DUINSTREEK AVONDRUST |o-K.V.P. van Warmond hield een interessante politieke avond Wintersluiting van cafés van 10 op 11 uur gebracht L.T.B.-kring Duinstreek ZATERDAG 8 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 HILIEGOM IN „BOLLENDAM" REGEREN SCHOUT EN SCHEPENEN. Vrijdagavond opende „Bollendam" haar poorten. Voorafgegaan door het R.K. Harmoniekorps „Crescendo" kwamen schout en schepenen geze ten in open landauer Hillegom bin nen, om daarna bezit te nemen van het binnen Hillegom gelegen ,.Bol- lendam", dat te vinden is in „Tres long". Daar aangekomen werden zij begroet door een grote menigte en de burgemeester van Hillegom jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden, die mede ter verwelkoming aanwezig was richtte zich tot de sghout en schepenen. Hij was aan vankelijk geenszins Van plan om zo maar dit in bezit nemen van een deel der gemeente te aanvaarden, maar vertrouwende op het wijs beleid van schout en schepenen was hij wel be reid om gedurende enige dagen zich er in te schikken dat er in „Bollen- dam" -geregeerd zou worden door schout en schepenen. De schout, de burgemeester beant- woordende, meende hem volkomen gerust te kunnen stellen en verklaar de dat deze enclave „Bollendam" ge naamd, gelegen in het gebied van Hillegom geen vijandelijk kamp wenste te zijn, maar een oord waar gezelligheid en ple-'iermaken het hoofddoel zou zijn. Na deze weder zijdse kennismaking maakte het mu ziekcorps Crescendo een rondmars over het terrein van „Bollendam", dat in oud-Hollandse trant in de gro te zaal van „Treslong" is opgebouwd en waar 22 zakenlieden hun stands hebben. Op deze zakenbeurs is voor elk wat wils. Daarnaast zijn er stands voor vermaak, waar men na de za kelijke kant te heben bekeken uren kan vertoeven zonder zich te verve len. Behalve deze fancy-fair is er een tentoonstelling van schilderijen, en iedere avond een bijzonder evene ment waarbij schout en schepenen een rol spelen. Zo was er deze avond een zitting van de vroedschap van „Bollendam" en in de komende da gen zal er een openbare terechtstel ling zijn er Zondagavond zelfs een „Bollendamse bruiloft" worden ge vierd. Schout en schepenen en de toneel stukjes worden verzorgd door de R.K. Toneel ver. „Elckerlyck'" uit Sassenheim. K-A-V. De K.A.V. opende het winterseizoen met een bijeenkomst in de zaal Rutten. De moeders, aldus spr., kunnen daaraan veel doen ten goede. Daarna werd een Marialied gezongen. Op het podium was een Mariabeeld geplaatst versierd met bloemen en kaarsen. Mevr. Zwart Kops declameerde daarna een twee tal gedichten. Mevr. Duinhoven-Bak ker. lid van het bestuur der afde ling, hield daarna een inleiding met als onderwerp „Het kind". Zij wees op de grote verantwoordelijkheid der ouders en hoe belangrijk het goede voorbeeld is. Door het in de gezinnen gezellig te maken en te zorgen dat de jeugd daar zijn eigen olekje bezit en zich kan vermaken, door meele ven en begrijpen is het vaak moge- iijk ze van de straat te houden. Er is hier over veel te lezen in verschil lende boeken en tijdschriften, waar van spr. er enige besprak. Tenslotte wees spr. op het nut tot het bijwonen van de bezinningsdag, die dit jaar zal worden gehouden op 3 Novem ber a.s. Damclub „Hillegom". De eerste competitie-wedstrijd, waarin de Hil- ligommers strijd moesten leveren te gen HDC II, heeft Hillegom geen winst opgeleverd. Dit is wel enigs: zins te wijten aan het feit dat „Hil legom" met invallers moest uitko men. Toch is er goed gespeeld, doch de tegenpartij was sterker en HDC won verdiend. De gedetailleerde uit slag is: HillegomHDC II: Th. Seijsener G. Zeeuwe 20; F. Lub'be—A. Douma 20; J. van HorickB. van Looy 20; L. v. d. ReepC. Bakker 02; Th. BotC. Selfhout 