Leidse kok naar Parijs Gebrek aan huisvesting maakt 32 der academieburgers spoorstudent Het Leids Apostolisch instituut Reünie oud-Mathesianen slechts matig bezocht GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 19 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Rectoraatsoverdracht in Pieterskerk Daling van het aantal promoties In de Pieterskerk te Leiden droeg hedenmiddag prof. dr. J. N. Bakhui zen van den Brink, rector-magnifi- cus aan de Leidse Universiteit zijn ambt over een prof. dr. A. E. van Arkel. In zijn overdrachtsrede noemde prof. Bakhuizen van den Brink het afgelopen academische jaar er een vol weldadige herinneringen dank zij de feiten van vier koninklijke bezoe ken, de viering van de tiende ver jaardag van de bevrijding, twee lus trumvieringen en het bezoek van prinses Wilhelmina. Spreker herinnerde aan het over lijden van de hoogleraren Steenhuis, De Goeje en Heering, waar tegenover als feestelijke gebeurtenissen niet •minder dan 19 gouden en 5 diaman ten doctoraten stonden. Spreker noemde vervolgens de in ternationale conferentie te Genève over de atoomenergie een der belang rijkste gebeurtenissen in de geschie denis der wetenschap. Door dit in ternationale contact worden de be oefenaars der wetenschap in hun overtuiging gesterkt, dat zij door hun geest, hun werk en hun positie een bijdrage tot een vredelievende we reldsamenleving kunnen geven. Daling aantal promoties. In het afgelopen jaar telde de Leid se universiteit 56 promoties, waar van tien cum laude. Alle promoven di behoorden tot het mannelijk ge slacht. Het totaal aantal studenten bedroeg 4374, onder wie 1302 vrou wen en 282 buitenlanders. Cp grond van deze getallen moet een daling van 10 pet. in het aantal promoties worden geconstateerd en een kleine stijging van het aantal promoties cum laude. Deze daling vindt zijn oorzaak in de snelle plaatsing van de afgestu deerden in allerlei functies en amb ten, hetgeen een vermindering van aandacht meebrengt voor zuiver we tenschappelijk of theoretische ver- diëping. Uitbreiding bibliotheek. Spreker vroeg vervolgens speciale aandacht voor de materiële voorzie ningen voor de universiteit. De be hoeften aan centralisatie van de ge bouwen in de binnenstad en aan uit breiding van het wetenschappelijk werk wordt door de bevoegde in stanties onvoldoende verstaan. Spre ker hoopte dat binnenkort twee be staande gebouwen in gebruik geno men kunnen worden en dat ook de uitbreiding van de bibliotheek niet lang meer op zich zou laten wach ten. Prof. Bakhuizen van den Brink liet zich misprijzend uit over de activi teiten van de Civitascommissie voor het studentenhuisvestingsvraagstuk, die reeds begin 19,53 met een uit voerig rapport uitkwam, doch eerst twee jaar later haar plannen in prac- tijk ging brengen. Niet minder dan 32 pet. van de Leidse studenten is hoofdzakelijk door gebrek aan huisvesting tot het spoorstudentschap gedoemd. Spreker Agenda Leiden DINSDAG: Kring Leiden kath. Vrouwengil de. Oprichtingsvergaderingkring. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. R.K. Houtbewerkers. Vergadering Den Burcht, 8 uur nam. WOENSDAG: Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. 7 uur nam. Vergadering Hoogheemraadschap Rijnland. 11.30 uur v.m. B.B.-contactavond. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Tuinbouw en plantkunde, Gerecht 10, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: Ita liaanse en Nederlandse chiaroscuro houtsneden uit eigen bezit (9 Sept. 1 October). Werkdagen 1417 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorrn.5 urn- nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Dienst der apothekenDe avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Sept. 13 uur tot Zaterdag 24 Sept. 8 uur waargenomen door: de Apo theek Herding Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136- Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhlminapark 8, tele foon 26274. Prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. meende dat het uitermate ongewenst zou zijn, als een oplosbaar probleem als de studentenhuisvesting een rol zou gaan spelen in het vraagstuk van de oprichting van e°n nieuwe univer siteit in ons land. Reactionnaire opvatting. Prof. Bakhuizen v. d. Brink betreur de dat de Ned. Studentenraad naar aanleiding van het ontwerp Hoger- onderwijswet zich tegen een wette lijk vastgelegde formule verklaarden, waarin de 'handhaving van die gees telijke waarden, die ons volk door j de eeuwen heen gekenmerkt heeft vooropgesteld wordt. Dit standpunt, aldus spreker, ge tuigt van een bijna reactionnaire op vatting, waarmee men terwille van de openbaarheid elk karakter aan de universiteit dreigt te ontnemen. Aan het slot van zijn rede wees spreker er op, dat een éénjarig rec toraat niet meer in de huidige uni versitaire organisatie past. Het dualis me in het universiteitsbestuur wordt er door in de hand gewerkt en de vruchtbaarheid van het rectoraat wordt er door geremd. De ontwor pen Hogeronderwijswet opent op dit terrein nieuwe perspectieven. Burgerlijke Stand Geboren: Willem Jacobus, z. v. P. Kemp en H. de Booij; Johannes, z. v. J. v. Kampen en H. M. Ouwer- kerk; Wilhelmus Johannes, z. v. J. W. P. v. Zijp en J. T. Koree; Machiel Marinus, z. v. B. Kuijt en M. de Mooij; Adolf Hendrik, z. v. H. C. Akerboom en J. v. d. Blom; Anne Klaas Nanning, z. v. N. Feijmant en H. A. de Jong; Lawrence Mark, z. v. H. M. Dolberg en H. C. Barendsen; Maria Theresia, d. v. J. A. Hooge- boom en W. v. d. Meer; Johannes Simon Jacobus, z. v. T. A. Wijfje en J. W. Klijn; Leonardus Joseph Maria, z. v. P. J. Captein en C. L. E. v. d. Poel. Overleden: J. P. H. Renaud, z., 9 d. Onder zeer grote belangstelling is vanmorgen op de R.K. begraafplaats te Bussum ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. R. Brenninkmeyer, in leven directeur van de N.V. C. en A. Brennink meyer. Vele honderden waren naar Bussum gekomen om de laatste eer te bewijzen en vér over de 100 auto's stonden geparkeerd in de zijstraten rond de St. Vituskerk waar de politie extra verkeersregelen moest treffen. Onder de talrijken, die de plechtige Requiem-mis in de St. Vituskerk bij woonden bevonden zich o.m. oud-mi nister mr. J. Steenberghe, prof. J. B. Kors O.P., voorzitter van de KRO, de Nederl. Radio Unie en de Ned. Te levisie Stichting, Probst Uppenkamp van de Laberti Kirche te Munster, dom Tholens, abt van het Benedictij ner klooster te Doetinchèm, talrijke zakenrelaties uit de confectiehandel uit binnen- en buitenland, o.a uit Duitsland en Engeland, chefs van vele •filialen en van enige dochtermaat schappijen. H. J. P. WASSENAAR OVERLEDEN Te Leiden is op 60-jarige