B Tieleman en Dros onder de hamer LMÜGAT Xymm „Kasteel Staveren" vanmiddag terug BIOSCOPEN ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Grote belangstelling voor de veiling Onder grote belangstelling vond gisteravond in het Notarishuis ten overstaan van notaris N. W. Holt- kamp de veiling plaats van het fa- brieksgebouwencomplex met heren huizen, woonhuizen, pakhuizen en bergplaatsen van de C.V. Tieleman Dros, voorzover gelegen aan de Middelstegracht (evenzijde), de Oude Rijn en de Hooigracht. Tot een goed begrip diene, dat het fabriekscomplex (slagerij) en de kantoren, gelegen aan de onevenzijde van de Middelste gracht, deze avond niet in veiling werden gebracht. De verkoop, die deze eerste avond bij opbod geschiedde a.s Vrijdag avond zal worden afgemijnd vond in twintig percelen plaats. Het eerste (de werkplaatsen met erf, nabij de Middelstegracht) werd door de heer J. van Iterson te Leiden in bod ge zet voor 3.200; perceel 2 (de gebou wen, thans ingericht tot ketelhuis, machinekamer, waterreiniger, reser voir en open plaa/ts aan de Middel stegracht 38 en 42) door B. Verwey te Hilversum voor 15.600; perceel 3 (het herenhuis met ondergrond aan de Hooigracht 69) door J. van Iterson voor ƒ12.600, perceel 33a (smederij) door L. Zitman voor f 2.200; perceel 4 (het fabrieksgebouw), thans be kend als de nieuwe fabriek met ach tergelegen werkplaats aan de Mid- dëlstegracht) door J. Muetgeert te Rotterdam voor 45.000; perceel 5 (het gebouw, thans dienende als vul- lokaal aan de Middelstegracht) door J. Muetgeert voor ƒ58.000; perceel 6" (het gebouw thans bekend als de vrouwenwerkplaats aan de Middel stegracht) door L. Zitman voor ƒ63.000; perceel 7 (mannenschaftlo- kaal aan de Hooigracht 87) L. Zitman voor ƒ7.600; perceel 8 (magazijn Hooigracht 89) P. Moerman te Leiden ƒ9.100; perceel 9 (bokkingplaats met erf aan de Hooigracht 83/85 W. M. Haamel te Den Haag ƒ8.600; perceel 10 fepoellokaal met gedeelte van de Vleersteeg aan de Hooigracht 91/93) Muetgeert ƒ39.000; perceel 11 (Keu ken en jamlokaal Middelstegracht 50) Muetgeert 27.000; perceel 12 (het voormalig kerkgebouw met poort en erf aan de Hooigracht en Middelstegracht) B. Verwey ƒ23.500; perceel 12a (voormalig rusthuis met tuin aan Hooigracht 95) De Bolster Leiden 17.000; perceel 13 (loods met grote plaats aan de Middelstegracht 54 (B. Verweij 16.800; perceel 14 (Hooigracht 101) Haamel ƒ4.800; per ceel 15 (kuiperij aan de Middelste gracht 58) B. J. Huurman Leiden 10.000; perceel 16 (bergplaats met afzonderlijke bovenwoning aan de Oude Rijn 57/57a) L. Zitman 11.600; perceel 17 (bergplaats Middelste gracht) Wurzer Leiden 2.000; per ceel 18 (werkplaats Middelstegracht 66 en 68) Bogerd Leiderdorp ƒ8.100; perceel 19 (bergplaats Oude Rijn 63) v. d. Kley Leiden 1.880 en perceel 20 Bouwterrein Oude Rijn 59 en 61) Haamel 5.100. In totaal werd deze avond voor een bedrag van 392.680 in bod gezet. MEISJE NOG NIET GEVONDEN Ondanks onvermoeid speuren van de Leidse politie en het optreden van duikers van de Onderzeedienst te R'dam in het water langs de Veiling kade en omgeving is het* 5-jarige meisje Marjan van Veen nog niet ge vonden. Men heeft ook de hulp van enige telepathen ingeroepen. GEVEILDE PERCELEN. -.Ten overstaan van Notaris N. W. Holtkamp te Leiden is heden geveild Herenhuis Gerrit Doustraat 6 in bod 5.800.