJssëlstein is deze da gen begonnen met de voorbereidin gen tot de bouw aan de 10-verdleplng torenflat, die op het open terrein langs de Kanaalweg zal verrijzen. Over veertien dagen begint men met het heiwerk. De bouw van de torenflat zal on geveer anderhalf jaar duren. In Mei of Juni van het jaar 1957 zal de flat dus wel voor bewoning gereed zijn. Kappers in de Lichtstad. Met de kappers gaat het sneller opwaarts, op het moment vertoeven in Parijs kappers(sters) uit Leiden en omgeving, leden van de Techn. Kappersclub, die zich aldaar tijdens het grote'Festival de la Coiffure over de modernste kapsels laten voor lichten. Het zijn de heren: Van den Berg (Wassenaar); H. v. Bellen (Oegst geest); mej. Smittenaar (Leiden); de heer en mevr. v. Tongeren (Leiden); en de heren v. d. Horst (Alphen); Snel (Alphen) en Barendsma (Kat wijk a. zee). Feestavond. Ter officiële opening van het win terseizoen heeft de personeelsvereni ging van Sikkens Lakfabrieken N.V. te Sassenheim op Vrijdag 7 October j.l. een drukbezochte toneelavond ge organiseerd in het Sint Antonius Clubhuis te Leiden. Opgevoerd werd het blijspel in twee bedrijven „Per Luchtpost" van Norman Krasrua, dat door de talrijke aanwezigen tot de slotzin geboeid heeft. Na afloop was er bal, waarvan de muzikale verzorging berustte bij het orkest „The Black Stars" onder lei ding van M. de Zwart. OEGSTGEEST Te Oegstgeest wordt de Zondags dienst waargenomen door dr. Hugen- liolz en mevr. LanenBaron. Haarlemmerstraat 123, Lelden voor Wat lezers schrijven R.K. HARMONIEKAPEL. Met verwondering en trots stond ik op de feestdag 3 October naar de R.K. Harmoniekapel te kijken. Mij was verteld dat zij er niet meer was. En wat zag ik een keurig en behoorlijk bezet korps. Maar ik vraag mij wel af: had dit korps nog niet groter kunnen zijn voor een stad als Leiden met zijn 30.000 katho lieke inwoners. Waarom katholieke muzikanten wordt gij geen lid van deze vereni ging? Waarom zovelen die de muziek machtig zijn zioh niet aaneen slui ten, dan zouden wij met de volgen de 3 Oct. een van de grootste en mooiste korpsen hebben van Leiden. Kom sluit u aan en geef u nog he den als lid op. En ik weet zeker, dat de vereniging u dankbaar zal zijn en laten zij die sympathiseren met dit korps dit steunen door donateur of donatrice te worden, of door het ge ven van een gift ineens, waardoor zij de Leidse R.K. Harmonie de ge legenheid geven zich meer en meer te ontplooien en een sieraad te wor den voor de kattolieke Leidse bevol king. L. J. H. „Heren, kom bij!... Déze oproep klonk gisteren door een der hallen van de H.B.G., de Lissese bollenvei- ling aan de Grachtweg. En de han delaren, de exporteurs, de kwekers en de belangstellenden klommen de stenen trappen op; namen plaats in de ruime veilingzaal en wachtten ver volgens op de dingen, die komen gin gen. Er was toch wel een tikkeltje spanning in de zaal en het betrof hier dan ook geen bollenveiling-zon- der-meer. Want gisteren startte de H.B.G. het gladiolenseizoen 1955 1956. Het zou ongetwijfeld zwaar overdreven zijn te beweren, dat alles wat kweker was, na afloop der vei ling in een bovenste-beste stemming naar huis is gereden, omdat er zulke verbluffend-beste prijzen waren be steed. Integendeel: de handel toonde zich nogal koel en gereserveerd. Men had trouwens niet anders ver wacht. Na de warme, groeizame zo mer en met een behoorlijke uitplant in vergelijking met verleden jaar, zul len er straks, zo zeggen de expor teurs, meer dan voldoende dikke gla diolen komen. Of deze theorie inder daad voor 100 pet. juist is, dat zal eerst straks blijken. Van de zijde der IN DE LEIDSE Casino. „Achter kloostermuren" Ls geen film, welke pikante onthul lingen doet uit het verborgen leven van kloosterlingen, maar 'is eenvou dig de geschiedenis