De Oegstgeester politie redde de tour Oud-Leiden bezichtigde het gerestaureerde Gravensteen Aufowiel bracht Steenstraat in opschudding Chefarine „4" doet wonderen Leidse zwemster won in Frankrijk een eerste prijs Gevestigde personen in Leiden Net Meisje Hazerswoude Dorp 528sfe STAATSLOTERIJ WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Van gevangenis tot juridisch centrum De vereniging Oud-Leiden heeft tientallen jaren geleden al de eerste stoot gegeven tot de restauratie van het Gravensteen. Zij had zelfs een commissie „restauratie Gravensteen". Het is dus vanzelfsprekend dat de leden van de vereniging de eerste rechten hadden om het thans geheel tot juridisch centrum ingerichte ge bouw te bezoeken. De leden hebben deze gelegenheid niet voorbij laten gaan. Tegen zeven uur gisteravond dromde vóór de in gang van het Gavensteen aan het Pieterskerkhof een respectabel aan tal belangstellenden, die hun dorst naar kennis van het oude Leiden kwamen laven en misschien ook wat verkoeling in de kelders tegen het barnende zomerweer kwamen zoe ken. Welkom. Van het eerste hébben zij meer ge had dan van het tweede. De toevloed van leden is té groot geweest, de •warmte té doordringend. Zij bege leidde de zoekenden zelfs tot diep in 'het onderaardse „steen". Het was hier, dat één van de leden de ver zuchting slaakte, die allen vóór oip de tong lag: „Een ideale bierkelder". In de vierschaar heette de archi tect ir. H. A. van Oerle, van het Ar chitectenbureau Van Oerle en Schra- ma, dat de plannen voor de restau ratie ontworpen heeft, de aanwezi gen hartelijk welkom. Hij wees er op hoe de bestemming van dit ge bouw nu ingri'pend was veranderd. Een gebouw, dat in de afgelopen eeuwen altijd voor rechtspraak en opsluiting heeft gediend wordt een Burgerlijke Stand Geboren: Adriana Augustina Brl- gitta Maria, d. v. T. A. M. Gerdes en M. B. Laken; Roland, z. v. J. W. Pel- linger en P. J. J. Pincen; Eduard En rico, z. v. A. Schaap en C. J. van Veen; Anton Johannes, z. v. J. C. Siebert en A. 't Hart; Hendrik Jan, z. v. J. Cosijn en H. Scheffer; Astrid, d. v. C. Tol en A. A. Groenendijk; Maria, d. v. J. Sjaardema en A. M. de Bock; Adrienne V.'ilhel'mine, d. v. H. W. Gerth van Wijk en L. Kruijt; Hendrik Jan, z. v. H. J. Marselje en T. C. Koning; Magdalena Petronella, d. v. H. A. Markus en G. A. de Raadt; Albert Hendrik, z. v. A. H. v. d. Wiel en J. W. Löwensteijn. Geb.: Wilhelmina Jeannette Hen- derika, d. v. A. R. A. Ficker en H. L. Castelijn; Pieternella Geertruida, d. v. P. D. v. Zeist en J. Nieuwenhuizen; Maria Gijsbertha Joanna Catharina, d. v. J. v. d. Poel en C. M. Vollebregt; Wilhelmina, d. v. J. Kuijt en G. Haas noot; Thomas, z. v. J. M. Verkade en C. Maaskant; Jacobus, z. v. H. Vos en S. S. de Blaey; Maria Josepha Fran- cisca, d. v. J. J. Wassenaar en P." Rij kers. Ondertr.: C. F. Brandt en E. M. v. Druten; D. Uithol en A. Kop; J. Prins en M. C. v. d. Mark; J. Haak en J. A. de Meij; P. Laman en E. Kooreman; H. S. M. v. Barneveld en M. W. Neijenhuis; T. H. Overdijk en A. Tol; J. de Ruiter en J. D. v. d. Meer; J. Bouwman en M. J. C. Waasdorp; C. Zevenhoven en C. Houweling; H. L. v. Kampenhout en A. P. C. de Groot; J. de Cler en C. G. Bakelaar; J. Jagel en J. Ahrens; C. Linschoten en A. J. Wagemans; N. v. d. Linden en B. A. de Ligny; K. Mechelse en N. G. H. V. d. Burg. Getrouwd: J. Kok en A. M. Smit; E. G. Imming en G. van Loe; A. Ka- paan en M. van Belkum; C. Wairata M. v. d. Blij; L. P. Braakman en T. M. Janssen; J. C. Lanooij en D. M. WesterwijkBosdijk; J. Kooijman en M. Bij; B. Kromhout en H. van den Wijngaard. Getr.: J. A. Gierlings en-L. H. Meij- kamp. Overleden: J. Swart, wednr. 