Vrouwengilde richtte een „kring Leiden" op Premier Faure versloeg de oppositie in zijn kabinet Oostduitse kopstukken over de conferentie in Moskou Hoogheemraadschap vergaderde Aanhoudend nazomerweer Afd. Leiden van „St Antonius" vóór de nieuwe C.A.O. WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Zeven afdelingen in Leiden en omgeving sloten zich aan Gisteravond vond in „In den Ver gulden Turk" de oprichting plaats van de kring Leiden van het Katho liek Vrouwengilde. Het doel van de kring is het door hechte samenwer king uitbreiden van de activiteiten. Zeven afdelingen heben tot nu toe bun medewerking toegezegd. De vergadering waarbij afgevaar digden aanwezig waren van tien af delingen uit de omgeving van Leiden, werd geopend door de presidente van de Leidse afdeling, mevr. M. A. Lin- denhoffHop. Zij verwelkomde de verschillende afgevaardigden en en kele geestelijke adviseurs, die de da mes op de vergadering met hun raad terzijde stonden. Spreekster noemde mevr. J. Staalvan Santvliet de baanbreekster van de nieuwe kring en liet het dan ook graag aan haar over doel en streven van de kring nader toe te lichten. Met een kring meer geestdrift. Mevrouw Staal wees op het grote succes van de reeds bestaande krin gen, waarvan de kring Hoorn onlangs een districtsbijeenkomst organiseerde waaraan 1000 dames deelnamen. Door het oprichten van een kring wordt het houden van een dergelijk culturele streekdag ook in de omge ving van Leiden mogelijk. Nadat spr. nog een inzage had gegeven in de huishoudelijke structuur van de an dere kringen, spoorde zij de aanwe zige dames aan om in eigen afdeling propaganda voor de kring te maken. Zij gaf de afgevaardigden ter leringe de spreuk mee: „Met een Kring meer Geestdrift". 7 Afdelingen aangesloten. Onder het genot van een kopje kof fie kregen de dames hierna gelegen heid om zich over aansluiting te be raden. Een kans die gretig geaccep teerd werd en de aansluiting van ze ven der tien vertegenwoordigde af delingen tot gevolg had. De oprich ting van de kring was hiermee een feit geworden. De aangesloten afdelingen zijn: Leidschendam, Wassenaar, Leiden, Voorschoten, Zoeterwoude (dorp), Katwijk en Oegstgeest. Nog niet tot een beslissing kwamen: Warmond, Voorburg en Zoeterwoude-Leider- dorp. Stille omgang. Voorlopig traden tot het bestuur toe de dames Staalvan Santvliet, M H. LindenhoffHop en J. G. Kraay- vangerBuskens van de afdeling Leidschendam, Binnenkort zullen waarschijnlijk echter ook de afde lingen Katwijk en Voorschoten in het bestuur vertegenwoordigd zijn. De functies in dit nog incomplete be stuur konden nog niet verdeeld wor den. Besloten werd vervolgens ook de afdeling Zoetermeer in de ko mende activiteiten te betrekken. De contributie van de afdelingen werd voorlopig op drie cent per lid bepaald. Bij 't agendapunt „initaitie- ven gevraagd" kwamen reeds ver schillende vruchtbare suggesties bij het bestuur binnen. Zo werd in prin cipe besloten om met de kring de Stille Omgang in Amsterdam te hou den en in het vervolg de program ma's onderling uit te wisselen. Leidenaar redt twee kinderen uit het water De Leidse B.B.