$LMiLGAJ 8é}LMG.m Huurcommissié moet over huurverhoging beslissen Bijna 2 'A millioen voor de universiteit, één ton voor het centraal belastinggebouw AVOND-RUST ..JW, Ww ^SU oL\ ~7)&öf f\eh DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COUH'WT EERSTE BLAD PAGINA 2 Leidse huurders en ver huurders tegenwoordig Op 1 Septemer j.l. is in werking ge treden een wet tot wijziging van de huurwet, strekkende o.a. tot verho ging van de huurprijs van woningen met 5 van de huurprijs op 31 Aug. 1955. Ingevolge het nieuwe artikel 8 der Huurwet kan deze huurverhoging te niet worden gedaan, indien een wo ning „als gevolg van verwaarlozing, welke aan de verhuurder is te wij ten, kennelijk niet voldoet aan de eisen, die daaraan in verband met instandhouding en bewoonbaarheid redelijkerwijze kunnen worden ge steld". De beslissing omtrent de vraag, of een zodanig geval zich voordoet, en, zo ja, gedurende welke tijd, be rust bij een door de gemeenteraad in te stellen 'huurcommissié. De Kroon heeft omtrent de samen stelling van deze commissie en de werkwijze nadere regelen gegeven. De bevoegdheden van de Gemeente raad ten aamzien van deze commissie zijn derhalve beperkt. Het Koninklijk Besluit bepaalt, dat de voorzitter, vice-voorzitters en le den „moeten zijn meederjarige Ne derlanders, woonachtig in de gemeen te, waarvoor de huurcommissié is in gesteld". Uit de toelichting van de minister echter blijkt, dat men bij de samenstelling der commissie heeft gedacht aan een evenredige vertegen woordiging van de verhuurders ener zijds en de huurders anderzijds. Het is de bedoeling, dat de Raad niet zes personen tot lid van de hiqur- commissie benoemt, doch zelf de voorzitter en de vice-voorz. uit de raad aanwijst en tevens vier gewone leden 'benoemt. B. en W. stellen voor te benoemen tot voorzitter de heer A. J. Jongeleen en tot vice-voorzitter de heer S. Menken. Teneinde een aanbeveling te kun nen doen voor de benoeming der, overige leden hebben B. en W. zich gewend tot de Leidse Bond van huis- en grondeigenaren enerzijds en tot De bij de Stichting tot bevordering van de Schooltaindverzorging, te Lei den, in gebruik zijnde installaties vol doen niet meer aan de te stellen eisen. Naar het oordeel van de aan de sdhooltandverzonging medewerkende tandartsen zijn de installaties onge schikt voor het beoogide doel. Er dreigt dan ook een belangrijke ach terstand bij de schooltandverzorging te ontstaan. Vervanging van de oude installaties is noodzakelijk, wil het werk van de Stichting voortgang heb ben. Ook de tandheelkunde is deze mening toegedaan. De kosten van drie volledige instal laties zullen, na aftrek van de op brengst van de oude instrumentaria ad 2.700.rond 21.000.bedra gen. Dit 'bedrag willen B. en W. van Leiden aan de Stichting beschikbaar stellen in de vorm van een geld lening tegen een rente van 3% af te lossen in tien jaren. de besturen van de Katholieke Arbei ders Beweging, Leidse Bestuurders- bond en Leidse Christelijke Bestu renbond, alhier anderzijds, met het verzoek een aantal candidaten, die bereid zijn een benoeming te aan vaarden, voor te dragen. Voor de vervulling van twee plaat sen door vertegenwoordigers uit ver huurderskring doen zij de volgende aanbeveling: 1. De heer H. D. van Weizen; 2. de heer P. C. A. ten Broek en 1. de heer J. van Iterson; 2. de heer B. J. Huurman; en voor de twee leden uit huurdersking: 1. de heer J. H. Schül- ler; 2. de heer A. Piket en 1. de heer J. Verloop; 2. de heer A. J. Martijn. Met verwijzing ana de in de Lees kamer ter inzage liggende stukken. GEM. AANKONDIGING. GEMEENTEBEGROTING 1^56. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet, ter open bare kennis, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1956, alsmede de begrotingen voor dat jaar van de takken van dienst, aangewezen krach' tens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, 21 September 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, J. BOOL. (Advertentie). Leiden en omgeving in de begroting '56 Voor de verbouwing aan de ge bouwen van de Leidse universiteit zal de regering voor 1956 een bedrag van 2.467.000 beschikbaar stellen. Dit is één van de werken die op de begroting van 1956 van het departe ment van O., K. en W- voorkomen. Het departement van Financiën heeft voor de bouw van het centraal belastinggebouw, dat opzij van het Station te Leiden zal komen, in de begroting 1956 een bedrag van 100.000 gulden uitgetrokken. Wij vernamen van het departe ment, dat in de loop van de jaren TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Temidden van de bloemen verga derde gisteravond de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het V.C.F.-huis. Acht leden hadden bloemen ingezonden en deze inzendingen werden besproken en gekeurd'. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer Joh. Jonker. Besloten werd een réis- kas te vormen om in de zomer op excursie te gaan. Een jury bestaande uit de heren N. Hofman, H. Zandbergen en J. En- trop keurde de inzendingen. De heer J. H. Smit haalde met zijn dahlia's het hoogste aantal punten: 10. De heer E. Griffioen kreeg voor zijn vaste planten 9 punten. De eerste kleine oranje decoratieve dahlia, die de heer J. M. Ballego mee had ge bracht verwierf 8 punten. Zeven punten kregen de heren R. Ouds hoorn (vaste planten), C. van Eg- mond (snijdahlia's) en de heer C. Sormani (lupinen). De heren N. de Leeuw en M. J. Esseveld hadden bei den snijbloemen en kregen resp. 6 en 5 punten. De heer J. Entrop was ver tegenwoordigd met een kleine collec tie fruit. Stakingen in Frankrijk blijven voortduren Premier Faure heeft in een radio toespraak de staaklustige bevolking van Frankrijk tot geduld en zelfbe heersing gemaand. Lonen en prijzen konden niet in dit tempo blijven stijgen. Geweld was niet gerecht vaardigd. Inmiddels heeft, zoals reeds ver wacht werd, een onafhankelijke vak vereniging met veel treinbestuurders in haar gelederen, opgeroepen tot een staking van 24 uiur, te beginnen Donderdag om 17 uur. De communistische C.G.T. heeft verklaard dit initiatief te steunen, maar had graag wat meer „eenheid van actie" gezien. Aan het C.G.T.- treinpersoneel is verzocht zich Don derdag op het werk te beraden over een soortgelijke 24-uurstaking. BOODSCHAP VAN BOELGANIN AAN EDEN. De Russische zaakgelastigde te Lon den, Belochvostikof, heeft Woensdag, avond premier Eden een persoonlijke boodschap van premier Boelganin doen toekomen. Volgens politieke kringen betreft de boodschap de ont wapening. Óp Downingstreet 10 wordt meege deeld, dat de Russische regering er in de brief haar leedwezen over uit spreekt, dat men in de ontwapenings subcommissie te New York zo wei nig heeft bereikt. Deze V.N.-subcom- missie beëindigt Donderdag haar werk. „|7N omdat Henok vertrouwelijk met God had geleefdnam God hem weg en men vond hem niet meer". Zo staat er in het Boek der Schepping. Ook van Noë of Noach werd aangetekend, dat hij „leefde vertrouwelijk met God". Leven WIJ vertrouwelijk met God? "Voeren wij door de dag wel eens vertrouwelijk overleg met het Licht der wereld? Begroeten we Hem in het morgenuur, danken wij Hem hij de maaltijden en slui ten wij de dag met ons in Zijn zorg aan te hevelen? Henok leefde vertrouwelijk met God. En dat kan, want zijn Tegenwoordigheid is dag en nacht bij onsin ons, rondom ons. 1956—'57'58 nog eens een bedrag van 1.700.000 gulden beschikbaar zal worden gesteld. Hieruit blijkt wel, dat de bouw van deze centrale de eerste jaren nog niet gerealiseerd zal zijn. De Rijksweg no. 4 zal van het mi nisterie van verkeer en waterstaat in het komende jaar een bedrag verlan gen van 18 millioen, dat