S.V.L.V. vierde het dertig-jarig bestaan DE BEST GEMENGDE HALF ZWARE SHAG ^iemeijers mm Druk bezochte receptie De Kon» Ned» Schermbond op nieuwe wegen Blackpool heeft door een 2-1 op Wolverhampton de leiding West-Duitsland winnaar van InternationaleTrophy MAANDAG 19 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Erkend de beste Het weekeinde heeft in het teken gestaan van jubilerend SVLV dat Zaterdagmiddag, werd ingezet met drukbezochte receptie in „Het Wapen van Voorschoten". Talrijke personen kwamen daar het bestuur de hand drukken en in menige toespraak werd de jubilaris met het vewogen ver leden nog veel, wat rustiger, jaren toegewenst. Er waren veej bloemen en telegrammen. Onder de aanwezigen waren: de paroohiegeestelijkiheid, de paters Montfortanen, wethouder G. Schra- raa, de gemeentesecretaris J. de Bres, oud g.a. Perquyn, eer-voorzitter La- keman, het bestuur van Rouwkoop miet een geschenk, vertegenwoordi gers van de NKS, de KNVB afd. Lei den, van de scheidsreclhtervereniging, andere SVLV-afdelingen, de Kon. Willhelminavereniging, en bestuurs leden van vele bevriende verenigin gen. Tijdens de receptie werden aan Roodenlburg, winnaar van de neder- iaagwedstrijden, de gewonnen shirts uitgereikt. D*e leden vonden elkaar Zondag morgen terug bij het gemeensohappe- lijlk ontbijt in het R.K. Verenigings gebouw, nadat de H. Mis van dank baarheid in de parochiekerk was bij gewoond. toch weer in de KNVB terug mocht (keren, 's Middags leek het daar wel op, want LDWS werd met klinken de cijfers verslagen. In „Het Wapen'' was 's avonds een feestavond voor leden en genodigden, het was goed vol; conferencier West- ^geest zorgde voor grappen en grol len en de „Hartbrekers" voor goede muziek. Ben aantal leden werd een aardige herinnering uitgereikt door voorzitter J. v. Aken. Het waren de M;r. J. J. de Jongh, voorz. LVB, drukt de voorz. van M/V, de heer L. J. v. Aken de hand. heren J. v. Bemmelen, 25 jaar spe lend lid; P. Karremans, 10 jaar junio renleider; J. P. UI jee, 10 jaar elftal commissie; P. Kneyiber, J. Niersman en H. Niersman 25 jaar lid; M. C. La- keman, ere-voorzitter en G. Niers man ere-lid en vice-voorzitter. Het slot bracht een gezellig bal. Serieuze opleiding voor de kernploeg Reeds enkele jaren heeft Nederland op het gebied van de internationale schermsport weinig of niets bete kend. Een enkele maal verrichtte een schermer van de „oude garde" nog een fraaie prestatie, doch daarbij bleef het. Jeugdige schermers die hun plaatsen konden innemen waren er niet en de toekomst van de Neder- we weg in te slaan. De technische commissaris, de heer J. A. Zoet ont wierp een trainingsmethode, welke voor alle wapens geldt. Het ligt thans in de bedoeling van de schermbond een keurploeg van 40 schermers en schermsters van 14 tot 21 jaar (op elk wapen tien deelnemers) samen te stellen, die zicih aan een ze er strenge landse schermsport zag er derhalve training moeten onderwerpen. Ten-1 niet rooskleurig uit. Zonder geldmid- Tijdens het ontbijt sprak delen de KNASB beschikte slechts een bescheiden kas zag het be stuur van de bond geen kans om verandering in de stand van zaken te brengen. J. Th. v. Bemmelen gelukwensen uit. Hij hoopte, dat de goede geest, zoals die er nu is mag blijven. Het jubileumfeest is ver diend, zei hij, een andere wens was nog wel dat de vereniging dit jaar Een rijkssubsidie heeft het de bond thans mogelijk gemaakt om 'n nieu- VAN DE ENGELSE VELDEN Door een 21 overwinning op de 00; BlackpoolWolverhampton Wolverhampton