Mr. Kesper neemt ontslag ais Commissaris der Koningin Benoemd tot adviseur van Libanon In „Huis Van Looy"te Haarlem werd Zaterdag Jaapjes geboorte herdacht Programma-commissie der NTS komt met eigen TV-programma's Tentoonstelling tot 2 October 23 Nederlanders weigeren de jongste belastingverlagingen MAANDAG 12 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Kwestie Marokko nadert oplossing Premier Faure en de Franse kabi netscommissie voor Noord-Afrika hebben gisteren de overeenkomst met de verbannen sultan van Marok ko, Ben Joessef, goedgekeurd. De overeenkomst zal vandaag aan het voltallige kabinet worden voorge legd. In Marokko zijn veiligheidsmaat regelen genomen met het oog op on geregeldheden die zich vandaag kun nen voordoen. De Franse regering had het Marokkaanse volk tegen van daag een oplossing toegezegd voor de vraagstukken van de troonopvolging en het zelfbestuur. De resident-gene raal, Boyer de Latour, heeft zijn be zoek aan Parijs te elfder ure afge last. De gemoederen in Marokko schij nen enigszins gekalmeerd te zijn, mede doordat Boyer de Latour maat regelen heeft genomen om de Ma rokkanen het reoht te geven arbei dersvakbonden te stichten en indus triecommissies op te richten. Op een van de Pariise stations is het Zondag tot een botsing gekomen tussen ongeveer 400 reservisten van de luchtmacht en de politie- De re servisten weigerden in de trein te stappen, die hen op weg naar Noord- Afrika zou brengen voor het ver richten van militaire dienst. Zij rie pen „Marokko voor de Marokkanen" en „Wij willen niet gaan". Er vielen geen slachtoffers. De trein moest zonder hen vertrekken. Laatste obstakel. De grijze en slimme sultan Ben Arafa te Rabat zit op zijn manier ook niet stil. Hij weigert nog steeds af te treden, heeft wederom ver klaard, dat hij op de troon zal blijven en hij heeft enige wetten getekend. Zo heeft ook zijn grootvizier, die de dahirs, de stempels met welke de wetten worden gecontrasigneerd, be heert, de wet getekend welke de Ma rokkanen het recht geven tot het vormen van vakbonden. Spoorwegongeluk in Oostenrijk Een personentrein en een goede rentrein zijn Zondag nabij Feldkir- chem (Oostenrijk) in volle vaart op elkaar ingereden, waardoor min stens zes personen om het leven kwamen en 27 gewond werden. Het reddingswerk leverde veel moeilijkheden op, daar de eerste drie rentuigen van de personentrein ge heel in elkaar gedrukt zijn. Twee uur na het ongeluk had men acht lijken geborgen en tien zwaar en dertig lichtgewonden uit de ravage bevrijd. De twee treinen kwamen in een bocht met elkaar in botsing; beide locomotieven stortten van de spoor dijk. Volgens een bekendmaking van het ministerie van vervoer is het ongeluk te wijten aan een foutieve stand van een sein. Hierdoor kwam de goede rentrein op het baanvak waarop het ongeluk gebeurde, voordat de perso nentrein was AetherHaoken HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Grama. 11.15 Voor de huisvr. 11.30 Fluit, altviool en contrabas. 11.45 Klein koor. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Fluit en piano. 15.30 Voordr. 15.40 Voor de vrouw. 15.43 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De dierenwerald en wij", caus. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Dr. J. Huizinga: „Erfelijkheid bij de mens" (tweede lezing). 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Gram. 19.15 Radio Philharm.ork. en soliste. 19.40 Toneel beschouwing. 19.55 „De reünie van oud-politieke gevangenen", caus. 20-00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Lichte muz. 21.00 „Spreek ik met Sven Brunnberg?", hoorsp. 21.25 Lichte muz. 22.00 Disco-caus. 22.45 Roman tische muz. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling-". 