74 j.; J. M. Lammens, huisvr. van: Van den Berghe, 40 j.; L. A. G. M. Ibes, zoon, 11 dagen. Overl.: H. A. Nordkamp, huisvr. van Rosens 46 jr.; B. H. v. d. Berg, huisvr. van Bousie 54 jr.; P. E. Hak- steen, huisvr. van Gijzenij 52 jaar. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal 1012 en 25 uur: Schil derijen, aquarellen en tekeningen van Floris Verster en Menso Kamer- lingh Onnes. (Tot 1 September). Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag .20 Aug. 13 uur tot Zaterdag 27 Aug. 8 uur waargenomen door de Apo theek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lam- menschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274- BIOSCOPEN De films voor de week van 1926 Augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ik ben er kapot van", alle leeftijden. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Heidi en Peter", alle leef tijden. Trianon: „Het purperen masker", 14 jaar. Rex: „Jungle Jim in de Koppen- snellersvallei", 14 jr. (Don derdag: „De onvergetelijke melodie", alle leeftijden). juridisch centrum, een gesprekcen- trum voor hoogleraren en studenten. Hij herinnerde aan de eerste step pen tót restauratie nu twintig jaar geleden en memoreerde vervolgens de geschiedenis van het Gravensteen. Geschiedenis. Met aan wijs-stok en blauwdruk volgde hij de merkwaardige geschie denis van dit gebouw op de voet. Hij wees het zware middenstuk aan, dat in de tijd van Floris V werd ge bouwd als een verdedigbare toren, omlijnde de „nieuwbouw" die in 1550 aan het bestaande „steen" werd toe gevoegd, duidde het, spin- of tucht huis aan, waarin vat) 1665 af de luien door arbeid en geseling tot betere gedachten gedwongen werden en ein digde bij de Schepenkamer en de vierschaar, op welke historische grond het gezelschap zich op dit mo ment bevond. Enige weken geleden al hebben wij in deze krant een overzicht gegeven van de gedaanteverwisseling, die het Gravensteen in de jongste res tauratie ondergaan heeft. Justitia is door de Alma Mater verdrongen, ook al heeft de geblinddoekte godin een vinger in de pap gehouden. Bestemming bijna bereikt. De schepenkamer is al niet ver meer van haar bes temming: een stemmige collegezaal voor de juri dische studenten verwijderd. Zeer .binnenkort worden de nu nog kale muren van de zalen met de stoffe ring bekleed. Hetzelfde geldt voor de leeszaal, die ook in een van de za len van de vierschaar zal worden ondergebracht. Het gezelschap stortte zich vervol- •gens in het avontuur van het vrije onderzoek. Van de geleide rondgang kwam helaas door het grote aantal deelnemers niet veel terecht. Veel belangstelling ondervonden de „career" en de muurschilderingen ir* de cellen, die in 1560 werden aan gebouwd. Namens de vereniging dankte de heer dr. A- Kessen, de architecten, die zich met rondleiding hadden be last. Hij wenste hen geluk met deize