Installatie van pastoor Bakker in parochie H, Kruisverheffing DUINST ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 ZOETERWOUDE De parochianen van de parochie van de H. Kruis verheffing te Zoeterwoude hebben hun nieuwe pas toor, de Zeereerw. Heer P. W. L. Bakker, gisteravond een spontane hartelijke ontvangst bereid, alvorens de plechtige installatie in de kerk plaats had. Ondanks het vroege uur, te half zeven, was ieder op zijn post en stond een fleurige stoet bij de Lam- raebrug aangetreden, toen de nieuwe pastoor aan de grens van de parochie arriveerde. De oudste kerkmeester, de heer Nic. van den Akker, sprak een kort welkomstwoord, een begroeting namens het Kerkbestuur. Toen zette de stoet zich in beweging, langs de weg waar van de huizen de vlag gen waren uitgestoken. De sportvereniging S.J.Z., de welpen, kabouters, gidsen en verkenners vormden met de vele banieren en vlaggen een mooi geheel. De landelijke ruiterij opende de stoet en de Sint Jansfanfare met het tambourcorps zorgde voor rhythme en blijde klanken. Na de tweede colonne van de ruiterij kwam een open landauer met schimmels bespannen waarin de nieuwe pastoor was gezeten en waarin ook hadden plaats genomen deken M. A. Jansen van Leiden en de kerkmeesters N. v. d. Akker en L. C. v. d. Poel. In het volgrijtuig gingen mee de zeereerw. heer H. Brouwers, prior van het klooster te Uden en de kerk meesters W. J. v. Niekerk en G. P. v. d. Krogt. Welkomsttoespraak. De stoet passeerde onder klokgelui de kerk en trok door het dorp om bij de Dokter Kortmannstraat terug te keren tot voor het Raadhuis waar burgemeester Smeets een welkomstrede sprak. Enkele dagen geleden, bij het heengaan van Pastoor Klaverweijden heb ik reeds gewezen op de goede ver standhouding die er steeds heeft bestaan tussen het geestelijk en wereldlijk gezag. Toen ik vernam dat pastoor Bakken opvol ger zou worden, was ik zeer ver heugd, want u bent de eerste pas toor die ik bij de installatie van nabij ken. Spr. herinnert nu aan de tijd die de nieuwe pastoor van Zoeterwoude, als prior van het klooster heeft doorgebracht, inzonder aan de moei lijkheden waarin katholiek en niet- katholiek te worstelen had, in de oor log toen de prior zo veel heeft gedaan aan Volksherstel. Ik zal al deze her inneringen in intieme kring nog wel eens ophalen, maar dit alles wil ik naar voren brengen om de bevol king van Zoeterwoude onder de ogen te brengen dat wij imet de nieu we pastoorsbenoeming een man heb ben gekregen die ópen oog heeft voor alle problemen en dat zijn er in deze tijd vele en ingrijpende die onder de bevolking leven. Ik ben overtuigd dat de samenwer king goed zal zijn tot heil van paro chie en gemeenschap. Van nu af bied ik u weer gaarne de helpende hand. Moge het u gege ven zijn met Gods hulp vele jaren uw beste krachten in te zetten. Voor de kloosterpoort stond prior Y. Sna'bel en het gehele convent om de nieuwe pastoor bij het binnentre den te begroeten. Even later werd de nieuwe pas toor, voorafgegaan door een schare van bruidjes, door de stampvolle kerk naar het altaar geleid. De prior van het klooster sprak de nieuwe pastoor toe. De parochianen hebben met de feestelijke intocht la ten zien, dat zij eerbied voor de pries ter hebben en nu als een nieuwe pas toor komt die de parochie zal lei den en de sacramenten zal toedienen. De bisschop heeft de parochie aan uwe zorgen toevertouwd. Ik heet u van harte welkom en hoop dat de pa rochianen