besteed zal worden aan de verbetering van het gedeelte Den HaagOegstgeest van deze weg. De Rijksweg 4a, de aanleg van de nieuwe weg YpenburgHaarlemmer meer, verlangt in 1956 een bedrag van elf millioen gulden. Er moeten nog 22 millioen volgen vóór het werk voltooid is. Het ministerie van Landbouw, Vis serij' en Voedselvoorziening tenslotte is voornemens te beginnen met de bouw van de rijkstuinbouwschool te Aalsmeer. Voor dat werk, dat negen ton zal kosten is een eerste bedrag van één ton uitgetrokken. Leidse jeugdolympiade in kannen en kruiken Na de eerste vergadering van de Leidse Jeugd Olympiade, die bijna uitsluitend de taakverdeling op het programma had staan, werd gister avond een tweede gehouden, waarin belangrijke resultaten werden ge boekt. Behalve de jongens zijn nu ook de meisjes geïnteresseerd. Dit werd be reikt door enkele dames in de lei ding aan te trekken. Een belangrijke stap vooruit is dat reeds vijf inschrijfadressen bekend zijn t w.: Plan Noord, Beatrixstraat 28; Oranjeploeg, Oranjestraat 40; Marktploeg St. Aagtenstraat 21; Morsploeg, Hoge Morsweg 84a en Tesselschadestraat 2; Oegstgeest, Jan Streng, Deutzstraat 2. Bovendien is er gelegenheid tot in schrijving op Zaterdag a.s. van 6r uur 's avonds op Beestenmarkt 7, waar ook alle gewenste inlichtingen verkrijgbaar zijn. Definitief is nu vastgesteld dat de inschrijving sluit op 1 November, dit in verband met zalenhuur e.d. Die openingsavond, die zich van veraf reeds zeer stijlvol doet aanzien, vindt plaats op 1 De cember op een nog nader te bepalen plaats. Om bepaalde organisatiefouten te voorkomen, is een voorlopig schema opgesteld, dat er als volgt uitziet: Maandagavond: Klaverjassen. Dinsdagavond: Zitvoetbal en sjoe len. Woensdagavond; Dammen, schaken, worstelen. Donderdagavond: Cultureel pro gramma, bestaande uit: muziek, zang en schetsen. Bovendien is ook het biljarten voorlopig op de Donder dagavond geplaatst. Vervolgens nog een mededeling: namens de Leidse Jeugd Olympiade kunnen slechts verbintenissen wor den aangegaan door Desirée Egter van Wissekerke, Wil Pompe en Frans Gerritsen. Er is verder besloten de meisjes van die sporten uit te sluiten, die niet specifiek vrouwelijk .zijn. Ten slotte het verheugende feit dat reeds 100 deelnemers (uit vijf ploegen) zich hebben aangemeld. 'n Sigaar kan men verkiezen om de krijtwitte as, t mooie kleur, om de zachte smaak - Volgens hier ontvangen berichten bestaat er bij de katholieken van Po len ernstige bezorgdheid over het lot van mgr. Baraniak, die aartsbisschop coadjutor van kardinaal Wyszynski is. Zoals men weet werd hij enkele dagen na de kardinaal gearresteerd, nu twee jaar geleden. Volgens do berichten is de bisschop geheel overeenkomstig de vroeger geuite bedreiging gereed gemaakt voor een bekentenis. Hij zou zwaar gemarteld zijn, maar zijn blijven weigeren te verklaren wat men hem in do mond wilde leggen. De gevol gen van deze kwellingen zijn niet uit gebleven. De bisschip is geestelijk volkomen gestoord en er physiek zeer slecht aan toe. Deze geruchten stem men overeen met reeds eerder ont vangen berichten, die meldden, dat de bisschop zich in het Kobierzyn- instituut bevindt, dat speciaal voor geesteszieken is ingericht. Herhaalde lijk is weer gesproken over zijn zie kelijke toestand. Huwelijk van 15-jarige prinses Ira De vijftienjarige prinses Ira Fuer- stenberg is Woensdagmorgen in het huwelijk getreden met de 31-jarige prins Alfonso Hohenlohe-Langenberg. De plechtigheid vond plaats in de oude kerk van Sint Sebastiaan te Ve netië. Een zeshonderdtal gasten, le den van adellijke geslachten, was in de met satijn behangen kerk aanwe zig. In een stoet van twaalf scharlaken rood beklede gondels had het bruids paar en de familie zich over het Ca nal Grande naar de kerk begeven. Het vertrek vanuit het