Wanderers heeft 21; Bolton WanderersSunder - Blackpool de leiding in de eerste di- land 03; CardiffSheffield 32; visie behouden. De club is tot nog ChelseaAston Villa 32; Chelsea (toe ongeslagen en heeft 13 punten I Aston Villa 00; EvertonTotten- vergaard. Stanley Matthews, die vele i ham Hotspur 2—1Huddersfield malen als rechtsbuiten voor het na-1 Manchester 33; Manchester United itionale team van Engeland is opge- Preston North-end 3-2; Newcastle treden, scoorde het winnende doel punt even voor de rust aanbrak. Het eerste doelpunt werd door een an dere ex-international gemaakt, n.l. Stanley Mortensen. De kleine rechts buiten van de Wolves Johnny Han cocks trof voor zijn club, Wolver hampton Wanderers, de roos. Charlton Athletic, dat tegen New castle United een 41 nederlaag leed, 'bezet de tweede plaats met 11 pun ten. Jackie Milburg van Newcastle United, dat het vorig jaar de cupfi nale won, verrichtte de hattrick. In de laatste minuut van de wedstrijd scoorde hij zijn derde doelpunt. De helden van de dag waren de spelers van Luton Town, die in een uitwedstrijd Birmingham City een gelijk spel: 0—0 afdwongen. De jongens van Luton kwamen met uitstekend spel voor de dag, ondanks het feit, dat zij op de trip naar Bir mingham een ongeluk kregen. De Zuid-Afrikaanse midvaar, Peter Ma- cewan, liep met een grote pleister op zijn achterhoofd, terwijl rechtsbui ten Michael Cullen een arm in ver band had. Ook Bud Ahearne en Seamus Dunne, de twee acihterspe- lers van Luton waren bij het onge luk geblesseerd. In de laatste minuut van deze ontmoeting verspeelde Macewan een pracht van een kans. Een knalhard schot van zijn schoen ging juist over. Luton Town staat thans met l'O punten op de vierde plaats van de ranglijst. Op de twee de plaats staat Sunderland eveneens met 10 punten. Deze club slaagde er in de uitwedstrijd in de Bolton Wande rers met 30 te verslaan. De rij wordt besloten door Totten- ham Hotspur, dat door Everton met ,en 21 nederlaag naar huis werd gestuurd. Uit acht wedstrijden wist Tottenham niet meer dan drie pun ten te verzamelen. De Leaguekam pioen Chelsea speelde tegen Aston Villa gelijk: 00 en heeft thans 8 punten. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalPorts mouth 13; Birmingham—Luton UnitedCahrlton Athletic 41; West BromwichBunrnley 10. Tweede divisie Blackburn Ro versStoke City 30; Bristol—Bury 31; Hull'Bristol Ravers 12; Lei cesterLiverpool 31Lincoln Plymouth 10; Middlesbrough Barnsley 11; NottinghamDoncas- ter 50; Port ValeLeeds 20; RotherhamNotts County 11Shef fieldSwansea 22; West Ham Fulham 21. einde tot het aantal van 40 deelne mers te komen, werd gisteren in Den Haag een selectie toegepast. Ongeveer 44 sdhermsters en schermers versche nen met hun instructeurs voor de heren J. H. Hessink (Amsterdam), J. van Hulssen (Utrecht), ir. A. J. van der Hoeve (Voorburg), J. C. A. Steynders (Amsterdam) en J. Spronk (Utrecht). Een lesje moest worden „afgedraaid" en aan de hand van de vertoonde stijl en techniek zullen de bovengenoemde heren in samenwerking met de technisch com missaris de 40 „geselecteerden" aan wijzen. Degenen, die zich aan de trai ningsmethode van de KNASB wensen te onderwerpen en daarvoor worden uitverkoren dienen drie maal per week bij hun instructeurs te „lessen" terwijl men éénmaal per maand een v/eekeinde zal moeten doorbrengen in het Cios te Overveen^ waar men vooral de nadruk zal leggen op tac tiek, uithoudingsvermogen, wedstrijd- mentaliteit en regiem entskennds. Bo vendien ziullen de deelnemers, die