De Kleppende Langdurige bespreking over subsidie voor voetballende jeugd en voorzieningen scholen Arie Kerkvliet (86) overleden DINSDAG 13 SEPTEMBER 1955 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 GEMEENTERAAD ALKEMADE Begroting 1956 baart zorgen Maandagavond kwam de raad van Alkemade in openbare vergadering bijeen. Burgmeester E. J. M. Kolf schoten mocht een voltallige raad begroeten en blij richtte hij een bij zonder woord van welkom tot het van een ongeluk herstelde raadslid, de heer W. J. Versteege. Van de door G.S. goedgekeurde raadsbesluiten noemen wij o.a. goed keuring tot onderhandse gunning aan Gebr. Akerboom te Rijp wetering van 10 woningen te Nieuwe Wetering en 46 woningen te Roelofarendsveen. Een.viertal verzoeken om een tege moetkoming uit de gemeentekas, in gevolge art. 13 L.O. wet 1920 werd overeenkomstig voorstel B. en W. aanvaard. Aan de Centrale van Ka tholieke Militaire tehuizen en aan de Ned. militaire bond „Pro Rege" werd een subsidie van 75.verleend, ter- wijl een verzoek van Stichting Mili taire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront werd afgewezen. Zwemmen in Rijpwetering Het verzoek van een commissie uit Rijpwetering om een bedrag groot ƒ436:beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een hekwerk ten einde een betere zwemgelegenheid te maken aan de Koppoel werd afge wezen omdat dit een onvoldoende zwemgelegenheid is met gebrek aan behoorlijk toezicht en zij zelfs in strijd geacht mag worden met de be palingen van de algemene politie verordening. De heer van Scheppin gen zegt hierop de bezwaren te res pecteren. Hij spreekt echter de wens uit, dat er toch voor een komend jaar de weg gevonden zal worden om tot een redelijke oplossing voor 'n behoorlijke zwemgelegenheid te ko men. Andere sprekers sluiten zich hierbij aan. De voorz. zegt toe, dat als men kans ziet met een volkomen realiseerbaar voorstel te komen, dit zeer zeker de steun en sympathie van het gemeentebestuur zal verkrijgen. N.a.v. het verzoek om subsidie van 30 procent in de exploitatiekosten voor de opgerichte Don Bosco Le vensschool te Roelofarendsveen, werd door de heer Rietbroek opge merkt, dat deze school zich niet zal ontwikkelen binnen een bepaalde pa rochie, maar toegankelijk zal worden voor alle parochies binnen de ge meente. Voor een nader onderzoek werden nu de stukken naar B. en W. terug verwezen, opdat deze de eerst volgende vergadering een prae- advies kunnen uitbrengen. Voetballende jeugd. Op de aanvraag van de R.K. Voet balver. Wet. Boys een^ subsidie te verstrekken van 5.a 6.per voetballende jongen te .mogen ont vangen, werd door B. en W. afwij zend geadviseerd. Het college stelde zich op het standpunt alleen bij uit zondering en in incidentele geval len een bijdrage te kunnen verlenen, wanneer 't betreft de verzorging en aankleding van sportterreinen. De heer Kerkvliet kon zich hiermede niet geheel verenigen. Het is zo een voudig aldus spr. dergelijke aanvra gen naar het particulier initiatief te verwijzen, maar de sport is van be lang voor het welzijn van de jeugd en als een vereniging alles in het werk stelt, om ook aan een minder gunstige financiële positie het hoofd te bieden, mag men niet alleen naar de particuliere steun verwijzen. Er ligt dan tevens een taak voor het ge meentebestuur. De voorz. antwoordde hierop, dat het gemeentebestuur een open oog heeft voor de belangen van de sport. Dit moge blijken uit de plannen tot bouw van een gymzaal, alsmede het geprojecteerde sportterrein in de uitbreidingsplannen der gemeente, waarover de voorzitter spoedig met meer gedetailleerde voorstellen ter tafel hoopt