Brandolin- paleis was nog een half uur vertraagd, doordat een enkele bloem, een zeer bijzondere witte orchidee, die het bruidsboeket van de prinses vormde, op het laatste moment onvindbaar bleek. Er werd door het personeel koortsachtig naar gezocht en een ka mermeisje kwam tenslotte opgewon den met de bloem aandragen. Bij de binnenkomst van de stoet in de kerk speelde de befaamde Italiaan se organist Goffredo Giarda een mars van Handel in plaats van de anders gebruikelijke bruidsmars uit Lohen grin van Mendelssohn, omdat die mu ziek meer in overeenstemming met de renaissance stijl van het kerkge bouw werd geacht. Na de plechtigheid reed de stoet naar een paleis aan het Canal Gran de waar de lunch ggeven werd. PLAN ZUIDWEST WORDT WERKELIJKHEID. Morgenochtend om tien uur wordt de vlag gehesen op de eerste dak spant van de in aanbouw zijnde 199 woningen in plan Zuid-West. Zodra* dit nieuwe complex huizen achter de Boshuizefkade gereed is, wordt de verbinding tussen de Zoeterwoudse weg en het plan Zuid-West tot stand gébracht. Voor het echter zover is zullen bladeren en sneeuw wel ge- gevallen zijn. Verlof in Leiden. Gp Dinsdagmiddag 4 October zal op Schiphol arriveren pater H. van Barnevelt C.S.S., na een verblijf van zes jaar als missionaris in Baga- moyo (Oost-Afrika). Pater Van Bar- neveld zal zijn verlof van zes maan den doorbrengen bij zijn .broer, de heer J. P. van Barneveld in de Ver lengde Nassaustraat. Militaire mars. Voordat het echter zover is be leeft Leiden echter nog zijn 3 Octo- berfeest en op dat feest de militaire parade op de Breestraat. Uit alle windstreken zijn weer krijgers aan getrokken om in Leiden te demonstre ren hoe goed het loopt met het le ger. Onder de deelnemende tippe laars zijn detachementen van de Ma rine, Nationale Reserve uit Friesland, de Johan Willem Frisokaipel en na- EMIGRATIE-AVOND In de grote zaal van „Den Burcht" organiseerde het Reisbureau Hesta Crans Co. gisteren een bijzonder druk bezochte emigratie-filmavond. Na een kort inleidend woord van de heer J. H. Viskei werd de kleuren film „Met het m.s. Johan van Olden- barnevelt naar Australië" vertoond. Dit emigrantenschip bij uitstek, dat in oorlogstijd 4000 man kan vervoe ren, blijkt volkomen aan zijn doel te beantwoorden. Klassen komen aan boord van dit schip niet voor, zodat degenen, die op subsidie naar het nieuwe vaderland reizen, dezelfde service genieten als de betalende pas sagiers. Men kreeg ook een aardig, zij het oppervlakkig, beeld van Gibraltar, Port Saïd, het Suez-kaneel, Aden en enkele Australische havensteden. De heer Tan van de Stoomvaartmaat- schaopij „Nederland" zorgde tijdens de filmvertoning voor het gesproken woord. Tot slot van de avond werd nog via het zilveren scherm een treinreis dwars door Canada gemaakt. Diverse grote steden en zelfs de Rocky Moun tains waren in felle kleuren op de filmband opgenomen. De Canadian Pacific Railways had deze laatste film beschikbaar gesteld. In de pauze werden vele inlichtin gen verstrekt. tuurlijik de inwoners van de Leidse Koksschool. Het geheel zal gekruid worden met rijdende eenheden en een zeer plaatselijke sterren- en bal- kenregen op het plankier voor het Leidse stadhuis. Agenda Leiden DONDERDAG: K. en O., Ned. Comedie met „De man, de vrouw en de moord" van André Roussin. Schouwburg, 8 uur. Lunchroom V. en D., half 11, half 3 en 4 uur: modeflitsen najaar 1955. VRIJDAG: De Goede Woning. Eerste kapspant 199 woningen, plan Zuid-West, ach ter Boshuizerkade, 10 uur v.m. Wiener Sangerknaben, Stadsge hoorzaal 8 uur. Diploma-uitreiking, tweejarige leindg in het bedrijf, Ambachtsschool, 8 uur. Aandeelhoudersvergadering N. V. Leidsche Duinwater Maatschappij, Stationsweg 12, half 12. ZATERDAG: Vervolgcursus E.H.B.O., Leonardus- huis, 8 uur nam. Jongeren-Kringvergadering K.V.P., „In den Vergulden Turk", 3.30 uur. Krantz Zn., Feestavond, Stads gehoorzaal, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: Ita liaanse en Nederlandse chiaroscuro houtsneden uit eigen bezit (9 Sept. 1 October). Werkdagen 1417 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.