leeftijd overleden de heer H. J- P. Wasse naar-, in leven directeur van de N.V. Fabriek van wollen dekens, voor been J. Scheltema Jzn. aan de Oude Singel. De heer Wassenaar deed op 18-ja- rige leeftijd zijn intrede in het thans 140 jaar bestaande bedrijf. In 1920 werd hij firmant en in 1923, toen de firma werd omgezet in een N.V., di recteur. Tal van jaren is de heer Wassenaar bestuurslid geweest van de Leidse vereniging van Industrieëlen en het Departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Hij was voorts vele jaren bestuurs lid van de Leidse Schouwburgver eniging, voorzitter van de sociëteit „Amicitia" en waarnemend voorzit ter van de afdeling Leiden van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie. Het Apostolisch Instituut dat nu in Leiden het vierde jaar van zijn be staan ingaat, opent Vrijdag 4 October a.s. de nieuwe wintercursus. Het heeft zich ten doel gesteld aan jonge ontwikkelde Katholieken te ge ven: Verdieping van eigen geloofskennis en inzicht in de denkwijze en opvat tingen van onze niet-Katholieke tijd genoten. De cursus, die in het geheel 2 win ters duurt, maar waartoe men zich telkens slechts voor één seizoen ver plicht, wordt gegeven op de Vrijdag avonden tussen October en April en is toegankelijk voor Katholieken met eindexamen Gymnasium, H.B.S., M.T. S., M.M.S. enz. Jaarlijks zijn er 20 avonden van 3 lessen; van 7.3010.30 uur. Verschillende docenten zullen dan spreken over: De inhoud van het geloof. Inleiding Leidato gaf reden tot tevredenheid De Leidato werd op de laatste dag van zijn bestaan door een laatste stroom van bezoekers overspoeld. In de tweede helft van de Zaterdag avond kwam de 33.000ste bezoeker binnen: mej. Kanbier uit de Janvos- sensteeg, die een. bloemenhulde en een couvert met inhoud ontving. Met een totaal aantal bezoekers van 33.615 werd de Leidato afgeslot- ten. Het bestuur is niet ontevreden. Van volle tevredenheid getuigen de standhouders, die meer dan in andere jaren kans hadden de pu blieke belangstelling te trekken. Klokslag 11 uur sloot de heer Jan Wolfslag de tentoonstelling met een woord van dank aan standhouders en medewerkers. Over een Leidato IV zijn in de boezem van het bestuur nog geen be sluiten gevallen. in de Bijbel. Liturgisch leven. Kerk geschiedenis. Hedendaags protestan tisme. Moderne stormingen. Christe lijke levensvragen. Er zijn maandelijks instructies en werkgroepen. Moderator van het In stituut is prof. J. C. Groot. De cursus wordt gegeven in Ver bum Dei, Plantage 16 Leiden, tel. 21988 waar men zich ook kan opge ven en alle nadere inlichtingen krij gen. TUINFEEST IN „WESTERKW ARTIER". Zaterdagmiddag gaf de speeltuin vereniging „Westerkwartier" haar jaarlijkse tuinfeest. Om half drie opende de tweede voorzitter, de heer Wittenaar, het feest en heette allen hartelijk welkom. Hierna hadden on der toijen van opwekte muziek, ver schillende volksspelen plaats. Blokjes rapen jongens 5 en 6 jaar: le. Gadri Nes, 2e. Leo de Os, 2e. Wim v. d. Kluit. Blokjesrapen meisjes 56 jaar: le. Marij Sliggers, 2e. Marij Hoek, 3e. Mien de Ridder. Eierenlopen meisjes 7 en 8 jaar: le. J. Koek, 2e. A. Kerkdijk, 3e. A. Holswilder. Touwtrekken meisjes 8 cn 9 jaar: le. Ineke de Winter, 2e. Silleke v. d. Stel, 3e. Ineke v. d. Berg. Koekhappen jongens 910 jaar: le. Ruddi Goldenberg, 2e. J. Heijman. Koekhappen