mSLMtLGAT LMmTAD St. Lodewijkskerk komt op poten Werkclassificatie besproken door R. K. Houtbewerkers Prachtig weer begunstigde korte- baandraverij op najaarsfeesten Vredesonderhandelingen afgebroken Beroep van mevr. Koomen niet onvankelijk verklaard WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Met een kuif van vrolijk groen op het geplette hoofd^werd hedenmor gen de eerste paal van de pastorie der St. Lodewijkskerk de grond inge dreven. Dit groenmaken van de paal is in heikringen een ritueel dat ver gelijkbaar is met de vlag op de span ten in het bouwvakmilieu. Rond de drie meter diepe bouw put hadden o.m. zich geschaard afge vaardigden van het kerkbestuur, de heren F. C. de Hosson en A. van der Heyden, de architecten ir. H. A. van Maandagavond kwamen een aan tal afgevaardigden van diverse per- soneelsverengingen uit Leiden en om streken in De Kleine Burcht bijeen. Orp deze vergadering, die onder lei ding stond van de heer P. Brades, secretaris van de personeelsverenigin gen van de Royal Typewriters, alhier, werden de plannen besproken om te komen tot de oprichting van een Federatie van Personeelsverenigin gen. De voornaamste doelstelling van een dergelijke federatie zou moeten- zijn: het bevorderen van een nauwere samenwerking tussen de circa 80 per soneelsverenigingen, welke onze stad en haar-omstreken rijk zijn, teneinde ervaringen te kunnen uitwisselen en meer georganiseerde sport te kun nen beoefenen. Tot leden van een voorlopige commissie zijn benoemd de heren: R. Nieuwland, Nagtegaal, Toren en P. Erades met assistentie van mevrouw v. d. Geest. Een definitief bestuur zal zo spoe dig mogelijke worden gekozen. De bijeenkomst is gehouden op initiatief van de personeelsvereniging „De Royalisten". Agenda Leiden WOENSDAG: Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. 7 uur nam. De BB-propaganda-avond is uitslui tend voor degenen, die hiervoor uit nodiging ontvangen hebben. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Tuinbouw en plantkunde, Gerecht 10, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: Ita liaanse en Nederlandse chiaroscuro houtsneden uit eigen bezit (9 Sept. 1 October). Werkdagen 1417 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Dienst der apothekenDe avnnd- nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Sept. 13 uur tot Zaterdag 24 Sept. 8 uur waargenomen door: de Apo theek Herding Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhlminapark 8, tele foon 26274. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De K.F.C.-keuring van de f ilms, die in Leiden draaien is als volgt: Lido: Vrouwen op avontuur, strikt volwassenen. I.uxor: Weg ohne Umkehr, 18 jaar. Casino: De vluchteling uit Colditz, 14 jaar. Rex: Het Dal der Koningin, 14 jaar. Trianon: 20.000 mijl onder zee, 14 jaar. Oerle en J. J. Schrama, de aanne mers O. A. M. Bik en W. Th. Brede- veld, en de heer Van der Oever, ge meente-opzichter. Heibaas Van der Voort zag tijdens de handeling nauw lettend toe of er niets scheef ging. Deken M. A. Jansen was verhinderd aanwezig te zijn. Feest. Morgen herdenkt de amanuensis aan het laboratorium voor Tropische Hy giëne aan het Rapenburg, de heer G. van der Berg het feit dat hij 25 jaar bij het rijk werkzaam is. Spontane reactie. Tussen alle zakelijke brieven, die onze brievenbus elke dag weer ver zwaren vonden we hedenmorgen een brief die ons bijzonder veel genoe gen gedaan