Vette varkensmarkt te Leiden stond vanmorgen even stil bijfeestvarken RIJNSTREEK DUINSTREEK Einde van gladiolenseizoen na dert met rasse schreden Twee opperlieden redden zich van hoge instortende steiger 500+000-ste in 50 jaar DINSDAG 30 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Langzaam maar zeker luidt men het gladiolenseizoen nu uit. De warmte van de afgelopen weken heeft er toe bijgedragen, dat men er vroeger dan anders een punt achter zet. Maar diezelfde warmte is er ook de oorzaak van, dat men, als er geen onverhoopte dingen gebeuren, straks een beste oogst uit de grond haalt. Deze keuring stond in het teken van de dahlia en dat zal de volgende we ken ook nog wel het geval blijven. Totdat men straks de grote nationale show in Eindhoven dit maal achter de rug heert. Dan heeft de keuringscommissie de drukste tijd weer gehad. Gladiolen waren er dit maal wei nig: de statige rose Flower Dream met de lange, rechte stengel van Jonkman Hulsebosch, Sassenheim; een kloeke purperrode zaailing met mooi gebouwde tak van de Kon. Bloemb. Kwekerij v.h. P. v. d. Meer, Noordwijk; de vorige week reeds ge noemde pufperen Per Albin Hansson van De Groot Co, Hillegom, de zalmkleurige Herfstglorie van Gebrs. Bot, Grootebroek, die niet zwaar was en een groepje van Konijnenburg Mark, Noordwijk, met de gele licht rood gevlekte Bohemien, de witte Antarctic en de zalmrose Va Tout. Een mooie collectie Montbretia's werd naar voren gebracht door J. v. Nieuwkoop, Sassenheim. We noteer den o.m. de forse góudgele Rhein- gold, de robuste rode Brightest and Best, de zeer grootbloemige R. C. Noteuth, de diep-oranje no.8, de warm-gele no. 10 en de heldergele Citronella. Ludwig Sc Com., Hillegom, open de de dahlia-rij met ëen mooie col lectie, waarin vooral de rose s.c. Luc ky Strike en Amulet met de zeer op vallende dec. Piquant, rood met wit te punten, de aandacht trokken met diverse bekroonde pomponnen en de kleinbloemige decoratieve Rococo, lichtlila met purper centrum even eens belangstelling genoten. Van Topsvoort, Aalsmeer waren ook verschillende mooie dahlia's aan wezig. We noemen o.m. de grillig gevormde purperen cactus Carous- sel, de elegant gevormde dec. Car touche met de fraaie lichtrode kleur, de lilarose dec. 409, de oranje dec. 434, de fel-rode s.c. 423, de typisch getinte kleinbl. dec. 439 en de witte s.c. White Horse. L. A. Hoek, Den Haag, liet naast de purperrose dec. Preludium en de PRINSES ARMGARD IN DELFT Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de oude kunst- en antiekbeurs in het stedelijk museum „Het Prinsenhoff" te Delft. Zij was in gezelschap van de Prinses de Ratibur, de heer en mevr Wisz en de heer en mevr. van Beeck Calkoen. De Prinses werd ontvangen door de heren A. Nijstad en Marcel B. Keezer, die haar vervolgens over de beurs rondleidden. Het bezoek duurde de hele middag en de Prinses legde een grote belangstelling aan dedag. A'dams gifmengstertje kreeg in H. B. 3 jaren Het 30-jarige kamermeisje uit Am sterdam, dat het vorig jaar haar werkgeefster in enig voedsel ratten vergif toediende ,is in hoger beroep conform de eis een zwaardere straf opgelegd. Het Amsterdamse gerechtshof heeft haar vanochtend veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar met af trek van het voorarrest in eerste instantie had de rechtbank haar (na een eis van 6 jaar) een