RIJNSTREEK Raad van Hazerswoude werkte agenda vlug af DUINSTREEK Wisselend weer ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Bromfietser vielDe heer C. v. d. B. uit Leiderdorp, geraakte met zijn bromfiets Vrijdagavond omstreeks 16.15 uur, in een stukje opgebroken gedeelte van het rijwielpad ter hoogte van de betonfabriek Oosthoek en Zn. N.V. te Alphen a/d Rijn. Hij kwam te vallen. Zijn bromfiets werd. zwaar beschadigd. Hij zelf kwam er met niet ernstige verwondingen van af. Het waarschuwingsbord, dat door de desbetreffende arbeiders bij de op graving was geplaats,, bleek, volgens hun zeggen te zijn omgewaaid. Hier door merkte de bromfietser het ge vaar te laat op. K.A.V. ging uit. Dank zij een welgeslaagd spaarsysteem, waarvoor vooral dank verschuldigd is aan de dames die regelmatig het geld hier voor hebben ingezameld, konden een 35tal leden van de.K.A.V. te Alphen a/d Rijn een heerlijke uitgaansdag beleven. De dames hebben voor één dag zich los gemaakt van hun huishou delijke plichten en gingen per bus naar Gooi en Amsterdam. Het Jagershuis te Zeist was de eerste trekpleister waar koffie werd gebruikt. Na een prachtige tocht door het Gooi werd op de „Anna's Hoeve" de boterham verorberd en wat na-geno ten van de mooie vergezichten van de Leusderheide en het overige fraaie natuurschoon. De speeltuin, waar an ders de kinderen zo heerlijk kunnen genieten, werd voor korte tijd in ge- slag genomen door de moeders, die er niet minder hebben genoten dan de jeugd er pleegt te doen. Vervolgens ging men naar Amster dam via Laren Blaricum, Huizen enz. De stad Amsterdam werd door kruist en door haar grootheid getrof fen droomden de dames weldra van „groot-Alphen". In het Tolhuis over het IJ werd het diner gebruikt en tot besluit van de dag werd in de Kleine Comedie ge noten van Potasch en Parelmoer op vacantie, gespeeld door het gezelschap Johan Kaart. Tijdens de rit vonden de dames nog volop gelegenheid om te zingen en voordrachten ten beste te geven. Een pluim hiervoor in het bijzonder voor mevr. Hendriks-Goedemondt, die de gezelligheid op welgevallen wijze heeft verhoogd. RAADSLID SLOOTJES STELT VRAGEN In verband met de vorige week Zaterdag ten gevolge van een wolk breuk ook in onze gemeente plaats gehad hebbende overstromingen op verschillende plaatsen, waardoor veel hinder en schade is ontstaan vraagt de heer L. C. Slootjes, lid van de gemeenteraad, aan het college van B. en W. of het bereid is een com missie van deskundigen te vragen om een onderzoek in te stellen en rap port uit te brengen over' de nieuw gebouwde rioolwaterzuiveringsinstal- er op berekend te zijn dat'de regen- er op berekendte zijn dat de regen val goed verwerkt had kunnen wor den,vooral nu dit deel van de ge meente, waarvoor deze installatie is bestemd, nog lang niet voltooid is. Voorts vraagt de heer Slootjes of B. en W. bereid zijn, nu in verband met de werken in de Pieter Doelman straat het gedeelte Rijksweg tussen de Stationsstraat en de St. Jorisstraat voor alle verkeer is afgesloten en ge let op de belangen van de voetgangers en de winkelstand om, wanneer de Rijkswaterstaat weigert deze gelegen heid te benutten om dit gedeelte thans te doen herstraten, indien no dig toestemming te vragen het voor gemeenterekening te laten doen? De regenval van j.l. Zaterdag heeft wel aangetoond, aldus de vragenstel ler, wat het niet' autorijdend publiek in de komende herfst- en winter maanden in mindere of meerdere mate te wachten staat. ALKEMADE Geboren: Theodora A., dr van J. P. Klein en G. B. Wesselman; Johan nes M. M., zn van J. S. Wagenaar en M