Kathoiiek beroepskeuze-bureau te Leiden - eerste in Bisdom - kan volop gaan werken J$LMiLGAT LWTÜSTAD Uiteenzetting van de werkzaamheden KVP-jongeren hielden kringvergadering GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Ook wildeman te Amsterdam MAANDAG 26 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De toekomst van jonge mensen Sinds jaren bestaat er te Leiden het Katholiek Paedagogisch Beroeps keuze-Bureau. Het bureau Leiden is een onderafdeling van de Stichting, die het gehele Bisdom beslaat. Het zijn de stands-organisaties geweest, die het katholieke beroepskeuze- werk in ons Bisdom met veel zorgen en kosten hebben getracht op te bouwen. De diensten van de bureau's zouden echter niet alleen voor de leden der Standsorganisaties, maar voor een ieder bedoeld zijn. Hoe belangrijk het werk van de beroepskeuze voor onze jeugd en ook voor volwassenen is, de uitvoering stootte op veel onkunde en geldelijke moeilijkheden. Men diende immers een academisch gevormde katholieke psycholoog te vinden, er moest gezorgd worden voor een financiële basis en was reclame en propaganda nodig. Al deze moeilijkheden beletten tot nu toe de opbloei en uitgroei van het werk. Gelukkig is hierin voor Leiden nu een verbetering ingetreden. Het Bureau Leiden kan als eer ste in het Bisdom nu volop gaan werken. Na lang overleggen en or ganiseren is er momenteel voor Lei den en omstreken een regeling ont worpen, die het voot ieder mogelijk maakt, van het Beroepskeuze-Bu reau gebruik te maken. Ieder kind of iedere volwassene, die voor een beroepskeuze-onder- zoek in aanmerking wenst te komen kan op redelijke termijn geholpen worden. Wat dient daartoe te geschieden? Vooreerst moet de candidaat of zijn ouders naar een aanmeldings adres, waar enige noodzakelijke din gen genoteerd worden en waar het tarief wordt vastgesteld. Deze aan- meldingsadressen zijn: Mej. C. M. de Vreede, Leeuwerik straat 37 Leiden, tel. 24092; H. Ho- gerling, Medusastraat 10, Leiden; T. v. d. Ploeg, Schenkelweg 12, Zoe- terwoude; Th. v. d. Leest. Rusthof laan 26, Sassenheim; T. Klein, He rensingel 8a, Leiden; Ir P. Buck, He renstraat 17, Voorhout. Vervolgens worden na enige tijd de candidaat en meestal ook de ouders opgeroepen voor het on derzoek. De psycholoog spreekt met de ouders, die daarna weer naar huis terug kunnen gaan. De candidaat is echter de gehele dag bezig: hij wordt getest, er wordt met hem gesproken en de beroepsmogelijkheden worden bekeken. De ouders krijgen na afloop van het onderzoek een schrijven van de psycholoog, waarin het meest ge schikte beroep wordt geadviseerd en waarin ook de wegen aangegeven worden (scholen, opleidingen enz.) die afgelegd moeten worden om tot het doel te raken. In drie étappes verloopt dus het werk van het Bureau als volgt: 1).Inschrijving en betaling. 2). Onderhoud en test-onderzoek. 3). Advies en zonodig mondelinge bespreking. Beantwoorden wij nu nog enkele practische vragen: 1. Wie kan onderzocht worden? Iedereen, lid of geen lid van de Standorganisaties. Het Bureau richt zich overwegend op katholieke, jon- Agenda Leiden MAANDAG: Gemeenteraad. Stadhuis 2 uur nam. Pas op kijk niet om. Haagse Come- dia in Leidse Schouwburg, 8 uur nam. DINSDAG: Kath. Vrouwengilde. Recollectiedag in Huize Duinzicht Rhijngeesterstraat- weg 40, Oegstgeest 94 uur. Kath. Jeugdraad. Vergadering Den Burcht, 8 uur nam. Pas op, kijk niet om. Comedia in Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Jeugdconcert. Mij. voor Toonkunst, door Rotterdams Phil'harrponisch or kest. Stadszaal, 2 uur nam. Gym.ver. Victorie. Ledenvergade ring, 8 uur nam. Harmonie. WOENSDAG: K.V.P. afdeling Leiden. Bijeen komst. Gulden. Vlies, 8 uur nam. Vriendenkring van het H. Sacra ment. Jacobazaal, Den Burcht. 