K.A.B. zette het seizoen in met terugblik op de studiedagen Grote kader-bijeenkomst Zaterdag a.s. in de Leidse Schouwburg Huismoeders protesteerden Bloemen en fruit in Oosterkwartier 10.000-ste is binnen D.C. W.~ band komt terug GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN LOONSTATEN MAANDAG 12 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 K.A.B. mobiliseert haar kader K.A.B.-cabaret spiegelt zacht Inzet tweede ronde naar de 400.000 Op grootscheepse wijze gaat de K.A.B. zich gereed maken voor de tweede ronde van haar ledenwer vingsactie naar de 400.000. Deze actie werd in Januari van dit jaar voor de K.R.O.-microfoon officieel ingezet en de eerste ronde leverde het frappante resultaat op van 20.000 leden vooruit. Daarmee steeg het ledental van de K.A.B. tot 380.000 en de propaganda- leiding verwacht thans stellig dat de tweede ronde de 400.000 zal volma ken. Te beginnen met Zaterdag 17 Sep tember in Leiden zullen in totaal 27 groots opgezette kaderbijeenkomsten wórden gehouden, waarvoor te Lei den beslag is gelegd op de Leidsche Schouwburg. In totaal worden op deze bijeenkomsten ongeveer 25.000 kaderleden verwacht. De laatste bij eenkomst vindt plaats in Enschede, op Zondag 23 October. De Centrale Propaganda Dienst van de K.A.B., die met de organisatie van een en ander heeft belast, heeft ïich voor deze kaderbijeenkomst de medewerking weten te verzekeren van niet minder dan 24 K.A.B.-har- monie-corpsen en 3 zangkoren. Te Leiden treedt op de Harmonie Sint Caecilia uit Voorburg. Eigen cabaretgroep Na de pauze treedt een uit be- roepsartisten bestaande cabaretgroep op onder de naam van „De K.A.B.- spiegel". Hieraan werken mee Rob van der Bas, Jan en Pierre van Os- tade, Jan Hombergen, Hennie de Klerk, Ciska Harms en Herbert Jogks. Het geheel staat onder leiding van Jan Muller, De Sprekers Als sprekers zullen op deze bijeen komst optreden: Jan Mertens, lid van het Verbondsbestuur van de K.A.B., Joh. Kortink, de Voorzitter van de Haarlemse Diocesane Bond en de na tionale propaganda-leider van de K.A.B., Louis Beumer, die het slot woord spreekt. Samenwerking over de hele linie. Zowel in de top als ook plaatselijk wordt deze actie gevoerd in nauwe samenwerking tussen de verschillen de geledingen in de K.A.B. In de top is een algemeen comité gevormd, waarin zowel het verbond, als de dio cesane bonden, de vakbonden en de instellingen vertegenwoordigd zijn. Een klein werkcomité is belast met de nadere uitwerking van allerlei plannen, door het algemeen comité voorgesteld, terwijl de nationale pro paganda-leider van de K.A.B., Louis Beumer, de dagelijkse leiding in handen heeft. Eenzelfde figuur zien we thans ook in tal van plaatselijke afdelingen van de K.A.B., waar de plaatselijke cen trale, de vakafdelingen en de agen ten van de instellingen nauw samen werken en een plaatselijke propa ganda-leider de motor is in het plaat selijke werk. In totaal beschikt de Politie rolde gohtent op De Haagse politie heeft Vrijdag avond een inval gedaan in een café aan de Rembrandtstraat, waar het hazardspelletje „mijn en dijn" werd gespeeld. Aanleiding tot deze inval v/as een klacht van vele huismoeders, die haar weekgeld vergokt zagen. Meegenomen werden 19 personen, on der wie 15 spelers, die na verhoor- zijn heengezonden. Vastgehouden werden de caféhouder en 3 bankhou ders t.w. een los werkman, een tim merman en een koopman. Tijdens de actie der politie betuig den de huismoeders voor het café haar instemming met dit optreden. Agenda Leiden MAANDAG: Voorlichtingsavond cursussen Leid se Jeugd Actie, 8 uur nam., Leidsche Volkshuis. De Natuurvriend. Spr. de heer C. A, Spoelman, 8 u. nam., Gebouw Steen- schuur 6. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: Ita liaanse en Nederlandse chiaroscuro houtsneden uit eigen bezit (9 Sept. 1 October). Werkdagen 1417 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October) Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der a-pothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 10 September 13 uur tot Zaterdag 17 September 8 uur waargenomen door •de Apotheek B'oekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20065. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelm-in a/p ark 8, tel. 25274. K.A.B. over 45 gewestelijke en 500 plaatselijke propaganda-leiders. Dit samenspel heeft tot dusverre een zeer bevredigend resultaat op geleverd. Een enkel voorbeeld: be droeg de ledenwinst van de K.A.B. het eerste kwartaal van het vorig jaar ongeveer 3900, in de overeen komstige periode van dit jaar was deze winst 10.000 leden. Dit resultaat is uiteraard ook te danken aan de activiteit van de Centrale Propa ganda Dienst, die via de radio, met honderdduizenden pamfletten affi ches, brochures, enz., het klimaat heeft begunstigd, waarin plaatselijk gewerkt moet worden. Het zwaartepunt in het woon- en werkmilieu. Nochtans blijft by de propaganda voor een beweging als de K.A.B. het zwaartepunt altijd liggen in het woon- en werkmilieu. Het huisbezoek, het gesproken woord in de fabriek of op het kan toor, het gesprek dus van man tot man, zal altijd de doorslag blijven geven. En vandaar, dat de K.A.B.- leiding terecht voor de aanvang van de tweede ronde haar kader heeft opgeroepen tot de vreedzame strijd, die straks met het 400.000ste K.A.B.-lid moet worden bekroond. Burgerlijke Stand Geboren: Ronald, zn van C. W. Elderhorst en J. v. Oosten; Robertus Joannes, zn van J. L. Kengen en M. A. Nijmeijer; Elisabeth Maria, dr van A. J. Goddijn en C. M. Dellevoet; Jan Pieter, zn van G. Aandewiel en M. Zwaan; Rudolf, zn van J. v. d. Boon en B. v. d. Plas; Johanna Erna So phia Yvonne, dr van W. K. Verhoog en J. Rijsbergen; Wilhelmus, zn van H. E. Schreuder en J. Rijsbergen; Johannes, zn van J. A. v. d. Steen en C. Blikman; Antonius, zn van J. G. v. Leeuwen en L. M. Heemskerk; An na Maria Francisca Petaronella, dr van G. C. M. Kaldenhoven en J. A. E. Martens; Dirkje, dr van A. de Vink en J. Siere; Hermanus, zn van M. de Jong en C. J. A. Verbaan; Adriana Johanna Lidwina Maria, dr van C. J. Meurs en P. A. v. Velzen; Willem Ferdinand, zn van W. F. Maas en C. C. v. Pruissen; Maria Louise Corne lia Jacoba, dr van C. M. Waaijer en C. A. C. v. Leeuwen. Waardering voor Gemeente De Leidse Dahlia-vereniging „Jo- han Mater'" en de Amateur Fruit teeltclub „Prof. ir. Sprenger", onder afdelingen van de Leidse Bond van V olkstuindersverenigingen, hielden dit weekeinde in het clubgebouw van de Speeltuinvereniging „Ooster kwartier" een bloemen- en fruitten- toonstelling, met daaraan verbonden keuring. De weelderige bloemenschat en het geëxposeerde, met zo veel zorg ge kweekte fruit, leverden het kleurrijk en tevens overtuigend bewijs, dat velen in deze vorm van vrijetijdsbe steding hun liefhebberij hebben ge vonden. De jury, onder leiding van ir. C. L. W. Ruys en de heer Joh. Jonker, had dan ook bijzondere waardering voor het