Zaak .Joodse pleegkinderen' komt 22 Sept. voor rechtbank A'dam De zeilkampioenschappen op de Westeinderplassen beslist MAANDAG 12 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Vier oude en vijf nieuwe titelhouders Het tweede weekend, dat gewijd werd aan de zeilkampioenschappen op de Westeinderplassen bij Kudelstaart en Aalsmeer, was al even gunstig voor de zeilers als dat van vorige week. Er stond een stevige bries over de West einder, die de golven aardig omhoog stuwde, zodat de witte kuiven hier en daar zichtbaar werden en er was zelfs nog volop zon, zodat de kampioenswed strijden op voortreffelijke wijze besloten konden worden. Vier kampioenen van het vorig jaar slaagden er in hun titel te prolongeren nl. Jac. Kraan, J. Alberda, W. Kost en A. W. Reyers en vijf nieuwe titelhou ders dienden zich aan, nl. W. Meteler- kamp Cappenberg, L. R. Koopmans, Jac. F, Stap, P. H. Freeh en A. W. Endstra. Er viel bij de aanvang der wedstrijden op Zaterdagmiddag in verschillende klassen nog niets omtrent de uitslag te zeggen. In de Valkenklasse b.v. was de strijd nog volkomen open met vier zeer ernstige candidaten en verder nog en kele kanshebbers. N. Both Jr.. die Za terdagmiddag de vierde plaats bezette, klom na de vierde wedstrijd, welke door hem werden gewonnen, tot de tweede, maar zag zich daarna nog weer gepas seerd door E. J. Hoppe, die de Zondag ochtendwedstrijden won. In deze wed strijd werd Metelerkamp Cappenberg evenwel door pech achtervolgd, zodat hij de strijd moest opgeven. Des middags slaagde hij er evenwel in de derde plaats te veroveren achter Breuning en Van Tienhoven en tenslotte zonder een en kele overwinning beslag te leggen op de titel met 4176 pnt., 2. N. Both Jr. 4130; 3. E. J. Hoppe 3841; 4. Breuning 3829. Strijd te over was er ook in de Olym- piajollenklasse, waar Jac. F. Stap, tot Zaterdagmiddag eigenlijk niet eens meer onder de kanshebbers gerangschikt, dit weekend bijzonder goed van zich deed spreken. Zaterdagmiddag werd hij twee de en Zondag zelfs tweemaal eerste, zo dat hij tenslotte de titel won met 3543 pnt.,; 2. B. W. Willems 3339 pnt.; 3. H. Lesage 3288 pnt. In de Vrijheidsklasse was P. H. Frech tenslotte de gelukkige. Nadat hij aan het einde van het eerste weekend de derde plaats had bezet, werkte hij zich nu door twee overwinningen uitstekend op en hij legde beslag op de kampioens titel met 3798 pnt.. terwijl L. Amons en Stenhuis de tweede plaats deelden met 3293 punten. Veel strijd was er voorts in de 16 M2 Streepklase met nog enkele kansheb bers tot in de laatste wedstrijd. A. W. Endstra won tenslotte de titel met 4623 punten tegen J. Bol 4196. Een nieuwe kampioen diende zich voorts aan in de Finnjollenklasse, waar voor vorig jaar nog geen kampioenschap was ingesteld. Op verdiende wijze legde de promotor van deze klasse, L. R. Koopmans, voor het eerste jaar beslag op de titel, ondanks hij vorige week nogal door pech achtervolgd werd. Hij behaalde 3767 punten tegen W. Maarse, die vorige week de leiding had, 3418. In de Regenboogklasse heeft de sym pathieke zeiler J. Alberda zijn titel ge prolongeerd, maar niet dan na harde strijd vooral met Cor van Staveren. Maar ware C. A. Bakker niet zo door pech achtervolgd vorige week werd hij eenmaal uitgeschakeld door een ver keerde manoeuvre, gistermorgen doordat zijn grootzeil op de startlijn in stukken scheurde wij weten niet of deze steeds beter in vorm komende zeiler, niet voor een verrassing zou hebben gezorgd. Al berda won nu met 3773 pnt., 2. C. van taveren 3350, 3. G. A. Bakker 3182 ont. In de overige drie klassen viel de be slissing reeds na vijf wedstrijden. In de Sharpieklasse toonde zich Jac. Kraan wederom in prima vorm door