Binnenkort maatregelen tegen leraren-tekort Russische landbouwdefegatie naar Nederland Sleutel voor de vrijheid ligt in het Westen 3 Verse postzegelverzamelaartjes kwamen bij Vrouwe Justitia te land VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Minister Cals kondigt aan: Binnenkort zijn maatregelen te subsidiëring van gemeentelijke V.H. verwachten die gebaseerd zijn op het onlangs gepubliceerde rapport inzake de behoefte aan leraren bij het voor bereidend hoger en midelbaar onder wijs. Ook kan binnenkort tegemoet gezien worden een wijziging van de bezoldiging van kweekschoolleraren. Het salaris-besluit voor 'het lager nij verheidsonderwijs zal spoedig het Staatblad bereiken, wijziging van het salaris-besluit voor het middelbaar nijverdheidsonderwijs is in voorbe reiding. Dit deelt minister Cals mede in de toelichting op zijn begroting. De minister hoopt dat de verlaging der collegegelden spoedig het Staats blad zal bereiken. Minister Cals noemt de vorming van een goed docentencorps een van de belangrijkste problemen voor ge heel het onderwijs. Maatregelen op lange termijnen om de opleiding te verbeteren en blijvend een grote aan tal jonge mensen aan te trekken zijn nodig. Daarnaast zijn voorzieningen op korte termijn urgent. Voor het lager onderwijs wordt 1956 van grote betekenis omdat de ver nieuwde onderwijsopleiding dan haar eerste vruchten zal afwerpen. De nieuwe kweekschoolopleiding zal in 1956 echter tevens tot gevolg hebben, dat vele kwekelingen niet naar het onderwijs gaan, maar de derde leer- kring gaan volgen, waardoor het on- derwijzersvraagstuk in zijn moeilijke phase zal komen. De noodmaatrege len, die reeds eerder zijn bekendge maakt, zullen deze moeilijkheden moeten opvangen. Vernieuwing en verfrissing van het onderwijs kunnen volgens de minister en de staatssecretaris ook binnen de bestaande wettelijke mogelijkheden belangrijke vorderingen maken. In het komende jaar zal met een aan tal scholen voor hoger algemeen voortgezet onderwijs, zoals omschre ven in de tweede onderwijsnota, een proef genomen worden. Aan een aan tal handelsavondscholen met 5-jarige cursus zal een vervolgklasse worden verbonden. De commissie-Rutten hoopt binnen kort met haar rapport over universi taire voorzieningen ten behoeve van studenten gereed te komen. Minister Cals deelt verder mee, dat in de begroting 51 nieuw scholen, en afdelingen van scholen voor voorbe reidend hoger en middelbaar onder wijs en 96 scholen en cursussen voor nijverheidsonderwijs zijn opgenomen. Ten aanzien van het L.O., het voort gezet L.O. en het ULO zal volledig in de toenemende behoefte aan onder wijsinrichtingen worden voorzien. De minister hoopt het kweekscholen- plan spoedig aan de Staten-Generaal te kunnen toezenden. Een ontwerp van wet houdende wijziging van de Gouden jubileum van de R.K. Universiteit Met een pontificale Hoogmis in de St. Josephkerk, gelegen aan het Kei zer Karelplein te Nijmegen, is he denmorgen de viering van het gou den jubileum der Nijmeegse uni versiteit ingezet. De H. Mis, die bijgewoond werd door een groot aantal autoriteiten uit Nederlands geestelijk en maat schappelijk leven, werd opgedragen door mgr. dr B. J. Alfrink met as sistentie van de twee oudste profes soren der theologische faculteit te Nijmegen, prof. dr F. A. M. van We- lie en prof. dr K. L. Bellon; twee an dere hoogleraren, prof. dr W. K. M. Grossouw en prof. dr A. J. M. Mul ders fungeerden als mis-diaken. Na de H. Mis werd in de aula een academische zitting gehouden, tij dens welke prof. Gerard Brom een herdenkingsrede hield. Prof. Brom betoogde hierin, dat de Katholieke Universiteit van Nijmegen een be grip is geworden in het Nederlandse wetenschappelijke leven en dat oud studenten van Nijmegen pp alle pos ten van de Nederlandse samenleving te vinden zijn. Spr. memoreerde tevens de steun, die de Radboudstichting mag onder vinden van de parochiële comité's, waardoor de uitgroei in de loop der jaren mogelijk gemaakt is. In de middaguren zal het gezel schap zich naar het landgoed Heyen- daal begeven, waar mgr Paolo Giob- be, de pauselijke nuntius in Neder land het onlangs ingebruik genomen praeklinisch instituut zal inzegenen, waarna een receptie gehouden zal worden. In gesaneerde plaatsen melkprijs 1 cent omlaag De Algemene Vereniging voor melk voorziening (A.V.M.) 