11; C. Gortzak A. Oudhof 02; W. PersoonP. Smit 02; A. de Heer—C. de Laat 11; D. AlgeraG. Valkema 02; C. der NederlandenM. Schouten 02. Uitslag 8—12. Maandag a.s. speelt „Hillegom" een wedstrijd tegen „Sportief" uit IJrnui- den. De wedstrijd wordt in Haarlem gespeeld in restaurant „Munniks". KATWIJK AAN ZEE De Zondagsdienst wordt waar genomen door dokter P; Visser, Zee weg 77, voor zover het' de patiënten betreft van de doktoren Slagmolen, Lodder, Cleveringa, Dorleffs en Ka gen. KATWIJK AAN DEN RUN De Zondagsdienst wordt, voor wat 'betreft de patiënten van de dok toren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Riijnsburg, waar genomen door dokter J. Bergman, Valkemburgseweg la, tel. 2921. EEN nauwkeurige graadmeter voor de warmte van ieder christelijk leven is het antwoord op de vraag: gaat u graag Zondags naar de kerk en gaat u graag naar de tafel des Heren? We zijn het er allen wel over eens dat het Zon dags in vele kerken er roezemoe zig en weinig stichtelijk aan toe gaat, maar ge moet niet denken, dat men indertijd Jezus aantrof in een stil, met roosjes omrankt land huisje! Hij was in het Joodse straatrumoer te vinden, want het is zijn goddelijke vreugde mens „te zijn met de kinderen der men sen". Zo treffen we Hem ook aan in onze kerken bij het gemeen schappelijk Kriüsoffer en de ge meenschappelijke maaltijd van het gebroken brood. N00RDWIJK L.T.B.K.V.O.B. Gisteravond heeft de plaatselijke afd. van de L.T. B. haar vergaderseizoen ingezet met een ledenvergadering in Hotel Royal. De voorzitter, de heer Ant. v. d. Meer, opende deze bijeenkomst en wees in zijn openingswoord op het verheugende feit, dat de bolgewas sen in Noordwijk van goed tot best zijn geweest, zodat men over de be haalde resultaten tevreden kan zijn. Met vreugde kon worden medege deeld, dat ondeor de bekwame lei ding van de heer W. Braun wederom een Tuinbouwwintercursus was be gonnen en gaarne bracht spr. dank aan de heer Braun voor de meinente wijze, waarop hij en zijn assistenten deze, voor de jonge vakmensen zo noodzakelijke cursus weet te leiden. Bij de ingkomen stukken was een bericht van verhindering van de nieuwe geest, adv., kap. Vereecken. Van de commissie Lourdes-reis was een mededeling ingekomen dat de e.v. Lourdes-reis voor L.T.B. en L.T. J. gehouden zal worden in de eerste helft van Mei 1956, waarvan de kos ten zullen bedragen tussen de 190 en 275. Besloten werd de vergader rinen in October en in het latere voorjaar zullen beginnen te half ne gen en in de verdere wintermaanden te 8 uur en dat dan precies op de aan gegeven tijd zal worden begonnen. Het bestuursvoorstel voor het Win- terprogram luidde als volgt: 25 October: een gecombineerde Fo rumavond met de drie standsorgani saties L.T.B., K.A.B. en R.K. Midden-1 stand, waarbij drie leden uit iedere standsorganisatie in het Forum zit ting zullen nemen. 4 Dec.: St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden. De bstaande commissie zal worden aangezocht dit feest te verzorgen. 14 Dec.: Ontwikkelingsavond, waar op een lezing zal worden gegeven over „Vrijmetselarij". 11 Jan.: Forumavond over het bloembollenvak. Dit in navolging van de zo uitstekend geslaagde avond van vorig jaar. In het laatst van Februari een .ex cursie naar IJmuilen voor een be zoek aan de Kustmestfabriek, Koel huis, en Visafslag, Sluizen enz., even tueel met dames. Dit programma werd goedgekeurd, behalve de excursie, waarover op een volgende vergadering zal worden be slist. Enkele suggesties uit de verga dering o.a. een spreekbeurt door prof. Cleveringa, zullen in het bestuur wor den besproken en zo mogelijk aan het winterprogram worden toege voegd. Als de spreekbeurt van prof. Cleveringa doorgang kan