JSlwugat SCHEEPJESWOL B.B.-Kring Zuid-Holland 1 hield grote oefening in Wassenaar R.K. Leidse Harmoniekapel OPGELET Feestavond DONDERDAG 6 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 4 Wk^jtC Wl/dL Een wesp heeft bij een 26-jarige Leidse fietser een hersenschudding veroorzaakt en een bloedende wonde boven het oog. Na de steek van de wesp n.l. ver loor de wielrijder gistermiddag om half één op de Hoge Rijndijk te Lei den de macht over zijn stuur, waar door hij van zijn fiets viel en met zijn hoofd op de stenen terechtkwam. WIJN EN BLUBBER. De commissie voor collectieve wijn- jpropaganda probeert ons er aan te herinneren, dat October de maand van de wijn is: heerlijke zondoortin- telde wijn, gevangen zonnestralen dn een glasmaar voor ons is Octo ber in deze dagen de maand van de moddersoppige keien en een natte regen, die iedere maal weer de open riolering aan de Langebrug onder water zet. Het is een monnikenwerk, dat de mannen van de openbare werken daar verrichten. Iedere maal als we daar passeren, zien we weer de pomp ma len, terwijl één van de mannen knie diep in de blubber staat. Denk dan maar eens aan wijn GRAVENSTEEN IN GEBRUIK. Voor de eerste maal in de geschie denis van het Gravensteen is gisteren in een van de zalen in het tot Juri disch Centrum herschapen oude ge bouw college gegeven. Aan het college ging geen offi ciële opening vooraf; de restauratie is echter ook nog niet helemaal ge reed. R.K. Harmonie. Maar dan zijn daar de feesten, die ons er aan herinneren, dat het leven toch niet zo kwaad is. De R.K. Har monie-kapel bv. gaat feest vieren. Za terdag 15 October zijn in de grote Stadsgehoorzaal drie bekende radio gezelschappen, die voor elkaar in het brengen van amusement weinig on derdoen. Aan het bal verlenen Evert Castelein en Martin Erich's dansor- kest medewerking. Plaatsbespreken op Zondag 9 Oc tober a.s. van 1213 uur in de zaal Maria Gijzensteeg, naast de Over dekte. Hier krijgt men tevens gelegen heid donateurskaarten, welke tot de feestavond toegang geven, af te ha len. Aether M».rtken VRIJDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de husvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.05 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Mannenkoor. 12.00 Ange lus. 12.03 Metropole oi'k. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor de plat telandsvrouwen. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 18.20 Dansmuz. (Intermezzo: Gram.). 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenadeork. en solist. 15.00 School radio. 15.30 Lichte muz. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. (Intermezzo: Gram.). 17.40 Beursber. 17.45 Pianorecital. 18.05 Lichtemuz. 18.30 Vragenbeantw. 18.45 Gram. 18.55 Toespr. door Prof. Romme. 19.00 Nieuws. 19.10 Rege- rinigsuitz.: „Verklaring en toelich ting", waarin opgenomen: 1. het maandelijks overzicht van de werk zaamheden der Verenigde Natiess. 2. het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Instr. trio. 21.00 Pol. forum. 21.30 Gram. 22.00 Orgel- conc. 22.25 Instr.octet. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgel spel. 11.10 Voordr. 11.30 Viool en piano. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en vraaggespr. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Or- gelconc. 14.20 Literaire rubr. 14.40 Zang en piano. 15.00 Gevar. progr. VARA: 16.00 Progr. over Beniamino Gigli. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Muz. caus. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.45 „De vrouw in het bedrijfsleven", caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Klankb. over de aardappelcampagne- in de Veenkoloniën. VPRO: 19.30 „Evangelisch beraad", caus. 19.50 Ber. 19.55 Streeknieuws. Friesland. 