De heren W. Caro en J. Duindam ontvingen veel waardering voor hun werk in de L. V. B. "AKKERTJES" Ernstig gewond door vunrwerk 65-jarigen mogen blijven bij P.T.T. Russen waren opgetogen over Nederlandse bloemen Gouden K. N. V. B.-medaille voor de heer J, Duindam DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD - PAGINA 1 Eduard van Beinum niet naar Amerika Alleen als gastdirigznt Op het verzoek van het Philhar- monisch Orkest te Los Angeles om zijn vaste dirigent te worden, is de dirigent van het Concertgebouwor kest, Eduard van Beinum, niet inge gaan. Ook andere aanbiedingen van dezelfde strekking uit Chicago, Holly wood en New York, heeft de heer Van Beinum van de hand gewezen. Wel zal hij in de winterseizoenen voor een langere periode als gastdirigent in Amerika optreden. Een „grapje" Dat vuurwerk (ook) in handen van kinderen een zeer gevaarlijk speel goed blijft, bleek gisteren weer eens op tragische wijze tijdens de winkel week te Uithuizen. Enkele -kleine jongetjes wilden een „grapje" uithalen en gaven een klein meisje een „zuurtje", dat het kind dankbaar in haar mond stak. Het zuurtje was echter een knal erwt en toen het meisje op het ver meende snoepgoed beet, kwam het in haar mond tot explosie. Hevig bloedend moest het meisje bij een arts binnengebracht worden. Oud-gouverneur naar de kelder De geschilderde portretten van de gouverneurs-generaal, die Neder lands Indië hebben bestuurd en die voor de souvereiniteitsoverdracht de paleizen in Buitenzorg en Batavia sierden zijn opgenomen in het depot van de historische afdeling van het Rijksmuseum te Amsterdam. Wegens plaatsgebrek in de histori sche afdeling van het museum zijn de schilderijen van genoemde gou verneur^ in de kelders van het ge bouw ondergebracht. Personeelstekort: Vandaag zullen in het georgani seerd overleg in P.T.T.-zaken enige problemen ter sprake komen, waar bij de volgende besluiten in overwe ging worden genomen: P.T.T.-personeel mag na de pen sioengerechtigde leeftijd (65) aan blijven tot de 68-jarige bereikt is. Gerepatrieerden uit Indonesië zul len nog tot hun vijftigste jaar in de administratieve dienst van de P.T.T. kunnen worden opgenomen. Bij de postkantoren kan personeel worden aangenomen tot de leeftijd van veer tig jaar. Al deze besluiten zijn nodig, om dat op een of andere manier aan het grote personeelstekort bij de P.T.T. het hoofd moet worden geboden. Vurige grijsaard In 1950 is een 84-jarige inwoner van Drachtstercompagnie door de Leeuwarder rechtbank tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens opzettelijke brandstichting in zijn wo ning; verdacht ontkende toenmaals hardnekkig. Daarna kwam hij nog met de justi tie voor een ander feit in aanraking en nu zit hij weer preventief. Een andere gevangene had in het huis van bewaring meegedeeld, dat de oude baas hem zou hebben aan gezet tot brandstichting in de boer derij van mej. A. Zijlstra te Doezum; deze boerderij ging toen geheel in vlammen op. Enkele weken later brak er brand uit in de woning van de heer H. Chievink, maar daar kon de bewoner tijdig ingrijpen. De oude man is inmiddels voor de officier van justitie geleid en na ver hoor, waarbij hij ook nu weer ont kende, in het huis van bewaring op gesloten. IN DE RIJ VOOR INZENDING A.J. Verhage uit Moskou teruggekeerd Vol lof over de Russische gastvrij heid is gisteravond dr. A. J. Verhage uit Wassenaar, voorzitter van het be drijfschap voor sierteeltproducten en voorzitter van de vereniging „De Ne derlandse Bloemisterij", per vliegtuig uit Moskou op Schiphol teruggekeerd. Samen met de heer A. 3. Stemerding uit Den Haag, was hij met een Rus sisch toestel naar Praag en vandaar per KLM doorgereisd. Deze twee Nederlandse vaklui uit de bloemenwereld hebben in Moskou een