voor deze „lessen" in aanmerking komen, elke dag oefeningen moeten doen, welke hun door de schermle- raar worden opgedragen. Houidt men zich niet aan de richt lijnen, dan wordt men onherroepelijk van de lijst geschrapt. Een drastische maatregel, doch om het doel te be reiken, dat de KNASB zich heeft ge- stelt na ongeveer 5 jaar een ploeg, welke zich met alle buitenlandse sdhermsters en schermers kan meten dienen deze maatregelen te worden genomen, aldus de heer Zoet. Bo vendien ligt het in de bedoeling van (Advertentie). Nieuw Eur. record 200 m. vlinderslag Tijdens internationale zwemwedstrij den, welke te Karlsruhe zijn gehouden, heeft de Hongaar Gyorgy Tumpek het Europees record op de 200 meter vlin derslag. dat hij j.l. Donderdag te Mün- chen met 2 min. 25.7 sec. had gevestigd, verbeterd. Ditmaal zwom hij deze af stand in 2 min. 24.7 sec., waarmede hij precies een sec. onder zijn tijd van Don derdag bleef. SCHAKEN HET TOURNOOI TE GOTHENBURG De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de negentiende ronde van het interzonaal schaaktournooi te Gothen burg, luiden; NajdorfPachman V-, UnzickerKeres 01PannoMedina 1^0. De uitslagen van de partijen in de 20e ronde luiden; PetrosianSzabo y,y7\ IlivitskyFilip y,y2) RabarNajdorf 10; KeresSliwa 10; SpasskyUn zicker y,y}\ GeilerStahlberg 10; Bronstein—Fuderer afgebroken; Pach man— Guimard afgebroken; Medina Pilnik y>—y7\ BisguierPanno afgebro ken. Donner was vrij. Bandbal HVS—Zwaluwen 11—1 HVS schijnt van plan te zijn in de Leidse afdeling een rol van betekenis te gaan spelen. Werd vorige week met 64 gewonnen, nu werden de Zwaluwen met 11—1 ver slagen. Het le doelpunt was voor HVS, waar na Zwaluwen gelijk maakte. Door het snellere en meer open spel, dat HVS hierna demonstreerde, kreeg Zwaluwen, dat meer aan het korte spel de voorkeur gaf, geen redelijke kans meer. De rust ging in met 41. Geleidelijk aan werd in do 2e helft de stand opgevoerd tot Altior—NSV II 61 Het dames- Handbal startte in de competitie met een wedstrijd tussen Altior I en NSV II. Het was een wedstrijd van wat ongelijke krachtsverhouding. In de eerste periode viel dit nog niet zo erg op, want de da mes uit Noorden gaven zich geheel om de sterkere tegenpartij van het lijf te houden. Later wist Altior een steeds groter overwicht te verkrijgen en voor de rust brachten zij de stand op 30. In de tweede helft bleef Altior domineren. Voortdurend was het doel der gasten het meest in gevaar en successievelijk voer den de Altior-dames de stand op tot 6—0. Maar NSV bleef volhouden. Ondanks de achterstand bleven zij zich teweer stel len. En eindelijk gelukte het de eer te redden (61). de KNASB om naast deze selectie- training, een training voor enkele prominente sdhermsters te organise ren met Ihet oog op de wereldkam pioenschappen floret dames, welke in 1956 te Londen zullen worden ge houden. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND GDS—Groeneweg 52. Direct na de aanvang onderneemt GDS een aanval, welke ternauwernood kan worden afgeslagen. De volgende aan bal eveneens wordt weggewerkt, doch ■bal eenvens wordt weggewerkt, docih de volgende aanval brengt succes. De midvoor krijgt de bal toegespeeld en weet tussen de backs door te glip pen en beheerst te scoren (1—0). Pas na een half uur weet Groenewegen de partijen op gelijkè voet te bren gen, toen bij een uitval van de bezoe kers verzuimd werd aan te vallen (11). De thuisclub weet zidh weer enkele kansen te scheppen, waarvan er één wordt benut door v. Fulpen, wanneer