De Kleppende Klippet* „Sancta Rosa" te Zoeterwoude stelt haar werk ten toon Kerkelijke viering van Eeuwfeest Scheepjeskerk aan de Groenendijk Motorraccrsstaking in Assen door de K+N*M. V. behandeld Voorlopig nationaal hockey team won wedstrijd in Laren W.G. Hendrickx won spring concours en nationale titel Nederland en Denemarken deelden de punten MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Het krachtige thuisfront van de Missie, de Missienaaikrans „Sancta Rosa", te Zoeterwoude, stelde het vele en schone werk van het afgelo pen actie-jaar weer ten toon. Als altijd was de vorige week een voor-tentoonstelling gehouden in het Graalhuis en gisteren was de grote Missiedag in het Parochiehuis. Na de H. Mis kwamen daar vele genodigden bijeen. Pastoor Klaver weiden opende de tentoonstelling met een welkomstwoord, spranke lend van blijmoedige waardering. Deken Bont, zo begon spr., kan helaas niet aanwezig zijn. Laten wij bidden, dat God hem geve wat hem zalig is; wij weten dat zijn hart bij dit missiewerk, altijd zo krachtig ge steund, aanwezig is. Er is dit jaar onder de hoofdlei ding van mej, Agatha van Vliet weer veel werk tot stand gekomen, grote hoeveelheden niet alleen, maar voor al kunstzinnig werk, kunstnaald werk dat zo artistiek is uitgevoerd, dat het vergeleken kan worden met het beste vakwerk. Dit werk moet voortgezet worden en ik spoor voor al de meisjes en vrouwen van mijn parochie aan meer deel te nemen aan het werken voor de missie en ook voor onze eigen parochies. Zich tot mej. Agatha van Vliet richtende tot het uitspreken van waardering van het vele werk al leen voortgezet na het overlijden van haar zuster Anna meer dan 25 jaren lang, zei spreker dat het roosje van Sancta Rosa vandaag verkocht door haar met ere werd gedragen, maar als ik het krijg geef ik direct een kwartje voor de Missie. Het roosje stak, vanzelfsprekend op de pastoors mantel. Steeds groter wordt de tentoonstel ling en bij de rondleiding door mej. van Vliet mochten we vernemen, dat er wel 10 kazuifels, 2 schouder-ve lums, 6 alben en superplies waren gemaakt. Bovendien veel, ontzaglijk veel kle ren voor de missie en voor de per- SQonlijke uitzetten van de missiona rissen, hele stapels zwachtels voor de Medische Missie van dr. Niemer, te veel om op te noemen. Hoewel wij weten dat de werksters van „Sancta Rosa" geen persoonlijke dank wensen omdat zij dit werk van honderden uren met eindeloos geduld en grote toewijding uit hoger motie ven doen, kunnen wij niet nalaten om tot voorbeeld aan vele anderen aan enkele werkstukken bijzondere aandacht te schenken. Daar stond een stola ter bezichtiging, gesohonken aan de neomyst van dit jaar, prachtig geborduurd in kunstzinnige tekening en fraaie kleuren-combinatie. Niet minder fraai en eveneens ge tuigend van grote kundigheid en toe wijding was 't schone schoudervelum voor de missie van de Franciscanes sen. In deze twee kunstwerken heeft Zuster Veronica van de vakschool goede leiding gegeven. Als goede hoop op de toekomst za gen we fraai werk van een meisje van 13 jaar, een dochtertje van een ijverig oud-lid van „Sancta Rosa". De bestemming op alle stukken aangegeven getuigde van breed op gevatte liefde voor de Missie. Zo kreeg Father Omtzigt uit Lei den, die na 13 jaar priester te zijn naar de missie gaat, een prachtig ka zuifel. Dat „Sancta Rosa" zich niet tot de buitenlandse missie bepaalt bewijst het fraaie werk voor de arme Zusters Carmelitessen in Leiden. De missionarissen Simon Schuur en Jan Rekelhof kregen ook weer grote steun op hun zware missiepos ten. Dom. Adeibert van Duyn O.S.B. op de missie Trinidad B.W.I., Father Vergeer uit Alphen a. d. Rijn, Father Joh. Vaneman en vooral de Missie van de Eerw. Kruisheren werden al len goed bedacht. Deken Bont vooral, was niet ver geten, voor hemzelf was een mooi stel paramenten vervaardigd als waardering voor zoveel gegeven be langstelling en steun. Zr. Boromea (Anna van der Salm) kreeg als altijd weer veel voor haar missiepost in Borneo, voor de arme melaatsen. En nog hebben we alles niet opge noemd en het past ons hulde te bren gen niet alleen aan de leden van „Sancta Rosa" doch niet minder aan de grote offerzin in beide parochies voor de Missie. Ook deze tentoonstelling met de vele attracties en feestelijkheid had weer grote belangstelling. In zon en warmte vierde gisteren de parochie van St. Bernardus