heeft. Een moeder zond ons een rijksdaalder met de mede deling de zilverbon aan de onfortuin lijke bromfietser toe te sturen, over wie wij gisteren in het Sleutelgat iets verteld hebben. Zij vertrouwde ons toe als moeder van vijf kleine peuters goed te weten wat er in een gezin zoal komt kijken. Aan een goed voor beeld zal het haar kinderen niet ont breken. DWARSKIJKER. INBREKER MAAKTE RIJNDIJK ONVEILIG Met gestolen auto op roof uit. In de afgelopen nacht is een in breker op roof uit geweest in de ge meente Voorschoten, waartoe hij eerst een in de Da Costastraat gepar keerde auto had meegenomen. Aan de Rijndijk te Voorschoten heeft hij zich door verbreking van een ruit toegang weten te verschaf fen tot de winkel in manufacturen van de wed. J. W.Z., alwaar hij alle voorradige nylonkousen en enkele andere artikelen bemachtigde en in zijn auto laadde. Ook een geldkistje, met een gering bedrag aan geld, dat zich in de winkel bevond, was van zijn gading en hij nam het mee naar Met Leids jubileum voor de boeg Voor en tegen Werkclassificatie en de onderne mingsraden waren de voornaamste onderwerpen, die in de vergadering van de katholieke bond van houtbe werkers, meubelmakers, behangers e.a.v. „Sint Antonius van Padua", gisteravond vóór de pauze in de Kleine Burcht behandeld werden. De belangstelling van de leden was ge ring en dit maakte, dat het intieme karakter van deze vergadering een soort praatje van man tot man be vorderde. Men was algemeen van gevoelen, dat de werkclassificatie d.w.z. de indeling van verschillende be werkingen, die de houtbewerker onder de knie moet hebben en die maatgevend zijn voor de bepaling van zijn waarde, haar voor en tegen had. Overwegend noemde men toch wel het voordeel, dat deze indeling de status van de werknemer verze kert, hetgeen vooral tin een tijd van teruggang der welvaart van belang kan zijn. Ook de loonbetaling kan door de classificatie rechtvaardiger worden. Na de pauze hielden de aanwezigen zich geruime tijd bezig met de be spreking van de viering van het ko mende veertigjarig jubileum der af deling in Maart van het volgend jaar. Staande de vergadering werd een feestcommissie gekozen, die van de voorzitter, de heer J. Driessen, blanco volmacht kreeg er een „klinkend feest' van te maken. Materiaal voor een smakelijke dagvulling stelde hij aan het comité ter beschikking. Nadat de voorzitter enige aandacht aan het winterprogramma van de K.A.B. had besteed, sloot hij de ver gadering, die voor een gedeelte door de geestelijk adviseur, kapelaan P. H. L. v. Ingen, werd bijgewoond. OEGSTGEEST Gemeentebegroting. Uit de toe lichting op de gemeentebegroting 1955 vernemen wij, dat de bevol king per 1 Jato. 1955 was 12107 zie len. Het verheugt B. en W. dat zij de raad een sluitende begroting kunnen aanbieden. Op de post onvoorziene uitgaven is een bedrag a 47.091 beschikbaar, waarvan ongeveer de helft voor af schrijving op kapitaalsuitgaven is be stemd, zodat de andere helft van dit bedrag voor „onvoorzien" beschik baar blijft. Vorig jaar was dit 18.000 Bovendien heeft de ervaring geleerd dat er ook onvoorziene inkomsten kunnen zijn, zoals meevallers op be lastingramingen e.d. De gemeentefonds-uitkeringen zijn eindelijk weer eens thans tot het jaar 1958 (wanneer er een nieuwe wettelijke regeling moet zijn) in- komstposten geworden, welke be houdens het jaarlijks variërende uit keringspercentage, vast staan. Het bedrag