Noodweer boven Nederland bracht wolkbreuk boven Alkmaar en 6 zware boerderijbranden De tol van een warme zomer Kaasstad beleetde kleine zondvloed De hengelcompetitie door O.V S. gewonnen Abbé Pierre sprak in Nederland over liefde NietgewensÉ Imkersdag te Nijmegen Enkele uren na brand besloot de raad gisteren tot herbouw 44 Personen dakloos Automobilisten hadden haast Kerkrover neergeschoten MAANDAG 29 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De drukkende zomerwarmte van de vorige week heeft zich Zaterdagmid dag op verschillende plaatsen van Nederland ontladen in hevige on weersbuien, die gepaard gingen met zware regelval. Behalve dat door blikseminslag 6 boerderijen geheel of gedeeltelijk vernietigd werden, bracht ook het water vele schade. Vooral Noord-Holland heeft ernstig van re gen en hagel te lijden gehad en Alk maar beleefde een wolkbreuk, die ruïneuze gevolgen had. Gedurende een uur viel het regen water vermengd met grote hagelste nen, over Alkmaar neer en reeds bij de aanvang konden de riolen het water niet verwerken en kwamen de straten blank te staan. Kort daarop werd de brandweer gewaarschuwd voor de eerste onder gelopen kelder en deze alarmering Toen de derde wedstrijddag in deze competitie, welke vervist werd in het Aarkanaal, achter de rug was, was de stand op de ranglijst zodanig, dat er wel 5 kampioenscandidaten waren. No. 1 stond De Ruisvoorn met 15 pnt., nr. 2 DVS met 14 pnt., terwijl De Bliek, KNG en De Forel elk met 13 pnt. volgden. De laatste wedstrij den zouden dus de beslissing moeten brengen en begrijpelijk werden deze dan ook met spanning tegemoet ge zien. Gisteren, de laatste dag, is de spanning er tot het einde in geble ven, daar S. en G. zich ontpopte als een kampioen doder en DVS en De Ruisvoorn met een gelijk aantal pun ten, nl. 20, eindigden, zodat een be slissingswedstrijd noodzakelijk werd om uit te maken welke Vereniging met de hoogste eer mocht gaan strij ken. Deze beslissingswedstrijd ein digde met 63 in het voordeel van DVS, zodat deze Vereniging het kampioenschap van de Leidse Hen- gel-Competitie 1955 behaalde. Zij werd bovendien kampioen met het grootste aantal gevangen vis, waar door zij naast de Competitie-beker, ook beslag legde op de door de H. B. v. L. en O. beschikbaar gestelde wis selbeker en de wisselbeker voor het in de Competitie grootste aantal ge vangen vis. De einduitslag luidde: 1. DVS 20 pt. 177 stuks 2. De Ruisvoorn 20 pt. 145 stuks 3. De Bliek 17 pt. 167 stuks 4. DVV 15 pt; 143 stuks 5. de Forel 15 pt. 128 stuks 6. VIOS 15 pt. 109 stuks 7. KNG 13 pt. 133 stuks 8. Onder Ons 13 pt. 102 stuks 9. S. en G. 13 pt. 102 stuks 10. De Zinker 13 pt. 84 stuks 11. Hengelsport 11 pt. 121 stuks 12. De Voorn 9 pt. 102 stuks 13. Zaalberg 8 pt. 110 stuks 14. DeGuVo 0 pt. 49 stuks Persoonlijk kampioen werd de heer H. v. Bohemen van de Forel met 58 stuks. De prijsuitreiking vond plaats in Zomerlust aan de Vliet, waar o.m. de heer Wassink als voorzitter van de L.H.-Competitie en de heer de Wit als voorzitter van de H.B.V.L. en O. het woord voerden en diverse hen gelsportwinkeliers van hun belang stelling deden blijken door het be schikbaar stellen van individuele prijzen. Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat al de in deze Competitie gevangen vis, ter plaatse in het wa ter werd teruggezet. AUTOMOBILISME Tijdens de 1000 mijl-race van Ar gentinië voor standaard wagens zijn Juan Puertas en zijn co-équipier José Guma (beiden Argentinië) ver ongelukt. opende de rij van veel tientallen verzoeken om hupverlening. Markt weggespoeld. Vooral de lagere delen van de binnenstad hadden ernstig van het water te lijden en in sommige stra ten steeg het water tot bij de meter; tal van winkels, woonkamers en kel ders liepen onder en de brandweer, gesterkt met het personeel van de gemeentereiniging en geassisteerd door de brandweer uit Castricum, stond aanvankelijk voor een hope loze taak. De Zaterdagmarkt werd letterlijk weggespoeld en de Alkmaarse ker mis liep eveneens onder water, waardoor aanzienlijke schadeposten onder de markkooplieden en de ker- misexplontanten ontstond. Auto's motors en scooters, die langs de straten geparkeerd stonden, kwa men onder water te staan en geraak ten onklaar. Vele mensen, die door het nood weer overvallen werden, namen hun toevlucht tot de voetgangerstunnels bij het station, maar ook daar steeg het water weldra tot bij de meret, zo dat zij genoodzaakt werden de stra ten weer op te gaan, waar het water als een woeste stroom meester was. Daar de grote hagelstenen het wa ter tot een zeer lage temperatuur terugbrachten, vielen verscheidene voetgangers door de kou bevangen flauw. Ook in de omgeving van Alkmaar kwamen enkele straten blank te staan en de overstroomde riolen brachten vuil en slib op de wegen, waardoor het gevaar voor valpartijen werd vergroot. Ruim en uur duurde de wolk breuk en toen de regen niej; meer viel, zakte het water snel, haar slij- kerige sporen in huizen en op de straten achterlatend. Alhoewel de materiële schade op somjnige plaatsen aanzienlijk is, de den zich nergens persoonlijke onge vallen voor. Landbouwschade. In de omgeving van Purmerend bracht een hagelbui zeer ernstige schade aan de landbouwgewassen. Er vielen hagelstenen ter grootte van knikkers, die enkele uren later nog niet waren weggesmolten. Gro te schade is aangericht aan de te velde staande gewassen en gehele akkers met slabonen en augurken werden totaal vernield. Ook het fruit liep aanzienlijke schade op. Vele bo men zijn door de wind, die het ka rakter van een wervelstorm had, ontworteld. Ook in de Noordelijke provincies van ons land, heeft het onweer van Zaterdagmiddag op enkele plaatsen grote schade aangericht, die hoofdza kelijk veroorzaakt werd door bliksem inslag. SLOCHTEREN. Aan het afwaterigskanaal te Sloch- teren sloeg omstreeks vijf uur de bliksem in een boerderij bewoond door de fam. Ritsema. De brand weren uit Slochteren en Siddeburen rukten onmiddellijk uit en bestreden de felle vuurzee energiek maar kon den niet verhinderen dat de boer derij met schuur en inhoud een prooi der vlannmen werd. De inboedel en het materiaal in de schuur, alsmede een gedeelte van de oogst ging verloren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De boerderij was verzekerd'; de schade is nog niet bekend. OOSTERBUREN. Tussen zes en half zeven is een boerderij te Oosterburen onder Middelstum door de bliksem getrof fen, bewoond door de fam. Rooda. De bewoners van de boerderij, die onmiddellijk vlam vatte, waren af wezig. De brandweer van Middel stum werd gealarmeerd door de ar beider Reitsma die niet ver van de boerderij woont. Met assistentie van de brandweer uit Kanters en Stedum kon men het woonhuis behouden. Een vlasoogst van 8 h.a. en een voor raad kruiden gingen verloren. De schade wordt geraamd op 200.000.