tentoongestelde materiaal en was eensluidend in haar Nieuws van de Leidato Zaterdagavond om kwart voor tien werd mej. Van Egmond uit Rijnsburg, wonende aan de Rijnsburgerweg door de voorzitter van de Leidato, de heer De Leidse K.A.B. heeft gistermor- J naar Den Burcht, waar een ontbijt gen het seizoen geopend met een gebruikt werd. Pater Gilden O.S.C. goed bezochte kadermorgen, waarop hield vervolgens een korte inleiding de voorzitter, de heer K. F. de Bree, over het nut van het Handelsavond- een résumé gaf van wat op de on-onderwijs voor de opgroeiende jeugd. langs gehouden studiedagen van de K.AJS. besproken is. Na het opdragen van een H. Mis in de kapel van het Sint Elisabeth- ziekenhuis ricfhtte rector F. Berne- feld een opwekkend woord tot de kaderleden. Vervolgens ging het Lord Mayor van Londen naar Leiden i gezelschap van zijn gastheer, burgemeester Schokking van Den Haag, heeft de Lord Mayor of Lon don, Sir Seymour Howard, met de Lady Mayores Zondagmiddag als gast van burgemeester en mevrouw van Kinschot een bezoek aan Leiden ge bracht. In de Pieterskerk werd de L?rd Mayor rondgeleid door de koster, de heer J. H. Sira, terwijl de organist, de heer L. J. Mens, het gezelschap vergastte op een kort orgelconcert. Daarna werd een bezoek gebracht aan een der oudste hofjes van Leiden, het St. Annahofje aan de Hooigracht, gezelschap rondleidde. Tenslotte werd waar mejuffrouw F. A. de Poole het ten huize van de burgemeester de thee gebruikt. Twee visberichten. Twee visberichten waren in staat ons vissershart van nieuwe hoop te doorgloeien. Sport en Genoegen sloeg gisteren ruim 13 pond uit het water. Prijswinnaars waren: J. Braxhoven, R. de Roode, C. Blok en W. Wissen- berg. Zaterdag viste „Ons Genoegen" in De Gouwe met redelijk succes en onder ideale weersomstandigheden. J. Bloor Jr., winnaar, ving 13 vissen. Na hem kwamen: L. Houweling, C. van Amsterdam, C. van Es en R. Roggeveen. Verenigingen. De rhythmische afdeling van „Sportief" heeft Dinsdagavond weer les in de gym.zaal aan de Krauwel- steeg om 8.30 uur. D, R.K. Toneelgroep „De Gast heren" speelt op Donderdag 15 Sept. a.s. „De man, die terug kwam". Kaarten zijn aan de bekende adres sen verkrijgbaar. Aandacht wordt gevraagd van de leerlingen voor de Gew. Sociale school van de K.A.B. hedenavond in het gebouw Chr. Sociale Belangen. Han Th. Witte. Met ingang van 1 Sept. is aange steld als sociaal-paedagoog in volle dige dienst van de Cornelius Musius- stichting, de heer Han Th. Witte te Leiden. De Cornelius Musius-stichting is belast met de R.K. nazorg voor bui tengewoon lager onderwijs. Het- bur. van de stichting is gevestigd aan de Lorentzkade 1. De secretaris van de K.A.B., de heer A.P.C. Mol, vestigde de aandacht op de Gewestelijke Sociale School, die onlanigs weer met haar activiteiten begonnen is. In zijn samenvatting van toespra ken en debatten, die op de K.A.Z.- studiedagen gehouden zijn en waar over wij onlangs reeds een verslag gaven, haalde de heer De Bree zin sneden aan uit de boodschappen van ■mgr. J. P. Huibers en het diocesane bestuur van de K.A.B. Hij besprak vervolgens alle gebieden, waar naar de activiteiten van de leden der K. A.B. zich moeten uitstrekken. Een uitvoerige gedachtenwisseling besloot deze openingsmorgen. Zater dag a.s. houdt de Leidse K.A.B. een kaderdag, tijdens welke de landelij ke actie, die de K.A.B. naar de 400.000 leden moet voeren met Leiden zal starten. Sanders, aangewezen als de tien