Antonio Maspes wereldkam pioen der sprint professionals Wim van Est in halve iinaie achtervolging Sliijjiaiaaty Nieuw succes voor Llewellyn op Concours hippique te R'dam tMsli „HOLVAST" Prijzen van t,dikke bollen' nog steeds zeer hoog DE STENEN SPREKEN ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Wereldkampioenschappen op de baan Milaan, Vrijdagavond (Van een spe ciale ANP-verslaggever) Wim van Est boekte het enige succes voor de Ne derlandse ploeg tijdens de Vrijdagavond voortgezette wedstrijden om het wereld kampioenschap op de Vigorellibaan: in de kwarteindstrijd versloeg hij de Deen Nielsen, van wie hij ook in de kwalifica- tierit had gewonnen, met 30 meter in de tijd van 6 min. 19,4 sec. over 5 km, het geen 5 seconden langzamer was dan Donderdagavond. De beste tijd van de kwart eindstrijden werd gemaakt door de Zwitser Strehler met 6 min. 10 sec., op slechts 0,4 sec. gevolgd door de titel houder Messina. Piazza was de vierde winnaar van de kwartfinales. In de hal ve eindstrijden zullen tegen elkaar uit komen: Strehler tegen Piazza en Messina tegen Van Est. Frans Mahn verloor De avond was geopend met de 8e fina les sprint voor amateurs, waarin de nieuwe Australische ster Tressider een diepe indruk maakte door de wijze, waarop hij de Fransman Gerard ver sloeg in de tijd van 11,8 sec. over de laatste 200 meter. Frans Mahn trad in de 6e serie tegen Verdeun aan, waarbij de Fransman de kop had geloot. Maar bij het ingaan van de tweede ronde bleef Verdeun „sur place", waarna werd afge schoten omdat beide renners terug had den gereden. In de overgereden rit had Mahn de kop. Met werd een zeer scherpe strijd tussen de beide sprinters, waarbij Mahn meende gewonnen te hebben, al thans hij stak zijn hand zegevierend op. Maar de kamprechter besliste, dat Ver deun met handbreedte als eerste over de streep was gegaan, hetgeen ook door onze landgenoot Stol, één der baancom missarissen werd bevestigd. Op verzoek varf Mahn werd nog naar de foto ge- vraagd, welke van de finish was gemaakt maar de jury wees dit af. Winnaars van de 8e finales waren: Tressider, Pingrello Cox, Batiz, die op verrassende wijze van de Engelsman Binch won, Pesenti, Ver deun, Ogna en Vidal, dus drie Italianen, twee Australiërs, twee Fransen en een Argentijn. Norman Sheii wereldkampioen. De finale van de achtervolging der amateurs over 4 km. werd door Norman Sheil van zijn landgenoot Brotherton ge wonnen. De titelhouder van 1954, de Ita liaan Faggin, die met een schitterende tijd van 4 min. 54,4 sec, de derde plaats had veroverd op de Deen Hansen, revan cheerde zich daarmede voor het verlies van de halve eindstrijd van Donderdag avond. Het laatste nummer van de avond bestond uit de repechage van de stayers wedstrijd over 1 uur, waarvoor de acht niet geplaatste deelnemers van de beide series van Woensdagavond en Donder dagavond aantraden. De nummers een en twee uit deze repechage kwamen voor de eindstrijd in aanmerking. De Belg Barbe verscheen niet aan de start wegens ziekte, zodat de resterende 7 stayers voor de twee plaatsen in de fi nale moesten strijden. Bunker veroverde de leiding met Pronk en Wagtmans als tweede en derde. Maar de Italiaan Seg- hezzi nestelde zich na een kleine tien minuten op de tweede plaats. Na 13 mi nuten kreeg Wout Wagtmans een lap van de Engelsman Bunker. Na 22 minu ten verdween Seghezzi uit de baan, we gens een zieke maag. Pronk werd ver volgens van de tweede plaats verdron gen door de Zwitser Zehnder, waarbij het opviel, dat onze landgenoot zich niet verdedigde noch aanviel. Toen de Zwit ser vervolgens een aanval op Bunker in zette, „zwom" de Engelsman op vlotte wijze zodat na een half uur de stand werd: 1. Zehnder, 2. Pronk, 3. Schiller, 4. Petry op