C. G. Straathof; Annette W. M., dr van P. J. Koek en Th. A. Wes- selmani; Franciscus A. G., zn van G. M. M. van Rijn en C. Th. van Graas; Johanna A. M., dr van J. Hoogen- boom en J. E. van 't Hart. Ondertrouwd: P. J. M. van Klink en J. M. Koek; J. Klootwijk en C. van Wieringen; L. H. Beentjes en J. P M. Koek; K. van Leeuwen en M. M. J. van 't Hart. Gehuwd: J. P. Hijzelendoorn en W. A. van der Beek; J. A. M. de Jong en H. J. Elstgeest; A. Grave- kamp en P. C. Tukker. Overleden: J. Spruitenburg 76 j.; Wed. A. Volwater-de Jong 81 j.; H. van der Veer e. v. A. van Haestregt 78 j. BODEGRAVEN Jaarvergadering ESTO. Er viel op deze vergadering een lange agen da af te werken. Na het openings woord van de voorzitter, de heer W. H. van Liempt, werden notulen en jaarverslag gelezen. Dit laatste was een pronkjuweel van secretarieel werk. Geen detail werd overgesla gen. Een spontaan applaus klonk dan ook op, toen secretaris J. Beider zijn langdurig verslag beëindigde. We no teerden hieruit, dat het voorbije sei zoen in vergelijking met het vorig competitiejaar niet zo rooskleurig was. Er viel een zekere matheid waar te nemen. De prestaties van de elftallen waren als volgt: Esto I. III en B eindigden in de onderste helft; Esto II, A en C bezetten eervol de tweede plaats. Penningmeester H. v. d. Moolen liet wel een batig saldo horen, maar waarschuwde voor de steeds stijgen de uitgaven; vooral de post reiskos ten was beduidend gestegen. De kas- commissie bestond uit de heren W. Voorbij en N. de Korte, die een ge degen verslag uitbrachten. Behal ve eerstgenoemde zal de heer B. Oortman, deel uitmaken van de nieu we kascommissie. Een uitgebreid ver slag liet de juniorencommissie horen. De voorzitter drukte z'n grote waar dering uit voor al het werk door deze functionarissen verricht. De medede lingen betroffen het Geestelijk Weekend, waarbij de weled. heer Warnars, inspecteur van het onder wijs te Rotterdam komt spreken; de training, het bondsgeld e.a. Na de pauze werden in het bestuur herkozen de heren P. Wolswijk en R. de Groot en als nieuwe leden in de vacatures J. Beider en F. Zwet-| Om ongeveer kwart over negen uur zal worden waargenomen door dr. Beije en Zr. Faber, Burg. Le Coultre- straat 17, tel. 2599. Geboren: Arie, zn van A. Gielen- v. Eek; Gerrit, zn van G. Mostert- Wassink; Geertrui, dr van N. Kap- tein-Spaan; Engelma, dr van C. dt Vos-VerkleijJohannes, zn van A Rietschoten-Provily; Maria, dr van L. Wolswijk-de Boer. Ondertrouwd: P. v. d. Tol en J. Wieman. Getrouwd: A. v. Nugteren 26 j. en T. v. d. Holst 22 j. Overleden: G. Kramer 65 jecht- gen. van M. v. Vliet. BOSKOOP INTERNATIONAAL BEZOEK. De deelnemers aan het Internatio naal Tuinbouwcongres, dat gehou den wordt te Scheveningen, brachten Vrijdag een bezoek aan Boskoop. sloot de heren C. Hoogeveen en C. v. Doorn. In de elftalcommissie werd in de vacature-N. Walraven geko zen de heer W. Freijé. De rondvraag bracht diverse punten naar voren o.a. de ballernverzorging, het geeste lijk weekend, 't reglement, de trai ning e.a. Het slot van de vergade ring bestond uit een kort woord van de g. adviseur kap. J. Voortwist, die hulde bracht aan de scheidende se cretaris en allen opwekte het nieuwe seizoen 't beter te doen. De voorzitter sprak, het laatst en sprak een na drukkelijk woord van dank tot allen, in het bijzonder tot de heren J. Bei der en F. Zwetsloot, die het bestuur gaan verlaten. Met een opwekkend woord kwam het eind van deze be langrijke bijeenkomst. Esto. Esto II gaat Zondag a.s. naar Alphen. Om 2 uur wordt ge speeld tegen Alph. Boys II, Esto III gaat naar Nieuwerbrug om