MAGGI Revanches wereldkampioenschappen op de Stadionbaan te Amsterdam De Kleppende Jlta&p,eö wan het sptintnummci aan Clue aan Vliet DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 Van Heusden klopte wereldkampioen Shell De revanche wedstrijden van het sprint nummer professionals van de wereld kampioenschappen te Milaan, zijn op de Stadionbaan te Amsterdam een groot succes geworden. Er werden 6 ritten deux gereden en een slotwedstrijd quatre, welke de beslissing moest brengen, omdat zowel Arie van Vliet als Antonio Maspes hun ritten tegen Platt- ner en Sacchi hadden gewonnen, terwijl de sprint tussen Van Vliet en de wereld kampioen volgens de jury in een dead heat eindigde, al was menigeen van oor deel, dat de man in de regenboogtrui met enkele centimeters verschil onze landgenoot had verslagen. Maspes toonde zich ook op de Stadionbaan de sterkere door de rit a quartre op overtuigende wijze te winnen, waarbij Sacchi hem voortreffelijk hielp door Van Vliet op te vangen en tevens aan Maspes gelegen heid gaf binnendoor te demarreren. Wel kon Van Vliet, die door Sacchi wat om hoog was gedrukt, nog het wiel van Maspes pakken, maar met tien centime ter verschil ging het voorwiel van de wereldkampioen het eerst over de streep Zo werd Maspes, die in de ritten deux en in de laatste sprint zijn veelzijdige talenten, zijn groot demarrage vermogen, zijn kracht en zijn tactische kwaliteiten en vooral zijn pure snelheid, royaal rondstrooide, winnaar van dit nummer vóór Van Vliet, Plattner en Sacchi. Piet van Heusden heeft het genoegen mogen smaken als eerste de nieuwe we reldkampioen der amateurachtervolgers, de Engelsman Sheil, een nederlaag toe te brengen. Daarvoor waren twee starts nodig, want in de eerste race kreeg Van Heus den na 5 ronden toen hij een veilige voorsprong van 20 meter had een lekke band. De tweede maal startte Sheil zeer snel en nam in de eerste ronde al 10 me ter, die hij in de volgende 500 meter tot 16 meter vergrootte. Piet van Heusden knabbelde deze extra winst er in de derde ronde alweer van af en toonde zijn goede vorm door na vier ronden gelijk met de wereldkampioen door te komen. Hij nam zelfs een kleine voor sprong van een meter, maar verloor die in de voorlaatste ronde. Gelijk begonnen de renners aan de beslissende ronde, waarin Van Heusden dank zij een mach tige eindsprint nog acht meter winst wist te boeken. In de voor de zware cemen ten stadionbaan uitstekende tijd van 5 min. 6,6 sec. ging hij juichend als eerste over de eindstreep, 1|V-, sec. voor Sheil, die met een gulle lach de Nederlander eerde. Dolf Verschueren ongenaakbaar. Oud-wereldkampioen Dolf Verschue ren zal alles proberen om de nieuwe drager van de regenboogtrui, de Span jaard Timoner, in het komende jaar te tonen, dat niemand anders dan hij, Ver schueren, recht heeft op de titel der stayers. In Milaan zag Verschueren door pech zich het kampioenschap ontgaan, maar reeds op de stadionbaan heeft hij Timoner een geducht lesje gegeven. Bin nen 12 min. na de start had Verschueren zijn negen tegenstanders gelapt en alleen Queugnet slaagde er daarna nog in deze schande uit te wissen, zonder dat hij Verschueren kon bedreigen. Voor de verrassing in het begin zorg de Noppie Koch, die, van kop gestart, binnen 5 min. Bucher, Martinot, Le