— ARWERD. In het gehucht Arwerd onder het Groninger dorp Krewerd, is om on geveer zes uur de bliksem ingesla gen in de kapitale boerderij van de wed. Heeres en haar twee zoons, een grote schuur brandde geheel uit, waardoor een tamelijk omvang rijke hooi-, vlas- en gerstoogst ver loren ging. Ook werden enige land bouwwerktuigen een prooi der vlam men. De brandweer van Bierum heeft het woonhuis kunnen behou den. Z1JPE. Ook in Noord-Holland vielen weer boerderijen aan het hemelvuur ten offer. Zaterdagmiddag is de bliksem ingeslagen in twee boerderijen bij Maartenvlotbrug en Schageibrug in de gemeente Zijpe (N.-H.). De eer ste hofstede, die werd bewoond door J. Koster, en tijdelijk in gebruik was als kampeerboerderij, brandde ge heel af. Van de tweede boerderij, be woond door R. Bakker, brandde al leen het achterhuis af. Beide boerderijen waren geheel ge vuld met hooi. De eigendommen van twee echtparen die in de kampeer boerderij van Koster logeerden, zijn verloren gegaan. ANNEPERVEEN. In Noord-West Overijssel ging tij dens het zware onweer door brand een grote hooischuur op De Klosse onder de gemeente Anneperveen, eigendom van de Giethoornse Doops gezinde Gemeente, verloren. De schade bedraagt 15.000 kg hooi. De brandweren van Anneperveen en Nijeveen slaagden er in de vlakbij de schuur staande boerderij te behou den. Zij moesten echter uren lang de wacht houden bij het smeulende hooi, waar telkens opnieuiw de vlammen uitsloegen. Ind. Nederlanders vijf jaren verenigd Tijdens de algemene vergadering Zaterdag in Utrecht gehouden, heeft de federatie van Katholieke Neder landse ambtenaren en particuliere werknemers in Indonesië het vijfjarig bestaan herdacht. De voorzitter de heer J. B. Haring uit Monster zeide, dat de vreugde over de bevrijding van de Japanse overheersing in Augustus 1945 voor velen is overstemd en verdrongen door het verdriet over het verlies van familie. Dertig tot veertig pro cent van de Nederlandse bevolking in Indonesië is gedurende de Japanse tijd omgekomen en zeer velen zijn blijvend invalide of geknakt in hun gezondheid. Over de oprichting van de KNAF zeide de voorzitter, dat in de jaren 1948 en 1949 de mogelijkheid van een souvereiniteitsoverdracht als een don kere wolk hing over het na de be vrijding moeizaam opgebouwde be staan van de Nederlandse werkers in Indonesië. De problemen waarmee de KNAF te maken krijgt worden ingewikkel der en nemen in aantal toe, als ge volg van de ontwikkeling in Indo nesië. Het is daarom te verwachten dat de stroom van Nederlanders uit In donesië zich krachtig zal voortzetten. In 1954 moesten er 15.000 repatriëren en aangenomen mag worden dat het er in 1955 zeker 20.000 zullen zijn. In hetzelfde tempo voortgaande, zal na drie jaar vrijwel de gehele groep Nederlanders uit Indonesië naar Ne derland zijn verhuisd, aldus de KNAF voorzitter. Met nadruk verklaarde hij dat de KNAF niet alleen opkomt voor het recht op vrije overtocht, maar ook voor het recht op huisvesting en arbeid. Parijs probleem is wereldprobleem p de Ilcopconferentie, die de af gelopen week op de Pietersberg te Oosterbeek is gehouden, sprak Za terdagavond de Parijse geestelijke Abbé Pierre over de ergerlijke toe standen van de mensen in Parijs, die aan de zelfkant leven. Aansluitend hierop betoogde hij, dat het centrale probleem van de ge hele wereld is het gebrek aan liefde om de millioenen mensen die in nood verkeren te helpen. Abbé Pierre meende, dat de middelen tot hulp ons wel degelijk ten dienste staan en dat de jeugd moet worden opgevoed in een geest van hulpver lening aan hen, die in nood verke ren. Binnenkort hoopt Abbé Pierre over dit onderwerp nogmaals in Ne derland te spreken. Britse communist teruggestuurd De hoofdredacteur van het blad van de Britse communistische partij, de „Daily Worker", heeft Zaterdag te Londen verklaard, dat hij Zater dagochtend geen toestemming heeft gekregen Nederland binnen te komen. De hoofdredacteur zei, dat hij aan wezig wilde zijn bij het Zomerfeest van „De Waarheid" te Amsterdam. Autoriteiten op Schiphol hebben hem vastgehouden en in het eerst volgende vliegtuig naar Groot-Brit- tannië teruggezonden. IR. G. J. BAKKER t Op 70-jarige leeftijd is Zaterdag in Den Haag overleden ir. G. J. Th. Bakker, die van 1945 tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd directeur van het electriciteitsbedrijf Z.