23.20 Gram. 23.25— 24.00 idem. HILVERSUM II 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.45 Uitvaart kardinaal De Jong. Uitzending van plechtige Requiem-mis uit de Kathe drale Kerk te Utrecht. Pl.m. 12.30 Reportage vanaf het kerkhof. Pl.rn. 13.00 Nieuws. Pl.m. 13.20 Gram. 14.00 Omr.ork. 15.00 Parijse liedjes. 15.30 Ben je zestig? 16.00 v. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: „Het Koninklijk In stituut voor de Tropen en het onder wijs" door F. Wagner. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.20 Me- tropole ork. 19.00 Nieuws. 19.10 Lich te muz. 19.30 Avondgebed en lit., kal. 19.45 Gram. 20.40 Gedeeltelijke her uizending van de reportage over de begrafenis van de kardinaal. 20.55 De gewone man. 21.00 Uit het Boek der Boeken. 21.10 Kamerork. 21.45 „Ca- valleria Rusticana", opera (gr.). 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. ADENAUER CORRIGEERT Radio-Moskou heeft bekend gemaakt, dat die Westduitse bondskanselier, dr. Adenauer, ont- komst met de Russische leiders zegd te hebben, dat de Russische troe pen ^misdaden" hadden bedreven na hun komst ir Duitsland in de afge lopen oorlog. Volgens radio-Moskou hèeft dr. Adenauer tijdens de tweede bijeen komst met de Ruussische leiders verklaard, dat partij-secretaris Chroesjtsjef en de Russische minis ter van buitenlandse zaken, Molotof, „hebben gezegd, dat ik beweerd zou hebben, dat het Sowj et-Russische le ger na zijn komst ook „misdaden" heeft begaan'. Adenauer vervolgde: „Ik verklaar nadrukkelijk en ik heb het nage gaan aan de hand van notities van staatssecretaris Hallstein opzette lijk en met voorbedachten rade dit woord niet gebruikt te hebben, ik zei, dat bij de komst van de Russische troepen er ook verschrikkelijke din gen waren gebeurd. Het zou beter zijn niet dieper op deze kwestie in te gaan". Noorwegen in het Britse Gemenebest? Markwaardig bericht officieel tegengesproken In een Zondag gepubliceerd copy- right bericht van de New York Sun day News uit Londen heet het, dat in hoge Engelse regeringskringen ge heime besprekingen worden gehou den over een Noors voorstel, Noor wegen tot het Britse gemenebest toe te laten. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken zou de dominions over het voorstel polsen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat Engeland de meest vriendschappelijke betrekkin gen met Noorwegen onderhoudt, doch dat de kwestie van toetreding van Noorwegen tot het Britse gemenebest niet besproken wordt. Het Noorse ministerie van buiten landse zaken in Oslo heeft Zondag ochtend het bericht van de New York Sunday News officieel tegengespro ken. Zware aardbeving in Cairo Ook het westelijk deel van Cyprus werd opgeschrikt door een aardbe ving, die twee seconden aanhield. In de stad Paphos, waar twee jaar ge leden 40 personen om het leven kwa men als gevolg van twee aardschok ken, verlieten die mensen verschrikt hun huizen. Er is echter geen mel ding gemaakt van slachtoffers of schade in Paphos of omgeving. In het Addindistrict in Caïro stort te een schoolgebouw in. Men vreest, dat er veel slachtoffers zijn. Volgons de eerste politie-beriohten z:; meer dan 45 huizen vernield. De aardbeving in OaïY' .rustig ste in 30 jaar, hield een minuut aan. Zij werd in de gen Nijldelta gevoeld. Volgens latere berichten zijn in de stad in totaal twaalf scholen ver woest. Twee Nederlanders zijn door be middeling van het bestuur van de Ford Foundation en meer in het bij zonder door tussenkomst van de ver tegenwoordiger voor het Nabije Oos ten van deze Foundation, prof. Row land Egger, uitgenodigd om de rege ring van de Libanon van advies te dienen met betrekking tot de her vorming van het bestuursapparaat. Het zijn de heren mr. L. A. Kesper, Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, en mr. C. J. G. Becht, burgemeester van Kerkrade. Aan laatstgenoemde