Zondag morgen te winnen, terwijl zijn derde plaats op Zaterdag hem voldoende pun ten opleverde om de zesde wedstrijd overbodig te maken. Eindstand: Kraan 4543 pnt., 2. B. Kraan Jr. 3038 pnt. In de Pampusklasse was W. Kost na vijf wedstrijden kampioen met 3429 pnt. tegen J. v. d. Hoek 2174 en 3. H. J. de Ruyter met 2052 pnt. De Sassenheimer A. W. Reyers deed voor hen in de 12 Voetsjollenklasse niet onder en prolongeerde zijn vorig jaar behaalde titel met een totaal van 4094 punten, 2. G. de Vries Lentsch 2617 pnt. Van de Stndt Drakenkampioen Na een zeer spannende strijd met Si mon de Wit en Van der Berg heeft de Zaankanter Van de Stadt gisteren be slag gelegd op het Nederlands kampioen schap in de Drakenklasse. Van de Stadt raakte zijn voorsprong na de eerste drie wedstrijden kwijt toen hij Zaterdagmiddag in de vierde race der startboeien raakte en de strijd moest staken. Toen Zondagmorgen in de vijfde wed strijd Simon de Wit won en Van der Berg op de tweede plaats voor Van de Stadt over de streep ging, was de span ning ten top gestegen. De Wit en Van de Stadt hadden elk 3238 pnt tegen Van der Berg 3113. De andere drie deelnemers waren uitgeschakeld voor het kampioen- p en besloten in de zesde en laatste wedstrijd niet te starten, ook al omdat het vrij ruw weer was en zij geen risi- >'s wilden lopen. Na een scherpe strijd wist Van de Stadt tenslotte zijn twee concurrenten achter zich te laten, waardoor hij tevens het kampioenschap behaalde. Simon de Wit en Van der Berg gingen als tweede derde over de eindstreep met een mi ni verschil, maar een protest van Van der Berg tegen De Wit inzake de beruchte bakboord-stuurboordpositie werd toegekend, zodat De Wit werd uit gesloten en zijn tweede plaats in het eindklassement verspeelde. De uitslagen luiden: Zaterdag: 1. J. R. van den Berg; 2. de Wit; 3. S. F. M. Bakker; 4. C. Groot; 5. dr J. C. Blickman; E. G. van de Stadt uitgesloten wegens raken start- boei. Zondag: Eerste wedstrijd: 1. S. de Wit; 2. J. R. van den Berg; 3. E. G. van de Stadt; 4. S. F. M. Bakker; 5. dr J. R. Blickman; 6. C. Groot. Tweede wedstrijd 1. E. G. van de Stadt (tevens kampioen van Nederland); 2. J. R. van den Berg. S. de Wit werd uitgesloten na protest. WIELRENNEN frascati-professionals bij de sportcommissie De sportcommissie van de KNWU heeft de beroepsrenners Van Breenen, Haan, Nolten, Adri Voorting en De Groot opgeroepen om zich te verant woorden naar aanleiding van hun ver richtingen in het wereldkampioenschap op de weg 1955 op het circuit van Fras- cati. Ook na dit onderhoud blijft de com missie van mening, dat bedoelde renners over het algemeen zich niet die inspan ningen hebben getroost, welke van hen verwacht hadden mogen worden om het best mogelijke resultaat te bereiken. Aaangezien in dergelijke omstandighe den bewijsvoering niet of zeer moeilijk valt te leveren, kon niet tot enige straf oplegging worden overgegaan. De sport commissie van de Unie zal echter op grond van de ervaring, welke gedurende de laatste jaren met de beroepsrenners op de weg werd opgedaan, ernstig over wegen of het verantwoord is volgend jaar nog professionals naar de wereld kampioenschappen op de weg uit te zen den. SCHAKEN het tournooi te gothenburg De uitslagen vpn de zestiende ronde van het interzonale schaaktournooi luiden: SzaboUnzicker Y\Y.