20.00 Nieuws. 20.05 „Hulp aan onze mensen in Indonesië", caus. 20.15 Israëlische en Jiddisohe muz. 20.30 „One World or None", caus. 20.40 „Wij en deze tijd", caus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.30 Aetherforum. 22.10 Buitenl. overz. 22.25 Lichte muz. VPRO: 22.30 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Kamerork. Leidse „Father" vertrekt. Stadgenoot Father D. Omtzigt van de St. Joseph Congregatie van Mill Hill (Londen), die op 11 Juli be noemd is voor het Bisdom Kampala (Uganda) en sinds die tijd bij zijn ouders aan de Wasstraat 2d verbleef, hoopt morgen vroeg te vertrekken naar zijn Missiegebied. De reis be gint per trein van Amsterdam naar Genua en verder per m,s. „Langlee- clyde" naar Mombasa (Afrika), waar hij eind October aankomt. SPIEKER. EXCURSIE „ST. ANTONIUS". Op de laatste ledenvergadering der afd. Leiden van de Ned. Kath. Bond van hotel-, café- en resaurant- personeel ,St. Antonius" werd beslo ten in verenigingsverband een bezoek te brengen aan de Horecaf-tentoon- stelling, welke vanaf 29 September tot 9 October in het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden. Deze excursie werd gistermiddag gehouden en ook de geest, adviseur, kapelaan J. W. de Jong, bevond zich onder de deelnemers. Vanzelfsprekend was deze tentoon stelling voor de bedrijfsgenoten van „St. Antonius" hoogst interessant. Immers, deze expositie geeft niet alleen alles te zien van hetgeen er op culinair gebied in Nederland gepres teerd wordt, waarbij tafeldekken en tafeldecoratie mede een behoorlijke plaats innemen, doch die het hotel-, café-restaurantbedrijf maken tot wat het op het ogenblik is. Wijnen, lin nen, glaswerk, fornuizen, tafelzilver, plastics en vele andere accessoires, die voor een goede inrichting van een bedrijf onmisbaar zijn, hadden de volledige belangstelling der bezoe kers en bezoeksters. Hier konden al len hun kennis verrijken omtrent het tweeledige doel der tentoonstelling: vermeerdering van eigen kennis om trent het bedrijf en de mogelijkhe den om het bedrijf zelf in zo gunstig mogelijke conditie te brengen. Allen zullen er in het RAI-gebouw zeker iets van geleerd hebben, zodat het een nuttige uitgaansmiddag is gewor den. Agenda 'Leiden VRIJDAG. Avondmis Herensingelkerk 9.30 ZONDAG: Ned. Kath. Bond van Werkmees ters 8.45 uur v.m. kapel Oude Vest 45, ontbijt bovenzaal café „De Kleine Burcht" waaronder uitreiking ere- insigne aan H. Vogelzang (25 jaar lid). K.A.V.-vrouwen. Maria-moeder- ochtend. H. Mis 8 uur v.m. Harte- brug, waarna ontbijt in St. Antonius Clubhuis. BIOSCOPEN. De films voor de week van 714 October zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Achter kloostermuren", 18 jaar. Lido: „Wonderman", 14 jaar. Luxor: „Sinuhe, de Egyptenaar", volwassenen. Trianon: „Koning der manege", 14 jaar. Rex: „El Tigre de vurige", 14 jaar. Dienst der apothekenDe avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Maandag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieu we Rijn 18, tel. 20523; de Doeza-Apo- theek Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8, telefoon 26274. Van Maandag 8 uur tot Zaterdag 8 uur door: de Apotheek Kok Rapen burg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Of het nu de H* of de Y-lijn van Dior is, die de vrouw tot een nieuw toilet inspireert.de stijl ervon is sober en het erbij passend hoedje klein en ont worpen voor een nog steeds kort kapsel, waaruit de piekjes verdwenen zijn en waarin de krul terugkomt Haute Coiffure J. P. van der BLOM STEENSTRAAT 57 LEIOEN TELEF 21721 (Advertentie.) SPOEDVERGADERING LEIDSE RAAD. Vanmiddag te vijf uur is een spoed