Rijn streek III te bekampen. Reddingsbrigade. De kampioens wedstrijden van de Bodegraafse Red dingsbrigade ondervonden veel be langstelling. Bij het popduiken, waar voor voor 't eerst wisselbekers be schikbaar waren gesteld, werden de kampioenen van het vorig jaar ont troond. Mej. Vink moest haar titel afstaan aan mej. Jelluma en de heer K. Ooms overtroefde de heer C. v. d. Berg. Mevr. Kuipers-van 't Hoog werd algemeen kampioen popdui ken; de heer N. v. Rossum bij de heren. Bij de adspiranten waren het Adri Humrne en Joop José. Toos Pe perstraten won de medaille voor de gecombineerde nummers en G. Wal raven bij de jongens. De andere num mers waren snelzwemmen, kloswer- pen en onder water zwemmen. De to tale uitslag werd ten slotte als volgt: Dames: 1. mevr. Kuipers-van 't Hoog; 2. G. Walraven; 3. R. v. Til burg. Heren: 1. N. v. Rossum; 2. K. Ooms; 3. A. v. Es. Meisjes: 1. T. Peperstraten; 2. E. Kooy; 3. R. Mulckhuyse. JonigensrT. G. Walraven. 2. B. v. d. Heuvel; 3. G. Scheer. Er was ver geleken bij vorig jaar een flinke vooruitgang te boeken. Zondagsdienst. De medische dienst voor het komende weekeinde, arriveerden de bezoekers óp het Raadhuisplein, dat wrs versierd met de vlaggen der exportlanden en waar het gezelschap door burgemees ter en wethouders werd ontvangen. In de feestelijk met bloemen ver sierde, een weinig te klein lijkende raadzaal, sprak burgemeester de tal rijke aanwezigen, waaronder ir Dors man directeur van de Rijkstuinbouw school en een aantal Boskoopse kwe kers, in het Frans, Duits en Engels toe. Na de toespraak van de burge meester werden verversingen aan geboden en sprak de promotor van de boomkwekerij in de Verenigd' Staten, professor L. C. Chadwick van de Ohio State University woor den van dank voor de ontvangst, „Wij hebben al zeer veel van Bos koop gehoord en gelezen, aldus spr. doch hopen vandaag met eigen ogen de schoonheid en vakbekwaamheid van de Nederlandse boomkwekerij in het centrum van Boskoop te aan schouwen.'" Vervolgens begaf men zich naar het nieuwe proefstation voor de boomkwekerij aan de Valkenburger laan. Na een korte inleiding van de voorzitter, de heer C. Verboom, waarin hij wees op het grote belang van de wetenschap voor de boom kwekerij in het algemeen, verkreeg Ir Dorsman het woord. Na een interessante toespraak ont wikkelde zioh een aangename dis cussie waarbij de buitenlandse gas ten belangstellend informeerden naar de opleiding voor tuin-architec- tuur, naar de landbouw-hogeschool en de school te Fredriksoord. Tenslotte werd een bezoek ge bracht aan de proeftuin waarna in Hotel Neuf een lunch werd aange boden waaraan door burgemeester, wethouders en de gemeentesecreta ris mede werd aangezeten. Gedurende de middaguren wer den enkele grote kwekerijen bezich tigd. Met intense belangstelling wer den de uiteenzettingen gevolgd wel ke, als practische „lessen" door de kwekers werden gegeven. De middag was reeds vergevor derd toen het gezelschap .weer naar Scheveningen vertrok. Uit de af scheidswoorden bleek duidelijk dat men over het bezoek aan Boskoop en zijn kwekerijen ten zeerste vol daan was. Gisteren kwam de Raad van Ha zerswoude bijeen. Onder de verschil lende hamerstukken bevonden zich onder meer een wijziging van de instructie van de gemeente-genees heer, alsmede die van de hulpkeur- meester bij de vleeskeuringsdienst, een erkenning van de wijziging van de kinderbijslagverordening, de goed keuring van het raadsbesluit tot wij ziging van de regeling tot onderlin ge hulpverlening bij brand in de pro vincie Z.