vinden, zal er contact gezocht worden met de plaatselijke afdeling van Bloembol len cultuur en de Kon. Mij. van Tuin bouw en Plantkunde. Grote waardering werd uitgespro ken aan het adres van de heer P. Steenvoorden, welke op de laatst ge houden Hukasch-tentoonstelling, de zow aardevolle inzending heeft ver zorgd, voor de wedstrijd in soorten- Sassenheim tel. K2532 7253. kennis. De onkosten hiervoor ge maakt zullen worden vergoed, terwijl tevens een verzoek zal worden ge daan aan de heer Steenvoorden, om ook voor de volgende Hukasch-ten toonstelling een dergelijke inzending voor de K.V.O.B. te willen verzorgen, want dan weer men dat dit in goede handen is. In de rondvraag werd nog gewe zen op de minder gunstige deelname aan de bedevaart naar Heiloo dit jaar, terwijl de vorige zo buitengewoon goed was. Het bestuur zegde toe dit met d£ geest. adv. te zullen bespre ken om daardoor weer tot grotere deename te komen. Hukasch 1956. Omdat we weten, dat in deze tijd de bollen voor de Hukasch worden uitgegeven, zijn we bij de Hukasch-commissie gaan infor meren en we bleken op de juiste tijd te komen, want er werd juist volop gewerkt, om de bollen te verpakken. De kwekers hebben weer royaal 'hun bollen geschonken; ook de bollen voor de soortenkennis-wedstrijd zijn weer binnen, zodat met goede,moed de 31e Hukasch kan worden tege moet gegaan. De deelnenfers en deel neemsters kunnen a.s. Zaterdag van 46 uur hun bollen afhalen op Voor straat 72. NOORDWIJKERHOUT Voor de missie. De collecte voor de missie van father A. Kerkvliet in Cameroen (West-Afrika), gehouden in de St. Jozefparochie, heeft de som van 678.35 opgebracht. Een prach tig resultaat. SASSENHEIM Doktersdienst A. W. Bots, Voor hout, tel. K 2532 7393 en H. Kwint, Sassenheim tel. K 2532 7253. VOORHOUT Van de wal in de sloot. In de Engelselaan worden enkele bewoners door de bakker Stelma van Sassen heim bediend. Nu komt het wel eens voor, dat de eigenlijke bezorger af wezig is en een ander diens plaats moet innemen op de scooter-bakfiets. Zo ook deze week. De nieuwe be stuurder echter week ter hoogte van perceel K. F. v. d. Bent te veel naar rechts van de weg, zodat zijn achter wiel in de berm van de Zandsloot terecht kwam, waarna het voertuig met berijder in de sloot verdween. Toegeschoten helpers konden nog een gedeelte van het brood „droog" op de wal brengen; de fa. Bierman, haalde met een kraanwagen de rest uit het water. Bromfiets contra koe. Twee Voor- houtse ingezetenen kwamen samen op één bromfiets in de nacht uit Lei den. En wie rekent er nu in zo'n door de maan verlichte nacht op, dat men een koe op het fietspad zou vinden langs de Leidsevaart; óf, zou het wat anders.zijn geweest? Enfin, er schijnt zoiets van een botsing gebeurd te zijn, want de twee heren Koelewijn en Kromhout, kwamen mét hun ver voermiddel in de baggersloot terecht. Gevolg? De bromfiets bij de mon teur en de kleding bij de stomerij. Doktersdienst A. W. Bots, Voor hout, tel. K 2532 7393 en H. Kwint, De Jongeren-Organisatie van de K.V.P., afd. Warmond, hield in hotel „De Stad Rome" een ledenvergade ring, die ondanks het zeer slechte weer, goed was bezocht, hetgeen de voorzitter, de heer J. G. v. d. Kroft, in zijn openingswoord, dankbaar me moreerde. Nadat hij de afgevaardig den van de J.O. afd. Leiden en een afgevaardigde van de in Sassenheim op te richten J.O., alsmede de leden van de R.K. raadsfractie de heren v. Vliet en Willemsen had verwelkomd, werd met de afwerking van het pro gramma begonnen. Op voorstel van de heer Dorsman, werd het voorlopige bestuur van de J.O., de heren J. G. v. d. Kroft, voor zitter, S. J. van Stijn, secretaris en J. van Leeuwen, penningmeester, met algemene stemmen, als defini