een ronde, 5. Wagtmans op een ronde, 6. Bunker op een ronde. De Engelsman verdween ook al uit de baan. Na 42 minuten verraste Pronk de Zwit ser in de strijd om de eerste plaats, maar de laatste revancheerde zich snel. Petry verdween van de baan, zodat nog vier renners overbleven: Zehnder, Pronk, Schiller en Wagtmans. De uitslag werd: 1. Zehnder (Zwitser land) afgelegd in het uur 77.138 km. 2. Pronk (Nederland) op 40 m.; 3. Schil Ier (Duitsland) op 210 m.; 4. Wagtmans (Nederland) op 1 ronde en 240 m. Zehnder en Pronk hebben zich dus geplaatst voor de finale van de stayers- wedstrijd, welke Zaterdagavond over 100 km. wordt gereden. Naar het ANP verneemt zal de nieuwe wereldkampioen der professionals sprint de Italiaan Antonio Maspes, deelnemen aan de internationale sprintwedstrijden, de zogenaamde revanches van Milaan, welke Woensdagavond 7 September op de stadionbaan te Amsterdam worden gehouden. Behalve Maspes zullen aan de start komen nummero 2 van het wereld kampioenschap, de Zwitser Plattner, Arie van Vliet, die derde werd en voorts de Italiaan Sacchi, onze landgenoot Derksen en de Fransman Bellenger. Swift-Combinatie A- en B-klasse rijden Zondag 100 km. voor de zomer competitie. De afstand voor de C-klasse is 75 km., voor de D-klasse 50 km. Start 9.30 uur aan De Zijl. „Ik heb Maspes nog nooit zo goed zien rijden als dit jaar", verklaarde Arie van Vliet vóór zijn beide ritten van de halve eindstrijd tegen de Italiaan. „Hij is zwaar geworden, maar Maspes beschikt over een harde demarrage en is oersterk Vroeger was het alleen een gevaarlijk mannetje op deze baan, maar ik heb hem in Parijs meegemaakt en op de stadion- baan te Amsterdam en zijn vorm is be ter dan ooit tevoren. Als Maspes mij klopt in de halve eindstrijd, wordt hij wereldkampioen", voegde Arie eraan toe. En die prognose van de 37-jarige Woer denaar is uitgekomen. In de eerste rit lootte Van Vliet de kop, maar de zelfverzekerde Maspes, die niets te verliezen had maar alles te winnen en 14 jaar jonger is dan onze landgenoot, en notabene als derde was geëindigd in het Italiaanse sprinkam- pioenschap, achter Sacchi en Ghella, hield elke pedaaltrap van Van Vliet nauwkeurig in het oog. Een korte sprint was het gevolg, maar bij het uitkomen van de bocht lag Maspes reeds in gewon nen positie en won het bijna een lengte. Tijd 12 sec. over de laatste 200 meter. In de tweede rit moest Maspes de kop nemen, maar in de voorlaatste bocht nam Van Vliet de eerste positie van zijn tegenstander over, een tactische fout van onze landgenoot, die immers zelf had beweerd, dat het uiterst lastig was om van kop af Maspes te verslaan. 20 Meter voor het ingaan van de laatste bocht sprong Van Vliet weg, maar zijn demarrage was niet fel genoeg om in enkele seconden een topsnelheid te be reiken. Maspes kwam weer gemakkelijk over hem heen en versloeg de ex-we- reldkampioen met bijna een lengte. Tijd 12,4 sec. In de andere halve eindstrijd zege vierde Plattner op zeer gemakkelijke wijze van de nog steeds niet geheel her stelde Sacchi, in de eerste rit in 12,6 sec. en in de tweede in 12 sec. Van Vliet en Sacchi moesten dus voor de derde plaats rijden, Plattner en Mas pes voor de wereldtitel. De Italiaanse' geneesheer verbood Sacchi beide ritten tegen Van Vliet te rijden, maar de na tionale kampioen van Italië wilde geen verstek laten gaan. In de eerste rit ver trok Sacchi uit eerste positie. Met ingaan van de laatste bocht viel Van Vliet twee keer aan en kwam naast zijn tegenstan der te liggen, buitenom komend. Hij won met een kwart wiel. In de tweede rit nam de Italiaan de tweede positie in. Hij verraste op het voorlaatste rechte eind door binnendoor te demarreren. Hij nam drie tot vier lengten en Van Vliet kon