restauratie, waarin de aesthetische eisen zo goed aan de practijk zijn Na de rondleiding zochten allen nog wat verkoeling in de Pieters kerk, waar Jan Mens twintig minu* ten lang voor een waterval van or gelklanken zorg droeg. f/f De Steenstraat geraakte hedenmor gen in staat van beroering door een autoband, die geheel op eigen gele genheid in de richting van het sta tion rolde en mens en dier in gevaar bracht. Deze losbandigheid werd ge lanceerd door een zware houtauto, die midden op de rijweg plotseling door de as ging en een van zijn wie len al vast vooruit zond. Het ongeval werd direct opge merkt door een volkswagenbestuur der, die scherp reageerde en luid toeterend achter het rollende voor werp aanging. Eerst ter hoogte van Schuttershof verloor het wiel zijn vaart en reed rustig de stoep op om tegen de gevel van Jamin tot rust te komen. Aan de bestuurder van de volks wagen, die als een keffend kees hondje achter het grote wiel aange reden had, is het te danken, dat er geen persoonlijke schade werd. ver oorzaakt. De door de wielen gezakte hout- auto kon eerst na ruim een half uur weggesleept worden. Het tram verkeer ondervond ernstige vertra ging. Nieuwe Rector. Bij koninklijk besluit is voor het studiejaar 1955'56 tot rector-mag- ninficus van de Leidse universiteit benoemd prof. dr. A. E. van Arkel. MEJ. M. H. FONTEIN JUBILEERDE Gisteren vierde mej. M. H. Fontein, Ververstraat 37, Leiden, haar 40-ja- rige jubileum bij de N.V. Sajetfabriek Clos en Leembruggen te Leiden. Zij werd op het privékantoor van de directie ontvangen, waar mr. C. J. Leembruggen de bijzondere toe wijding schetste, waarmede de jubi- laresse haar werk in verschillende afdelingen van het bedrijf heeft ver richt. Als geschenk ontving zij eten en veloppe met inhoud. Een woord van dank werd vervolgens nog gesproken door de heren Van der Reyden en Hartevelt. GEM. AANKONDIGING. INSTELLING VERBOD TOT HET PLAATSEN VAN RIJWIELEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten: I. hun besluit van 18 Januari 1955, inzake het plaatsen van rijwielen op de voetpaden van een gedeelte van de Breestraat in te trekken, zulks met ingang van 1 Septem ber 1955; II. voor het voetpad van de Bree straat aan de zijde der even huis nummers voor zover gelegen tus sen de Vrouwensteeg en de schei ding der percelen Breestraat 26 en 28, alsmede voor het voetpad van die straat aan de zijde der oneven huisnummers, voor zover gelegen tussen de scheiding der percelen Breestraat 49 en 51 en de scheiding der percelen Bree straat 23 en 25 een verbod tot het plaatsen van rijwielen na 18 uur in te stellen, met dien verstande, dat voor het voetpad voor perceel Breestraat 4244, het verbod zal gelden na 19 uur, een en ander met ingang van 1 September 1955. Een afschrift van hun te dezer zake genomen besluit is verzonden aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, beharti ging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Aalmarkt gedurende de periode van 29 Augustus tot en met 5 September 1955 zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. Leidse jeugd reed tweede étappe TEGEN PIJNEN EN GRIEP. 