ieuwe studentenlichting wordt door dakloosheid bedreigd Paard op hol overliep fietser op Koepoortsbrug Bij het afscheid van pastoor Klaverweijden SSwuid in de Sewaaökeik VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Beroep op Leidse bevolking de na-oorlogse jaren is door ve- i oorzaken het aantal in Leiden studentenkamers aan- men, waardoor allengs oestand kan worden net ogenblik reeds een staand feit, hoewel nog niet alle iw studenten zich hebben laten hrijven, dat een deel van de nieu- studentenlichting dit jaar geen »rdak in Leiden zal kunnen vin en dus noodgedwongen tot de us van spoorstudent komt. Deze dgedwongen spoorstudenten vin behuizing in Den Haag, Voor- Voorschoten, Rijswijk, Wasse- en wat dies meer zij. Zelfs zijn gevallen geweest van herroeping inschrijving aan de Leidse Uni citeit op grond van het feit, dat meiden geen woonruimte gevon- kon worden. (ructurele ondergrond. is de bedoeling, dat op den de moeilijkheden als deze, die een toevallig tijdelijke maar een seturele ondergrond hebben, ten dele worden ondervangen door de IV door de overheid van grote ententehuizen, welker exploita- •kórten ook door de overheid zou- worden gedekt. De verwezenlij- van deze plannen zal echter vele jaren vergen. die tijd moet een ernstig be- worden gedaan op de bevolking lers ter beschikking van de stu- ten te stellen waar dit ook maar iszins mogelijk is. Slechts door ruim mogelijk antwoord op beroep kan voorkomen worden, GYMNASIUM LEIDEN. herexamen werden bevorderd klasse 2: F. v. d. Wind, Aarlan- treen; naar klasse 3: F. Lahr, Lei- naar klasse 4: Y. Huizer, Voor- iten en J. Koningsberger, Leiden; klasse 5: A. Kosto, Leiden; naar 6b: A. Rijnsburger, Leider examen werden tóegelaten tot 1: M. Dychoff, Wassenaar en van Oven, Leiden; naar klasse 3: Witmuts, Leiden (voorw.); naar se 4. E. Égter van Wissekerke, den. lurgerlijke Stand eboren: Maria Cornelia dr ,van L. remgt en C. Cv Petit;Elizabeth i M. J. Steenland en E. Kra- Mennie dr van D. v, Duyn en Duivenvoorden; Fraricisca Geer- da dr van M. W. Krapels en J. Sloos; Jacoba Jeannetta dr van J. ward en M. v. d. Bent; Johannó abeth Judith dr van J. Tegelaar J. Laurier; Johannes Philippus van J. P. de Boer en W. A. Jagel; iana Johanna Maria dr van W. Yeriks en A. J. van den Berg; rijke dr van A. F. Leemans en F. Boschma; Alfred Arnold zn van K. Kraft v- Ermel en M. Schüt- Pieter zn van H. Laterveer en J. Egmond. Iverleden: J. Blansjaar wed. van 5 3- Agenda Leiden i'RIJDAG: )pening Leidato. 2.30 uur. Stads- loorzaal. loofdstad Operette: Hor mein Lied, letta", 8 uur nam. Schouwburg. iATERDAG: ionte avond Smit-Röntgen. Ont- mningsvereniging, m.m.v. Sempre anti's Jong en Jolig, 8 uur nam.. Burcht. -edenvergadering Kon, Ned. Toon- nstenaarsver. afd. Leiden, 8 u. n.m., recht 10. MAANDAG: Voorlichtingsavond cursussen Leid- Jeugd Actie, 8 uur nam., Leidsche ikshuis. De Natuurvriend. Spr. de heer C. A. oelman, 8 u. nam., Gebouw Steen- mur 6. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: Ita- anse en Nederlandse chiaroscuro utsneden uit eigen bezit (9 Sept. October). Werkdagen 1417 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: «toonstelling „Zo zien zij ons", 10 voorm.5 uur nam. Zondag 15 mam. (Tot en met 2 October). Dienst der apotheken. De avond- cht- en Zondagsdienst der apothe- n te Leiden wordt van Zaterdag uur tot Zaterdag 8 uur waargeno- fn door: de Apotheek Kok Rapen- 'rg 9 Tel. 24807, de Apotheek „Tot 'Mp der Menschheid" Hooigracht 48 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- Apotheek Wilhelminapark 8 Tele- n 26274. BIOSCOPEN. De keuring van de K.F.C van de die deze week in Leiden 'aaien, luidt: Gezworen kameraden (ge- prol. 18 jaar). ;hor: Afgekeurd, asino. Zo lang jij bij mij bent (14 jaar). Manon: Rear Window (18 jaar) De tiran van Californië (14 Nr). dat zich een structureel spoorstuden- •tenprobleem olhtwikkelt, dat het ka rakter van de Leidse Universiteitsge- imeenschap in ernstige en niet te her stellen mate zou aantasten. Van Civitaszijde wordt de Leidse •bevolking verzocht, woonruimte aan de studenten ter beschiking. te stel len. Beschikbare studentenwoonruim- le kan worden aangeboden via het Studenten Huisvestingsbureau, dat •gevestigd is in het Prytanaeum, Ra penburg 6. 