eisende vergadering van de Leidse ge meenteraad gehouden, waarbij ge sproken is over het aangaan van een kasgeldlening voor 1956. Het voor 1955 vastgestelde maxi male bedrag ad 5 millioen wordt ook voor 1956 voldoende geacht. Leidse Krite „Fryslan" Op de z.g. Lijtse Jou van de Leidse Krite „Fryslan kon de voorzitter de heer G. Koelstra een groot aantal le den het welkom toeroepen in de Ja- coba-zaal. In zijn openingswoord stond hij stil bij enkele voor Fries land belangrijke gebeurtenissen, die in de afgelopen zomer hebben plaats gehad, zoals het Groot-Fries congres in Oost-Friesland en de verruiming van de mogelijkheden op het terrein van het onderwijs. Na het afwerken van een korte agenda, waarbij als secretaresse werd gekozen mejuffrouw M. Twerda, kreeg het lid dr. T. van der Zee het woord, die naar aanleiding van een doer hem gemaakte excursie naar West-Friesland in een belangwekken de causerie iets vertelde over land, geschiedenis, bevolking en cultuur van déze streek. Ook vergeleek hij het karakter van het Westfriese volk met dat van Friesland en wees op enkele verschillen en overeen komsten. Tot slot las hij een gedeelte voor uit het Westfries boek „Kloin Titliohie" van mevrouw A. C. ter Horst-Hoekstra, dat een indruk gaf van taal en levensomstandigheden in het oude West-Friesland. Het slot van de avond was een zeer geslaagde opvoering door de eigen toneelgroep van „De bromibear nuet" van Barend van der Veen. Dit was een zeer geslaagd besluit van een goede avond. Burgerlijke Stand Geboren: Joséphine, d. van J. H. C. de Man en J. C. Buschkens; Theo- dorus Herman Maria, z. van F. A. M. Luijkx en W. G. v. d. Wiel; Huberta Antonia Maria, d. van G. Wijnands en H. A. M. v. d. Putten; Cornelia Emma Helena, d. van N. H. Volle- bregt en C. Remmerswaal; Dirk Jo- han, z. van A. J. de Koning en J. Imthorn; Barbara Jane, d. van T. F. Jansen en F. A. Kohier; Johanna Maria, d. van A. v. Berkel en J. M. Sloos; Willem, z. v. C. Pasma en C. Rasser. Gehuwd: M. de Bruijn en J. Ba- rendse; H. M. v. Loon en C. M. Krol; J. L. A. v. Goozen en T. A. M. van Leeuwen; W. F. Fielemon en E. Vin- kestijn; H. J. K. Finger en G. C. Benning; A. J. Devilee en E. Schlat ter; P. Geeven en A. W. S. v. d. Riet; L Sambrink Sanderink en N. Otten- hof; W. v. Loon en H. M. v. Duiven- bode; N. A. de Jong en R. G. M. Kop pers; J. Otto en P. Paauw. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgedrive. De uitslag van de in „De Roskam" gehouden bridge drive door de Bridgeclub „De Brug" was als volgt: 1. De Jong---Hermans 23 pnt., 2. G- PluimgraaffD. van der Plas 22% pnt., 3. S. Visser—G. Fluimgraaff 20Yi pnt., 4. P. van Pa ridonA. van Veen 20 pnt., 5. mevr. F. van der ValkTh. van Leeuwen 14 pnt., echtpaar Kuyck 14 pnt., BooyB. Parlevliet WA pnt. De bevolking van Wassenaar werd Woensdagavond om zeven uur opge schrikt door een aantal harde sla gen. Kort daarna kleurde een vurige gloed de hemel. Onmiddellijk ruk ten met loeiende sirenes poli tie, brandweer en geneeskundige teams uit. De bevolking gedroeg zich over het algemeen rustig. Zij was er namelijk (met uitzondering van enkele woonschuitbewoners, die dan ook prompt reageerden) via een huis aan huis verspreide circulaire van op de hoogte gesteld. Dat de knallen, de vuurgloed en de loeiende sirenes behoorden bij een grote oefe ning van de organisatie Bescherming Bevolking in de kring Zuid-Holland I. Daaraan werd door ongeveer vier honderd personen deelgenomen. Aangenomen werd, dat tijdens een grote luchtaanval op Den Haag of Rotterdam, een zogenaamde storings- aanval op Wassenaar werd uitge voerd. De daarbij afgeworpen lichte brisant- en brandbommen, troffen dat gedeelte van Wassenaar, dat