duizendste bezoeker. Bloemen in de Leidse kleuren en een enveloppe met inhoud werden baar deel. Zij heeft haar uitverkiezing te dan ken aan de conducteur van de bus die vóór de Stadsgehoorzaal riep: „Leidato-bezoekers uitstappen", waar na bijna de gehele bus leegstroom de. Was zij volgens plan bij de volgende halte uitgestapt dan zou zy zich laat ons zeggen veertig meter van de enveloppe met inhoud ver wijderd hebben. Terwijl op de achtergrond: het „lang zal ze leven" door de Skymasters klonk, werd mej. Van Egmond in de koffie-kamer plechtig toegesproken. conclusie, dat er, vergeleken bij een vorige expositie, grote vooruitgang in de kwaliteit van de bloemen en het fruit viel te constateren. Een tentoonstelling, aldus haar oordeel, amateurs volkomen waardig. De uitslag van de keuring luidde als volgt: wissel'beker voor de best gekweekte dahlia J. Beekman (27 pt.), 2e pr. W. Honders (25 pt.); wis selbeker voor de best gekweekte cactus-dahlia J. Beekman (27 pt.), 2e pr. P. H. Kerkvliet (25 pt.); wis selplaquette voor de best verzorgde groep W. Honders, die tevens beslag legde op de bronzen medaille van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde (voor inzending, welke het meest heeft bygedragen tot het welslagen van de tentoonstelling); wisselbeker „Oosterkwartier" (voor inzending bloemen en fruit, waarbij het fruit de doorslag gaf) M. v. d- Lelie, 2e pr. (mooiste groep) P. H. Kerkkvliet; wisselplaquette voor de .best gekweekt pompondahlia A. Hofman (23 pt.), idem met 21 pt. voor de best gekweekte halskraag-dahlia; wisselplaquette voor de meest waar devolle mand P. H. Kerkvliet (25 pt.); Ie pr. (mooiste vaas dahlia's van één variëteit) W. Honders (24 pt.); Ie pr. (best gekweekte zinnia's) W. Honders 22 pt., 2e pr. L. J. J- Dooyenburg 21 pt., Ie pr. (best ge kweekte plan in pot) H. Jaegers 23 pt., 2e pr. mevr. PontBemelman 22 pt. Ie pr. (best gekweekte deco ratieve dahlia) A. Hofman 25 pt.; Ie pr. (snijbloemen) P. H. Kerkvliet 22 pt. Wisselbeker voor de meest waarde volle fruitmand J. W- A. v. d. Waals; wisselplaquette voor 12 appels van één variëteit D. v. d. Mey; wissel plaquette voor 12 peren van één variëteit J. W. A. v. d. Waals; 2e pr. voor 12 pruimen van één variëteit N. Rijsbergen (de eerste prijs werd niet toegekend); le pr. voor 6 appels van één variëteit v. d. Waals; le pr. voor 6 peren van één variëteit N. Rijsbergen en eerste prijs voor fruit mand J. W. A. v. d- Waals. Alvorens de secretaris, de heer M. den Hartog, de uitslagen bekend maakte, heeft de voorzitter van de Dahliavereniging „Johan Mater", de Haar verloofde deelde in de feest- heer J. v. d. Zwart, de leden het vreugde. D.S.C.-band. Van Leidato-zijde wordt voorts ge meld, dat in verband met de te ver wachten regen vanavond de binnen plaats met de bandstand overdekt zal worden. De Dutch Swing College Band zal vandaag na het grote succes van Vrijdagavond nog éénmaal op treden; een bericht, dat in staat is de liefhebers van progessieve Dixie- land-stijl in de zevende Jazz-hemel te brengen. Nu de toeloop tot d$ tentoonstel ling zo enorm is, zal de 100.000ste be zoeker van de drie tentoonstelingen wel eerder dan Vrijdag a.s. begroet worden. Morgen speelt Maria Zamorra in de bandstand en laten de Menia Moria Minstrels in de grote zaal zoet-ge- vooisde klanken horen. waren er ditmaal twintig bedankt voor het aandeel, dat zij in de opzet van de tentoonstelling hebben gehad. Spreker onderstreepte nogmaals