-Hol- land was. Gedurende de oorlogsjarer was de heer Bakker directeur-gene raal van de afd. electriciteitsvoorzie- ning van het toenmalige departement van Waterstaat. De ter aarde bestelling zal plaats vinden Woensdag a.s. op de begraaf plaats Oud Eik en Duin te 's-Graven- hage. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Op een wegkruising te Uddel vond Vrijdagavond een gecompliceerde .aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een wielrijder. De auto bestuurder, afkomstig uit Rotter dam, werd hierbij zwaar gewond en is Zaterdag aan zijn verwondingen bezweken. De wielrijder, die even eens ernstig gewond werd, verkeert nog in levensgevaar. Zaterdag zijn ongeveer 1500 imkers uit Nederland en ook enige uit En geland, België en Duitsland bijeen geweest in het openluchttheater van het Goffertpark te Nijmegen voor de jaarlijkse imkersdag van de vereni ging tot bevordering der bijenteelt in Nederland. De algemene voorzitter van de ver eniging constateerde, dat, in weerwil van het gunstige zomerweer, de im kers moeilijkheden ondervinden van wege de buitenlandse concurrentie en de lage honingprijzen. Dat de imkerij,in Nederland een hoge trap van technische verzorging der bij en volkeren bereikt heeft, leid de spr. o.m. af uit het feit, dat de heer Timmermans uit een bijenvolk 128 pond gewonnen had. Na de lezingen werd de bijenstal bezocht, verschillende kleine tentoon stellingen bezichtigd en een honing enhoningbakwedstrijd gehouden. Na een tocht per autocar door Nij megen en omgeving werd in de late namiddag in het Gofferttheater nog een ballet-uitvoering bijgewoond. VLIEGVELD VOOR VLIEGMODELLEN In de duinen van Overveen nabij het strand, is Zaterdagmiddag een vliegveld geopend van de Haarlemse Luchtvaartclub, bestemd voor lijnbe stuurde vliegtuigmodellen. De ope ning geschiedde door de burgemees ter van Bloemendaal. Na de opening werden enige de monstraties gegeven, o.a. teamraces, waaraan de nationale Nederlandse kampioen, de heer P. Smelt uit Utrecht, deelnam. Leden van de Haarlemse Lucht vaart Club hebben het terrein voor dit doel gereed gemaakt, waarvoor 20 ton puin en 11 ton asfalt moesten worden verplaatst. GONDELEN IN GIETHOORN In Giethoorn is Zaterdagavond de traditionele gondelvaart gehouden, die elk jaar door de V.V.V. wordt georganisseerd. Toen het tegen half negen duister was geworden, maak ten achtereenvolgens zestien ver sierde vaartuigen zich los van een punt in Giethoorn-Zuid en voeren met tussenruimten van 40. m door het dorp. De vaartuigen waren heel aardig opgetuigd, alleen de verlich ting voldeed bij een aantal niet ge heel. Ook in vroegere jaren was de verlichting van de gondels een zwak punt gebleken. Behalve de deelne mende gondels waren ook veel brug gen en tuinen in het in het groen verscholen dorp sprookjesachtig ver licht. De eerste prijs in de gondelvaart werd toegekend aan de hotelier J. G. Gerrits, die met zijn vaartuig een nieuwjaarskaart had nagebootst. Het schouwspel, dat enige uren duurde, heeft ongeveer 6000 