tief bestuur gekozen. Mej. M. Noordman, lid van de Leidse Gemeenteraad, ving hierna aan met haar „cocktail". In haar in leiding deed zij een beroep op de katholieken in het algemeen en op de aanwezigen in 't bijzonder, om de eenheid te bewaren en het „kanke ren" naar buiten, de vaak ongemoti veerde afbrekende critiek, te vermij den. Via de woningbouw; de K.V.P. streeft naar een passende ontplooiing van het gezin, het afbetalingssysteem, dat volgens spr. voor de aanschaf van duurzame gebruiksgoederen een onmisbaar iets is geworden, maar dat zij door middel van enkele staal tjes uit dp praktijk aantoonde als een kans op een volkomen onder gang van het normale gezinsleven, geraakte zij aan de taak van de vrouw in de politiek. Deze cocktail werd met enthousias me voorgedragen en met grote be langstelling door de aanwezigen aan hoord. Na de pauze werd een forum ge houden o.l.v. de heer J. G. v. d. Kroft. Mej. Noordman, de heren M. Pieterse en A. J. Dorsman hadden zich bereid verklaard de gestelde vragen te beantwoorden. Een der meest brandende vragen was wel die, waarin van opheldering werd verzocht over het zeer geringe aantal woningen voor arbeiders dat in Warmond werd gebouwd. In het forum-antwoord werd ge steld, dat Warmond, als een recrea tie-oord voor de Landstad Holland was aangewezen. Daardoor is het niet mogelijk, dat Warmond een groot woningoord kan en mag worden. Hiernaast komt het probleem van aantasting van cultuurgrond-areaal. Beide oorzaken verklaren de huidige gang van zaken. HoeweL in Warmond verschillen de huizen in de „vrije sector" dus zonder subsidie van de regering wor den gebouwd, geeft dit weinig of geen verruiming in de woningnood, daar veel van deze huizen door niet- Warmonders worden gekocht en be trokken. Op de opmerking van een der aanwezigen, dat deze uitgifte van bouwgrond aan niet-ingezetenen, ge zien in het raam van de overheids bemoeiingen inzake het aangewezen zijn als recreatieoord met beperkte Gemeenteraad Lisse De meeste punten van de vrij lange agenda, die de gemeenteraad van Lis- se gisteravond afwerkte, waren ha merstukken en slechts enkele keren gevoelde de raad behoefte, om nader op een kwestie in te gaan. De leden van de woonruimtecom- missie werden herkozen en men be sloot tot de instelling van een huur- commissie. Ter voorkoming, dat de vlottende schuld van de gemeente al te hoog zal oplopen, werden B. en W. gemachtigd op basis van de be groting 1956 kasgeldleningen aan te gaan tot een maximum van 400.000. Het maximum-crediet in rekening courant voor 1956 werd vastgesteld op 250.000.bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten en op 150.00.- bij de Amsterdamse Bank té Lisse. Subsidie Handelsavondschool De raad ging accoord met het voor stel van B. en W. om aan de R.K. Mid delbare Handelsavondschool subsidie verlenen met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1952. Deze sub sidie betreft de leerlingen uit Lisse en bedraagt overeenkomstig het exploitatie-tekort 25.per leer ling, welk bedrag voorshands als maximum zal worden aangehouden. Nadat enkele kleinere zaken de hamer gepasseerd waren, ontstond een discussié over het prae-advies van B. en W., om geen subsidie te verlenen aan de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront. De heer van Leeuwen (P. v. d. A.) meende, dat hier het principe van de evenredigheid ge weld werd aangedaan, Volgens zijn lezing zouden B. en W. in het prae- advies hebben beweerd, dat er slechts weinig dienstplichtigen uit Lisse zich getrokken voelen tot het huma nisme en dat er daarom geen subsi die werd gegeven. Hij stond op het standpunt: dan subsidie voor dat ge ringe aantal. De voorzitter lichtte hierop het voorstel