-er, de heer C. Swa- nenburg uit de Meloenstraat heeft gistermiddag omstreeks half zes twee kinderen uit het water langs het Westeinde te Zoeterwoude gered. Het paard voor de kar van de heer De Jong te Zoeterwoude schrok van een ijzeren plaat ini het wegdek. Het dier maakte een zijsprong en kwam met kar en al in het water terecht. De vier kinderen van de heer De Jong die op de kar zaten gingen kopje on der. De oudste twee konden zich zelf redden doch een 2- en een 4-jarig kind moesten door de heer S wanen- burg, die toevallig langs de kant zat te vissen 'uit het water gehaald wor den. Kar en paard werden later op het droge gebracht. Eén stap voorwaarts Premier Faure van Frankrijk heeft Dinsdag de oppositie in zijn kabinet onder wie de minister van defensie Koenig en de minister voor pensioe nen, Triboulet, die de voorgestelde hervormingen in Marokko de laatste dagen heeft pogen te vertragen, over wonnen. Faure heeft thans de vrije hand gekregen om verder te gaan met de nieuwe plannen voor het pro tectoraat, nadat hij zijn critici voor de keus had gesteld, hun obstructie te staken of af te treden. De leden van het kabinet waren het niet eens over de keuze van het derde lid van de uit drie man bestaande regent- schapsraad voor Marokko, als eerste stap in het hervormingsprogram. Over de andere twee was reeds we ken geleden overeenstemming be reikt. Het Franse kabinet in zijn geheel heeft Faure thans gemachtigd, de keuze van het derde lid van de raad over te laten aan de minister voor Marokko, Pierre July, en de resi dent-generaal, generaal Boyer de Latour. Generaal Boyer de Latour keert Woensdag uit Parijs naar Rabat te rug. Het zal zijn eerste taak zijn; sul tan Ben Arafa's aftocht te organise ren, opdat de regentschapsraad kan worden bekend gemaakt en geïnstal leerd. Hoewel Dinsdag te Parijs vorde ringen zijn gemaakt in de richting van een oplossing van de Marokkaan se kwestie, zo schrijft Reuters cor respondent Harold King, toch blijft het vooruitzicht op een oplossing on zeker. In de tien dagen, dat de resi dent-generaal afwezig is geweest, hebben de organisaties van Franse Kolonisten in Marokko en aanhan gers van sultan Ben Arafa tijd gehad het verzet tegen de regeringspolitiek op te bouwen. Faure heeft Dinsdag in de kabi netsvergadering gewezen op de nood zaak, daden te stellen tegenover het geen een week geleden was beloofd. STAKINGSOPROEP IN MAROKKO. In de inheemse wijken van de Zuid-Marokkaanse stad Marrakesj zijn Dinsdag pamfletten gedistri bueerd, waarin wordt opgeroepen tot een algemene staking van verschei dene dagen als protest tegen de lang zame vorderingen, die worden ge maakt in de besprekingen te Parijs over de Marokkaanse crisis. Ook in andere delen van Marokko stijgt het ongeduld onder de Arabi sche bevolking als gevolg van het herhaaldelijk uitstellen door de Fran se regering van beslissingen met be trekking tot de toekomst van het protectoraat. In Casablanca deden zich de afgelopen nacht drie terroris tische incidenten voor. In Fedala, een moderne badplaats nabij Casablanca, heeft de Franse politie Maandag een nieuwe terroris tische cel opgerold. Zestien verdach ten werden gearresteerd en 'een aan tal wapens werd in beslag genomen. De leden van de cel zouden verant woordelijk zijn voor 26 incidenten tussen Juli 1954 en April 1955. Begrafenissen in Parijs moesten Dinsdag 24 uur worden uitgesteld, omdat werknemers van de gemeente lijke begrafenismaatschappij in sta king zijn gegaan voor hogere lonen. De staking is beperkt tot lijkkisten makers en de chauffeurs, die de kis ten afleveren. De enige begrafenissen, die door gang kunnen vinden, zijn die waar voor de kisten reeds waren geleverd of waarvoor familieleden zelf de kist kunnen halen. De toestand in Marokko, zo zeide hij, werd weer gespannen. In de Arabi sche wijken van de Marokkaanse steden werden opruiende geschriften tegen de Fransen verspreid. 