van een man, die wegens de woningnood geen onder dak kan vinden en zijn toevlucht zc-ekt in een verlaten klooster. Hij trekt erin met vrouw en kind en de geschiedenis zou geen stof voor een film hebben opgeleverd als het kloos ter verlaten was gebleven. Maar dat gebeurde niet, want de door de oor log verdreven zusters kwamen terug. De man een in de oorlog en in krijgsgevangenschap verbitterd mens weigert heen te gaan en de moe der-overste neemt hem in bescher ming. Het gezin, dat behalve een ta melijk a-sociaai gezin bovendien vrij koppig en rumoerig is, maakt het de zusters niet bepaald gemakkelijk, maar de priorin is een verstandige vrouw met een groot hart en zij weet de vei'bitterde man tenslotte klein te krijgen en tot een goed mens te ma ken. Eén en ander via een reeks voorvallen, waarbij drank en spel een voorname rol vervullen. Een aan trekkelijke bijzonderheid van deze film is het spel van de kleine Peter, een peuter van 'n jaar of vier, vijf, die niet alleen het hart van de zus ters verovert, maar ook de toeschou wers doet schateren van het lachen. De film is toegankelijk voor perso nen boven de 18 jaar. Lido. Danny Kaye is de held van het ogenblik in Nederland, niet in het minst door het bezoek, dat deze Deense filmsier op het ogen blik aan ons land brengt. Tegelijker tijd worden ter gelegenheid van dit bezoek in verschillende steden films gedraaid, waarin hij optreedt. Danny .Kaye is vooral bekend uit de film Hans Christian Andersen, waarin hij zijn roem als jeugdvriend bevestigde, in de film „Danny Kaye Won derman" zien we hem op voortreffe lijke wijze als dubbelfiguur. Hij wordt als Buzzy Bellew, conferen cier en danseur in een New Yorkse nachtclub, vermoord door twee hand langers van de beruchte gangster Jackson, wanneer hij getuigeis moet gaan afleggen in een beruchte moordzaak. Zijn tweelingbroer, een boekenwurm van formaat, moet dan zijn taak overnemen. De geest van Buzzy vaart dan in hem en we zien de boekenwurm in allerlei dolver makelijke situaties, waarbij( het ge heel een interessante kijk geeft op de mogelijkheden, die de trucfoto's bieden. Danny Kaye speelt zijn lang niet gemakkelijke rol omdat hij dikwijls in de onmogelijkste situa ties verkeert voortreffelijk, zó zelfs, dat het geschater onder de toe schouwers telkens luide weerklinkt. De film is door de K.F.C. gekeurd voor 14 jaar. Luxor. Waarschijnlijk hebben de Amerikanen met de verfilming van Waltari's boek „Sinuhe, de Egyp tenaar" gewacht tot zij het breed konden zien en wij de avonturen van de medicijnman dus in cinemascoop konden bekijken. Een andere reden voor het lange uitblijven van een ver filming van het beroemde boek is bijna niet te vinden- Het bevat im mers naast een verrassend goed tijds- spectakelfilm k la Cecil de Mille. De geschiedenis van de medicijn man, die van de goot tot de troon op klimt om daarna terwille van een vrouw het slijk weer op te zoeken, is in het boek ingebed in een tijds- en milieuschildering, die waarschijn lijk even onwaar als fascinerend is. De film heeft echter de ruwste brok- zorgvuldig uitgekozen en over goten met het franje van de dollar de glamour van de technicolor. Tussen al deze min of meer hartige kost in loopt de brave Sjnuhe en mompelt zijn wijsheden, bijgestaan door een verwarde Pharao en tegen gewerkt door vrouwen en onverla ten. Het boek is dik, maar men leest het achter elkaar uit: de film is lang en duurt lang. Toegang voor strikt volwassenen. Rex. „El Tigre, de vurige" neemt ons mee naar Santa Fé in Mexico, waar prinses Lucia verblijft, een kleindochter van Philips III van Spanje. Wanneer Philips evenwel sterft, is het zaak voor de prinses om naar Spanje terug te keren, maar dat is in de gegeven omstandigheden geen eenvoudige taak. Zij moet nl. reizen