onge veer is gelegen tussen Burchtplein en Vreugdlaan. De schade was aan zienlijk. Op tal van plaatsen ontstond brand (van rood Bengaals vuur) en stortten huizen in (aangeduid door puinhopen). Over al deze plaatsen verspreid lag een veertigtal, meren deels lichtgewonden. De blokploegen van de B.B. ruk ten het eerst uit. Reeds spoedig bleek echter, dat zij alleen niet 'bij machte waren de brand te blussen, de puin hopen te doorzoeken en de gewon den eerste hulp te verlenen. Via de wijkhoofden werd daarom assistentie gevraagd. Maar ook de door hen be schikbaar gestelde hulpkrachten schoten in aantal nog tekort. Via de centrale post, welke was gevestigd in het politiebureau, werd vervolgens dan ook een beroep gedaan op het kringhoofd, de heer K. D. Gerth van Wijk. Deze liet naar Leidschendam, Voorschoten, Noordwijk, Noordwij- kerhout, Katwijk en Valkenburg de volgende boodschap uitgaan: Wasse naar zwaar getroffen. Brandweer spuit onmidellijk melden politiebu reau Wassenaar. Deze hulp van buiten de gemeente meegerekend, namen er tien brand weereenheden, zes volledige blokploe gen, twee volledige geneeskundige teams en drie opruim- en reddings teams aan de oefening deel. Voor de gewonden was er, onder meer, een verzamelplaats ingericht in het Rijnlands Lyceum. Dokter Ten Kate, een der aan de oefening deel nemende artsen, verklaarde zich daar zeer goed te spreken over de eerste hulp, welke op de plaatsen des on- theils was verricht. Alleen het vervoer der gewonden verliep nog niet in het gewenste tempo. Tegen negen uur deelde de centra le post mee, dat de oefening als ge ëindigd kon worden beschouwd. Zo goed als geen enkele ingezetene bleek overlast te zijn bezorgd. Alleen het Drijf die Bhenmatliehe Pijnen uit Uw leden. Doe 'n bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Zuiver bloed, daar gaat het om als U rheumatische pijnen wilt verdrijven. Stramheid, steken, scheuten, alle maal „smartelijke' bewijzen dat er met Uw bloed iets niet in orde is. Maak Uw bloedzuiverende organen weer actief. Met Kruschen! Zes mi nerale zouten, in Kruschen samen gebracht, geven die organen nieuwe energie. Dan kunnen schadelijke stoffen want die zijn het die U die verlammende pijn bezorgen zich niet ophopen of vastzetten in de gewrichten, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. (Advertentie) WAAR LIGT DAT? Het sultanaat Oman heeft een ver zoek om toelating tot de Arabische Liga gedaan. Toen dit verzoek Woens dag in de politieke commissie van de Liga, die op het ogenblik te Caïro vergadert, in behandeling werd tenomen, moesten de vertegenwoord igers van Syrië, Libanon en Jorda nië bekennen, dat zij niet wisten waar het sultanaat was gelegen. Met het oog hierop besloot de commissie een beslissing over het verzoek drie dagen uit te stellen. Oman ligt in de Zuidelijke hoek van Saoedi-Arabië. waterleidingbedrijf diende een „klacht" in. Het bleek namelijk niet te zijn gewaarschuwd, dat een aan tal brandweereenheden bij het blus sen leidingwater zouden gebruiken. Het gevolg daarvan was, dat de druk op het water plotseling sterk afnam De eerw. pater A. A. C. v. d. Kleij slaagde te Nijmegen voor het doctoraal-examen klassieken. OEGSTGEEST Actie-comité tegen annexatieplannen Binnenkort zal te Oegstgeest wor den overgegaan «tot de samenstelling van een actiecomité tegen de an nexatieplannen. Er is reeds een voor lopig comité samengesteld, dat de volgende leden heeft: prof. dr. H. P. Blok, A. P. v. Egmond, A. P. de Rooy, Joh. Uittenbogaard, J ac. J. Vos en N. v. Weizen. In een binnen kort te houden vergadering zal het definitieve comité worden samenge steld en de taak en de werkwijze er van worden vastgelegd- VOORSCHOTEN Geboren: Gijbertus Theodorus Adrianus z. van Th. J. van Kampen en M. F. van der Poel. Elisabeth Cor- Marktberichten GOUDA, 6 Oct. Kaas. Aanvoer 221 partijen. Ie soort 2,362,42, 2e soort 2,302,35, extra kwaliteit tot 2,59. Handel kalm. 