het grote belang, dat de volkstuinders hebben bij een permanent volkstuin complex. Het verheugde hem, dat het Gemeentebestuur thans ook van deze noodzaak is overtuigd en dat van die zijde gewerkt wordt aan de verwe zenlijking van de plannen in Leiden Noord en West. De heer P. Visser, voorzitter van het Algemeen Verbond van Volks tuinverenigingen, dei de tentoonstel ling met een kort woord opende, was eveneens zeer te spreken over het tentoongestelde materiaal, waarin ook hij een prachtige vorm van vrije tijdsbesteding zag. Met nadruk gaf ook de heer Visser te verstaan, dat alleen vaste volkstuincomplexen kunnen leiden tot een volledige uit bouw en opbloei van het volkstuin wezen. Gevestigde personen van 5 tot en met 10 Sept. E. Akkerman, verpleegster, Rijn en Schiekade 6. J. Baak, 11 ver pleegster, Rijnsb.weg 10. B. J. M. van den Barselaar, priester OFM, Mariën- poelstr. 4. A. J. Belger, 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. N. van den Berg, vis ser, Kaarsenm.str. 18. C. A. Beyer, zak- kenmaakster, Langestr. 29. A. van Bladel 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. J. Bodde, korp. schrijver KM., Duinhof 49. T. de Boer, 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. G. Bosch, Rijnkade 8. A. M. H. M. in den Bosch en J. H. van Brouwersha ven. beiden 11 verpleegsters, Rijnsb.weg 10. P. Bruel, Sophiastr. 37. C. T. Bruin, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. A. Bruijn, radio-technicus, Thorbeckestr. 50 C. F. Buter, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. E. Cool, employé oliemij., Burg- gravenln 79. H. G. M. Corver en A. Deuze, beiden 11. verpleegsters, Rijnsb. weg 10. M. F. Devilee. kantoorbediende, Cosijnstr. 20. A. van Es, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. L. Feitsma, lasser-smid, Langestr. 29. J. P. de Fijter en E. Ge- sink. beiden 11. verpleegsters, Rijnsb.weg 10. D. A. Gilhuijs, magazijnbediende, W. Rozenstr. 25. H. Gorter, Oude Vest 47. C. E. Görtz, 11. verpleegster. Rijnsb.weg 10. A. H. Groenenberg, 11. analyste, de M. v. Streefkerkstr. 47. Q. J. M. de Groot, kantoorbediende, Morsstr. 23. E. H. van Gulik, Hooigracht 40. S. M. M. v. Woer denDen Haan, Sterrenwacht 2. D. Ha merslag, verpleger, Herensingel 32. A. M. A. Hartwijk, Morsweg 13a. P. C. J. van der Pasvan Hees. Hoflaan 129. J. Hemrica, verpleger, Lijsterstr. 11. D. J. Hendriks, en T. A. Hilleken, beiden 11. verpleegsters, Rijnsb.weg 10. R. Hofman, 11. verpleger, Witte Singel 106. G. B. Holst, P. de la Courtstr. 62. E. M. Hui sing. 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10. G. B. C. Huijgens. Cobetstr. 75. J. F. Ja cobs, Vondelln 17. E. M. J. Hogevorst Jansen, Nieuwe Rijn 8. T. J. de Jongh, rijksambtenaar. Roodborstr. 3. E. J. Jul- sing, 11. verplegester, Rijnsb.weg 10. G. T. J. Kemperman en fam., techn. amb tenaar, A. v. Burenhof 54. B. L. Kools, dienstbode, De Gijselaarstr. 1. A. C. van Koperen, glasbewerker, Atjehstr. 79a. M. J. T. v. Koppen. 11. verpleegster, Rijnsb. weg 10. H. J. Kortenray. sergeant, Rood- borststr. 38. A. L. Kroon, kantoorbedien de, Witte Singel 82. D. Kruithof, hoofd onderwijzer, Wasstraat 12. Y. M. Ling, kok chin. rest. Diefsteeg 15. T. S. Maas, hulp in de huish. Hogewoerd 118. H. Meinders en fam., militair verpleger, A. v. Burenhof 39. N. G. J. Meuzelaar en H. J. Moser. beiden 11. verpleegsters, Rijnsb.weg 10. Jonkhr. K. W. L. de Mu- ralt, Hogewoerd 118. N. H. Otto, 11. ver pleger, Hoge Morsweg 16. E. M. Parle- vliet. 