bloemeninzending verzorgd op een grote Russische bloemententoon stelling, die in een onderaardse hal van een niet meer gebruikt metro station werd gehouden. De heer Ste merding trad op als arrangeur van de gesneden bloemen, 300 kg. in totaal die per vliegtuig naar Moskou waren gezonden en evenals de passagiers in Praag van toestel moesten verwisse len. Deze inzending (de enige uit het buitenland) is tot stand gekomen als gevolg van een speciale uitnodiging, afkomstig van de voorzitter der bota nische tuinen in Moskou, die het vorig jaar als lid van een Russische agrarische delegatie ons land bezocht. „Wij hebben er met onze inzending, bestaande uit gesneden bloemen, zoals Rozen, Anjers, Chrysanten, Gerbra's en Orchideeën, een enorm succes ge had, geloof ik", zei de heer Verhage gisteravond op Schiphol. „De kranten stonden er vol van, ze publiceerden ook foto's. In het Russische bioscoop journaal was een aparte kleurenfilm opgenomen van onze bloemen. De bloemententoonstelling zou slechts 4}4 dag duren, maar werd 3 dagen verlengd en men vertelde ons, dat dit alleen gedaan werd, omdat de belangstelling voor de Nederlandse bloemen zo groot was. Inderdaad stonden de mensen uren in de rij, ook in de expositie, omdat men eenvou dig niet bij onze afdeling kon komen, zo druk was het". Handel. Onze landgenoten waren bij hun aankomst op het vliegveld bij Moskou o.a. verwelkomd door de tweede burgemeester van Moskou, de heer Tichomirov. Ze waren 14 dagen de gasten geweest van de stad Moskou, hadden gedurende die tijd een auto met chauffeur en een vrouwelijke tolk, een gehuwde 22-jarige Russische studente, die behoorlijk Engels sprak, tot hun beschikking gekregen. De heer Verhage heeft er nog een zakelijke bespreking gevoerd met de vice-president van het Russische mi nisterie van buitenlandse handel over mogelijke bloemen import in de Sow- jet-Unie, zij het dan in een ver ver wijderde toekomst. Het is 35 jaar ge leden, dat de laatste bloemen naar Rusland werden geëxporteerd. Maar mocht het algemene klimaat voor dit soort handel wat gunstiger worden (en de hoge Russische vertegenwoor diger van het ministerie van handel zeide dit vurig te hopen) dan zou hij in de eerste plaats zijn oog op Neder land laten vallen. In .technisch opzicht kunnen de Russen van de wijze, waarop Neder land zijn bloemen etaleert, nog heel wat leren, aldus de heer Verhage. Ook wat de bloemen zelf aangaat, heeft Nederland nog een voorsprong. Onze „bloemen-ambassadeur" had de indruk, dat men in Moskou slechts buitenplanten kweekt en van kas planten nog niets weet. HARTELIJK AFSCHEID Op wel zeer overtuigende wijze is gisteravond bij het afscheid van de heer W. Caro als voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB gebleken welk een bijzondere plaats deze functionaris, thans ere-voorzltter van de afdeling, ge durende de laatste kwarteeuw in het Leidse voetballevcn heeft ingenomen. Van alle kanten uit de rijk geschakeerde voetbal-organisatie werd de scheldende heer Caro welverdiende lof toegezwaaid en in die lof deelde mede de beer J. Duindam, die gedurende 25 Jaar eerst de Katholieke bond, daarna de Leidse Voet balbond heeft gediend en deswege op deze avond vereerd werd met de gou den medaille van de KNVB. De heren W. Caro en J. Duindam wa ren gisteravond met hun echtgenoten door de heer E. J. Velthuyzen per auto van hun woningen gehaald en konden in de geheel gevulde foyer van de Burcht, fleurig versierd met bloemen, worden binnengeleid, waar de heer A. A. C. Dusée deze afscheidsavond opende met een woord van welkom tot de aanwezi gen. waarbij hij mededeelde, dat het be stuur van de afdeling gemeend had deze receptie aan de scheidende bestuursleden te moeten aanbieden. Als eerste spreker trad daarna de heer J. C. van