TUSSEN BALIE Haarlemmerstraat 's Zaterdagmiddags óók voor motoren verboden? Enige voorstellen aan de raad „De echtgenoot, de vrouw en een char mante grijnslach van de dood" Agenda van Leidse gemeenteraad Onderhandelingen zijn begonnen TE ROELOFARENDSVEEN Officieel erkende Middensfandskursus Bi-Marine Luchtmacfit Valkenburg Oude Couranten DINSDAG 20 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE nQURW"- EERSTE BLAD PAGINA 3 De Haarlemmerstraat is nu bijna wiel; persoonlijke ongelukken kwa- vier maanden gesloten geweest op ™en niet voor- Juist over de bestuur ders van tweewielige motorrijtuigen zijn er klachten ingekomen; deze misbruiken het ontbreken van groter verkeer door met hoge snelheden te rijden. Een duidelijk beeld heeft de proef dus nog niet opgeleverd. In dit ver band zij nog opgemerkt, dat de be zwaren tegen de route via de Singels :n de komende wintermaanden ster ker zullen spreken als gevolg van 't te verwachten gladde asfaltdek van deze bochtige wegen. Gelet op een en an der meent men in gemeentekringen, dat het aanbeveling verdient de ge nomen proef nog vier maanden voort te zetten. De besprekingen over de tramlijn van de H.T.M. in de Haar lemmerstraat zijn trouwens, als ge volg van de vacantiemaanden, nog maar pas op gang gekomen, zodat over dit onderdeel van het complex voorgestelde maatregelen ng weinig valt mede te delen. Zaterdagmiddagen voor motorrijtui gen op meer dan twee wielen. Dit was een proef en men staat thans voor de vraag, welke resultaten deze proef heeft opgeleverd. Geconstateerd kan worden, dat de verkeersdrukte 0p de Haarlemmer straat gedurende de Zaterdagmidda gen is verminderd, hetgeen overigens wel vanzelf spreekt. De toeneming van het verkeer op de Heren-, Mare- en Rijnsburgersingel is aanzienlijk minder groot geweest dan de vermin dering van het verkeer op de Haar lemmerstraat. Het verkeer kiest dus ook andere wegen door de binnen stad. Voorts is gebleken, dat de ongeval- lencijfers voor de Haarlemmerstraat van voor en na 1 Juni j.l. hetzelfde beeld vei._.nen. In de periode van I Juni tot 12 Augustus j.l. vonden er 18 aanrijdingen plaats, waarvan 1 op Zaterdagmiddag. Laatstbedoelde aan rijding betrof een botsing tussen een tweewielig motorrijtuig 'en een rij- 25 JAAR AAN DE LICHTFABRIEKEN. Voor de heer J. Klay, werkzaam aan de afd. Gas van de Sted. Lichtfa brieken, was het gisteren een blijde dag want hij herdacht het feit dat hij een kwart eeuw geleden aan de Lichtfabrieken werd. verbonden. Aangezien de directeur der fabrie ken verhinderd was, richtte de adj.- directeur, de heer ir. F. Stokhuyzen, in de Directiekamer het woord tot de heer Klay en roemde hem daarbij als een volijverig, opgewekt en hulpvaar dig ambtenaar, die in de buitenge meenten, waar hij meestal werkzaam is, een waardig vertegenwoordiger der fabrieken is. Mede namens het gemeentebestuur en ir Y. Ykema wenste de heer Stokhuyzen hem van harte met deze dag geluk en over handigde daarbij de fraaie oorkonde, vergezeld van de gratificatie. De ove rige superieuren van de heer Klay staken evenmin hun waardering on der stoelen of banken en spraken de hoop uit, dat hij de verdere jaren met dezelfde ijver en toewijding aan de bloei der Lichtfabrieken