8 uur. nam. L.M.C.. Forumavond, 8 uur rara. „In den Vergulden Turk". Postz.verzamelaars, Kleine Burcht, 8 uu. nam. Vereniging „Door Eendracht ver bonden". Vergadering Oud Hortus- zicht, 8 uur nam. Kynologenvereniging Rijnland. Bij eenkomst Zomerzorg, 8 uur nam. DONDERDAG: Modeshow De Groot, Gulden Vlies, 2.30 uur nam. Leidse Smalfilm Liga, Het Gulden Vlies, 8 uur nam. VRIJDAG: Sociale Kring, Leiden en omstre ken, 8 uur nam. Cantine Marine- electronisch bedrijf. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 24 September 13 uur tot Zaterdag 1 October 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, te lefoon 26274- BIOSCOPEN TE LEIDEN. De K.F.C.-keuring van de f ilms, die in Leiden draaien is als volgt: Lüxor: Om het goud der Inca's. 14 jaar. Lido: De weg naar het verderf. Strikt volwassenen. Trianon: Geprol. 20.000 mijl onder zee. 14 jaar. Rex: Karavaan. 14 jaar. Casino: De Maggie. Alle leeftij den. ge mensen, maar ook anderen kun nen terecht. 2. Wanneer kan men onderzocht worden? Gedurende het gehele jaar. Ver standig is het, om niet tot Mei, Juni, Juli en Augustus te wachten, want dan is het druk en bovendien is het dan vaak al te laat voor de nieuwe inschrijvingen op de scholen. 3. Hoelang moet men wachten? Dat ligt aan verschillende dingen, najaar, winter, en voorjaar zijn de tijden, dat men 't snelst geholpen wordt. Wie bij zijn aangifte aan 't Bureau direct zijn contributie-kaart van een stand/sorganiaatie meebrengt, hoeft geen tweede keer terug te komen en wordt dus vlugger onderzocht. Dat geldt natuurlijk alleen voor de leden van die organisaties. Wie contant be taalt of direct gireert wordt eerder geholpen. Tenslotte: wie werkelijk grote haast heeft, mag nog wel eens voor gaan. 4. Hoeveel kost een onderzoek? Dat hangt van drie dingen af: a) Hoeveel is het gezinsinkomen? b) Hoeveel kinderen zijn er? c) Leden van de Standsorganisaties hebben la gere tarieven. De kosten lopen uiteen van onge veer 10,tot 1.75. Het onderzoek is dus binnen ieders bereik. 5. Kan men ook andere kwesties met de psycholoog bespreken dan be roepskeuze? Inderdaad! Daarom heet het Bu reau Katholiek Paedagogisch Be roepskeuze Bureau. Tóch moet de be roepskeuze in het midden staan. Of natuurlijk de schoolkeuze, slecht le ren enz. Voor kinderen, die alleen maar moeilijkheden geven bij de op voeding en op school, heeft de stad Leiden de Katholiek Sociaal Pae- dagogische Sohooldienst, binnenkort wellicht ook een Katholiek Medisch Opvoedkundig Bureau. Ook met deze iSchooldienst is Leiden een van de eersten in 't land! Men wende zich hiervoor tot 't hoofd van de school. 6. Zijn er nog andere mogelijk heden voor beroepskeuze-onder zoek? Inderdaad. Maar voor katholieken geldt, dat zij een advies inwinnen bij een katholiek bureau. Het gaat im mers niet alleen om het beroep maar om heel de levensstaat. Bovendien komen vaak andere kwesties aan de orde bij het onderzoek van kinde ren op de drempel der volwassen heid. Dat de keuze dus valt op een ka tholiek bureau of op een particulier Prof. Oppenheimf Prof. mr A. S. Oppenheim, oud hoogleraar in het handelsrecht aan de Leidse Universiteit, is te Brussel op 75-jarige leeftijd overleden. Prof. Oppenheim nam een vooraan staande plaats in in het juridische le ven van Nederland. Hij promoveerde in 1908 