-H. De door deze gemeente aan de ten toonstellingsvereniging „Boskoop" iCoöp. Ver. U.A. te Boskoop in 1936 verleende garantie voor het aangaan van een geldlening is, doordat deze (geldlening is afgelost, vervallen. Het raadsbesluit van 30 Juni 1955 tot het aangaan van een geldlening igroot ƒ350.006,is goedgekeurd. Het verzoek van B. en W. van Bos koop om vermindering van de opge legde aanslag wegtoelasting van 178.05 tot 2.75 werd afgewezen. Het verzoek van de Prot. Chr. 'Stichting voor Maatschappelijk Werk ten behoeve van Doofstommen om over 1956 een subsidie van 14 per leerling te mogen ontvangen, wordt ingewilligd tot een bedrag van 56 voor 4 oud-leerlingen. Andere zaken. Aan het Instituut „Steun Wettig Gezag" wordt een financiële bijdrage verleend in de kosten van de op 3 September a.s. in Delft te houden 'Streekdag. De bijdrage zal 1 cent per inwoner bedragen. Het voorstel van B. en W. om aan de Ver. tot het bevorderen van Agra rische belangen in de Rijnstreek „VEBO" een dubbele subsidie te ver lenen 160,wordt aangenomen. Deelneming in het garantiefonds tot 3 x de normale bijdrage wordt af gewezen. Na de aanstelling in tijdelijke dienst van mej. C. v. d. Vis als schoonmaakter van het bureau van de gemeente-architect wordt besloten tot het aangaan van een kasgeldle- ining groot ƒ450.060 bij de Rotter damse Verzekerings Sociëteit (RVS) •te Rotterdam me ingang van 15 Sep tember a.s. Vervolgens wordt het voorstel van B. en W. tot het verlenen- van een doorlopende machtiging aan B. en W. tot het aangaan van kasgeldleningen voor het jaar 1955' zih.s. aangeno men. Het verzoek van het bestuur van de Ned. Herv. School op het Dorp om medewerking ing. art. 72 L.O.- wet 1926 voor de bouw van een (gymnastieklokaal, wordt aangehöu- den tot de volgende vergadering aan- uur"wordV"vergund gezien een verder onderzoek nood- - zakelijk wordt geacht. Een wijziging van de organisatie- verordening van de brandweer wordt «aangenomen. In het uitbreidingsplan Groenendijk zal met de aanleg van de riolering een aanvang worden ge maakt. Besloten wordt aan de bouwver. „Volksbelang" 2160 m.2 grond op Rhijnenburch voor de prijs van 5.50 per m2. en 2531 m2 grond aan de Lindelaan voor de prijs van 7.25 per m2 Over te dragen. Tot slot wordt besloten voorlopig «een bedrag van 2066,uit te trek ken voor het bevolkingsonderzoek op t.b.c. Afgewezen. Door M. Kroon, Dorpsstraat is het verzoek aan de raad gericht om zijn zaak tot 23.30 uur open te mogen houden, zodat de cafébezoekers na de sluiting van de café's nog gelegen heid hebben enige eetwaren te ge bruiken. De burgemeester heeft een verzoek van Kroon om een doorlopende ver lenging van het sluitingsuur tot 23.30 uur afgewezen. De café's verkopen «ook eetwaren en dus is het overbo dig, dat na 23.00 uur de cafébezoe kers nog naar Kroon gaan. Wanneer de raad de politieverordening zou wijzigen, waarbij alle verlof B-za ken tot open te blijven zou dit uiteraard zijn consequenties hebben. De heer Slootweg is van mening, dat in andere plaatsen dergelijke za ken langer open zijn dan de café's. (Kroon heeft de verlenging van het sluitingsuur ook financieel nodig. Het voorstel van B. en W. wordt daarop in stemming gebracht waar bij het verzoek met 7 tegen 3 stem men wordt afgewezen. Het ontwerp van de nieuwe salaris- regelingen voor de secretarissen en de ontvangers waarover Gedeputeer de Staten het gevoelen van de raad (inwint,, wordt overeenkomstig dit ontwerp accoord gegaan. HILLEGPM Speciale cursus in Tuinbouwbe- drijfsleer. Er bestaat weer gele genheid om in de komende winter een cursus te volgen in „Tuinbouw- bedrijfsleer". Deze economische cur- DE KWAKEL