DUINSTREEK Knoeiende boekhouder van fabriek in Lisse veroordeeld Halve spoorbomen bij De Vink Gemeenteraad van Leimuiden D.O.S.R. - Meerburg ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren: Edwin z. van D. van den Broek en J. de Jong; Anna Maria Theresia d. van M. V. Smit en A. van den Broek; Elske Gonda d. van J. Upperman en M. Prinsma; Annelize Christina d. van S- Krezmien en G. van der Aar; Kempe z. van K. de Ron en S. J- Polderman; Maria Wil helm ina Alida d. van A. van der Lans en M. W. van der Lans; Jacob z. van J. Heuseveldt en J. J. Schalk; Jo hannes z. van J. Vermeij en H- Griek- spoor; Marijke d. van H. Korringa en J. M. Beerthuizen; Hendrica Wil- lemijntje d. van H. C. Vermeulen en H. J- Koster; Roberto Franciscus Xaverius z. van J. F. X. Brooimans en A. M. Roelvink; Geertruida Hen- drika d. van J. A. Verbaas en H- G. van den Berg. Ondertrouwd: Nicolaas Marius Corveleijn 51 j. en Maria Sprokke- lenburg 51 j.; Cornelis Petrus' Bij waard 25 j. en Theresia Maria Zwet sloot 23 j.; Joh an Hendriks 25 j. en Johanna Mathilda Amama 22 j.? Willem van Dijk 26 j. en Elisabeth Strous 21 j-; Jan Quint 31 j. en Maria Ooms 27 j.; Huijbertus Oostrom 21 j. en Clasina Alberta Leeuwerink 21 j. Getrouwd: Wijnand Schildmeijer en Doedje Strackké; Ernst Jacobus van der Riet en Maria Klasina Selis; Jan Hendrik van der Kam en Chris tina van Dam; Johannes Marinus Baaijens en Jeannette Margaretha Visser; Willem Davelaar en Adriaan- tje de Wit; Teunis van der Linden en Elsje Beers; Nicolaas van Andel en Helena Cornelia Maria Griekspoor. KATWIJK AAN DEN RIJN Fotografenvereniging. De Ama teurfotograf envereniging „Katwijk en Omstreken" hield haar eerste le denvergadering in dit winterseizoen. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer Schalkers, het zo tragisch om het leven gekomen lid, wijlen de heer Schalkers. Voor het winterprogramma werd vastgesteld, dat een zestal lezingen zullen worden gehouden over compositie, fotokri tiek, ontwikkelen, vergroten en re toucheren. De foto van de maand was van de heer P. Huysman en voor gedeeltelijk eigen werk voor mevr. van der Giessen-Meijer. Zilveren jubileum. Over het 25- jarig jubileum van de heer N. Ou- wersloot, werkzaam bij de Posterijen vermeldden we reeds het een en an der. Voor belangstellenden, en dat zullen er velen zijn, zij nog vermeld, dat allen, die van hun belangstelling blijk willen geven, dat kunnen doen op 4 Oct. a.s. des nam. van 3—5 uur en des avonds van 8 tot 10 uur, Hoofdstraat 21 te Valkenburg. „De Kanarie". In een vergade ring van leden van de Kanariefok- vereniging „De Kanarie" werd over een te houden Tentoonstelling ge sproken, welke werd vastgesteld op 3 tot 8 Januari a.s. In deze tentoon stelling zullen als keurmeester fun geren de heren G. Gerrits, J. van Woensdzink en N. Dommerhold. Tot slot werd nog een natuurfilm ver toond. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren H. Hueting, J. Berg man en E. E. van der Laan te Rijns burg, wordt de Zondagse dienst waargenomen door dokter H. Hue ting, Rijnstraat 33, Tel. 2102. LEIRSCHENDAM Geboren; Nicolaas Werenfridus Maria van H. N, W- Raat en G. J. T. de Hertogh: Cornelis Leonardus Maria z. van A. J. Luiten en C. M. Groenewegen; Theodorus Cornelis z. van C. A. van den Bosch en A. C. M. van Haaster; Theodorus Michael Ma ria z. van J. J. Scholtes en C. M. W- Overvliet; Hubertus Antonius seph z. van J. den Elzen en M. J. Jansen. Ondertrouwd: Hendrikus A. C. Hendriks en Maria H. van der Ham. Getrouwd: Gerardus N. Houps, te Leiden, en Theresia J. P. van Leeu wen; Assuerus J. van Beek en Hen- drika van der Krogt: Petrus C. M. van Wissen, te Voorburg,, en Mar garetha J- Enberts; Nicolaas J. van Schie en Apollonia A. P. van San ten. Overleden: Johannes J. van Haas- tercht 65 j. LISSE VOETBALPROGRAM „LISSE" Senioren: Rouwkoop 1Lisse 1, 2.30 uur; Lisse 2ASC 3, 2.30 uur; Alphia 3Lisse 3, 2.15 uur; ASC 4 Lisse 4, 12.15 uur; UDO 2Lisse 5, 2 uur; Lisse 6Wet. Boys 3, 12 uur. Junioren: Lisse BDocos B, 2.40 u.; UDO ALisse C, 12 uur; SJC C Lisse E, 12 uur; Teylingen BLisse D, 1.30 uur. Adspiranten: Lisse aDocos a, 1.15 uur; Lisse bWarmunda b, 12 uur. Aan komen lopen: grijs-wit poesje. Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134; neemt dit week-end prak tijk waar. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: Zadeldekje; groen linnen fietstas met inhoud; goudkleurig pols horloge met zwart band; grijze ga bardine regenjas; verschillende brui ne herenportemonnaies met inhoud; jongensfiets; bewijs van lidmaatschap van ziekenfonds. Gevonden: Armbandje met kruisje en hartje; handschoen; wieldop van auto; lampekap; lederen halsband; beige regenjas; kist; nikkelen auto standaard met vlag; hamer; oude da mesfiets; paar zwart glacé hand schoenen; herenrijwiel; leren motor kap; zwarte kinderportemonnaie; blauwe dito met inhoud; pakje tabak; groene boodschappentas; zwarte glacé dameshandschoen. Geboren: Sabilla Goverdina Maria, dr van P. J. van der Veek en M. C. Trompert; Saskia Ermina dr van H. Vijfhuizen en H. Boender; Theodorus Roelof zn van R. Hoenders en L. H. v. Baal. Ondertrouwd: C. W. J. Kortekaas en A A. van der Lans. Gehuwd: H. J Meijer en A. J. C. Uljee; S. L. Roes en I. S. Schalij; Th. H v. d. Hulst en Th. C Borst. Overleden: C. Kortekaas echtg. van J. Grimbergen oud 63 jaren. N00RDWIJK Forumavond. Standsorganisaties Naar wij vernemen zal op 25 October a.s. een Forumavond worden georga niseerd door de drie plaatselijke standsorganisaties de K.A.B., L.T.B. en Kath. Middenstandsorganisatie. Nader bijzonderheden over deze veel belovende avond zullen alsnog be kend gemaakt worden. Schietvereniging. De schietver eniging „Blijft voor het land" is we derom met haar winterprogram be gonnen en deze week behaalden de prijzen: A. v. Egmond 38 pnt, le klas se; A. J. v. d. Zalm 35 pnt., 2e klasse; mej. A. van Leeuwen 22 pnt., 3e klas- De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder. De Duinrandapotheek is geopend van 12 1 uur en van 45 uur. Voor spoed gevallen doorlopend. Geboren: Cornelis z. van L. Dub- belaar en L. Plug; Jacobus H. M. zn van L. v. Zijp en A. C. Commandeur; Franciscus zn van F. T. Kret en P. Ch. v. Beelen; Ferdinand R. W. zn van A. W. Weelen en P. L. Houwaart Cornelia A. dr. van H. A. Vink en H. Sip. Ondertrouwd: W. H. Hoogervorst en A. A. Noppe; P. J. L. Vink en W. M. Noordermeer; J. P. Meertens en Boerdam; C. v. d. Kraan en J. Houwaart; J. J. Verkade en J. M. Hoogeveen; L. J. Steenvoorden en M. M. v. d. Weijden. Getrouwd: W. P. Wulfinghoff en C. M. v. d. Wiel; A. J. v. Rhijn en E. M. G. Janson. Overleden: J. de Haas 85 jaar. N00RDWIJKERH0UT ZONDAG START „DE INSTUIF" IR.K. jongelui komt stuiven in „de Instuif". Velen hebben dit in de afge lopen dagen op de overal opgehangen aanplakbiljetten gelezen en zich on getwijfeld afgevraagd „Wat is de In stuif". Het instuifwerk, bedoeld als een so ciëteit voor jongeren, wil de manne lijke en vrouwelijke jeugd tussen de 18 en 25 jaar iets gaan geven op het gebied van een goede en prettige ontspanning, wil voor hen iets gaan doen op het gebied van de culturele en godsdienstige ontwikkeling, kort om, het zoekt de jeugd, die tot op he den niets heeft gevoeld voor deel name aan een georganiseerde ver eniging, in een niet bindende band samen