te komen. Ten aanzien van de subsidiëring bestaan echter grenzen. Geeft men de ene sportver eniging subsidie dan stelt men de overige sportverenigingen ten achter. Het gemeentebestuur heeft in deze gemeend niet hoger te moeten sprin gen dan zijn polsstok lang is. De heer Kerkvliet stelt hierna voor om de subsidie-aanvragen ten aanzien van de sport te bespreken bij de begrotingsbehandeling, opdat de fractie zich hierover eerst in haar vergadering kan beraden. De voorz. kan zich met deze gedachtengang verenigen, waarna het voorstel van B. en W. tot afwijzing der subsidie aanvaard werd. Schoolkwestie Door het bestuur der R.K. Bijzon dere Lagere School St. Gerardus te Oude Wetering waren gelden uit de gemeentekas gevraagd voor aan schaffing van schoolmeubelen en leermiddelen, alsmede vernieuwing van 3 kachels, dakgoten en het bou wen van een nieuwe schoorsteen. Ten aanzien van deze aanvraag merkte de heer Rietbroek op reeds meermalen in de prae-adviezen van B. en W. betreffende dergelijke aan vragen gelezen te hebben, dat onder houd niet ten laste van de gemeente komt, maar alleen het herstel van ongemakken en gebreken. Dit kan juist aanleiding geven tot verwaar lozing, waardoor de gemeente uitein delijk voor grote uitgaven komt. Op zijn vraag of hierop geen sancties mogelijk waren, antwoordde de voor zitter deze niet te kunnen toepassen, aangezien de wetgever de verwach ting koestert, dat zij, die deze scho len in beheer hebben, voor een juist beheer zullen zorg dragen. De heer v. d. Velden noemt de opmerking, dat het onderhoud van deze school te wensen overlaat in strijd met het prae-advies, dat de reeds 25 jaar oude kachels in zeer bruikbare staat acht. Tenslotte werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. gevraagd medewerking te verlenen voor aan schaf van nieuwe provinciekaarten, 2 stoelen in spreekkamer, 3 stoeien voor de leslokalen, alsmede vernieu wing van de schoorsteen. Afgewezen werd de aanvraag tot aanschaffing 3 klassen-bureaux en 3 nieuwe ka chels alsmede de vernieuwing van de dakgoten. Aan het R.K. schoolbestuur te Rijpwetering werd i.v.m. het feit, dat uitbreiding van de school met 2 lo kalen nog niet heeft kunnen plaats hebben, medewerking verleend voor het huren en inrichten van een nood- lokaal in de zaal van café Daleman. De wijziging leger-verordening in verband met de in werking getreden nieuwe jachtwet per 15 Juni 1955 werden overeenkomstig voorstel vastgesteld. De per 28 Oct. 1954 aan het R.K. Armbestuur van de parochie Maria Presentatie verstrekte geld lening groot 75.000,werd inge volge diens gemotiveerde aanvrage met 12.500.verhoogd tot 87.500. Besloten werd voorts de overeen komst gesloten met de Fraude-Risico- Onderlinge van Gemeentewerken te continueren. Als uitvloeisel van de Brandweerwet werd overgegaan tot vaststelling van een verordening be treffende de organisatie en beheer van de gemeentelijk brandweer. Aan J. Verhaar te Kaag werd een per ceel tuinland, en aan J. M. Weststeijn een perceel weiland in de Googer- jxjlder, wederom voor de tijd van 1 jaar verhuurd. Aan C. J. Verhoog werd wederom een perceel grond in gebruik gegeven als toegang voor het pontveer te Kaag. In de commissie openbare werken werden benoemd P. v. d. Velden, W. J. C. Versteegen en J. A. v. d. Geest. In de commissie Woonruimtewet C. G. vani Emmerik, C. J. de Jong, J. Th. Juffermans, P. v. d. Velden en J. S. Pennings. In de commissie strafverordeningen L. J. Kerkvliet, W. J. C. Versteegen en P. v. d. Velden. Wegens periodieke aftreding lid commissie onderzoek rekening en begroting zag de heer N. A. J. Rietbroek zich vervangen door de