volgzaam zullen zijn en dat zij door het besteden van uw beste krachten voor hunne zielen niet ver loren zullen gaan. Spr. wijst op het voorbeeld dat de oude Ipaatoor Klaverweyden gege ven heeft in het lenigen van de no den van het volk en hoopt dat het .priesterlijk werk van de nieuwe her der even vruchtbaar zal mogen zijn. Installatie. De deken van Leiden, als waarne mend deken van Zoeterwoude ving de installatie aan met het voorlezen van de benoemingsbrief. De paro chianen hadden boekjes waarin de gehele plechtige installatie te volgen was en bovendien werden alle ge bedsformules na in het Latijn gebe den te zijn in het Nederlands her haald. Hierna werd het Veni Creator ge zongen, waarna de pastoor de ambts eden aflegde. Vervolgens reikte de deken de sleutels van de kerk en de kelk, het missaal en de altaargewaden over. Gaande naar de preekstoel ontving de pastoor de macht het Evangelie •te verkondigen en het toevertrouw de vólk in gebreken te beteugelen en tot deugden aan te sporen. Bij de biechtstoel kreeg de pastoor de macht om te oordelen en vrij te spreken en bij het doopvont werd de genade gevraagd leden te mogen op nemen door het bad der wederge- gebóorte. Bij de sacristie gekomen werd de pastoor in het bezit van de rech ten en inkomsten der kerk gesteld. Toen de indrukwekkende installa tie ten einde was hield de deken een predicatie. Toespraak van deken. Met blijdschap heb ik vernomen, dat deze parochianen op zo hartelijke wijze afscheid heeft genomen van Pastoor Klaverweyden, de eerste pas toor van deze parochie. De daarbij getoonde dankbaarheid was ten volle verdiend, want hij is naar Christus' woord een goede herer geweest. Hü kende zijn schapen niet alleen van burgerlijk begrip, maar vooral kende hij de gezinnen door en door. De tijd gaat door en nu, twee da rden verder staat in uwe parochie de nieuwe pastoor. Pastoor Bakken is geen onbekende voor u, want hij was hier reeds als prior van het kloos ter werkzaam. Nu ik hier sta om pastoor Bakken bij u in te leiden, wil ik hem geluk wensen met de kleine parochie; een kleine parochie weliswaar die echter grote voordelen biedt tegenover een grote parochie. Het is een groot voorrecht alle pa rochianen persoonlijk en hunne ge zinnen te kennen. Dat is een zeer groot voordeel. Deze parochie is een gemeenschap, een landelijke gemeenschap waarin de mensen niet staan als een vreem deling in de woestijn want er zijn vele contacten en het zal er om gaan, de landelijke gemeenschap te behou den, de gezinnen te blijven kennen en te blijven leiden en een echte pas toor te zijn. Christus heeft een gezegd tot zijn apostelen, gaat en onderwijst alle vol ken en predikt het evangelie aan alle mensen. De apostelen zijn uitgegaan en stel den anderen in hun plaats aan. Zo heeft de Bisschop van Haarlem deze pastoor tot u gezonden en moet gij uw nieuwe pastoor zien als een ver tegenwoordiger van Christus. Iedere dag staat uw pastoor als mens overgeschakeld in Chris tus plaats aan het altaar om de woor den van de consecratie uit te spre- B0SK00P PROEFTUINDAG IN BOSKOOP. De jaarlijks door het bestuur van het proefstation voor de Nederlandse boomkwekerij georganiseerde proef tuindag mocht zich ook nu weer in een grote belangstelling verheugen. Niet minder dan 150 kwekers uit het gehele land waren naar Boskoop ge komen ten einde hun kennis op het gebied van de boomkwekerij te ver rijken met de resultaten van de proef nemingen door de medewerkers