\ Donner Stahlberg Y~XA'> PetrosianFilip Y KeresFuderer i0; SpasskyGuimard y7—y7\ Geiler—Najdorf Y—y, Ilivit- skyPilnik YY BronsteinPanno 10; PachmanBisguier Y\A\ Rabar Medina 01. De uitslagen van de afgebroken par tijen luiden: 15e ronde: FilipDonner 10; Stahl bergSzabo 01. HANDBAL rkhvl De uitslagen van de gis teren gespeelde wedstrijden zijn: Dames: Hios a—RKHVL a 6—3; Quintus 2— RKHVL 2 5—4. Heren: Quintus 1 RKHVL 1 9—6; HVP a—RKHVL a 4—6. dtarrhee f bedorven maag „kater" TEGEN MAAG- EN DARMSTOORNISSEN NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND NieuwkoopGroot Ammers. Zondag begon de competitie van de G.V.B. weer te draaien. Op het Nieuwkoopterrein vond een ontmoe ting plaats tussen Nieuwkoop I en Groot Ammers I. Door het niet opko men van de scheidsrechter kon de wedstrijd pas een half uur na de oor spronkelijke aanvangstijd beginnen. Nieuwkoop toonde zich aanvankelijk zeer sterk en binnen 5 minuten had Nieuwkoop reeds een 20 voor sprong door doelpunten respectieve lijk van H. v. d. Laan en D. Valken burg. Deze voorsprong werd spoedig door een doelpunt van R. van Dam vergroot tot 30. Hierna werden bin nen 5 minuten 2 doelpunten door Groot Ammers gescoord, waardoor de mooie voorsprong tot 32 werd ver kleind. Voor het einde der eerste helft bracht J. Dreesman de stand nog op 42. Na de rust bleek spoedig dat Nieuw koop de verdiende overwinnaar zou gaan worden. Er ontstonden vele mooie kansen voor Nieuwkoop om te scoren, waaruit R. v. Dam tot twee maal toe doelpuntte en de stand op 62 bracht. Een prima begin voor Nieuwkoop in deze competitie. Nieuwkoop III moest in Bodegra ven genoegen nemen met een 72 nederlaag tegen Esto III. ZwerversGDS 01. Doordat wegens ziekte van één der spelers van GDS de voorhoede moest wor den gewijzigd ging er van deze linie niet zoveel kracht meer uit. Ondanks deze handicap was GDS de gasthe ren volkomen de baas, doch kon de ze meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. Na ongeveer acht mi nuten krijgt rechtsbuiten Vermeulen een goede schietkans, doch de bal suist juist voor het doel langs. GDS blijft in de aanval en eerst na twin tig minuten krijgt de GDS doelman Moerings het eerste schot te verwer ken, wat hem nog wat onzeker af gaat. Rust breekt aan met blanke stand. Na de hervatting is het weer GDS wat de klok slaat, doch voorlopig weet Zwervers onheilen te voorko men. Na een half uur weet Sterken- burg door te breken waarna hij kei hard op het doel schiet. De keeper, die in gebukte houding stond, richtte zich op om de bal te keren, doch de ze was vlugger en kwam prompt midden in zijn gezicht waardoor de keeper enkele ogenblikken groggie ging. De scheidsrechter onderbrak hiervoor even het spel waardoor een goede kans voor GDS verloren ging. Toch kreeg zij loon naar werken, want toen in de 37e minuut na een ingooi de bal bij Wognum kwam, zet te deze precies op maat de bal voor het doel, waar v. d. Meer gereed stond om met een hoofdknik de kee per geen schijn van kans te geven (0—1). Nic. BoysGroeneweg 42. In een goed gespeelde wedstrijd is het s gelukt een verjongde ploeg van Groeneweg een nederlaag toe te Jbrengen. Na ongeveer 10 minuten spelen beoordeelde keeper Bos een 'voorzet verkeerd en sloeg de bal in eigen doel. Niet ontmoedigd pakten de Boys de zaak iets beter aan en on geveer na 10 min spelen loste Leo Lebesque een hard schot, dat de vijandelijke keeper niet onder con trole kon krijgen. Via het hoofd van dezelfde schutter werd de stand ge lijk. Een minuut voor de rust bracht G. Spring in 't Veld de stand Op 21. Na 5 min. in de tweede helft wisten de gastheren met een onhoud baar schot de stand weer gelijk te maken (22). Hierna oefende Groe neweg een doorlopende druk :op het doel van de Boys uit en moest de achterhoede alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Hun opdrin gen werd ham echter nbodlottig. Toen bij een onverwachte uitval G. Spring dn 't Veld op snelle wijze doordrong, wist hij de uitlopende keeper op be heerste wijze te passeren (3—2). Groeneweg bleef echter aanvallen maar