der uitkering bedraagt f 27-75 per inwoner. Het zou niet eenvoudig geweest zijn aldus B. en W. de begroting slui tend te maken, wanneer niet enkele min of meer toevallige meevallers een flinke stoot in de goede richting hadden gegeven. De schadeloosstelling voor de af schaffing van schoolgelden is voor de gemeente gunstig uitgevallen, terwijl het bedrag, hetwelk voor het L.O. van de woongemeenten wordt terugont vangen aanzienlijk hoger kon wor den geraamd. Het bedrag per leerling geschat op 40 is definitief 68 geworden. Deze stand van zaken wijst er wel op, dat de bestaande inkomstenbron nen aan de gemeente weinig ruimte j bieden om de van jaar tot jaar zich buiten, waar hij het geforceerd heeft j voordoende nieuwe bestuursproble- en verder in de tuin achter het huis j nien, waarvan toch de meeste een fi- heeft laten liggen. nancieel aspect hebben, met vol waar - Vanmorgen vroeg werd de wed. dige middelen het hoofd te bieden. W. door een buurman gewekt, die het Het 'onlangs verschenen „Voorstel Leids-Apostolisch Instituut Het Apostolisch Instituut opent Vrijdag 14 October as. de nieuwe wintercursus, welke beoogt de ver dieping van eigen geloofskennis en inzicht in de denkwijze en opvattin gen van onze niet-katholieke tijdge noten. De te behandelen onderwerpen zijn o.a.: De inhoud van het geloof; Inlei ding in de Bijbel; Liturgisch leven; Kerkgeschiedenis; Hedendaags pro testantisme; Moderne stromingen; Christelijke levensvragen. Docenten zullen zijn: prof. dr. J. C. Groot uit Warmond, prof. dr. J. A. E. van Dodewaard uit Warmond, dr. Henri van Rooijen O.S.Cr, uit Leiden, dr. H. B. Visser uit Nijmegen. De werkgroepen zullen geleid wor den door pater Neefs S.J. Voordrach ten buiten de cursus zullen o.a. ge geven worden .door prof. drs. A. J. van Oosterom uit Warmond en dr. Thijssen uit Utrecht. Nog andere in leiders zijn aangezocht. De cursus wordt gegeven in Ver bum Dei, Plantage 16, Leiden, tel. 21988 waar men zich ook kan opge ven en alle nadere inlichtingen krij gen. geldkistje had zien liggen en tevens .bemerkt had, dat de ruit aan de ach terzijde van de woning vernield was. Onmiddellijk werd de politie van het gebeurde in kennis gesteld, die onmiddellijk een uitgebreid onder zoek instelde. Inmiddels werd de auto met de ge stolen waar teruggevonden voor de woning van de expediteur van R., waar de dader de benen genomen schijnt te hebben, omdat hij een jeep zag naderen, waarin hij politie ver moedde. Daarop schijnt hij met een roeibootje de Rijn overgestoken te zijn, waarbij hij bij het in- of uit stappen half te water is geraakt. Vervolgens heeft hij aan de Mors uit een schuur van de familie van T. een bromfiets gestolen, waarmee hij verder is gegaan. Niet ver evenwel, want in Leiden werd hij gearresteerd. De Leidse politie zocht de man reeds wegens andere delicten. De inbreker is de 22-jarige schilder C. K., die ook nog van andere inbra ken verdacht wordt. betreffende de invoering van. een ge meentelijke woonplaatsbelasting" is, indien dit wet zou worden, van groot belang. B. en W. geven uitvoerig de be doeling van zo'n belasting aan en la ten de meerderheid en minderheid der commissie-Oud aan het woord. B. en W delen verder mede, dat zij het wenselijk achten, de verlich ting Haarlemmertrekvaart en Kwaak- laan te verbeteren, waarvoor een be drag van 16.000 nodig is. Voorts vernieuwing lichtmasten „Buiten- lust". Ook achten zij aanschaffing