's HERTOGENBOSCH, 5 Oct. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 5.484 stuks vee, n.l. 2.324 runderen, 355 nuchtere kalveren, 54 fokzeugen, 288 slachtvarkens, 79 lo pers, 1.841 biggen, 532 schepen en 11 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien van 700 tto 1000 p. stuk, guiste koeien f 460710, zware soorten boven notering, kalfvaarzen 575—925, klamvaarzen f 465560, pinken 390440, graskalveren 210 290, nuchtere fokkalveren f 90 140, nuchtere slachtkalveren f 45 60, zware soorten 75100, drachtige zeugen 225290, lopers f 6575, biggen 3046, weischapen 7095, zuiglammeren f 85105. Aanvoer van slachtvee: 876 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen van 2,85—2,90, le kw. 2,65—2,75, 2e kw. 2,452,55, 3e kw. 2,25 2,35, vette stieren 2,352,65, worst koeien 2,002,25, alles per kg. ge slacht gewicht. Nuchtere slachtkal veren van 1,32A1.52 p. kg. lev. gew., zware soorten van 1,702,05 p kg. lev. gew. Slachtzeugen 1,43 1,48 p. kg. lev. gew. Jonge slacht zeugen 1,531,57 p. kg. lev. gew. Overzicht: Kortere aanvoer van rundvee. Melk- en kalfkoeien kalme handel doch wel prijshouden. Guiste koeien en weidevee waren iets beter te plaatsen, prijzen bleven op gelijk niveau. Minder aanbod van jongvee, handel rustig en ongeveer prijshou dend. Tengevolge van de maatrege len ten opzichte van de enting van jongvee tegen mond- en klauwzeer, waarbij ook de vette kalveren wor- Laatste Berichten GAULLISTEN UIT FRANSE REGERING. Drie van de vier Gaullistische mi nisters in Frankrijk hebben ontslag gevraagd. Het zijn de minister voor defensie-coördinatie Gaston Palew- ski, minister van defensie Pierre Koenig en minister voor oudstrijders Raymond Triboulet. Tevens is afgetreden de staats secretaris voor overzeese gebiedsde len Maurice Bayrou. De enig overgebleven Gaullistische minister is die van vervoer, Edouard Corniglion-Molinier. Deze heeft zich solidair met premier Faure verklaard. De anderen, zo wordt officieel be richt, hebben hun ontslag ingediend op verzoek van premier Faure. De ontslagenen zijn het niet eens met de politiek van premier Faure ten aanzien van Marokko. VERGIFTIGINGSANGST IN DJAKARTA. Na Midden-Java heeft thans Dja karta te lijden onder een soort angst psychose, dat de voedingsmidelen ver giftigd worden. Velen, die op straat, of op de passar voedsel of dranken, lekkernijen en zelfs sigaretten koch ten, meenden dat zij na korte tijd vergiftigingsverschijnselen vertoon den en gingen ijlings naar het zieken huis. De geruchten blijken zoveel in druk te maken, dat sommige eetwaar verkopers hun stalletjes maar afbra ken. Een gerucht loopt, dat onbeken den door de stad lopen met spuiten in hun mouwen verborgen, waarmee zij in onbewaakte ogenblikken de uit gestalde voedingsmiddelen vergifti gen. In een etmaal werden in het al gemeen ziekenhuis in Djakarta 40 mensen binnengebracht, die klaagden over vergiftigingsverschijnselen. Dr. Halim, hoofd van het algemeen ziekenhuis, verklaarde echter, dat geen dezer mensen er ernstig aan toe was en dat allen naar huis konden terugkeren. Etensresten worden thans onderzocht. De politie nam enkele partijen etenswaar in beslag. Ook in Bandung zijn mensen, die dachten vergiftigd te zijn naar het ziekenhuis gegaan. De meesten ble ken echter influenza of iets derge lijks te hebben. Ook in andere de len van West-Java circuleerden ge ruchten over vergiftiging, men sprak zelfs over vele doden. Deze geruch ten zijn tot nu toe niet