0UD-ADE Pastoor Lampe bediend Pastoor Th. Lampe is gisteravond van de H. Sacramenten der Sterven den voorzien. Sinds 1 September was pastoor Lampe opgenomen in de Maria-stichting te Haarlem, voor /het ondergaan van een ernstige operatie. Donderdagnamiddag heeft de opera tie plaats gehad. Na afloop daarvan is de pastoor bediend. Hedenmorgen vernamen wij uit de Maria-stichting, dat pastoor Lam pe een rustige nacht gehad heeft en dat op het ogenblik geen direct ster vensgevaar aanwezig is. De langdu- rigé operatie had de patiënt echter dermate uitgeput, dat bediening noodzakelijk was. Hedenmiddag om tien minuten over twaalf sloeg bij de overweg aan het eind van de Herenstraat te Leiden een paard, voor een wagen met groente gespannen, op hol. De bestuurder kon het wilde beest niet meer beteugelen. Midden op de Koe poortsbrug week het paard uit voor een auto, die van de richting Doeza- straat kwam. Achter de auto reed een fietser, die voor de hevig remmende auto moest uitwijken. Hij werd door het paard tegen de grond geslingerd en overlopen. De man, de 56-jarige G. V. wonen de aan de Valdezstraat, werd zeer ernstig gewond en in levensgevaar lijke toestand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De auto was onbeschadigd. Bij de scherpe bocht die de groentewagen op de Koepoortsbrug maakte gelukte het de bestuurder van de wagen te springen. Z0ETERWGUDE Ook ging zijn belangstelling steeds "Git naar alle gebeurtenissen op cul tureel, sociaal en philantropisch ge bied. Van het Wit-Gele Kruis was hij vele jaren geestelijk bestuurslid en voorzitter. Ontelbare malen kwam hij naar het parochiehuis om door zijn tegen woordigheid waardering te geven voor het werken en streven voor elk goed doel. Bij dit afscheid zullen de parochia nen deze Kruisheer misschien alleen maar zien als hun pastoor en ver- 'éten dat hij als kloosterling, vóór ie dag van zijn parochie begint, het koorgebed had gebeden en daar zo vaak grote gunsten heeft gevraagd voor zijn parochianen. De magister-generaal heeft hem, bij het verlenen van de gouden kroon als kloosterling op 25 September 1051 gezegd: het is nu 50 jaar ge leden, dat u aan de kloosterpoort aan klopte en voor het altaar bad, voor u zelf en voor anderen, als dienaar van Christus te mogen werkenop Woensdag 14 September op het titel- feest van uw parochie, het feest van de H. Kruisverheffing, staat gij we der'aan het altaar, nu om God te dan ken zoveel in de wijngaard des Heren te hebben mogen werken; de paro chianen zullen met u mee bidden, opdat gij, volgens St. Paulus' woord, na anderen gepredikt te hebben, niet zelf zult verloren gaan. Pastoor Klaverweijden zal zijn pa rochianen niet vergeten in het ge bed, want hij blijft onder ons wo nen, op zijn kamer in het klooster boven de hoofdingang en het raam zal nog wel eens opengaan om zijn parochianen te begroeten. Op Woensdag 14 September zal de herder in het Lof zijn afscheidswoord spreken en daarna zal gelegenheid worden gegeven tot persoonlijk af scheid. Zoals reeds is medegedeeld: Pastoor G. J. Klaverweijden O.S.C. is, op zijn verzoek door de bisschop van Haar lem van zijn functie van herder van de parochie van de H. Kruisverhef fing ontheven en zal worden opge volgd door de zeereerw. heer