Schaik. wethouder voor onder wijs en sportzaken, als loco-burgemees ter voor de microfoon, die zeide, dat een afscheid altijd een zekere weemoed in zich heeft, doch het was spr. toch een groot genoegen om hier aanwezig te mogen zijn bij een zo belangrijke ge beurtenis in beider leven voor de orga nisatie. die zij zo goed en zo lang heb ben gediend, dat ook het gemeentebe stuur daarvoor zijn dank wilde uitspre ken. Voetbal spreekt meer dan ooit tot de mensen, maar veel minder de bestuurs organisatie. die het mogelijk maakt, dat het voetbal zich kan ontplooien. Deze is daarom veel minder spectaculair dan het voetbal zelf, maar evenzeer nodig. Er is voor de heer Caro heel wat zelf opoffering nodig geweest om de steeds groeiende bond te leiden, maar hij heeft het uitstekend gedaan, altijd even rustig, klaar en eenvoudig. Spr. begreep daar om ten volle de grote waardering in de LVB voor het werk van de heer Caro, die altijd onopvallend zijn taak heeft vervuld, waarvoor spr. en het gemeen tebestuur de grootste bewondering heb ben gehad en waarvoor de gemeente ten slotte zeer dankbaar is, omdat veel en nuttig werk is gedaan voor deze tak van het gemeentelijk bestel. Ook ten aanzien van het door de heer Duindam verrichte werk sprak weth. Van Schaik woord en van dank. Namens de KNVB werd het woord ge voerd door de heer A. Schroder, die er op wees, dat beide scheidende bestuurs leden avond aan avond zijn bezig ge weest met de opvoeding van de Jeugd waarvoor zij de dank van tienduizender heben verdiend. Vaak is gezegd, dat kleine afdelingen geen reden van bestaan zouden hebben, maar niets is minder waar. Hetgeen hier in de afgelopen 25 jaar Is verricht ls daarvan het beste bewijs. Bij dit afscheid moest het niet in de eerste plaats weemoed zijn, doch dank baarheid, die beiden moest bezielen, om dat zij zo lange jaren hebben mogen medewerken aan de opvoeding van de Jeugd. Namens de bond bracht spr. de heer Caro hartelijk dank en uitte hij de grote waardering van het bestuur voor zijn voortreffelijk werk om te besluiten met de wens, dat hij nog vele jaren met voldoening op de resultaten van zijn werk zou mogen terugzien. De heer Duindam, aldus vervolgde spr. heeft het bescheidener gedaan, maar niet minder verdienstelijk, vooral waar hij de zorg der jeugd op zich had genomen en daarom is de dank van de KNVB niet minder groot De heer Caro kon de KNVB niets meer aanbieden, omdat hij alle onderscheidin gen van de bond heeft gekregen. Het was spr. evenwel een groot genoegen de heer Duindam de gouden medaille van de bond te kunnen opspelden. (Applaus) Het was met enige schroom, dat de nieuwe voorzitter, mr. J. J. de Jongh, nog geen week titelhouder, thans het woord nam om een afscheid te richten tot functionarissen, die meer dan 25 jaar voor de bond hebben gewerkt. Spr. ging daarbij nog eens de looobaan van de heer Caro na en zeide, dat hij hem het afgelopen jaar heeft leren kennen als een man met zuiver objectief oordeel ter behartig ng van de belangen der verenigingen. Als aandenken voor zijn werk bood spr. de heer Caro enkele gramofoonpla- ten aan, terwijl mevr. Caro bloemen ont ving. Tot de heer Duindam zeide spr., dat ook zijn werk in de LVB door allen zeer gewaardeerd is. Het hem verleende erelidmaatschap vond spr. daarvan het beste bewijs. Spr. verheugde zich erover, dat de heer Duindam zijn werk in de strafcommissie nog niet geheel zou los laten, terwijl hij grote dank verdient als jeugdleider. Spr. bood hem vervolgens een sche merlamp aan. terwijl mevr. Duindam eveneens bloemen ontving. Nog meer sprekers. Nadat vervolgens het woord gevoerd was door de heer J. Bijlo namens de afd. Rotterdam mede namens de heer Rolsema voor het Zaterdagvoetbal (on der aanbieding aan beiden van een te