van de proeftuin. Mej. S. de Boer, biologisch docto- randa, hield een bespreking over het resultaat van haar jongste onderzoe kingen inzake de bestrijding van schurft bij Sier Malus en Pyracantha. De door haar aanbevolen middelen Aanvena en Thiovit toegepast op de aangegeven tijdstippen voorkomen mis gewas door deze schimmel. De voorzitter van het proefstation, de heer C. Verboom, behandelde het Po- tentilla sortiment. De wetenschap pelijk onderzoeker Ir. C. Broertjes hield aan de hand van tekenin gen en lichtbeelden, een verhandeling over kruisingen door middel van Col chicine. Ook de proeven om Cytisus preacox in andere kleuren te verkrij gen werden besproken. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de kwekerij van de proeftuin alwaar de heer H. Bosch verschillende kweek- proeven uitlegde. Ir. H. Egberts be handelde het veenaardeprobleem en de invloed van de zuur graad van de grond op Daphne, Juniperus en Hel- leborus. Voor de demonstratie van de nieu we mechanische onkruidbestrijder bestond eveneens veel belangstelling. Algemeen was men ervan overtuigd dat dit apparaat een belangrijke ver betering betekent op het gebied van de verwijdering van het onkruid op de kwekerijen. De laatste causerie werd gehouden door de directeur en Rijkstuinbouwconsulent, ir. Dorsman. Deze besprak de nieuwe koers welke in het afgelopen jaar is gevolgd bij het stekken onder waternevel, welke methode uit Amerika afkomstig is. In de „regenkas" werd getoond dat dit jaar de continu-beregening niet werd uitgevoerd doch dat de berege ning plaats vindt wanneer de stekken droog zijn. Hiervoor zorgt dan een z.g. electrisch blad. Ook wordt hier voor geen leidingwater gebruikt doch- regenwater, aangezien leidingwater door zijn hardheid nadelig werkt bij het stekken van rhododendrons en azalea's. Dit betekent weer een grote verbetering voor de stekken van deze kalk schuwende gewassen. Na deze leerzame lezingen werden nog verschillende kwekerijen be zichtigd waarna men ten zeerste vol daan huiswaarts keerde. ken en telkens weer zegt hij in de biecht in Christus naam ïk ontsla u van uw zonden. Uw pastoor is bij uitstek door God aangesteld over u op velerlei gebied. Zo moet u in de persoon van de pastoor Christus zien. De pastoor heeft dus recht op uw volgzaamheid. De prior heeft gezegd, dat u volgzaam zijt, bewaar die deugd. Een volk dat zijn priesters eert, niet om zijn persoon maar omdat hij in hem de opvolger van Christus ziet, die hem volgt in de leiding, zal het niet slecht gaan. Denk daaraan. Moge de nieuwe pastoor u leiden naar het hemelse vaderland. Na het lof en de Benedictie zong de parochie uit volle borst een wel komstlied toe, waarin de schoonste verwachtingen voor het nieuwe pas toraat werden uitgezongen. ALPIEN AAN BEN RIJN KERKRESTAURATIE TÈ j OUDSHOORN. Na zeven jaar onderhandelen is thans toestemming verleend tot het restaureren van de oude historische Herv. kerk te Oudshoorn. Met de restauratie die naar schatting ander half jaar zal duren zal een bedrag van 140.000.gemoeid zijn. Rijk, provincie, gemeente en Monumen tenzorg zullen een subsidie verlenen. Voor de door de gemeente bijeen te brengen bedrag is een lening uitge schreven, die werd volteken d. De kerk zal worden gerestaureerd van de torenspits tot aan de gewelven. In de kerk bevinden zich 17 gebrand schilderde ramen, w.o. een dat een schenking is geweest van Z. M. Ko ning Willem III- Uit voorzorg zullen deze ramen