20 TABLETTEN 85 c» (Advertentie) TWEE RENNERS IN DE GELE TRUI Door de welwillende medewerking van de Oegstgeester Politie kon gis teravond de tweede etappe der Tour verreden worden op de Hofdijk. Daar het parcours slechts 700 me ter is, werden allen, die „gelapt" werden uit de strijd genomen. Dezen kregen als tijd 2 minuut boven de tijd van degenen, die de 45 ronden uitreden. H. J. Kerkvliet, trots in zijn gele trui, zat stevig in de kopgroep. Na 7 ronden vond T. v. d. Kaay de tijd ge komen om er tussen uit te gaan; 2 ronden lang voerde hij zijn voor sprong op tot plm. 100 meter. gele trui-rijder en de nu als mede dingers meerijdende Noordwijker- houters, zetten een achtervolging in. Nog 2 ronden hield Ton het uit maar toen raadde zijn ploegleider hem, om zich te laten „lappen". Bij de 40e ronde waren nog 16 ren ners in de baan, die onder hevige spanning in een verwoede eindsprint ex aequo in een tijd van 57 min. 26 sec. binnenstoven. Sportief. De sprint werd gewonnen door de gele truirijder Kerkvliet vóór W. Jansen van de Noorwijkerhoutse ploeg. Door de sportieve geste van alle rennertjes, om de Noordwijkerhou- ters alsnog in het klassement op te nemen, werden de volgende klasse menten opgemaakt. Klassement van 2e etappe: 1. H. J. Kerkvliet (Hoge Mors) 56.26; 2. W. Jansen (Noordw.hout) 56.56; 3. ex aequo in 57.26 v. d. Kamp (Hofploeg), Vandaag kregen wij een Frans sportblad in handen; le D a u p h i- né 11 b r heet liet blad en het verschijnt dagelijks in het Alpenge bied en in de Rhóne-vallei te Frank rijk. Deze krant is voor Leidenaren zeer interessant, omdat er een foto in staat van mej. Walenkamp, lid van „De Golfbrekers" In Leiden, die bij een wedstrijd over het meer van Annecy in de afdeling dames de eerste prijs in de wacht sleepte. Mej. Walenkamp is 15 jaar oud. Getuige de grote opmaak van het artikel in dit blad is deze wedstrijd voor dit deel van Frankrijk een bij- conder evenement. Hij vindt ieder Gevestigd in de week van 15 lot en met 20 Augustus. R. G. A. Ammer- laan, Thorbeckestr. 74; G. Apeldoorn en fam., opperw.meester, A. v. Burenhof 18; N. Apeldoorn, rijksambtenaar. A. v. Burenhof 18; C. van As. varensgezel, Prinsenstr. 84; M. Bakker, adj. inspec teur R.D.B., Breestr. 3b: N. J. Berg- werff, verpleegster. Middelweg 8; A. J. Bing, kantoorbediende, Boerhaavelaan 9; W. C. P. La RivièreBloem, Boiaot- kade 4; A. M. Boonman, 1.1. verpleeg ster, Roodborststr. 38; M. A. Noorduin— van den Bosch en fam., Utr. Veer 12a; M. C. Boumans, emplyé autobusondern., Sumatrastr. 110a; P. van den Broek en fam., psycholoog. Houtlaan 54; J. P. F. Broier en fam., inkoper, A. v. Burenhof 5; N. Bosch—Buurman, J. v. Houtkade 43; H. J. Dikken, technisch ambtenaar. Vliet 5a; J. W. S. Verdenius—van Dijck, Verdamstr. 22; J. S. van de Graaf, kan toorbediende, Pres. Steinstr. 8; E. Groot, verpleegster, Hoge Morsweg 36; Th. M. Troost—Hierck. kantoorbediende, Boer haavelaan 9; H. ten Hove, glazuurder, Hoefstr. 