te brengen. In „de Instuif" ontmoet de jeugd elkaar in een ongedwongen sfeer, op een plaats waar zjj kan dansen, waar artisten optreden van serieuze tot de meest komische toe waar iets voor haar ontwikkeling wordt mee gegeven. Wat de jeugd juist zo aantrekt, is dat zij zich in de Instuif niet gebon den voelt. De jongelui worden lid, maar zij blijvenen vrij, zij kunnen ko men maar ook wegblijven. Zondagavond start de Noordwijker- houtse Instuif in café „De Nachte gaal" aan de Gooweg. Wij geloven wel, dat deze start de Zondagavon den in de Nachtegaal voor de jeugd in deze streek iets zullen gaan bete kenen, vooral ook omdat het de jeugd zelf is, die de Instuif zal maken. 0EGSTGEEST Geboren: Cornelis Theodorus Maria z. van W. A. van Werkhoven en M. J. van Leijden. Jose(ph Petrus Maria z. van Th. H. van Noort en P. W. Zandvliet. Overleden: P. Hoekstra 77 j. L. A. de Groot geb. Pliester 81 j. Getrouwd: H. C. Bol en J. Slegten- horst. P. Segetfli en M. J. Dibbetz. W. A. de Voogd van der Straaten en U. Schattman. Ondertrouwd: G. de Graaf 42 j. en E. A. van den Eijikel 48 j., Oegst- geest. G. van Streien 20 j. Leiden en -W. A. Driessen 24 j., Oegstgeest. N. J. van der Meer 23 j., Leiden en W. M. Brussee T9j.,| SASSENHEIM INBRAKEN Donderdagavond hebben twee in brekers getracht hun slag te slaan aan de Hoofdstraat. Bij de heer Hoog kamer trachtten zij binnen te komen doch werden in hun werk gestoord en namen de benen. Bij de heer Verde- gaal werd het voordeurraampje inge drukt. Omwonenden, die dit hoorden, belden de politie, die zeer snel ter plaatse was. De inbrekers trachtten te vluchten. De heer De Jong wilde een der daders grijpen maar werd door één dezer in de buik gestoken. Hij moest naar een ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Ook een vrouw die ter plaatse was, kreeg een klap. Een inbreker wist op een passerende vrachtauto te klimmen de ander wil de het op een lopen zette. De politie wist hem spoedig te grijpen ook de ander werd later van het bed gelicht. Het onderzoek wordt door de politie voortgezet. De doktersd'ienst wordt waarge nomen door dr. Hueber tel. 2532 7159 en dr. Horrevorst tel. K 2532 7159, beiden te Sassenheim. Geboren: Dirk Jan z. van F. W. J. Vink en T. Hazenoot; Jozef Mar- tinus Maria z. van M. J- van der Vlugt en P. M. Ruygrok; Wilhelmus Cornelis Theodorus z. van W. F. Broks en P. H. Immerzeel. Ondertrouwd: Wilhelmus Verhoe ven 36 j., te Leiden, en Johanna Wil- helmima Mosseveld 31 j.; Johannes WARMOND Doorlichting op T.B.C. Onder voorzitterschap van dr. H. A. G. M. Walenkamp vond heden ten ge meentehuize de slotvergadering plaats van het Plaatselijk Comité Bevol- kings onderzoek tuberculose War mond. Nadat deze de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aan wezigen had geopend, werd door de secretaris van het Comité de heer P. M. F. Smolders voorlezing gedaan van een terzake uitgebracht verslag door dr. J. E. Zweers, hoofd van het districts Consultatiebureau voor tuberculose te Leiden. Uit dit verslag bleek dat 2 personen om principiële redenen hadden geweigerd aan het onderzoek deel te nemen, terwijl 214 personen onwillig waren. Het op komstpercentage bedroeg 93,1%, aldus een uitstekende opkomst. Vastgesteld werd dat het onderzoek, dat voor de gemeente Warmond voor de tweede maal plaats vond, op prettige wijze is verlopen. De eerste maal vond het onderzoek plèats in het voormalige gemeentehuis waar de ruimte zeer beperkt was, de tweede maal in hotel „De Zon". De service, die daar ge boden werd, aldus het verslag, was uitstekend. Opgeroepen werden voor nader onderzoek 10 personen. Gevon den werden: 7 personen met