worden verwijderd. Het orgel dateert uit 1785. De kerk is een schenking van Cornelis de Vlaming. In de grafkelder bevinden zioh de stoffelijke resten van de baronnen van Rede van Oudshoorn, nakome lingen van De Vlaming en zijn echt genote, Nicolae Hooft. Sloop Vergulde Wagen" gegund Het slopen van het pand van de voormalige „Vergulde Wagen" in de Raadhuisstraat is door het gemeente bestuur gegund aan de laagste in- schrijfster de fa. Van Dijk en Leeu- wis te Dordrecht. Reeds Maandag a.s. zal met dit werk begonnen worden waarover de aannemer volgens bestek 17 dagen mag doen. Gedurende deze 17 dagen zal het kruispunt Raadhuisstraat, v. Boetselaerstraat, v. Mandersloostraat, Pieter Doelmanstraat voor het ver keer afgesloten blijven. BODEGRAVEN Geboren: Gerda W. d. van D. FranckenKasteleijn; Antonius M. z. van J. Pauëlsenv. Beek; Hendri- ka d. van C. Nobel—Burggraaf; Cor nelis A. z. van C. VeelenturfVisser; Engelbertus J. z. van L- Verlaanv. d. Berg. Ondertrouwd: Anthony de Reus 33 j. en Helena de Graaf 26 j. Getrouwd: W. v. Straalen en J. v. d. Berg; J. v- Vugt en A. Verwey; W. v. Zon en C. v. Veldhuizen; H. Frankfoort en M. Bakker; P. v. d. Tol en J. Wieman. Medische dienst. De medische dienst voor het komende weekeinde zal worden waargenomen door dr. C. A. v. Beek en zr Faber, Burg. Ie Coultrestraat 17, tel. 2599. Esto. Morgen speelt Esto de eer ste thuiswedstrijd èn wel tegen het sterke Nieuwkerk. Esto II gaat naar Donk IV en het derde elftal trekt naar Nieuwkerk III. Vertrek per auto 11 uur. Gouden bruidspaar. Op 21 Sept. a.s. hopen de heer en mevr. v. Groe- ningen, wonende in de Mauxits- straat hun gouden bruiloft te vieren. De bruidegom wordt in de komende week 80 jaar, de bruid is enkele ja ren jonger. Zes jaar geleden zette de heer v. Groeningen een punt achter zijn 35-jarig dienstverband bij Hero B. de Groot. Toch is hij nog vaak werkzaam in het kaaspakhuis nevens zijn woning. Beide bejaarden zijn nog kras en genieten een goede ge zondheid. Vorige week ontving de heer v. Groeningen reeds een aan denken namens de Bond van Bejaar den, dat hem overhandigd werd door voorzitter J. Bogaart en secretaris Lammers. LANGERAAR AFSCHEID K.AB.-VOORZITTER P. VROONHOF. Gisteravond was er in het parochie huis een bijeenkomst van de K.A.B. om afscheid te nemen van de voor zitter, de heer P. Vroonhof. De heer Vroonhof, die gaat vertrek ken naar Wijle aan Zee is voor de K.A.B. een zeèr verdienstelijk voor zitter geweest, zoals bleek uit het geen verschillende sprekers op deze avond hebben gememoreerd. De lei ding van deze avond was in handen van de heer C. Egberts waarnemend voorzitter. Na een welkomstwoord bijzonder tot de geest, adv., kapelaan G. Lagerberg, burgemeester B- J. Ho- genboom, vertegenwoordigers van Kath. Middenstandsver., Chr. Bestu renbond, C.N.V., de heer v. d. Meer, hoofdbestuurder en de heer en me vrouw Vroonhof richtte spr. zich tot de scheidende voorzitter. Wat lang gevreesd werd en wat ieder eigenlijk wist dat eens zou komen is werke lijkheid geworden. De voorzitter gaat vertrekken. Spr. typeert de schei dende voorzitter als een rustig lei der. Uitvoerig dankte hij de heer Vroonhof voor het vele werk dat hij heeft gedaan voor de K.A.B. In die dank werd ook mevr. Vroonhof be trokken. Als bewijs van dankbaar heid en als herinnering ontving de heer Vroonhof een rooktafel. Mevr. Vroonhof kreeg bloemen aangeboden. Daarna volgden verschillende spre kers, die in hun afscheidswoord