27; N. van Ingen Schenau, ty- piste-facturiste, Boerhaavelaan 17; A. Jansen en fam., electr. monteur, Marnix- straat 31a; A. Jaworski, spinner, Oude Rijn 19; Jë. P. de Vries—Kiel, Merel straat 30; E. L. M. Boons—Koenraad, Utr. Veer 15; W. J. Kolle en fam., W. de Zwijgerlaan 145; J. de Koning, water bouwkundige, P. C. Hooftlaan 1; M. H. Kruisinga en fam., Burggravenlaan 209; M. A. Zweers—van der Laan, Burggra venlaan 207: G. P. V. Laffra, bouwkun dige, A. v. Burenhof 24: J. Langerak en fam., Houtmarkt 9; B. Lans, W. de Zwij gerlaan 145; G. de Leeuw, fabr. arbei der, Waardgracht 63; M. van Leeuwen van der Linden, Voorstraat 29; J. van Luijn, sjouwer. Varkenmarkt 7; L, P. Maurits, correspondent, Burggravenlaan 215; J. G. W. Neuteboom, varensgezel. Janvossensteeg 7; J. W. E. M. Faes van Oevelen. Rijnsburgerweg 149; Th. C. Omtzigt, R.K. priester, Wasstraat 21; P. J. Pepping. 1.1. verpleegster, Rijns burgerweg 10; L. van der Plas, geoloog, Haven 24a A. van der Pol en fam., ra- dio-radarrrtonteur,; Amsterstr. 5 M. K. Ruijkrokvan der Post en fam., hfd. stucadoorsbedrljf. .Vestestraat 7; J. Rietkerk, Kaarsenmakerstraat 7; E. H. de Rooij, kinderjuffr., de M. v. Strefe- kerkstr. 51; U. Rijnsdorp, kantoorbe diende, Fruinlaan 3; M. Samson, rijks ambtenaar, de M. v. Streefkerkstr. 12; M. J. Schutte, metselaar. Noordeinde 52; J. Seffinga en fam., waterfitter, H. Rijn dijk 156; C. van der .Spruit en fam., stoker, A. v. Burenhof 29; P. M. H. MeijerSteuns, verkoopster, Thorbecke- straat 42; Y. S. Tan en fam., kok. Druc- kerstr. 19; G. Ph. Uithoven, Gerard Brandtstr. 14; C. P. J. M. Hakkaart Verkooljen, A. v. Burenhof 3: M. Ver sluis, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. M. M. van DijkVrouwenvelder, Lusthoflaan 28; M. L. Wassenaar, R.K. priester, Haarlemmerstr. 206; G. M. J. Wiggers. werktuigkundige. Steenschuur 11; J. de Wit en fam.. pluimveehouder, Morssingel 21: V. M. D. Binkde Wit, Oude Singel 186. jaar in het midden van Augustus .plaats. De wedstrijden, waaraan he ren en dames, jongens en meisjes deelnamen, werden dóór duizenden van de kant van het meer en bij de finish gadegeslagen. Over de lengte van de afstand, die de dames moesten afleggen, wordt in het verslag met geen woord ge rept, maar de tijd die mej. Walen- 'kamp maakte was 19 minuten en 55 seconden. Zij eindigde vóór de da- imes Ravoir en Brunet, waarvan de eerste toch als nummer één werd ge- classeerd, omdat de Leide zwemster buiten mededinging meezwom. Zij werd wel in triomf een trapje hoger dan haar rivalen oip de 'gevoelige plaat vereeuwigd. Geen wonder, dat mej. Walenkamp deze krant als een waar trophee naar haar familie in Leiden opzond. Z0ETERW0UDE RECTIFICATIE Door een persoonsverwisseling bij de uitspraak van een rechtszitting voor het Leids kantongerecht stond gisteren per abuis vermeld dat een veehouder uit Zoeterwoude tot 50 boete werd veroordeeld. De boete van vijftig gulden kwaim echter ten laste van de man uit Moerkapelle, terwijl de Zoeterwoude naar tot 10 •boete werd veroordeeld. K. Uljee (Levendaal), T. v- d. Kaay (Oranjeploeg), v. Weizen (Hoge Mors), v. d. Tuijn (Hoge Mors), Oudshoorn (Oegstgeest), Brero (Hof- ploeg), Wouters (Marktploeg), Leget (Hofploeg), de Roo (Oranjeploeg), Wortman (Oegstgeest), Beekman (Hofploeg), v. d. Klugt (Marktploeg), Flikkert (Voorschoten). Ploegenklassement: 1. Hoge Mors 2 uur 51 min. 18 sec.; 2. Hofploeg 2.52.18; 3. Oranjeploeg 2.53.18; 4. Marktploeg 2.53.18; 5 Oegstgeest 2.53.18; 6. Noordwijkerhout 2.53.48; 7. Levendaal 2.54.18; 8. Voorschoten 2.54.18; 9. Gem. ploeg 2.55.18; 10. Plan Noord 2.55.18- Algemeen klassement: 1. en 2. W. Jansen en H. J. Kerkvliet 1 uur 22 min. 9 sec.; 3. Beekman, 4. Oudshoorn, 5. Wortman, 6. Warmerdam, 7. T. de Roo, allen 1.23.39; 8. v. d. Klugt, 9. T. v. d. Kaay 1.23.50; 10. J. Flikkert, 11. J. Leget, 12. K. Brero. 