'heeft de detailhandel in het westelijke con- cumptiemelkgöbied, in de plaatsen waar de bezorging is gesaneerd, ge adviseerd met ingang van 2 October de prijs van de consumptiemelk met een cent te verlagen. Dit advies geldt voor acht weken. De prijs van de consumptiemelk zal dan in deze plaatsen 2*8 cent per liter gaan bedra gen. Tot de gesaneerde plaatsen in het westelijk gebied behoren o. a. de Zaanstreek, Velsen, Beverwijk, Llmui- den, het Gooi (inclusief Hilversum), de gemeente Utrecht, Gouda, Dord recht en bijna het gehele platteland van Zuid-Holland. Aan de niet gesaneerde gebieden waaronder Leiden heeft de vereniging geadviseerd, de huidige prijs van 29 cent per liter nog twee maanden te handhaven. Deze prijs was indertijd voor drie maanden geadviseerd, een termijn die op 11 October afloopt. M.O.-scholen wordt voorbereid. Mede gezien de te verwachten grote toevloed naar 'het voortgezet onder wijs in 1958 en volgende jaren, stelt de minister alles in het werk om al thans niet achter te komen op het voor de scholenbouw opgestelde pro gramma. De 'huidige situatie in de bouwnijverheid dwingt de regering echter tot een temporisatie van de rijksgoedkeuringen in deze sector. De benaming „vorming buiten schoolverband" is gewijzigd in „jeugd- vorming en Volksontwikkeling", in welke aanduiding de aard van het werk beter tot uitdrukking komt. Minister Cals is van plan consulent schappen voor de jeugd vorming en volksontwikkeling in te stellen. Zij zullen tot taak hebben het overleg met provinciale en gemeentelijke autoriteiten en met 'het regionale en plaatselijke werk te voeren en inlich tingen te verschaffen in verband met subsidie-verzoeken. Mede gezien de goede ervaringen, opgedaan met het Centraal Instituut tot Opleiding van Sportleiders te Overveen is de minister voornemens een soortgelijke instituut voor sport- leidsters op te richten. Een nota aan cretaris-generaal te combineren. Deze Reorganisatie bij „onderwijs" De minister van Onderwijs, K- en W. deelt in de begroting mede, dat hij heeft besloten tot de benoeming van een directeur-generaal van het on derwijs, onder wie het gehele onder wijs, met uitzondering van het hoger onderwijs, zal ressorteren. Voorts ligt het in zijn bedoeling een inspecteur-generaal van het onder wijs te benoemen, die in het vlak van de inspectie de uitwerking van de met betrekking tot een sluitend geheel van onderwijsvoorzieningen en met name de ook bij het schooltoe zicht zo noodzakelijke coördinatie zal hebben te bevorderen. Daarnaast is een plaats ingeruimd voor een directeur-generaal voor de kunsten en de buitenlandse culturele betrekkingen. Zoals de minister bij de recente begrotingsbehandeling in de Eerste Kamer heeft uiteengezet, is de huidige secretaris-generaal in feite de werkzaamheden blijven ver richten, welke waren verbonden aan de tevoren door hem beklede functie van directeur-generaal voor de kun sten, terwijl hy daarenboven hoe langer hoe meer werd belast met de supervisie op de steeds in omvang en belang toenemende buitenlandse cul turele betrekkingen. Deze belangrijke werkzaamheden nemen echter zoveel tijd in beslag, dat het onmogelijk moet worden ge acht deze nog langer met die van se- Afscheid en ontvangst van Deken bij het Corps Diplomatique de Tweede Kamer over de lichame lijke vorming is in voorbereiding. rij