een in actieve longtuberculose, 2 personen met een vergroot hart, 1 persoon met een bonchiectasie. Speciaal werd een woord van dank gebracht aan de heer P. M. F. Smolders, die als secretaris van hét Comité de gehele leiding op zich genomen had. Ook dr. Walen kamp bracht de heer Smolders bij zondere dank voor het vele werk dat hij heeft moeten verzetten en voor de voortreffelijke organisatie terzake. Ook bracht hij dank aan de huis bezoekers en bezoeksters die hun arbeid geheel belangeloos hebben be schikbaar gesteld en die zeker veel hebben bijgedragen tot het grote succes van deze doorlichting, waarnemend burgemeester de heer J. Dekker bracht de dank over van het gemeentebestuur en hij hoopte dat, wanneer wederom een beroep zou worden gedaan op de medewerkers en medewerksters zij zich opnieuw beschikbaar zullen stellen. De kos ten van deze doorlichting hebben voor de gemeente bedragen 1479.17. Gunning. De aanleg van een be tegeld rijwielpad langs de Herenweg De Haarlemse Rechtbankveroor- deelde een boekhouder uit Noordwij- kerhout tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan acht maanden on voorwaardelijk met aftrek. De man was werkzaam bij een fabriek te Lisse en het vorig jaar zou hij door raiddel van valse girobewijzen zijn patroon voor 6000.benadeeld heb ben. Op naam van diverse klanten schreef hij giro-bewijzen uit, die ten slotte door. zijn chef voor accoord werden getekend. De boekhouder 'veranderde dan naam, adres en num mer van het bewijs en vulde daar voor in de plaats zijn eigen naam en adres in. De controle in het bedrijf was kennelijk niet zo streng, want het duurde nog wel even, eer de malversaties werden ontdekt. Bij de behandeling van zijn zaak voor de Haarlemse rechtbank had verdachte verklaard, dat hij het geld niet voor zichzelf had besteed. Het geld wendde hij aan om vertegen woordigers van de zaak, die overigens zelf ook geknoeid zouden hebben, aan een behoorlijk salaris te helpen. De officier ging met dat verhaal niet accoord, want hij was van mening, dat de boekhouder wel degelijk het geld ten eigen bate had gebruikt. De boekhouder hield niettemin vol, dat hij het geld aan vertegenwoordi gers besteed had, hetgeen hij zou kunnen bewijzen aan de hand der boeken. De veroordeling van de rechtbank was conform de eis van de officier. Eveneens conform de eis van de officier van justitie veroordeelde de en wethouders gegund aan de firma Samsom te Oegstgeest voor de som van 17400. Spreekuur. De burgemeester dezer gemeente is op 6 en 13 October a.s. verhinderd spreekuur te houden. Mollenvanger. Aan de heer D. J. Tijsen alhier is vergunning ver leend tot het vangen en het ten ver koop aanbieden en in voorraad heb ben en vervoeren van mollen en huiden van mollen. De doktersdienst wordt waarge nomen door dr. Hueber tel. 2532 7159 en dr. Horrevorst tel. K 2532- enhet Oosteinde is door burgemeester 7159, beiden te Sassenheim. GEMEENTERAAD VOORSCHOTEN Huurcommissie krijgt andere voorzitter Het enige agendapunt van de raads vergadering van gisterenavond in Voorschoten dat een enigszins uitge- beide bespreking vergde was de sa menstelling van een huurcommissie. De raad bracht wel waardering op voor de voordracht van het college, maar had toch wensen. De heer Eysink Smeets had het voorstel graag eerst in een commissie gezien, even als de heer v. Eist, die er bovendien wel graag een raadslid in zag. De heer Pels had de meeste wensen, hij trok de deskundigheid der voorge dragen personen niet in twijfel, maar had er graag specifieke vertegen woordigers van huiseigenaren en huurders gezien. Hij stelde voor om een van de wethouders voorzitter te maken