1.23.56. TECHNISCHE SCHOOL VOOR MINDER BEGAAFDEN Het gemeentestuk over de techni sche school voor minder begaafden vermeldt nog de volgende bijzonder heden: A.K.W., K.A.B. EN C.N.U. Overeenkomstig de bepalingen der Nijverheidsonderwijswet zijn de des betreffende organisaties van pa troons en werklieden gehoord. De adviezen luiden in meerderheid gunstig. Volledigheidshalve wijzen B. en W. er op, dat de Algemene Katholieke Werkgeversvereniging reeds tijdens het vooroverleg heeft medegedeeld om principiële redenen niet te kun nen medewerken aan de stichting van een voor alle richtingen bestem de bedrijfstechnische school. Van de Leidse Christelijke Besturenbond (C.N.V.) en van de Katholieke Arbei dersbeweging, Afd. Leiden, is een verklaring van soortgelijke inhoud ingekomen. OEGSTGEEST JAARVERGADERING „U.D.O." Gisteravond hield de R.K. V.V. „U.D.O." haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het St. Willi-, 'brordusgebouw. De voorzitter de heer J. J. v. d. Geest opende de vergadering. Spr. izeide bijzonder verheugd te zijn met de goede resultaten die de vereni ging in het afgelopen jaar bereikt heeft. Het feit. dat zowel het 1ste als het 2de elftal kampioen werden is een gebeurtenis die niet ieder jaar voorkomt. Tevens deed het spr. een groot genoegen te kunnen medede len, dat het ledenaantal steeds blijft toenemen. De secretaris en penningmeester lazen vervolgens de jaarverslagen voor. Het voorstel van het bestuur om de contribnutie met 0.05 voor de senioren te verhogen werd met alg, stemmen aangenomen. Tevens zullen alle leden worden ingeschakeld om •het aantal donateurs uit te breiden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. LuJbbe en Jac. Stuifzand, die aftredend waren, opnieuw geko- izen. In de vacature van secretaris, welke was ontstaan door het overlij den van de heer G. A. Ou'dshoorn, werd benoemd de heer L. Driessen. De elftalcommissie zal dit jaar be staan uit de heren v. d. Geest, G. A. Lub'be en J. Kemp. Nadat in de rondvraag nog enkele huishoudelijke problemen besproken waren sloot de voorzitter de verga dering. ONTEIGENING GRONDEN TUSSEN VOORSCHOTERWEG EN TREKVLIET. De gemeente heeft dringend be hoefte aan de gronden, die tussen de Voorschoterweg en de Trekvliet zijn gelegen. Talrijke malen zijn met de desbetreffende eigenaren onderhan delingen gevoerd, zonder dat deze tot overeenstemming hebben kun nen leiden. Het gaat hier om gron den, welke ten westen en ten oosten van het dijklichaam van de gepro jecteerde rijksweg 4b zijn gelegen. Thans zal men door middel van ont eigening deze grond verkrijgen. Het bezit van bedoelde gronden is voor onze gemeenten van het grootste be lang, o.a. met het oog op de bouw van een nieuwe rioolwaterzuive ringsinstallatie en het aanleggen van volkstuinen, waaraan een steeds toe nemende behoefte bestaat, te meer, nu elders verschillende volkstuin complexen noodgedwongen voor de bouw van woningen hebben moeten wijken. Het Delftse Jaagpad blijft onaan getast. Laatste Berichten KINDEREN UIT ZEE GERED. Een agent van politie heeft gister middag nabij golfbreker 