vernemen heeft Prins het ere-ridderschap aan- n de „OhaiNE des Rótis- PRINS BERNHARD ERE-RIDDER „CHAiNE DES RÓTISSEURS". Naar Bernhard vaard v seurs". Het was in 1248 onder Saint Louis, dat de „Corporation des Ayeurs" werd gesticht en thans is zij een we reldomspannende cluminaire broeder schap, welke sedert Augustus 1954 ook in Nederland vertegenwoordiging heeft. taken behoren aldus de minister te worden gescheiden van die van de secretaris-generaal, opdat deze zich ten volle zal kunnen wijden aan de veeleisende taak, waarvoor de amb telijke leiding van een zo uitgestrekt departement hem stelt. DE KAPPER KWAM! Het kapperprobleem in het dorp Terschuur is opgelost. Een kapper uit Ermelo, de heer W. Hagen, hoopt zich over veertien dagen in een schuur aldaar te vestigen. Wanneer de zaken goed gaan, is hij van plan een woning in dit dorp te laten bou wen. Indrukken op Russische boerderijen Zeer spoedig, wellicht reeds half November, zal op Nederlandse uitno diging een aantal Russische land bouwdeskundigen een bezoek aan Ne derland brengen. Dit is niet slechts een hoffelijke uitnodiging tot een te genbezoek, nadat de Nederlandse di recteur-generaal van landbouw, dr. Van der Plassche met drie medewer kers een bezoek aan Moskou bracht. „De Russen weten alles over plan tenveredeling, veeteelt en landbouw mechanisatie", vertelde dr. Van der Plassche na zijn terugkomst uit Mos kou. „Zij zijn er alleen bijzonder be langstellend naar te weten te komen, hoe men, naast techniek, ook de ar beidsproductiviteit en daarmede de productie in de gemeenschappelijke bedrijven en in de staatsbedrijven kan verhogen". Dr. Van der Plassche heeft grote bewondering voor de permanente landbouwtentoonstelling van 207 hec tare met gebouwen uit alle Unie-sta- ten te Moskou. „Maar", zo zeide hij, „ik vraag mij af, of ondanks het feit, dat alle bedrijven een landbouwkun dig ingenieur in dienst hebben, deze manier van voorlichting de juiste is. Het vraagstuk van de Russische voedselvoorziening met zijn tekorten onder andere aan melk, zuivelproduc ten en vlees, mede door het transport- vraagstuk, is groot. Zonder twijfel is men te Moskou bekwaam. De opleiding van de landbouwdes kundigen, zowel in de hoofdstad als elders, is uitstekend. In de vijf jaren studie is een stevig brok parktijk be- HELP U-ZELF BREIDT ZICH UIT. Volgens het door de vereniging van Zelfbedieningsbedrijven ingestelde onderzoek, waren er bij de aanvang van dit jaar in ons land in totaal 205 zelfbedieningsbedrijven gevestigd, waaronder 124 zelfstandige zaken, 71 filialen van grootwinkelbedrijven en 10 coöperaties. Het grootste aantal zelfbedienings bedrijven is gevestigd in Noord-Hol land en Zuid-Holland, de twee pro vincies met de grootste bevolkings dichtheid. Noord-Brabant komt met 27 bedrijven op de derde plaats; Gel derland met 21 en Overijssel met 17 bedrijven op resp. de vierde en vijf de plaats. Wanneer de grootte van de vesti gingsplaats in aanmerking wordt ge nomen, dan blijkt, dat 40 pet. van de zelfbedieningbedrij ven is gevestigd in gemeenten met meer dan 100.000 in woners, terwijl de resterende 60 pet. gelijk verdeeld is over de middelgrote en de kleine gemeenten. HAAGSE VOETGANGSTER GEDOOD. Op de Haagse Hoefkade nabij de Saennredamstraat is gisteravond om streeks kwart over acht de 70-jarige voetganster S. C. Schrier bij het oversteken van de rijweg door een auto gegrepen en ernstig gewond. Zij liep twee gecompliceerde beenbreu ken en voorts hoofdwonden.op. Per auto is zij naar het ziekenhuis Zuid- wal overgebracht, waar zij om kwart over negen is overleden. grepen, zodat de studenten van aan pakken weten. Maar de bevolking van de „kolchozen", de collectieve boer derijen, blijft minstens even groot, ondanks rationalisatie en mechanisa tie der extensieve bedrijven. Daarmee groeit de arbeidsproduc