Hoog bezoek. Tijdens het bezoek van de commissaris dei- Koningin de Prov. Noord-Holland; dr M. J. Prinsen, aan Uithoorn, op Maandag 5 September a.s. zal zijn echtgenote in gezelschap van de echtgenote burgemeester Koot, de Kwakel met een bezoek vereren. Allereerst zal een bezoek worden gebracht aan de kleuterschool, welk bezoek tot 3 u. 10 zal duren, hierna zal het kwekersbe- drijf van de fam. Vlasman worden bezocht, waarna om ongeveer kwart voor 4 de reis naar Uithoorn zal wor den aanvaard. R.K. Bond voor het Gezin. Bo ven genoemde vereniging is voorne mens in de a.s. wintermaanden een cursus E.H.B.O. en een danscursus voor beginnelingen, in„Ons Huis" te organiseren. Meisjes en jongens var 17 jaar en ouder kunnen zich opge ven op Zondag 4 September a.s. voor dedanscursus van 3 tot 5 uur, en voor de E.H.B.O.-cursus op de Zon dagen 4 en' 11 September aan „Ons Huis" aan de Boterdijk. Geboren: A. H. v. Schaick en J. P. Vos dochter.G. v. d. Maat en H. Bos, dochter; J. P. v. d. Jagt en A. D. Wortman, dochter; A. J. Ver- meij en J. C. Rekelhof, dochter. Ondertrouwd: J. de Wit en A. Lan- gedaan. Gehuwd: J. M. Zaal en H. M. van Zaal. Overleden: P. Meijer 75 j. CODE-WETERING ZWEMWEDSTRIJDEN. In aansluiting op het diplomazwem. men werd de volgende dag in het zwembad onder leiding van het bad- personeel en met medewerking van de schoolarts Bakhuizen-v. d. Brink en de consulent, de heer Akerboom, ds. Knottnerus, G. v. d. Bijl en on der een belangstellend ook van bur gemeester Van Kolfschoten het ge leerde in practijk gebracht. Nu gaf de persoonlijke prestatie de doorslag wie het snelst kon zwemmen. Door de kleinere werd 25 m. zwommen en door de grotere 50 m. Uitslag meisjes: 1. Corry Hoogen- boom, 2. Rinie de Jong, 3. Tineke Amsterdam, 4. Cock de Wit, 5. Hilde Knibbe en 6. Wientje van Veen. Jongens: 1. Sjaak van Veen, 2. Jan y. d. Tang, 3. Jan Huigsloot, 4. Kees cle Jong, 5. Paul Koek en 6. Martien Pulleman. Meisjes 50 meter: 1. Tiny Turk, 2. Sina Zoet, 3. Rietje Turk, 4. Ria de Jeu, 5. Leni v. d. Meer, 6. Tiny i Voet. Jongens 50 meter: 1. Hans Hoogen. boom, 2. Jos Oomen, 3. Emiel Koek, 4. Ton v. d. Meer, 5. Jan v. d. Lip en 6. Kees de Jong. 25 meter borestcrawl: 1. Ria de Jeu, 2. Corry Buschman, 3. Rietje Turk en 4. Tiny Turk. 24 meter rugchrawl: 1. Ri-a de Jeu, 2. Paula Bakker. 3. Rietje Turk en 4. Sina Zoet. Gekleed zwemmen: 1. Emiel Koek, 2. Willy v. d. Meer en 3. Corry Buschman. Hierna de jaarlijkse strijd tussen de scholen onderling, hiervoor wa ren wisselbekers beschikbaar. Dit was een estafette van 4 maal 25 me ter, hierin werd een felle slag ge leverd. Het eindresultaat gaf een mi nimum van verschil te zien. De Chr. school alhier was bekerhoudster, maar werd onttroond door de Kath. school van Oude Wetering. Als slot van dit zwemfestijn was er een gecostumeer optochtje met als finale een waterballet. Dit was. zeer interessant, want er was veel werk van gemaakt. Het was jammer dat niet meerderen dit hebben kunnen meemaken. De groep „wij hebben heerlijk ge zwommen" verwierf de 1ste en 2 de prijs. De Siamese tweeling de 3de en 3de. Snip en Snap de 5de en de Kinderwagen de zesde prijs. Door ds. Knottnerus werd namens B. en W. der gem. Alkemade en de ouders dank gebracht aan het bad- personeel voor het vele werk dat zij dit seizoen gedaan hadden in het be lang van de zwemsport in het alge meen en voor de kinderen in het bij zonder. Hierna reikte hij de prijzen aan de winnaars met een toepasselijk woord voor ieder uit. R0EL0FARENDSVEEN Bloemencorso. Het gedeeltelijk bloemencorso Aalsmeer, dat Zondag door Roelofarendsveen hoopt