— koper: W. van den Berg te Leiden q.q. voor 5.300. Woonhuis Duivenbodestraat 8 in bod: ƒ4,900.koper: P. Moerman te Leiden q.q. voor 5.350. Woonhuis Groenesteeg 91 in bod: 1.875.koper: P. Moerman te Lei- epd q.q. voor 1.875. Woonhuis met afzonderlijke boven woning Oude Vest 107-107a, in bod: 6.800.koper: H. Korswagen te Leiden c.s. voor 7.100. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht, mej. Th. Oh. M. Kettlitz te Den Haag en de heren P. J. de Loor te Delft en J. D. Viehoff te Den Haag; voor het doet. examen Ind. Recht de heer F. J. H. Schneiders te Rotterdam; voor het doet. examen II Geneeskunde mej. F. W. H. Kohl te Weert (L) en de heren J. F. Bekke ring te Assen; H. M. Hogerzeil te Leiden; J. P. Klai3ssen te Leiden; F. J. Prins te Rotterdam; J. A. Sleijf- fers te Den Haag; J. L. Trapman te Amsterdam; A. H. Waterman te Delft en, H. A. Wij nelnis te Bloemendaal; voor het doet. examen Ned. Recht, mej. A. C. Clivier te Lelden; Mej. J. C. Bruiin te Den Ha?-': mei. M. r>. J. de Kroon te Den Haag; mej. E. v. d. Sluijs te Den Haag en de heren F. M. E. Gerardts te Roermond en H. E. Th. E. Mathon te Den Haag; voor het doet. examen Ind. Recht de heren L. Pronk te Den Haag en H. Z. R. Abidin te Utrecht; voor het doet. examen Vrije Studierichting (Rech ten) de heren M. Sjafei Sahab te Den Haag; voor het cand. examen Klassieke Letteren de heer J. T. Has selt te Den Haag; voor het apothe kersexamen de heer J. A. Hogendoorn te Voorburg; voor het Semi-arts examen mej. A. A. Biegel te Delft en de 'heren A. F. H. Hesselbach te Den Haag en Th. Manuikin (USA); voor het artsexamen mej. G. H. Kraaije- veld te Zwi.jndrecht, mej. M. C. v. d. Plank te Middelburg en de heren H. M. G. Doeglas te Scheveningen, A. M. Kaptijn te Leiden en A. F. Steens te Eindhoven. Burgerliike Stand Geboren: Johanna Maria Jacoba dr van H. H. v. Beelen J. van den Oever. Robert zn van J. van Booren en M. K. Duibeldam; Calcilia Dorothea Maria dr van W. van Meegen en W. J. v d. Valk; Adrianus Petrus Maria zn van J. R. M. v. Gils en P. J. M. Santegoets; Astrid Johanna Susanna dr van F. van Riet en H. Guldemond; Willem Albertus Ronald zn van A. H. Pat en G. van den Bosch. Overleden: A. Hensen wed van v. Leeuwen 77 jr; C. van Noortwijk, vrouw 65 jr; A. v. d. Velden wednr. 89 jr; J. A. Los zn 1 dag. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden toor Geboorteaanliontligingen (Advertenties GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingarrg van 4 October 1955 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeentesecretarie, af deling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111): a. een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente van 6 November 1933, in dier voege, dat een gedeelte, gelegen ten zuidoosten van de Poelwetering, ten zuidwesten van de Maredijk, ten zuidoosten van de Boerhaave- laan en ten noordoosten van de Van Swietenstraat wordt inge trokken; b. een partieel-uitbreidingsplan „Lei denBoerhaavelaan" met betrek king tot de in het, onder a. ge noemde gedeelte gelegen gron den; een en ander vastgesteld door de Raad der gemeente Lei den in zijn vergadering van 26 September 1955. Leiden, 30 September 1955. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. INZAMELING HUISVUIL. Op Maandag 3 October a.s. zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Maan dag worden bediend, zal nu plaats vinden op Donderdag 6 October e.k. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. (Advertentie.) GEWESTELIJK. ARBEIDSBUREAU Algemeen. Het aanbod onderging geen wijzi ging, zodat het aantal als werkloos ingeschreven mannen op 24 Septem ber jl. 215 bedroeg. Bij de beoorde ling van dit cijfer dient in aanmer king genomen te worden, dat een deel der ingeschrevenen behoort tot de categorie minder validen. Overi gens is slechts sprake van z.g. vvrij- vingswerkloosheid, welke ontstaat bij beëindiging van bepaalde werken van korte duur, m.a.w. de periode gele gen tussen afloop en het aanvaar den van ander werk. Blijkt reeds uit de stand van het aanbod, dat de arbeidsmarkt een uitermate gunstig beeld vertoont, nog duidelijker treedt dit aan het lidht wanneer een vergelijking wordt getrokken ten aanzien van het overeenkomstige tijdstip in 1952, 1953 en 1954. De voordelige verschillen bedragen resp. 140,0 800 en 255. Wordt bovendien rekening gehouden met hét feit, dat de natuurlijke aan was van dé mannelijke beroepsbevol- lcing per jaar ojp rond 450 a 500 kan worden gesteld, dan ligt de conclu sie voor de hand, dat het aantal ar beidsplaatsen sinds 1952 aanmerke lijk is toegenomen. Kan enerzijds deze ontwikkeling van de conjunc tuur reden tot tevredenheid zijn, an derzijds schept zij vele problemen. Immers een zekere overspanning van de arbeidsmarkt is merkbaar, vooral in de industriële bedrijven. In enkele bedrijfstakken, zoals o.a. in de metaalindustrie, de textielindustrie de bouwbedrijven en aanverwante bedrijven (beton en steenfabrieken) en de ambachtsbedrij ven doet zich een tekort aan arbeidskrachten ge voelen, dat niet alleen betrekking heeft op geschoolde, maar ook op geoefende en ongeschoolde krach ten. In het licht van de komende festi viteiten in do stad Leiden, is het, nu de geschiedenis en rol speelt, niet ondienstig zich ook een moment be zig te houden met de, weliswaar niet zover teruggaande doch even eens belangrijke geschiedenis n.l. van de jaren 1931 t.m. 1936 en de periode van 1945 tot 1952. De crisisjaren staan velen nog diep in het geheugen ge grift, terwijl de moeilijke na-oorlogse jaren vrijwel bij een ieder een on uitwisbare indruk hebben achtergela ten. De huidige algemeen optredende ruime werkgelegenheid vormt wan neer men zioh een en ander reali seert een reden tot voldoening en dankbaarheid en aal ongetwijfeld de feestvreugde verhogen. Ook de on gewijzigde stand van de geregistreer de vraag n.l. 400, waarvan ongeveer 60 aanvragen betrekking hebben op jeugdigen van 15 t.m. 18 jaar, legt nogmaals het accent op de behoefte aan personeel. Tenslotte kan nog ge wezen worden op de ruimere plaat singskansen, welke door de ontwik keling van de arbeidsmarlct voor de minder validen ontstonden. Gedu rende de thans verstreken periode van dit jaar konden reeds ongeveer 180 personen in een passende werk kring geplaatst worden. Vrouwenbemiddeling. Het aantal als geheel werkloos in geschreven vrouwen beliep op 24 Septeber jl. 125, een daling derhalve t.a.v. de vorige stand van 25, waar aan echter niet al te grote reeële waarde dient te worden toegekend, aangezien zij in hoofdzaak het gevolg is van administratieve maatregelen (afvoering ingeschrevenen, welke: hun