gel), door de heer H. Ponstee namens de afdelingen Haarlem, Noord Holland en Amsterdam, allen deelnemers in het Vierbondentournooi, door de heer J. Bakker namens de afd. Noord Holand en de heer J. Questro namens de afd. Den Haag, was het woord aan de heer F. van Waveren, die sprak voor de verenigingen in de LVB. Terecht waren hier, naar spr. zeide. veel woorden van waardering gericht tot de scheidende bestuursleden, want spe ciaal door het werk van de heer Caro was hier een organisatie opgebouwd, die voor velen een voorbeeld mag genoemd worden. Zijn heengaan betekent onge twijfeld een verlies voor de bond, want zijn opvolger mist de ervaring, die de heer Caro als leider heeft gehad. De Leidse Bond was gegroeid als iets van hemzelf, als een gedeelte van zijn le venstaak. Daarvan scheidt men niet gaar ne, maar dat maakt ook, dat de vereni gingen trots kunnen zijn op het werk, door hem verricht. Als blijk van waardering voor het vele werk, door de heer Caro voor het oetbal in Leiden en omgeving ver richt, bood spr. hem namens de ver enigingen een pickup met versterker en 'n viertal gramofoonplaten aan. Verder noemde spr. de heer Duindam een van de stille werkers, die mede werkte aan de hechte opbouw van het gebouw, dat tot stand is gekomen. Een schemerlamp en een zilveren sigaren doos vertolkten mede de dank der ver enigingen, terwijl de echtgenoten van beide heren met een doos bonbons wer den verrast. Tenslotte spraken nog de heren J. C. F. Koers namens de Leidse Sportstich ting, W. M. Offringa namens de Com missie Jeugdvoetbal en Th. W. v. d. Klugt voor de Centr. Organisatie van Scheidsrechters, die allen hun woorden eveneens van geschenken vergezeld de den gaan. Dankwoorden. Hierna sprak de heer Caro woorden van dank en met gemengde gevoelens begon hij aan zijn laatste speech voor de vergaderde LVB-ers. Spr. wierp dan een terugblik in het Waarom toch? helpen direct t (Advertentie). verleden, memoreerde, dat hij sinds 1911, dus 44 jaar aan „sport" heeft ge daan zonder zelf ooit lo voetballen. Met weemoed nam spr. thans afscheid, doch hij meende, dat het niet goed was, dat men te lang in functie bleef. Het deed spr. genoegen, dat er de laatste vler-vijf jaar verschillende jongeren in het bestuur waren gekomen. Onder lei ding van mr. de Jongh kan de LVB een goede toekomst tegemoet gaan. Het werk in het bestuur was voor spr. steeds prettig geweest en spr. had veel woorden van lof gehoordHij hoopte er een goed deel van verdiend te hebben. Hij bracht voorts een woord van dank voor de lof aan zijn echtgenote en voor de geschenken en eindigde met de wens, dat het de afdeling tot in lengte van dagen goed moge gaan. De heer J. Duindam dankte vervol gens in de eerste plaats het bestuur van de KNVB voor de hom verleende on derscheiding en de LVB-verenigingen voor het ere-lidmaatschap. Tevens dankte hij hartelijk voor de aangebo den geschenken. Er waren voorts brieven en telegram men binnengekomen van B. en W. der gemeenten Alphen a. d. Rijn en War mond, van de afdelingen Amsterdam en Gouda en van de commissaris van poli tie. de heer J. Dreeuws. Het was een hartelijke afscheidsavond, welke nog lang in dc herinnering zal blijven. Op deze foto ziet men de heer A. Schrö- der, afscheid nemend van de heer J. Duindam cn hem dankend voor alles wat hij voor het voetbal cn de voetbal lers in de afgelopen 25 jaar heeft gedaan. SPORT KLAVERJASSEN KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De wedstrijden om het kampioen schap van Nederland werden gespeeld in het hoofdbureau van politie in Den Haag. De kampioen van Leiden, L.B.F., wist in de 2e ronde een voorsprong te nemen op Rotterdam en den Haag van resp. 500 'en 1000 punten, doch móest tegen Rotterdam het onderspit delven met ruim 1500 