P. W. L. Bakker, rector van het college te Uden. Aan het einde van dit bijna 25-jarig pastoraat past het ons een beschrij ving te wijden aan het leven en wer ken van de scheidende pastoor. Pastoor Klaverweijden werd op 24 Juli 1880 te Alkmaar geboren, 18 September 1902' in de Orde van de Kruisheren geprofest en 22 Decem ber 1906 tot priester gewijd. Na de H. Priesterwijding volgde de benoeming tot professor te Maaseyk en in 1912 in Ha'nnut (België). In 1912 keerde hij als prior naar Maöséyk terug tot 1925, was defini- tor van 1825? tot 1926 en sub-rector te Uden waarna de benoeming volgde tot rector van het op te richten kloos ter en studiehuis te Zoeterwoude. Bij de oprichting van de parochie H. Kruisverheffing op 5 Juli 1931 werd hij de eerste pastoor. De rector was in Zoeterwoude al 1 i$$\ UIENCENTRUM EN TRANENDAL. Wij weten niet wat of wie de we reld dc naam aards tranendal heeft bezorgd, doch Leiden zou zeker voor deze naamgeverij in aanmerking kunnen komen. Binnen de, door de mensen die van beide walletjes aten, inmiddels geslechte wallen bevindt zich namelijk sedert kort een van de grootste uiencentra van Europa. Niet minder dan 100.000 kilo van de ronde vruchten des velds worden wekelijks aan de Leidse veiling aangevoerd. Het spreekt vanzelf, dat Leiden zelfs met het drie-Octoberfeest in zicht, met deze geweldige hoeveelheid geen raad weet en het oponthoud in de Sleutelstad dus maar zeer tijdelijk is. Na van vuil en vellen ontdaan te zijn wordt het grootste deel naar landen binnen en buiten Europa geëxpor teerd, waar men gek is op uitjes. Al met al een belangrijke aan winst, die de Leidenaars reden ge noeg geeft om door de uientranen heen te lachen. Station Terweepark gesloten. In verband met werkzaamheden aan het nieuwe plaatskaartenkantoor in het Terweepark zal de in- en uit gang van het Station aan die zijde van Maandag 12 tot en met Zaterdag 17 September gesloten zijn. Benoeming. Bij beschikking van de directeur- generaal van de P.T.T. is de heer W. F. Kloots te Leiden van hoofdem ployé tot bureauchef in het bedrijf benoemd. Nu de vacanties ten einde zijn, worden de welpen, verkenners en voortrekkers van de St. Josephgroep weer herinnerd aan de Verkenners mis 's Zaterdagsmorgens om 7 uur in de Herensingelkerk. D. spoedig zeer populair en wist sterke contacten te leggen met deken Jan sen z.g. en de parochianen van St Jans-Onthoofding. Ook was er aan stonds een zeer goede verstandhou ding bereikt met burgemeester P. Wap en het gemeentebestuur. Door altijd en overal belangstelling tonen voor de plaatselijke gebeurte nissen, door nooit verzuimen van het geven van attenties en vooral door zijn vriendelijken en vrolijke aard, was rector Klaverweijden bij alle in gezetenen, zowel bij katholieken als niet-kafholieken, een zeer beminde persoon. Door zijn omgang met de bewoners kende hij al spoedig de behoefte aan een kerk voor het parochiegedeelte, dat zo ver van de Zuidbuurt lag. Al spoedig gingen enkele mensen in het kapelletje van het klooster ter kerke en mede dank de medewer king van deken Jansen werfl tot de oprichting van een nieuwe parochie besloten. Pastoor Klaverweijden was bij de stichting van de nieuwe parochie in 1931 dus volkomen ingeburgerd. Toch was het voor vele parochianen van de aloude Sint Jansparochie en voor de Vlietbewoners, die in Lei den ter kerke gingen, moeilijk van hun oude kerk over te gaan naar „de Kruisheren". Pastoor Klaverweijden heeft met veel tact en geduld bij zijn parochianen nooit aangedrongen op bezoek van zijn kerk; zijn eenvoudige hartelijkheid en welwillendheid won aller harten en spoedig had de nieu we pastoor al zijn schaapjes bijeen in zijn kerkje, waaraan hij zoveel zorgen heeft besteed en alles in het werk heeft