en ook een vrouw in de commissie op te nemen; het laatste werd door de voorzitter niet nodig geacht. Nadat de fractieleiders korte tijd bijeen wa ren geweest, bleek de gehele raad er voor te voelen. Het resultaat van van de stemming was: Wethouder Dekker, voorzitter, de heren Wohl en Sirks, vice-voorzitters, de heren Niersman, Oorschot en v. Meurs le den. Plaatsvervangende leden de he ren Boesveld, v. Aken en v. d. Ster. Het college zal nog een voorstel doen voor een vrouwelijk lid met plaats vervangster. De vraag werd nog gesteld of de hele commissie, zeven man sterk, nu ieder geval zou gaan bekijken; de burgemeester vond dat de commissie dat zelf maar uit moest maken. Een olijk raadslid stelde voor de school bus maar ter beschikking te stellen. Er zijn tot nu toe twee klachten bin nengekomen voor de commissie. Rest van agenda. Bij de aanvang van de vergadering werden de geloofsbrieven van het nieuwe lid J. de Graaff onderzocht en in orde bevonden. Het voorstel van B. en W. geen tariefsverlaging toe te passen ten gevolge van het wegvallen van de omzet belasting op gas en electriciteit werd terug geno men. De heer v. d. Eist vond 'dat de bouw van de nieuwe gemeentelijke ULO te traag verliep; het college was het niet met hem eens. De voorz. deelde nog mee, dat de bouw van een derde gymnastieklokaal op de urgentielijst voor 1956 is geplaatst. Het voorstel voor de bouw van een tweede openbare lagere school in de Vlietwijk had woorden van erkente lijkheid ten gevolge van de P.v.d.A.- fractie. De heer v. Eist zag graag een hallschool. De gemeenten Baarland en Oude van den Berg 76 j., te Noordwijker- hout, en Johanna van der Meij 70 j.; Johannes van den Berg 25 j., te Ter- neuzen, en Femmigje Dijkstra 24 j. Getrouwd: Cornelis Faas, te-Lises, en Juliana Havenaar; Hotze Oldhoff te Groningen, en Trijntje Wiepkema; Adrianus van Breda en Lena Luijt, te Haarlemmerliede. VOORHOUT (De doktersd'ienst wordt waarge nomen door dr. Hueber tel. 2532 7159 en dr. Horrevorst tel. K 2532 7159, beiden te Sassenheim. Haarlemse Rechtbank een man tot zes maanden gevangenisstraf met af trek. De man had in Mei en Juni van dit jaar twee diefstallen gepleegd te Lisse en bleek bij de politie geen on bekende. Reeds zestien maal was hij veroordeeld, in 1953 voor het laatst. In Lisse had hij nu uit 'n particuliere woning, waarvan de bewoners af wezig waren, een fiets, schoenen, een pyame, een tafelkleed en een pull over weggehaald. Uit een garage had hij een versnellingsnaaf met te rugtraprem meegenomen. WASSENAAR Dierendag. Op Dierendag, 4 Oct., zal de Wassenaarse afdeling van de Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren de aandacht en de steun van de ingezetenen vragen voor het werk, dat zij om. in het nood- asyl aan de Spelderslaan verricht ten behoeve van het dier. Op 6 plaatsen in de gemeente zul- len kraampjes worden geplaatst, waar allerlei nuttige en aardige arti- kele zullen worden verkocht ten bate van Dierenbescherming. O.m., zullen ook loten verkrijgbaar zijn voor de loterij, die Dierenbescher ming ter gelegenheid van haar eerste lustrum heeft georganiseerd en waar van de baten bestemd zijn voor het nood-asyl. Grote B.B.-oefening. Woensdag avond 5 October zal er in Wassenaar een grote kringoefening van de Be scherming Bevolking wordien gehou den, waaraan ongeveer 400 B.B.-ers zullen deelnemen. Aangenomen wordt, dat op die avond Wassenaar getroffen is door een storingsaanval met brisant- en brandbommen en dat op verschillende plaatsen, hoofdzakelijk in de omge ving van het Burchtplein en van de Backershagenlaan huizen zijn getrof fen, tientallen mensen gewond en enkele branden zijn onstaan. De bran den zullen worden aangeduid door rood Bengaals vuur, de bomontplof fingen door knalbomimen. Niet alleen B.B.