te trek ken, zal zich 's middags nabij de vei ling opstellen. De te volgen route is dan als voligt: Via Zuid-Einde en Noord-Einde, langs het West-Einde met als keerpunt „De Franse Brug". Daarna langs het pastoor Onelplein, Narcisstraat en terug door het Noord- Einde. Vanwege de grootte der praal wagens is het onmogelijk om ook langs de Oostenrijkse woningen te trekken, derhalve zullen de bewo ners hiervan, welke het bloemencor so willen zien, er goed aan doen zich naar de hierboven aangegeven route te begeven. RIJPWETERING Ouden van dagen. Zoals u uit de advertentie zal blijken is het Comité voor de ouden van dagen weer actief, om voor het volgende voorjaar over de nodige geldmiddelen te beschik ken. Babies van duizend weken kun nen daar blijkbaar goede diensten bij bewijzen, 't Is te hopen dat de „Voorouders" er wel bij varen. sus heeft ten doel inzicht en kennis bij te brengen op economisch en ad ministratief gebied, nodig voor de ondernemersfunctie in het tuinbouw-1 bedrijf en andere leidinggevende functies. Er wordt les gegeven in de vak ken: Tuinbouwboekhouden, Tui'n- bouw-economie, Bedrijfs- en handels- rekenen, rechts- en wetskennis voor de tuinbouw- en tuinbouwbedrijfs- leer. Dit vakonderwijs op economisch terrein is van groot belang en nut. Wie deze cursus wil volgen geduren de twee avonden per week kan zich daartoe aanmelden bij de R.K. Tuin bouwschool, Hoofdstraat 202, Hille- gom. Geboren: Maria Elisabeth, dr van J. Heij en A. van der Jagt; Patricia Petronella Francisca Anna. dr van H. W. Piket en Th. V. M. Beerkens; Leida Wijntje Ellie, dr van J. van der Wolf en N. van der Molen. Ondertrouwd: L. H. van der Burg en T. J. van der Plas; N. L. Semp en M. Kriek. Getrouwd: H. Weijers en M. E. Janse; W. H. Wijnhout en L. Hellen- doorn. KATWIJX AAN DEN RIJN Medische dienst. Voor wat be treft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zon dagse dienst waargenomen door dok ter J. Bergman, Valkenburgseweg la, tel. 2102. Vacantie. De burgemeester, die onlangs zijn werkzaamheden niet kon waarnemen wegens ziekte, doch daar na de raadszitting weer voorgezeten heeft, zal voor verder herstel nog een viertal weken rust gaan nemen. Loco-burgemeester is de heer H. P. Bloot. LISSE De Zondagsdienst wordt deze week waargenomen door dr. A. J. «Duymaer v. Twist, Heereweg 295, te lefoon 3453. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: Twee buitenbanden en twee binnenbanden van motor; di verse portemonnaie's met inhoud; regenjas; wit fietspompje.armband je; vulpen en ballpoint; bos sleutels; berenrijwiel; bril; zwart kinder schoentje. Vermist: Hond (Malthezer Leeuw tje) luisterende naar de naam Ribby en een herdershond, luisterende naar de naam Mira. Gevonden: -Zwarte damesschoen; padvindersmes in étui; wegenkaart van Nederland; bos sleutels; Lips- sleutel; portemonnaie met inhoud; zilveren armband met oranje steen; herenrijwiel; bril in étui; damespols horloge; badhanddoek en badpak; capuchon van regenjas; badhand doek en badpak in badzak; dynamo; broche; ceintuur van kinderregenjas, je; kinderbroekje. Aan komen lopen: muisgrijze poes. Geboren: Paula Maria, dr van C. C. de Wit en M. Blommers; Maria Adriana, dir van J. W. Straathof; Adriana, dr van M. J. van den Aard weg en J. W. Straathof; Martiruus Arnoldus Anthonius, zn van M. N. Opdam en C. J. Geerlings. Ondertrouwd: J. J. Caspers en W. M. van Leeuwen; W. J. Augustinus en E. L. van Leeuwen; J. G. M. Koene en W. M. Akerboom; G. C. Meijer en H. Ver gunst. Gehuwd: G. W. Swets en F. M. van Riet; P. Verdoorn en P. A. J. van der Veek; E. J. van Ruiten en M. A. C