tiviteit niet. De mechanisatie grond bewerking wordt uitgevoerd door bri gades der „motor- en tractorstations". Dit is echter de oplossing niet om voor de boerenbevolking tot verhoog de productiviteit te komen. Deze bevolking mist de vrijheid van de eigen onderneming, die dwingt tot zo economisch mogelijk beheer. De ware zin daartoe moet wel, aldus dr. Van der Plassche, ontbreken, on danks het feit, dat de kolchozen door een gekozen bestuur beheerd worden. Eén man moet tenslotte op de boer derij leiding geven en beslissen. „Ik raadpleeg altijd mijn medewerkers, maar de beslissing is bij my", aldus dr. Van der Plassche. 73e Dameskroniek HOUTRUST - DEN HAAG 27 September t/m 7 October Geopend: 13-17 en 19-23 uur (Zondag gesloten) Hedenavond HET BRUIDJE VAN DE DAG Morgenmiddag: BAREND BLUF in levende lijve op het toneel De 50.000ste bezoeker(ster) wordt morgen verwacht I Ondanks Russische glimlach: nog steeds concentratiekampen „U moet niet menen, dat in deze dagen van tegemoetkomende Russi sche glimlachen het leed van de vele communistische concentratiekampen geleden is", aldus ongeveer de ver zekering van het Nationaal comité ter bestrijding van het concentratie kampen-systeem, gedaan in een lan delijke persconferentie. Gedocumen teerd en rijkelijk toegelicht is ons verzekerd, dat de ellende van nog vele duizenden mannen en vrouwen in tal van concentratiekampen in oostelijk Europa nog zeer groot is. Men heeft er een witboek over uit gegeven en in het archief van de vereniging zijn niet minder dan 16.000 verklaringen aanwezig. Er wordt nog bitter geleden, niet alleen in Rusland maar ook in Oost- Duitsland, zoals de heer K. R. van Staal, secretaris van het comité en zelf jarenlang verbannen geweest, ons meedeelde. Alleen reeds het aan tal Russische gevangenen wordt ge schat op 16 millioen; dat is acht per cent van de gehele bevolking van de Sovjet-Unie. Zou men dit percentage op Nederland toepassen, dan zouden er 800.000 gevangenen zijn op tien millioen inwoners. Geen antwoord op rekesten. Herhaaldelijk heeft het Comité aan Rusland gevraagd om toelating van een delegatie; maar steeds ver geefs. Thans heeft men zich gericht tot de Grote Vier met de opmerking, dat de wereldvrede niet zal worden bevorderd door de concentratiekam pen. Ook daarover heeft men nog geen antwoord ontvangen. Nu is wel meegedeeld, dat ver schillende gevangenen van het kamp Warkoeta zijn vrijgelaten; maar ge rust kan men toch niet zijn. Zo is het ook gesteld met velen, die naar het Westen zijn uitgeweken, Neder land inbegrepen. Men beseft name lijk, dat de sleutel voor de vrijheid in het Westen ligt. Maar als dat zo is, dan zal men hier voldoende kracht moeten weten op te brengen, aldus de heer Van Staal. (Advertentie.) SECRETARIS N.V.V. HAD ANTO-ONGELUK BIJ DOKKUM. Donderdagavond kwart voor acht is de secretaris van het N.V.V., de heer A. D. Vermeulen, tussen Veen- wouden en Dokkum met zijn auto over de kop geslagen en in een diepe sloot terechtgekomen. De wagen werd zwaar beschadigd, maar de inzittende kwam er zonder noemenswaard letsel af. Verblind door een tegenligger is de heer Ver meulen in een bocht regelrecht de sloot ingereden. Een chauffeur van een passerende ziekenauto heeft de heer Vermeulen uit de wagen, die met de wielen omhoog lag, bevrijd. De spreekbeurt die hij te Dokkum zou vervullen, werd afgelast. Dr. Scholmer; de dode die terugkeerde. Als onverdacht getuige was ter persconferentie aanwezig dr. Joseph Scholmer, schrijver van het bekende boek „De doden keren terug", die zelf drie jaar in het concentratie kamp Workoeta heeft doorgebracht. Deze röntgenoloog van professie, aanvankelijk zelf communist en anti- Hitier, heeft eerst onder de nazi's erg geleden en werd na de bevrijding van Duitsland als verdacht van Ame rikaanse spionnage door de Russen op gesloten. In 1953 