jaar en acht maanden opgelegd. Ook het hof verwierp de primair tenlaste gelegde poging tot moord en achtte alleen de meer subsidaire mis handeling, zwaar lachamelijk letsel ten gevolge hebbende, bewezen. Het meisje, dat reeds eerder was veroordeeld wegens verduistering van travellers cheques in een hotel aan het Damrak, was het vorig jaar in een hotel aan het Ramlbrandtplein de rechterhand van de exploitante, 'n 40-jarige weduwe. Vlak voordat het kamermeisje er toe overging rattenvergif te mengen door een slaatje, dat zij haar werk geefster voorzette, was zij met de financiële afrekening van een aantal gasten in het nauw gekomen, omdat ze over een deel zelf had beschikt. Ter zitting ontkende ze echter, dat dit de reden van haar daad was -ge weest. „Ik wilde mevrouw een tijdje ziek hebben", zei ze slechts, „want ze maakte het me allemaal zo lastig". Het slachtoffer had de eerste ver giftigingspoging goed doorstaan. Toen diende het meisje haar 2 dagen later nogmaals een portie toe in een kopje koffie. De week daarna werd de ex ploitante zeer ernstig ziek. fris getinte cactus Sadin, een twee tal zeer mooie gele decoratieven zien de diep-gele Yellow Show en de iets grotere, maar wat lichter gekleurde Advocate. Naast Rose Tendre prijkte in de stand van Gebrs. de Ruijter, Oegst- geest, de fonkelend rode Red Giant, de zeer mooie oranje rode dec. 126, de fluweelachtige rode Couleur Car dinal, de gele cactus 125 met de gele s.c. 6. Bruidegom, Baarn, bracht een bril- liante collectie naar voren met tal van variëteiten. Daar stond o.m. de enorm grote dec. Sydney Balcombe met de purperen bloemen, en de niet minder grote gele Lucknow, de fris purperrode s.c. Mrs. Dale, de forse s.c. Lemon Squash, de zuiver purpe ren cactus 809, de lilarose s.c. 23, de zeer opvallende enkelbloemige Frans Hals met de welgevormde lichtoran- je bloemen, de mooie halskraag 743, de licht lila s.c. 800, de verdraaid aardige midd. grote s.c. Starfire, de intens witte s.c. Polar Beauty en ve le andere. Halskraagdahlia's zijn al sedert jaren een specialiteit van C. Geerlings, Heemstede en hij liet er ook nu een fraai gestoken vaas met verschillende variëteiten van zien. Een nieuweling was 88, donkerrood met witte kraag. Chr. Duijn, Sant poort, etaleerde de rode, geel gepun te s.c. Feuri Anversois, terwijl Dick Schuyt, Haarlem, de zeer verdien stelijke rode s.c. Artist ten tonele voerde. Een fijn getinte zalmkleurige s.c. bracht K. Maarse Dzn, jr, Aalsmeer, onder no. 9 B, naast de fraaie Inde pendence, de goed gevormde licht- rose s.c. 3 B en de meer bekende Eroica en Pink Profusion. G. Aart- sen, Harderwijk, etaleerde enkele verdienstelijke semicactussen onder nummer, We noemen de zwavelgele T 19, de purperrode T 13 en de lila purperen T 250. De fraaie rode pom pon Magnificat was er weer van J. P. Bakker, Heemstede, die tevens de goudgele dec. Manpad naar voren bracht. C. S. Weijers, Hillegom, bracht ook enkele zaailingen naar voren, waarvan we de crème s.c, 234, de lila s.c. 256 en de kleinbl. dec. Sa- ladin met de fel-rode kleur zeer ver dienstelijk vonden. Mooi gestoken vazen met de klein-bloemige oranje Lillianne. Ballego vormden het centrale punt van de groep der fa. Ballego Zn, Leiden. Daarnaast stak de edel ge vormde rose Lady Ismay de diep- gele s.c. Deerplay naar de kroon en zag men de merkwaardig getinte