van Stein; W. Schmidt en W. C. Moerkerken; H. van Tilburg en J. Tulen. Overleden: A. C. van Velzen, we duwnaar van J. van Gerven 86 j. N00RDWIJK De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr Kruijt. De Duinrand apotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Mevr. R. A. Mulder-Slats slaag de te Amsterdam voor het diploma Manufacturenbrevet afd. Corsetarti- kelen, onderkleding, kousen, sokken en babygoed. Handbal M.S.V. Op de laatste Zondag vóór de competitie is het voor de meeste leden nog rust. Al leen het eerst elftal dames ontvangt T.Y.B.B. uit Haarlem. In verband met de samenstelling van het eerste voor de volgende competitie is deze wedstrijd zeer belangrijk, aanvang te half twee. Zondag 1.1. namen de dames en he ren deel aan het tournooi te Delft; door onvolledigheid van de dames kon slechts een derde prijs worden behaald, doch de heren welke vol ledig op het appèl verschenen, wis ten in deze zeer sterke afdeling de tweede prijs te behalen. NOORDWIJKERHOUT Bevordering groepscommandant. De groepscommandant der Rijkspo litie, de heer H. V. Vlaskamp is met ingang van 1 Mei 1955 bevorderd tot adjudant der rijkspolitie. De bekend making der bevordering geschiedde in de raadzaal van het gemeentehuis in tegenwoordigheid van de burge meester van Noordwij kerhout, de waarnemend burgemeester van Voorhout, de districtcommandant der rijkspolitie en het politiepersoneel der groep Noordwij kerhout. Bezinningsdag K.A.V. Gisteren is door de dames der K.A.V. een be zinningsdag gehouden in het retrai tehuis. De dag begon om 9 uur met een H. Mis, tijdens welke pater de Graaf een predicatie hield. Daarna gezamenlijk ontbijt. Des middags weer conferentie en een bespreking door de paters de Graaf en Elgers- huizen. Des avonds werd na een ge zellige maaltijd de dag besloten met een plechtig Lof met processie in de tuin. Ruim 46 dames namen aan de ze dag deel, maar het bestuur rekent er vast op, dat er het volgend jaar meer dames zullen komen. Om Het K.N.M.I. deelt mede: Met de eerste herfst-maand heeft ook het meer herfstachtige weer in gezet, als is dat voor ons in Neder land nog maar nauwelijks te merken. Op de Atlantische Oceaan echter is de depressie-activiteit in volle gang. Gisteren trok een diepe storing over het Noordelijk deel van de Noordzee naar Scandinavië, en deed de wind aan de Waddenkust tijdelijk tot hard toenemen. Aan de achterzijde van deze depressie stroomde vandaag iets koelere lucht over Nederland uit, waarin zich gemakkelijk stapelwol ken konden vormen. Door de nade ring van een rug van hoge druk was de buienactiviteit echter uiterst ge ring. Deze rug van hogedruk wordt op zijn beurt weer gevolgd door het frontenstelsel van een nieuwe diepe depressie, die vanmorgen in het zee gebied tussen Groenland en IJsland was aangekomen met een kerndruk van minder dan 970 mb. Morgen zal dit frontenstelsel ons vanuit het Noordwesten naderen, maar het ziet er op ogenblik niet naar uit dat het tot veel regen aanleiding zal geven. Wel zal het morgen de bewolking in de loop van de dag doen toenemen. kwart over acht gingen allen vol daan naar huis. St. Elisabeth-vereniging. De collecte langs de huizen van de St. Jozefparochie voor de St. Elisabeth- vereniging, heeft de mooie som van 900 gulden opgebracht. Een prachtig OEGSTGEEST De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Hu- genholtz. SASSENHE1M Geboren Johanna Elisabeth Pe tronella Maria d. van J. N. van «Steijn en M. M. van Dril. Peter Cor nells Johannes z. van J. van der Ki'ogt en M. J. A. Roelandse. Petrus Werner Maria z. van P. J. de Gijzel