allen een toon van dankbaarheid lieten klinken voor de een of andere er varing ten opzichte van de heer Vroonhof als voorzitter van de K.A.B. Eerste spreker was kapelaan Lager berg, die begon met de pastoor te verontschuldigen die niet aanwezig kon zijn. De pastoor stelde er echter prijs op dank te zeggen aan de heer Vroonhof voor datgene, wat hij in de parochie deed als voorzitter van de K.A.B. Hij deed dit door middel van een brief, die door de kapelaan werd voorgelezen. Ook een persoonlijk woord van waardering en dank werd hier 'aan toegevoegd. In het ene jaar van samenwerking als geest, adviseur met de voorz. waardeerde spr. voor al de kunst, die de heer Vroonhof bleek te bezitten, om de vereniging steeds gaande te houden. De heer v. d. Meer bracht de dank van het hoofdbestuur over. In deze tijd, waarin zo moeilijk jonge kerels te vinden zijn voor het K.A.B.-werk, toonde de heer Vroonhof zich juist een goede jonge voorzitter. De groot ste dank zal zijn als het werk goed voortgezet zal worden. Burgemeester Hogenboom wees er op hoe belangrijk het is, dat mensen in een vereniging naar voren komen die in staat zijn de doelstellingen van een organisatie te verwezenlij ken. Spr. wenst de K.A.B., dat zij er in zal slagen een geschikte opvolger te vinden. Namens de Chr. Besturenbond C. N. V. dankte de heer M. Heijns de vertrekkende voorzitter voor de ami cale samenwerking. Spr. prees de tactvolle wijze van optreden waar door het deze voorzitter mogelijk was met de verschillende naturen sa men te werken. Beider streven is ge weest de geestelijke belangen voor rang te geven boven de materiële. De heer A. Hoogervorst, voorzitter der R.K. Middenstandsver., was de laatste spreker. Ook hij dankte voor de goede samenwerking. Hij was van mening, dat het niet eenvoudig zal zyn deze voorzitter op te volgen. Aan het eind van deze afscheids avond zeide de heer Vroonhof zeer getroffen te zijn door hetgeen deze avond geboden was. Hij heeft het als een plicht gevoeld, dit werk te doen. Als hij het goed gedaan heeft past hiervoor dank aan God, die hem daarvoor de gaven schonk.» Al zijn medewerkers dankte hij hartelijk. Zeer bijzonder de heren Borst en Touw. De afdeling Langeraar van de K.AJB. zal hij niet licht vergeten. Mede namens zijn echtgenote dankte hij voor de geschenken. LEiMUIDEN De N.K.JJ3. bood haar winterpro- gramma aan. „Ontspan en vorm jezelf: ieder heeft een ander wat te bieden. Wij zijn verantwoordelijk voor elkaar!" Zo luidt de inhoud van een aardig foldertje wat deze week aan alle jongemannen van de paro chie werd thuisbezorgd. Even ver der vinden we: „De voormannen heb ben de lijnen uitgestippeld, maar wij allen tezamen maken dit pro gramma levend, de avonden gezellig -en degelijk! Kom zoveel mogelijk meeluisteren, meepraten, meekaar ten, imee debatteren! Reken er op: je bent van harte welkom. Wij doen het tezamen!" IDe testuren van N.K.J.B. en L.T.J. onder ae bezielende leiding van hun aalmoezenier hebben deze zomer niet stil gezeten, en een winterpro- igram in elkaar gezet dat klinkt als een klok. Tot nieuwjaar is het nu reeds bekend gemaakt, wat hierna komt blijft voorlopig nog een ver rassing. Gisteravond hield de NK.J.B. haar openingsbijeenkomst in het parochie huis. Helaas had de belangstelling groter kunnen zij. Na een openings woord door de voorzitter And. de Rijk, hield kapelaan Kuttsohrutter een korte in leiding, waarin hij het winterprogram een vormingspro