werd hij plotseling vrijgelaten. Thans is hy publicist en heeft onlangs, samen met mevrouw Swart, in Wenen talrijke vrijgelate nen ondervraagd en de uitslag daar van in een rapport neergelegd. De conclusie van dat rapport is, dat Rusland inderdaad zeer vele bui tenlandse gevangenen zal vrijlaten; maar voor de Russische gevangenen in concentratiekampen is er helaas geen bevrijdend Westen. Dr. Schol mer, die goed gedocumenteerd bleek te zijn, heeft er aan herinnerd, dat de massa in Rusland, bestaande uit bóeren, zich door het bolsjewisme bedrogen voelt; maar men is er niet politiek genoeg ontwikkeld om zich afdoende te verweren tegen de com munistische bourgeoisie. En helaas aldus een ernstige op merking van dr. Scholmer is de actie in het Westen om te proteste ren geringer dan hij zich had voor gesteld. Door middel van het maand blad „Aantreden" wordt gelukkig steeds opnieuw en met klem opgetre den tegen de concentratiekampen; maar men wacht op steun, van de massa. Luchtreizen op afbetaling bij KLM Na de bromfiets, de wasmachine, de radio en nog enige aanlokkelijke zaken is nu het reizen per vliegtuig op afbetaling mogelijk. Van de KLM is dit besluit. De passagier in spe dient 15 van de reissom direct op tafel neer te leggen, de rest kan hij afbetalen in hoogstens twaalf maandelijkse ter mijnen tegen een rente-vergoeding van driekwart procent per maand {iaaia hplf» De ambassadeur van Frankrijk, J. P. Garnier nam Donderdag tijdens een bijeenkomst in de ambassade van Zuid-Afrika afscheid als Deken van het Corps Diplomatique. De ambas sadeur van Zuid-Afrika, Kol. P. I. Hoogenhout zal de heer Garnier als Deken opvolgen. Mevrouw Hoogenhout bied na mens de leden van het Corps aan mevrouw Garnier een antiek jade vaasje uit China aan. V.l.n.r. Mevr. Hoogenhout, Mevr. Garnier, de heer Garnier en Kol. Hoogenhout. GEWTENSGELD OF VRIJWILLIGE BIJDRAGE? Uit de grote hoeveelheid post stukken, die dagelij k arriveren bij het centrale gebouw van de Raad van Arbeid aan de Wibautstraat te Am sterdam, is gisteren een blanco enve loppe te voorschijn gekomen, waarin zioh niets meer maar ook niets min der dan 25 bankbiljetten van 25. bevonden. Alle functionarissen van de Raad van Arbeid en de rechercheurs van politie vragen zioh af, of de anonie me bezorger bedoeld heeft gewetens- geld te betalen aan de kantoren der belastingen, die zich tegenover het gebouw van de Raad van Arbeid aan de Wibautstraat bevinden, of dat dit geld wellicht een vrijwillige bijdrage is voor een of ander edel doel. De rechreche van het bureau Linnaeus- straat verzoekt de afzender mee te delen voor v/elk doel het geld is be stemd. KONINGIN ZOND TELEGRAM. In de jaarvergadering van het Ver bond voor Veilig Verkeer, gisteren gehouden in het Schuttershof te Mid delburg, is een telegram ontvangen van koningin Juliana van de volgende inhoud: „Met grote instemming heb ik kennis genomen van de natio nale veilig verkeersactie voor gezin nen, welke uw Verbond onder be scherming van mijn moeder voorne mens te voeren. Moge de veilig ver- keersgedachte ons bewust doen wor den, dat slechts verantwoordelijk heidsbesef en eerbied voor het leven van mens en dier een einde kan ma- Ken aan de ontstellende verkeera onveiligheid". Vrachtauto-chauffeur verkocht zijn lading Drie dagen vermist Moeilijk geval bij Amsterdamse P.T.T. Drie niet bijster intelligente knaap jes van rond de 20 jaar werden en kele weken geleden bij de Amster damse posterijen te werk gesteld en hun taak werd het vervoeren van stapeltjes post van de ene afdeling naar de andere. Ongeveer te zelfder tijd begonnen bij de Amsterdamse P.T.T. klachten binnen te komen van briefontvan- gers, die de postzegels van het cou vert gescheurd vonden. - Toen het aantal klachten toenam, werd de P.T.T.