en L. A. M. Debets. Jacob z. van J. «de Vreugd en C. M. A. van Leeuwen. Niesien Minenaje d. van A. de Roo en G. A. Drost. Maria Anna Jacoba d. van M. P. A. Koot en M. M. W. van ider Plas. Pieter z. van J. van der Niet en J. Kranenburg. Maria Ma rianne d. van D. Braam en A. K. Honders. Karei z. van J. Verbeek en J. Ma de Ragt. Hendrica Maria d. v. C. E. van der Krogt en A. M. Ver- iburgt. Ondertrouwd: L. Kuiper 27 j. en W. E. Oudshoorn. W. Kool 26 j. te Warmond en G. van D«uijn 25 j. Getrouwd: J. van de Loo 28 j. en A. M. G. Wiering 21 j. C. Buurman 32 j. en D. van der Plas 21 j. VOORSCHOTEN Opening Ulo-school. Maandag ochtend om 9 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis in een een voudige pleohtigheid een Uloschool geopend worden. Omdat het defini tieve gebouw voor de Openbare school nog niet gereed is zal de plechtigheid een sober karakter dra gen. Na de bijeenkomst in het ge meentehuis zal het daar aanwezige gezelschap naar de geheel gerestau reerde voormalige openbare school aan de Schoolstraat gaan, waar door het hijsen van de Nederlandse drie kleur en het bezichtigen van de school de officiële opening beëindigd zal worden. Daarna zullen de lessen beginnen. Jaarvergadering Schaakvereniging De schaakvereniging „Voorscho ten" hield deze week, onder voor zitterschap van de heer G. P. Slui er 'n druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter begon met een over zicht van het afgelopen seizoen te geven, dat vooral voor het eerste tiental bijzonder goed was, het pro moveerde n.l. naar de le klasse van de L.S.B. Het tweede tiental bereik te een gedeelde derde plaats in de 3e klasse. Nadat de secretaris, de heer H. Groenenberg en de penningmeester, de heer C. M. van Renswouw, hun verslagen uitgebrachthadden, wer den de heren P. v. d. Marei en J. J. Heyer benoemd in. de kascontrole commissie. De opstelling van de tientallen voor de competitie in de L.S.B. werd als volgt vastgesteld: le tiental: 1. G. P. Sluiter, 2. K. Waasdorp; 3. dr P. Vermet; 4. J. van Os; 5. N. Maarsen; 6. P. J. Segaar; 7. M. Jansen; 8. J. J. Braggaar; 9. C. M. van Renswouw; 10. M. Segaar. 2e tiental: 1. B. Maat; 2. A. Ouds hoorn; 3. R. Verstraten; 4. J. J. B. Braggaar; 5. C. v. d. Kooy; 6. N. Se gaar; 7. J. Boxman; 8. J. Heyer; 9. H. Groenenberg; 10. N. v. d. Werf. Besloten werd in het komende winterseizoen voor de onderlinge competitie een hoofdgroep uit de 8 beste spelers en 2 parallel-groepen uit de overige spelers te vormen. Zij zullen een dubbele competitie spe len. Aan het eind van het seizoen zullen promotie-, degradatiewed strijden gespeeld worden. Tenslotte zal een ladder wedstrijd in 4 groepen gespeeld worden. Omdat een wisselbeker aange schaft zal worden werden geen prij zen voor de winnaars van de com petitie in het afgelopen seizoen uit gereikt. Nadat de voorzitter de propagan da voor het komende seizoen be sproken had, werd het bestuur als volgt herkozen: G. P. Sluiter, voorz.; H. Groenenberg, secr.; C. M. van Renswouw, penn.; P. J. Segaar en M. Jansen, wedstrijdleiders. Eenmaal per maand zal door de heren W. H. v. d. Nat en G. P. Slui ter een theorieavond voor beginne lingen gegeven worden, en bij vol doende belangstelling zelfs 2 x per maand. Na afloop van deze vergadering werd nog een snelschnaktournooi ge houden. Med. Dienst. De medische dienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde waargenomen door dr F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, Tel 2493 Voor de zuster vervoege men zich aan het Gezondheidscentrum. Tel. 2177.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2