van een nieuwe brandweerauto a 45.000 urgent. Verder uitbreiding van kleedgele genheid „Poelmeer"; aankoop rol- trommel-vuilnisauto a 40-000; aan koop 4000 uniforme vuilnisemmers f 30.000; ombouw auto Studebaker tot kolkenzuiger 10.000; aankoop sneeuwploeg 3500. Verbetering van de van Assendelftstraat 23.000. Aan leg plantsoen Standaardbouw, kosten 11.600. Aankoop verplaatsbare mu ziektent 10.000. HILLEGOM Surprise zorgde voor een verrassing Mooier weer dan dit jaar is het wel nooit geweest bij het najaarsfeest en er zijn ook nooit zoveel bezoekers naar de kortebaandraverij komen kij ken. Het aantal belangstellenden werd ongeveer op drie duizend ge schat. Zij die gekomen waren heb ben waar voor hun geld gekregen. Het was een mooie wedstrijd, met aan de start 21 paarden. Ofschoon al spoedig was te zien tussen welke paarden tenslotte de ren om het kampioenschap zou gaan, was het niet gemakkelijk om vast te stellen, welk paard de eerste, tweede of derde prijs zou winnen. Onder de verschillende ritten, was er één, waarbij er werkelijk spanning bleef over de uitslag. Het ging tussen de •jarige „Oscar" en de 7-jarige „Par- tout", waarbij tenslotte Partout won. Toen er nog zes paarden overble ven en er gereden moest worden om de 4e, 5e en 6e plaats tussen „Thea Cornela" van Gebr. Knijnenburg, be rijder Ph. Knijnenburg, „O. Marijke" van dezelfde eigenaar, met als berij der A. Th. Knijnenburg en Ria Kitty van J- Wagenaar, met als berijder J Wagenaar Jr., besloten deze dé 3 prijzen onderling te verdelen. De strijd ging'toen nog om de eer ste tweede en derde prijs. Hiervan was de uitslag: 1. „Surprice G." uit de stal „Arctric" met als berijder A. G. Heskes, 2. „Partout" eigenaresse mevr. G. J. M. PostPronk, 3. „Os car" eigenaar en berijder Jb. Onrust. Na afloop van de draverij had in hotel Sistermans de prijsuitreiking plaats. Op de bestuurstafel lag de mooie voorzittershamer, een geschenk van de voetbalvereniging „Hillegom" en de hengelaarsvereniging „De vroegte wint". Nadat wnd. voorzit ter, de heer W. Warmenhoven, een woord van welkom had gesproken, verzocht hij de burgemeester jhr. mr. dr. O. F. H. A. van Nispen tot Pan- nerden de prijzen uit te reiken. Spreker meende te mogen ver wachten dat de paardenliefhebbers tezamen met de Hillegomse bevol king, het organiseren van een korte- baan-dravcrij door de Hillegomse vereniging nu voor de 50e maal, zou den waarderen. Daarna reikte burgemeester Van Nispen de prijzen uit. Allereerst aan de eigenaar van de eerste prijswin naar, het paard Surprice G. Deze mocht tevens in ontvangst nemen een door het Hillegoms gemeentebestuur ter beschikking gestelde kunstvoor werp, een zilveren bekertje. De eer ste prijs was f 800,De berijder van het paard kreeg een zilveren si garettendoos, ter beschikking gesteld door de harddraverij vereniging „Hil legom en omstreken". Daarna volgde de uitreiking van de tweede prijs, I gemeente, de najaarsfeesten had ge- groot 250.de derde prijs ad bracht, tot genot van alle inwoners. 