de linksachter, in het nauw gebracht op zijn doelman terug speelt, en v. Fulpen iets eerder bij de bal is en inschiet (21). Na de hervatting is het weer GDS dat de eerste aanvallen onderneemt en reeds na 8 minuten is het Sterken- burg, die een tendele door de keeper gekeerde bal precies langs de paal plaatst (31). Enkele spelers van Groene weg konden zich blijkbaar niet beheersen en nadat zij eerst per abuis naar verondersteld mag worden elkaar ongeoorloofd aan vielen, deden zij het de GDS-voor- waartsen. Dit veroorzaakte nogal eens vrije trappen, totdat het de scheids rechter toch te bar werd, zodat hij keeper Verweij het veld uitzond na dat eerst v. d. Meer op fraaie wijze de stand op 41 had gebracht. Tien minuten voor het einde was Sterkenlburg de keeper net iets te vlug af waardoor de stand op 51 werd gébracht. Even later kreeg Groene weg een vrije trap te nemen, waaruit zij wist te doelpunten (52). Ook het tweede voldeed aan de verwachtingen en klopte Waddinx- veen 3 met 40. Het derde, dat zijn eerste competitiewedstrijd speelde, bleek tegen het meer routine bezit tende Gauderak 3 geen kans te heb ben en verloor met 12 EstoNieuwerkerk 13. Na circa een kwartier kwam v. d. Moo- len te vallen, Baelde liep uit en Baas kon in het lege doel trappen (01). Hoewel de thuisclub in de meerder heid bleef, waren de doelpunten duur. Eenmaal schoot v. Galen hard in, doelman Boegheim ving de bal achter de lijn, maar de scheidsrech ter stond te ver af en liet doorspe len. In de tweede helft waren de gast heren beduidend sterker. Succes kwam echter aan de andere zijde. Een bal die duidelijk achter de lijn was geweest, werd voorgezet en zon der meoite kon gescoord worden (02). Dit was wel zeer tegen alle verhouding in. De verjongde Esto- ploeg zat feller op de bal, maar de solide achterhoede van de bezoekers keerde alle gevaar. Totdat links buiten de Wit plotseling er vandoor ging, enkele spelers passeerde en fraai in de uiterste hoek schoot (12). Toen de Esto-backs te ver wa- ren Opgedrongen en de doelman me ters voor zijn veste stond, kwam er een snelle doorbraak van Nieuwer kerk, waaruit midvoor Baas makke lijk wist te doelpunten (13). MoercapelleNieuwkoop 22. In de uitwedstrijd tegen Moercapel le moest Nieuwkoop met een gewij zigd elftal naar Moercapelle. Links buiten N. Segaar, die wegens een blessure voorlopig is uitgeschakeld, werd vervangen door H. Aartman. Reeds vanaf het begin werd er door beide partijen fel gespeeld, 'hetgeen ten slotte in een vrij hard en soms zelfs enigsüns onsportief en ruw spel Ontaardde. Nieuwkoop had het eerst succes doOr R. v. Dam (01). Deze voorsprong werd door Moerca pelle spoedig tot een gelijk spel te ruggebracht en later zelfs omgezet in een 21 voorsprong. Voor het einde der eerste helft maakte Nieuw koop evenwel rfog de gelijkmaker, nu met een bal van de voet van H. Aartman (22). Na de rust bleef de spanning er in. Vooral Moercapelle bleef onver moeibaar, maar kon het doel van Nieuwkoop, dat op uitstekende wijze door keeper Koehein werd bewaakt, niet meer doorboren. De strijd bleef onbeslist en eindigde met een 22 gelijk spel, waarmee Nieuwkoop niet ontevreden mag zijn. Verdere uitslagen Nieuwkoop 2 RVC 1 31; Nieuwkoop 3 3 2—10. Zilveren Vaas naar Tsjecho Slowakye B Op. de voorlaatste dag van de interna tionale motorzesdaagse waren de weers omstandigheden zeer gunstig. Zo goed als de gehele dag scheen een heerlijk zonnetje. Het traject bood geen grote moeilijkheden, doch de vermoeidheid van de deelnemers speelde nu