niet voldoende snelheid ontwikke len om de nationaal kampioen van Italië nog te kloppen, want verder dan het achterwiel bracht de man in de oranje- trui het niet. Een belle was dus nodig. In de derde rit demarreerde Van Vliet uit tweede positie en won na felle strijd met een wiellengte, zodat hij derde werd in het sprintkampioenschap der pro fessionals. Antonio Maspes wereldkampioen In de eerste rit gaf Maspes blijk, dat hij niet alleen over snelheid, kracht en een felle demarrage beschikte, maar ook over schitterende tactische gaven. Platt ner vertrok van kop en bij het ingaan van de laatste bocht meende de 33-jarige Zwitser, dat Maspes de aanval zou in zetten, binnendoor. Inderdaad maakte de Italiaan een dergelijke schijnbeweging, maar onmiddellijk gooide hij het stuur naar rechts en met enkele forse pedaal- trappen was hij Plattner buitenom ge- paseerd. Met drie lengten won Maspes in 11,4 sec. En diezelfde tactische kunde demonstreerde de Milanees ook in de tweede rit. Vertrokken van kop dook hij in de tweede bocht van de eerste ronde naar beneden, toen de Zwitser hem te veel ruimte had gegeven. Hij zet te hard door, de verwoede achtervolging van Plattner bracht de Zwitser slechts tot op driekwart lengte van Maspes, die dus zegevierend over de eindstreep ging en op volkomen verdiende wijze de re genboog van de UCI veroverde. De derde dag van het internationaal concours hippique, dat evenals de voor afgaande dagen door stralend weer werd begunstigd, heeft voor de paarden sportliefhebbers wederom uren van ge not opgeleverd. Onder de toeschouwers bevonden zich prins Bernhard, prinses Irene en prinses Armgard. Ir. de ihorgenuren viel het eerste Ne derlandse succes te boeken en wel in het springnummer voor amazones, waar in o.a. de bekende amazone Susan Whi- tehead uit Engeland uitkwam, alsmede de Duitse Gerlinde Mertens, die Alm- musik nog niet kon berijden omdat het dier nog steeds last heeft van de beide voorbenen, en de Belgische mejuffrouw Schockhaert, namen die in de ruiterwe- reld reeds goede bekendheid hebben verworven. Mevrouw von Balluseckvan Stockum eindigde met „Rodeo' als eerste en ver wierf daarmee de zilveren wisselbeker. Zij reed een foutloos parcours in de snelste tijd, n.l. 90,8 sec. Nadat de Bel gische mej. Schockaert, die als eerste was gestart met „Tabou' werd gedis kwalificeerd omdat zij een fout in het parcours maakte, wist zij met „Musca- din" later zonder fouten rond te komen, doch haar tijd lag 3 sec. hoger dan die van onze landgenote. Susan Whitehaed, die als tweede in de ring was verschenen met „Efore- giot" werd eveneens gediskwalificeerd door het rijden van een fout parcours. 'Met „Scorchin" revancheerde zij zich echter, want zij reed een goed parcours in 92,4 sec., een tijd, die echter te lang was om mevr. von Balluseck de zege te ontnemen. Nieuw voor Llewellyn. Het springconcours om de Prijs van de Haven, werd onder grote spanning tenslotte gewonnen door de bekende luitenant-kolonel "Harry Llewellyn met zijn paard „Aherlow", het tweede grote succes voor deze Britse, ruiter tijdens dit concours. Hy heeft de zege echter niet cadeau gekregen. De Belgische mejuf frouw Schockheart heeft het hem met „Muscadin" zeer lastig gemaakt. Beide combinaties waren als enigen tot het derde barrage-parcours doorgedrongen, waaarbij drie hindernissen moesten worden genomen, een wal met drie bal ken (rood en wit) van 1.80 meter, een rode muur van 1.90 meter en een hek bestaande uit drie planken (geel-zwart) van 1.70 meter. De Belgische startte als eerste, maar behalve, dat haar paard eenmaal wei gerde, wierp het ook nog twee hinder nissen af, hetgeen haar op een totaal van elf fouten kwam te staan. De over winning had Llewellyn toen