p. verschil. Kampioen van Nederland werd: ERMAF, Rotterdam; 2e Wilson, den Haag; 3e L.B.F., Leiden. De kampioen kwam in het bezit van een fraaie beker, terwijl de overige twee een klein bekertje kregen. De organisatie, welke in handen was van de N.B.F. was voortreffelijk, terwijl de publieke belangstelling zeer groot was. De heer J. v. d. Blom uit Leiden, Federatiebestuurder, huldigde de kam pioen en namens F.V.K. bood hij een fraaie bloemenmand aan. LEIDEN EN OMSTREKEN. De indeling van de competitie 1955— 1956 is als volgt: le klasse A: T en D; Oosthoek; SLF; LBF; Groenoord; MDS; ODR; DSB; Zaalberg; Krantz DKB. le klasse B: DSB II AWS I; T en D II; MDH I; SLF II; Groenoord II; LBF II; PVH I; DJM I; MDS II. 2e klasse A: Krantz II; 't Centrum I; SLF III; C en H I; DSB III; Groenoord III; ODR II; de Waard I; DKB II; MDS III. 2e klasse B: DSB IV; DSB V; PVH II; Groenoord IV; Oosthoek II; C en H II; DJM II; DKB III; T en D III. VOETBAL DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de Engelse League, lulden: Eerste divisie: Bolton Wanderers- Cardiff City 40; Manchester United Everton 21; Preston North End Charlton Athletic 22; West Bromwlch AlbionNewcastle United 11. Tweede divisie: FulhamNotts Coun ty 1—1; Lincoln City—Hheffield Wed- OM DE EUROPA-BEKER. In de wedstrijdenrceks om de Europa beker heeft de Hongaarse club Voros Lobogo met 63 gewonnen van het Beyglsche Anderlecht. Bij de rust ston den de Hongaren met 3—2 voor. SCHEIDSRECHTERS VER. L. EN O. De scheidsrechtersvcreniglng „Leiden en Omstreken" beRint het nieuwe le zingen-seizoen a.s. Maandagavond met een causerie van de heer A. E. van Wel- zenes uit Rotterdam. oud-ASC-er. Hij zal een en ander mederiolen over zijn voet bal-ervaringen. De bijeenkomst vangt te 8 uur aan. CÜ i Ejf de vrolijke speurder^ EEN HUMORISTISCHE DETECTIVE-ROMAN door JOHAN BERNDT 36) „Beste jongen dat is heel gewoon. 1 Dergelijke rommel wordt kunstmatig 1 opgezweept.... tot op een ogenblik 1 de hele boel als een kaartenhuis in- een zakt! Let maar opeen dezer dagen beginnen ze te zakken en een maal zover, ploffen ze als lood in de diepte in hoogstens drie dagen zijn ze volkomen waardeloos van de markt verdwenenen dat kost je geld!" Reggie begon voor het eerst iets onbehaaglijks te voelen; hij keek Harold twijfelachtig aan en wreef na denkend langs zijn neus. Als zijn vriend het werkelijk eens bij het rechte eind had „Je maakt me benauwd, ouwe Job!", zei hij een weinig benepen. Harold dacht zwijgend na; hij zocht een oplossing. „Weet je wat, Reggie..., ik zal morgenochtend direct nog eens pra ten met mijn patroon over deze kwes tie. Misschien.... je kunt nooit we ten heb ik het verkeerd. Ik zal je zo spoedig mogelijk het resultaat van mijn besprekingen laten weten". Hoofdschuddend begaf Harold zich die avond naar huis. Inderdaad was het eerste, wat hij de volgende dag deed, zijn patroon aanklampen en hem advies vragen inzake de Shenley-aandelen. Het ant woord klonk zeer definitief. „Als u soms plan hebt zulke pa pieren te kopen, zou ik u raden een zenuwarts te consulteren; in dit ge val twijfel ik sterk aan uw gezond verstand!" Harold haastte zich uit te leggen, dat niet hij, maar een vriend voor een dergelijk onderzoek in aanmer king diende te komen. Het verdere commentaar was niet zeer vleiend voor Reggie en gaf Ha rold stof tot neerslachtige gevolg trekkingen Onmiddellijk na het onderhoud bel de hij dus het nummer van „Argus" op; hij kreeg Hoodson aan de tele foon en vroeg dringend Reggie te spreken. Tot zijn grote teleurstelling deelde Hoodson mede, dat Reggie juist een half uur tevoren was vertrokken voor een nieuwe opdracht; het doel van zijn reis wist hij niet. Mijnheer Fel- ham was overhaast met zijn cliënt weggegaan en had inderhaast be loofd, dat hij bij aankomst bericht zou zenden. Harold beet zenuwachtig op de vin gers; er zat niets anders op dan te wachten tot Reggie iets van zich liet horenHij sprak met Hoodson af dat deze hem terstond zou bellen, wanneer hij Reggie's verblijfplaats was te weten gekomen. Daarna legde hij de telefoon op de haak en werkte de hele dag zeer v(er- ;strooid, steeds opziend als de telefoon rinkelde. Doch bij sluitingstijd van het kan toor wist hij nog steeds niets en Hoodson moest hem teleurstellen bij navraag; Reggie had nog geen taal of teken gegeven! 