-ers uit Wassenaar, maar ook uit de kring Katwijk, waar toe Wassenaar behoort, zullen worden ingezet. lande hebben de gemeente een wand bord van Delfts blauw aangeboden, als blijk van erkentelijkheid voor de hulp na de watersnood ondervonden. Het wandbord is in de hall van het gemeentehuis te zien en vertoond be halve een opschrift ook de wapens van de getroffen gemeenten. Rondvraag. Tijdens de rondvraag protesteerde de heer Griffioen nog eens ernstig tegen de aanleg van de halve spoor bomen bij de Vink, vooral omdat het rijwielpad daar aan de verkeerde kant van de weg ligt. De burgemees ter zei de aanleg niet te kunnen ver hinderen. Rijkswaterstaat heeft een voorlopige vergunning gegeven tot Augustus volgend jaar, tot die tijd zal er een man met rode vlag de fiet sers waarschuwen. Als er ongelukken gebeuren zal Rijkswaterstaat de ver gunning intrekken, zei de burgemees- De heer v. Eist brak uitgebreid een lans voor de oprichting van een com missie die nieuw leven zou moeten brengen in de Paardenmarkt. De Bra derie is geen oplossing gebleken, zei hij, en nieuwe injecties zijn nodig. De heer Pels wilde het psychotechnisch onderzoek van de schoolkinderen in het vervolg laten gebeuren door het Rijksarbeidsbureau, dat hij beter vond dan een particulier instituut. Wethouder Schrama was het niet met hem eens en voelde er niets voor. Het college zal deze zaak overigens nog eens bekijken. Schaakvereniging „Voorschoten". De spanning is er volkomen in als de spelers van de club ernst ma ken anet de, punten, want zo gaven Sluyter en Waasdorp elkaar geen veld prijs en bleef er niets anders over dan remise. Maarsen tegen Van Os was van ander gehalte, waaruit Maarsen de winst haalde. In de tweede groep A was v. d. Kooy de overwinnaar over Boxman, terwijl de nieuwelingen Rietberg en v. d. Akker eikaars kraichten maten; laatst genoemde won. Van groep 2b was Oldeman het die Braggaar verraste, terwijl Grob- ben de kans niet greep om de over winning te behalen van N. Segaar, want het werd nu andersom. V. d. Werf gaf zich gewonnen tegenover Heyer en tevens ook v. d. Marei. Per soonlijke uitslagen^ Groepl: Waasdorp'Sluyter Yzy3 MaarsenVan Os 1—0; Van OsJan sen 01. Groep 2 A: Bosmanv. d. Kooy 01; Rietbergv. d. Akker 01. Groep 2 B: J. BraggaarOldeman 01; GrobbenN. Segaar 01; v. d. Werf—Heyer 01MareiHeyer 0—1. Ladder: HullemanHonsbeek 10. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde waargenomen door: dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23» tel. 2493. Voor de zuster gezondheidscentrum, tel. 2177. Ondertrouwd: Karei Gerardus de Vink, te Wassenaar, en Neeltje van der Doe. Gehuwd: Joannes Cornelius Anto- r.ius Maria Witkamp, te Leiden, en Gijsberta Maria Duijnstee. Overleden: Anna Bakker 74 j., echtg- van W. Th. Chr. van Zeggelen; Catharina de Knibbe 81 j., echtg. van C. van Leeuwen; Hendrik van Voorst 143 j., echtg. van Jansje Huge. De raad van Leimuiden kwam in vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Bak huizen. In verband met de plaats gehad hebbende verhogingen van de sala rissen der ambtenaren is het basis bedrag per inwoner voor 1954 en volgende jaren met 0.83 verhoogd. Schrijven van Ged. Staten waarbij medegedeeld wordt dat de gemeen te Leimuiden een migratie contin gent van 12 woningen is toegewezen ten laste van de provinciale reserve over 1954 en als vergoeding voor de migratie over 1954. Schrijven van de schoolartsen- dienst Bodegraven waarbij medege deeld wordt dat de gemeente Leimui den in 1956 635,31 