meisjes 910 jaar: le. Tauci Sliggers, 2e. Janni Rozedam. Zaklopen meisjes 1011 jaar: le. Janny Harteveld, 2e. Willy Homberg, 3e. Lenie Arnoidus. Zaklopen jongens 1112 jaar le David Brands, 2e. Bert Huis. Zaklopen meisjes 1112 jaar: le. Anneke Polanen, 2e. P. Harteveld. Alle kinderen kregen verschillende versnaperingen. Tenslotte dankte de heer Wittenaar allen, die aan deze middag hadden meegewerkt. Woensdagavond heeft voor de oudere kinderen in het club lokaal Ten Katestraat een filmavond plaats. Zaterdagmiddag volgt een grote viswedstrijd voor kinderen van 8 tot en met 14 jaar. Op uitnodiging vaii de Grand Chan- selier van de Chaine des rotisseurs, de heer Valby te Parijs, zullen zes bekende Nederlandse Koks op Woens dag a.s. te Parijs gaan medewerken aan een groot banket, gepresenteerd door deze Nederlandse delegatie on der leiding van de heer W. E. L. te Mey van het restaurant Hoornwijck te Rijswijk, winnaar van de grote prijs in Bern 1955 en de prijs van Engeland 1954. De andere koks zijn: S.,M. Borger- ding van Rotiserresie Oudt Leyden met het Pannekoekenhuis te Leiden, de heer Frisch van het Koetshuis te Rhenen, Adriën Zeguers van d'Al sace te Maastricht, die reeds lid is van de Chaine des rotisseurs te Pa- ST. PETRUS—ST. LODEWIJK. Deken Jansen heeft gisteren in de St. Petrus-kerk niet tevergeefs een beroep gedaan op de milddadigheid, om de restauratie en uitbreiding van de St. Lodewijkskerk te ondersteu nen. Een bedrag van 1405.80 werd gegeven. Het denkbeeld, in den ver volge op de „bisschoppelijke schaal" wat meer te offeren, om het over schot daarvan ten goede te doen ko men aan de schulddelging van de St. Lodewijks-kerk, blijkt ook goed te zijn ingeslagen. rijs, Theo Koch van Chateau Neer- canne te Maastricht, en vermoede lijk de heer Bignelle van rotisserie ou coin des bons enfants te Maas tricht. De Nederlandse koks vertrekken van Schiphol per KLM vliegtuig. Tij dens de intronisatiefeesten van de Chaine de rotisseurs te Parijs is er een diner waaraan door 1200 perso nen wordt deelgenomen. De volgende dag zullen de Neder landse deelnemers koken voor de heer Coty, president van de Franse republiek. Algemeen feider is de bankier Proost Hoogendijk, de groot kanselier van de Chaine in Neder land. In het teken van 170-jarig bestaan Het is een goede gewoonte van de Vereniging van Oud-leerlingen van het Kon. Genootschap „Mathesis Scientriarum Genitrix" om ieder jaar op de stichtingsdatum van dit Ge nootschap bijeen te komen en nog eens te overdenken wat M.S.G. in hun leven betekend. De reünie van Zaterdag stond in het teken van het 170-jarig bestaan van M.S.G. Helaas is de deelneming aan deze dag tegen gevallen. Er moeten circa 1200 oud- lingen zijn, doch slechts 160 van hen zijn in deze vereniging georganiseerd en van dit aantal was deze dag nog I maar een klein deel aanwezig. Wel licht kan men voor de herdenking van het 175-jarig bestaan proberen, wat meer Mathesianen op de been te brengen. Om elf uur Zaterdagmorgen werd de reünie geopend in de Jacobazaal van Den Burcht. Na een koffiemaal tijd volgde de 34ste algeimene ver gadering, die onder leiding stond van de heer C. Sweris. De verslagen van secretaris, penningmeester en kas- commissie werden goedgekeurd. Ver volgens werd het verslag besproken van de commissie M.S.G. een M.T.S.? Van de