ofwel door het gebied van een gouverneur, die een politieke tegen stander is, ofwel door een gebied, dat „vergeven" is door vijandige India nen-stammen. De prinsese kiest het laatste en daarmee is het gegeven van de film bepaald. Het gaat er dan ook spannend naar toe, reden waarom de leeftijdsgrens is gesteld op' 14 jaar. Trianon heeft-de „Koning dei^ ma- kwekers hoort men niet zonder na druk beweren, dat het met die beste oogst z'n vaart niet zal lopen. Het ge was is op vele plaatsen lang niet zo goed als men had verwacht, zo zeg gen zij. Wat er van al die geruchten waar is, zal over enkele weken wel duidelijk worden, wanneer de gla diolen allemaal in de schuren zullen liggen. Men zit namelijk nog volop in de rooierij. In ieder geval was het duidelijk, dat de handel op zo'n eerste veiling rustig de kat uit de boom zou kij ken onder het edele motto: lang zaam aan, dan breekt het lijntje niet. Zoals gebruikelijk was de aanvoer nog niet groot en een niet onbelang rijk deel van de knollen, zo heette het, kwam uitBrabant. De nij vere handelaren hebben daar name lijk een nieuw gebied „ontdekt" en daar de nodige liters kralen en heel wat plantgoed van gladiolen in die contreien geplaatst. Beste veertienen van Gold Dust verwisselden gisteren van eigenaar voor 4.05 per 100, 12-14 noteerde 3.30. Voor Mansoer werd resp. 4.- en 3.20 gegeven. Veertienen van Hawaii deden 3.75 en 10-12 1.1 Acea Laurentia lag in dezelfde koers: veertienen voor ƒ4.05, 12-14 voor 3.20 en 10-12 voor 1.80 per 100. Rose van Lima noteerde voor veer tienen 4.10, voor 12-14 3.en voor 10-12 2.05 per 100. Twaalven van Al- lard Pierson gingen van de hand voor 3.15 en tienen voor 1.70. Van Jo- hann Strauss waren een paar mooie partijen aanwezig. Veertienen van de ze gewilde rode gladiool verwissel den van eigenaar voor 3.80 en 3.85, voor 12-14 werd 3.05 besteed, voor 10-12 van 1.75 tot 1.90 en voor 8-10 ƒ0.60 en 0.65 per 100. De kwekers die gedacht hadden voor Sneeuwprinses beste prijzen te maken, kunnen dit wel uit hun hoofd laten. Deze variëteit, die ook verle den jaar voortdurend tot de laagst genoteerden behoorde, is dit voorjaar niettemin weer in een veel groter hoeveelheid uitgeplant dan verleden jaar, zo hebben de statistieken ver teld. Mooie 12-14 kon nu niet meer halen dan 1.50 per 100, 10-12 kwam aan f 0.95 en 8-10 kon nauwelijks aan 0.60 komen. Twaalven van Prins Carnaval brachten 2.75 op, 10-13 ƒ1.35 en 8-10 ƒ0.65 per 100. Twaal ven van Modern Times noteerden 2.tienen 1.50 en 8-10 0.50. Java lag in dezelfde koers. Van de beken de rose Leeuwenhorst gingen de twaalven van de hand voor 3.10, ter. wijl tienen van deze soort 1.60 ver kregen. Joh. Wagenaar (12-op) deed ƒ3.50, 10-12 ƒ1.80 en 8-10 ƒ0.85. Zo zette het gladiolenseizoen dus niet in met bepaald hoge prijzen, Maar de bollenhandel is een van de meest onberekenbare takken van be drijf, die men op dit ondermaanse kan vindan. En er is niemand, die kan zeggen hoe over enkele weken beeld alle ingrediënten voor een Voor personen boven 14 jaar. nege" nog een week gelegenheid ge-1 stand zaken zal zijn. Hier geven om zijn gouden stem te laten ?eldt immer: t kan vriezen en 't kan horen en zijn gewaagde kunsten Sr ooien. Alles is echter gebaat met de nok van het circus te ver tor. Brand te Alblasserdam In Alblasserdam is de rust weer gekeerd. Omstreeks vier uur gister middag was alle gevaar geweken en was de brand in de zuurstoffabriek geblust. De brandweer van Alblas serdam, die zonder assistentie het vuur had weten te doven, kon toen inrukken. De omliggende huizen, die als voorzorgsmaatregel waren ont ruimd, zijn daarna weer door de be woners betrokken. Het Haagse gerechtshof bevestigde de gevangenistraffen, waartoe zeven leden van een Dordtreohtse familie waren veroordeeld wegens