rood-gele dec. Bellefleurs. Variety Girl is een goed gekozen naam voor de typische decoratieve aanwinst. Deutelle de Venise is qua vorm stel lig een der meest opvallende dahlia's met die ingesneden bloemblaadjes. Een soort semi-parkiet onder de dahlia's. N. J. van Oosten, Den Haag, bracht om te beginnen drie dahlia's van klasse naar voren: s.c. Tange met een kleur die niet gemakkelijk te be schrijven is, maar hét meest overeen komt met de oude vroege tulp Hob- bema, de uitstekende Rose Princess Royal en de zwavelgele s.c. Arsenal. Van de andere soorten waren het de rode s.c. 16-54 en de mooi gevormde lilarose s.c. Don Pasqual, die de meeste aandacht trokken. ALPHEN AAN DEH RIJN Vergadering Aiphense Boys. On der voorzitterschap van de heer J. C. Winninghoff hield de R.K. Voetbal vereniging „Aiphense Boys" in Hotel „Centraal Maandagavond haar -goed bezochte vergadering ter bespreking van tal van zaken i.v.m. de aanstaan de competitie. De aangelegenheid van het terrein en het bij terrein is in bespreking met het gemeentebestuur. Er is goede hoop, dat het een en ander spoedig in orde komt. De training kreeg een belangrijk deel van de besprekingen. De voor zitter wees op het belang hiervan. Voorts vroeg hij sportiviteit aan de dag te leggen in de komende compe titie. Hierin zullen wederom 2 senio ren, 2 junioren en 2 adspirant-elftal len uit komen. Ook d'eze keer is geen 3e elftal actief. Enkele mededelingen werden ge daan over 'het programma van de vie ring van het a.s. zilveren feest in October. In de elftalcommissie krijgt de jeugdleider C. Verhaar zitting voor overleg, met adviserende bevoegd heid. Verzocht werd slechts om dringen de redenen af te schrijven en wel vroegtijdig. De kleedkamers worden spoedig in orde gebracht. Van de zijde van de terreincommissie werd al veel prach tig werk gepresteerd. Het bestuur uitte daarvoor dank. Voor de prijzen- kast wordt een plaatsje gezocht, zo dra definitief vast komt te staan, dat de oude plaats niet meer kan worden ingenomen. Met de trainer zal overleg worden -gepleegd, of het trainen gesplitst kan worden in Woensdag- en Vrijdag avond i.v.m. de wintercursussen van de junioren. De bijdragen van het trainingsfonds zulen weer op de normale wijze ge- incasseerd worden. Het voorstel om een bouw-fonds te vormen werd door het bestuur over genomen. De oefenmeester onderstreepte het grote belang van regelmatig trainen. Spr. heeft de goede hoop, dat dan het de Boys gelukken zal uit de le klas van de Leids afdeling van de KNVB te komen. HAZERSWOUDE [N.R.] Zwemwedstrijden in de Rijn De wegens de weersomstandighe den afgelaste wedstrijd van Vrijdag avond zijn nu gehouden op Maandag avond. PRINSESSEN TERUG De prinsessen Beatrix en Irene zijn Maandagavond van hom vacantiereds Frankrijk teruggekeerd. Vandaag worden de prinsessen Margriet en Marijke uit Zwitserland op Soestdijk verwacht. Morgen zal het gehele koninklijke gezin op paleis het Loo verblijven om de vijf-en-zeventigste verjaardag van prinses Wilheknina in de beslo tenheid van de familiekring te vieren. Derde werd gedood Door het instorten van een 8.50 meter hoge steiger tijdens verbou wingswerkzaamheden aan een wol- fabriek aan de Rangbaan Noord te Tilburg zijn gistermorgen om halfacht drie opperlieden van deze hoogte naar beneden gestort. Twee van hen kon den zich redden, de derde werd op slag