gesteld om het de pa rochianen mogelijk te maken op ge schikte uren de H. Mis bij te wonen en de godsdienstoefeningen te volgen. Groot was zijn zorg voor. het Huis des Heren, maar boven alles ging zijn zorg uit voor het godsdienstig leven; er werden congregaties en af delingen van de H. Familie opgericht, daarin bijgestaan door de Kruisheren van het klooster. Een grote verdienste van pastoor Klaverweijden is steeds geweest het inroepen van medewerking bij zijn confraters van het klooster van de Kruisheren. Hierdoor werd een zeer bloeiende jeugdorganisatie tot stand gebracht; voor de stichting van een jeugdhuis. heeft deze pastoor dan ook in zijn kleine parochie, in moeilijke tijd, zeer grote zorgen gehad. Het was vooral zijn voox-tdurende belangstelling, zijn financiële en mo rele steun en vertrouwen die het voor zijn confraters-medewerkers en later zijn kapelaan mogelijk maakte de jeugdbeweging zo tot bloei te brengen. A.s. Zondag viert de parochie 10 jaar jeugdwerk en zal pastoor Kla verweijden op het kampeerterrein (alleen voor de leden van het jeugd werk) een H. Mis celebreren. Dit pro gramma was reeds gereed en de pas toor heeft te kennen gegeven, bij dit jubileum nog" als de pastoor te blij ven, nog mee te leven aan het werk zozeer door hem gesteund. Pastoor Klaverweijden was een priester die geheel medeleefde me< zijn parochianen. Elk leed in de pa rochie kende hij en zijn ijver, steun en goedheid heeft veel troost gege ven. Elk kwaad in de parochie was hem een verdriet en de apostolische ijver als herder, gebaseerd op echte christelijke naastenliefde, heeft me nige ziel weer gered en veel geeste lijk onheil voorkomen. Bij dit afscheid zal menig paro chiaan terugdenken aan een kwade dag in zijn leven, als een kruis ge dragen moest worden, een dag zwaar en droevig, maar troostvol door dte komst van de pastoor. Voor de armen was hij een stillè weldoener; hij kende de noden ook van de stille armen en de vergada» ringen van het R.K. Armbestuur had den steeds zijn volle belangstelling. De nieuwe pastoor. De installatie van pastoor P. W. L. Bakker zal plaats hebben op Vrijdag 16 September en zal geschieden door de waarnemende deken, deken M. A. Jansen van Leiden. De nieuwe pastoor werd geboren in Amsterdam op 17 Mei 1910, ge profest op 28 Augustus 1932 en tot priester gewijd op 18 Juni 1937. Na de priesterwijding was zijn eer ste taak aan de missie-procure te Nij megen totdat hij in 1941 werd be noemd tot prior van het klooster te Zoeterwoude. Gedurende 9 jaar bleef prior Bakker te Zoeterwoude en werd daarna rector van het College te Uden. De nieuwe pastoor kent Zoeter woude door en door, want gedurende 9 jaar lag zijn taak als prior ook veel buiten het klooster en ging zijn be langstelling veel naar het dorp uit. De nieuwe pastoor volgde steeds de schreden van de oude pastoor. Het is wel wonderlijk, zoals 'de oude en nieuwe pastoor in levensloop elkaar nabij kwamen. Toen pastoor Klaverweijden enige wekenu in de parochie te Rotterdam assisteerde, gaf zijn misdienaar P. Bakker de wens te kennen, naar het klooster van de Kruisheren in Uden te willen gaan. Dit was toen niet mo gelijk, want het college was geheel bezet, zodat de kleine student naar Cadier en Keer ging. Een jaar later werd pastoor Klaverweijden sub prior te Uden en wist toen zijn Rot terdamse misdienaartje een plaatsje op het College te geven. Deze priesterstudent is hem nu op gevolgd eerst als bestuurder van het klooster te Zoeterwoude, daarna als zodanig in Uden en thans als pas toor van de parochie H. Kruisverhef fing. TIEN JAAR JEUGDBEGING. In September 1945 werd het voor de jeugd in de parochie van de H. Kruisverheffing mogelijk om het spel van de geniale Baden Powel te gaan spelen, dank zij het