heer J. P. Hoogenboom. In de commissie toezicht op de zwem inrichting zagen de heren A. v. d. Bijl, N. A. Rietbroek en C. J. de Jong zich herkozen. Rekeningen 1954 Vervolgens was aan de orde aan bieding gemeenterekening 1954. De cijfers hiervoor waren Gewone Dienst: uitgaven 1.1-11.71(6,84, ontvangsten 1.090.853,31 met als nadelig saldo 11.861,53. Dit behoeft aldus voorz. geen zorg te baren, want als alle nog te ontvangen baten binnerf zijn, zal er een voordelig saldo zijn. De kapitaal- dienst gaf met de uitgaven ad ƒ5.446.908,70 en ink. ad ƒ5.151.607,38 een nadelig slot van ƒ205.301,32. Rekening Woningbedrijf: gewone dienst: lasten 156.179,06, baten 153.442,3>1 met als nadelig saldo 2.786,75. De kapitalendienst sloot aan ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 89.785,14. Rekening Grondbedrijf 1954 gewone dienst: lasten 3.556,76 en baten 3.477,59, aldus een nadelig saldo ad 79.17. De kapitalendienst sloot aan ontvangsten en uitgaven met een bedrag van ad 17.089,77. Begroting 1956 Ten aanzien van de aanbieding ge meentebegroting 1956 merkte voorz., op, dat het tijdig gereedkomen hier van te danken is aan het voortreffe lijk werk van het ambtenarencorps. Met de post aan onvoorziene uitgaven ad 13.329,34 sloot deze met aan in komen en uitgaven van in totaal 1.313.768, 91. Het uiteindelijk resul taat, vooral met de grootse plannen welke in voorbereiding zijn, waarbij vooral de ruilverkaveling financiële offers van de gemeente zal vragen, moet aldus voorz. wel met enige I zorg tegemoet gezien worden. De kapitaaldienst geeft aan uitgaven 6.176.53(3,84 aan inkomsten 5.406.318,83 en als nadelig slot 770.220,01. j Begroting woningbedrijf 1956 Gew. dienst: aan lasten 202.255,89 aan -baten 203.270,14 en als voor delig saldo 1.014,25. De kapitaal- dienst sluit aan ontvangsten en uit- giaven met 84.103,07. Begroting grondbedrijf. Gewone dienst sluit aan lasten en boten met ƒ11.091.92, en de kapitaal- dienst met aan ontvangsten en uitga ven ƒ6.375.37. Bij de rondvraag sprak de heer v. d. Bijl zijn vreugde uit over het feit deze avond zo vele jongeren zo wel dames als heren bij deze ver gadering aanwezig te mogen zien. Hij hoopte dat hieruit sprak een in deze kring groeiende belangstel ling voor het werk der raad. De heer C. de Jong vroeg aandacht voor de straatverlichting te Roelof arendsveen, wellke wel veel geld gekost had maar steeds minder licht begiint te geven. De voorz. zeide, dat de levensduur van deze lampen reeds lang was overschreden. Nieuwe lam pen zijn reeds besteld en zullen nog voor de donkere wintermanden zijn aangebracht. Voorts wees de heer De Jong op de betonwoningen te Oude- Wetering, welke vele gebreken ver tonen. De voorz. antwoordt, dat door de aannemer bepaalde garanties zijn gegeven en verbeteringen thans wor den aangebracht. De heer Rietbroek vraagt of men thans wel de overtui ging heeft, dat deze voorzieningen voldoende zullen zijn. Voorts dat deze reparaties de bewoners veel Overlast aandoen, en deze op extra werk en onkosten brengen met het wederom moeten schoonmaken van deze woningen. Tenslotte informeerde de heer v. d. Geest naar de mogelijkheid om de plannen tot verbetering bij de over name van de weg LeidenNieuwe Wetering in de raad te doen bespre ken, hetgeen werd toegezegd. BOSKOOP ONKRUIDBE STRIJDING IN NIEUWE BANEN Door de uitvinding van enkele Bos- koopse kwekers zal de onkruidbestrij- ding, welke tot nu toe steeds een nachtmerrie voor de kwekers was, vooral in natte zomers, in het vervolg sneller en daardoor goedkoper kun nen geschieden. De Boskoopse grond, welke zich uitstekend leent voor de bekende cultures, doet