had in de verdediging der Boys een onoverkomenlijk struikelblok, dat juist Op het gunstigste moment wist iin te grijpen. Andermaal wis ten de Boys een doorbraak te force ren. Nu was het de snelle Jan van don Berg, die alleen voor de keeper kwam. Deze laatste hindernis wist hij op voortreffelijke wijze te nemen en op kalme- wijze de overwinning •veilig te stellen (42). Nic. Boys 2Donk 4 eindigde in een 21 overwinning voor de Boys. Zaterdagmiddag speelen de A-ju nioren tegen de A-junioren van NSV •uit Noorden en wisten met 62 te •zegevieren. NSVNieuwkoop 2 41. Nieuw koop won de toss en NSV mocht de competitie met de aftrap beginnen. Na een half uur wist Nieuwkoop uit een goed opgezette aanval de score te openen (01). NSV liet •zich niet ontmoedigen en nog geen 10 minuten later speelde A. v. Koert zich vrij en bekroonde zijn werk met een zuiver schot (11). NSV •bleef nu weer sterk in de aanval maar de schoten werden slecht afge- PAARDENSPORT courses te duindigt Een grote verrassing viel er gisteren op de courses te Duindigt in de drave rij om de Lancasterprijs. Daarin speel den Prinses Julia B (A. Haarselhorst Sr.) en P. Louis II (J. Heemskerk) een grote rol. Deze paarden wisten de eerste twee plaatsen te bezetten, hetgeen een koppel-uitkering van 149.80 opleverde. De uitslagen luiden: Lady Hesperusprijs: 1. Tarantella (W. Leeuwenkamp) (1.29.8); 2. Sorietha; 3. Sofien B. Toto w.: 2.60; pl: 1.30, 1.50, 7.50, gek: 4.—; cov: 4.70. Lancasterprijs: 1. Prinses Juli B (A. Haarselhorst Sr.) (1.28.7); 2. P. Louis II; 3. Qui estce Qui. Toto w. 11.50; pl: 4.40, 18.10; gek.: 149.80, cov. 14. Revanche der producten draverij prijs: 1. Ulrica (W. H. Geersen) 1.30.6)2. Um- berto van Oranje; 3. Ukas. Toto w.: 1.20; pl: 1.10, 1.90; gek.: 5.30; cov.: 4.30. Larrikinprijs: 1. Quick Jimmy (W. Leeuwenkamp) (1.26.2); 2. Rosa Dear; 3. Ruby Spencer. Toto w.: 7.90; pl.: 1.80, 1.40, 1.50; gek.: 7.80; cov.: 4.50. Leanderprijs: 1. Quick Hollandia G (W. H. Geersen) 1.23; 2. Our Volann; 3. Proximity. Toto w: 1.60; pl. 1.10; gek.: 2.20; cov.: 2.50. -Flying Fishprijs: 1. Swashbuckler (F. Delbrassine) (1.55.7); 2. Resille; 3. Sca- rabee. Toto w.: 4.20; pl.: 1.30, 1.40, 1.20; gek.: 6.70; cov. 5.20. De gouden droom: 1. Heraut (1.24.6); 2. Just for joy; 3. Princess Martha. Toto 4.70; pl: 1.50, 1.50; gek.: 6.10; cov.: 3.60. St. Leger: 1. Felix (H. J. v. d. Kraats) (3.19.7); 2. Rolling Norton; 3. Alluvio. De eerst aankomende, Rolling Norton, werd teruggesteld wegens hinderen. To to w. 1.40 (stal), pl: 1.10, 1.30, 1.10; gek. 5.10, cov.: 5.70. Sir Luciferprijs: 1. Sans Culotte (G. C. Dekkers) (2.52.7); 2. Perruchia; 3. Keni- tra. Toto w: 4.pl: 2.30, 1.90; gek.: 8.40, cov. 5.10. Totalisator-omzet 108.003. tweede plaats voor „qui hollandia g" te bahrenfeld Een internationale heatdraverij over een afstand van 1609 meter om het kam pioenschap van Bahrenfeld, een plaatsje in de buurt van Hamburg, is in eer overwinning voor „Scotch Harbor" ge ëindigd. Het paard verdiende voor zijn eigenaar een bedrag van 22.000 Duitse marken. Óp de tweede plaats werd door het Nederlandse paard „Qui Hollandia G", dat bereden werd door H. Vérgay, beslag gelegd. In beide races ging „Qui Hollandia G" als tweede over de eind streep. In de eerste heat startten 11 paarden. „Scotch Harbor" won met 150 meter voorsprong op „Qui Hollandia G" in 1 min. 17,1 sec. „Notekraker S", een and^r Nederlands paard, dat door P. M. Smit werd bereden, werd, vijfde in 1 mip. 18,5 sec. en „Over Again" met H. Sipmers eindigde op de negende plaats. „Qui Hollandia G" liep aanvankelijk in de-tweede heat in eerste positie, doch aan het einde van de race kwam „Scotch Harbor" onweerstaanbaar naar voren om