een rol. Wederom verloor de Nederlandse ploeg één rijder. Teun de Vos werd opnieuw door pech achtervolgd. Sukkelde hij op Vrijdag met een lekke tank, Zaterdag waren het de magneet en de versnel lingsbak van zijn motor, die hem in de steek lieten. Dit gebeurde na de derde controle. Het enige wat er op zat was: de strijd te staken. Een aardig voorval overkwam Piet Knijnenburg, die ook deze rit zonder strafpunten beëindigde. Op een gegeven moment wilde hij een schone luchtfilter monteren en legde daarom de vuile op de weg. Een passerende Duitser nam de luchtfilter op en reinigde deze. Knijnen burg besloot om de oude filter weer op zijn machine aan te brengen, maar hij vergat, dat hij bij al deze handelingen hulp van een derde had ondervonden, hetgeen reglementair verboden is. Een strafmaatregel had kunnen volgen, doch de Duitser had zijn machine bij de hulp niet aangeraakt zodat de Nederlander zonder enige straf de weg kon vervol gen. Martien den Haan, die bekend staat om zijn rust, hield zijn lei schoon. In een rustig tempo zonder dat hij zich daar voor zichtbaar inspande reed de man uit Strijen het parcours. Beide laatstge noemde rijders hebben nog steeds een kans om hun prijzenkast met een gou den medaille te verrijken. Jaap Haaker ondervond nog last van zijn gekneusde duim. Hij heeft echter het plan om on danks deze handicap de zesdaagse uit te rijden. Op dit traject, dat 370 kilometers telde, liep hij 6 strafpunten op, waar door hij thans een totaal van 60 pun ten heeft. Tenslotte heeft West-Duitsland de In ternationale Trophy gewonnen. Het be ëindigde de 2100 km. zonder eeri enkel strafpunt. Op de tweede plaats eindigde met 29 strafpunten Tsjechoslowakije, dat vorig jaar de Trophy won, derde werd met 325 strafpunten, Groot Brittannië. Het was de vijfde trophy-overwinning voor Duitsland in de geschiedenis van de zesdaagse. De Zilveren Vaas, die sinds vorig jaar in handen was van Nederland, ging over naar Tsjechoslowakije B, dat zich klas seerde vóór Polen A en Duitsland B. De- De Nederlandse zeiler Bob Boeschoten (met Craan als bemanningslid) heeft de „Senatspreis" gewonnen door als eerste te eindigen in het algemeen klassement van de internationale wedstrijden in de Flying Dutchman-klasse, welke op de Alster te Hamburg zijn gehouden. Onze landgenoot Frowein, die deze wisselprijs moest verdedigen, eindigde op de tweede plaats. In de laatste race van Zaterdag finish te de „Vrijhéid" van Boeschoten weder om het eerst, bijna vijf minuten voor de Duitser Goeger. De „Jonker Cabeliau" van Frowein (met Hoelen als beman ning) werd in de race van Zaterdag der de. In het klassement vergaarde Boe schoten 228 punten, Frowein 148 pun ten en de Duitser Mulka (derde) 123 p. WIELRENNEN Swift-Combinatie De totaal uitslag van de avondcompetitie, welke 16 ritten omvat met een afstand van 675 km. is geworden: A-klasse: l. C. Plasmeijer 177 p.; 2. A. v. Houwelingen 77 p.; 3. D. WaMet 40 p.; 4. H. Vertegaal 39 p.; 5. J. Vermeulen 18 p. B-klasse: 1. J. de Vroomen 283 p.; 2. G. Mens 275 p.; 3. H. v. Gent 204 p.; 4. Th. de Vroomen 143 p.; 5. S. v. d. Pol 64 p.; 6. P. v. Meijgaarden 58 p.; 7. C. v. Amsterdam 52 p.; 8. J. v. Wetten 35 p.; 9. J. Slinger land 32 p.; 10. C. Smit 15 p. C-klasse: 1. P. Turk 287 p.; 2. A. Hillebrand 242 p.; 3. C. Vertegaal 215 p.; 4. J. v. d. Berg 117 p.; 5. J. Faas 93 p.; 6. N. de Goede 47 p.; 7. A. v. Zijp 44 p.; 8. L. Schagen 33 p.; 9. C. Künk 23 p.; 10. C. Horsman 18 p.; 1. G. Reijchard 4 p. D-klasse: 1. B. Slingerland 141 p.; 2. Th. Boom 