juist geble ken. nelia Heelna Maria d. v. J. C. G. Al- den betrokken, geen aanvoer van kemade en E. J. van Wissen. Helena Bernadette Johanna Maria d. v. P. J. Karremans en C. M. Slingerland. Adrianus Josefinus Maria z. v. C. J. Zonneveld en A. G. M. van Marwijk. Ingrid Anne Elisabeth d. v. Th. W. J. Gruwel en E. A. Streeder. Geboren te Leiden: Petronella Ma ria d. van H. W. Lens en M. M. P. Zoetemelk. Gehuwd: A. G. L. Cramer te Rot terdam en A. E. M. Huijssoon. M. Kouwenhoven te Leiden en H. M. Turkenburg. Overleden: L. van Hoeken 45 j. echtg. v D. Medhelse. deze diersoort. Lichte soorten nuchtere slachtkal veren werden traag verhandeld met wat lagere prijzen, zware soorten prijshoudend. Ruimer aanvoer van schapen en vette lammeren, handel willig met weinig verandering ir prijzen. Korter aanbod van fokzeu gen, stille handel en niet geheel prijshoudend. Grote aanvoer van lo pers en biggen, handel rustig, prij zen ongeveer als vorige week. handel in slachtvee verliep over 't geheel willig, prijzen bleven ruim gehandhaafd. Minder aanvoer van slachtzeugen, vlotte handel met stijf duurdere prijzen. ROELOFARENDSVEEN, 5 Oct. Bloemen. Asp. Plumosis 2350, Freesia's 3785, Horwood 3964, Chatsworth 1832, Shirley 3261, Crimson Champion 5159, Castity 3047, Beryl 6084, Oldland Scep ter 4255, Mosquito 1826, Precose 2231, Peter Pan 29.33, Silvia Rally 6875 per bos. Southdown Pink 1619, Gift 16—20, Migoli 10— 15, Perfection 1519, Lumina 1719, Champion 1721, Millersdale 1115, Alfretton 1018, Mary Mona 811, White Yoy 1924, Daydream 1014, Fred Yule 1720, Am. Anjers 1530 per stuk. Groenten. Aardbeien I 0,96 1,16, idem II 0,340,39 per 2 ons doosje. Kropsla 10,60—12,60, idem II 3,80—9,10, Andijvie 6,0010,00, To maten A 25,0042,00, idem B 32,00— 45,00, idem C 22,0035,00, Pronk- bonen 31,0040,00, Kassnijbonen 78,00—92.00, idem stek 45,00—48,00, Stokprinsen 78,0085,00 per 100. VINKEVEEN 5 Oct. Groente. Andijvie 6—8, Groene kool 7—12, Rode kool 79, Postelein 37, Prei 19, Spinazie 2742, Tomaten 2034, Waspeen 1621, Kassnijbonen 82— 86, Pronkbonen 3548, Stambonen 6175 per kg. Bleekselderij 819. Komkommers 828, Sla 58 per stuk. Peen 1015 per bos. Donateurs der VOOR DE van 15 October plaatsbe spreking Zondag 9 October van 12 tot 13 uur in de zaal Maria Gijzensteeg. HET BESTUUR. LEI0SCHENDAM DIT JAAR GEEN MIDDENSTANDSBEURS. Bij de middenstand leeft dit jaar niet voldoende belangstelling voor j een beurs in het parochiehuis. Als gevolg hiervan is besloten dit jaar van de organisatie van de midden standstentoonstelling af te zien. Geboren: Johannes M. A. z. van J Verhage en J. J. M. Pieper; Catha- rina M. d. van J. Veldwisch en C. P. Rijling; Laurentius G. z. van A. J. Reeuwijk en J. A. Knijnenburg; Adrianus J. M. z. van P. J. van Rijn en H. M. Uphus; Josephus A. z. van A- Remeijsen en J. C. Oostwoude. De reclasseringscollecte heeft dit jaar f 501,40 opgebracht tegen 378.66 vorig jaar. ST0MPWIJK Melkcursus. Morgenavond begint in café het Blesse Paard de melkcur sus van de L.T.B. Aanvang 7 uur. Abonneert U op het Parochieblad £uAlum. QcPula j per Jaar. >4.50 per kwartaal 11.20 per maand. i0.40 Bureau: Papengracht35, Leider Telefoon 20932 Geen aarzeling als U wol nodig hebt: SCHEEPJESWOL geeft U een specialiteit voor elk soort breiwerk, of het nu om een avondjumper gaat of een paar warme sokken! Neemt U de sportwol eens: Drie kwaliteiten van verschillende dikte: ZERMATT (een rijke, dikke draad voor sportieve kleding) S1LVRETTA, dezelfde kwaliteit, iets minder dik, en KOMPAS, onveranderd favoriet ook voor sportieve, sterke jongens en meisjeskleding. Vraagt Uw winkelier! U vaart ar wal bl/I

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3