insohrijving niet tijdig vernieuw den). Dit neemt niet weg, dat het .plaatsingscijfer, vooral gezien de huidige omstandigheden, niet onbe duidend was. Evenwel de vraag om vrouwelijke krachten bleef gelijk en m f* Toestand van het Schuttersveld Indien het zonnetje even mild blijft schijnen als het dat vanmorgen deed heeft Leiden zich over de toe stand van de bodem van het Schut- terjsveld geen zorgen te maken. U herinnert zich hoe het vorige jaar de Leidse gemeentereiniging inoest ingrijpen om te voorkomen, dat de burgerij kniediep door de modder zou waden. Vanmorgen zagen wij wel enige modderig kuiltje, maar die zullen wel in loop van de dag opgedroogd zijn. Vanavond zal men dus op het Schuttersveld ongestoord kunnen ge nieten, maar in de nacht van Zon dag op Maandag zal waarschijnlijk zo zegt het de meneer van De Bilt, die zo vriendelijk was ons inlichtin gen te verstrekken een regen front over ons land trekken. Het is dus onmogelijk eenzelfde toestand voor Maandag a.s. te garanderen. „Doea Koentji" in Breestraat. „Doea Koentji", de tweesleutels, is de toepasselijke naam van het In dische restaurant, dat hedenmiddag in de Breestraat tegenover de socië teit „Minerva" zijn poorten zal openen. De eigenaar, een Indisch Nederlan der, heeft zich voorgenomen, het Leidse publiek Oip de eerste plaats het goede Indische gerecht voor te schotelen. Hij wordt daarbij geholpen door enige Indonesische vrouwen die de kookkunst verstaan. Een typisch Indische sfeer, die hij dank zij een toepasselijk, kleurrijk behang en een „tapa"-afdekking in het intieme „hutje" heeft weten te scheppen, zal de bezoeker in de stemming bren gen. Ook de Nederlandse gerechten kan de hongerige burger op het menu vinden. Zondag en 3 October is het restaurant open. Enkel gebroken. Gistermorgen om elf uur werd een 13-jarig meisje, dat woont in één van de woonwagens op het Schutters veld, door een vrachtauto op de Rijnsburgersingel aangereden. Het meisje werd door de auto ingehaald; toen de wagen bijna gepasseerd was, met het gevolg dat zij haar rechter- enkel brak. Door de E.H.D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. SPIEKER. Scheepsberichten AAGTEKERK p. 30 Gibraltar n. Mar seille. ALNATI 30 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. AMOR 30 Algiers. BANKA 30 Suez. BLOEMFONTEIN 30 v. Durban n. Eastlonden. CALTEX LEIDEN 30 v. Sidon n. R'dam. CALTEX THE HAGUE 1 te Sidon. CALTEX UTRECHT 1 te Si- don. COTTICA 29 v. Funchal n. Barba dos. DUIVENDRECHT 30 v. Liverpool n. Houston. FAIRSEA 30 Suez. IVOOR KUST I Dakar. LOOSDRECHT 30 v. Narvik n. Antw. MAASDAM 30 New York. MARIEKERK p. 30 Finisterre n. Antw. MIRZA 30 v. Abadan n. Pt Sudan. MOORDRECHT 1 te Suez. MYONIA 30 Pt Said. ORANJEFONTEIN 30.Dakar n. Kaapstad. OUWERKERK 30 v. Suez n. Djibouti. PENDRECHT p. 30 Finisterre n. R'dam. PIETER S 30 'dam. POELAU LAUT p. 30 Ouessant n. A'dam. STAD ARNHEM p. 30 Landsend n. Seven Is lands. STAD DORDRECHT p. 30 Gibral tar n. Dordrecht. WAAL p. 30 Gibraltar n. Hamburg. WILLEM RUYS 30 v. Sout hampton n. Pt. Said. WILLEMSTAD 30 v. Dover n. Trinidad. Om negen uur vanmorgen is de „Kasteel Staverden' 'uit Tiel vertrok ken. Men voer langs Dordrecht, over de Nieuwe Maas en langs Pernis. Er werd ook een tocht door de havens van de Maasstad gemaakt. Een uur rustte men op de Nieuwe Maas. Vele