zijde van de oud-leerlingen worden n.l. pogingen in het werk ge steld om in Leiden te komen tot de oprichting van een avond-M.T.S., die aan M.S.G. zoü zijn verbonden. Men meent, dat daaraan in onze stad grote behoefte bestaat. Nu moeten zij, die deze onderwijsinrichting willen vol gen, naar Rotterdag, Den Haag of nog andere plaatsen. De commissie komt in haar verslag dan ook tot de con clusie, dat er mogelijkheden aanwe zig zijn om hier tot stichting van een avond-M.T.S. te komen. Besloten werd op één van de punten in het verslag nader in te gaan en langs de daarin aangeduide kanalen tot bespre king met anderen te geraken. Nadat het verdere gedeelte van de middag in aangename verpozing was doorgebracht, kwam men 's avonds in de grote zaal van Den Burcht we derom bijeen. Met de directeur en het bestuur van M.S.G. waren hier tevens aanwezig de oud-directeur, de heer A. van der Hoogt en afgevaardigden van de Vereniging van Oud-leerlin gen van de Ambachtsschool. De voor zitter, de heer Sweris, heette hen al- wijzen, dat de oud-leerlingen het len welkom, om er vervolgens op te noodzakelijk vinden om ieder jaar de stichtingsdatum van M.S.G, aan welk Genootschap zi; zo veel te dan ken hebben, te herdenken. Dank zij de technische kennis, welke zij hier hebben ontvangen, höbben zij ^ich in de maatschappij een goede positie kunnen verwerven. Vervolgens wees de heer Sweris er op, dat het Genoot schap, ondanks zijn hoge leeftijd, steeds met plannen tot bouw van een nieuwe school, zich in een vergevor derd stadium bevinden. Na dit woord van begroeting en in leiding zette onze stadsgenoot, de heer Gé Hofenk, de aanwezigen onder de titel „Pluk de dag" een amu sant en gevarieerd cabaretprogram ma voor, dat aan aller verwachtingen voldeed. Herman Tholen was deze avond de conferencier en had in zijn „gevolg" een aantal artisten, dat in een minimum van tijd een maximum aan vrolijkheid opdiste. Een van de vele medewerkenden was Stefani, die onlangs op het in Amsterdam gehou den internationaal goochelcongres de derde prijs in de wa,Cht sleepte. Zijn optreden deed de toeschouwers versteld staan. Een bal onder leiding van de heer J. Alphenaar, met medewerking van Hofenks dansorkest, vormde een ge slaagd slot van een even geslaagde avond. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De K.F.C.-keuring van de f ilms, die in Leiden draaien is als volgt: Lido: Vrouwen op avontuur, strikt volwassenen. Luxor: Weg ohne Umkehr, 18 jaar. Casino: De vluchteling uit Colditz, 14 jaar. Rex: Het Dal der Koningin, 14 jaar. Trianon: 20.000 mijl onder zee, 14 jaar. Roeien met de riemen. Het leek er vanmorgen op dat de gemeente de riemen, waarmee zij roeit, ook eens aan het publiek wilde laten zien. Tegen de posten van de ingang op het Stadhuisplein stonden namelijk tien riemen die schijnbaar ter verfraaiing waren opgesteld. Even later werd het vraagstuk echter opgelost, toen plotseling tien spor tieve jongelingen naar buiten kwa men stuiven en in een ogenblik met de riemen een ere-boog vormden, waaronder een paartjè dat juist in de huwelijksboot gestapt glimlachend doorschreed. De jonglui namen de •riemen echter weer mee naar huis, zodat we maar^ hopen dat het echt paar andere middelen heeft om de huwelijksboot in beweging te hou den. Gebr. Van Wijk. De directeur van de Leidse Tex