zou mogen meewerken. Namens de Personeelsvereniging sprak de waarnemend voorzitter der jubileumcommissie de heer Klay toe, die bij zijn gelukwensen namens het personeel een waardevolle herinne ring aan deze dag voegde. Burgerlijke Stand Geboren: Elizabeth Julia dr van J. J. Deijn en L. J. Geuke; Paulus Bene- dictus zn van C. L. de Boer en M. C. de Jong; Thomas Willibrordus zn van C. L. de Boer en M. C. de Jong; Grietje Klaziena dr van J. Zierikzee en G. K. Pelt; Aleida Johanna Hen- drika dr van E. P. Arts en M. C. T. van Lent; Jan zn van J. Brokaar en E. C. van den Berg; Christine Johan na dr van B. Wielstra en J. J. Brou wer; Frederik zn van F. Wijling en J. v. Leeuwen; Jan zn van J. Hoek en Z. Varkevisser; Wilhelmus Antonius zn van C. H. Vernooij en C. H. M. v. Diemen; Johanna dr van J. Blikman en W. J. Paats; Leoni dr van W. H. Jansen en J. van Veelen; Jacoba Jo hanna dr van D. Laterveer en M. Boom; Robert zn van J. Mostert en F. J. Scharroo; Frans Peter zn van J. H. van Loon en J. J. C. van Dooren. Gehuwd: W. de Vrind en H. Kan bier; J. Haak en J. A. de Meij; W. v. d. Klaauw en J. C. Kriek; I. v. Sons- beek en M. C. de Groot.' Overleden: L. Kooreman wed. van Hueting 90 j. J. Ranselaar, huisvr. v. Stol 83 jr; A. Zandvliet wednr 71 jr; J. Bosch man 53 jr; J. A. van Pelt dr 20 jr; D. van den Tol wednr 79 jr; H. J. P. Wassenaar man 61 jr. „DE WEG VAN ALLE PLUSSEN". Maandagochtend 9 uur had de eer ste vQorstelling plaats van de film, vervaardigd voor het Nederlands Co mité voor Kinderpostzegels, getiteld „De weg van alle plussen". Deze film wordt vertoond voor de schooljeugd, die zal medewerken aan de verkoop van de kinderpostzegels Mevr. Doorn Blok, secretaresse van het plaatse lijk comité heette allen welkom en wees op de belangrijkheid van alle „plussen", die de opbrengst vormen ten behoeve van de misdeelde jeugd. Na de pauze werd nog een interes sante kleurenfilm over 't Hoogoven- bedrijf „Uit vuur en vlam" vertoond. Tot en met Donderdagochtend heb ben de voorstellingen voor de vele scholen plaats. Winterdienstregeling van de N.Z.H.V.M. De winterdienst van de N.Z.H.V.M., welke ingaat op 2 October a.s., heeft niet veel wijzigingen ondergaan. De lijtijden, die enige verandering on dergingen en betrekking hebben op deze omgeving, volgen hieronder. Bij de tramdiensten: Den HaagLeiden: van 6.25 tot 9.05 20 min -dienst; van 9.05 tot 16.05 30 min.-dienst; van 16.0519-05 20 min.-dienst; van 19.0523.05 30 min.- dienst. daarna 0.00 en 0.25. LeidenDen Haag: van 5.50 tot 8.30 20 min.-dienst; van 8.30 tot 15.30 30 min.-dienst; van 15.30 tot 18.30 20 min.-dienst; van 18 30 tot 0.00 30 min- aienst. In verband met het feit, dat de laatste van Leiden naar Den Haag vertrekkende tram van 23.40 op 0.00 is gesteld, komt de zgn. late tram naar Voorschoten-Zuid te vervallen. Bij de busdiensten: HaarlemNoordwijk—Den Haag: De dienstregelingen over beide lijnen blijven practisch gelijk aan de tot heden bestaande, met dien verstande evenwel, dat de 30 minuten-dienst tussen Haarlem en Noordwijk en de 15 minuten-dienst tussen Noordwijk en Den Haag des avonds op een vroe ger tijdstip in een 60 onderscheiden lijk 30 minuten-frequentie zal over gaan. HaarlemLeiden: Gebleken