patiënten kregen in Rot terdam bezoek van hun familie. De afdeling Leiden van het Rode Kruis was vertegenwoordigd door de heren Moens en Wittenaar. Uit Rotterdam was op bezoek de kringsecretaris van Zuid-Holand, mr. De Bloeme. Een ontspanningsteam van het jeugd- Rode-Kruis te Rotterdam speelde ac- cordeonmiuziek en Hawaiian-liedjes bedroeg derhalve ruim 300, waar van bijna de helft betrekking had cp jeugdigen van 15 t.m. 18 jaar. Ook voor vrouwelijk personeel geldt: nimmer deden zich dermate ruime en gevarieerde plaatsingsmogelijkheden IN DE LEIDSE Telefoon in de nabijheid. CasinoFernandel als „Ali Baba' dat betekent een -grappige klucht, overgeplant in de Oosterse sfeer van „Duizend en één nacht". Fernandel is hier een gehoorzame en getrouwe dienaar, die voor zijn heer een sla vin gaat kopen op de markt.Maar hij heeft nu eenmaal een zwak voor het zwakke geslacht en hij kan het niet verdragen dat zijn aanwinst" sla vin wordt. Hij brengt de slavin naar haar familie terug en neemt zelf ook de vlucht. Dan maakt hij kennis met de befaamde „veertig» rovers", die hun schatten hebben opgeslagen in de grot, vanouds bekend onder de naam „Sesam". Hij leest het tover woord, dat toegang geeft tot de schat ten van de grot en Ali Baba-Fernan- del maakt er gebruik van door alle armen en bedelaars er naar toe te loodsen. lederen is dan tevreden en gelukkig. Ook Ali Balba, die inmid dels zijn slavin heeft teruggevonden. Een echte Fernandel-film, toeganke lijk voor alle leeftijden. Lido. De film „Ik was een Ame rikaanse spionne" brengt weer eens een episode uit de laatste wereldoor log in beeld en zij geeft een authen tiek relaas van het heldhaftig gedrag van een Amerikaans meisje op de Philippijnen tijdens de Japanse be zetting. De film begint met de val van Pearl Harbour en de bezetting der Philippijnen. Manilla wordt be dreigd en de bevolking vlucht. De nachtclub-zangeres Claire Snyders blijft; zy wacht op haar verloofde, serg. John Phillips. Deze komt haar even opzoeken, moet echter met zijn patrouille terug. Ook zij zoekt een goed heenkomen en als zij elkaar op de aangegeven plaats terugvinden, trouwen zij. Maar weer moet hij ver der en ook zy trekt de bossen in en als zij zich bij een afgescheiden on derdeel van het Amerikaanse leger heeft aangesloten, ziet zij hoe haar man wordt doodgeschoten. Dit doet haar besluiten haar leven in dienst van Amerika te stellen en wat zij weet te bereiken aan kostba re inlichtingen is verwonderlijk. Na dat evenwel haar verschillende koe riers gesnapt en ter dood gebracht zijn, valt ook zij, die de schuilnaam „Highpocket" heeft ontvangen, in handen van de Jappen, waar zij na langdurige verhoren en folteringen eveneens ter dood veroordeeld wordt. Maar op het nippertje komt de be vrijding en later ontvangt de held haftige vrouw de „Medal of Free dom". Het is een boeiend verhaal, uit stekend vertolkt door Ann Dvorak en Gene Evans. Het zal niet ten onrechte deze dagen stormlopen om deze moedige vrouw op haar moeilijke tochten te volgen. Door de KFC gekeurd voor 14 jaar. Luxor draait deze week de gezellige Franse film: „Een meisje voor dag en nacht". De geschiedenis begint als een meisje in de armen van een straatfotograaf van honger flauw valt. Op het eerste gezicht ziet 't er allemaal erg tragisch uit, maar als de filmbeelden gaan