ook deze race als eerste te beëindigen. Wederom werd „Qui Hollandia G" twee de. „Notekraker S" werd derde en „Over Again" vierde. Scotch Harbor'" min. 18,4 sec. noteren en de overige paarden noteerden resp. 1.20.5, 1.19.9 1.21.3, Aangezien „Mac Kinley" kreupel is, kon het paard de reis naar Hamburg niet meemaken. Miljado) enige weken verborgen zou hebben gehouden; C. J. F. Besseling (45, verkoop-specialist, Den Haag), die beide meisjes per auto naar een klooster in Valmeer (België) zou heb ben gebracht; mej. A. Verspeek (66, de 5e kamer van de Amsterdamse Valmeer), de Nederlandse moeder rechtbank president mr. J. Coninck j overste van het klooster Ave Maria Zes verdachten en 15 getuigen Op 22 September om 9.30 i Liefsting, een nieuw onderdeel be handelen van de zaak der ontvoerde Joodse oorlogs-pleegkinderen. Ditmaal betreft het vooral de verdwijning van Anneke Beekman (14 jr.), die nog steeds niet is opgespoord. Hoofdverdachte is mevr. G. M. Lan- gendijk-van Moorst (52 jaar te Hil versum), die tijdens de oorlog pleeg moeder was van dit meisje. Zoals bekend, werd zij in Juli van het vorig jaar veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk, met aftrék van voor arrest, wegens het verbergen van een ander Joods meisje (Rebecca Miljado) pleegkind van de Limburgse mej. M. van Iioogdalem, die daarvoor tot een zelfde straf werd veroordeeld. Mevr. Langendijk-van Moorst wordt nu het ontvoeren van Anneke Beekman naar een klooster te Valmeer in België en het verbergen van dit kind ten laste Zij zou deze feiten hebben gepleegd vereniging met haar zuster E. M. v. Moorst (57), die eveneens terecht zal staan, doch wier verblijfplaats onbekend is. Voorts zijn gedagvaard: mevr. E. M. Dubbelaar-v. Moorst (35, Over- veen), die beide kinderen korte tijd in haar woning te Haarlem verborgen zou hebben gehouden voordat zij naar België werden gebracht; mej. J. F. Wolters (71, Vianen), die destijds als moeder-overste van het klooster Ma- rienburg te Bussum in 1948 het pleeg kind van mej. Hoogdalem (Rebecca •werkt Of door de tegenstander ge stopt. Kort voor de rust wist J. Kuyf nog met een formidabel schot de stand Op 21 te brengen. Na de rust ging in het begin de strijd gelijk op en neer met NSV iets meer in de aanval en na 20 minuten spelen was het weer A. v. Koert, die de keper het nakij ken gaf 31. Met nog tien minuten spelen zakte de verdediging van Nieuwkoop als een kaartenhuisje in elkaar en NSV ging op grote afstand de keeper pro beren te verschalken, die alleen flink stand bleef houden, maar toch niet kon verhinderen dat A. v. Koert hem nog éénmaal passeerde (41). Met deze stand heeft NSV de eerste puntjes verdiend binnen. Boskoop 3 NSV 2 84 Nic. Boys aNSV a 6—2. Slachtoffers door onvoorzichtigheid Zondagmiddag is op de Oostenbur gergracht te Amsterdam een 55-jari- ge bromfietser, die linksaf sloeg zon der zijn harid uit te steken, door twee achter hem rijdende motoren gegre pen en zo ernstig gewond, dat hij bij aankomst in het Wilhelminagasthuis bleek te zijn overleden. Zijn 5-jarig zoontje, dat achterop de bromfiets zat, werd met vermoedelijk ernstige verwondingen naar het O. L. V. Gast huis overgebracht. De bestuurders van de motoren en een duópassagiere kregen lichte verwondingen. Zeer ernstige verwondingen liep een 82-jarige mevrouw op toen zij Zondagmiddag in de eerste Constan- tijn Huygensstraat te Amsterdam zonder uit te kijken de straat over stak en onder de motorwagen van een tramtrein van lijn 3 geraakte. Zij werd een eind door de tram meege sleurd en werd met ernstige verwon dingen naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. „ciske" in het zilver. „Ciske de Rat", de nieuwe Neder landse