gedood. De drie werklieden allen in dienst van een aannemersbedrijf te Tilburg waren op de steiger bezig met het gereed zetten van stenen en specie, toen het ongeval gebeurde. De mannen stortten met de stenen en de volgeladen kruiwagens naar beneden. De 52-jarige gehuwde C. S. kwam daarbij met de borst terecht in de burrie van een kruiwagen en werd terstond gedood. De 42-jarige F. de H. wist zich aan uitstekende muurdelen vast te grijpen en kon later uit zijn benarde positie worden bevrijd. De 47-jarige 'M. v. d. H. wist tijdens zijn val telkens weer steiger- delen te grijpen en zo zijn vaart te breken. Met enkele snij- en schaaf wonden bereikte hij tenslotte de be gane grond. Naar de oorzaak van het instorten van de steiger wordt door arbeids inspectie en politie een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Langs een met lampions versierd Jaagpad stonden een zeer groot aan tal toeschouwers te kijken, naar de zwemwedstrijden georganiseerd door mej. Lemstra en gehouden in De Rijn achter de fa. Stol. In de groepen autobanden kwamen de volgende winnaars uit de bus: De dames: Suse Batelaan en Cor- ry Zwartjes en de heren: Atje van Leeuwen, Bob v. d. Broek, Coen Boers, Jan Batelaan, Jan de Wit en Wim van Veen. Van ver-duiken werden de win naars. Dames: Agaat de Lange; Kokkie de Hollander. Heren: Wim Voskuilen; Toon van Kempen. Hardz wemmen: Greetje Groen, Corrie Zwartjes; Joke de Hollander, Nel van Veen, Gré v. d1. Ham. Heren: Huub v. Driel, Jaap Jonge- neel, Wiim Voskuilen, Martlen de Hollander en J. W. de Jong. Kaarsentocht. Hierbij moestén de deelnemers een brandende kaars naar de overzijde v. d. Rijn brengen. Win naars werdenmevr. Wille; Nel van Veen, Jaap v. Leeuwen, Gré v. d. Ham en Anny van Dorp. Gemeenteraad. De raad komt bijeen Vrijdagavond te half acht. Op de agenda staat o.m.: voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot f 450.000.voorstel tot het verle nen van een doorlopende machtiging aan B. en W. tot het aangaan van kas geldleningen voor het jaar 1955; voor stel tot -het maken van een plan voor een riolering in het uitbreidingsplan Groenendijk. DE KWAKEL Voetbaltournooi K.D.O. Onder zeer goede weersomstandigheden heb ben de reserve's van KDO hun tour- nooi gehouden. Als eerste kwamen in 'het veld RKDES 3 uit Kudelstaart en Roda 2 uit Bovenkerk. De mannen van Roda waren iets in de meerder heid .terwijl ook hun spel zuiverder was, zij wisten deze wedstrijd ver diend met 41 te winnen. Hierna volgde de ontmoeting KDO 2WO 3. Dti was geen onaardige wedstrijd, en -beide elftallen wogen zeer goed tegen elkaar op, hoewel de wedstrijd over 't algemeen een mat karakter droeg. Het spel golfde over en weer. KDO won d'eze wedstrijd met 19 en kwam in de finale. In de verliezers- rond won Uithoorn van R.K. DES, na het nemen van strafschoppen, aan gezien deze wedstrijd in een gelijk spel 2—2 geëindigd was. In de finale kwamen dus Roda en KDO in het veld.. Ook deze wedstrijd droeg een rustig karakter. Beide elftallen wa ren zeer goed tegen elkaar opgewas sen. Met 11 kwam het einde en na verlenging en het nemen van strafschoppen won Roda de eerste prijs. NIEUWKOOP COR BOEKHORST WON SCHUTTERSPRUS Dat de heer Cor Boekhorst, de plichtgetrouwe koster is van onze pa rochie en de ambitieuze hopman van onze verkenners, weet een ieder, maar dat hij 'tevens een uitstekend