is, dat door invoering van de lijn Haarlem- De GlipNoordwijkDen Haag, het lijngedeelte HaarlemSassenheim een te ruime vervoersgelegenheid biedt. Deswege zal de 20 minuten-dienst welke thans van 9.00 tot 12.20 uur van Haarlem en van 8.30 tot 12.10 van Leiden geldt, worden uitgebreid tot 14.40 van Haarlem onderscheiden lijk 14.50 van Leiden. Daarnevens zal de dienst Leiden LeidsebuurtLisse buiten de sper tijden van een 30 in een 60 minuten- dienst gewijzigd worden en slechts rijden naar en van Sassenheim (N). De Algemene Kantoormachine Be drijf N.V., thans gevestigd in het perceel aan de Lammermarkt N. 46, alhier, heeft de gemeente mede gedeeld te willen overgaan tot het stichten van een fabrieksgebouw, ibestemd voor bewerking van kan toormachines enz., met magazijnen •en kantoren en eventueel een dienst woning, op een gedeelte van het in dustrieterrein, gelegen aan de Trek- •vlietweg te Leiden. Tarieven verhoogd. Het nadelig saldo, waarmede de be groting voor de gemeentelijke Rei- nigings- en Ontsmettingsdienst sluit wordt ieder jaar groter. Daarom stelt men voor de tarieven o.m. voor het legen van beerputten, het afhalen van bedrijfsafval en het storten van vuil, te verhogen. J. H. de Jong pensioengerechtigd. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de iheer J. H. de Jong met ingang van 1 Januari 1956 ontslag uit zijn func tie van directeur van de Gemeente lijke Reinigings- en Ontsmettings dienst gevraagd. In verband met een rapport over de vuilafvoer in 1958 van de hand van de heer De Jong en de afwikke ling hiervan, zal het ontslag 6 maanden worden opgeschort. Gelden. Ook stellen B. en W. voor be schikbaar te stellen een bedrag van ƒ2.600.000,voor de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinrichting aan de Slaagh- of stinksloot en een be drag van ƒ637.000,voor de uitbrei ding van het noordelijke rioolge maal aan de Maresingel en het leg gen van een nieuwe persleiding c.a. I. beschikbaar te stellen: a) een bedrag van 1.074.000,voor het GEEN HEER IN HET VERKEER, dat de teelt van de 1450 kg aardap pelen voor eigen gebruik was „U bent niet wellevend en be schaafd". aldus de ambtenaar van het O. M. van het kantongerecht te Lei den, tegen een chauffeur uit Haar lem, die op 2 Maart met zijn auto bij het plotseling achteruit rijden op de Breestraat een passerende dame had aangereden, waardoor deze ernstig verwond, en 5 maanden in het Dia- conessenhuis verpleegd moest wor den. Zij is nog niet geheel hersteld. Na de aanrijding bent u zonder meer weggereden. Het O M. eiste 50, boete of 20 dagen. De plv. kanton- recter mr. v. d. Brink die dit achter uit rijden zeer gevaarlijk vond, ver oordeelde verdachte tot f 50,boete of 20 dagen hechtenis. GEEN EERBIED VOOR DE DODEN. Een slagersknecht uit Leiden had op 23 Juni j.l. rijdende op zijn brom fiets op de Rijnsburgerbrug, aan een begrafenisstoet komende van de Rijnsburgersingel geen voorrang verleend. Hij was gewoon doorgere den. Hij werd veroordeeld tot 7.50 boete of 3 dagen. AARDAPPELMOEHEID. Een kweker uit Noordwijk had op een perceel land, waarop in 1953 en 1954 al aardappelen waren geteeld, dit jaar weer aardappelen gepoot. Dit is in strijd met de wet op de aard appelmoeheid. Verdachte gaf