200,en de 4e, 5e en 6e prijzen in totaal 375,aan de winnaars van deze drie prijzen, ieder een derde deel. De heer L. Burggraaf, lid van het bestuur der harddraverijvereniging, deelde daarna de uitslag mede van de raadselwedstrijd der jeugd, waarin men voor de wedstrijd een formulier kon invullen met het antwoord op de vraag „Welk paard wordt op 20 Sep tember kampioen?" Er waren ruim 40q antwoorden binnengekomen. De le prijs werd toegewezen aan Jo de Groot, Kerkstraat 26, de 2e aan N. de Groot, idem, de 3e aan W. de Groot, Haven 56, de 4e aan H. Hoo- gervorst, Molenbuurt. Aan de drie anderen werd een troostprijs toege zegd van 2.50. Dit waren Nic. van der Plas uit Nieuw Vennep, Th. Win- kelaax', Molenbuurt en Jos. de Groot, Kerkstraat 26. Tenslotte sprak de voorzitter van de N.D.R., de heer Jac. Th. de Vroo- men zijn waardering uit over de wij ze waarop de Hillegomse vereniging de kortebaan-draverij had georgani seerd- In het bijzonder was hij vol lof over hetgeen men dit jaar had gepresteerd, nu het „kampioenschap van Nederland" werd verreden. De najaarsfeesten werden besloten met een groots, schitterend vuur werk, waarbij 27 afdelingen de dui zenden toeschouwers gedurende meer dan anderhalf uur in spanning heb ben gehouden en waarvan de laatste afdeling, een werkelijk groot se slotshow, van toepassing op het gouden jubileum van de harddrave rijvereniging een geweldige ovatie bracht als hulde aan het bestuur van deze organisatie, die aan 't einde van de drukke werkzaamheden in onze Laatste berichten uit Argentinië Bestand geëindigd Volgens de opstandelingenradio in Cordoba zijn de vredesonderhande- gen aan boord van de „Argentina" afgebroken. Er zou in Cordoba een nationale voorlopige regering zijn gevormd door generaal Eduardo Lo- nardi. Generaal Lonardi is de bevelheb ber der opstandelingen in Cordoba. Cordoba is tot voorlopige hoofdstad van de Argentijnse republiek uitge roepen, aldus radio-Cordoba. De radio had tevoren een order van het revolutionnaire opperbevel uitgezonden, dat „burgerlijk perso neel onmiddellijk zijn posten moet innemen om de stad te verdedigen, met het oog op de mogelijkheid van hernieuwde vijandelijkheden". Radio-Cordoba meldt voorts, dat groepen gewapende burgers naar Buenos Aires optrekken en dat de politie een passieve houding heeft aangenomen. De eenheden van de cavalerie van Corrientes/een stad bij de grens van Paraguay, zijn naar de opstandelin gen overgegaan en handhaven thans de orde in de stad, aldus een mede deling van de bevelhebber der cava- lerie-eenheden aan de leiding der opstandelingen in Cordoba. De Argentijnse staatsradio hfeft een verklaring van admiraal Rojas omgeroepen, waarin deze zegt, dat de revolutionnaire marinestrijdkrach ten haar „blokkade" zullen voortzet ten, totdat de vredesonderhandelin gen met succes zijn geëindigd. Admi raal Rojas is bevelhebber der opstan dige marinestrijdkrachten. Volgens een via de radio uitgezon den communiqué van generaal Lo nardi van de opstandelingen is het bestand geëindigd en zijn hedenmor gen om 10 uur (Ned. tijd) de operaties tegen eenheden, die het bestand hebben geschonden, hervat. Het communiqué is te Montevideo opgevangen. Gemeenteraad Noordwijk Onder voorzitterschap van burge meester G. F. W. v. Berckel kwam gisteravond de raad van Noordwijk in openbare zitting bijeen; de heer Van Beelen was met kennisgeving afwe. zig. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het hoofdbestuur van de P.T.T., met de mededeling, dat op het verzoek tot het plaatsen van een telefooncel op de hoek St. Je- roenweg et) de la Basse Cour Caan- straat goedgunstig was beschikt, zo dat zo spoedig mogelijk tot plaatsing zal worden overgegaan. Bij raadsbesluit van 14 Oct. 1954 werd besloten aan de Stichting „De Werkplaats" te Sassenheim, welke een beschuttende werkplaats voor minder-valid en exploiteert, een bij drage in het Stichtings-kapitaal te verstrekken van 0-10 per inwoner. Thans was van het bestuur van g.n. Stichting een verzoek ingekomen, de ze bijdrage te verhogen tot f 0.40 Inwoner i.v.m. de vlucht, die de werkplaats heeft genomen. Zonder hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. Als regenten voor het „Gasthuis" te Noordwijk" werden gekozen: mevr. M. de Mooij--Reeuwijk, mevr. N. W. v. SprangVogelaar en de heren H. Kloos, H. C. v. d. Werf, W. Baal- bergen en C. Plug. Doordat een gemeenschappelijke regeling was tot stand gekomen tot onderlinge hulpverlening in geval van brand in de provincie Zuid-Holland, waaraan 146 van de 173 gemeenten in Zuid-Holland reeds deelnemen werd besloten deze gemeenschappe lijke regeling eveneens te aanvaar den .temeer doordat de omliggende gemeenten ook hiertoe hebben beslo ten. De kosten hiervoor zullen bedra gen plm. 2.per jaar per 1000 in woners. Niet ontvankelijk Het beroep van mevr. J. J. C. Koo menHulsbosch tegen het raadsbe sluit van 2 Aug. j.l„ waarbij werd geweigerd een vergunning voor het faten kamperen, werd d'oor de raad niet ontvankelijk verklaard. De voorzitter deelde mede, dat het college van B. en W. een open oog heeft voor het tourisme en kampeer- houders en zeker alles zullen bevor deren om de kampeergelegeheid in de gemeente te vergroten. Aangegaan werd een gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Rotterdam be treffende toelating van leerlingen uit de gemeente tot scholen van middel baar en voorbereidend hoger-onder- wijs. Doordat bij K.B. ook Noordwijk is aangewezen als gemeente, waar den in totaal 1.59.08 ha. voor de prijs van 21240.voor de verbreding van de Schiestraat en de Lageweg, waardoor deze toegangsweg aanmer kelijk zal worden verbeterd, werd zonder besprekingen aanvaard. De verhuring van de bovenwoning Schoolstraat 2b en de woning Voor straat 157/159 en van een stukje grond aan de Zandvoortsestraat ter grote van 160 m2 werd conform het voorstel van B. en W. aangenomen. Woningen Vorig jaar Augustus was besloten tot aankoop van 9 woningen aan de Heilige Geestweg 13 t/m 19 en 29 t/m 37 (oneven nummers; met het doel deze binnen afzienbare tijd te amove- i'en, indien uit een extra contingent voor krotopruiming vervangende woningen kunnen worden gebouwd. Vast staat, dat voorlopig voor deze 9 woningen geen contingent zal wor den verkregen en zij zeker nog enkele jaren gehandhaafd moeten worden, zullen de allernoodzakelijkste répara- Hés moeten worden aangeoracht om de bewoonbaarheid in stand te hou den. B. en W. hebben doen begroten, dat met het aanbrengen van de meest dringende reparaties aan deze wonin gen een bedrag gemoeid zal zijn van 3150.De raad keurde dit voorstel goed en verleende het aangevraagde crediet van 3150. In de commissie van onderzoek van de gemeenterekening en de bedrijfs- rekeningen over 1954 werden be noem de heren v. d'. Bol, Rippe en v. d. Niet, die deze benoeming aan vaardden. Enkele begrotingswijzigingen wer den goedgekeurd. Eveneens een wij ziging titel verordening als bedoelt in art. 10 der drankwet, terwijl een een crediet van 3000.werd toe gestaan voor de aanschaffing van een rekenmachine. Rondvraag In de rondvraag informeerde de heer A. Mesker wanneer begonnen werd met de aanbesteden 117 wonin gen waarop de voorzitter antwoordde, dat hierover nadere mededelingen zouden worden