figuur slaat als lid van de reserve- rij kspolitie, is wellicht minder be kend. Nadat hij reeds vele malen kam pioen was in het revolverschieten in de groep Nieuwkoop, waartoe ook Langeraar, Zevenhoven en Noorden behoren, mocht hij uitkomen met de 'beste schutters der andere groepen in het district Leiden op d'e schiet baan te Katwijk, waaraan 23 reservis ten deelnamen. Er moesten zes scho ten worden gelost. Het hoogst aantal te behalen was 60. Met nog twee an dere deelnemers behaalde onze kam pioen 56 punten. Uit de serie van 3 schoten, die de beslissing moest brengen, kwam Cor Boekhorst als kampioen uit de bus met 29 punten. Hiervoor kreeg hij een medaille en kwam tevens voor een jaar in het bezit van een fraaie wisselbeker. Hij heeft nu een uitnodiging ont vangen om het district Leiden te ver tegenwoordigen bij de gewestelijke wedstrijden, welke 17 Sept. a.s. in Rotterdam worden gehouden. Wij wensen hem veel succes. Vanmorgen enige minuten over zes werd het 500.000ste varken op de Leidse veemarkt verhandeld. Koper was de heer De Jong uit Kawijk, ver koper de heer Van der Anker uit Wouburgge. Een bijzonder feit voor de vette varkensmarkt te Leiden, dat niet ongemerkt voorbij mocht gaan. Tot acht u. bleef de Dinsdagmorgen sfeer op de markt gehandhaafd. Vette varkens, toonbeelden van Hollands welvaren werden aangemoedigd door kreten en tikjes op de spekkige lij ven af- en aangevoerd. Maar om acht uur, toen de bedrijvigheid van de markt wat geminderd was, vormde zich rond het feestvarken, d-at met zwart krijt van de .gewone" varkens was gescheiden, een kring van be langstellenden onder wie wethouder D. van der Kwaak, de directeur en de adjunct-directeur van de markt en havendienst, de heren M. Weima en D. R. Kooiman, televisie, pers en foto grafen. Initiatief Zoeterwoude En de wethouder sprak de volgen de gedenkwaardige woord1: „dit is een feestelijk moment voor Leiden". Hij wierp een terugblik in de ge schiedenis van de 50-jarige markt en memoreerde het initiatief van de af deling Zoeterwoude van de Boeren bond, die zich een halve eeuw terug met het verzoek in Leiden een var kensmarkt te houden tot de gemeente richtte. Van toen af is 'het met de vette varkens steeds opwaarts gegaan. In 1932 was"1 de grootste aanvoer 25.834 Varkens, maar voor deze varkens werden ook de laagste prijzen ge maakt 21 cent per kilo. Sterk steekt dit getal af bij de topprijs, welke in 1951 werd gemaakt. In deze tijd is Wethouder Van der Kwaak over handigt de oorkonde. Geheel links de heer Kooiman, geheel rechts de heer Weima. het varken zijn gewicht in goud waard -geworden: f 2.3-4 per kilo. Thans liggen de prijzen tussen 1.701.80 per kilo, en alles wijst er op d'at deze prijs nog wel omlaag zal gaan. Hij wees vervolgens op de belangstelling, die het gemeentebe stuur voör het marktwezen heeft. Uw belangen zijn ook onze belangen, aldus de wethouder. De nieuwe vee markthal, waarin wij het millioenste varken zullen begroeten, is hiervan een bewijs. De wethouder vond dit alles een mooie inleiding voor het feest van de Vebo, dat Woensdag gaat begin nen. Onder het spiedend oog van foto- en filmcamera overhandigde hij ver volgens aan koper en verkoper als aandenken een krullenrijke oorkon de, waarin de jubilerende krulstaart nog eens met name werd genoemd. KATWIJK Duivensport. Met 41 jonge dui ven organiseerden