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. van Pelt, verpleger, Rijnsb.weg 10. D. van der Ploeg en fam., filiaalhouder, Tesselschadestr. 19a. M. Poolman, kleu terleidster, Lage Morsweg 65. C. Post, A. C. Pouw, H. Prins, allen-11. verpleegsters Rijnsb.weg 10. B. J. H. Sloos—Puist, Burggravenln 193. C. Quist, 11. verpleeg ster., Rijnsb.weg 10. A. H. L. Reintjes, priester, Mariënpoelstr. 4. W. M. Schra- ma en J. E. G. P. Schumacher, beiden 11. verpleegsters, Rijnsb.weg 10. H. Ser- vaas, expeditie-knecht, A. v. Saksenstr. 5. C. Shaw, Rijnsb.weg 163. T. Segaar— Smit, a.b. ws „Klavervier" ligg. Utr. Jaagpad achter meubelfabr. G. Snier, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. R. Strijk en fam.. kwartiermeester KM. A. v. Burenhof 64. A. B. Temmerman, vlieg tuigmaker I KM Noordeinde 2a. G. Tjeb- bes, lerares NO, Groenhovenstr. 18. A. van Tol, 11. gezinsverz. Rapenburg 59. E. v. d. Vaart, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. H. van der Velde, dienstbode, Narmstr. 10. W. B. H. Veniet, Cobetstr. 34. B. T. Verhoeven. 3 Octoberstr. 29a. H. Vermaat, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. W. P. J. Vincken en fam.. textiel technicus. Oude Singel 118. C. A. Vis, verpleger, Rijn en Schiekade 63. C. Vis ser, laborante, Nieuwe Rijn 46a. M. Von- hof, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. M. P. H. de Vos, H. de Vriesstr. 79. E. M. Wes- tra. echtgen. v. Van 't Hoff, 11. verpleeg ster. Rijnsb.weg 10. H. L. A. van Wijk en fam., docent RU, Fruinlaan 16. E. C. J. Prinsv. d. Wijngaard, onderwijzeres, Herenstr. 83d. G. de Zeeuw, Hartmanstr. 11. M. J. van Zijl, hofmeester, Nieuwe Rijn'14. Vertrokken personen van 5 tot en met 10 Sept. N. M. Amélineau, Rapenburg 131. Heemstede, Jac. v. Ruysdaelln 4. F. A. R. Barge, Boerh.ln 6, De Bilt U. Bilt- hoven, Vermeerln 28. F. Bonte, Druiven- straat 33, Steenwijk, Woldstr. 14. M. H. G. Brunt. O. Rijn 11a. Den Haag. West einde 132. H. Burgering. Duinhof 55, Bloemendaal, Bloemend.weg 287. C. M. Bijman, Morssingel 8, Opmeer, G 4. F. J. Castelein, L. Rijndijk 9, Tilburg, Hasselt plein 6H. E. Dreef, Atjehstr. 10, A'dam, Kijkduinstr. 74 I. J. van Duijn. W. Ro zenstraat 22, Arnhem, Goeman Borgesius plein 39. I. Ekker, Herenstr 83 D, R'dam, Walenburgerweg 7a. E. K. Klages Escher, Zoeterw. Singel 57b, Epe, Bos weg 3. D. Frowein, Rijnsb.weg 14, Den Haag, Atjehstr. 11. J. Gerling en fam., Akkerhof 31, Alphen a. d. Rijn, Evert- senstr. 5. J. D. A. M. de Graaf, L. Rijn dijk 4, Voorburg, Oosteinde 62, G. van Bentumv. Hal en fam., Joh. de Witt- straat 20, Heemstede, Ringvaartin 3. H. Harmse. Haverstr. 71, Dordrecht, Kwe kershof 3. S. Hauer, Rijnsb.weg 40, Haar lem, v. Eedenstr. 14. W. van Herk, Co betstr. 51, Vlissingen, Boul Bankert 46. F. C. den Hollander, L. Rijndijk 17, Nij megen. Berg en Dalseweg 81. L. Huij ding, Thorb.str. 62, Den Helder. Buiten haven 8. L. Kapel, W. Singel 65, Voor burg, L. v. Oostenburg 9. A. J. F. M. Kienjet, Da Costastr. 83, Weert, Biest 43. J. B. v. d. Klugt, Haarl.str. 256, Ambt- Delden, Bornerbroeksestr. B 1. A. Uit holKop. Voorstr. 50, Woubrugge. Vier- ambachtsweg 73. W. L. Kruyt. De Gij selaarstr. 5, Groningen. Schuitendiep 72B M. C. Lenaerts en fam., Tesselschadestr. 19a, A'dam, Blasiusstr. 501. J. C, A. te Lintum, Burggravenln 211, Utrecht, Muntstr. 6. I. A. v. Dorpvan Loo, Was straat 12, Nijmegen, St. Annastr. 179. E. C. v. d. Maas, De Goejestr. 