te Leiden in de rechtsweten schappen en vestigde zich als advo caat in Den Haag. In 1914 volgde zijn benoeming tot professor te Leiden, welke functie hij tot 1922 bekleedde. In dit jaar werd hij juridisch advi seur van de B.P.M., voor welke maat schappij hij grote verdienste had. In 1940 verplaatste hij de zetels van „De Koninklijke" en de Bataafse naar Willemstad in Curagaoy waar hij tij dens de oorlogsjaren de directeur van deze maatschappijen vertegenwoor digde. Later werd hij benoemd tot lid van de raad van beheer van de BPM en tot commissaris van de Kon. Ned. Petroleum Mij. gevestigde katholieke psycholoog ligt zeer voor de hand. Juist om voor alle kathlieken, ook de minder draag- kraohtigen,: de gelegenheid van een advies op katholieke grondslag open te stellen, worden de Bureaux door de Standsorganisaties gesteund. 7. Wanneer men de hier genoteerde gegevens nu eens kwijt is, waar kan men deze dan terug vinden? Binnenkort zullen propaganda- kaarten op verschillende plaatsen, scholen, kerkportalen enz. opgehan gen worden. Bovendien zal in de pers de aandacht steeds weer op het Be roepskeuze-Bureau gevestigd wor den. 8. Voor wie is een onderzoek nu eigenlijk nodig? Niet alle kinderen hoeven naar een psycholoog. Pas wanneer men twij felt en een mens kan pas twijfelen als hij eerst goed over iets nadenkt! pas als men twijfelt is een advies nuttig. Of ook als de school het aan raadt. Kinderen moeten niet zó maar naar Ulo, H.B-S. of Gymnasium gaan. Zij moeten zich niet zó maar inschrijven op een Ambachtsschool of Huishoud school. De school is een weg tot een be paald doel. Wij moeten eerst over het doel na denken, eer wij de weg hiertoe in slaan. Wanneer ouders en kind zich goed beraden hebben over de beroeps- of schoolkeuze," wanneer de school geen bezwaar maakt, is een beroepskeuze- onderzoek vaak wel nuttig, maar niet nodig. Leiden en omgeving zijn dus, door het herleven van 't Katholiek Pae dagogisch Beroepskeuze Bureau weer rijker, weer beter toegerust voor de toekomst van de jonge mensen. Een beroepskeuzepsycholoog is ech ter geen goochelaar, die beroepen uit zijn mouw tovert. Ook al kan men dus nu een advies inwinnen, het Bureau blijft slechts adviseur. De verant woordelijkheid voor de toekomst blijft onverminderd rusten op het kind en zijn ouders. De vrijheid van beroepskeuze moet ons zeer lief zijn, de verantwoordelijkheid hiervoor nietjr.; W. H. Schoone, huisvr. v. Hen- minder! sing 46 jaar. OPENLUCHT-CONCERT R.K. HARMONIE. Dinsdagavond a.s. zal de R-K. Leid se Harmoniekapel een concert geven op het Stadhuisplein, aanvang 8 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Saint Triphon, mars; 2. Officer of the Day, mars; 3. Marsparade No. 2, mars; 4. Vlammende Heide, fantasie; 5. De Garde, mars; pauze; 6. Luod- pseaker, mars; 7. Clubmars, mars; 8 Mars of the Belgian Paratroops, mars; 9. Roodkapje in het bosch, ka rakterstukje; 10. Appèl aux Trom- pettes, mars. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Gerardus, z. v. J. G. Gouwen tak en H. v. Els; Gijs- bertus Henricus Antonius Maria, z. v. G. H. A. Langezaal en A. Plezier; Johanna Jacoba, d. v. J. I. Eradus en J. K. Buijn; Jaap Eduard Max, z. v. C. H. F. Polak en A. Werker; Izak Abraham, z. v. I. A. Stokkel en M. v. Leeuwen; Jacobus, z. v. G. A. Brandt en J. Leugering; Richard An dreas Hendrikus, z. v. H. Meijer en M. P. v. d. Meer; Abraham, z. v. D. Zaalberg en T. Stokman; Helena Ma ria, d. v. J. de Wolf en A. Bakker; Ferdinand Reinier Willem, z. v. A. W. Weelen en