voor, weest. De plv. kantonrechter mr. v. d. Brink, die wees op het grote ge vaar voor het gewas der aardappelen veroordeelde hem tot f 30,boete. REMMEN DEUGDEN NIET. Een chauffeur uit Noordwijk had remmen op zijn vrachtauto, die bij een geringe snelheid 35 meter rem weg nodig hadden. Overeenkomstig de eis van het C.M. werden baas en chauffeur veroordeeld tot resp. f 30 boete of 10 dagen en 60 boete of 20 dagen. BROMFIETSERS. Een groot aantal bromfietsers uit Leiden en omgeving moesten terecht staan, omdat zij in plaats van op de rijwielpaden, van de rijwegen gebruik hadden gemaakt. Zij werden veroor deeld tot 5,boete of 2 dagen. Een Leidenaar had op 16 Juni te Sassenheim rijdende op zijn brom fiets aldaar bij verandering van rich ting geen teken gegeven, met een ernstige botsing met een tegenligger onderwijs. •bouwrijp maken en ophogen van •gronden, gelegen in plan Noord V; <b) een bedrag van 146.000,voor •het verbreden c.a. van de Kooilaan ten noorden van de Medusastraat en van de Kooistraat; II. goed te keuren, dat het grond bedrijf in het uit de algemene bijdra gen genoemde fonds voor bovennor male straat- en plantsoenaanleg stort een bedrag van 78.885,vermin derd met een bedrag van 1.080, IH. aan het grondbedrijf een ka pitaal te verstrekken van 843.805 in verband met de ten laste van het bedrijf uit te voeren werken; IV. vast te stellen de overgelegde 'besluiten tot wijziging van de ge meentebegroting en van de begro ting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1955. I. tot vervangen van de met gas gestookte verwarmingsinstallatie van het Stedelijk Gymnasium door een automatische oliestookinstallatie waar mede een bedrag van 41.700,ge moeid zal zijn; II. tot de vervanging van de ver warmingsinstallatie in het gebouw van de Gemeentelijke Hogere Burger school met 5 -jarige cursus door een automatische oliestookinstallatie, waarmee een bedrag van 39.500, gemoeid zal zijn. Tenslotte: aan de Koninklijke Ne derlandse Dambond een garantie toe tc kennen, gelijk aan 1/15 deel van het tekort van het in het najaar van 1956 te organiseren tournooi om het wereldkampioenschap dammen, zulks evenwel tot een maximum van 1000 en onder voorwaarde, dat één ronde van het tournooi in Leiden zal wor den gespeeld. Ned. Comedie voor K. en O. Goede inzet van het toneel seizoen en O HEEFT HET zijn inschry- vers bij hun eerste theatergang van dit seizoen niet te moeilijk ge maakt. Het blijspel „De man, de vrouw en de moord" dat gisteravond in de Leidse schouwburg door de Ne derlandse Comedie gespeeld werd, voldeed immers aan alle eisen van een licht voorgerecht dat de genieters hongerig moet maken, voor de „zwa re brokken" die nog zullen volgen. Het stuk is gebouwd op een soort drie-lhoeks'verhoudinig, waarvan de man de vrouw en de moord de attri buten zijn. De schrijver André Rous- sin plaatst ons in een buitenhuis aan de Seine, dat toebehoort aan de boer Sebastiaan, die zijn schaapjes op het droge heeft. Hij heeft een charmante vrouw, waarvan hij zielsveel houdt maar die zijn attenties slechts mager tjes op prijs stelt. Weldra blijkt dan ook dat haar interesse in hem slechts tijdelijk was en hij haar diep teleurge- steldde door na 'n zware ziekte weer tot het