34, Nijmegen, Wezenln 247. F. W. v. d. Meij, Rijnsb. weg 93a. Hilversum, Burg Gülcherln 43. F. Neuteboom, Jac. Catsln 77, Apeldoorn, le Beukenln 8. D. Noordhoek, Leemans- str. 60 Voorschoten, a.b. ws „E 55" ligg. achter Rijndijk 44. E. W. v. Duivenbo- denv. d. Oord, Groenesteeg 10, De Bilt, Bilthoven. Rembrandtlaan 106. C. Os kam en fam.. v. Oldenb.veltstr. 27, De venter, Mr. H. F. de Boerin 77. G. Pee reboom, Rijnsb.weg 10, R'dam, Hene- gouwerln 70. H. Perre. Rapenburg 131, Amersfoort, Bekensteinseln 37b. W. R. Pitlo, v. d. Brandelerkade 13, A'dam, N. Witsenkade 29. A. P. A. Raasveld, Groenhazengrt 12, Den Bosch, Koning Willem I kazerne. I. A. van Rooyen, Lammenschansweg 1. A'dam, Koningin neweg 188bv. G. Schut, Leuvenstr. 61, Gouderak, Kerkstr. 1. M. Sieben, Hoogl. Kerkgrt 46. R'dam, Gordelweg 227. H. Sira en fam., Voorstr. 5, Leidschendam, Pr. Hendrikln 140. P. C. Sloos, L. St. Agnietenstr. 15, Boxtel, Munsel 10. J. v. d. Sluijs, Rijnsb.weg 10, R'dam, Bergse Linker Rottekade 354. E. 1 Sluijs, W. Singel 90, Den Haag, Schou- tenstr. 77. A. M. KokSmit, L. Mare Den Bosch, v. Coehoornpln 53. W. M. v. d. Steur, Burggravenln 109, Den Haag, Zuidwal 83. J. Stolk, Kanaalweg 8. Eindhoven, Cliviastr. 16. W. M. Troost, Zoeterw. Singel 40a, Zuid Laren, Verl. Stationsweg 9. J. M. Veltman, v. d. Bran delerkade 4. Den Helder. Buitenhaven 8. W. H. Verberg, Herenstr. 43b. Canada. N.Vijsma, Noordeinde ,2a, Den Helder, Buitenhaven 5. J. J. v. d. Werff Bosch en fam., Houtlaan 10. Groot Brit- tannië. E.H.B.O. HIELD GEMEENSCHAPPELIJKE OEFENING. De Leidse afdelingen van de Al gemene Bond en de R.K. Bond voor E.H.B.O. hielden Zaterdagmiddag op de terreinen van de Houthandel Van Hoeken een gemeenschappelijke oefening. De E.H.B.O.'ers hadden tot taak gekregen hulp te verlenen op een •bedrijf dat door een zwaar noodweer was getroffen, waardoor vele gewon den waren te betreuren. De talrijke slachtoffers werden in minder dan geen tijd opgespoord en kregen de /behandeling, die hen volgens de handleiding toekwam. Hierna wer den de slachtoffers naar een beschut hoekje van het bedrijf -gebracht en in volgorde gerangschikt. Dokter H. Donders naim vervol gens de verschillende verwondingen en hun behandelwijzen met de E.H. B.O.'ers door. Hierbij bleek dat hier daar wel eens een verkeerd lichaamsdeel in de watten was gelegd, doch over het algemeen werd goed en degelijk werk geleverd. Het ,sl ach to f fe rsma teriaa 1werd gele verd door de zeeverkennersgroep „Jan van Galen" en jeugdleden van R.K. E.H.B.O., die als lijdend voorwerp alle tijd hadden de zaalk eens af te kijken en er zo nodig iets van op te steken. Feest van S.R.O. De personeelsleden van Smit-Rönt gen apparatenfabriek hebben Zater dagavond vrolijk feest gevierd. Het door de ontspanningsvereniging „S. R.O." samengestelde bonte program- werd vrijwel geheel verzorgd door Sempre Avanti's Jong en Jolig. De grote zaal van „Den Burcht" was terecht tot de laatste plaats bezt. Op deze feestavond stelde de oud voorzitter van de Ontspanningsver eniging, de heer J. J. Vermeulen, na eerst woorden van dank te hebben uitgesproken voor de steun en mede werking, die hij steeds zowel van de zijde der directie als die van de leden hegft mogen ondervinden, zijn opvol ger, de heer J. Carton, voor. Deze hoopte, dat het in hem gestelde ver trouwen niet beschaamd zou worden en ontvouwde vervolgens de plan nen voor de komende wintermaan den. Daar aan het eind van het