P. L. Houwaart. Overleden: A. v. Polanen, man 64 Zaterdagmiddag kwamen in „De Turk" te Leiden afgevaardigden van de afdelingen Jongeren-organisatie uit de Kring Leiden bijeen. In zijn welkomstwoord wekte de voorzitter van de kring, de heer J. v. Zonneveld, het aanwezige kader op een stimulerende invloed uit te oefenen op de afdelingen vooral met het oog op de naderende verkie zingen. Verder sprak hij er zijn voldoening over uit, dat KVP en KNP hebben kunnen besluiten, de politieke een heid te herstellen. Spreker legde nu reeds in het geheugen vast de bijeen komst van de Europese Federalisten op 28 September a.s. in Den Haag, waar de bekende professor Brugman uit Brugge zal spreken over „De volgende ontmoeting met de Toe komst" en de diverse weekends in Baarn. In het afgelopen jaar steeg het le denaantal van de kring met 200. In verband mPet deze uitbreiding werd op voorstel van de voorzitter het be stuur uitgebreid met 3 leden. Hier voor werden gekozen J. J. M. Bak ker (Roelofarendsveen), C. A. Dee- renberg jr. (Schoonhoven) en G. J. van de Kroft (Warmond). Vervol gens werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het ontwerp-werk- program. Hierbij kwam iets nieuws uit de bus: afdelingsvertegenwoor- digers vormden tezamen met het kringbestuur, staande de vergadering een werkgroep. Deze werkwijze bleek zeer vruchtbaar: aan het einde van de vergadering konden reeds een aantal amendementen op het werk program worden vastgesteld. Door afwezigheid wegens ziekte van de heer mr. v. d. Ark, diende een rapport van de afdeling War mond als basis van de gevoerde be sprekingen. Gevestigde personen van 19 tot en met L. de Kanterstr. 2. W. C. Rombouts 4 S#ptember. M. J. H. Akkermans, Herenstg 13. W. R. van Alphen de Veer, Kloksteeg 31. G. van Andel, bedrijfleid- ster, Rijnsb.weg 18. A. Belt, beroeps mi litair, Witte Rozenstr. 9. T. L. P. van den Berg. 11. instr. maker, Herenstr. 129. IJ. van Berkum, dienstbode, Zeemanlaan 26. M. Bernelot Moens. lerares NO, Burggr. laan 14. M. S. Beversluis, rijksambtenaar Lijstertr. 16. W. B. Blokhuis, Hoge Mors- weg 15. A. van den Bos, ass. accountant, Magd. Moonsstr. 75. M. A. van den Bo- venkamp. sergeant RIT, Morsstr. 6264. J. A. Brinks en fam., Herensingel 34a. A. M. T. v. HerwaardenBroeks, Burggr. laan 165. H. J. Brokken en fam., wever, Duikerstraat 1. L. C. M. Brouwer, 11. verpleegster, Hooigrt 15. M. Burggraaff, 11. gezinshulp, Rapenburg 59. W. Dahmen Pietersk.koorsteeg 14. A. W. van Dam, H. de Grootstr. 3. A. G. Dekker, Fran- chimontlaan 3. M. M. van. Dorp, 11. ge zinsverzorgster, Rapenburg 59. A. Dort- land, Jan van Goijenkade 15. H. van Drie 11. gezinsverzorgster, Rapenburg 59. J. W. van der Drift, betonwerker, Coornhert- str. 48. A. F. Duyverman, Pieterskerkhof 22. E. W. Goudens van den Handel, cor- rectrice, Zoeterw. Singel 52. J. de Graaf en fam., melkslijter, Tomatenstr. 1. N. •M. OostenbrugGrondsma. Lage Mors- weg 34. M. L. Hammer, kleuterleidster, Rijnsb.weg 29a. W. R. den Hartog. naai ster, Turfmarkt 10. M. H. E. Heijmeijer, soc. werkster. Plantage 16. G. Hille Ris Lambers, Oude Vest 113. M. C. Versteeg Hogenes. St. Jorissteeg 35. M. J. Wig- gersHoy, steno-typiste. Steenschuur 11. J. N. Jans, Stille Rijn 8. W. Kamphuis, bakker, Maredijk 131. R. Kanon, onder wijzeres, P. J. Blokstr. 43. G. E. Kaijser, Rapenburg 121. J. Keijser, Burggr.laan 14. N. E. L. Klinkert, Zoeterw. Singel 94. A. Kloeke, ass. gem. biblioth. Witte Sin gel 38. P. H. van Knippenberg, Witte Singel 75. G. A. SuringaKoenders, Ko- revaarstr. 