zal voor het nemen van zijn aandeel in deze spe ciale taak een buitengewoon verlof van ten hoogste zes maanden worden verleend. De heer Kesper zal als buitengewoon adviseur van de voor- In Alexandrië, dat ook door de aardschok werd opgeschrikt, werden zes schoolkinderen gewond toen een trap van een school in het Karmoez- aistrict instortte. In de school ont stond een paniek. De kinderen spron gen door de ramen en over de bal- cons naar buiten. In Caïro en Alexandrië werden verscheidene huizen vernield. Het to taal aantal slachtoffers is nog niet bekend. De aardbeving, die in de gehele Nijldelta werd gevoeld, duurde meer dan een halve minuut. ROOFOVERVAL IN MUENCHEN In Muenchen hebben een man en een vrouw een overval op een post kantoor uitgevoerd en een bedrag van 64.600 mark geroofd. De rovers, die gemaskerd waren, drongen het gebouw door een achter deur binnen op het ogenblik, dat een koerier binnenkwam om een kist met geld in ontvangst te nemen van drie ambtenaren, die nog bezig waren. De vrouw hield met een pistool de ambtenaren in bedwang en de man greep de kist. Toen de koerier een schietwapen wilde trekken sloeg de rover hem met een slagwapen neer. De beide overvallers verlieten met de buit het postkantoor. „Pelgrimzonen" naar Nederland Een groep van 152 afstammelingen van de „pelgrimvaders", die in 1620 uit Nederland en Engeland met de „Mayflower" naar Amerika oversta ken, zal in de komende herfst een reis van veertien dagen maken langs de steden en kerken waar hun voor vaders leefden en hun godsdienst oefeningen hielden. De groep vertrekt op 22 September aan boord van twee vliegtuigen uit de Ver. Staten. Deze „pelgrimzonen" zullen voor het oversteken van de oceaan slechts 17 uur nodig hebben, een reis waar hun voorouders 62 dagen over deden. Minister wil verplichte inbreng laten vervallen De ernstige bezwaren, die in de Tweede Kamer tegen het televisie- besluit zijn geuit hebben bij minister Cals weerklank gevonden. Hij is van plan het „veto-recht" en het „algemeen programma" te door kruisen met een programma, dat zal worden voorbereid door de program ma-commissie der Ned. Televisie- stichting in samenwerking met een of meer programmastaven der om roepverenigingen. Deze komen naast de bekende programma's van de om roeporganisaties, die onder de naam en verantwoordelijkheid van de N. T.S. werden uitgezonden. De „verplichte inbreng" van de programma's komt hiermede te ver vallen. Ook in deze organisatorische' con structie, aldus de minister, zal echter elke omroeporganisatie het recht moeten behouden zich tegen een on derdeel van het NTS-programma te verzetten. De memorie van antwoord weidt voorts uit over de vraag of de tele visie „afstompt. De minister wijst in dit verband naar een recente uit spraak van de hoogleraar in de so ciale paedagogiek aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, die het te gendeel beweert. Kijkgeld. De regering kan nog niet aangeven welk bedrag van het kijkgeld zal overblijven na aftrek van de kosten van inning en van administratie, doch de regeling is er op gericht deze kos ten zo laag mogelijk te houden. Er behoeft geen nieuw apparaat voor te worden opgezet. Volstaan kan wor den met een zekere uitbreiding van de dienst luistervergunningen van de PTT. Evenmin is te voorspellen op welk tijdstip de televisiedienst geheel uit de opbrengst van het kijkgeld zal kunnen worden betaald. Kerk. Wat de kerkelijke uitzendingen betreft, wordt er op gewezen dat het ontwerp-televisiebesluit voorziet in de toekenning van zendtijd aan de kerk genootschappen. Deze hebben de be voegdheid de verzorging van hun uit zendingen toe te vertrouwen aan daartoe in het leven geroepen orga nen, als b.v. het IKOR. Van enige controle van de omroepverenigingen op deze uitzendingen is geen sprake, al