verstrekt in besloten zitting. De heer Rippe was eveneens zeer benieuwd over deze woningbouw, tevens vroeg deze of B. en W. iets wisten over een eventuele verlaging van de tarieven voor het leveren van electriciteit, waartoe reeds meerdere rayons in het land zijn overgegaan. De voorz. deelde mede, dat hierover nog niets bekend is en het wachten is op de leverancier, de gemeente Lei den. Wethouder v. Leeuwen deelde dien- 0- aangaande nog mede, dat hem ver een huurcommissie dient te worden schillende verlagingen bekend waren, ingesteld, werd hiertoe overgegaan door de benoeming van B. H. Sohu- rink, voorzitter, P. J. H. M. v. d. Staak, le vice-voorz. en G. J. Klein Gunnewiek 2e vice-voorzitter. Als leden verhuurders: L. G. J. Al kemade en C. Verloop C. Zn. als plaatsvervanger H. A. J. Rooijers. Als leden huurder: J. R. Meskers en M. van Sprang, als plaatsvervanger W. H. v. d. Loo. Zonder hoofdelijke stemming werd aan B. en W. machtiging verleend tot regeling van gebruik door scholen en particuliere verenigingen van het gymnastieklokaal aan de Wassenaar- sestraat, waarvan de ingebruikneming zeer binnenkort kan woraen tege moet gezien. Het voorstel tot aankoop van gron- KATWIJK De haven. In een gehouden ver gadering van de C.-H. Kiesvereniging te Katwijk aan den Rijn kwam ook de Katwijkse havenkwestie ter spra ke. In antwoord op aan de spreker, mr. H. K. J. Beernink, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, gestelde vragen, deelde de spreker mede dat het in de bedoeling van de Tweede Kamerfractie der C.H.U. ligt cm binnenkort enige leden dezer frac tie af te vaardigen om zich ter plaat se op de hoogte te stellen van de pro blemen, waarvoor de gemeente Kat wijk zich ziet gesteld door het gemis van een eigen vissershaven om aan de hand van de resultaten hiervan haar houding te bepalen. Overleden: C. van Leeuwen 64 jr echtgen. van A. Heemskerk; B. J. Maitimo 68 jr wedn. van C. van Duu- ren. J. Woudenberg 76 jr, wed. van W. van Leeuwen. doch bij nader onderzoek bleek dat de tarieven soms veel hoger lagen dan in dit rayon. De heer v. Riemsdijk kwam nog eens terug op een in het voorjaar ge stelde vraag, hoe B. en W. er over dachten over het plaatsen van een stopbord op de gevaarlijke hoek Vin- kenlaa.nBeeklaan, waarop hij nog geen enkele reactie had gezien of ver nomen. De voorz. deelde hierop mede, dat dit een ernstig punt van bespre king is geweest met de hoofd-inspec- teur van politie, die in een derge lijk bord meer nadelen dan voordelen zag, zodat hiertoe niet is overgegaan. Vermoedelijk zal de oplossing voor deze zeer gevaarlijke kruising gezocht moeten worden door een ruimer over zicht van de wegen. Hierna ging de raad in besloten zitting over. Marktberichten WOERDEN 21 Sept. Kaas. Aan voer 232 partijen. Notering: eerste kwaliteit 2.332.40, "tweede kwali teit 2.242.32, extra kwaliteit tot ƒ2.52. Handel goed. LEIDSCHENDAM 21 Sept. Groente. Komkommers A 1828, Komkom mers B 1317, Komkommers C 810, Komkommers krom 1525, Sla 550 1130, Tomaten A 690780, Tomaten B 710—800, Tomaten C 360480, Snij bonen 78115, Princessebonen 54 81, Pronkbonen 4062, Spekbonen 32 39, Andijvie 700920, Spinazie 16 26, Postelein 3237, Bloemkool A 30—39, Bloemkool B 16—27, Selderij 280300 Bleekselderij 79, Perziken 1418, Bos peen 1018 Waspeen 8 12, Prei 911, Meloenen 3558, Rode kool 490-810, Groene kool 710.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3