-recherche ingescha keld en deze vond na een kort on derzoek, dat de drie knaapjes de ze gels tijdens het vervoer van de brie ven scheurden. Fouillering bracht tevens bij ieder van hen een schrift te voorschijn, waar de zegels ingeplakt waren. Tijdens hun werkzaamheden bij de post waren de jongens geestdriftige postzegelverzamelaars geworden en iedere zegel, die zij de moeite waard achtten, scheurden zij van de brie ven af. Men weet momenteel niet goed in Amsterdam, wat men met het geval moet aanvangen, want direct winst- bejach heeft de knapen zeer zeker niet tot deze actie aangespoord, het geen duidelijk was, daar de meeste zegels beschadigd en dus waarde loos waren. De justitie zal thans beoordelen of de verse postzegelverzamelaars ver volgd zullen worden. over het hele bedrag. De KLM is hiertoe overgegaan, omdat de concurrerende luchtvaart maatschappijen voor zijn gegaan. In Engeland en Amerika kende de KLM dit afbetalingssysteem al. Men stelt zich voor een groep pas sagiers te bereiken, die anders voor de kosten van het vliegen zouden terugschrikken. Gedacht werd bijv. aan leraren, die culturele reizen willen maken, aan familieleden, die emigranten willen bezoeken. Het minimumbedrag, dat ineens betaalt moet worden zal circa 200 gulden bedragen. BRAND IN KAZERNE TE WEZEP. Gistermiddag is een groot lege ringsgebouw van de Prinses Mar grietkazerne te Wezep vrijwel geheel uitgebrand. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Vermoedelijk is de brand op zolder begonnen. Er hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Men hoopt nog de benedenverdieping en de kelder van het gebouw, waar 140 tot 150 man in plachten te slapen, te kun nen behouden. De brand is om onge veer kwart voor twaalf uitgebroken- Het ergste was voorbij tegen kwart ever een. Het vuur werd bestreden door 200 militairen, die werden ge assisteerd door de brandweercorpsen van Wezep, Oldebnoek en Zwolle. De militairen hadden in zeer korte tijd het gebouw geheel ontruimd. In het gebouw waren de staf en de stafcompagnie van de 101e genie-ge vechtsgroep gelegerd. Het is tijdens de tweede wereldoorlog door de Duitsers gebouwd. Gedurende drie dagen heeft een Delfts transportbedrijf met 'n zon derling raadsel te worstelen gehad, want een chauffeur, die met zijn vrachtwagen een lading stenen in Nijmegen en Bemmel zou gaan ha len, was spoorloos verdwenen. In Nijmegen wist men te vertel len, dat de stenen daar wel opge haald waren en dies ging men twij- aan de toewijding van de chauffeur. De politie zond het sig nalement van hem en zijn vracht auto door geheel Nederland, maar de chauffeur was haar voor. Gisteren is hij weer in Delft te ruggekeerd mét zijn vrachtwagen, doch zonder stenen. De stenen heeft hij voor eigen rekening verkocht en van de opbrengst heeft hij een paar gezellige dagen bekostigd. De man zit momenteel op het po litiebureau en het transportbedrijf met de schade. STAATSLENING IS NIET SUCCESVOL. De minister van Financiën heeft naar het zich laat aanzien weinig succes gehad met de nieuwe 3 Staatslening 1955, waarop de inschrij ving gisteren open stond meldt „Trouw". De grote instellingen en ter beurze had men de indruk, dat maar voor een zeer beperkt bedrag werd ingeschreven. Een bedrag dat nog niet de helft van de vorige le ning haalt, zo was het oordeel. Het is dan ook waarschijnlijk, dat door particulieren een bedrag van hoog uit 200 millioen werd ingetekend. „VRIJ SPEL" IS HASARD. Ook de Rotterdamse rechtbank meent, dat het recht op z.g. „vrije spe len" bij het behalen van een bepaald aantal punten op een speelautomaat te beschouwen is als een prijs of pre mie in geld of goed. De rechtbank bevestigde gistermorgen de straf, die de Rotterdamse caféhouder van de kantonrechter had ontvangen: 11. boete of drie dagen hechtenis, waar van 10.of twee dagen voorwaar delijk.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5