leven terug te keren. Dit ver telt zij aan een broertje, dat juist uit de gevangenis ontslagen is en nu zijn beloning voor de goede raad, die hij zijn zuster gegeven heeft komt incas seren. Hij spoorde haar destijds name lijk aan om Sebastiaan te trouwen, die op dat moment stervenklam lag en in het bezit van enkele mdllioenen verondersteld werd. De liefhebbende vrouw belooft hem de 'helft van het geld als hij haar helpt haar de man uit de weg te ruimen. Het broertje weigert en er wordt 'n ander gerecruteerd om 't zaakje op te knap pen. Gelukkig mislukt de opzet en na veel verwikkelingen gaan de we derzijdse ogen open en beginnen de man en de vrouw zonder de moord aan een nieuw leven. Bureaux voor levens- en gezinsmoeilijkheden vragen subsidie De stichting tot instandhouding van 'n Protestants Christelijk Bureau voor Huwelijks- en Levensmoeilijkheden en het Katholiek bureau voor Hu welijksaangelegenheden, hebben zich tot de gemeente gewend met het ver zoek om subsidie in de kosten van hun bureaux. Het vx-aagstuk van de levens- en gezinsmoeilijkheden trekt ln de laat ste jaren steeds meer de aandacht. Naar het oordeel van de Inspecteur van het Staatstoezicht op krankzin nigen vormen de bureaux voor levens- en gezinsmoeilijkheden een groep, welke is te beschouwen als een on derdeel van de zorg voor de gees telijke volksgezondheid. Z.i. kan him werkzaamheid niet alleen veel leed voorkomen of lenigen, maar vooral een dam opwerpen tegen het afzak ken van mensen, die met levens moeilijkheden te kampen hebben, in de richting van de neurose of de psychose. Het R.K. Bureau weikt met een team, dat als volgt is samengesteld: een R.K. geestelijke als voorzitter, een psychiater, geassisteerd door een psycholoog, enige huisartsen, een gynaecoloog, een sociaal werkster en een jurist. B. en W. stellen voor een subsidie toe te kennen gelijk aan 50% van de lasten der bureaux. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op Maandag 26 September om 2 uur nam. Te behandelen onderwerpen zijn onder meer: Verdeling van de Raad in Sectiën. Benoeming van de leden van de Commissie van Advies, bedoeld in ar tikel 8 van de Woonruimtewet 1947 (Stbl. No. H 291). Benoeming van J. C. Kloots als tij delijk leraar in de Wiskunde aan het Gymnasium. Praeadvies op het vei-zoek van het bestuur van het Liefdewerk van de Heilige Cunera om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de derde klasse van de school voor uitgebreid lager onder wijs aan het Levendaal. Praeadvies op de verzoeken van het bestuur van de Inrichting van Liefdadigheid voor R.K. te Leiden om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen voor de R.K. scho len voor gewoon lager onderwijs aan de Franchimontlaan en de Caecilia- straat en voor het aanbrengen van verduisteringsgordijnen in één lokaal van de R.K. school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Haarlemmer straat no. 34. Voorstel inzake het toekennen aan het bestuur van de Stichtijig Rudolf Steinerechool in Leiden van voor schotten op de vergoedingen genoemd in de artikelen 103 en 10Ibis der La- ger-onderwijswet 1920, ten behoeve van zijn school voor gewoon lager als gevolg. Het O.M- eiste f 35, boete of 10 dagen. Daar hij de schade 148) vergoed had werd de uit spraak f 25,boete of 10 dagen OVERTREDING LEERPLICHTWET. Een landarbeider te Noordwijk stond terecht, daar zijn dochtertje in de maanden Juni en Juli niet op school was geweest. Hij werd ver oordeeld tot 40,boete of 20 da gen. Voorstel inzake het verhogen van het crediet voor de bouw en inrich ting van een B.L.O.