vooruitziend initiatief van de aalmoezeniers Ben schop en Van Beurden, die al gauw de hulp kregen van een flinke staf enthousiaste leidsters en leiders. De laatste weken wordt er avond aan avond door gidsen en verkenners, kabouters en welipen onder bezielen de leiding gewerkt, om dit heugelijke Jeit gepast te vieren. De feestelijkheden beginnen Za terdagmiddag om vijf uur, wanneer het kamp-weekend op het terrein van de heer Th. van der Salm aan de Noordbuurtseweg, geopend wordt, 's Avonds is er om kwart over acht een groot kampvuur, waar alle be langstellenden hartelijk welkom zijn. Om half twaalf pas is de doodse stilte dus er is tijd genoeg om een fraai programma bij het laaiende vuur af te werken. Zondag om half acht H. Mis op het kampterrein, op fe dragen door pastoor G. Klaver- weyden, waaronder oud-aalmoezenier A. Benschop de predicatie zal hou- j den. Alleen leden van de jeugdbe- weging kunnen daar geldig mishoren. i Tussen elf en twee uur voor ieder i gelegenheid om het (model) kamp, te bezichtigen en.pannekoeken J <te eten! Voor de oud-gidsen is er om drie •uur een reünie in het jeugdhuis, •waar met jolijt de oude liedjes „ge kweeld" zullen worden en herinne ringen aan de afgelopen tien jaar op- •gehaald aan de hand van te projec- "teren foto's. 's Avonds is er om half acht in •het parochiehuis aan de Schenkel-1 weg een grote uitvoering, waarbij al- I lén in een show verschillende kan ten van het verkenners-(gidsen) spel «uilen demonstreren. Jammer genoeg is er niet genoeg ruimte orn alia oud-leden van de jeugdbeweging te inviteren. Oud-le den boven de 17 jaar kunnen echter "om zeven uur aan de zaal de nog voorradige toegangsbewijzen in ont vangst nemen. Een feest-uitgave. De betekenis van dit jubileum en de sfeer waarin het gevierd wordt •is vastgelegd in een feest-uitgave, waarin 46(!) belangstellenden, vroe gere en tegenwoordige leidsters en leiders in korte bijdragen uitweiden over het belang van de jeugdbewe ging, het wel en wee van de ver schillende groepen in de afgelopen tien jaar en weemoedig peinzen over de maligheid van de jeugd en •hoe „leuk", „prettig", plezierig", om enkele qualificaties aan te halen, de periode onder B. P.'s banieren ge weest is. Hoewel in deze uitgave, als in alle jubileum-geschriften, het doorlopend gebruik van de majeur toonsoorten wel eens om afwisseling doet vragen en misschien ook niet •helemaal de realiteit dekt, is dit blad wel zo boordevol springlevend idea lisrne dat lezing er van iedere heel of half-geïnteresseerd deugd doen LEIDERDORP Onderzoek op T.B.C. De deel- neming was zeer bevredigend. Ruim 60% van het aantal inwoners heeft zich opgegeven, terwijl een aanzien lijk aantal regelmatig wordt doorge licht. Het aantal weigeraars bedroeg een percentage dat vrij laag genoemd mag worden. Kinderfeest aan Doesburg. De buurtvereniging „Doesburg" organi seert a.s. Zaterdagmiddag kinder feesten op de speelweide aldaar. Ze vangen aan om twee uur voor jon gens van 4 en 5 jaar met blokjes rapen, meisjes van 4 en 5 jaar vlag getje steken; jongens van 6 en 7 jaar ballen gooien, meisjes van 6 en 7 jaar was ophangen; jongens 8 en 9 jaar kruiwagen rijden, meisjes 8 en 9 jaar knikkerspel; jongens en meisjes van 10 en 11 jaar sjoelen; jongens en meisjes van 12 t/m 15 jaar behendig heidswedstrijden. Des avonds half acht worden voor de ouderen spelen georganiseerd o.a. ringsteken op de fiets. Een accordeongezelschap zal de feestelijkheden opluisteren. Geb.: Frans, z. v. A. Ederveen en F. Noordervliet; Hugo Petrus, z. v. H. P. J. Zwetsloot en C. J. P. Konings. Ondertr.: P. W. v. d. Luit, 32 jaar en J. Hoogstraten, 24 jaar. Laatste Berichten Kardinaal Frings komt naar Utrecht Kardinaal Frings van Keulen, zal aanstaande Dinsdag de uitvaart