tielfabriek Gebr. Van Wijk en Co. N.V., de heer J. M. Gorter, zal vol gend jaar aftreden in verband met vertrek naar het buitenland. Klaverjas. De klaver jas wedstrijd, die het Haagwegkwartier heeft uitgeschreven ten bate van de Leidse Blinden en invaliden van de Centrale Werkplaats is met groot succes ingezet. Niet min der dan 44 personen speelden een sportieve strijd. Afscheid bij N.Z.H.V.M. De heer F. J. P. Baars, monteur eerste klas bij de N.Z.H.V.M. zal op 1 Oct. de dienst wegens het bereiken van pensioengerechtigde leeftijd ver laten. Inbraak bij V. en D. Bij V. en D. te Leiden zijn in de nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. enige regenjassen en veertig horloges ontvreemd. DWARSKIJKER. BOSKOP0 SPRINT MET KWADE GEVOLGEN Toen 'n vyftal jeugdige Boskopers Zaterdagavond j.l. over de Kerkweg te Waddinxveen fietsten, besteedden zij zeer veel aandacht aan enige jeugdige Waddinxveense „schone", die voor een drietal van de Boskopers aanleiding waren om een flinke sprint in te zetten om contact met de meis jes te bevorderen. Bij het nemen van een bocht kwam uit tegenovergestelde richting een motorrijder uit Koude kerk, die één van de Boskopers, O. H. blijkbaar niet kon ontwijken. Hij wérd aangereden. Het slachtoffer bleek na medisch onderzoek naast verwondingen aan het hoofd, een lich te hersenschudding te helbben beko men, zodat hij met een ziekenauto naar de ouderlijke woning moest v/orden vervoerd. Zijn rijwiel «n cos- tuum kwamen eveneens zwaar geha vend uit de strijd. De motorrijder moest het gelag met enige schrammen betalen. N00RDWIJK Gem. Gymnastieklokaal Zeer binnenkort kan de opening worden tegemoet gezien van het gemeentelijk gymnastieklokaal aah de Wassenaar- sestraat. Naast het gebruik door di verse scholen, zullen er nog uren be schikbaar zijn, waarop particuliere verenigingen van deze zaal gebruik zullen kunnen maken. Door B. en W. wordt in dit verband voorgesteld voor de particuliere verenigingen een gebuiksvergoeding vast te stellen van 1.50 per uur. Gevestigde personen van 12 tot en met 17 September. G. G. Abeln. Boter markt 15. J. H. Anschütz, Cobetstr. 31. J. C. Bakelaar, verpleegster. Rijnsb.weg 10. H. C. van der Beek, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. Beintema, schrijver I KM, Noordeinde 2a. J. de Boer en fam., koopman in levensmidd., Haarlemmer straat 164. M. Boom, verpleegster, Rijnsb. weg 10. T. Bos, 11. verpleegster, Rijnsb. weg 10. H. Brouwer, Zonneveldstr. la. M. Bruning, De Sitterln 74. N. Buizert, as. v. d. huishouding, Rijnsb.weg 10. E. T. Claproth, arts, Zoeterw. Singel 77. J. Dreeuws en fam., commissaris van poli tie, de L. de Kanterstr. 15. T. K. Duys- ter, Rijnsb.weg 31. N. Belt—Van Dijk, verpleegster, W. Rozenstra 9. H. T. M. Dijkmans, Noordeinde 50. W. T. Wolters Ebben en fam., A. v. Burenhof 41. E. C. van Eppen, 11. verpleegster, Rijnsb. weg 10. J. R. Floor, Rijnsb.weg 77. E. Fossberg, Plantsoen 29. G. S. Franke, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. O. D. Ger- bers, J. v. Houtkade 30a. W. Navestter Haar en fam., A. v. Burenhof 59. P. H. J. Hakkaart, verkeersvlieger. Herenstraat 134. W. A. Hamel, Breestr. 73a. W. F. Harmsen en fam.. personeelschef, Burg- gravenln 121. A. M. Hagtingius, Zonne veldstr. 2. M. H. Heidweiller, postambt., St. Aagtenstr. 