9a. M. L. Kok, B. Ballotstr. 71. J. OtterKuipers, a.b. ws. „Trijntje" ligg, Landman. Lorentzkade 37. J. E. de Cock Landman, Hoogl. Kerkgrt 21. N. A. Leuering en fam., caféhouder, Lage Rijn dijk 90. J. BrustLigtvoet, A. Paulowna- straat 50. J. E. Lucardie, Rapenburg 65. H. Meijvogel. fabr. arb. Royal schrijfm., A. v. Burenhof 4. M. C. van BeekTer Morshuizen, Langestr. 1. A. Mossel, C. Huygensln 49. N. Neuvel, kleermaker. Falckstr. 11. A. van Nigtevecht. Rapen burg 59. A. Noort, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. Noort. elec. lasser, Lage Rijndijk 49. A. W. Johan—Palm, de Palm, de L. de Kanterstr. 2. H. Pais, Ho- gewoerd 156. U. G. Perthel, Ant. Duyck- laan 2. H. G. M. van Roosmalen, Siebold- str. 24. A. C. M. Ruhe, verpleegster, Rijnsb.weg 147. P. G. M. Lepelaarvan Rijt en fam., A. van Burenhof 62. A. D. chnitzler, Haarl.straat 145a. J. Schouls en fam., uitvoerder. Kanaalweg 176. C. Schouten, religieuse, Hogewoerd 57. G. D. van BlitterswijkSchouten, Kaar- senm.str. 7. W. R. Schultz. constr. teke naar, Resedastr. 4. L. Schutte, Breestr. 73a. J. A. Sloos, typiste. Zoeterw. Singel 106. J. W. van Slooten, Breestr. 14. H. G. Souman. handelsagent, Marislaan 9. A. K. C. van Starkenburg, 11. verpleegster, Witte Singe 27. A. C. Stokvis, Boerhaave- laan 7. A. S. Straathof en fam., metaal bewerker, Spieghelstr. 36a. R. Suringa, geoloog. Korevaarstr. 9a. H. van Till, Hoge Rijndijk 44. G. Veenstra, de L. de Kanterstr. 23. J. J. J. Verkleij, laborant, Zoeterw. Singel 53. A. Versloot, Nieuw- steeg 13. M. Viëtor, Koninginneln 35. G. Vlaming, gezinsverzorgster, Rapenburg 59. A. van Vliet en fam., wever, L. van Deijsselstr. 24. J. Vonk, 11. verpleegster, Rynsb.weg 10. J. Vrolijk, verpleeghulp, Rijnsb.weg 10. S. S. Vrijburg, Morsweg 9b. A. Weel, religieuse, Zoeterw. Singel 34. D. Weitzner, Boerhaaveln 21. L. J. A. van Wersch, Herengrt 22, C. Wilbrink, chauffeur. Morsstr. 37. C. Bloem—de Wind en fam. part. verpleegster, Haven kade 23. W. M. A. Postma—van Wijk, maatsch. werkster, Decimastr. 15. V. M. van der WerffWijsman, secretaresse, Plantsoen 15. J. van Zomeren en fam., arbeider NS, Cronesteinkade 10. S. van der MeulenZoodsma en fam., Drucker- str. 24a. D. van der Zwart, 11. gezinsver zorgster, Rapenburg 59. Vertrokken personen van 19 tot en met 24 September. D. Baart, Utr. Jaagpad 124, Australië. E. J. H. van Bavel, Julia- nakade 14, Den Helder, Buitenhaven 5. C. J. vari Beek en fam., H. Rijndijk 19. Zwollerkerspel, Kuijerhuislaan 22. G. Berk. W. Singel 38. Kampen, IJsselkade 58. M. Wairatav. d. Blij, J. v. Goijen kade 41, Amersfoort, Bachweg 70. J. Bui telaar en fam., H. Morsweg 5, Breda. Gasthuisstr. 6. G. J. Buijtendorp. De Sit- terlaan 24a, Eindhoven, Stokroosstr. 2. E. Doorn, Fagelstr. 28. Breda, Mgr. Frenckenstr. 30D. W. A. Eman. Cobetstr. 70, Straits Settlements. J. M. K. Göbel, Lorentzkade 33, Australië. T. van Gorsel en fam., W. de Zwijgerln 3a, Australië. A. J. Hubrechtter Haar, Boerh.laan 19, Den Haag, Nw. Schoolstr. 4. J. C. van Haaster en fam., Fr. van Mierisstr. 12a, Ver. Staten van Noord Amerika. B. P. Hageman en fam., R. en Schiekade 14, Zoeterwoude. H. Rijndijk 40. C. J. E. J. Hattink, St. Rijn 11, Gouda, Chrabethstr. 63. M. A. Kollewijnv. d. Heuvel, Mare dijk 155a, Arnhem, Utr.weg 107 I. A. W. Heijmans. Decimastr. 11, Utrecht, St. Agnietenstr. 2. G. von Meijenfeldt—'t Hooft, Cobetstr. 26, Wa'alre, Sophiastr. 27. A. J. J. de Jonge, W. Singel 27, Kou dekerk aan den Rijn, Dorpsstr. 