Strat en Queugnet zijn rug liet zien. I Verschueren was in het kielzog van de Utrechtenaar meegegaan en lanceerde na acht minuten een aanval op de leider, Door de directeur van het stadion, de heer D. J. Bessem werd Gerrit Schulte gehuldigd, bij gelegenheid van zijn 25- jarig jubileum als wielrenner. Op de foto overhandigt de heer Bessem Gerrit Schulte bloemen en een boek. die juist los van de rol raakte. Het was toen voor de Belg geen kunst om de lei ding over te nemen, maar hij volstond hiermee niet en lapte in één ruk Pronk en Wagtmans. Het volgende slachtoffer was Timoner. Verschueren kwam langs de Spanjaard, raakte los van zijn gangmaker, maar be hield met grote wilskracht het tempo en kwam zo voorbij de wereldkampioen. De laatste, die op één ronde werd gezet was Koch, die na 20 min. uit het strijdperk verdween. Na 22 min. liep Queugnet zijn achter stand in, wat geen der anderen nog ge lukte. Daarvoor kwamen na 40 min. trouwens alleen nog maar Bucher, Timo ner en Pronk in aanmerking, want de overigen streden met 6 of meer ronden achterstand. Verschueren slaagde er zelfs in om Timoner en Pronk op twee ronden te zetten, maar kon Qeugnet, on danks een enorme krachttoer in de laat ste 5 min. niet meer lappen. Zijn over winning was groot en volkomen ver diend. Het ploegenomnium leverde dank zij een overwinning in de achtervolging en in de klassementsrit een zege op voor de Nederlandse ploeg, bestaande uit Derk- sen, Schulte en Van Est. De buitenlan ders Messina, Strehler en Bellenger wonnen alleen de tijdrit over 1 km. In de klassementsrit reden de Nederlanders zeer tactisch en hielpen Derksen vier van de vijf klassementen te veroveren. De ploegenachtervolging werd met groot verschil door de Nederlanders gewonnen. Schulte en Van Est waren in dit duel de locomotieven, die voor de grootste winst zorgden. PROFESSIONALPLOEG VAN FRASCATI TER VERANTWOORDING GEROEPEN Naar het ANP verneemt hebben Daan de Groot. Hein van Breenen, Jan Nol ten, Jos Hinsen, Adri Voorting, Thijs Roks en Piet Haan alleen een brief ge kregen van de zijde van de KNWU om Zaterdag op het Unie-bureau te Den Haag te verschijnen. De sportcommissie van de KNWU wil deze renners, die naar men weet allen de strijd tijdens de wereldkampioen schappen op de weg, welke eind Augus tus op het circuit van Frascati bij Rome zijn gehouden, hebben gestaakt, ter ver antwoording roepen. Naar het ANP verneemt heeft Kees Pellenaars, ploegleider van de Neder landse equipe in de Tour de France ge durende de laatste jaren, zich schrifte lijk tot het hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie gewend met het verzoek een bespreking te wil len arrangeren tussen hoofdbestuur en sportcommissie van de KNWU enerzijds en de heer Piet van Ierlant en hemzelf anderzijds. Pellenaars is van plan, in dien deze bespreking tot stand komt, om met positieve plannen te komen ten ein de in de toekomst het Nederlandse ren nerscorps te versterken. Indien wij goed zijn ingelicht zal de KNWU niet afwijzend staan tegenover dit verzoek om een bespreking. Dezer dagen zal de KNWU zich nader over dé ze aangelegenheid beraden. Wout Wagtmans zal in de komende wintermaanden niet op de banen in het buitenland verschijnen. Hij is van plan chauffeur te worden van een 6 