28 te Sche- ■veningen uit zee gered de 10-jarige Richard B. uit Den Haag. Deze was in een mui in levensgevaar geraakt. De redder moest zich zwemmend te water begeven. Op het slachtoffer werd kunstmatige ademhaling toege past. De jongen werd daarna naar het ziekenhuis aan het Westeinde ver voerd. Een andere agent van politie redde gisteren nabij een andere golfbre ker uit zee de 6-jarige Henri van der B. uit Voorburg. De jongen was bij het baden een in het water drijvende stok nagelo pen Hij geraakte in een mui en dreef af. De sulveillerende agent zag dit, trok zijn kleren uit en sprong van de golfbreker af in zee. Zwem mend wist hij de jongen te pakken en op het droge te krijgen. De jon gen ondervond geen nadeldige ge volgen. BENAUWD SLOT VAN FEESTJE. Voor 17 ouden van dagen uit Den Helder, die met een groep een dagje uit waren in de hoofdstad, heeft het feest gisteravond een benauw slot ge had. Zij hadden genoten van een •maaltijd in één van Amsterdams grote warenhuizen en begaven zich welvoldaan om kwart over acht, toen het warenhuis dus allang gesloten was, per moderne, snelle lift naar be neden. Toen ontstond een storing met het gevolg, dat de 17 ouden van dagen, samen met de lift-boy, vijf kwartier lang in de lift opgesloten bleven. Het was in het warenhuis met deze zomerse hitte toch al erg warm en het werd daardoor al spoedig uiter mate benauwd in de lift. De lift-boy nam toen een kloek be sluit: hij trapte een ruitje stuk, zo dat toen voldoende verse, zij het war me, lucht binnestroomde. Deze actie kostte de lift-boy overigens een snij- wond aan zijn linkeremkel, hetgeen ook al niet bevorderlijk was voor de noodzakelijke gemoedsrust der pas sagiers. Intussen werkten inderhaast ge roepen technici met spoed aan de opheffing der storing, maar het duur de toch tot half tien voor de lift ten slotte naar beneden kwam en de ouden van dagen uit hun benarde positie konden worden verlost. Marktberichten WOERDEN, 24 Aug. Kaas. Aan voer 222 partijen, eerste kwaliteit noteerde ƒ2.232.29, tweede kwali teit ƒ2.152.22, extra kwaliteit tot ƒ2.49. De handel was kalm. Biedt zich aan een flink persoon als voorman, reeds al 5 j. zelfstandig gewerkt, voor grond- of zandwerk met prima ref.. onverschillig waar. Ph. J. P. Meijer, Woonark Sarina, Rijndijk naast 24, Voorschoten. Gevraagd een voor hele dagen. Brieven onder no. 9788 bureau van dit blad. Jong echtpaar z. k., zoekt per 1 September voor de duur van 6 maanden VRIJE ETAGE evt. gemeubileerd of ge stoffeerd. Stook- en kook gelegenheid moet aanw. zijn. Huur tot 100,— per maand. Brieven onder no. 6900 bur. van dit blad. Amerikaans studente zoekt KAMER (Gem.) Liefst centrum stad. Brie- Voor het opgeven van ADVERTENTIEN en alle soorten drukwerk gelieve men zich te wen den tot onze plaatselijke Agent: P. BRUGMAN DORPSSTRAAT 238. Telefoon 255. 