27. R. T. Koopman, L. Rijndijk 6, Zoeterwoude, H. Rijndijk 45. I. Korink, O. Singel 162. R'dam, Straatweg 17. H. J. Korten, Fa gelstr. 22, Australië. G. AlthuisKronen burg en fam., Rapenburg 50, Indonesië. R. Kuivenhoven, Hartmanstr. 2b, Den Helder, Buitenhaven 5. M. v. d. Lans, Hooigrt 11-29, Doesburg, Koepoortstr. 16. C. N. v. d. Loo en fam., Morsweg 66, Noordwijk, v. Hardenbroekweg 13. W. J. Messerschmidt. Dfjkstr. 2, R'dam. Bin nenweg 125a. J. van Mourik, Middelste- grt 75, Eibergen, G 112. G. J. Mulder, W. Singel 27, Poortugaal, Albrandsw.dijk 74. F. Murugan. Hooigrt 13-27, Indonesië: H. Nap, Leemanstr. 61. Oegstgeest, Regen- tesseln 45. J. E. v. d. Net, Schelpenkade 41, A'dam, Stadhouderskade 128 hs. V. R. Nowaek, Kernstr. 3, Velsen, Wencke- bachstr. 70. C. W. van Ommen, Meerhof 32, Indonesië. H. M. Oude Groeneger, St. Jacobsgracht 1, Wehl, Keppelseweg A 138. J. L. Peters, Plantage 4, Leusden, Julianaln 12. H. A. Plak, Rapenburg 120, A'dam, A. Cuypstr. 254 II. J. H. Planje, Herenstr. 31, Aalsmeer. Stommeerkade 24. M. S. van Polanen, 4e Binnenvestgrt 13, Schoonhaven, O. Haven 7. F. W. Pij pers, H. de Vriesstr. 68, R'dam, Burg. Hoffmanpln 6. A. J. P. v. Riel, de Sittcr- laan 26, Gilze ca.. Oranjestr. 5. W. Rie- mens. Rapenburg 59. Sliedrecht, Merwe- str.' 42. F. H. A. Roetemeijer, Boerhaave- laan 27, Zandvoort, P. Leffertstr. 30. E. J. van Rooijen. Nw. Rijn 26, Eindhoven, Pauwln 11. J. C. Rosdorff, v. d. Tasstr. 1. Oegstgeest, Wilhelminapark 21. M. van Roijen, Zoeterw. Singel 94. Groningen, Westersingel 35b. P. H. Rozendaal, Ra penburg 24, R'dam, Straatweg 62b. H. M. Ruitenbeek, Steenschuur 6, Ver. Staten van Nrd Amerika. J. Schneider, Schel penkade 41, Australië. J. Schouten, Plantsoen 55, Zwitserland. B. Smits, De Sitterlaan 55, Australië. C. W. Pet Snoeker, elftse Jaagpad 1, Zoeterwoude, Vlietweg 12b. E. v. d. Steur, Burggraven- laan 109, Indonesië. D. Scholte. Groen- hovenstr. 8, Ommen, Eerde H 22. S. C. Stroo, Rapenburg 106, Koudekerk aan den Rijn. Dorpsstr. 9. A. Suwaikin, Hooi gracht 13-27, Indonesië. S. Terpstra. W. Rozenstr. 16a. Leeuwarden, Wijnaldu- merstr. 27. F. J. J. Trapman en fam., Rijnsb.weg 24, Den Haag. Lubeckstr. 13. H. J. Vreeburg, Cronesteinkade 22, Am sterdam, Sophialn 31. K. Wiersma en fam Rapenburg 45. Groningen, Goeman Bor- gesiuslaan 17. J. de Wolf en fam., Mors- atraat 37, Oegstgeest, Wilhelminapark 21. Goede Margriet-collecte De collecte voor het Kleuterdag verblijf „Margriet" is succesvol ge weest. Men telde een totaal-bedrag van 2.654. Verkeersaanwijzingen voor 3 October De Commissaris van Politie maakt bekend, dat op 3 October a.s. krach tens besluit van B. en W. de binnen stad van Leiden op de gebruikelijke wijze voor 'het verkeer met rijpaar den, door trekdieren voortbewogen voertuigen en motorrijtuigen op meer dan twee wielen zal worden afgeslo ten van 's morgens 7.00 uur tot 's nachts 1.00 uur. Onder verwijzing naar de desbetreffende publicaties wordt bekend gemaakt, dat een be perkt aantal bewijzen van toegang tot het door afsluitbomen afgesloten gedeelte der gemeente zal worden uitgereikt, indien kan worden aange toond, dat tot het toelaten van de omschreven categorie vervoermidde len een dringende reden bestaat. Aanvragen tot het verkrijgen van een toewijs van toelating kunnen ge daan worden van Dinsdag 27 Septem ber tot en met Vrijdag 30 September •van 9.00 tot 12,00 en van 2.00 tot 5.00 uur aan het Politiebureau, Zon neveldstraat 10. Schriftelijke aanvragen worden al leen dan in toehandeling genomen, indien daarin duidelijk vermeld staan: 1. Naam en adres van de aanvra ger. 2. Voor welk soort vervoermiddel de aanvrage geldt. 