'Faure vestigde ook de aandacht op radio uitzendingen in Damascus, waarin de Marokkanen werden aangespoord, de 160.000 Fransen te vermoorden. Dit was niet het ogenblik, aldus Faure, de anti-Franse gevoelens in N'oord- Afrika aan te wakkeren door de toe passing van de toegezegde autonomie uit te stellen. Memoires van Truman Het Amerikaanse weekblad „Life" is met de publicatie van de memoires van Harry Truman, de voormalige president van de Verenigde Staten, begonnen. Truman verhaalt onder welke omstandigheden hij zijn pre sidentsfunctie aanvaardde en hoe hij toen terstond door de minister van oorlog Stimson op die hoogte werd gebracht van het project voor de atoombom-fabricage. „Het was voor het eerst, dat ik van de atoombom hoorde spreken", aldus schrijft Tru man. Admiraal William Leahy, die bij het onderhoud met Stimson aan wezig was, noemde het atoomproject „De prachtigste dwaasheid, die wij ooit hebben begaan" en verkondigde als zijn mening, dat de bom nooit zou ontploffen. Een andere herinnering betreft een onderhoud van Truman met Molotof in 1945, twee weken na de aanvaar ding van het presidentschap. „Nie mand heeft nog ooit op een derge lijke toon tot mij gesproken", had Molotof gezegd. „Kom uw beloften na en men zal u op een andere toon toespreken", had Truman de Sowjet- russische minister van buitenlandse zaken geantwoord. Amerikaans-Chinese besprekingen uit impasse De Amerikaans-Chinese besprekin gen in Genève, die reeds zes weken duren, zijn in een nieuwe faze geko men. Na de bijeenkomst van Dinsdag werd in een officiële bekendmaking verklaard, dat voor de eerste maal het tweede agendapunt, „Kwesties van wederzijds belang", is aangesne den. De Ver. Staten blijven bij hun standpunt, dat het eerste agenda punt, repatriëring van burgers, niet volledig is afgedaan voor de bereik te overeenkomst geheel is uitge werkt. Doch het feit, dat de twee delegaties gesproken hebben over het tweede agendapunt doet vermoeden, dat bij wijze van compromis verder beide kwesties tegelijk op de agen da zullen staan. De delegatieleiders, de ambassa deurs Johnson en Wang Ping-Nan, zijn het er over eens, dat slechts door het bewaren van een absoluut stil zwijgen over de conferentie enige kans bestaat op werkelijke vorderin gen. Er zullen dus voorlopig wel geen communiqué's meer volgen. Ambassadeur Wang had de vo rige week reeds voorgesteld, het tweede agendapunt te splitsen in a) bespreking van de kwestie der han delsbelemmeringen en b) voorberei ding van een Amerikaans-Chinese conferentie op hoger nivaeu. HO TSJI MINH NIET LANGER EERSTE-MINISTER. Ho Tsji Minh is afgetreden als eer- ste-minister van Noord-Vietnam, al dus is Dinsdag officieel te Hanoi be kend gemaakt. Hij wordt opgevolgd door Pham van Dong, tot dusver vi- ce-premier en minister van buiten landse zaken. De Oostduitse vice-premier Walter Ulbricht heeft Dinsdagavond op een persconferentie te Moskou verklaard, dat de hereniging van Duitsland af hangt van een wijziging van het be leid van de republiek van Bonn. Wanneer Bonn bereid was tot een po litiek van toenadering en besprekin gen met Oost-Duitsland, zou de her eniging. mogelijk worden. De nieuwe verklaring van de Oost- Duitsers en Russen over verkeersver bindingen in Duitsland hield geen wijzigingen in. Oost-Duitsland was niet van plan iets te veranderen, mits West-Duitsland en West-Berlijn de „koude-oorlogsmaatregelen" niet verscherpten. „Als zij de koude oor log voortzetten, moeten wij met ze kere maatregelen antwoorden". Op de vraag wat voor strijdkrach ten Oost-Duitsland voor ogen heeft, antwoordde Ulbricht, dat dit een kwestie was die door de Volkskamer, de Oost-Duitse Tweede Kamer, uit gemaakt diende te worden. Het was echter nodig, dat Oost-Duitsland over strijdkrachten beschikte om het land en het werk van zijn arbeiders te verdedigen. Vage voorwaarden. Volgens