zal ook het IKOR rekening moeten houden met de uiteraard niet onbe perkte technische mogelijkheden. De regering heeft er bezwaar te gen het kijkgeld gedurende de eerste tijd, nu nog niet dagelijks wordt uit gezonden, op een lager bedrag dan ƒ30.te stellen. Zaterdag j.l. was het precies een eeuw geleden, dat Jacobus van Looy te Haarlem geboren werd, een man, die vroeg wees werd en met het ge voel van een ervarene later zijn her inneringen in romanvorm het licht deed zien. Vooral zijn roman „Jaapje" geniet thans nog in Nederland grote be kendheid, de charmant-geschreven geschiedenis van het kleine wees jongetje, dat onbewust aanvoelt, dat hij als weeskind veel minder rechten heeft dan andere kinderen, maar dat tevens van alle kleine genoegens, die het leven schenkt, zo intens weet te genieten. De roman „Jaapje" is naderhand KRANS VAN KONINGIN VOOR JOH KARDINAAL DE JONG Het défilé langs de baar van Joh Kardinaal de Jong in de kathedrale kerk te Utrecht is vanmorgen weer begonnen. Om half elf werd het défilé enige tijd onderbroken, toen de vertegen woordiger van de Koningin, kapitein ter zee De Jong namens de lands vrouwe een krans van witte chrysan ten, waaraan een rood-wit-blauw lint, aan de voet van de baac tegde. Tijdens deze korte plechtigheid werd op het orgel van de kathedrale kerk het motief van het Wilhelmus gepreludeerd. Tot zes uur vanmiddag zal het défilé voortduren, waarna om half acht de plechtige metten beginnen. DE STAAT BETAALDE TE WEINIG- Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van de raad der gemeente Bergen op Zoom tot verkoop van enige percelen grond gelegen onder de gemeente Woens- drecht, aan de Staat der Nederlan den. Het betreft hier de militaire oefen terreinen, de Woensdrechtse heide geheten, die de staat voor de -duur van 50 jaar van de gemeente had ge huurd en waarvoor bij het aangaan van het huurcontract, dus ruim 50 jaar geleden, de verkoopprijs reeds was vastgesteld. Deze prijs was voor de huidige begrippen dientengevolge buitengewoon laag te noemen. Postwissels naar min. van financiën De belastingverlaging, dié met in gang van 1 September ingevoerd zijn iv.m. de verbeterde toestand van de Nederlandse economie, zijn door 23 Nederlanders afgewezen. Zij hebben de minister van Financiën in een schrijven doen weten, dat zij hem iedere maand per postwissel het be drag zullen doen toekomen, dat zij meer aan inkomen ontvangen door de verlaagde belastingen. In het schrijven wordt als motief naar voren gebracht, dat er op de gehele wereld en ook nog in Neder land door bepaalde groepen zoveel gebrek geleden wordt, dat de op stellers het niet verantwoord achten in ruimere omstandigheden te gaan leven. De 23 mensen, die dit besluit aan het ministerie kenbaar gemaakt heb ben, komen voort uit de groep van pater Jelsma „Plein 1955" en uit de socialistische jongerenorganisaties „Nieuwe Koers". De intiatiefnemers vèrwachten, dat hun voorbeeld in breder kring in Nederland weerklank en navolging zal vinden, voornamelijk onder die groeperingen van de Nederlandse sa menleving, die de belastingverlaging als een zekere luxe kunnen beschou wen. De minister van financiën heeft nog gereageerd op het schrijven. Daar de initiatiefnemers geen duidelijk om schreven doel voor hun gelden be kendmaken, zalfde minister genood zaakt zijn die gelden, die hem op deze wijze zullen bereiken, in reserve te houden, daar hij hen op zijn jaar lijkse begroting zal moeten kunnen verantwoorden. HAAGS GERECHTSHOF. Bevestiging van boete geëist. Bij verstek behandelde het Haags Gerechtshof een zaak tegen de zwer vende J. S., die op 14 April in de Prins Hendrikstraat te Alphen a. d. Rijn een fiets had bereden, terwijl hij zodanig onder invloed van sterke drank verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht het rijwiel naar behoren te besturen. Hij was re^ds eerder voor een dergelijk feit veroordeeld. De procureur-generaal requiseerde bevestiging van de in eerste instantie opgelegde 40.boe te of twintig dagen hechtenis. Het Hof zal 23 September arrest wijzen. gevolgd door „Jaap" en „Jacob", welke drie werken te zamen be schouwd kunnen worden als de auto biografie van de schrijver. Jacob van Looy neemt een zeer speciale plaats in onder de Neder landse kunstenaars van rond de eeuw wisseling; tot op zekere hoogte is hij realist te noemen, maar toch toont hij een grote liefde voor romantisering. Zaterdag is in Haarlem de geboor tedag van deze schrijver, die naast prozakunst, ook gedichten maakte en zijn gevoelens eveneens op het schil derslinnen wist vast te leggen, fees telijk herdacht. Het weeshuis, waar Jaapje zijn jeugd doorbracht, is al sinds jaren herschapen tot het Frans Halsmu seum en daar kwamen het bestuur van de stichting „Het huis Van Looy" en verscheidene autoriteiten bijeen om met toespraken en herinneringen deze Nederlandse kunstenaar te her denken. De vereniging „Haarlem" bood de stichting een gedenksteen aan, die geplaatst is in het „Huis Van Looy", de woning aan de Kleine Houtweg, waar Jacob van Looy van 1913 tot 1930 leefde en werkte. In d|t huis is tevens een tentoonstelling ingericht, getiteld Jacobus van Looy en zijn tijdgenoten", waar portretten en handschriften te bezichtigen zijn; deze tentoonstelling blijft tot 2 Oct. a.s. geopend. St. v. d. Arb. keurt langere vacantie goed In een brief aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, J. Suurhoff, heeft de Stichting van de Arbeid haar instemming betuigd met de plannen van de regering om de vacantie uit tet breiden tot 15 dagen» t.w. 12 dagen achtereen en drie snip perdagen, alsmede een verhoging van de vacantietoeslag tot een maximum van 4% per jaar. In hetzelfde schrijven zegt de Stich ting er mee accoord te gaan, dat in de kwestie van een eventuele loons verhoging het advies wordt gevraagd van de Sociaal-Economische Raad. Hoewel de Stichting in haar geheel achter de vacantie-uit-breiding staat, menen de Katholieke en Protestants- Christelijke vakorganisaties, dat ook de lonen de aandacht vragen, in welk geval zij zich voor het ogen blik accoord verklaren met het in winnen van het SER-advies. Veertig laar onderwijs voor schipperskinderen FEEST IN VREESWIJK Te Vreeswijk is Zaterdag op fees telijke wijze de veertigste verjaardag van de oudste Nederlandse school voor schipperskinderen gevierd. In de morgenuren werd een recep tie gehouden, gevolgd door een lunch, waaraan ook werd deelgenomen door de ouders van de kinderen, die thans het internaat bezoeken, alsmede door 300 van de 3.000 oud-leerlingen, die hun jeugd op deze school hebben doorgebracht. In een grote tent werd in de mid daguren een herdenkingsbijeenkomst gehouden, tijdens welke o-m. door een vertegenwoordiger van het Mi- ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het woord voerde. In de avonduren werd door de leerlingen een feestavond verzorgd. De rattenvanger gaat weer naar buitenland De Maastrichtse rattenverdelger J. Olischlager zal op verzoek van het gemeentebestuur van Abbeville (de partement Somme) in die stad een grote rattenverdelgingsactie gaan uit voeren; deze actie begint eind Sep tember en duurt ongeveer vier we ken. Op verzoek van Duitse autoriteiten voor zeedijken en kustbeveiliging zal op het eiland Hamburger Hallig, be horende tot de eilandengroep „Die Halligen" in de Norder Heeven ten zuiden van de Duitse Bocht, een proefneming op het gebied van de rattenbestrijding worden uitgevoerd. Naast Duitse specialisten zal ook de heer J. Olischlager aan deze proefver- delgingsacties deelnemen. zitter van de Libanese ministerraad in totaal twee jaar in de Libanon ver