-schoolgebouw aan de Marnixstraat ten behoeve van de openbare school voor buitenge woon lager onderwijs met ƒ22.100. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de verbete ring van de verharding van drie speeltuinen en het aanbrengen van een verharding op twee speeltuinen. Voorstel inzake het vaststellen van een partiëel-uitbreidingsplan „Lei- den-Boerhaavelaan". Voorstel inzake het beschikbaar stellen aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit voor opper vlakten grond, gelegen aan de Ka- naalweg en nabij de Roomburgerlaan, ten behoeve voor de bouw van twee transformatorstations. Voorstel inzake het aankopen van een perceel tuinland c.a. in de Meer burgerpolder, nabij de Hoge Rijn dijk, 4835 m2.; ƒ10.000. Voorstel inzake het onbewoonbaar verklaren van een viertal woningen. Rijn- en Schiekade 119120, Kijf- gracht 2 en Zuidsingel 28. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden (ƒ150.000) voor de vervanging van verouderd meubi lair van slaap- en dagzalen van de paviljoens van „Endegeest" en „Voor geest". HET STUK BEZIT EEN FLITSEN DE dialoog en vele kwaliteiten voor goed spel. Mary Dresselhuis te kende het verongelijkte vrouwtje in al haar door een waas van charme verzachte verdorvenheid. Het spel, dat door haar met de dood gespeeld wordt, is even luguiber als hartver- overend. Ko van Dijk speelde een menselijke wat primitieve Sebastiaan, die verschillende waarheden moet herkauwen, voordat hij aan de ver dorvenheid van zijn vrouw gelooft Van Dijk voelde zich in het wat slib berige pak van deze menselijke figuur bijzonder goed thuis. Met het onge kunstelde gemak, waarvan hij het allenrecht schijnt te hebben, zette hij de boer Sebastiaan in al zijn hebbe lijkheden voor ons neer. Henk van Ulsen maakte van het broertje een misdadig fatje, dat geen bloed kan zien. Mien Duymaer van Twist beeld de een bemoeizieke buurvrouw uit en Pierre Myin gaf een goede vertolking van een Lebëmann op zijn retour. Een wat ongeloofwaardige geschie denis, die door het prachtig spel Mary Dresselhuis en Ko van Dijk aanvaard baar gemaakt wordt. Laatje Berichten Hare Koninklijke Hoogheden Prinsessen Beatrix en Irene hébben heden de plechtige opening van de zitting der Staten-Generaal bijge woond. Onopvallend namen zij op de tribune haar plaatsen in, in gezel schap van mr. W. van Tets, chef der directie-kabinet en protocol van het Ministerie van Buitenlandse Zaken en de rectrice van het Baarne lyceum. Zij kregen op deze wijze dus een aan schouwelijk les in de staatkunde. Bij een autobotsing hedenmorgen omstreeks tien uur op de Hoofdstraat te Driebergen, zijn een dame uit Veenendaal, mevr. Van Kooten, en haar dochtertje van achttien maan den gedood. Het echtpaar Van K. was met zijn dochtertje per auto op weg naar het ziekenhuis te Utrecht, waar mevr. Van K. zou worden doorgelicht. Op de Hoofdstraat, nabij de buitenplaats „Sparrendaal', wilde de heer Van K. een voor hem rijdende militaire wa gen passeren. Hij zag daarbij ver moedelijk een geparkeerde vracht auto van de gemeente Driebergen niet, en reed op de achterzijde van dit voertuig. Mevr. Van K. en haar dochtertje kwamen om het leven, de heer Van K. werd ongevaarlijk gewond. Toestand in Argentinië De leiders van de Argentijnse revo- lutionnaire beweging en de militaire junta, die ter vervanging van de re- gering-Peron is ingesteld, zijn heden ochtend vredesonderhandelingen be gonnen, aldus berichten uit Buenos- Aires. Het feit, dat onderhandelingen be gonnen zijn, is bekend gemaakt in 'n communiqué van de militaire jun ta, maar er wordt niet meegedeeld, waar zij worden gehouden. In het communiqué wordt voorts geze.gd, dat de opstandige marine leiders in verband met het openen der onderhandelingen hun dreige ment om de olieraffinaderij te Eva Peron te bombarderen hebben inge trokken. Eve Peron ligtt ongeveer 60 km. van Buenos Aires. Intussen rukken opstandige mari niers, die Coronel Dorrego, ongeveer 40 km. van de hoofdstad hebben ver overd, verder op naar Buenos Aires, zonder dat zij verzet ontmoeten. In het communiqué van de mili taire junta wordt verder verklaard, dat de secretaris-generaal van het machtige algemeen vakverbond, dat Peron altijd heeft gesteund, was mee gedeeld, dat alle arbeiders aan het werk moeten blijven. In Buenos Aires hebben de bur gers vandaag een vrije dag gekre gen. Scheepsberichten AAGTEDIJK 20 tc Belawan. AMERS- KERK 19 v. Singapore n. Bangkok. BLI- TAR p. 19 Perim n. Tj. Priok. BORNEO 20 te Tj. Priok. CALTEX UTRECHT 20 te R'dam. DALERDIJK 17 te San Fran cisco. FRIESLAND KRL 19 v. Tj. Priok n. Singapore. GROOTE BEER 20 14.00 Southampton verw. KARIMUN 19 v. Port Said n, Suez. LIBERTY BELL 19 tc Suez. NOORDAM 18 v. New York n. R'dam. PHRONTIS p. 19 Minikoi n. Be lawan. SIBAJAK p. 19 Malta n. Port Said. SLAMAT p. 19 Gibraltar n. Ant werpen. TITUS p. 19 Ouessant n. Oran. WILLEMSTAD nacht 19-20 te Plymouth ZEELAND KRL 19 te Pprt Said. Marktberichten LEIDEN, 20 Sept. Vette varkens. Totaal 383. Zware varkens 166168; lichte varkens 170176; slagersvar kens 174178; zeugen 140150. Han del vrij goed. BODEGRAVEN, 20 Sept. Kaas. Aanvoer 154 partijen, eerste soort 2.342.40; tweede soort 2.252.33 extra tot 2.49. Handel goed. ROTTERDAM 20 Sept. Vee. Aanvoer 4058. Weektotaal 6234, Vette koeien 650, Gebruiksvee 1257, T.b.c.- vrij 907; Vette kalveren 150; Graskal veren 248; T.b.c.-vrij 202; Nuchtere kalveren 421; Varkens 128; Biggen 192; Paarden 132; Veulens 63; Scha pen of lammeren 763; Bokken-geiten 53. Prijzen: Vette koeien 256272, 242—258— 212—ƒ226; Vette kalve ren 290—3.10, 270—285, 230—270; Graskalveren ƒ425350270; Nuch tere kalveren 735848; Biggen 504238; Slachtpaarden f 225 210—190; Veulens f 525—375—275; Schapen 12511590; Lammeren 110—95—85; Kalfkoeien 1025—900 —725; Melkkoeien 1025—900—725; Vare koeien 725600550; Vaarzen 780—700—600; Pinken 480—425— 350. Aanvoer, handel, prijzen: Vette koeien: iets groter, zeer kalm, niet geheel prijshoudend, enkele primas boven notering. Vette kalveren: als vorige week, goed, als vorige week; Graskalveren: groter, lui, met moeite te handhaven; Nuchtere kalveren: ruimer, redelijk, niet geheel prijs houdend; Biggen: iets ruimer, tame lijk, prijzen van vorige week konden zich goed handhaven; §>lachtpaarden: als vorige week, kalm, iets stijver in prijs; Veulens: gewoon, willig, hoger; Schapen: meer, tamelijk, onveran derd; Kalfkoeien: even ruimer, stil, met iets teruglopende prijs; Melk koeien: even ruimer, stil, met iets te ruglopende prijs; Vare koeien: ge woon, stroef, onveranderd; Vaarsen: iets meer, stil, vooral niet hoger in prijs; Pinken: iets meer, stil. vooral niet hoger in prijs. ROELOFARENDSVEEN, 19 Sept. Bloemen. Freesia's 3869, Asters 1016, Dahlia's 1224, Asp. Plumo- sis 1936, Gladiolen 1037, Tros- chrysanthen: Mosquito 1626, Pre- cose 18—32, Chatsworth 1327, Shir ley 22—42, Wendy 19—27, Oldland Scepter 4155 per bos, idem geplo zen Migoli 712, Millersdale 8—12, Champion 1517, Daydream 710, Alfretton 1319, Gift 1721, Alpinie 712, Am. Anjers 1223 per stuk. Groenten. Aardbeien 801,10, idem II 2139 per 2 ons doos. Krop sla 16.30—26.70. idem II 5.80—13.40, Andijvie 6.008.50, Tomaten A 39.00 60.00, idem B 44.0065.00, idem C 22.0050.00, Kassnijbonen 90.00 108.00, idem stek 51.0056.00, Snij bonen 49.0072.00, Pronkbonen 39.00 63.00, Stambonen 41.0054.00, Spekbonen 22.0026.00, Stokprinsen 49.00—62.00 per 100. TER AAR, 19 Sept. Groente. Snijbonen 2.204.90; kassnijbonen 9.00—11.40; idem stek 4.20—5.70; sperciebonen 4.405.10; idem B 2.40 2.50; stokprinsessebonen 3.205.00; spekbonen 1.804.20; witte pronkers 3.50—7.10; idem B 1.40—2.60. alles per 10 kg. Tomaten A 0.520.71; id. B 0.49—0.76; idem C 0.24—0.43; idem CC 0.200.23; idem bonken 0.33 0.43; waspeen 0.110.18; idem B 0.09 andijvie 0.060.10; kroten 0.040.06; groene kool 0.07; rode kool 0.050.10. sav. kool 0.060.07; uien 0.160.20; prei 0.140.17; aardappelen 0.090.11 rabarber 0.04—0.07; postelein 0.16 0.21; spinazie 0.200.27 alles per kg. Sla A 0.09—0.16; idem B 0.04—0.08; bloemkool A 0.300.56; idem B 0.15 0.29; idem C 0.090.14; komkommers 0.080.15 alles per stuk. Bospeen 0.100.18 per bos. Stoofla 0.40 per kist. Peren: Conference 0.290.41. Appelen: James Grieve 0.320.37. Ellison's Orange 0.40. Bramley's Seedling 0.26, alles per kg. VINKE VEEN, 19 Sept. Groente. Andijvie 710 ct, groene kool 711 et rode kool 911 ct, postelein 19 25 ct, spinazie 15—30 ct, prei 16—24 ct, tomaten 3662 ct, waspeen 818 ct, pronkbonen 2751 ct, kassnijbo nen 107118 ct, snijbonen (koude grond 55107 ct, stambonen 4966 stokprinsen 4772 ct, alles per kg; bleekselderij 1025 ct, komkom mers 1030 ct, sla 713 ct, per stuk; peen 1825 ct, per bos. (eksamen 1956) begonnen. Inschrijvingen: vóór het begin van de les 7.45 Fa. Otten, Westeinde 83, tel. 419. WILT U SLAGEN? STUDEER DAN BIJ: Onderwijsinstituut „M.E.A.B." o.l.v. M. VAN DER HORST, HERENGRACHT 4, LEIDEN, TEL. 01710-30660. Door het IMO erkende middenslandsopleiding. 150 geslaagden (76.35 in het knrsusjaar 19541955. Bij voldoende deelneming begint er tevens een kursus ENGELS. DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1955 TE 20.00 UUR OP HET L.F.C.-TERREIN. M.m.v. de R.K. Harmonie. Toegang 0,35. in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau PAPENGRACHT 32 - LEIDEN

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3