—5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Sept. 13 uur tot Zaterdag 24 Sept. 8 uur waargenomen door: de Apo theek Herding Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136- Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhlminapark 8, tele foon 26274. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De K.F.C.-keuring van de f ilms, die in Leiden draaien is als volgt: Luxor: Om het goud der Inca's. 14 jaar. Lido: De weg naar het verderf. Strikt volwassenen. Trianon: Geprol. 20.000 mijl onder zee. 14 jaar. Rex: Karavaan. 14 jaar. Casino: De Maggie. Al'le leeftij den. Zangavond voor Diaconessenhuis Een stampvolle Pieterskerk! Gro te belangstelling voor de prestaties van de Leidse koren der verschillen de Hervormde en Gereformeerde kerken, vijf in getal; voor het Chr. Capels Mannenkoor, voor het Zuster- koor van het Diaconessenhuis, die al len gezamenlijk of gesepareerd zon gen onder Arie Pronk, organist-diri gent te Gouda; voor de Lenteklok jes, het bekende kinderkoor onder Riek Meyering en voor het Chr. Har monie-orkest Concordia onder lei ding van kapelmeester Nagel. In het inleidend woordi van de wel- eerw. heer Ds. Visser, Herv. predi kant te Oegstgeest, sprak hij naar hij naar aanleiding van een oud-tes- tamentische tekst, zeer duidelijke taal aangaande het doel van deze avond, de bouw van een Diaconessen huis, waar de zusters van de stich ting in naam van God het leed van hun medemensen willen trachten te verzachten. Hierna ving het lijvig programma aan en de diverse reproducties van de samenzingende gemengde koren wees op de ernstige studie die voor afgegaan was en de kundigheid van dirigent en koren. De zang was be schaafd en aan expressie ontbrak het niet. Het Chr. Capelse Mannenkoor slaagde het beste in het oude Koraal „Hoog Jehova". Andriessens koorlied was wat hoog gegrepen, een wens voor de toekomst! Wij hoorden een ons onbekende sopraanzangeres Dé van Oenen, die zich mag verheugen in een welluidende stem, met heel mooie hoogte, waaraan 't middenre- gister evenwel nog niet gelijk is. Óok al weer toekomstmuziek. Zij heeft een eenvoudige ongekunstelde voordracht, die aan expressie nog wat kan winnen. Mees van Huis die zioh in diverse grote orgelwerken van Purcell en Handel liet horen, blijkt een organist te zijn, die zijn koninklijk instru ment met vaardigheid en smaak voor registergebruik bespeelt en 't con trapunt beheerst. Ook blijkt het, dat hij in de kunst van improviseren goed thuis is, getuige z'n „Improvi satie over gezang 87". En zijn Ge zang 225 voor koor werd met enthou siasme ten gehore gebracht. Riek Meyering liet haar Lenteklokjes met charme zingen, 't Ene gelukte wel eens wat beter dan 't andere, maar 't valt ook niet mee 't zingen in 't hoge kerkgewelf. Temeer omdat de jonge zangertjes d cappella zongen. „Concordia" speelde deze avond mooi en gelukkig met sonore, warme orkesttoon. Rest ons nog Geert Geu- kes, een'pluim op de muts te geven. Deze trompettist speelde verschil lende obligaten, en hij deelde dit goed en met mooie embouchure. Arie Pronk had een 'zware taak als diri gent, maar eer voor zijn moeizaam werken. Dr. K. Drankert Geref. pre dikant, besloot de alleszins geslaagde avond. Evenals begonnen werd met gemeentezang, zo werd ook met vo lumineuze zang besloten door: Voorlichtings avond van „De Oude Leidse" De pluimveevereniging „De Oude Leidse" hield in „Oud-Hortuszicht" een voorlichtingsavond over pluim vee, konijnen en sierduiven. Op de VEBO-tentoonstelling had voornoemde vereniging een groot