practisch reeds in zijn zak. Hij reed het parcours voortreffelijk, zeer beheerst „Aherlow" goed rondleidend. Met enorme sprongen kwam de bruine ruin over de eerste en tweede hindernis, doch bij de derde raakte hij de planken en kreeg htf vier fouten. Hiermede had de Britse ruiter zijn tweede overwinning in de zak. Voor de Belgische concurrente was het een zeer eervolle tweede plaats. De Ne derlandse ruiters waren alle in het eerste parcours reeds uitgeschakeld. Nederland neemt revanche. Maar de Nederlandse ruiters hebben dit niet op zich laten zitten. Op fraaie wijze hebben zij revanche genomen in het laatste internationale springnummer van de derde dag, het springconcours a l'Americaine om de Prijs van de Maas. Van de dertien equipes, die hiervoor De uitslagen van de partijen, gespeeld in de twaalfde ronde van het interzo naal schaaktournooi te Gothenburg, lui den als volgt: UnzickerFilip 01 Sli- waFuderer DonnerNajdorf 01; SzaboGuimard afgebroken; Pe- trosianPilnik afgebroken; Keres Panno 10; SpasskyBisguier afgebr.; GeilerMedina afgebr.; IlivitskyRa- bar BronsteinPachman afgebr.; Stahlberg vry. SPORTSCHOOL AANVANG NIEUWE LESSEN OP MAANDAG 5 SEPT. A.S. Boksen: Ma. 7.158.15 Judo voor Dames: Wo. 78 Jiu-Jitsu: Do. 78 en Zat. 34 Judo: Do. 89 en Zat. 45 Body-Building: Vrij. 1011 Gymn. voor Dames: Ma. 8.15—9.15 en Vr. 9—10 Jeugd Judolessen op alle dagen van de week. Aansluiting bij bestaande clubs is meestal mogelijk. In de ochtenduren is er nog gelegenheid tot het vormen van besloten clubs. PIETERSKERKGRACHT TELEFOON 23728. Aanmelding dagelijks. Voetbalcompetitie brengt morgen ook de amateurs in het veld Voor Leiden: L.F.C.-Lugdunum De KNVB-competitie wordt morgen vervolgd met het tweede treffen in de hoofdklasse, terwijl daarnaast ook en kele eerste klassers beroeps en amateurs de grote strijd zullen beginnen. De grote strijd om hogerop te komen. Bij de semi- profs zullen de kampioenen van de drie afdelingen een kans hebben in de eredi visie. welke volgend jaar gevormd wordt te komen. De overige mede-strijders ko men in de te vormen eerste divisie. Er is in de beroepswereld heel wat ge marchandeerd om de elftallen zo stevig mogelijk op poten te zetten, maar reeds de eerste competitiedag heeft bewezen, dat een aantal goede voetballers nog geenszins altijd in staat zijn een goed elftal te vormen. In het algemeen kan men zeggen, dat de eerste klap een daalder waard is, doch dit gaat niet altijd op, want bij het ver krijgen van een gunstig resultaat is de tegenstand van de tweede partij even eens van invloed. De winnaars van vorige week: in Hoofdklasse A: Fortuna. NAC, Eindho ven, Stormvogels. Ajax, Sparta, HVC en VVV. in Hoofdklasse B: MVV, Sport club Enschede, Rapid, BW, Elinkwijk, SVV, Willem II en GVAV, zijn niet bij voorbaat reeds winnaar op de tweede competitiedag. want winnaars van vo rige week komen nu ook tegen elkaar te staan, terwijl clubs, die vorige week bei de verloren, morgen elkaar eveneens Na de eerste dag van de tweedaagse zullen treffen. Vast staat evenwel, dat de ontmoeting tussen de internationale club van Engeland en de internationale club van Nederland te Eastborne (Sussex), heeft de I. C. van Engeland de leiding met 63. De uitslagen van de enkelspelen lui den: Goris (Ned.) verliest van Horn (G. B.) 75, 57, 36; van Dalsum (Ned.) verliest van Oakley (G. B.) 63, 36, 26; van Meegeren (Ned.) ver liest van Paish (G. B.) 7—9, 3—6; Deh- nert (Ned.) verslaat Hare (G. B.) 64. 