zal moeten bij dragen in de kosten van deze dienst. De Raad besluit het verbeterde weggedeelte en de brug, toegang ge vende tot Vriesekoop Zuid in beheer en onderhoud over te dragen aan het Bestuur van de Wasenaasrse Pol der. De ontsluiting van Vriesekoop Zuid heeft hiermede zijn beslag ge kregen. Op voorstel van B. en W. worden tot leden van de Commissie Woon ruimte wet 1947 benoemd de heren Ph. Muijs, W. Vonk, B. Loosbroek, P. L. Noordermeer en A. Hij dra. De heren W. Vonk, B. Loosbroek en P. L. Noordermeer. Op voorstel van B. en W. besluit de raad nog niet toe te treden tot het Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zuid-Holland. Het Waarborg-in- stituut voor de Veenstreek, dat goed gewerkt heeft, beëindigt zijn werk zaamheden en het Waarborginstituut voor de tuinbouw in Zuid-Holland neemt deze werkzaamheden over. De voorzitter vindt het gewenst, dat getracht zal worden ook een ver tegenwoordiger uit de Veenstreek in het bestuur te krijgen. Op voorstel van B. en W. worden de vergoedingen ingevolge art. 101 der L.O.-Wet voor de bijzondere scholen als volgt vastgesteld voor het jaar 1954. R.K. Meisjes school 4250, R.K. Jongensschool 3670 en voor de school met de Bijbel 4980. De vergoedingen voor het vakon derwijs in handwerken wdrden vast gesteld als volgt: R.K. Meisjesschool 1160,69. School met de Bijbel 595,85. Op voorstel van Ged. Staten wor- Z0ETERMEER OOGST VAN DE STRAAT Gevonden: Miuntbiljet S 2.50; dub- ibelstangisherenrijwielwitte dames schoen^ pad/vindersriem; 2 cocoslo- pers; paar grijs ledieren handschoe nen; ballpoint; wollen shawl met gele rand; metalen schakelarmband; bruin lederen actetas met inhoud. Verloren: Jute zak met erwten; bankbiljet 25.gouden kinder armbandje; rood kind er jasje met wit bont gevoerd; zwarte portemonnaie inh. j 3.50; rood jasje met cape; al- paoca rozenkrans; oud zilveren ro zenkrans. De medische dienst wordt mor gen waargenomen door dokter P. Vegt, Stationsstraat 49, tel. 35 en voor de beide kruisverengingen door zuster U. ooncker, Dorpsstraiat 76, telefoon 230. „St. Willibrord" vergaderde. Dc bond van werknemers in de industriële bedrijven „St Williibrord" hield gis teravond haar openings vergadering van het nieuwe seizoen. Voorzitter, M van Tartwijk drong er bij die leden op aan het verenigingsleven, dat bij Willibrord goed is, nog hoger op te werken. Onder de leden zal een enquette gehouden worden, teneinde een juist inzicht te krijgen, waarom bepaalde groepen leden niet op de vergaderingen verschijnen. Het ligt voorts in de bedoeling korte doch kernachtige bijeenkomsten te hou den, waarop als een der agendapunten zal voorkomen het vraagesprek over een bepaald onderwerp, verzorgd door een der leden. Deze winter zal er al leen een klaverjascompetitie gehou den worden. De nieuwe districtbestuurder, de heer C. Schoof, maakte kennis met de afdeling en gaf een duidelijke uit eenzetting van de ondernemingsra den. Spreker wees bovendien op het grote belang van een intensieve pro paganda, daar vergroting van het le dental, de zeggingskracht van de bond verstrekt. Spreker behandelde voorts gestelde vragen. De geestelijk advi seur, kapelaan J. Hamers drong aan op grotere geloofsbeleving, waarbij de ouderen de plicht hebben een goed voorbeeld te geven, hetgeen zijn sti mulerende kracht op de jongeren niet zal missen. Spreker kondigde de stichting van een KAJ-afdeling aan.. De heer A. C. v. Velzen sprak hier na een propagandistisch woord voor de twee-jarige enkelvoudige cursus van de KAB, die op Vrijdag 14 Oc tober wederom begint. den nog enkele wijzigingen aange bracht in het besluit tot overneming in beheer en