succes met de plastic broedmachine, waar men de kuikens kon zien uit komen, terwijl ook de plastic kunst moeder en het model stadskippenhok veel bekijks heeft getrokken. Aangemoedigd door dit succes be sloot het bestuur een voorlichtings avond te houden, alwaar de verschil lende problemen nader zouden wor den besproken. De opkomst was goed te noemen en er was een aan dachtig gehoor. Te kwart over acht opende de voorzitter, de heer F. v. d. Mark Jr., deze 'bijeenkomst en heette de aan wezigen van harte welkom. Hij me moreerde dat het 'bestuur der Oude Leidse tot deze avond was gekomen, omdat nog vele houders van pluim vee en konijnen niet de juiste voeder methode en huisvesting toepassen. Hij ging hierna over tot het be spreken van een stadskipjpenhok, waarvoor hij de aanwezigen een te kening beschikbaar stelde, waarna hij aan de hand hiervan nadere uit leg gaf. Na hem kwam de heer A. v .d. Broek aan het woord die speciaal de voedermethode voor zijn rekening nam. Als expert op het gebied van insec ten wees spreker op het overbrengen van ziekten door muggen enz. en ging uitvoerig in op het bestrijden van dit euivel. Na de pauze werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen en hierbij bleek nog eens hoe belangrijk deze avonden zijn. Er werd een druk gebruik van gemaakt en aan ver schillende aanwezigen deed het be stuur toezegging om persoonlijk de toestand van hun dieren en hok eens te komen 'bekijken en hun van advies te dienen. Te kwart voor elf sloot de voor zitter deze avond en deed toezegging dat deze avond spoedig door meer dere zou woren gevolgd. AlPHEN AAN OEN ftlJF JONGETJE VERDRONKEN Woensdagmiddag omstreeks 1.15 uur is het bijna vier jarig zoontje Jacob van de familie Blij leven, nabij de 's Molenaarsbrug te Alphen aan den Rijn in de Oude Rijn geraakt en verdronken. Het jongetje is met een step de vrij hooggelegen brug af komen rijden en heeft vermoedelijk door de te grote snelheid, de macht over het stuur kwijtgeraakt. Dit is het tweede kind uit dit ge meente, koren en orgel, en wel met zin, dat op het sclhip „Luctor et Emer- gezang 112 van Adr. Kousenmaker. g0 woont", dat door verdrinking om De orgelbegeleidingen waren bij Mees van Huis in uitstekende han den. J. Kortmann. „PELGRIM-ZONEN" NAAR LEIDEN Op Vrijdag 23 September landen op Schiphol drie vliegtuigen met 160 nakomelingen van de „Piügrimfa- thers" uit Amerika. De bezoekers zullen in Leiden, Den Haag en Delfts haven bezoeken brengen, o.m. aaii plaatsen die herinneren aan de pil- grimfathers. Zondag 25 September a.s. zullen zij in Leiden een kerk dienst bijwonen en daarna door het gemeentebestuur van Leiden in de Lakenhal worden ontvangen. Maan dag 26 September vertrekken zij naar Engeland. Z0ETERW0ÜDE JONGVEEDAG ZOETERWOUDE GAAT NIET DOOR. In verband met maatregelen van gezondheidsdienst op de Jongveedag op Maandag 26 Sept., kan deze dag niet doorgaan. het leven kwam. Na enige tijd is het ontzielde lichaampje door de vader op het droge gebracht. tüAZERSWQÜJD'E [H.R.1 JONGEN OVERREDEN DOOR MOTOR Bij de R.K. School in 't Zwaantje vond gistermiddag 'n ernstig ongeluk plaats. Het 13-jarige zoontje Hans v. de familie v. Amsterdam uit Koude kerk aan den Rijn, kwam al spelende met andere jongens de straatweg overgestoken. Een motorrijder uit de richting Alphen kon niet meer uit wijken en sleurde de jongen enkele meters over de weg. Eerste hulp was spoedig aanwezig, terwijl even later ook dr. Blaauwen- draad arriveerde. Hij constateerde een hersenschudding, een hoofdwonde en een gebroken been. Het slachtoffer is naar het St. Eli- •sabethziekenhuis vervoerd. De beide motorrijders kwamen er met enkele schrammen af, doordat zij heel snel van de motor zijn ge sprongen, en de motor alleen verder lieten gaan.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2