28a. H. J. Helb, Aalmarkt 6. D. C. Hoevers, Buitenruststr. 9. G. J. M. Hoge, Boerhaaveln 7. H. Holtland en fam., directeur NV, Rijnsb.weg 50. D. W. Hoogvliet en fam., sergeant vliegtuigma ker. A. v. Burenhof 58. C. L. H. Horst- mann, Rapenburg 131. A. J. M. Immink, koopman damesconfectie, Rijnsb.weg 140 E. J. A. M. de Jong, Noordeindc 50. Z. J. Keiler. 11. gezinsverzorgster 59. J. E. de Koning, Rapenburg 131. E. Koster, ge zinshulp, Rapenburg 59. M. D. Koster, Plantsoen 93. C. J. Kraaij, 11. verpleegster Witte Singel 27. J. B. H. Kroon, Noord- eindepln 8a. G. Kroonenberg, Hoge Rijn dijk 201. J. W. ter Kuilc. H. de Grootstr. 11. J. Kuijpers, 11. verpleegster, Kaarsen- makerstr. 7. R. P. Lapadie, Boerhaaveln 21. J. M. Lentink, Rapenburg 131. L. H. Maasen. verpleegster, Rijnsb.weg 10. F. W. M. van der Meeren, kantoorbediende. Hogewoerd 97a. A. E. P. van der Meij- den, hofmeester, G. v. d. Laanstr. 10. C. van der Molen, P. J. Blokstr. 6. E. S. Nieuwendijk, Breestr. 14. C. M. Noort, gezinshulp, Rapenburg 59. M. M. van Notten, Groenhovenstr. 26. S. Onvlee, kantoorbediende, Soembastr. 53. E. van Opstal. Noordeinde 50. J. Otter, schip per. a.b. ws „Trijntje" ligg. Rijn en Schie kanaal bij 5 Meibrug. D. Ouwersloot. arb. compostfabriek, Morsweg 146a. L. Pathuis. gezinshulp. Rapenburg 59. P. G. M. Ras, horlogemaker, Vreewijkstr. 6. J. W. Roelofsen, Leuvenstr. 40. J. J. de Roo gezinshulp, Rapenburg 59. M. M. A. A. Sauter. soc. werkster, Nieuwstr. 9. G. Schouls en fam., aannemer, Kanaalweg 177. J. G. A. J. Severens, leraar wis- en natuurkunde. Schelpenkade 41. S. Slij- boom, gezinsverzorgster, Rapenburg 59. C. G. Smit. onderwijzeres, Hoge Rijn dijk 65. A. E. Spoelma, verpleegster, Rijnsb.weg 10. B. M. Steemers, huishoud ster, Maredijk 89E. J. M. Stofregen, offi cier LdH, Molenstraat 24. C. A. Teijgeler, apotheker, Lammenschanswcg 7. H. S. The, Diefsteeg 6b. N. A. en O. G. van Tilborg, Gerrit Doustr. la. W. J. van Til- borg, Rijnkade 13. M. H. van Vliet—Valk Herenstr. 12. J. in 't Veld, verpleegster, Rijnsb.weg 10. D. Veldhui, dienstbode, Plantsoen 71. G. W. Versteeg. 11. ver pleegster. Rijnsb.weg 10. J. Versteeg en fam., arts, v. d. Brandelerkade 29. A. C. Vink, Lokhorststr. 22. W. L. de Vriend, tegelperser, Morsweg 146a. A. Welling, apoth. ass. P. J. Blokstr. 22. C. Weij, hulp in de huish. Steenstr. 39. A. A. de Zeeuw. Warmonderweg 51. G. H. J. Zaalberg— Zilverentant en fam., Bakh. Roozenb.str. 36. F. S. H. van Zweeden, J. de Wittstr. 44. M. Zweers, dienstbode, Rijnsb.weg 10. Vertrokken personen van 12 tót en met 17 September N. J. Beekma, 5e Bin- nenv.grt 18, A'dam, D. Theronstr. 26. T. A. M. Bekema, Schelpenkade 36, Oegst geest, Spaargarenstr, 16. A. E. v. Berge, Wasstr. 8. Oegstgeest, W. de Zwijgerln 43. W. R. Bik. Seringenstr. 4, Leidschen- dam, Westvlietweg 122. D. B. Bitter en fam.. K. Mare 5. Utrecht. Damestr. 61. G. Bodijn, Clarasteeg 18a. Rolde, Papen voort 15a. A. J. Boer, G. Doustr. 63. Ede Gld Lunteren. Valkseweg 29. H. L, Boter en fam., Zoeterw. Singel 93, Haarlem, J. J. Hamelinkstr. 14 1. F. BrandtCortius, Vreewijkstr. 11, Katwijk. Boulevard 33. M. J. v. d. VeenBresser, de L. de Kan terstr. 33. Arnhem, Sw. de Landesstr. 42. K. W. Brevet, Rapenburg 88. Middelburg Seissingel 12a. H. Coster. Warmonderweg 39, Driebergen Rijsenburg, W. van Ab coudelaan 86. E. D. Dalzotto, Oude Vest 47, Vei'. Staten van Noord Amerika. W. G. v. d. Drift, Maredijk. 