onderhoud van de Kerk- laan. De raad zal het zeer op prijs stellen, indien de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk ook het eigendom aan de gemeente wil overdragen. Het voorstel van B. en W. tot het geven van een subsidie in het ex ploitatietekort van het R.K. Paro chiehuis, wordt aangehouden even als het voorstel van B. en W. inzake het personeel bij gemeentewerken. De heer Loosbroek, vraagt hoe het staat met de plannen betreffende het dorpshuis. De burgemeester deelt mede, dat de plannen in voorbereiding zijn. De heer Noordermeer bespreekt nog eens de wenselijkheid van een woonwagenkamp. De voorzitter deelt mede dat B. en W. thans een goed terrein op het oog hebben. Bespreking hierover zullen binnenkort gehouden worden. De heer Noordermeer is hiermede vol daan. De heer Tasseron vraagt of er nog bouwvolume voor particuliere wo ningen beschikbaar is. Pe voorzitter zegt dat de koek op is. De vergadering wordt daarna ge sloten. ZONDAG 2.30 UUR 4e klas K.N.V.B. (Advertentie.) R0EL0FARENDSVEEN ..VOX LAETA" GAAT 10-JARIG BESTAAN VIEREN. Reeds vanaf de eerste jaren van haar bestaan heeft de gemengde zangver. „Vox Laeta" bewezen ter plaatse in een behoefte te voorzien. Meestal is een dorpsgemeenschap te klein om ook aan het culturele le ven een ruime plaats in te ruimen. Echter dank zij het doorzettingsver mogen van een ijverig bestuur heeft men voor de gemengde zangver. „Vox Laeta" niet alleen een blijvend be staansrecht weten te veroveren, maar haar tevens een plaats weten te geven in het plaatselijke vereni gingsleven, waaruit zij niet meer ge mist zou kunnen worden. Zij hebben aan velen geleerd met meer ambitie de zang te gaan beluisteren, alsook animo gekweekt voor het beoefenen van de zang. Diverse mooie concer ten en zangavonden hebben zij de inwoners reeds aangeboden. Wij be hoeven deze niet meer met name te noemen, maar deze hebben vooral wel medegewerkt om van de gemeng de zangver. „Vox Laeta" een blijven de vereniging te maken. Het is daarom ook begrijpelijk dat zij haar 10-jarig bestaan op Zondag 9 Oct. a.s. op een werkelijk gedurfde wijze gaat vieren. Het programma hiertoe luidt als volgt. Des morgens in beide parochies te 7 uur een H. Mis voor levende en overleden le den. Te 10 uur Plechtige Hoogmis in de Parochiekerk van Maria Presen tatie te Alkemade, celebrant kape laan A. H. Schrama (eertijds oprich ter van „Vox Laeta) met assistentie van kapelaan J. Sikking als diaken en kap. J. v. Roode als sub-diaken. Predikant pastoor S. Ligthart. Het versterkt parochieel koor zingt &.l.v. Jan v. d. Meer de wisselende gezan gen van de 19e Zondag na Pinkste ren. De vaste gezangen worden uit gevoerd door „Vox Laeta" o.l.v. Toon Vranken. Organist Jan v. d. Meer. Te 12 uur feestvergadering in Pan- cratiuszaal voor genodigden, leden, sympathiserende leden en belangstel lenden. Te 17 uur feestelijke ontvangst van de muzikale medewerkende gasten uit den Haag op het Pastoor Onel- plein, vanwaar in optocht met me dewerking van „Liefde voor Harmo nie", via Spoorstraat, Stationsstraat en Noordeinde naar het Veilingge bouw. Hier wordt te 20 uur het grote feestconcert geopend. Medewerken den: het Haags Katholiek Sympho nic Orkest o.l.v. Henk Hoogervorst, Lize Schoo, sopraan, gemengd koor „Vox Laeta" o.l.v. Jan v. d. Meer en Toon Vranken. Begeleidingen Toon Vranken en Jan v. d. Meer. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar Zondag 2 Oct. van 1213.30 uur, Dinsdag 4 Oct. én Woensdag 5 Oct. van 2021 uur in de hal van de Pan- cratiuszaal en op de avond der uit voering aan de zaal van het veiling gebouw.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6