Ulbricht is tijdens de con ferentie te Moskou tussen Oost- Duitsland en de Sowj et-Unie niet ge sproken over het verdrag van War schau, dat dit jaar door de landen van het communistische blok is ge sloten, om hun veiligheidsmaatrege len te bundelen. Desgevraagd zeide Ulbricht, dat Oost-Duitsland de vestiging van het socialisme in West-Duitsland niet als eis voor hereniging van Duitsland had gesteld. Om hereniging mogelijk te maken was in de eerste plaats no dig, dat een einde gemaakt werd aan het militarisme. Ulbricht zeide verder, dat in Mos kou reeds besprekingen waren be gonnen over economische hulp, ook op het terrein van de atoom-energie. Deze besprekingen zoudéh worden voortgezet. Otto Nuschke, een andere Oostduit se vice-premier, verklaarde, dat de ^owjet-Unie Duitse „oorlogsmisdadi gers" zou hebben gerepatrieerd zelfs als dr. Adenauer niet naar Moskou was gekomen. Hij haalde de secre taris van de Russische communisti sche partij, Chroestsjef aan, die ge zegd had, dat de Sowjet-Unie een streep onder deze kwestie wilde zet ten. Als Adenauer lijsten had over handigd van Duitsers, die nog in de Sowjet-Unie zouden zijn, zou deze kwestie in een geest van menslievend heid opgelost worden. De Oostduitse regering, aldus Nuschke, had op het ogenblik derge lijke lijsten niet. Duitsers die door de Sowjet-Unie vrijgelaten zouden wor den, zouden naar de plaatsen gezon- des worden waar zij vandaan komen. De eerste vier Duitsers, die door de Sowjet-Unie zijn vrijgelaten sinds de besprekingen van Bondskanselier Adenauer in Moskou, zijn Dinsdag in het vluchtelingenkamp Friedland aangekomen. Deze vier Duitsers vormen de voor hoede van de groep van 9.626 krijgs gevangenen en burger-geïnterneer den, wier vrijlating, door de Russi sche regering aan Bondskanselier Adenauer is toegezegd. Hedenochtend werd in het gebouw van Rijnland een verenigde verga dering van dit hoogheemaadschap gehouden. De vergadering ging accoord met de vaststelling van een staat van be lastbaarheid en met enige ingedien de verificatieverslagen. Bij de mededelingen bleek, dat de financiële oommissie zich kon ver enigen met het voortel te Bodegra ven op Rijnlands kosten voor ƒ50.000 een stroomduiker te bou wen. In verband met plannen van Prov. Waterstaat tot vernieuwing van de Bodegraafse sluis kan uitvoe ring van dit werk nog geruime tijd op zich laten wachten. Eveneens ging de commissie accoord met een nader technisch onderzoek in ver band met de plannen tot actieve zui vering van afvalwater. De kosten zullen voorlopig voor rekening van Rijnland komen. Een overeenkomst met Gouda inzake de waterhuishou ding aldaar bleek door G.S. zonder bezwaar te zijn geaccepteerd. Het herstel van de voorboezem te Gouda is volgens plan voltrokken. Het bleek echter dat door velerlei tegenslagen en moeilijkheden de kosten aanzien lijk hoger zijn geworden dan begroot, waardoor het crediet hiervoor met ongeveer een kwart ton tot ruim hoh- derdveertigduiizend gulden moest worden verhoogd. De vergadering zal nog een specificatie van de meer uitgaven krijgen. Medegedeeld werd dat benoemd is tot scheikundige voor de afvalwater zuivering ir. D. Mus, voorheen werk zaam op het laboratorium van T. en D. te Leiden, en dat in verband met benoeming elders per 1 September eervol ontslag werd verleend als technisch hoofdambtenaar en bureau chef aan de heer A. H. Piscaer. Hoofdingelanden. Voorts ging de vergadering ac coord met herbenoeming van de heer J. L. Prins als hoofdingeland en de heer G. P. Vreeburg als hoofdin geland-plaatsvervanger in het eerste kiesdistrict; met de tussentijdse ver kiezing in het tweede