62; van Gasselt (Ned.) verslaat lord Ronaldshay (G. B.) 64, 6—3; Wiegers (Ned.) verliest van Threlfall (G. B.) 4—6, 2—6. Later op de dag zijn nog drie dubbel spelen verwerkt. De I. C. van Engeland won er twee; de I. C. van Nederland één. Na de eerste dag heeft Engeland een 63 voorsprong. ZWEMMEN OVER DE STRAAT VAN GIBRALTAR. De 22-jarige Spanjaard Castello is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te zwemmen in de nieuwe record tijd van 4 uur 58 min. Het oude record stond op naam van Batista Pereira (Portugal) met 5 uur 5.3 sec. Tegelijk met Castello waagde zijn landgenoot Sanchez Bobet de overtocht. Bobet deed er 5 uur 34 minuten over. strijd om de punten hard zal zijn. Voor de eerste klasse worden in de C-afdeling, de afdeling, waarin UVS is ingedeeld, drie wedstrijden gespeeld, nl. ZwartemeerZFC, WilhelminaDOSKO en OosterparkersKFC. Het is natuur lijk onmogelijk enige voorspellingen hieromtrent te geven, omdat de sterkte der clubs totaal onbekend is. Van KFC weten we alleen, dat zij verschillende goede spelers heeft weten aan te trek ken, maar dat zelfs is nog niet voldoen de om enige gevolgtrekkingen te maken omtrent de uitslag. We zullen de resul taten daarom maar rustig afwachten. Ook de competitie der amateurs be- Heyden. Scheidsrechter bij deze wed strijd is de heer C. Noorlander. In onze omgeving worden verder ge speeld: in de 3e klasse B: RVCVVSB en in de 4e klasse A: Tonegido—SJC. OM DE „EUROPA-BEKER" De besturen van Rapid (Wenen) en PSV zijn tot overeenstemming gekomen omtrent de data voor de wedstrijden, die deze verenigingen zullen spelen voor de eerste ronde van de competitie om de Europa-beker. Woensdag 21 September speelt PSV in Wenen onder leiding van een Duitse scheidsrechter en van Duitse grensrechters. Dinsdag 1 November wordt in Eindhoven de wedstrijd PSV Rapid (Wenen) gespeeld, waarbij Belgen als scheidsrechter en grensrechters zul len fungeren. Ook verscheidene andere clubs zijn het eens geworden over de data van hun wedstrijden. De agenda ziet er mo menteel als volgt uit: 4 Sept. Lissabon: Sporting club PortugalPartizan Bel grado; 12 Oct.: Belgrado: Partizan Sporting club Portugal. 7 Sept.: Boedapest: Voros Lobogo Anderlecht; 19 Oct.: Brussel: Anderlecht Voros Lobogo. 8 Sept.: Genève: ServetteReal Ma drid; 12 Oct.: Madrid: RealServette. 14 Sept.: Essen: Rot WeissHibernians 12 Oct.: Edienburgh: HiberniansRot Weiss. De Deense club BK 92 uit Kopenhagen die tegen het Stade de Reims zou uit komen, heeft zich uit het tournooi terug getrokken. Deze club, die in de Deense competitie zes opeenvolgende nederla gen heeft geleden, zal waarschijnlijk vervangen worden door AGF, houder van de Deense titel. De data van de ont moetingen moeten nog worden vastge steld. Voor de wedstrijden tussen Milan FC en Saarbrücken zullen de data bin nen kort worden bekend gemaakt. Verder is het nog niet zeker wie Chel sea, dat zich zoals bekend ook terugge trokken heeft, vervangen zal in de wed strijden tegen de Zweedse club Djurgar- v«i aen. V-noedeli* -1 het de ZS Gwa en daar enig treffen in de lagere regio nen. In de 2e klasse A zien we LFC en Lugdunum tegenover elkaar staan, een plaatselijke ontmoeting, doch dit zelfs biedt nog allerminst enig houvast voor mogelijke voorspellingen. De elftalcom missie van LFC is, zoals wel verwacht werd, teruggekomen van de verplaatsing van Bouk Pijnakker van de backplaats naar de midhalfplaats. Niet omdat hij hier niet voldaan heeft, maar omdat hij op de backplaats minder goed vervan gen werd. Dus staat v. Eygen weer mid- half en de gehele opstelling van LFC luidt: doel: J. Selier; achter: B. Pijnak ker. J. Neuteboom Jr.; midden: B. Sen- teur, G. van Eygen, J. Neuteboom Sr.; voor: W. Nachtegeller, W. van Kampen, H. Heymans, O. Spierenburg en G. v. d. startten, waaronder zes Nederlanse, drie Franse, een Spaanse, een Ierse, een Amerikaanse en een Duitse ploeg, be zette Nederland achter de Franse equipe (met It. Moreau, lt. du Breuil, kapt. Bouteiller) de