verhalen, wat het arme wioht heeft meegemaakt, wordt het 'spoedig een vrolijke boel. Men krijgt te zien, was een dienst meisje beleeft in een ministersgezin, bij een arme kunstenaar, bij de beul van Frankrijk en in een rumoerige Italiaanse omgeving. Hoewel de iilm hier en daar gechargeerd is, zal men er toch van genieten, want naast de gewild komische scènes, zijn er van die rake passages, waarin allerlei merkwaardige karakters meesterlijk worden getekend. Het verhaal is omlijst met een lief desgeschiedenis, die een happy end aan alle beslommeringen soldeert, maar op zidh weinig te betekenen heeft. Echt 'n film voor 'n uurtje ver strooiing. Boven 18 jaar. y Triarion. Het circus en de .qgera zijn twee aantrekkelijke onderwerpen voor een filmregisseur. De maker van de Duitse film „Koning der ma nege" heeft ze beide samengevoegd; hij laat een circus-artist met een goede stem opera-zanger worden, waardoor hij de beschikking krijgt over de sensatie van adembenemend trapeze-werk in de nok van een cir cus en tevens over elèmenten, welke tot de Kunst met een grote K beho ren. Het is Rudolf Scihock, de Ri chard Tauber van het witte doek, die in dit verhaal zowel de koning der manege als de held van de opera zalen is. Zijn stem herinert inderdaad sterk aan die van Richard Touber, op wie hij zijn gestalte en zijn acteer talent vóór heeft. Het verhaal zelf heeft weinig om het lijf en. is gebak ken van een deeg, waarin tijgers en leeuwen (van het circus natuurlijk), trapezes, opera's, zang, dans, liefde en jalouzie zijn verwerkt en met de nodige humor van clowns en vreem de impresario's gekruid. De regisseur heeft ongetwijfeld gedacht: „N.u zal ik in deze film eens alles onderbren gen waar het .publiek van houdt". Het gevolg is geweest, dat het geheel wat overvol is geweest; maar ove rigens is deze „Koning der manege" een zeer wel te genieten film, welke vooral door de stemkwaliteiten van Rudolf Sohock te waarderen valt. Toegang boven 14 jaar. Rex. Stan Laurel en Oliver Har dy zijn in de loop van.hun carrière al heel wat geweest. In de film, wel ke deze week in Rex draait, zien zij zich gemetamorfoseerd in „Zeebon ken". Dat gaat maar niet zo ineens, want zij zijn oorspronkelijk werk zaam op een muziekinstrumentenfa- briek. Daar worden ze stapel-krank zinnig van het lawaai, dat in onze moderne instrumenten schuilt en zij moeten dringend rust gaan nemen. Wat is rustiger dan een verblijf op het water? Voor iedereen is de zee misschien kalmerend, maar niet voor Stan en Olly, vooral niet als ze er met een geit naar toe gaan. Wat er allemaal gebeurt, is niet na te ver tellen, maar het is dol. Iedereen kan er naar hartelust om lachen. voor de scheepsmicrofoon. Daarna sprak de scheepsarts, mej. Verbrugge, de patiënten toe. Vanmorgen om half zes is het schtp naar Leiden vertrokken. In de loop van de middag zou men in de Sleutel stad terugkeren. Marktberichten LEEUWARDEN, 30 Sept. Kaas. Commissienotering kaas. Gouda vol vet 2.30—2.32, Edammer 40-f ƒ2.13 2.15, broodkaas 40-f- 2.15—2.16. Stemming redelijk. KATWIJK A.D. RIJN. 30 Sept. Groente. Bloemkool A 2748, Bloemkool B 20—33, Bloemkool C 9'17, Wasipeen A 716, Waspeen B 612, Bospeen 1525, Breekpeen 512.50, Rode kool 4.5011, Groene kool 7.107.50, Witte kool 3.50—5.80, Pronkbonen 3541, Snijbonen I 88 90, Snijbonen II 2638, Princessebo- ncn I 6172, Princessebonen II 35 51, Sla 3—9.30, Andijvie 8.30—11.50, Spinazie 612, Kroten 56, Kom kommers 8—10, Tomaten A 2444, Tomaten B 22—27, Prei 11—14, Uien 14.1014.30, Peterselie 3.10—4.50, Krulpetereelie 3.704.50, Selderie 3.50—4.10, Kervel 4.50—5. ROELOFARENDSVEEN. 