echter ook het onkruid welig tieren. Om dit te ver wijderen was steeds schoffelen of rapen een gebiedende eis. Het be spuiten van het „vuil4' was niet mo- Pionier van vak- en standorganisatie Zondag is in het Sint Josephpen- sion te Alphen aan den Rijn, in de leeftijd van 86 jaren, overleden de heer A. Kerkvliet. In het Sint Josephpension bracht de heer Kerkvliet het laatste tiental van zijn levensjaren in welverdien de rust door, na een lang, actief en arbeidzaam leven. Actief en arbeidzaam in maat schappelijke zin; hij werkte in de scheepsbouwindustrie. Maar actief en arbeidzaam ook op het terrein van de katholieke vak- en standsor ganisaties. Uiteraard gold zijn grootste inte resse de R.K. Metaalbewerkersbond „,St. Eloy", waarvan de Alphense afdeling op 1 Juli 1916 mede door zijn pionierswerk is opgericht. Maar hij toonde hiernaast ook grote belangstelling voor het paro chiële organisatie- en verenigings leven in de ruimste zin. Voor alle mogelyke goede werken deed men op de heer Arie Kerkvliet, die de meeste jaren van zijn leven door bracht in een woning in de Kerk straat, nimmer tevergeefs een be roep. Collectes, verspreiding van propaganda-materiaal, huisbezoeken, ledenwerving etc. vulden de vrije tijd van een actief leven, dat de heer Kerkvliet ten voorbeeld van velen in de parochie steeds heeft gereali seerd. De Zaterdagmiddagen offerde hij wekelijks op ten behoeve van de leden van de Volksbond, die zijn hulp, advies en aanwijzingen nodig hadden. Het was ten huize van Arie Kerkvliet altijd een nooit falend trefpunt van organisatiemensen. Ook de katholieke politiek onder vond de volle dienstbaarheid van de ze arbeidzame, eenvoudige en voor een ieder behulpzame man uit het arbeidersmilieu. Menselijke hulde hiervoor wilde hij nimmer aanvaar den- De gelegenheden trachtte hij gelijk aangezien dan ook de planten werden geraakt. Reeds meerdere ma len is getracht een oplossing te vin dien doch tot nu toe zondier resultaat. Maar nu is het uiteindelijk aan een tweetal kwekers gelukt een apparaat te doen maken waarmede zeer goede resultaten zyn bereikt. Zoals met elke uitvinding moeten nog enkele kinder ziekten worden doorgemaakt, maar men is er van overtuigd, dat de on- kruidibestrijding thans in nieuwe ba nen zal worden geleid. Dit is ook de mening van de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst. De werkwijze is ge baseerd op het hak-frees idee. Vóór het freeslichaam bevindt zich een mes dat het onkruid onder de opper vlakte van de grond afsnijdt waarna dit door het draaiende freeslidhaam stuk geslagen en grondvrij gemaakt wordt. Een loopwiel dat zich vooraan het apparaat bevint. zorgt voor de aan drijving. Het geheel is afgeschermd door een kap zodat overhangende takken niet beschadigd kunnen worden. Het freesje is instelbaar op verschillen de werkbreedten zodat men het op smalle en brede regels kan gebrui ken. Bovendien is het gewicht laag en heeft men weinig kracht nodig om het geheel voort te bewegen. Tijdens de gehouden proeven is duidelijk ge bleken, dat het schoffelen inderdaad sneller gaat dan op de oude manier en dat by natte grond' het tijdrovende rapen niet meer nodig is. De tijd welke daarmede wordt uitgespaard kan men dan voor andere werkzaam heden besteden. Alleen zal het nodig •zijn dat men de plantwijze wijzigt, Inplaats van in verband zal men in vierkant moeten poten, zodat men zowel in de lengte als in de breedte zal kunnen schoffelen. Teneinde het nieuwe apparaat meer bekend te ge ven zal op de komende Proeftuin- dag, op 15 September a.s. een demon stratie worden gegeven waarbij de mogelijkheden door de kwekers en