tweede, vierde en vijfde plaats. De Nederlandse equipe, die als tweede eindigde had, evenals de win nende ploeg alle hindernissen goed ge nomen (36) doch hun tijd was ruim 45 sec. langer dan die van de Fransen, waardoor onze landgenoten B. J. J. M. Arts met „Roszy", mr. F. J. W. A. Al- bers Pistorius met „Feldberg" en lt. ter zvl. H. Scheeren met „Audacieux" als tweede eindigden. Majoor Gibbon, die Donderdag met „Blue Lady", een paard, dat 13.000. heeft gekost, ex aequo als eerste was geëindigd in het springnummer om de Prijs van de Scheepvaart, zal, naar la ter werd bekend gemaakt, toch nog een beker krijgen. Naar men weet moest J tussen hem en onze landgenoot Wiel Hendrickx geloot worden, wie de beker zou krijgen, welke tenslotte Hendrickx ten deel viel. Men heeft een tweede exemplaar laten maken en deze is he den aan majoor Biggon uitgereikt. De internationale dressuurproef voor de Prijs van de Rijschool leverde op- nieuwe een overwinning op voor de Duitse Hannelore Weygand met „Per- kunos". Als beste Nederlandse eindigde mevrouw F. BenedictusLieftinck met „Kobola". Zij kreeg een totaal van 318 punten. AUTOMOBILISME De bollenkwekers leven dit seizoen in een soort „gouden eeuw". Men maakt voor de „dikke bollen der tul pen prijzen, die tot nu toe alleen maar in de sprookjes bestonden, maar de exporteur besteedt die met een tik keltje zuur gezicht. Geen wonder! Doordat de oogst aan twaalven van vele soorten tulpen vooral in „De Noord", zoals men in de bollenstreek West-Friesland en de Anna Paulow- na-polder betitelt, daar minder was dan men gewend was ontstond er een soort „hausse" en dat had weer tot gevolg, dat er heel wat soorten tul pen nu hogere prijzen opbrengen, dan de export in Engeland of Duits land heeft kunnen maken. En ge behoeft er niet aan te twij felen: er gaan (heel wat kisten bollen de grens over, waarop men handen- vol-geld moet toeleggen. Door dit al les gaat het de kwekers hier in de 'bollenstreek, waar men vrijwel over al een zeer groot aantal „leverbaren" uit de roe raapte, bijzonder naar de vleze. Maar de exporteurs zullen hun kleinkinderen later nog wel wilde verhalen vertellen over het export seizoen 1955, toen men eerst door een slechte oogst waanzinnige prij zen voor gladiolen moest geven en vervolgens ook gedwongen was het „zomergoed" in te kopen voor prij zen, die ver boven het normale niveau lagen. Het zijn nog steeds de opvallende twaalven van dubbele vroege tul pen, die er sterk uitspringen. De ge woonste soorten als Maréchal Niel, ■Mr. v. d. Hooff, Murillo, Oranje Nas sau, Peach Blossom, Theeroos, enz. brachten van ƒ12 tot 14 per 100 op en de exportein die toevallig veel van deze variëteiten in de dikke ma ten heeft verkocht en zijn orders •ook- allemaal uitvoert! die kan izijn pleizier stellig wel op. Hetzelfde geval met hen, die gespeculeerd heb ben op redelijke prijzen voor Bril liant Star, die ook nu nog, terwijl het voor deze tulp weer planttijd is zo langzamerhand, wil men hem voor Kerstmis in bloei hebben, ruim ƒ12 per 100 stuks noteerde. En Crown Imperial, twee jaar geleden nog te 'koqp voor de minimumprijs, bracht nu vrolijk 9 en 10 per 100 op. Met White Sail was het al niet anders. Drie jaar geleden een tulp, die door de broeiers bij duizenden werd ge kocht, om de doodeenvoudige reden, de uitnodiging nog niet aanvaard. Inge val Gwardia verstek laat gaan. zal de Europese voetbalfederatie wellicht een beroep doen op Spartak uit Praag. dat men er voor de minimumprijs net zoveel kon kopen als men maar wilde. Nu werden de twaalven afge drukt op 10 en 11 per 100, tenvijl men voor de elven 8 en 9 per 100 noteerde. Hoge prijzen. Ongekend hoge prijzen werden ook gegeven voor een massa-soort als Rose Copland. Vooral aan