nader toe en verklaarde, dat er geen dienstplichtige bekend is, die deze richting is toegedaan. Ware dit wel het geval, dan zou het prae- advies anders hebben géluid De heer v. Leeuwen kon zich met die zienswijze verenigingen. Het voorstel tot verhoging van het crediet voor uitbreiding van het sportpark werd aangehouden om re denen, welke niet in de openbare ver gadering. werden 'bekend gemaakt. Café's 11 uur dicht Het sluitingsuur voor café's werd werd voor de wintertijd van 10 op 11 uur gebracht, om schaak- en biljart en andere verenigingen het bestaan niet onmogelijk te' maken. De heer Aangeenbrug protesteerde hiertegen en wees op excessen, vooral in het snelverkeer. De voorzitter antwoordde, dat deze excessen evengoed in de ochtend of middaguren kunnen plaats hebben. Men kan in mening verschillen, waar nu precies de grens ligt tussen de verantwoordelijkheid van de over- lose. 9843 Personen en 3234 kinderen zijn onderzocht, hetgeen neerkomt op 78,75 van de bevolking. 275 Per sonen moesten nader onderzocht wor den. Er werden twee gevallen van ac tieve lonigtuberoulosie geconstateerd en 75 inactieve gevallen waarvan er 73 bij het consultatiebureau bekend zijn. K.A.B. OPENDE HET WINTERPROGRAMMA Gisteravond zijn de leden van de K.A.B* voor de eerste keer in dit seizoen bijeen geweest. Bij afwezigheid van de voorzitter, de heer J. de Koning, opende de heer J. Salman de vergadering met een kort welkomswoord. Nadat het jon genskoor uit de Engel onder leiding van broeder Emilianus en geassisteerd door de pianist de heer P. Reeuwijk enige liedjes ten gehore gebracht had den, kreeg de spreker van deze avond, de zeereerwaarde heer Geraerts het iheid en van de mens persoonlijk. Hij I woord. Spreker, die als hoofdaalmoe- achtte de verkeersveiligheid in geen geval afhankelijk van dit latere slui tingsuur, welke zienswijze door de raad werd gedeeld. De Ger. Uloschool kreeg medewer king voor de wederopbouw van een omgewaaide fietsenstalling, nadat de raad zich zekerheid had verworven, dat de nieuwe stalling op een stomp je berekend zal zijn. De subsidieverordening van de Ge zinszorg zal worden aangepast bij de rijksverordening, waardoor de Ge zinszorg meer accent krijgt dan de Gezinshulp. Plaatselijk zal er daar door meer evenwicht gébracht wor den tussen Gezinszorg en Gezins hulp. De beschutte werkplaats van de Bollenstreek, welke te Sassenheim is gevestigd, kreeg een ruimere subsi die. Goed afgelopen Over de bollenschuur op het ter rein Blokhuis, welke nadat het ter rein door de gemeente was aange kocht voor twee jaar, werd verhuurd, waren moeilijkheden ontstaan in ver band met een kleine nalatigheid. De huurder had er de paohtkamer in ge moeid, hetgeen in strijd was met de goede trouw. Achteraf is men toch nog toch een compromis kunnen ko men, waarbij de nadelen voor de ge meente slechts zeer gering zijn. Bij de rondvraag wees een der leden in tegenstelling tot de me ning van B. en W. op de wenselijk heid om geen halve spoorbomen bij het station te krijgen. In aanvulling op de mening van B. en W„ welke reeds door de Ned. Spoorwegen is gevraagd, zal deze opmerking uit de raad ook ter kennis worden gebracht van de betreffende autoriteiten. Aan het slot van de vergadering werd de resultaten meegedeeld van het bevolkingsonderzoek op tubercu- zenier van de arbeid bij de hoogovens te Velzen werkzaam is hield een boeiende en leerzame causerie met de exclusieve titel „Ons dorp verandert". Aalmoezenier Geraerts stelde een volgens hem bijna onoverkomelijk probleem aan de orde, nl. de onker kelijkheid van onze tijd. Uit een'sta tistisch onderzoek in 1947 bleek dat 17% van de Nederlandse bevolking aan geen kerkelijke genootschap is aangesloten. In