tons vrachtauto voor het vervoer van zand in Zeeland. Half Januari hoopt Wagt mans zijn training op de weg te hervat ten. Hij wil het volgend seizoen uit sluitend aan wegwedstrijden deelnemen. Daan de Groot neemt ook rust. Ook Daan de Groot zal deze winter niet rijden. Hij is van plan zijn vader in diens werkzaamheden te helpen om dan evenals Wout Wagtmans begin 1956 de training op de weg te hervatten. De Amsterdammer heeft een zwaar weg- seizoen achter de rug en hij is van oor deel, dat door enkele maanden volko men „wielerrust" te nemen hij in 1956 met succes aan diverse belangrijke wed strijden zal kunnen deelnemen. Koppel Van VlietDerksen. Jan Derksen en Arie van Vliet zullfen als kopelgenoten deelnemen aan de Zes daagse van Dortmund, welke van 26 Oc tober tot 2 November a.s. op het pro gramma staat. Verder zijn de beide Ne derlandse sprinters nog in onderhande ling voor deelneming aan de Zesdaagsen van Koenhagen en Aarhus. Reg Harris is, volgens Derksen, van plan om bin nenkort naar India te gaan om daar een sprintersschool te leiden. De nieuwe we reldkampioen Antonio Maspes gaat naar Argentinië, zodat in de komende maan den de sprintnummers van de winterba- nen aan bloedarmoede zullen lijden. Verder zal Jan Derksen, waarschijnlijk met een Duitse renner als koppelgenoot, starten in de Zesdaagse van Berlijn van 14 tot 20 October. Sprinter Peacock gewond Na afloop van de wereldkampioen schappen wielrennen te Milaan is de Australische amateur Lindsay Cockx, die per auto op weg was naar Engeland in de buurt van Dy on in Frankrijk, bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Cockx was in gezelschap van dé Engel se sprinter Cyril Peacock, die het vorig jaar wereldkampioen werd bij de ama teurs. Peacock werd met vrij ernstige verwondingen in het ziekenhuis opge nomen. Naar het zich laat aanzien is hij buiten levensgevaar. De bestuurder van de auto, waarmee het tweetal in botsing kwam, was op slag dood. Het ongeluk gebeurde, doordat de wa gen van de twee wielrenners ten gevol ge van krachtig remmen op de linker helft van de weg terecht kwam en in botsing geraakte met een tegenligger. Cockx bezweek geruime tijd na het on geluk in het ziekenhuis aan zijn ver wondingen. Lindsay Cockx stond in generlei fa milierelatie met zijn landgenoot Lionel Cox, die te Milaan in de kwartfinales door de Italiaan Ogna werd uitgescha keld. SCHAKEN HET TOURNOOI TE GOTHENBURG. Voor de veertiende ronde van het in terzonaal schaaktournooi te Gothenburg werden dé volgende partijen gespeeld: Geiler (Rusl.)Panno (Arg.) 10; Ili- vitski (Rusl.)Bisguier (Ver. St.) 1 Pachman (Tsj. SI.)Rabar (Za-Sl.) f,Szabo (Hong.)Filip (Tsj. SI.) iPetrosian (Rusl.)Guimard (Arg.) afgebr.; Keres (Rusl.)Najdorf (Arg.) 1—0; SpasskyPilnik (Arg.) 1—0; Bronstein (Rusl.)Medina (Venezuela) 10; Sliwa (Polen)Stahlberg (Zwe den) 01; Donner (Nederland)Fude- rer (Zd. SI.) 10; Unzicker was vrij. Donner bezet thans de voorlaatste plaats vóór Medina (Venez.). PAARDENSPORT „MELD" WON DE ST. LEGER. De merrie „Meld", eigendom van lady Zia Wernher, heeft de laatste klassieke paardenrace van het Engelse seizoen, de „St. Leger", gewonnen. Uit een veld van acht paarden beëindigde „Meld" de 2900 meter als eerste, in 3 min. 14,6 sec. Op driekwart lengte finishte als