district van de heer D. J. van Sdhie tot hoofdinge land; met de herkiezing tot hoofdin geland in het twaalfde district van de heer K. van der Torren J.C.zn. en tot hoofdingeland-plaatsvervanger in dat district van de heer Jac. van der Eyk Pizn.; met de tussentijdse verkiezing van mr. G. C. D. baron van Hardenbroek tot hoofdingeland in het vijftiende district; met tussen tijdse verkiezing in het zestiende dis trict van de heer J. C. Groenewe- gen tot hoofdingeland-plaatsvervan ger; met verkiezing voor de ge meenten Katwijk, Noordwijk en Wassenaar van de heren mr. dr. J. Hazenberg te Wassenaar en D. J. Kleen te Katwijk als hoofdingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger en met verkiezing voor de gemeen ten Hillegom, Lisse, Oegstgeest en Sassenheim van de heren H. L. du Boeuff te Oegstgeest en mr. Th. M. J. de Graaff te Lisse, resp. als hoofd ingeland en hoofdingeland-plaatsver vanger. De vergadering gaf machtiging tot het aangaan van een onderhandse aanbesteding van het slopen van de resten van het oude gemaal te Kat wijk aan Zee en het maken van een (gronddam aldaar. De begroting hier voor bedroeg 258.000doch open bare aanbesteding leverde slechts een inschrijving voor 330.000. op grond waarvan niet tot gunning werd overgegaan. De aannemer Du- raco te Den Haag blijkt bereid, het enigzins vereenvoudigde werk voor 268.090.uit te voeren. De eigendom van de brug bij 's-Mo- lenaarsbrug over de Heimanswete ring onder Alphen werd aan de Pro vincie overgedaan. De oude brug zal door de Provincie door een nieuwe worden voorzien. Een wijziging werd gebracht in een reeds eerder genomen besluit ten aanzien van een erfpachtsover eenkomst met Katwijk, betrekking hebbend op administratieve en juri dische details. In de salarisverordening werden wijzigingen gebracht waardoor ver hogingen en regelingen, voortvloei end uit algemene maatregelen, hier in werden opgenomen. Voorts werd een voorgestelde begrotingswijziging aanvaard. De vergadering besloot zonder dis cussie de adviezen op te volgen van de commissie voor de bezwaarschrif ten tegen aanslagen voor het bunder- geld. Voorts werd besloten, bij de Kroon in beroep te gaan tegen een beslis sing van G- S. inzake een geschil over slootdemping in de Hogeveen sepolder. Burgerlijke Stand Geboren: Erik zn van K. Otte en M. G. Pieterse; Gerarda Francina dr van M. v. d. Zwan en E. J. Meijers. Gra- dus zn van T. Nas en C. M. Ie Maitre. Ingrid Elisabeth dr van A. N. E. Pols en W. E. Dexel. Tom Evert zn van A. N. E. Pols en W. E. Dexel. Cor nelia Theodora Maria dr van J. B. Blom en M. W. Luk; Willemina dr v. C. Houwer en. M. A. van Klaveren. Terwijl op het Noordelijk deel van die Oceaan al enkele dagen achtereen zware stonmen woeden, waarbij ge middelde windsnelheden van 100 tot 110 kilomert per uur worden geme ten, profiteert West-Europa van bij zonder mooi en rustig nazomerweer. Dit hangt samen met de aanwezig heid van een gebied van hoge druk, waarvan het centrum zich vanochtend boven de Hongaarse laagvlakte be vond'. Overal in dit hoigedrukgebied' is het overwegend zonnig en komen middag temperaturen van 20 graden of iets daarboven voor. In Midden- en Zuid-Frankrijk stijgt het kwik tot boven 25 graden. Een zwakke tot matige Zuidelijke w:nd zorgt ervoor, dat deze warme lucht geleidelijk ook naar onze stre ken stroomt, zodat hier nog een ver dere stijging van de temperatuur is te verwachten. De fronten van de bij IJsland ge legen depressie dringen langzaam in Oostelijke richting op. Ze veroorza ken in Zuidwest en West-Engeland enige regen, maar nemen in beteke nis af. Een bedreiging voor het mooie weer bij