speelfilm, gebaseerd op de tri logie van Piet Bakker, heeft op het filmfestival te Venetië, de vierde „zilveren leeuw" verworven, een van de vier prijzen, die volgen op de hoofdprijs. De eerste zilveren leeuw werd ge wonnen door de Sovjetfilm „La Ci te Valmeer, die beide meisjes onder valse namen daar heimelijk enige jaren zou hebben doen verblijven. De officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, heeft een 15-tal getuigen doen oproepen. Vergadering R.K. Bond beroepsvervoer Ontheffing eis vakbekwaamheid uitzondering Gisteren heeft de Ned. Katholieke Bond voor het beroepsgoederenver- voer over de weg „St. Franciscus" in de Margriet-Irenezaal van het Groothandelsgebouw te Rotterdam zijn jaarlijkse algemene ledenverga dering gehouden. De vergadering werd gepresi deerd door de heer O. M. Bekedam, die in zijn openingsrede een aantal punten beprak: de koers van de com missie vergunningen goederenver voer by de vergunningverlening, de tariefsverhoging, het rijtijdenbesluit, het bedrijfschap wegvervoer, de verkeersveiligheid, eigen vervoer en beroepsvervoer en het internationale vervoer. Ten aanzien van de vergunning verlening betreurde spr. het, dat de aanvragen voor ongeregeld vervoer tot 30 ton door de rijksinspecteur van het verkeer worden behandeld en niet centraal. Hierop volgde een inleiding over „vervoersvraagstukken" door de di recteur van het verkeer van het mi nisterie van verkeer en waterstaat mr C. J. G. J. Vinkesteyn. Hij zeide o.m., dat bij de kleine vervoerder het gevaar dreigt, dat hij teveel opgaat in de verrichting van uitvoerende arbeid en te weinig zich bezig houdt met de leidende taak. Spr. zeide voorts te geloven, dat te veel ondernemers meer tonnage hebben aangevraagd, dan nodig was. Een te veel aan laadvermogen is niet in het belang van de individuele aan vragers, noch in dat van de bedrijfs tak als geheel. Over de ontheffing voor de eis van vakbekwaamheid zeide spr. nog, dat aanvragen daarvoor geregeld bij de npnister van verkeer en waterstaat binnenkomen. Er heerst hieromtrent kennelijk enig misverstand, zei spr. De ontheffing draagt echter een uitzonderingskarakter, de regel is, dat aan de eis van vakbekwaamheid moet worden voldaan. paKloze studenten in delft. Evenals Leiden en de overige uni versiteitssteden, kampt ook Delft met een ernstig tekort aan woonruimte voor zijn studenten. De Stichting Studentenhuisvesting is in de loop van het afgelopen jaar tot de aankoop van enkele panden in de binnenstad overgegaan, die thans in ijltempo gereed gemaakt worden voor dakloze studenten. Ook het stu- déntenpaviljoen ,,'t Duyvelsgat" biedt een aantal studenten 'n dak boven het hoofd en de stichting hoopt in de naaste toekomst over zoveel woon ruimte de beschikking te krijgen, de tweede door de Ameri- I dat ongeveer de helft van de Delftse kaanse „The big knive"; de derde studenten in soortgelijke paviljoens door de Italiaanse film „Le Amiche". j kunnen worden ondergebracht. „Zes uur in een volle trein en dan nog zó elegant!" Dat zegt men van U, als U bij Lampe koopt! Die prachtige tricots, jerseys en wevenits zijn na zes uur Amsterdam-Parijs of na urenlang in een concert zaal zitten nog éven mooi en eleganV Omdat ze niet kreuken, niet uitzakken! En... omdat hier de knappe kleer makers van Lampe aan werkten. Vandaar die perfecte pasvorm, die prachtige coupe, dat stiksel-voor-stiksel precieze binnenwerk! Bij Lampe bent U altijd zeker van blijvende élégance! Ga gauw eens de nieuwe herfst- en wintermode zien. P.S. Keus genoeg in Jersey costuums 79.75 R EÊvS T R A 61 S T J R D A ROTTERDAM U;f -H-T A RNHEM EINDHOVEN H J L V E R S U M

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8