plechtigheden in de Kathedrale Kerk te Utrecht bijwonen. Op uitdrukkelijk verlangen van wijlen kardinaal De Jong, zal bij de •uitvaart slechts eenmaal de absoute worden verricht. Het is namelijk de (gewoonte, dat bij de begrafenis van een bisschop alle daarbij aanwezige bisschoppen deze pleohtigheid ver richten. In het aartsbisschoppelijk paleis in Utrecht zijn tal van telegrammen van rouwbeklag binnengekomen. Telegrammen kwamen van de mi nisters mr. J. Cals, mr. L. Donker, mr. Fr. van Thiel, van de Franse, de Duitse en Spaanse ambassadeur, van de consul-generaal vn Italië, de Commissaris der Koningin in de •provincie Limburg, de gemeentebe sturen van Utrecht, Ameland en Ol- denizaal. De kerkelijke autoriteiten, die van hun medeleven blijk gaven, zijn mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem, mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, mgr. J. W. M. Raeten, bisschop van iBreda, mgr. dr. J. M. J. A. Janssen, coadjutor van Roermond, mgr. G. Cobben, bisschop te Helsinki en mgr. J. W. Daimen uit Rome. WASSENAAR HONDERDEN FLORALIAPLANTJES WERDEN TENTOONGESTELD. In de foyer van het Verenigings gebouw in de Kerkstraat is gisteren de jaarlijkse Floraliatentoonstelling gehouden. Bijna 1000 planten, dat is 13 van het aantal dat indertijd aan de jeugd, aan scholen en aan ouderen werd uitgereikt, werd voor deze ten toonstelling ingezonden en de jury leden, die het plantenmattriaal moes ten beoordelen stonden voor een enorme taak. Van de foyer was een fleurige tuin gemaakt. Langs de twee lange zijden van de zaal stonden de plantjes per school in groepen bijeen ach ter- een fraaie grasrand, terwijl hier en daar ter opluistering enkele pal men waren neergezet Gisteravond heeft de voorzitter van de Floraliavereniging, de heer R. A. J. van den Berg de prijzen uit gereikt. Het vaantje voor de school, die in verhouding de grootste en de fraaiste inzending had geleverd, werd toegekend aan de Chr. Lagere School aan de Bloemcamplaan. De wisselbeker voor volwassenen, voor het eerst uitgeloofd voor de fraaiste complete inzending kwam toe aan mevrouw v. d. Ploeg. LISSE Gistermorgen om half twaalf bot- saen op het beruchte kruispunt Ka naalstraatGladiolenstraat twee per sonenwagens tegen elkaar. De ene wagen, die van de richting Heereweg kwam, verleende geen voorrang aan de tweede wagen, die vanuit richting Leiden naderde en bovendien naar links moest uitwijken voor een melk wagen, die op de hoek stond. Deze wagen werd tegen een lichtmast op- gesmakt. De inzittenden van deze wagen liepen snijwonden op van het gebroken glas. De inzittenden van de andere auto kwamen met de schrik vrij, terwijl de auto zelf aan de voor zijde flink ingedeukt werd. Dr. Duy- maer v. Twist verleende eerste hulp. OEGSTGEEST Geb.: Ronald Rudolf, z. v. R. Klein en J. C. Noé; Marike Marianne, d. v. C. Cazemier en M. L. v. d. Hove; John, z. v. D. v. Duijn en B. Scargill. Ondertr.: P. Segeth, 26 jr. Katwijk en M. J. Dibbetz, 23 jr.; B. H. Buis, 26 jr. 's-Gravenhage en N. Meijer, 22 jaar. Getr.: J. Anholts en J. Ravensber- gen; W. van den Hoff en J. C. Ver haar. - (WlijijMiillte -4 Deze foto toont de hoofdtoren van de St. Servaaskerk in Maastricht, waarin hedenochtend door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitbrak, •hetgeen leidde tot volkomen vernie ling van het bovenste stuk van de toren en tot ernstige beschadiging van het dak, waarvan op de foto nog een gedeelte zichtbaar is. De R.K. St. •Servaaskerk. gelegen in de onmid dellijke nabijheid van het Vrijthof, werd waarschijnlijk omstreeks 900 ge sticht. In de periode 1858—1882 werd de kerk met de toren onder leiding van dr. P. J. H. Cuypers ingrijpend gerestaureerd. Tele-foto.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9