3. Reden van aanvrage. Aanvragen, welke niet volledig zijn of na 30 September binnenko men, worden niet in behandeling ge nomen. Gezien het jaarlijks steeds groeien de aantal aanvragen, waardoor de rijnbeperking op de 3de October illu soir dreigt te worden, zal ook dit maal wederom alleen voor urgente gevallen een bewijs worden uitge reikt. OEGSTGEEST WINTERPROGRAMMA KAB Het winterprogramma van de KAB ziet er als volgt uit: 5 October: Grote Cabaretavond in samenwerking met „Herwonnen Le venskracht", waarover U in deze cir culaire nog nadere gegevens vindt; 26 October: Grote kaartavond; Spreker de heer Korting, voorzitter diocesane bond, met als onderwerp: „Het hedendaagse huur- en prijsbe leid"; 21 December: Kerstviering voor de kinderen der leden. Hierover volgen te zijner tijd nog nadere mededelin gen; 19 Januari: Kaartavond, tijdens welke 'n kort woord van onze voorz.; Februari: Vastenavondviering. (De juiste datum hiervan wordt nog na der bekendgemaakt); 14 Maart: Jaarvergadering, met als spreker de heer v. Jaarsveld. VOORSCHOTEN Gemeenteraadsagenda. De raad van Voorschoten komt bijeen op Vrij dagavond 30 Sept. a.s. 's avonds te 8 uur. Op de agenda komen o.a. de na volgende onderwerpen voor: Onder zoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer J. de Graaff (vacature van de heer J. van Dodeweerd); machtiging van de raad aan het college van B. en W. voor het aangaan van kasgeld leningen; aanwijzing van leden en plaatsvervangende leden in de Com missie voor Georganiseerd Overleg; benoeming van de leden van het Re keningscommissie; verkoop van di verse percelen grond, gelegen in het Villapark aan de Dillenburglaan en de Prins Bernhardlaan en in het commissie; voorstel tot de bouw van een tweede openbare school van ge woon lager onderwijs. Wel vliering ,geen douches. Naar aanleiding van een verzoek van een van de leden van de raad naar de mogelijkheid van het aanbrengen van vlieringen en douches in de ge meentewoningen aan de Nieuw Voor dorpstraat en Hacinthstraat, delen B. en W. mede, dat de mogelijkheid is onderzocht. Het aanbrengen van vlieringen is wel mogelijk, doch het aanbrengen van douches niet, omdat hiervoor in de betrokken woningen geen plaats is. De kosten van de werkzaamheden voor het aanbrengen van een vliering worden voor de 15 woningen an de Nieuw Voordorp- straat begroot op 250.— per woning en voor de 8 woningen aan de Hya- cinthstraat op 280.— per woning. Deze voorzieningen zullen tot een geringe huurverhoging leiden. B. en W. stellen voor in principe te beslui ten tot het aanbrengen van deze vlie ringen. Als bekend is hoeveel inwo ners prijs stellen op een vliering en ter zake overleg is gepleegd met het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting zal een nader voor stel aan de raad worden gedaan. De heer C. Scheepmaker Jr. is met ingang van 1 December 1055 be noemd tot leraar aan de school voor de Militaire lichamelijke Opvoeding te Hooghalen. Studie-ijver beloond Stadsgenoot J. v. Miltenburg, die onlangs zijn Middenstandsdiploma behaalde, mocht het genoegen hebben een premie te ontvangen van het Economoisch Instituut voor de Mid denstand, in de vorm van een boek getiteld: „Twintig jaren Bedrijfs economisch Onderzoek" 1930—1950, als waardering voor zijn met rijpe vrucht afgelegd examen. Hij kreeg dit geschenk van de heer J. Meijs, direc teur vain de R.K. Middelbare Han delsschool, van wie de heer J. Mil tenburg, zijn opleiding ontving. Jong Westerkwartier viste „De vissen wilden niet erg, schreef ons de man van de pers en propa ganda van de Speeltuinvereniging „Westerkwartier". 