sommige delen van ons and treedt de onkerkelijkheid sterk naar voren. In de Zaanstreek plm. 50%. Een sterke geloofsafval is te constateren bij de migratie, als b.v. grote industrieën, mensen uit verschil lende delen van het land te samen trekken. Door een intense geloofs beleving en een apostolische geest moeten wij allen deze onkerkelijk heid bestrijen om de maatschappij door onze katholieke geest te be- invloeden en te overtuigen. Na deze leerzame les in dogmatiek en theologie maakte de heer J. Sal man nog enige avonden uit het win- terprogramma bekend. Volgende week komt Jan Glissenaar belevenissen vertellen over zijn tochten met de Jeep expres. Er staan enige films op het programma. In December wordt er een kinderfeest georgani- seert. Op een nader te bepalen datum wordt er een forumavond belegd waarop een dokter, een schoolhoofd en een sociaal werkster, door de leden gestelde vragen zullen be antwoorden. De le luitenant A. C. de Jonge, lid van het voormalig detachement van de V.N. heeft de Amerikaanse onder scheiding de Bronzen Ster ontvan gen. Dr. F. Haase Jr., Heerëweg 337, telefoon 3685 neemt dit week-end de praotijk waar. woonruimte, schade doet aan de mo gelijkheid om op de beschikbare bouwgronden woningen te bouwen voor de zgn. „jonge paren", werd ge antwoord, dat op de bedoelde bouw terreinen uitsluitend woningen ge bouwd mochten worden, welke zon der subsidie werden opgetrokken. Woningwetwoningen mogen daar nu eenmaal niet worden neergezet, hoe gaarne het gemeentebestuur dit ook zou willen. Spitsvondig was de te- genopmerking te noemen, waarin werd gesteld, dat door verkoop van bouwgrond, zij het dan, dat na 1 Januari 1956 de prijs aanmerkelijk verhoogd zal worden, aan vreemden, het geplande woningplan van de overheid, op een gegeven ogenblik opgesoupeerd zal zijn, waardoor War mond als woongebied voor haar in woners, geen gelegenheid biedt om erin te kunnen wonen en de jeugd noodzakelijkerwijze naar elders zal moetentrekken, hoe moeilijk dit soms ook is. Het was reeds laat, toen deze zeer geanimeerde bijeenkomst werd ge sloten, een bijeenkomst waarin de jongeren de gelegenheid hebben ge had, datgene wat onder hen leeft te uiten en waarin zij op de door hen gestelde vragen ook een antwoord ontvingen. Doktersdienst A. W. Bots, Voor hout, tel. K 2532 7393 en H. Kwint, Sassenheim tel. K2532 7253. VALKENBURG Begin van brand. Gisterenmid dag ontstond er brand in de slaap kamer bij de heer N. Ouwersloot. Oorzaak hiervan was, dat een neef je van de nog in feestroesizijnde fa milie, de mening was toegedaan, dat zo'n groot feest met vuurwerk beslo ten moest worden. Dus toog hij stie- kuim gewapend met lucifers naar de slaapkamer toe, en stak daar de gor dijnen in brand, welke op hiun (beurt voor het vervolg zorgden. Gelukkig werd het tijdig nog op straat opge merkt, en door krachtdadig optreden kon grote narigheid worden voorko men. VOORSCHOTEN S.V-L.V. Het eerste krijgt VN'A op bezoek om 2.40 uui\ Rouwkoop 5 SVLV 4 om 12 uur; SJC b—SVLV b 12 uur; SVLV cLisse d 12 uur. Zondagsdienst dokter Swens, Veurseweg 20, tel. 2356. De zuster Gezondheidscentrum tel. 2177. WASSENAAR Barak omgewaaid Een barak, die te zijner tijd dienst zal doen als tijdelijke huisvesting van gezinnen, die uit hun woning zullen worden gezet, is gisteren omgewaaid. Het betreft hier een van de twee barakken, die momenteel in aanbouw zijn op een terrein tussen de Haven en het Havenplein. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De gemeenteraad van Wassenaar besloot tot de aankoop van de (Zweedse) barakken in zijn vergade ring van 1 Juni van dit jaar. Het voorstel daartoe werd te elfder ure aan de agenda toegevoegd. Deze spoed werd onder meer gewenst geacht, omdat „binnen de eerste dertig dagen zes uitzettingsgevallen te verwachten zijn". Het aantal uitzettingsgevallen op iets langere termijn zou zeker tien tot twaalf bedragen. Gezien deze ernstige gevallen be sloot de raad zonder hoofdelijke stem ming zijn goedkeuring aan de koop te verlenen. Het bedrag, dat met de aankoop, het plaatsen en veranderen van de barakken gemoeid was, be droeg ruim veertigduizend gulden. Volgens de indertijd gegeven toe lichting op het voorstel zouden in deze barakken- vijf of zes gezinnen gehuisvest kunnen worden. In ge meentelijke kringen verwachtte men, dat zij als opvangcentrum ongeveer tien jaar dienst zullen kunnen doen. Van een van de barakken staan de wanden reeds en is ook het dak al gereed gekomen. Met de indeling „binnenshuis" moet nog een begin worden gemaakt. De tweede barak was juist in aanbouw. Hiervan ston den reeds de wanden en waren ook al binten aangebracht, waarop het dak zal komen te rusten. Enige flinke windstoten deden het geval als een kaartenhuis in elkaar storten. Onmid dellijk werd begonnen met het op nieuw opbouwen. Gisteravond ston den enkele delen der wanden alweer overeind. Afscheid pater van den Ende S.V.D. Op Donderdag 13 October ver trekt pater A. A. M. van den Ende S.V.D. naar Flores. Hij is daar, voor dat hij zes jaar geleden naar Neder land kwam, reeds veertien jaar pas toor geweest. Pater van den Ende is vooral in de St. Josephparochie een goede bekende. In deze parochie trad hij gedurende zijn verlof vaak op als assistent. Voordat de scheidende mis sionaris zijn werk op Flores hervat, zal hij eerst nog in New Delhi en Pakistan werkzaam zijn. Eerst in Maart van het volgend jaar, wordt hij op Flores verwacht. Mode-cocktail. De leden van de R.K. Vrouwenbeweging krijgen Maan dagavond 10 October in het Ver enigingsgebouw aan de Kerkstraat een mode-cocktail geserveerd. Mode cocktail, waarvoor de ingrediënten worden meegebracht door de bekende schrijfster over mode-zaken, Caty Verbeek. Gedurende het aanstaande week einde kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen M. de Haan, Lange Kerk- dam 56, tel. 2501 en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 168, tel. 9124. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag, wordt de avond- Onder voorzitterschap van de heer P. F. Vergeer vergaderde de kring Duinstreek van de LTB in het Bruine Paard te Sassenheim. Ondanks een misverstand in de convocaties waren toch een 40 per sonen aanwezig. In zijn openingswoord besprak de voorzitter het mooie weer van de af gelopen zomer. Deze is voor de boeren van groot belang geweest. Ter gelegenheid van het veertig jarig jubileum van de LTB werd de bond een geschenk aangeboden. Dit betekent dat per lid een bijdrage van 10.werd gevraagd. Na toe lichting van de voorzitter kon men •zich hiermede verenigen. Betreffen de de viering van de oogstdankdag besloot men een comfhissie te benoe men die dient na te gaan hoe hoog de kosten voor een dergelijke dag zijn. Het is dus nog niet bekend op welke wijze de viering zal plaats vinden. Over de melkprijs deelde de voor zitter mede, dat er een goede hoop is dat voor de duinstreek een toeslag wordt gegeven van 17 cent per kilo gram melk. Spreker had op een ver gadering deze zaak bepleit. De heer Van der Geest was van mening dat deze toeslag toch te laag is. Spr. is van mening, dat dit 3 cent moet zijn. Overigens was hij wel van gedachte dat men beter een half ei dan een lege dop kon hebben. De heer M. v. d. Weiden sprak ook nog over deze kwestie. Deze regeling is niet acceptabel. Men moet komen tot één landelijke melkprijs en zeker niet zoals nu. In dit verband moet er ook op woren gewezen, dat de methodiek en