bezoekers ge trokken. Berkhout overwon Bureaucratius Zondagmiddag kwam de raad van Berkhout in spoedeisende zitting bij een naar aanleiding van een felle brand, die in de ochtenduren een ge bouwcomplex totaal vernietigd had, waardoor 5 gezinnen met in totaal 34 kinderen dakloos geworden waren. Terwijl de ouders naar de kerk waren, speelden enkele kinderen met vuur en het gevolg was een uit slaande brand, die zo snel om zich heengreep, dat de toegeschoten brand weren uit Hoorn en omliggende plaat sen machteloos moesten toezien, dat het gehele gebouwencomplex en de inboedels van de gezinnen een prooi van het vuur werden. Onmiddellijk kwam Berkhout in beweging; daar het een oud ge bouwencomplex betrof, was de ver zekering zo laag, dat de schade in hoofdzaak door de eigenares (de ge meente) gedragen wordt. Ook burgerij hielp. De gemeente besloot tot snelle hulpverlening en daar 1 Y311 de vijf gezinnen enkele dagen geleden juist een nieuwe woning toegewezen had gekregen, moest men nog 4 gezinnen onderdak brengen. De burgemeester stelde de raad voor om de vier gezinnen tijdelijk in zomerhuisjes onder te brengen en voorts onmiddellijk te besluiten tot nieuwbouw. De vroede vaderen behoefden niet lang te beraadslagen en een uur later kregen de aannemers van Berkhout al opdracht een plan uit te werken. Inmiddels waren enkele dames een inzameling begonnen onder de dorps genoten, teneinde de gezinnen, die van alles beroofd waren, ook in dit opzicht te hulp te komen. De op brengst zowel wat geld als goe deren betrof overtrof iedere ver wachting. Gewonden bleven liggen Zaterdagavond tegen 9 uur deed zich op de weg Ruurlo-Zelhem een verkeersongeval voor, waarbij enige personen ernstig werden gewond. Ter hoogte van een boerderij in de buurtschap Veldhoek bevonden zich 2 verlichte boerenwagens op de straatweg, toen een personenauto uit de richting Zelhem en een uit de richting Ruurlo elkaar naderden en tegelijk de boerenwagens passeer den. Een der landbouwers, die ter zijde op zijn boerenwagen was geze ten, werd door de botsing, die daar op volgde vrij ernstige kniewonden toegebracht; de tweede landbouwer die bij zijn paard liep en zijn collega wilde waarschuwen voor het nade rende verkeer, werd door dezelfde auto gegrepen en daarbij ernstig aan het hoofd gewond en tegen de grond geslingerd. De chauffeur, die het ongeluk ver oorzaakt heeft, reed door terwijl de andere auto, na even gestopt te heb ben eveneens in de duisternis ver dween, de gewonden aan hun lot overlatende. Na enige tijd passeerde een derde automobilist, die onmiddellijk voor geneeskundige assistentie zorg droeg. Na behandeling door een arts uit Hengelo werden de gewonden naar huis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. Buurtbewoners van de Ger. Kerk op het Starreplein te Maastricht werden Zondagnacht omstreeks half één gewekt door glasgerinkel, dat af komstig bleek te zijn van een ver nield raam in de kerk. De onmiddellijk gewaarschuwde politie arriveerde vrij spoedig met 'n radiowagen en ontdekte een man, die bij de komst van de radiowagen ijlings de vlucht nam. Na drie maal gewaarschuwd te hebben, schoot de politie enkele ma len in de lucht. Toen ook dit niet 't gewenste resultaat opleverde, schoot een der agenten op de vluchteling, die hoewel getroffen toch nog verder liep. Even voorbij de Wilhelminabrug werd hij echter door de politie be wusteloos aangetroffen en naar het ziekenhuis gebracht, daar de kogel hem ernstig in het onderlijf gewond had. 