's Avonds ging hij naar het bureau van „Argus" en wachtte in gezelschap van Hoodson oip bericht. Eindelijk werden beiden uit de spanning verlost door een telegram; Hoodson scheurde het haastig open en liet Harold de inhoud zien: Reggie seinde, dat hij zich in hotel „Burling ton" te Dover bevond en de volgende morgen naar Calais zou vertrekken, om van daaruit naar Parijs door te reizen. Onverwijld zond Harold aan dit adres een telegram: „Dringend: Verkoop Shenley-aan delen, niet safe! Harold". Het was zeven uur, toen Harold het telegram afgaf; om half tien ontving hij het antwoord uit Dover: „O.K. Dank voor advies. Volg je raad. Reggie". Harold slaakte een zucht van ver-1 lichting. Onder de beurskoersen ston den de Shenley's genoteerd op 151; binnen enkele dagen, wellicht morgen konden de dingen vallen. Reggie zou ze nog juist op tijd kwijt zijn en er zopder kleerscheuren afkomen! Het ging precies, zoals hij verwacht hadtwee dagen nadien begonnen de koersen der Shenley-Oeganda- Diamond-Corp. te zakken; van 154 daalden zij op 144, daarna tot 103. Het werd een débacle.... binnen een week ploften de Shenley's in duizelingwekkende vaart naar de af grond; op Viy2 bleven ze hangen practisch waardeloos! Harold wreef zich verheugd de han den; hij nam zich voor, zijn vriend bij het weerzien eens flink het ge vaar voor ogen te houden, dat hij had gelopen! Reggie bevond zich nog steeds in Frankrijk. Mocht hij de couranten bijhouden, dan zou hij on getwijfeld ook met veel belangstel ling de artikelen lezen over de grote zwendel der Shenley-Oeganda-Dia- mond-Corp., welke in lange kolom men met vette kappen werd onthuld! Soms gebeuren er in het leven din gen, die wij anders alleen maar dro men Een wonder, dat niemand had kunnen voorzien, voltrok zich en zette heel de financiële wereld op stelten. Er doken vreemde geruchten op, die spoedig vastere vorm aanna men. En eindelijk werd het officieel bekend: op de concessievelden der Shenley-Oeganda-Diamond-Corp. wa ren diamanten gevonden! Aanvan kelijk werd het bericht als een canard opgenomen; weer een onfrisse ma noeuvre, om de goê-gemeente zand in de ogen te strooien! Doch spoedig kon men de waarheid van het bericht niet meer loochenen, inderdaad bleek het geen fantasie, maar tastbare werkelijkheid: de ont ginning der gebieden in Oeganda leverde buitengewoon rijke vondsten op. Zelfs moest men constateren, dat de gewonnen stenen van ongewone grootte en zuiverheid bleken! Een orkaan suisde via de pers door de Beurs.... het leek, of er geen andere aandelen moer bestonden dan Shenley's! Uit hun sluimer van 17 J4 sprongen ze op 200, 280, 3Ó0! De glo- rieuse Phoenix-vlucht der gerehabi liteerde aandelen hield aan; zij be reikten de 500 en nóg was de vaart niet te stuiten De Beurs trilde. Harold duizelde. Met bevende vingers sloeg hij de koersen op en voelde steeds dieper wanhoop bij het stijgen der Shenley's. Hoe moest hij Reggie straks, bij zijn thuiskomst, onder de ogen komen Een mooi koopje had hij zijn vriend geleverd! Hij maakte berekeningen en "kwam tot de conclusie, dat hij Reggie een klein fortuin door de neus had geboord met zijn goedbedoelde raadgevingen en waarschuwingen

Leidse Courant | 1955 | | pagina 11