ons vormen ze daarom niet. De cycloon Irone, die in hoofdzaak in de staten Noord Carolina en Virginia zware stormen en regen heeft veroor zaakt, is de afgelopen nacht van koers veranderd'. Ze verwijdert zich nu in Oostelijke richting van de kust en trekt de Oceaan op. Antje Catharina dr van J. J. Romke- ma en H. J. Katje. Ondertrouwd: P. Geeven en A. W. S. v. d. Riet; H. G. B. v. Berkel en J. J. van Wouw, H. M. van Loon en C. M. Krol; J. v. d. Schrier en L. J. La- genlijk. L. Sambrink Sanderink en N. Ottenhof; J. Pijl en W. M. A. Hoppe- zak. H. J. K. Finger en G. S. Benning. W. Uriot en M. J. van Eijk. J. A. van Elburg en A. C. Oudshoorn. J. van Kampen en T. H. van Gorkum. W. Lek en C. de Graaf. W. J. de Jong en M. T. Galjaard. J. Otto en W. Paauw. B. A. Klaui en G. J. Vis. C. W. van Venetiën en T. de la Bije. W. F. Fie- lemon en E. Vinkestijn. P. F. Bongers en M. Mingelen. N. A. de Jong en R. G. M. Koppers. Gehuwd: T. W. Pet en C. W, Snoe- ker. W. R. Kollewijn en M. A. van den Heuvel. A. P. de Busschere en E. de Wekker. C. G. Spierenburg en E. H. Kwestroo. H. Peute en C. A. A. de Jong. Overleden: A. K. N. Feijmant, zn 2 dg. W. Hillebrand man 77 jr. J. C. van Dam, huisvr. van De Ridder 60 jr. Belangrijke vergadering werd slechts matig bezocht De seizoenopening van de afd. Lei den van de R.K. Bond van hotel-, café- en restaurant-geëmployeerden „St. Antonius" opende het nieuwe (nacht)seizoen met een 'belangrijk punt op de agenda, n.l. de al of niet goedkeuring van de pas tot stand ge komen C.A.O. in het hotel-restaurant bedrijf. De bondspenningmeester, de heer W. J. L. v. d. Bol, deed over de C.A.O. enige mededelingen. Hij memoreerde o.a., dat de verandering van de bin dende loonregeling tot stand is geko men na IK a 2 jaar hard werken, waarbij het er dikwijls nogal rumoe rig is toegegaan. Intussen is de CA..O. voor twee jaar tot stand ge komen, waarbij zij ook kracht van wet heeft voor de ongeorganiseer den. De heer v. d. Bol heeft aan de hand van deze nieuwe overeenkomst in een inleiding van een uur, waarbij hij tevens allerlei vragen, tot hem 'ge steld, beantwoordde, de verschillen aangegeven tussen de oude regeling van loon- en arbeidsvoorwaarden en de nieuwe C.A.O. Spr. zeide, dat de verschillen tussen de oude en de nieu we overeenkomst zich-openbaren in eigenlijk zeven verslechteringen voor de werknemers en zes en twintig verbeteringen. Vroeger moest de kellner een borg stellen voor e.v. zoek raken van ser vetten, doeken enz. Dit is nu a raison van ƒ1.weer ingevoerd. Hoger loon voor vervanging krijgt men pas na 12 dagen tegen vroeger 6. Overuren kunnen vooruit vergoed worden. Het garantieloon wordt voortaan om de zes maanden verrekend, inplaats van om de drie, zoals tot nu toe was. Jongens beneden 21 jaar kan men 10 pet. minder betalen dan de löontabel aangeeft. Had een werknemer vroe ger bij overlijden van een aanver want recht op twee vrije dagen, in de toekomst wordt dit één dag. Alle voordelen^ van de nieuwe C.A.O. kunnen we hier niet memore ren, doch we willen de voornaamste wijzigingen aanstippen. Zo zullen in de nieuwe C.A.O. de oantines (be halve de militaire) onder de bonden komen. Wanneer een ondernemer 14 dagen in een bedrijf werkzaam ds, is hij in vaste dienst. De aanstelling van personeel geschiedt uitsluitend schrif telijk. Jongens onder de 21 jaar mo gen zonder vergunning van de Lan delijke Bedrijfscommissie niet in 'het bedrijf optreden. In 1961 mogen er geen jongens meer buiten de scholen om in het bedrijf komen. Voor overuren geldt thans de vol gende regeling; le en 2e uur 125 pet., 3e e.v. 150 pet. Verder wordt be paald, dat