106 p.; 3. J. Herwer 56 p.; 4. P. Sloos 55 p.; 5. J. v. Amsterdam 50 p.; 6. P. v. Went 47 p.; 7. J. de Vreede 43 p.; 8. D. Rooyak- kers 28 p.; 9. W. v. Gent 13 p.; 10. P. Hobo 9 p.; 11. C. de Bruin 7 p. HOCKEY SISEO—Alliance III (heren) 31 De eerste wedstrijd in de nieuwe com petitie is voor Siseo's eerste herenteam ook de eerste nederlaag geworden. Het feit dat er door te weinig training wei nig verband in het elftal zat, zal hieraan wel niet vreemd zijn. De wedstrijd begon met wederzijds enge verkenningen waar bij bleek dat Alliance een geduchte te genstander zou zijn. Toch scoorde Siseo het eerste doelpunt. Alliance wist echter na een serie strafhoekslagen gelijk te maken (11) en bleef daarna aanvallen, maar Siseo wist zich onder de druk van daan te worstelen en zo werd hét twee de doelpunt hoog in Het doel geschoten (2—1). Na de rust dadelijk weer een aanval van Alliance, welke ook weer een doel punt opleverde (22). Siseo liet de moed niet zakken en wist met een vlotte com binatie weer voor te komen (32). Kort na dit doelpunt wist Alliance een toege kende straf bully te benutten (33). Wat Siseo daarna ook probeerde om weer voor te komen, het was Alliance, dat met een hard schot 't laatste doelpunt maak te en de zege mee naar Haarlem nam (3—4). HDSSiseo (dames) 23 In het begin liet het zich niet aanzien, dat deze wedstrijd in het voordeel van Siseo zou eindigen. Er was nog geen twee minuten gespeeld toen de gastvrouwen de leiding wisten te nemen, binnen tien minuten gevolgd door een tweede doelpunt (20) Toen vond Siseo het blijkbaar genoeg en begon uit een ander vaatje te tappen. De combinaties begonnen wat beter te klop pen, doch tot aan de rust werd er door geen van de partijen gescoord. Na de rust nam Siseo het initiatief in handen en de midvoor wist door handig ingrijpen de achterstand te verkleinen (21). Nadat de Siseo-keepster verschil lende keren prima werk te zien had ge geven, trokken haar clubgenoten ander maal ten aanval en wist de linksbuiten prima haar kans te benutten (22). Door stug verdedigingswerk, waarin de half- linie en de achterhoede massa's werk verzetten, kreeg HDS geen kans meer te scoren. Een kwartier voor het einde wist Siseo zelfs de leiding te nemen (23), welke ze niet meer afstond, ondanks de felle pogingen van HDS om de stand gelijk te maken. ze drie equipes waren aan het einde van de vijfde etappe nog zonder strafpunten. In de betrouwbaarheidsrit van de zesde dag, die niet al te veel moeilijkhedén bracht, hielden zij hun register blanco, zodat de snelheidswedstrijd die er op volgde, de beslissing moest brengen. De clubteamprijs ging naar Tsjecho slowakije, de merkenteamprijs na&r Duitsland, dat met vier complete mer- kenteams strafpuntloos aan de finish kwam: DKW, Maico, NSU I en II. Van de 243 oorspronkelijk gestarte rij ders reden er 115 de zesdaagse uit, waar van 58 zonder strafpunten. Tweemaal goud. Er bleven ook twee Nederlanders zon der stirafpunten: Piet Knijnenburg uit Wassenaar en Martien den Haan uit Strijen, die dus een gouden medaille veroverden. Wat Martien den Haan be treft hebben de Nederlanders in Gott- waldov nog al wat benauwde ogenblik ken doorgemaakt. Den Haan kwam in de tweede ronde ineens niet meer door. Toen hij eindelijk verscheen, bleek hij drie en een halve minuut achterstand op het tijdschema te hebben opgelopen. In de buurt van de Nederlandse officials liet hij iets vallen. Het was een doorge brande spanningsregelaar. Dén Haan slaagde er echter in, zijn achterstand in te