nieu we seizoen een grote jubileumavond gegeven zal worden zyn deze plan nen vrij sober ghouden. Tot slot richtte de heer Carton nog enkele hartelijke woorden tot de aftredende bestuursleden en bood hen een ge schenk aan. De dames werden boven dien met bloemen verrast. Na dit min of meer officiële ge deelte was het „Jong en Jolig", die onder leiding van Koos Kukler een ware klankenregen in de zaal deed uitstorten. Een bui overigens, die de gehele avond voortduurde en waar van men volop heeft kunnen genie ten! Talrijke melodieën werden ge speeld en gezongen op een wijze, wel ke „Sempre Avanti" geheel eigen is. Bijzonder aardig waren de oud- Weense liedjes, di£ bij een groot deel van het publiek (gelukkig!) nog steeds in de smaak vallen. Wim Brug man (zang) en Ini Dreef, die binnen kort zal deelnemen aan de wereld kampioenschappen accordeon te Es sen, hadden een groot aandeel in het welslagen van deze avond. Wim van Ark sprak op vlotte wijze de verbin dende teksten. Grote hilariteit ver wekte op deze avond ook het beken deradio-spel „Trek aan de bel" en de dirigeerwedstryd. De heer D. Stig- ter toonde zijn kunnen als snelteke naar. Namens de directie gaf van z'ijn be langstelling blijk de heer Meijer, die tijdens de pauze nog enkele woorden sprak. Het festijn werd besloten met een geanimeerd bal onder leiding van de heer Niebor en met medewerking van het S.R.O.-muziekgezelschap. ƒ3.500,— VOOR „OM DE DOORBRAAK". Op haar thans prachtig ingerichte tuin hield de Speeltuinvereniging „Om de Doorbraak" te Leiden Za terdag een tuinfeest. Waren het 's middags de kinderen, die zich met allerlei attracties vermaakten, in de avonduren verdrongen zidh honder den ouderen om de diverse tentjes om hun geluik te beproeven. Ook de glijbaan bleek deze dag niet alleen een vermaak voor jong, doch ook voor oud te zijn, terwijl van de gebo den gelegenheid om een dansje te maken druk gebruik werd gemaakt. Een en ander gaf een opbrengst van ■maar liefst 3.500, dat zal worden .aangewend om de tuiin van een per manente luidsprekers-installatie, met pick-up, te voorzien. Marktberichten ROTTERDAM, 12 Sept. Vee. Aanvoer: 2052, vette koeien 1290, varkens 762; vette koeien 258274, 244—258, 214—228, varkens 179, 177, 175; vette koeien iets ruimer, kalm, niet geheel prijshoudend, enkele prima's boven notering; varkens even groter, vlot, iets stijver in prijs, en kele prima's boven notering, zware varkens 170173. Tast toe. 'tis van TEEKENS DEZE WEEK EXTRA VLEESRECLAME 500 gr. GEHAKT en 250 gr. VET samen i 1,50 DOORR. RUNDERLAPPEN 11,40 p 500 gram DOORR. SPEKLAPPEN f0,90 p. 500 gram MAGERE SPEKLAPPEN f 1,20 p. 500 gram VET GEROOKT SPEK f0.90 p. 500 gram Onze beroemde PAJ.INGROOKWORST 21.25 p. 500 gram Heerlijke SMEERLEVERWORST r 0,50 p. 250 gram Weekreclame voor de Boterham 100 pram HAM I 100 gram HAMWORST Cf. Lange Mare 9094 - Tel. 24639 2* Wegens emigratie. He renfiets 26 inch met lamp enz. 37,50; jongensfiets v. 1. 12 jaar 27,50: Phi lips. radio, als nieuw, met FM-band 140,sleestof zuiger 220 Volt. prima zui gend ƒ22.50; guitaar ƒ40, Rapenburg 84. <2* Dames! Bij ons is de permanent beter. Prijzen vanaf f 5.'Wassen, Wa tergolven, Onduleren en Haarknippen. Heren be zoekt de kapper voor lastig haar. Het Kapoershuis. Apothekersdijk 8. A.s. Za terdag na 12 uur gesloten. Nieuwste model. Prijs 8 cent per stuk. N.V. DE LF'DSCHE COURANT PAPEN GRACHT 32-31 - LEIDEN

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3