geen werknemer tegen zijn wil gedwongen kan worden tot kost en inwoning (tegen vergoeding). Verder zijn gunstiger bepalingen op genomen voor vacantie, verplicht voorschot, verdeling van de trónc, voorts krijgen knechten in algemene dienst 5 pet. loonsverhoging, terwijl na deze inleiding door de heer v. d. Bol werd megedeeld, dat er een ar- beidsverkorting op til is tot een 55- urige werkweek, hetgeen een verkor ting van vier uur betekent. Over de betaling van deze uren wordt bin nenkort beraad gehouden. Na deze uiteenzetting hechtte de vergadering unaniem haar goedkeu ring aan de nieuwe C.A.O. De voorz., de heer P. Feiten» begon deze eerste vergadering met de beste wensen voor het nieuwe seizoen. Hij betreurde de geringe opkomst en wees er in verband hiermede top, dat de leden evengoed de vergadering dienen te bezoeken als de bestuursle den. Daarom sprak hij de wens uit, dat de volgendie vergaderingen beter bezocht zullen wordlen. Na mededeling van enkele ingeko men stukken, w.o. die over het KAB- projgramma, was het woord aan de de geest, adviseur, kapelaan J. W. de Jong, 'die zijn 5-iminuten overpein zing hield over de deugd van trouw. De mens moet in vele dingen trouw zijn. Als de menszijn plaats weet in zijn dagelijkse arbeid en daarvoor hart heeft, zal hij zijn werk met liefde doen. De organisatie-man moet trouw zijn aan zijn bond en niet bij een eer ste verschil van mening 'bedanken voor het lidmaatschap. De man moet trouw zijn aan zijn vrouw en kinde ren, trouw zijn ook aan God en dat in d'e eerste plaats. Daarom moet men tfouw zijn in alle opzichten. Verder wees spr. op het grote nut van de retraite, waarin men de tijd heeft om eens rustig te denken en wat te bidden, om eens uit het dlruk- ke gevoel van de wereld te komen. Nadat hierna een nieuw lid 'geïn stalleerd was, kwamen de voorstel len om de Bondsraad oip 11 en 12 Januari in Den Haag te houden. Op deze Bondsraad zal tevens het af scheid plaats vinden van de- bonds voorzitter, de heer J. van Bijsterveld. Hierbij werd vanuit de vergadering gesuggereerd een propaganda-com- missie te benoemen om het bezoek der vergadering te stimuleren. Voor de verkiezing van het hoofd bestuur zal dius een nieuwe voorzit ter gekozen moeten worden. Ook de bondssecretaris, de heer J. F. v. As- perdt, is aftredend, doch herkiesbaar, zodat de afdeling hem opnieuw can- didaat stelt als secretaris en als hoofdbestuurder. Tot candidaat voor het voorzitter schap werd door de afdeling gekozen de heer J. J. van der Veer, thans ge salarieerd bondsbestuurder te Den Haag. Hierna volgde de hierboven reeds gememoreerde bespreking van de C.A.O., waarna de secretaris-penning meester tenslotte nog mededeelde, dat het in de bedoeling ligt Op 5 October 's middags een excursie te organise ren naar de Horeca-tentoonstelling, welke in het RAI-gebouw te Amster dam wordt gehouden. Reeds gaven verschillende aanwezigen zich op. Opgave kan nog geschieden bij de heer J. M. v. Asperdt. Viet £eidó,e genetalieö ap, één fate Overgrootvader, grootvader, vader en zoon Van Steenbergen hebben 1* genoegen op één plaatje vereeuwigd te kunnen worden. Vier generaties i één stam ziet u hier. Zij heten Willem. Overgrootvader, die 82 is, hee^ zeven kinderen, vijftig kleinkinderen en een niet te benaderen getal achter kleinkinderen. De leeftijden van de Van Steenbergens op bovenstaande foto zijn van hoog tot laag 82, 49, 27 en 3 weken. Alle Van Steenbergens zijn geboren en getogen Leidenaars. Overgroot vader woont aan de Oude Rijn 160, het nageslacht is over de gehele Sleutel stad verspreid.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2