'De vluchteling bleek een 52-jarige Maastrichtenaar te zijn, die reeds meerdere malen wegens kerkroof met de politie in aanraking is ge weest. Een onderzoek in de kerk toonde aan, dat de man via een kelderraam gepoogd had tot de kerk door te dringen. Toen hij voor een gesloten deur belandde en deze met bijlsla gen niet te forceren bleek, heeft hij gepoogd via een gebrandschilderd raam in de kerk door te dringen. TRAMBOTSING TE AMSTERDAM 7 Gewonden Zaterdagmiddag even na drie uur is op de Nieuwe Zijds Voorburgwal een motorwagen van een treinstel van lijn 1 met een harde klap tegen de bijwagen van een treinstel van lijn 2 gereden. Bij deze botsing wer den 6 passagiers en een conducteur licht gewond. Vier van hen konden hun weg vervolgen na ter plaatse be handeld te zijn; de drie overigen moesten eerst naar een ziekenhuis voor onderzoek maar konden daarna naar huis gaan. Vermoedelijk is de motorwagen van lijn 1 bij het remmen op de glad de rails doorgegleden. Beide trams werden zwaar beschadigd en het tramverkeer ondervond ruim een half uur vertraging. PREDIKANT DOODGEREDEN is de 75-jarige emeritus predikant ds H. J. Bar- nouw, wonende te Fries (Dr.) toen hij de weg overstak door een auto aangereden. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Wilhelmina ziekenhuis te Assen, waar hij in de afgelopen nacht is overleden. KLEUTER DOODGEREDEN Op de Wylerbaan te Groesbeek liep het vierjarig dochtertje van de heer Lamers onder een auto uit Heijen. De kleine Petronella was on middellijk dood; de autobestuurder kreeg een shock. de vrolijke speurder^ EEN HUMORISTISCHE DETECTIVE-ROMAN door JOHAN BERNDT 27) De lippen van het meisje, die zo onschuldig lief konden lachen, trok ken zich samen in een geraffineerde uitdrukking. „Ik zeg, dat jij je daar niet mee moet bemoeien, John!", zeide zij sma lend. „Ik weet zelf heel goed, wat ik moet doen!" John gromde. Dan scheurde hij met een enkele ruk het contract door midden. Florry sprong op als een furie. „Uil, dat je benthoe durf je!" „Ik verbied het je", zei John Lle wellyn. „Jij.... jij.... verbiedt....? Ha!! Wie geeft jou het recht, mij iets te verbieden?", schreeuwde zij woedend. „Ik ben je verloofde, Florry.... moet ik je dat soms herinneren?" Ze stikte bijna van woede. „Geweest, brave jongenge weest! Ik heb er schoon genoeg van hoor jeDacht je, dat er voor mij niets beters is weggelegd dan een saaie verloving met zo'n uilskuiken zonder pit als jjjHier, geef dit aan een bloedarm wezen uit je eigen kringMister John Llewellyn!" Ze trok de verlovingsring van haar vinger en wierp hem John voor de voeten. Het gouden sieraad rolde over het tapijt en bleef liggen in een straal van de binnenvallende zon; John Llewellyn keek er naar met vertrok ken gelaat, alsof hy het feit niet kon geloven. Dan gingen zijn ogen naar de blonde furie voor hem en hij zag haar, zoals zij in werkelijkheid was, een dom, berekenend meisje, dat hem op sleeptouw had gehouden om zijn geld en niet voor hemzelf. Johns ogen waren geopend! Hij slikte iets weg uit zijn keel en haalde diep adem. „Zo....", zei hij alleen. Dan maakte hij een korte zwijgende buiging en verdween. De smalle gouden ring bleef liggen op het tapijt. HOOFDSTUK XI. REGGIE KNIPT DE NAGELS VAN DE KAT „Ik hoop, Mr. Mc. Glennam, dat dit alles de zaken niet in het honderd zal doen lopen!", zei Florry smekend, terwijl zij met haar oude, verlei delijke lachje de magnaat aanzag. „Miss Hornfield zal vanmiddag een nieuw contract gereedmaken", ant woordde Mr. Mc. Glennam en blies een kolossale rookwolk uit. „Gaat u maar wat naar uw kamer om bij te komen, Miss Cowell!" Met