andere belangstellenden zullen kun nen worden beoordeeld. Op het door de Bond van Handel en Industrie in de provincie Fries land georganiseerde standwerkers - concours behaalde de Boskoper W. v. d. Vliet een eerste en een ere prijs. Bij de prijsuitreiking prees de voorzitter van genoemde bond de be spraaktheid van de winnaar die on danks zijn moeilijk verkoopbaar ar tikel (geneeskrachtige kruiden-ex tracten) toch beslag op de eerste prijs wist te leggen. Zo keerde de heer v. d. Vliet met een zilveren be ker met inscriptie en een grote ta bakspot van Delft blauw met kope ren deksel huiswaarts. Rijwiel contra paal. Toen mevr. Blaazer na gisteren in bet dorp enkele boodschappen te hebben gedaan, per rijwiel weer op de weg was naar haar woning aan de Goudse Rijweg, reed zij op de Biezenweg tegen een aldaar staanae paal, doordat zij haar haar aandacht elders op bepaalde. In verband met de slechte toestand van de Biezenweg is van gemeente wege een paal in de weg gezet met een verbodbord teneinde het zware verkeer te beletten d'e weg nog ver der stuk te rijden. Op het laatste mo ment trachtte zij de paal nog te ont wijken. Dit lukte haar evenwel niet. Het gevolg was dat zij kwam te val len, waardoor zij inwendig letsel aan de rug bekwam. Het rijwiel werd zo danig gehavend, dat reparatie niet meer mogelijk was. Besloten werd toen maar een nieuwe aan te schaf fen. HfiZESSWOt'SE [H.R.] Ouderavond. Zondag werd er in het „St. Joris"Hparochehuis in het Zwaantje een ouderavond gehouden. Om 8 uiur werd de avond door de pastoor geopend en zong het perso neel der beide scholen het 4-steiamige „Hertog Jan van Brabant" naar een bewerking van J. Schouten. Nadat een der onderwijzers het komisoh- tragisdh gedicht: „Een hond met grote oren" gedeclameerd had, sprak pater Aarnink S. J. over de samen werking tussen ouders en priesters en onderwijzers. Op bevattelijke en gezellige manier wees hij erop, dat de ouders de voornaamste opvoeders zijn, die daarbij geholpen worden door de priesters en de onderwijzers. Zijn toespraak was doorspekt met zeer goede voorbeelden. Na het vertrek van de pater sprak de pastoor nog even. De avond werd besloten met een korte herdenking van kardinaal De Jong. DE KWAKEL GEINBURGIA—KDO 0—0 Het is KDO niet gelukt de volle buit binnen te halen in de eerste competitie-wedstrijd tegen Geinburgia KDO trad aan met'3 invallers, maar desondanks werd er van meet af af flink aangepakt en in een zeer hoog tempo gespeeld. De aanvallen gingen snel op en neer, de voorwaarts en van KDO waren iets gevaarlijker, maar ook zij wisten het juiste schot niet te vinden. De Geinburgia-keeper wist een goed schot van Sitvast nog net tot corner te verwerken, maar uit deze goed genomen hoekschop kwam ook niets tot stand, zodat de rust met een blanco lei 00 inging. Na de thee hetzelfde spelbeeld met KDO het eerste kwartier in de aan val. Er volgden nu achter elkaar wel enige schoten op het doel der thuis club, maar deze werden een gemak kelijk prooi van de keeper van Gein burgia. Doch ook de Geinburgia-voor- waartsen lieten zich niet onbetuigd. Zij hielden het spel echter iets te kort, om de goed sluitende verdediging van boekten zij bijna succes, doordat Schelling op ietwat slordige manier terug speelde, gelukkig kon keeper De Jong, met een uiterste krachtsin spanning een doelpunt voorkomen. Toen de goed leidende scheidsrechter voor de laatste maal floot, hadden beide partijen wel waar zij recht op hadden, en eindigde dezs wedstrijd met een blanke 0>0-stand. De reserve's speelde op eigen ter rein tegen B.D.K. II, reeds met de rust hadden zij een veilige voorsprong van 20 door