50 Jeugdige vissertjes hengelden met weinig succes in de Nieuwe Vaart.. Na een uur vissen waren de prijswinnaars: G. Heynen, W. Wes terbroek en D. de Bruin. Alle hengelaars vingen een troost prijs je. Laatje Berichten Drama Veenestraat Omtrent het drama in de Haagse Veenestraat van Zaterdagnacht, waar bij een dronken automobilist twee mensen dood reed en 19 gewonden maakte, wordt nader het volgende vernomen: De toestand van de gewonden is over het algemeen onveranderd. De dronken chauffeur, de 21-jarige be hanger uit Rotterdam, was niet in het bezit van een rijbewijs. Hij had slechts een paar rijlessen genomen. Hij had die avond tien glazen cog nac cn vijftien glazen bier geconsu meerd en naar zijn zeggen voelde hij zich onder het rijden steeds ellendi ger worden; Dinsdag wordt hij naar Den Haag overgebracht. Na zijn daad heeft hij nog een paar café's bezocht en is om ongeveer twee uur 's nachts teruggelift naar Rotterdam. De politie verzoekt degenen, die hem een lift heeft gegeven, (hij is op de Rijswijkseweg ingestapt) zich bij haar aan te melden. In Rotterdam heeft de behanger in een café een paar koppen koffie gedronken en vernomen, dat de politie hem zocht. Hij heeft zich toen aangemeld bij een rechercheur, die hem bekend was. Er was in Rotterdam veel re cherche op de been, die zich gepos teerd had in de omgeving van zijn woning. Zijn vriend, die naast hem zat, schijnt tijdens de „dodenrit" he vig op de claxon van de auto te heb ben gedrukt. Politie zoekt hem nog De Amsterdase politie zoekt met voortvarendheid naar de bestuurder, die kennelijk onder invloed van ster ke drank in een personenauto Zater dag j.L met grote snelheid slinge rend door de Jordaan heeft gereden, waarbij een aantal voetgangers ter nauwernood aan de dood is ontsnapt. Een agent van politie zag de auto in de Tweede Boomdwarsstraat en sommeerde de bestuurder te stoppen; de man reed evenwel door. De agent achtervolgde de wagen in de richting van de Lindcngracht, waar enkele voorbijgangers door snel opzij te springen zich wisten te red den. Toen de politieman naast de auto had weten te komen cn het bevel tot stoppen had herhaald, zei de chauf feur de auto aan de kant te zullen zetten. De onverlaat gaf echter on verwacht vol gas en reed met een bocht naar rechts hevig slingerend de Derde Goudsbloemdwarsstraat in. Ook hier ontsnapten enkele voorbij gangers aan de dood, toen zij bijna door de auto geschept, werden. Ter hoogste van de Tweede Gouds bloerndwarsstraat, waar zich heel weinig publiek bevond, loste de agent enkele waarschuwingsschoten. De bestuurder wist even we' aan de ach tervolging te ontkomen. 101-JARIGE IN KOLHAM Mevrouw M. Hund-Smith uit Kol- ham hoopt Dinsdag 101 jaar te wor den. Ze voelt zich gezond en monter al zijn gehoor en gezicht wel slechter geworden. Deze zomer maakte ze nog het uitstapje voor ouden van dagen mee. Zij woont bij haar dochter aan de hoofdweg te Kolham. V «I**"-* ROTTERDAM. 26 Sept. Vee. Aanvoer totaal 1909 stuks vee, waar van 1056 vette koeien, 853 varkens. Prijzen: Vette 2.60—2.76, f 2.46— 2.60, 2.16—2.30; varkens f 1.80 1.781.76 per kg. Handel: Aanvoer vette koeien iets kleiner, handel ta melijk. prijzen iets hoger; varkens aanvoer als vorige week, handel ta melijk, prijzen iets hoger, zware var kens van 170 tot 175 afloop minder.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3