157, Velsen, Kompasstr. 5. E. M. BrandtCorstiusv. Druten. Morsweg 92B, Katwijk, Boule vard 33. H'. Filippo, Gortestraat 18, Den Haag, Hasebroekstr. 105. A. Fuchs. R. en Schiekade 115, Delft, Kanaalweg 10. C. M. Buitemanv. Galen. O. Singel 232 Den Haag. Ruijsdaelstr. 160. H. M. A. v. Gent, Cobetstr. 18, R'dam, Sichemstr. 10c A. A. Gieben, Nieuwstg 2. A'dam, Olym- piapln 39. A. P. C. v. KampenhoutDe Groot, De Sitterlaan 56. Sommelsdijk, Binnenweg 39. N. Hagenbeek. W. Singel 75, Nijmegen, dr. J. Berendsstr. 6. W. B. M. Hettinga. De Sitterlaan 43, Breda, Ln v. Mertersem 74. G. S. v. d. Hoek Osten- dc, Schelpenkade 32a, Breda, W. v. Oran- jeln 7. D. E. Hooft v. Huijsduijnen, Hoge woerd 57. Gendringen, Dorpsstr. 1. J. G. Hoogenraad, Zoeterw. Singel 93, Utrecht, Jansdam 3 bis A. H. A. v. d. Hoven van Genderen, Rijnsb.weg 10, Voorburg, v. Halewijnln 214. I. WeinbergJansen en fam.. Groenesteeg 100, Noordwijk, Q. v. Uffordstr. 22. H. H. de Kiewit en fam., Sumatrastr. 52a. R'dam. Frederikstr. ZH 117b. B. v. d. Knaap, Tib. Siegenb.str. 9, Driebergen, R. Hoofdstr. 177. E. G. M. Kramps, Hogewoerd 57, A'dam. Laurier gracht 41. J. Leemeijer, Rijnsb.weg 10. Leeuwarden, Bollemansstg 17. A. vom Lehn en fam.. Gortestr. 18. Den Haag, Hasebroekstr. 105. G. v. d. Linden. Voor straat 25, Indonesië. J. G. Jol—Mander- sloot, Zoeterw.weg 166, R'dam, Rijsdijk 418. L. M. Matroos, Hogewoerd 24. De Bilt U, Westerln 43. J. R. Meyboom. Zoe terw. Singel 28, Driebergen, Rijsenburg, Hoogestg 2. E. H. de Meijer. Cronestcin- kade 4, Oegstgeest. Juffermansstr. 18. E. Moerkens, Julianakade 17, Wassenaar, Rijksstr.weg 465. B. v. Mourik, Nw Rijn 98, Vlissingen, C. Huygensln 8. P. W. Otto en fam., Levendaal 50, Australië. D. N. v. Paassen, Nw Rijn 25, R'dam, G, W. Burgerpln 18. S, H. KokkedoePaats en fam., L. de Colignystr. 2, A'dam, Uit- dammerdijk B 152. J. P. Persijn, Bakh. Rozenb.str. 24, Oegstgeest, De Kempc- naerstr. 80. S. R. Pottasch, H. Morsweg 28, Ver. Staten van Noord Amerika. J. Roosendaal. Rijndijkstr. 50. Den Helder. Buitenhaven 5. G. G. van Rooijen, Mid delstegracht 65. A'dam, Amstel 131. J. M. Roozendaal. N. Beetsstr. 40a, Den Haag. Ln v. N. O. Indië 14. W. J. Ro- zier. Noordcinde 2a. Den Helder, Buiten haven 5. J. Schoonlingen en fam., Lijs- terstr. 16. Arnhem. Utr.weg 105 III. W. H. de Sitter, W. Singel 36. Wageningen, Va- nenburgstr. 59. I. v. d. Steur. Nieuwstg 15. A'dam. Rozengrt 57 II. M. C. v. Teef- felen, L. Rijndijk 9a, Breda, Chassésingcl 15. H. M. Ufkes, Rapenburg 59, Haarlem, Nasaupln 2. E. v. d. Veer. Wasstr. 7. Kat wijk. Boulevard 52. S. W. Verberg. Kore- vaarstr. 43. Gulpen. Rijksweg C 191. G. Voortman. M. Trcubln 13. Dordtrecht. Stoopln 13. N. M. WerkhovenWaasdorp en fam., Rembrandtstr.- 20a, Oegstgeest. Terweeweg 128. II. L. Wanders en fam., Suringarstr. 48, Lisse. Herenweg 141. Marktberichten ROTTERDAM 19 Sept. Vee. Aanvoer 2176 stuks. Vette koeien en assen 1306, varkens 870. Vette koeien 258—275 244—258 214—228. Varkens 171176174. Vette koeien aanvoer •als vorige week, handel redelijk, prijzen vooral niet hger, eqkele pri ma's boven notering. Varkens aanvoer groter, handel goed, prijzen niet ge heel prijshoudend, zware varkens van 165 tot 167.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3