gram noemde, waarbij ook het as pect gelegd is op gezellige bijeen komsten. Het programma kan alleen dan slagen, aldus de aalmoezenier, wanneer alle jongemannen meeleven en meewerken. Hierna voerde kape laan Biemans het woord over het onderwerp „Het nut van de Kath. Jeugdbeweging". Men moet, aldus de districtsaalmoezenier, niet op de eer ste plaats zeggen: „Wat heb ik er Men moet zich bewust zijn van de sociale plicht: „Wat kan ik aan het welzijn van de jeugd in het algemeen bijdragen. Diverse proble men waarmee de jeugd worstelt, moeten besproken worden in een goed milieu. Door culturele avonden .en ontspanning moet men elkaar vormen. Wanneer de jongelui zo hun bijdrage leveren aan de cultivering het doel van de jeugdbeweging be wezen, aldus kapelaan Biemans. Na een korte pauze werd er gelegen heid geboden tot vragen stellen, waaruit een nuttig debat ontstond. De voorzitter dankte hierna kapelaan Biemans voor zijn ihteressante uit eenzetting en sprak de wens uit dat alle leden zouden meewerken, tot het slagen van het winterprogram wat er als volgt uitziet: 22 Sept. Opening winterprogram door LTJ met jaar vergadering. 26 Sept. OD1 Wet. Boys, NKJB en LTJ organiseren een grote spotravond. 13 Oct. kaartavond van NJKiB en LTJ. 20 Oct. NKJB en LTJ zijn welkom op het gemeente huis voor een verkeersavond. 27 Oct. Rector A. H. Huboom behan delt actuele problemen voor alle jon ge arbeiders. 3 Nov. De NKJB houdt een onderlinge praatavond. 10 Növ. een forum uit alle geledingen van parochie en gemeente presenteert zich. 17 Nov. onderlinge kaartwed- strijd voor NKJB. 24 Nov. de aal moezenier houdt een debatavond ■voor de LTJ'ers. 1 Dec. de NKJB viert Sinterklaasfeest. 11 Dec. de LTJ biedt de LTB en parochie??? 15 Des. kapelaan F. Keessen uit Nieuw- veen op bezoek bij de NKJB. 22 Dec. de LTJ heeft in baar midden een forum door het districtsbestuur van L.T.B. en L.T.J. 0MPE-WETERING Roode Kruis. Gisetravond (hield het Roode Kruis zijn jaarlijkse pro paganda- en filmavond in Hotel Van der Werf. De avond werd wegens ont stentenis van dr. A. v. <L Bijl geopend door de heer Koning, die een lans brak voor het werk der bloedtransfu siedienst. Hierna werd na een voor programma een film. vertoond. De in de pauze gehouden verloting bracht een bedrag van 59.75 op. Tot slot van de avond werd gedraaid de fikn Brigth Victory, een rolprent die prachtig paste in het kader van deze zeer geslaagde bijeenkomst. NIEUWVEEN Jaarvergadering Nic. Boys Het deed de voorzitter, de heer L.' van Vliet, zichtbaar genoegen, dat hij zijn welkomstwoord tot zo'n grote schare kon richten. In tegenstelling tot an dere jaren liet de opkomst nu niets te wensen over. Hierna gaf hij een kort overzicht van de door hem be zochte jaarvergadering in Gouda. Woorden van gelukwens richtte hij vervolgens tot het eerste elftal van de dameshandbal met haar trainer wegens het behalen van het kam pioenschap in de afdeling Veendis- trict. Ook de behaalde resultaten van de verschillende voetbalelftallen werden even onder de loupe geno men, waaruit bleek dat alle elftallen zich op goede wijze in de verschillen de afdelingen hebben geklasseerd. De moeilijkheden met dé bouw van de nieuwe kleedkamer werden terloor ook nog weer eens even aangetipt. Hierna gaf de waarnemend secret; ris H. Herr de notulen en een gof verzorgd jaarverslag ten beste. Hie; uit bleek, dat het ledenaantal m vier was teruggelopen en dat aani reeds aangevangen competitie ni twee senior- en een juniorelftal worden deelgenomen. Vervolgens gaf de penningmeest C. Hoogervorst een overzicht van stand van zaken over het boekja; '54'55. Hieruit bleek, dat er e< zeer behoorlijk batig saldo in de k aanwezig is, wat vandaag aan de dj al een heel grote prestatie is, te me als men bedenkt dat er een uitgavi post van ongeveer 1000.