de Rhijnmonders een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 308 km. De duiven werden gelost te 9.30 uur met N.O. wind. De eerste duif kwam aan om 14.2.22. Gemid delde snelheid 1133 meter per mi nuut. De -uitslagen waren. H. M. Tjeb- Ibes 1, E. van der Hooff 2, 3, 5, A. Grimbergen 4, 8, A. J. Bus 6, L. Noort 7, H. Hoek 9, L. van Duyn 10. Tevens werd deelgenomen aan een wedvlucht met 35 jonge duiven vanaf St. Quintin. Afstand 275 km. De duiven werden te 10.30 uur met Z. tot Z.W. wind en warm weer gelost. De eerste duif arriveerde te 14.44.22. Gemiddelde snelheid 1079..7 m. per minuut. Uitslagen: L. van D-uyn 1, 3, A. J. Hus 2, E. van der Hooff 4, 8, B. Pouw 5, A. Grimbergen 6, L. Noort 7, 9. Kampioen jonge duiven: 1. A. J. Bus 2. L. Noort, 9. A. Grimbergen. KATWIJK AAN DEN RIJN AUTOBUS GEKANTELD Een autobus van de N.Z.H.V.M., die Zondagavond laat vanuit Den Haag kwam moest ter hoogte van het Pan- bos uitwijken voor een luxe auto, die kwam uit de richting Katwijk a Al Rijn. Doordat de bestuurder van de luxe auto verzuimde zijn koplich- ten te dempen werd de chauffeur van de autobus verblind met als gevolg, dat de bus in de berm van de weg terecht kwam en in de sloot tuimelde. Doordat het een uit de dienst ge nomen wagen betrof, die geen passa giers vervoerde, deden zich bij het ongeval geen persoonlijke ongeluk ken voor. Ook de chauffeur kwam met de schrik vrij. De automobilist, die het.ongeval veroorzaakte, is zon der te stoppen in de richting Was senaar verdwenen. Oranjefeest. In het programma van de Oranjefeesten zijn nqg enkele wijzigingen aangebracht. De roeiwed- strijd, die zou worden gehouden, zal niet om half 9, doch om 8 uur aan vangen. Vervolgens zullen in „De Ronde van Katwijk aan den Rijn" niet zoals eerder vermeld de junioren, doch de senioren het eerst starten. En de route van de lichtstoet, welke te half negen van de Baron van Was- senaerlaan zou starten is thans defi nitief als volgt vastgesteld: R0EL0FARENDSVEEN Afscheid kapelaan L. Cornells. A.s. Donderdagavond te 3 uur zal er in café „De Franse Brug" gelegenheid zijn om afscheid te nemen van kape laan L. Cornelis, die benoemd is tot te Zandvoort. Baron van Wassenaerlaan, Was- senaarseweg, Tuipstr., Zonnebloem straat, Valkenb. weg, Rijnstr., Noord wij ker weg, Achterkerlcweg, Kerkstr., Achterweg, Commandeurslaan, Baron van Wassenaerlaan. Gedurende de feesten zal op verschillende plaatsen verlichting worden aangebracht. Van gemeentewege w-ordt gezorgd voor een schijnwerperverlichting van de Kath. Kerk, welke reeds heeft proefgebrand. Ook particulieren en buurtverenigingen zijn druk in de weer, om het dorp gedurende de avonduren een feestelijk aanzien te geven. HOOKDWUK Lampion-optocht. Ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina zal het Fanfarekorps Excelsior morgen, Woensdag, een muzikale tocht door het dorp ma ken, waaraan een grote lampion-op tocht is verbonden. De opstelling heeft plaats op het Lind-enplein. Vertrek te half negen. SASSENHEIM Afscheidsavond kapelaan N. P. Landsman A.s. Donderdagavond om 8 uur zal er in het KSA-gebouw een afscheidsavond worden gehouden in verband met het vertrek van ka pelaan N. P. Landsman, die benoemd is tot kapelaan te Wassenaar (Goede Herder) en tevens tot Moderator en Godsdienstleraar van het St. Adel- berts-College aldaar. VOORHOUT Pro Ecclesia