30 Sept. Bloemen. Freesia's 2081, Dahlia's 3—21, Asters 1033, Troschrysan- then: Shirley 2360, Chatsworth 10 21, Precose 1838, Horwood 2542, Oldland Scepter 3052, Bright Eye 1212, Mosquito 1017, Beryl 5154, Wendy 2833 per bos. idem geplozen: Alfretton 9—16, Migoli 813, Millers- dale 714, Mary Mona 610, Cham pion 1319. Luwina 1015, Crimson Champion 0.13, Gift 1316, Daydream 711. White Yoy 1519, Am. Anjers 1529 per st. Groente. Aardbeien I 59—100, idem H 2943, Kropsla I 8.9015.20, idem II 3.00—9.20, Andijvie 6.00—8.00, Pronkbonen I 27.00—39.00, idem II 14.0022.00, Kassnijbonen 89.00 103.00, idem stek 39.00—59.00, Snij bonen 49.0057.00, Stokprinsen 55.00 —77.00, Stambonen 49.0063.00, To maten A 22.0037.00, idem B 29.00 43.00, idem C 20.00-24.00 per 100. TER AAR. 30 Sept. Groente. Snij. boneif 2.202.50, kassnijbonen 7.40— 10.80, idem B 6.407.40, idem stek 3.50—6.10, sperciebonen 3.506.10, stokprincessebonen 4.80, idem B 3.30, spekbonon 1.802.30, witte pronkers 1.40—3.70, ales per 10 kg. tomaten 0.240.34, idem B. 0.280.43, idem C 0.20—0.24, idem bonken 0.20—0.22, andijvie 0.06, spinazie 0.040.31, aard appelen 0.070.10, groene kool 0.07, rode kool 0.050.07, sav. kool 0.06, waspeen 0.060.03, postelein 0.16 0.18, uien 0.120.16, kroten 0.050.06, alles per kg. sla 0.030.10, bloem kool A 0.29—0.38, idem B 0.14—0.26, idem C 0.09, alles per stuk. bospeen 0.10, selderij 0.020.08, per bos. Ap pelen: Laxton Superbe 0.36, Bismarck 0.36—0.38, Transparant de Croncels 0.46, Peren: Bon Louise d'Avranche 0.45, Emile d'Heyst 0.28, Conference 0.35, Druiven 0.800.82, alles per kg. Sienpompocnen 2.60 per bak. Augur ken: fijn 0.59, fijnbasterd 0.40, basterd 0.38, grof 1 0.23, grof A 0.31, CD 0.13. idem afw. 0.05, E 0.15, idem afw. 0.04 alles per kg. VINKE VEEN. 30 Sept. Groente. Andijvie 68, Groene kool 79, Rode kool 89, Postelein 2735, Prei 14 16, Spinazie 16—24, Tomaten 2034, Waspeen 1113, Kassnijbonen 73 98, Pronkbon enl431. Stambonen 42—69, Stokprinsen 58—68, ct. per kg. Bleekselderij 721, Komkommers 829, Sla 312 ct. per stuk. Peen 1018 ct. per bos. i®* Auto- en motorrij school Marks. Volledige opleiding rijbewijs, motor en verkeersles inbegrepen. Gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Taxi dag en nacht beschikbaar. Morsstraat 60a. Parkstraat 5a, Tel. 26584—22513. 2T Wasmachines ver bene den de normale prijs, 160.Tijdelijk aanbod. Grote kuip. volle garantie. Betaling contant en vanaf ƒ2,40 Der weck. Inlichtin gen aan Postbus 64. Post kantoor Leiden. mest en koemest gevr. Jac. v. d. Meer. „Voor zorg", Roelofarendsveen. Soekarno bracht zijn stem uit Ird"n"ië ?P het ogenblik ieU aan de gang, dat de belangstelling van de gehele wereld heeft. Men is daar nl. begonnen met verkiezingen, dc eerste verkiezingen, waaraan door vrouwen mocht worden deelgenomen. ReZCMieJi a00nIndonesische president Soekarno op het punt znn stembiljet te laten glijden in een stembus, welke nauwgezet wordt bewaakt door twee officieren van het leger.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3