halen. Na twaalf ron den was hij weer op de seconde af op tijd en in de resterende drie ronden liep hij zelfs nog anderhalve minuut uit, dat betekende dus ook voor Den Haan een gouden medaille. Tweemaal zilver. Zilver kregen Flip Haaker uit Bad hoevedorp en de Hagenaar Hak, de „ben jamin" van de Nederlandse ploeg. Zij bleven in de toch nog „pittige" betrouw baarheidsrit van Zondag, die aan de snelheidsproef vooraf ging, zonder straf punten. Frans Vos uit Dordrecht en de Am sterdammer Markus hielden eveneens hun lei schoon, maar zij waren voor het zilver al uitgeschakeld. Met een bronzen medaille toonden zij zich echter ook zeer ingenomen. Brons kregen eveneens Jaap Haaker uit Badhoevedorp, die zijn start pedaal verloor, zijn motor niet meer normaal op gang kon krijgen en zijn machine moest „aanlopen". Dit kostte hem één strafpunt. Verder kreeg Ton Bakker (Wassenaar) in de achtste ronde van de snelheidsproef een „vastloper". Daarmee verspeelde hij met slechts 5 strafpunten zijn uitstekende kans op zil ver. Hij bracht, dodelijk vermoeid, zijn motor lopende over de finish en moest zieti daardoor met een bronzen medaille tevreden stellen. COMMUNISTISCHE ARTILLERIE BESCHIET QUEMOY. Artillerie der Chinese communis ten heeft 52 granaten afgevuurd op het ter hoogte van de Chinese kust liggende en door de nationalisten be zette eilandje Quemoy. Er werd even wel geen schade aangericht^ aldus 'n Zaterdag uitgegeven mededeling van het nationalistisch-Chinese ministe rie van de landsverdediging. «itheirklanken DINSDAG 20 SEPTEMBER 1955 TELEVISIEPROGRAMMA N.T.S.: Nationaal programma: 12.45 raai. Nationaal programma: 20.15 Prins jesdag 1955. VARA: 20.30 Act. 20.45 De Millioenennota 1955. 20.55 „Beeldromans", discussie. 21.20 Pau ze. 2125-22.30 „Explosief", TV-spel. HILVERSUM I. 402 m. 740 kc/s. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00 AVRO, 12.45 NATIONAAL PROGRAMMA 13.45—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram 9.30 V. d. huisvr.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 Gram.; 11.15 V. d. huisvr.; 11.30 Sopr. en piano; 11.50 Gram.; 12.00 Zigeunermuz.; 12.30 Nws. en meded. NATIONAAL PROGRAMMA: 12.45 Rep. v. d. ope ning der Staten-Generaal. AVRO: 13.45 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.45 „Ik doe het lekker niet!", caus.; 16.00 Gram.; 16.30 v. d. jeugd; 17.30 Lichte muz.; 18.00 Nws.; 18.15 Pianospel; 18.30 R.V.U. Dr J. Huizinga: „Erfelijkheid bij de mens" Derde lezing; 19.00 „Paris vous parle"; 19.05 Gram.; 19.25 Or gelspel; 19.45 Filmpraatje; 20.00 Nws; 20.05 Herhaling v. d. troonre de; 20.30 Promenade-ork. en sol.; 21.15 De Millioenennota; 21.25 Gram 21.45 Jazzmuz.; 22.15 Act.; 22.20 Gram.; 23.00 Nws.; 23.15 „New York Idem. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO (12.1513.45 nat. progr.). KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 10.30 Franse muz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. 12.30 Nws. Nationaal programma: 12.45 Rep. v. d opening der Staten-Generaal. KRO 13.45 Gram. 15.00 Franse chasons. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Rege ringsuitzending: Nederland en de we reld: Ir. B. Teensma: „De toepassing van compost in land- en tuinbouw". 18.00 „Dit is leven", caus. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole orkest. 19.00 Nieuws. 19.10 Amus.- muziek. 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 Uit het Boek der Boeken. 21.15 Omr.ork. 22.15 Viool en piano. 22.35 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8