een lief lachje liep Florry langs hem heen; Miss Hornfield incasseerde een minachtende grijns. Daarna ver liet zij de bibliotheek. Miss Hornfield bukte zich met een spottend lachje en raapte de ring op. Een uur later kwam een auto voor en nam Mr. John Llewellyn op met zijn bagage. Hij stapte in, zonder nog één blik achter zich te werpen; zyn idylle was geëindigd. Een tweede auto wachtte op de zelfde tijd, maar niet op de laan van Ascomb House; zij stond gereed in een stil laantje, op enige afstand van het landgoed. Twee personen stapten in deze grijze wagen: Mr. Charles Mc. Glen nam en zijn secretaresse. De motor zoemde en de wagen schoot weg in de richting v$n Londen. „Hoodson, ouwe jongen", zei Reg gie, „je hebt je best gedaan. Aan jou is een toneelspeler verloren gegaan!" Hij zette blazend zijn blonde pruik af. Doch toen de auto in de buurt van Londen kwam, moest hij het ding weer opzetten; pas na het betreden van hun woning kregen „Miss Horn field" en „Mr. Mc. Glennam" gele genheid, zich weer te metamorfoseren in hun eigen persoonlijkheid. Nog diezelfde avond bracht Reggie telefonisch verslag uit van zijn we dervaren aan Lord Wingrove, die zich zeer verheugd toonde. ,yMijn zoon is hedenmiddag thuis gekomen en heeft mij kortaf mede gedeeld, dat zijn verloving met.... hmMiss Cowell is geëindigd. Ik ben u zeer erkentelijk voor uw mede werking, Mr. Felham; ik zal direct het zakelijk gedeelte van onze over eenkomst afwikkelen". „Wacht een ogenblik, Lord Win grove!", antwoordde Reggie. „We zijn er nog niet! Ik verzoek u, mij op de hoogte te houden van alles, wat met uw zoon en bedoelde jongedame nog mocht plaats vinden". „U denkt dus. „Ja, ik vermoed sterk, dat Miss Cowell binnen enkele dagen zal trachten, de verbroken relatie met Mr. Llewellyn te hernieuwen!" „Welzo.... Nu, ik zal nauwkeurig mijn zoon in 't oog houden en u direct op de hoogte brengen van eventuele gebeurtenissen!" Reggie kreeg gelijk. De dag, waarop Miss Florry Cowell op zo stormachtige wijze haar verlo ving met John Llewellyn verbrak, bracht haar een zeer grote teleurstel ling. Het lieve kind was naar haar ka mer gegaan, teneinde de sporen van haar emoties weg te werken en bij te komen. Daarna ging ze wat wan delen om te dromen van een leven vol roem; ze voelde zich bevrijd van de suffe verloofde, die toch maar haar carrière als filmster in de weg stond Het bevreemde haar, dat bij het diner noch Mr. Mc. Glennam noch zijn secretaresse aan tafel verschenen. Direct na het diner ging ze op zoek naar de magnaat, echter zonder re sultaat; tenslotte wendde zij zich tot Lady Ashcomb. „Mr. Mc. Glennam.Och, liefje, die heeft tot zijn spijt uit Londen een telegram gekregen en moest ter stond weg voor een belangrijke con ferentie; hij heeft zich geëxcuseerd en is vanmiddag vertrokken. O ja, wacht eens.dat zou mij haast door het hoofd zijn gegaanhij heeft mij een brief voor jouw achter gelaten, kindje. Hier!" De gastvrouw overhandigde haar een brief en Florry, van duistere ver moedens bezield, haastte zich met de enveloppe naar haar kamer, waar ze haar zenuwachtig openbrak. Waarde Miss Cowell. Bij nader inzien meen ik, dat u beter op uw plaats bent by de Revue; neem de welgemeen de raad aan van iemand, die Hollywood kent en zet het kla tergoud van een filmcarrière uit uw hoofdje. Misschien ligt op het drama tisch toneel ook een toekomst voor u; de scène met uw ver loofde was inderdaad meesterlijk. Mc. G. P.S. Weet u, dat blauwe ogen een beletsel zijn voor de film? Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2