meineed in een verduisteringszaak tegen een oom. De vier broers B. en een zuster hielden elk twee maanden gevange nisstraf, twee schoonzusters elk twee maanden. De proc-generaal had gevangenis straffen van zes maanden tot ander half jaar geëist. „Over de wijze, waarop de bevrij ding in 1956 zal worden herdacht, is nog geen beslissing genomen", aldus verklaarde premier Drees gistermid dag in de Tweede Kamer. „Wel staat uiteraard vast dat de 5de Mei zal wor den gevierd. Maar nog niet is besloten of dan al of niet vrij-af gegeven zal worden. IN BAD DOOR STROOM GETROFFEN. De 45-jarige mevrouw C. A. Stof fels uit Amsterdam-Oost is gister avond tijdens het nemen van een bad door electrisohe stroom getroffen en overleden. Boven het bad stond op een plank een electrisoh kacheltje. Haar man en dochter hoorden plotse ling gillen. Het kacheltje was in het bad gevallen, dat daardoor onder stroom was komen te staan. De man die het kacheltje wilde grijpen kreeg, toen hij met zijn hand in het water kwam een schok. De dochter trok daarop de stekker uit het stopcon tact. De pogingen van een dokter om de levensgeesten op te weken hadden geen resultaat. Muiterij in Frankrijk In de kanonnierskazerne te Rouaan is het gisteren tot muiterij gekomen, toen een groep Franse reservisten naar Noord-Afrika zou vertrekken. Ongeveer 100 man van de 700 weiger den in de vrachtauto's te stappen. Zij sloten zich in de kazerne op en er ontstond tumult, toen de militiare politie geroepen werd. Toen de fabrieken in Rouaan 's avonds sloten, trokken verscheide ne honderden arbeiders naar de ka zernes, bemoedigende woorden voor de muitende soldaten schreeuwend. Het politiecordon werd met stenen bekogeld. Eén politieman werd daar bij gewond. De politie maakte na een felle schermutseling, waarbij zij traan- iede rijzen, zonder dat deze te hoog j gas gebruikte een eind aan de demon voor de export. stratie. LEEUWARDEN. 7 Oct. Kaas. Gouda volvet 2.29—2.31, Edammer 40 plus 2.112.14, broodkaas -10 plus 2.142.16, stemming redelijk. KATWIJK A.D. RIJN 7 Oct. Groen te. Bloemkool A 2956, Bloem kool B 1528, Bloemkool C 917, Waspeen A f 916, Waspeen B 6 11, Bospeen ƒ1427, Breekpeen 4.90—12.60, Groene kool 7.50—3.30, Rode kool 8.90—10.80, Pronkbonen 37—49, Snijbonen 89—103, Prin- cessebonen ƒ7196, Sla ƒ38.10 An dijvie ƒ6.1010.10, Tomaten A ƒ23— 25, Tomaten B 2328, Tomaten C 2021, Augurken 1428, Kroten 5.108, Uien 14.30—14.50, Kervel 4.504.60, Peterselie 3.50- -4.20, Krulpetersélie 3.604.50, Selderie 5.605.80, Knolselderie 1921. van een gezin, dat rampspoed, al- ROELOFARENDSVEEN, 7 Oct. Bloemen. Asp. Plumovis 2353, Freesia's 37—82, Chrysanthen tros: Horwood 3964, Chatsworth 1020, Shirley 32—59, Beryl 49—72, Cruin- ron Champion 39—61, Chastity 27 51, Oldland Scepter 3161, Mosquito 14—29, Bright Eye 16—31, Silvia Rally 3971, Precose 2439, Wendy 21—37, Asters 21—34, Dahlia's 6—21 p. bos; Chrysanthen stuks: South down Pink 13—19, Gift 12—19, Ml- goli 9—13, Millersdale 614, Lumina 1017, Champion 10—20, Perfection 1523, Mary Mona 711, Minerva C11, White Yoy 1624, Daydream 713, Fred-Yule 10—19, Am. Anjers 1629 p. stuk. Groente. Aardbeien 2e oogst 79122, id. afw. 3955 p. 2 ons doos; kropsla I 7.2010,idem II 3,00— 6 80, tomaten A 35,0045,00, idem 6 31,00—39,00, idem C 25,00—35,00, idem CC 20.00, idem bonken 20.00— 26,00, kassnijbonen 79.00—92,00, idem stek 41.0059,00, pronkbonen 22,00 42,00, stokprinsen 70,00—83,00 p. 100. Gevraagd R.K. HULP IN DE HUISHOUDING voor dag en nacht, zelf standig kunn. werken en een WERKSTER v. 3 ochtenden per week. Mevr. VAN CLEEF. Haarlemmerstraat 172. Aanmelden 's avonds na 7 uur. in het parochiehuis te VOORHOUT ZONDAG 9 OCTOBER. Aanvang 7.30 uur. Toegang uitsluitend R.K.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3