doelpunten van Van Leeuwen. Ook in de tweede helft was het KDO die de doelpunten scoorde, eenmaal door Vlasman, en eenmaal door Verlaan. BDK wist echter toch nog de eer te redden, zodat de reser ve's met een 41 overwinning de eer ste competitie-wedstrijd wisten te beëindigen. De junioren moesten in Amsterdam een gevoelige 90 neder laag incasseren tegen de Udos-junio- ren. R.K. Turnver. D.W.S. Wegens het nog niet beschikbaar zijn van het gymnastieklokaal, zal de oefen avond, zowel voor d'e meisjes als wel voor de gehuwde dames, heden, Dinsdag avond geen doorgang vinden. Of de eerstvolgende oefenavond volgende week Dinsdag zal plaats vinden is nog een vraag, dit zal echter nog wor den bekend gemaakt. R.K. Damclub „Kunst en Genoe gen". De tientallen van K. en G. I en II die de competitie 1955—1956 zullen spelen, zien er als volgt uit: le Tiental: 1. A. Luthart; 2. H. Vermeij3. J. van Zaal; 4. Jac. van Doorn 5. Jac. de Kuyer; 6. C. Spring in 't Veld; 1. P. Spring in 't Veld; 8. 2e Tiental: 1. Jac. Rekelhof; 2. P. Bartels; 3. Th. Maas; 4. Jan Plas- meijer; 5. Frans de Jong; 6. Jo van Egimond: 7. L Koeleman; 8. L. Caste- lijn; 9. H. Wahle; 10. Jo Plasmeijer. LEIDERDORP Eerste lustrum A.F.C. Daguerre. In de algemene ledenvergadering van de Amateur Fotografenclub Daguerre, gisteravond gehouden in het clublo kaal Bruggestraat 1, herdacht de voorzitter, de heer v. d. Sterre, het eerste lustrum van de vereniging. Met de oprichting begonnen met vijf leden was de vereniging uitgegroeid tot een gezonde vereniging met 24 werkende leden. In vlot tempo werd vervolgens de agenda afgewerkt. Met meerderheid van stemmen werden de aftredende bestuursleden herkozen terwijl de penningmeester werd ge dechargeerd. Besloten werd o.a. de beginners onderricht en practische kennis bij te brengen. Dit zal ge schieden door enkele geroutineerde leden die zich daarvoor belangloos beschikbaar stelden. Voor het komen de seizoen zullen enige onderlinge fotowedstrijden met bepaald onder werp worden vastgesteld zomede een wedstrijd voor het maken van kleu rendia's. De appax*atuur der vereni ging zal worden uitgebreid door de aanschaffing van spotlights. Na afloop der vergadering ver toonde de voorzitter een aantal door hem vervaardigde kleurendia's waar onder van zeer hoog gehalte en uit zonderlijk goed getroffen. LEIDERDORP Kinderspelen bij Doesbrug. Za terdagmiddag was het feest in de Doeslaan. Om twee uur werd begon nen met blokjes rapen voor jongens van 4 en 5 jaar. De uitslag was: 1. Wim van Tonge ren; 2. Jantje Bosman; 3. Bram de Zwart; 4. Peter Schalkers. Vlaggetjes steken meisjes 4 en 5 jaar: 1. Carla Kossen; 2. Cobbie van Es 3. Lenie v. d. Wal; 4. Vera Hogevorst. Balgooien jongens 6 en 7 jaar: 1. Piet Oosterom; 2. Nic. de Jong; 3. Tonny v. Leeuwen; 4. Wim van Alphen. Was ophangen: 1. Janny Vollaard; 2. Mar ja Vonk; 3. Gerrie v. Meteren; 4. Sonja Kossen. Tonnetje rijden 1. Bou v. Meteren: 2. Wout de Hollander; 3. Cees Ver- vark; 4. Jac. v. d. Berg. Knikkeren meisjes 8 en 9 jaar: 1. Ada Habraken; 2. Janna Baars; 3. Marga Bosman; 4. Lenie Klaauw. Sjoelen jongens 10 en 11 jaar: 1. Wim Spek; 2. Dirk de Haas; 3. Reimmeld Glasbergen; 4. Elie Vonk. Meisjes. 