4e Klas 3e lüst HOGE PK 1.1 ZEX 307^® "°4 'Si nS25 12213 12'JUS l08253n442O,21173f n|§? La°i* 2?o2,«03* ?UM"729fV7747 9tMs" 10ÖO7* 1672a 17599 17M8lfflWJllsï"n& 2?MÏ"°9 13196 13339 13862 15639 15128 13,02 ritIJZEN VAN ƒ80 *654 782 958 994 29° 392 379 504 599 648 268 239 28] 367 460 483 oil 635 722 81U Siy 851 364 868 900 S449 662 786 960 151 169 136 240 3h2 446 2i4 248 310 341 fi08 277 881 921 ®092 104 205 355 542 654 871 881 198 290 352 471 503 021 684 7191 4§ fff TA i I lï i 934 838ï«t§ III fjj 553 353 355 555 355 «2 i«i s Si ffl SS m ais ?is 868 8,01trj jg jg a g s s s? NIETEN 1006 068 075 136 144 158 182 187 208 217 218 232 288 239 364 375 417 «u 487 4M 780 807 878 9,9 679 685 703 736 776 u15 °21 058 076 088 095 125 168 218 11058 059 124 233 255 258 284 471 476 534 583 623 727 975 1*251 269 400 462 471 482 570 811 13(184 115 139 190 219 232 340 413 429 574 386 652 787 795 802 931 939 14005 028 126 253 293 416 423 472 653 756 787 823 15000 15216 251 261 325 583 728 827 882 988 10007 054 365 534 562 777 859 901 911 951 17100 343 346 363 399 498 503 544 773 830 874 930 952 18007 132 149 216 393 510 715 891 965 928 ®053 071 086 114 115 122 138 154 156 196 898 Att aak Anl c1U 316 367 383 386 3&1 398 442 445 477 501 558 578 - 663 670 671 719 746 788 813 918 963 969 974 997 i98 211 288 251 267 320 326 333 3Ö1 406 481 541 590 630 666 683 697 803 829 888 923 927 967 969 988 283 295 879 Ï2?, L?5 178 23(1 210 286 üi t?| tg «tl 7$ 7Ü Ig S llo lm 804 815 823 843 8" 8?B 887 6001 066 099 100 131 151 183 199 263 269 297 362 378 394 396 416 425 440 495 524 697 7on 5on Snr 648 685 66y 888 689 694 lil JrS S3 723 728 733 745 773 784 S24 8089 10? lil ?32 MS S4 880 884 82i "089 109 125 12b 137 172 176 191 93ö qr 283 292 293 347 378 399 476 488 5$ 630 923 926 986 694 762 799 856 884 893 9002 031 091 113 127 141 142 147 149 17R 192 200 206 356 508 522 533 539 591 618 874 084 663 700 716 726 739 773 732 849 "S 333 IS 35! 333 218 280 288 280 |°f I 729 733 757 799 812 637 652 675 C_ 838 887 891 9U8 926 951 970 973 12026 037 060 066 U8U 092 142 153 155 164 212 221 228 229 241 300 321 350 358 422 428 472 535 607 688 690 703 716 771 776 807 842 844 857 602 889 975 13005 007 026 033 03-1 U71 091 101 112 144 163 169 193 208 217 233 241 288 292 297 315 350 356 373 381 420 447 448 457 497 501 533 543 550 581 628 636 637 704 751 777 810 820 839 855 911 920 995 996 14047 056 069 114 183 192 206 242 254 383 462 465 466 510 515 576 595 637 640 653 6fa3 681 693 763 799 808 819 828 839 854 861 867 872 874 925 982 16002 016 030 085 100 141 227 238 239 253 290 317 332 347 351 4U9 455 464 468 479 503 508 536 570 596 614 616 626 662 721 987 095 791 795 853 909 921 976 979 161109 014 028 109 168 215 286 320 348 371 400 420 464 530 540 586 602 620 621 644 660 661 670 703 730 757 77U 794 800 819 8S5 930 958 978 984 985 993 996 17066 080 081 086 090 103 14D 223 246 281 356 424 431 437 466 570 590 607 625 668 679 693 710 720 735 737 762 763 768 704 ,J?5 J98 833 850 919 951 933 18014 019 023 029 035 049 061 190 278 286 319 325 340 342 347 354 370 388 401 405 440 474 477 541 559 562 668 570 609 610 720 722 737 809 845 847 860 868 WOIS 071 109 115 131 207 228 263 264 304 322 404 433 437 460 461 483 530 543 544 547 550 565 572 591 638 862 670 680 723 748 760 808 812 829 836 860 863 868 879 887 926 929 961 980 984 098 2?3 215 124 175 238 840 387 892 447 «o? 580 531 614 636 637 «84 691 731 752 757 763 772 824 830 859 864 963 975 984 985 990 995 25- 059 068 082 "w 1 1 197 211 225 -52 279 324 328 342 413 474 483 516 529 578 581 586 628 647 651 675 743 780 803 873 837 896 897 962 963

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3