blijven. Hij heeft als Commissaris der Koningin ontslag verzocht met in ging van 15 October a.s. Mr. Lode wijk Albert Kesper is op 18 Mei 1892 te Gouda geboren. Hij bezocht aldaar het gymnasium, waar van zijn vader conrector was en stu deerde vervolgens aan de Leidse uni versiteit rechtswetenschappen, waar in hij in 1917 promoveerde. Mr. Kesper begon zijn loopbaan als adjunct-commisies van de biblio theek der Tweede Kamer, welke functie hij in 1919 verwisselde met die van commiesgriffier van die Ka mer. In 1931 volgde hij mr. R. H. ba ron de Vos van Steenwijk als griffier op. Tevens trad hij op als leraar aan de Hogere Krijgsschool te 's Graven- venhage. Als griffier der Kamer wei hij in de gelegenheid over alle moge lijke onderwerpen, die aan de orde kwamen, kennis op te doem en kwam hij met talrijke figuren op politiek gebied in aanraking. Tot aan het uitbreken van de oor log in 1940, toen de werkzaamheden van het parlement werden opgheven, bleef mr. Kesper zijn functies ver vullen. Na de bevrijding in Mei 1945 trad hij op als secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandse Zaken, uit welke functie hij na twee maan den eervol ontslagen werd wegens zijn benoeming tot voorzitter van de stichting Radio Nederland in over gangstijd. Op 15 Januari 1946 werd hij be noemd tot regeringscommissaris voor het radio wezen. Verder is mr. Kesper, die zich veel aan sociale ar beid wijdt, voorzitter van het Carne- gie-heldenfonds. Een groot deel van zijn tijd wordt in beslag genomen door arbeid van representatieve aard, zowel in Den Haag als in an dere plaatsen van de provincie. DE HUWBARE AMBTENARES. Naar men ons mededeelt is dezer dagen de uitgifte te verwachten van een Kon. Besluit tot wijziging van de artikelen 7 en 97 van het Algemeen Rijksambtenarenreglement. Deze wijziging heeft de strekking, met behoud van de regel dat de ambtenares die in het huwelijk treedt, eervol wordt ontslagen, de bevoegd heid van de Kroon tot het verlenen van dispensatie te verruimen. Deze verruiming bestaat O.m. hier in, dat bedoelde bevoegdheid voortaan niet meer in beginsel be perkt zal zijn tot ambten, die als bij betrekking kunnen worden waarge nomen. Eeuwfeest van H. Belietable te Venlo Te Venlo is Zondag de 100ste ver jaardag gevierd van de sterfdag van Henricus Belietable, de stichter van de Broederschap der H. Familie, wel ke in verband hiermee een nationaal congres te Venlo hield. Ongeveer 10.000 congressisten uit aïie delen des lands hebben dit congres bijge woond. Nabij de H. Familiekerk waar een standbeeld van H. Belietable is op gericht, heeft mgr. Hanssen namens de Nederlandse bisschoppen de con gressisten toegesproken en een pon tificaal lof gedaan, waarbij voor de zielerust van kardinaal De Jong werd gebeden. Aan de Paus werd een telegram van aanhankelijkheid gezonden. Tijdens het congres heeft de burge meester van Venlo voorlezing gedaan van het pauselijk antwoord-telegram, waarin vreugde werd uitgesproken over de taakvervulling van de broe derschap en de pauselijke zegen werd geschonken. Pater J. Dankelmar. CssR natio naal directeur der H. Familie in Ne derland hield een beschouwing over het leven van H. Belietable en de door hem gestichte broederschap der H, Familie. Het congres werd besloten met de opvoering van het massaspel „giste ren, vandaag, morgen, overmorgen, en in alle eeuwigheid", geschreven door Manus van de Kamp, geïnspi reerd op het leven en de idealen van Belietable. Het werd opgevoerd door een 300-tal medewerkenden onder leiding van Anton Sweers. De afdeling Leiden, vergezeld door haar directeur, kapelaan A. H. Schra- ma, was vertegenwoordigd door 35 personen; Roelofarendsveen kwam met 92 leden, vergezeld door pastoor Ligthart en pater Van Dijk.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2