twaalven schijnt een groot tekort te zijn. Er werd ook afgelopen week nog tot 12 per 100 voor betaald. Ook vroege broeitulpen, Krelage's Triumph, Hildegarda, Superba, Eary Queen, Fridjof Nanssen, enz. verwis selden van eigenaar voor prijzen, die zonder meer uitstekend genoemd imogen worden: tussen ƒ7 en ƒ9 per 100. Bij de narcissen breekt men nu ook niet bepaald de benen over de ..enen". De oogst schijnt niet zo best te zijn als men had gedacht en de geleerden die met zo'n verbluffende ■zekerheid hadden weten te voorspel len, dat men zich over de narcissen- inkoop helemaal geen zorgen be hoefde te ma'ken, blijken er lelijk maast te zijn geweest. Wèl kwam een soort als King Alfred (de laatste ja ren zeer hoog in prijs door een flinke vraag uit marika) nu niet hoger dan 12 voor extra mooie „enen", terwijl Oolden Harvest nog van ƒ18 tot ruim 20 deed en Carlton van 14 tot 17 per 100. Van de hyacinten brachten de rose, >de rode en de gele variëteiten zeer hoge prijzen op. Negentienen van Pink Pearl bijv. zelfs nog meer dan ƒ0.00 per stuk! De R.A.C.-West heeft de K.N.A.C. ver zocht voor de 8e Tulpen-rallye de data 612 Mei 1956 op de internationale automobielsportkalender te doen reser- veren. Er bestaat bij de organisatoren ge gronde hoop voor de verwachting, dat de wedstrijd-stop in Frankrijk tijdig zal worden opgeheven, zij het dan dat de voorwaarden wellicht iets strenger zul len zijn dan tot dusverre in het land van Marianne gebruikelijk was Overigens is in de afgelopen jaren de organisatie van de Tulpenralley wel zo goed geweest, dat de maatregelen, die I de R.A.C.-West gewend was te treffen, I waarschijnlijk meer dan voldoende zul- I len zijn om de goedkeuring der autori teiten te verkrijgen. ZEILEN HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP OLYMPIA JOLLEN. Op de Traunsee bij Gmunden zijn de wedstrijden om het Europees kampioen- schap olympiajollen voortgezet met de negende race. Aanvankelijk waren de weersomstandigheden ongunstig. Er stond een harde wind. Vrijwel de gehele race heeft de Zuid-Slaviër Pivcevic in eerste positie gelegen. Als winnaar ging hij echter niet door de finish. Hij raak te uit de koers en zeilde langs de finish. De Zwitser Pieper zegevierde en Pivce- ■ic werd tweede. Onze landgenoot de Jong legde op de vijfde plaats beslag. De uitslag luidde: 1. Pieper (Zwits.) 2. Pivcevic (Z. SI.); 3. Erndl (Oostenr.); 4. Baumgarten (W. Did.); 5. de Jong (Ned.). Het algemeen klassement luidt thans: 1 de Jong (Ned.) 7247 punten: 2. Erndl (Oostenr.) 6723 pnt.; 3. Pieper (Zwits.) 5850 pnt.; 4. Hooper (Ierl.) 5759 pnt.; 5. Nelis (Belg.) 5638 pnt. Om technische redenen kon de tiende race, welke voor Vrijdagmiddag op het programma stond, niet doorgaan. Deze j race zou hedenmiddag worden gehou den. Soms gaat de fotograaf wel eens een verborgen hoekje binnen of een binnenplaats op om de goede on derwerpen voor zijn „stenen spre ken" wedstrijd te vinden. Zo vond hij hier enige stukken steen en wat serken, die tezamen deel uitmaken van de inventaris van Dil moet U ais deelnemer aan deze wedstrijd invullen. De vorige week Het oude hoekje was de Ruime Consciëntiestraat. Waarschijnlijk valt een groot gedeelte van deze huizen zo niet allen onder het saneringsplan van de stad Leiden. De prijs is voor: De heer A. P. van der Kamp, Jacob Catslaan 61, Leiden. <X>^<X><>0000 Wat U moet doen Adresseer een kaart, brief of oriefje aan de puzzle-redactie van de Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Schrijf onder het motto: „De stenen spreken". De foto stelt voor De inzendingen worden inge wacht tot en met Donderdag a.s. Onder de goede oplossers wordt een waardebon van f 5— verloot.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7