— is all& aan reisgeld. Hij toonde zich dan ook zeer ve heugd over de bereikte resultate want een penningmeester met lege kas is niet te benijden. Als ka controle comm. werden A. v. d. Hooi en H. C. de Groot aangesteld. Hierna kreeg de geest, advisei kap. Keesen, gelegenheid voor kort woordje. Spr. was felle tegei stander van betaald voetbal en w van mening dat spel - spel moest bl( ven, maar geen broodwinning of b verdienste moest worden. Aan slot riep hij ieder op er 't zijne toel te dragen dat de onderlinge gee zoals hij momenteel is, gehandhaa zal blijven, en spoorde ieder aan vo regelmatig trainen. Dit laatste werd hierna door i voorz. nog eens onderstreept. Hien bestuursverkiezing. Aftredend waii de heren G. Bader, F. Beekman, L. Rekelhof, A. J. v. Dam en Jac. vi Eijk. Laatstgenoemde was wegei vertrek niet hierkiesbaar, de anden wel. Na afloop van de stemming bl ken de drie eerstgenoemde heren zijn herkozen. Als nieuwe bestuursl den werd de heer H. Herr en de do het bestuur candidaat gestelde he F. Lenting Sr. gekozen De voorz. werd hierna met weldigende meerderheid de ham weer voor een nieuw jaar toeve trouwd. Deze richtte zich met woo den van dank tot de scheidende 1 stuursleden en overhandigde hun e blijvende herinnering De oud-secr taris A. J. van Dam dankte met eni welgekozen woorden. ROELOFAPENDSVEEN Treffers". In de laatste rom van de selectie-wedstrijden voor plaatsen in het eerste team was i strijd na 5 partijen reeds beslist. Ji v. d. Meer wist zich in zijn part tegen Nic. Heemskerk door het b halen van de volle winst reeds dire te plaatsen voor het eerste team, tei wijl Wil v. d. Zwet met 2 overwii ningen resp. op Jan v. d. Zwet e Ton Hoo'geniboom door zijn naas concurrenten niet meer was te here ken. Hierdoor zal het eerste thans bestaan uit: Wout Heemskei Jos v. a. Meer en Wil v. d. Zwe Laats genoemde neemt nu wederom plaats in van Jan v. d. Zwet voor "W hij in de vorige competitie het ve moest ruimen, terwijl Jos v. d. voor de eerste maal zijn intrede do in het eerste team. Hierdoor zal captain Nico Heemskerk na lange reeks van jaren voör het eer zijn plaats in het eerste niet meer ii nemen. De totale xntslag was als volgt: 1. Jos v. d. Meer 8 pnt.; 2. Wil v. Zwet 7 pnt.; 3. Jan v. d. Zwet 4pnt 4. Nico Heemskerk 3 pnt.; 5. Ton Hoi genlboom 3 punten. KATWIJK All GEN RIJN JUBILé VAN POSTBESTELLER N. OUWERSLOOT Op 4 October a.s. zal het 25 jaar zijn, dat de heer N. Ouwersloot als postbesteller bij het kantoor Katwijk a. d. Rijn werkzaam is. Het ligt dus voor de hand, dat de heer Ouwersloot bij alle Katwijk-Rijnders, groot en klein, goed bekend is. Niet alleen omdat een postbesteller om zijn func tie steeds gaarne een welkome per soon is, doch ook om de bereidwillig heid, vriendelijkheid en de wijze waarop de heer Ouwersloot iedereen te woord staat is de jubilaris een ge ziene persoonlijkheid. De heer Ouwer sloot heeft Katwijk a. d. Rijn in zijn 25 dienstjaren zien uitgroeien tot het vierdubbele. Aanvankelijk was het rayon betrekkelijk klein, doch in de loop der jaren is dit wel buitenge woon uitgegroeid. Valkenburg, vroe