tweede „Nucleus" van miss Dorothy Paget, die drie lengten voorsprong had op de Fran se hengst „Beau Prince" van George Wildenstein. Er werd een protest ingediend omdat „Nucleus" door „Meld" zou zijn gehin derd, maar dit werd niet ontvankelijk verklaard. In de geschiedenis van de St. Leger, die de oudste Engelse) „klas sieker" is (voor het eerst gehouden in 1776) is nog nooit van een protest sprake geweest. De reclamerende jockey, Les ter Piggot, kreeg een boete van tien pond sterling wegens „het onnodig in dienen van een protest". Het winnende paard „Meld", dat be- reden werd door jockey Harry Carr, I verdiende voor zijn meesteres 14.000 pond. Koningin Elizabeth woonde race bij. COURSES TE DUINDIGT. Het was gisteren op Duindigt een mid- dag vol verrassingen. De grootste daar van was wel, dat pikeur J. v. d. Berg drie overwinningen in de wacht wist te slepen. Hij won n.l. met Soerietha, T Dear en Quick P. Vooral met de eerste twee maakte v. d. Berg furore, hetgeen wel blijkt uit de uitbetalingen: met Rosa Dear een koppelprijs van 22.70, met Soerietha 18.30. De uitslagen waren: Kievit S-prys: 1. Rhea (W. H. Geer- sen) km tijd 1.30.4; 2. Sam Williams; 3. ïruusje L. Toto: w. 5.40, pl. 1.50, 1.80, 1.40, koppel 12.50, covercal 4.90. Kingscottprijs: 1. Urchin Hollandia (M. Vergay) 1.35.7; 2. Unaniem; 3. ra- nia. Toto: w. .10, pl. 1.530, 1.70, 1.50, koppel .90, covercal 5.90. Koerierprijs: 1. Soerietha (J. M. v. i Berg) 1.27.6; 2. Sherley Hollandia; True Spencer. Toto: w. 4.70, pl. 1.6 5.30, 1.60, koppel 18.30, covercal 13.70. Koning Axkitprijs: 1. Rosa Dear (J. M. v. d. Berg) 1.24.8; 2. Sir Parisien O; 3. Quant A Moi. Toto: w. 9.40, pl. 2.70, 4.40, 12.20, koppel 22.70, covercal 10.10. Kwarteltje S-prijs: 1. Quick P (J. M. v. d. Berg) 1.25.1; 2. Nellie Gregor; 3. Odyliee Spencer. Toto: w. 3.80, pl. 1.0, 1.70, 2.kopel 5.60, cover cal 4.10. Fairlay-prijs: 1. Caccarat (F. Delbras- sinne) 1.27; 2. Rose des Vents; 3. Nico las. Toto: w. 2.10, pl. 1.70, ff 6.—, koppel 16.covercal 7.80. Sialkotprijs: 1. Flying Gal (F. Van deuren) 2.14; 2. Dream Star; 3. Douce France. Toto: w. 2.80, pl. 1.10, 1.10, koppel 3.50, covercal 2.50. Love Mo-prijs: 1. Dicky (H. J. v. d, Kraats) 3.29; 2. Alwaro. Toto: w. 1.2( koppel 1.70, covercal 1.50. Totalisator-omzet: 68.794. f Nog altijd 't gemakkelijkste, I 't beste, I 't voordeligsteI Vergelijk Lodaline met alles wat U wilt, en U zult zeggen: geef mij maar Lodaline! Uw vaatwas is sneller aan kant. Uw deuren, tegels en ramen zijn vlugger schoon dan ooit. Lodaline is Uw beste hulp. Oók bij het wassen van wol, zijde en nylon. LODALIENTJE GEEFT RAAD: Uw vitrage en overgordijnen heb»' ben ook wel eens een beurt nodig. Lodaline is daarvoor het veiligste en goedkoopste middel. Neem zo nodig eerst de proef of de kleuren niet afgeven en verwijder ook haken en ringen. Hebt U een vraag over de fijne was of over het ver wijderen van vlekken, dan geeft Lodalientje U gaarne raad. Stuur Uw vragen naar Lodalientje, Postbus 269- Breda. Maggi trekt de bouillon voor deze heerlijke soep uitsluitend van het malse, blanke vlees van jonge kippen. Met de beste vermicelli en héél even gekruid. Mppenbouillonsoep PER ZILVERZAKJE VOOR 4 DIEPE BORDEN 48 CT Zo klaar om van te genieten

Leidse Courant | 1955 | | pagina 12