10 en 11 jaar: 1. Jen- neke Rassers 2. E'llie v. Leeuwen; 3. Greetje Meerburg; 4. Ria Habraken. Aardappelrace voor jongens en meis jes van 12 tot en met 15 jaar: 1. Kijm Kasteel; 2. Corrie Hogenes; 3. Freddie Voorma; 4. Jaap Wolk. Na de spelen werden de kinderen getracteerd op limonade, ijs en snoep. Ook de aller kleinsten werden niet vergeten. De prijzen bestonden uit speelgoed. Om half acht begon het f°csc voor de ouderen waaraan met grote hilariteit werd deelgenomen. Voor die hoepel race stonden 20 paren aangetreden. Winnaars werden de heer A. Roda en echtgenote, 2. de heer L. Wassenaar en echtgenote; 3. mevr. v. Tol en de heer A. v. Meteren. Voor het ring- rijden op de fiets hadden niet minder dan 40 deelnemers ingeschreven:. No. 1 was J. Rietvaeld; 2. W. Habraken; 3. A. Roda. De accordeonband van de heer J. de Vogel zorgde voor een muzikale opluistering, terwijl daar tussen door het rad van avontuur menigeen een prijsje bezorgde. Om elf uur sloot de voorzitter, de heer W. de Jong, de feestelijkheden met •een dankwoord tot allen die hadden meegewerkt cm deze dag te doen LANGERAAR Begin van brand Maandagmid dag ontstond een begin van brand in de stal van de landbouwer B. Droogh. Op onverklaarbare wijze was stro in brand geraakt en geheel de stal raak te in een dikke rook. Toen de rook naar buiten drong werd dit door de buren opgemerkt en alarm gemaakt. Spoedig was de brandweer ter plaat se en in korte tijd had men met drie of vier stralen alle vuur geblust. Naar we vernemen bleef de schade be perkt tot enkele kapotte ruitjes, en verder bleef er een stal met veel wa ter doch groter onheil was voorko men. OUDE-WETERSMG Schaak- en Damclub „Kijk uit" Maandag 12 Sept. zijn de clubavon den van „Kijk Uit" weer begonnen in hotel „Meerzicht". In een korte huis houdelijke vergadering, werd in het bestuur gekozen de heer H. van Bor stelen. De penningmeester bracht verslag van zijn beheer uit en meldde dat er een batig saldo is van ƒ48.51, zodat er met nieuwe kracht verder gegaan Ikan worden. Er meldden zich vier nieuwe leden aan. A.s. Woensdag is de eerste uitwedstrijd tegen Ter Aar voor de LDDB. R0EL0FAREMGSVEEN WIENS KARRETJE IS DAT??? Aan het bureau van politie te R.A.veen zijn reeds geruime tijd 3 rijwielen, t.w. een dames en 2 heren rijwielen als gevonden gedeponeerd. Een ieder die zijn of haar rijwiel mist, kan zich met de politie te R.A. veen hieromtrent in verbinding stel len. Nogmaals wordt in herinnering gebraoht, dat het strafbaar is, indien men zijn rijwiel na zonsondergang tot zonsopkomst onbeheerd langs de weg laat staan. Een en ander ter voorkoming van diefstal. TER AAR De Brasem Zaterdagmiddag or ganiseerde de hengelsportver. „De Brasem" voor haar leden een wed strijd. De wedstrijd werd gehouden in het Aarkanaal. De deelname was evenals de vangst niet best. De 22 hengelaars die de sim uitwierpen vingen te samen 16 vissen. De uitslag was: le pr. Jac. Rietveld 6 stuks; 2. J. Poppeliers 1 st.; 3. W. Rietveld 3 st.; 4. G. Vos 2 st.; 5. T. Baas 1 st.; 6. M. Rietveld 1 st.; 7. J. v. d. Starren 1 st. en 8. R. Rozeboom 1 st. De prij zen bestonden uit vissport- en huis houdelijke artikelen. Na afloop wer den deze in café 't Centrum te Aar- dam uitgereikt door de heer J. v. d. Starren 2e voorz. van de vereniging. (38) steevast te ontvluchten al gelukte het hem niet altijd zich aan de hem toekomende lof en dank te onttrek ken. Bij het zilveren jubileum van de metaalbewerkersbond Sint Eloy, zijn afdeling, kwamen bestuurders van de bond en de afdeling en van verscheidene andere vakbondsafde lingen woorden tekort om Arie Kerkvliet te schetsen als de steun pilaar van het vakbondsleven in de Sint Bonifaciusparochie. Sedert enkele decennia is zijn plaats vaak bezet als financier door anderen, door jongeren, inge nomen en trok Kerkvliet zich lang zaam terug uit het actieve vereni gingsleven. Nu is hij voor altijd uit dit leven heengegaan. Maar de dankbare her innering aan zijn verdiensten zal in vakbondskringen immer blijven voortleven.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6