ger meer zelfstandig, ressorteert wat de bestelling betreft onder Katwijk ad. Rijn. Noordw.weg en Zeeweg, aanvankelijk zo goed als onbewoond, zijn thans volgebouwd. Valkenb.weg en Wassenaarseweg idem. Een nieuwe wijk „Het Tranendal" met zijn 130 woningen en niet te vergeten het „Molenblok" met 260 woningen. Bo vendien ressorteert het militaire vliegveld onder Katwijk a. d. Rijn. Dit alles heeft de heer Ouwersloot in zijn 25 dienstjaren zo zien uitgroeien. Natuurlijk werd ook het kantoor van groter omvang; aanvankelijk 1, thans 4 bestellers en hiermee werd ook de vestiging van een nieuw kantoor noodzakelijk. De jubilaris, die ook behoorde onder degenen die zich in het z.g. kantoor bijzonder behelpen moesten, voelt zich thans by zijn ju- bilé in het nieuwe kantoor beter op z'n plaats. Wij wensen de heer Ouwer sloot, die nog zeer vitaal en levens lustig is, nog vele jaren in zijn mooie werkkring met welke wens onge twijfeld alle inwoners van Katwijk a. d. Rijn en ook zijn chefs zullen in stemmen. Medische dienst Voor wat be treft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. Hueting en E. van der Laan te Rynsburg, wordt de Zon dagse dienst waargenomen door dok ter H. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst Voor zover het de patiënten betreft van de huisartsen Visser, Slagmolen, Lodder, Borlefs en Hagen wordt waargenomen door J. Cleveringa, Zeeweg 11, Katwijk Zee., hillegom Geslotenverklaring Meerstraat Burgemeester en wethouders Hillegom maken bekend, dat zij b hun besluit van 12 September 195 •hebben bepaald, dat vanaf 19 Septera ber 1955 en zolang daarna als nood zakelijk zal zijn in verband met reconstructie van de Meerstraat, hi gedeelte van de Meerstraat, gelege tussen de Ringvaart van de Haarlem mermeer en de Prinses Marijkestraa gesloten zal zijn voor het verkeer me alle voertuigen, rij- en trekdieren e vee in beide richtingen Naar aanleiding van bovenstaan bericht omtrent afsluiting van Meerstraat voor alle verkeer geduren de de werkzaamheden aan het weg dek aldaar maken B. en W. nader be kend, dat aan voetgangers en wiel rijders op eigen risico doorgang za worden vehleend, voorzover de werk zaamheden zulks toelaten. Het zal onvermijdelijk zijn. somstijds de wielrijders over kort afstand met hun rijwiel aan de ham zullen moeten lopen Motorrijtuigen en (motor-)bakfiet sen, die regelmatig percelen of lan derijen, aan de Meerstraat gelegei moeten bezoeken, kunnen aan het po litiebureau te Hillegom een doorlaat- bewijs verkrijgen, hetwelk hen, vooi zover de werkzaamheden zulks toe laten, ontheffing verleent van verbod tot berijden van de Meerstr noor&wijk Unifcrmfonds „Excelsior". Katholieke Fanfarecorps is al enigs tijd bezig met het inzamelen van gel den om het korps van uniformen kunnen voorzien. Men hoopt dat alle ingezetenen van Noordwijk dit loffelijk streven prijs zullen stellen en dit fonds ten volle zullen steunen. Als bijzondere attractie is nu voor a.s. Donderdag avond een monster jas wedstrijd geor- ganiseert, waarvan de baten aan ge noemd fonds zullen komen. Handbal. Het programma voor morgen is; 2 uur MSV IWilhelmus I (heren); 12 uur NIO I—MSV (dames); 12 uur NIO A—MSV j voor beide elftallen vertrek per tram van half elf. 12.30 uur MMO I—MSV II, vertrek met de tram van hatf twaalf. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. de Beer. Duinrandapotheek is geopend 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 12