voor P.L. v. d. Hulst Tijdens een diner, dat in de pasto rie te Voorhout ter gelegenheid van het feest van de parochie-patroon, de H. Bartholomeus, werd gehouden, heeft pastoor J. L. Bresser aan de heer P. L. v. d. Hulst, lid van het kerk- en armbestuur, de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice uitgereikt. Deze onderscheiding hield niet zo zeer verband met het lidmaatschap van de heer v. d. Hulst van de reeds genoemde colleges, maar zij moet meer gezien worden als een blijk van waardering voor het vele werk, dat de heer v. d. Hulst voor de Voor- houtse gemeenschap en in het bijzon der voor de parochie heeft gedaan en nog doet. Bij alle mogelijke gelegenheden wordt er een beroep op hem gedaan en nooit tevergeefs. De organisaties kunnen altijd op zijn hulp rekenen en speciaal het werk voor de jonge ren ligt de heer v. d. Hulst na aan het hart. Om slechts één voorbeeld te noemen: Bijna 50 jaar beheert hij reeds de spaarkas, die ten tijde van de St. Jozefgezellen is ontstaan. Jon gens en meisjes van 1825 jaar kun nen er een spaarpotje maken, dat la ter goed van pas komt. Het moet voor de heer v. d. Hulst een vreugde zijn, dat zijn vele werk vaak in stilte verricht thans de ze waardering heeft gekregen. WARMOND Retraite Vereniging „St. Agues" ging uit. Lang was er over gespro ken en druk was er gewerkt, om het plan, de passiespelen in Tegelen te bezoeken, doorgang te kunnen laten gaan. Gisteren was dan zover. Nadat prof. v. d. Boog van het Philosophicum om zes uur een H. Mis voor de deel nemers had opgedragen, draaiden 4 touringcars van Maarse Kroon het dorp in, om de 180 gegadigden een plaats te bieden. Precies op het afge sproken tijdstip werd de tocht naar Tegelen aangevangen. Om plm. half twee was men op de plaats van be stemming en konden de passagiers rustig hun plaats bezetten in „De Doolhof". Van het prachtige spel heeft men enkele uren kunnen genieten. Om half zeven werd de terugtocht begonnen via Arnhem. Deze terug tocht werd enkele malen onderbro ken voor het nuttigen van een con sumptie. Tijdens het oponthoud in „De Westerbouwing" te Oosterbeek, werd het woord gevoerd door -prof. v. d. Boog. Hij bracht een speciaal dankwoord aan de bestuursleden van St. Agnes en aan de propagandisten, die het mogelijk gemaakt hadden, om deze mooie dag te kunnen beleven. Uiterst voldaan en buitengewoon tevreden arriveerde het gezelschap te half één in Warmond. Ongetwijfeld zullen de 180 deelne- mers(ster) gedurende de komende 5 jaren ware propagandisten zijn voor het Passiespel, dat in 1960 wederom opgevoerd zal worden. Met zeer veel voldoening kan het bestuur van de Retraite Vereniging „St Agnes" terug zien op deze, in alle opzichten zo goed geslaagde dag. In Utrecht slaagde de heer P. C. van Stijn voor het gehouden vak examen Behangersbedrijf. Hiermede behaalde hij het vijfde diploma in zijn vak. Een mooi succes. ZOETERIGER OOGST VAN DE STRAAT. Verloren: Benzinedop bromfiets N. S.O.; leesbril dubbele glazen met donkerbruin montuur; autostep geel rood; muntbiljet 2.50; vulpen; zwempak met handdoek; lichtblauwe port. met bankbiljet 10.en klein geld. Gevonden: 2 zakdoeken; schroeven draaier; handstoffer; lap stof; groen damesvest; zwarte vulpen; schroe vendraaier; kanderport. inh. 2.26; port. inih. 2.50; damesrijwiel.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2