de grondslag van het L.E.S. her zien. Deze zijn niet juist. Men moet alle krachten inspan nen om tot een bevredigende rege ling te komen. Als afgevaardigden werden be noemd de heren vergeer en Van dei- Geest uit het bestuur, terwijl ook enige leden de Algemene vergadering zullen bezoeken. Bij- de rondvraag sprak een der aan wezigen zijn verwondering uit over het feit dat indien men lid van de KJ-vereniging wilde zijn men tevens lid van een melkcontróle-vereniging moest zijn. De vraagsteller wilde dit laatste laten vervallen omdat dit voor veel boeren bezwaarlijk is. Hierover ontspon zioh een heftig dispuut. Het slot was dat men niet verder is geko men en een en ander nog wel eens ter tafel zal komen. nacht- en Zondagsdienst der apothe ken waargenomen door Apotheek O.A. Singelenberg Rijksstraatweg 729, tel. 9142. HAARLEMMERMEER AANBIEDING JUBILEUMAMBTS KETEN HAARLEMMERMEER Bij de viering van het honderd jarig bestaan der gemeente Haar lemmermeer heeft mr. A. J. d'Ailly namens de burgemeesters van de elf gemeenten, die de jubilerende ge meente omringen, een foto aangebo den van een ambtsketen, die nog ver vaardigd moest worden. De ambtske ten is thans gereed gekomen en zal Donderdag 13 October om half vijf, na afloop van de maandelijkse ver gadering van de gemeenteraad van Haarlemmermeer, door de elf burge meesters worden overhandigd. Res. majoor-aalmoezenier G. Brouwer van het voormalig detache ment van de V.N. heeft de Ameri kaanse onderscheiding van de Bron zen Ster ontvangen. Z0ITERWPJR Actie bij „Nieuw Leven". De R.K. zangvereniging „Nieuw Leven" heeft serieuze plannen om een gro tere activiteit te ontwikkelen en meer te gaan betekenen in het parochiële leven. Men is begonnen met een re glementsherziening en het opzetten van een nieuwe boekhouding. Hier naast is men van plan rond Kerstmis een verzorgde uitvoering te geven met medewerking van het K.A.B. to neel. Daar men een regelmatige toe vloeiing van nieuwe leden verwacht, oordeelde de vergadering het juister de aangekondigde bestuursverkie zing tot 'nader datum uit te stellen. Op deze wijze hoopt men een nieuw bestuur te verkrijgen, dat een af spiegeling zal ziin van de gereorga niseerde vereniging en waarvan men mag verwachten, dat haar werk zaamheid de volle goedkeuring heeft van alle leden- In zijn openingswoord wees de waarnemend voorzitter, de heer J. Duinisveld, op de belangrijkheid van deze vergadering. Het bevreemdde spreker, dat in een plaats als Zoeter- meer met meer dan 2500 katholieken niet én bloeiende zangvereniging be staat. Nieuw leven heeft weliswaar, door een meer dan tienjarig bestaan, bewezen, dat zij levensvatbaarheid heeft, doch men zal moeilijk kunnen beweren, dat zij een vereniging van formaat is gebleven. Door een gron dige reorganisatie en het verzetten van de bakens, moet het mogelijk zijn een stevig getal zangers en zan geressen aan te trekken. Een uitbrei ding van het stemmenmateiiaal geeft ruimte voor uitbreiding van het re pertoire, zodat men kan overgaan tot het in studie nemen van zangstukken van hoger gehalte. Als eerste punt van reorganisatie ging men over tot reglementsherziening. Hierbij werd o.m. vastgesteld, dat de directeur nieuwe leden op stem aanneemt. Voorzitter en penningmeester treden op de even jaren af, secretaris en yice-voorzitter op de oneven jaren. Vervolgens is er een nieuwe boek houding opgesteld. Uit de bescheiden bleek dat de vereniging een kassaldo heeft van f 127,16. Plannen voor de toekomst werden vervolgens uitge stippeld. Als eerste punt werd vast gesteld, het geven van een Kerstuit voering op 27 December a.s. Samen werking wordt gezocht met het KAB- toneel.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2