de ge denkwaardige dag van de honderd ste verjaardag van haar Scheepjes- kerk. Zaterdagavond werd het feest in gezet. Om zeven uur begonnen de klokken te beieren en vele parochia nen schreden naar de prachtige rijk versierde kerk, om daar met hun herder de eerste hulde van lof en dank aan God te brengen. Het plech- lof werd gecelebreerd door de zeer- eerw. P. Avertanus Hennekens, pas toor van de parochie. Na het plech tig magnificat beklom de zeereerw. P. Bertholdus, rector van St. Joseph te Smakt de kansel en begon de feestvierende gelovigen toe te spre ken. Met eenvoudige woorden zei hij dat er rede tot vreugde was. Lau- diate Dominum quoniam bonus, quo- niaim in saeculum misericordia eius Looft de Heer want Hij is goed en Zijn Barmhartigheid duurt eeuiwig. God is goed want in deze gemeen schap wilde Hij een tempel hebben, waarin Hij wil wonen om de mensen van de Groenendijk bij te staan en te helpen op de weg naar de heilig heid, naar Hem Zelf. Om de gelovi gen duidelijk te maken welke rijk dom God hun geschonken had citeer de de spreker enkele verzen uit het boek van de Kronieken: Toen Salo mon de tempel voltooid had, ver scheen Jahweh aan Hem en sprak: Ik heb deze tempel uitverkoren en geheiligd. Ik zal daar voor eeuwig wonen en mijn oren zullen luisteren naar het gebed, dat op deze plaats wordt gestort. Zo heeft God ook hier een huis gewild, waar ieder dag op nieuw Christus zich offert aan de Va der zonder bloedvergieten, om allen deelachtig te maken aan de vruch ten van Zijn Kruisoffer; waar Chris tus, niet onder gedaante van vuur maar onder de nederige gedaante van brood bij de mensen blijft. Hier zet Christus Zijn aardse leven voort vol goedheid en liefde, hier vergezelt Christus de mens in de zeven sacra menten. Er is rede om een loflied aan te heffen. Zondag om half tien was de plech tige Hoogmis uit dankbaarheid. Het was voor de parochianen een trots en een rijkdom te zijn in de schone Scheepjeskerk. Met hun herder heb ben zij reeds jaren samengewerkt om van dit huis een waardig Gods huis te maken en zien ze dan de vrucht van hun offervaardigheid en liefde voor hun kerk. Hoe rijk ziet het priesterkoor er uit met haar mar meren altaren. Nu geen lelijk vuil gewelf meer, maar een prachtig pla fond van mahoniehout. Nu geen val se tonen meer van het oude orgel, 11 neen zuivere vreugdetonen ontsprin gen aan het vernieuwde electrische pneumatische orgel. Het is een feest in volle glorie. De lamp en schijn werpers springen aan en doen de macht van bloemen verkleuren. De H. Mis gaat beginnen. Aan het altaar staan alle priesters zonen van de parochie. De oudste priesterszoon draagt het H Misoffer op, de zeereerw. heer H. J. N. Ver- kley, rector in Den Haag. Deze werd geassisteerd door de zeereerw. P. Ge- neroseus Mensch O.F.M. als presby terassistent; door de zeereerw. heren gebroeders J. de Jong, leraar aan het priesterseminarie op Hageveld en Fr. de Jong, kapelaan te Amsterdam. Caeremoniarius was de eerw. heer Streng. De wisselende gezangen waren van het feest van de H. Bernardus. Voor de vaste gezangen v/erd de zesstem mige Missa Custos Domini uitgevoerd door het parochiële mannenkoor en jongenskoor onder leiding van de heer J. Wesselingh Sr. Aan het orgel de heer J. Wesslingh Jr. Feestelijk en vol jubel drongen de tonen en brach ten allen in feeststemming. De feest preek v/erd gehouden door de hoog- eerw. pater Romaeus Leuven, provin ciaal v. d. Ongeschoeide Carmelieten. Ego vobiscum sum usque ad consum- mationem saeculi. Ik zal met U zijn .tot de voleinding der tijden. Deze woorden van Christus vormden de grote gedachte van zijn preek, rijk van inhoud en vorm. Wanneer wij deze eeuw parochiële- ven bezien in het licht van het ge loof, dan moeten wij dit alles terug brengen op Christus. Christus was met ons. Hij heeft in ieder gewerkt, door Zijn genade, door Zijn woord, door Zijn Sacramenten. Christus was met ons, en vandaar dat er in deze eeuw parochieleven zoveel is ge beurd. Welke een strijd heeft de 'genade gestreden tegen de zonde in al deze jaren. Welk een uitbloei van genade leven, welke een voltooiing van het geestelijke goddelijke leven. Ook uiterlijk is er veel gebeurd en dit is een teken van het diepe geloof van allen die ons voorgingen, van de zielen ijver van de herders en de volgzaamheid van de gelovigen. Mo gen wij allen wat wij ontvangen heb ben bewaren en weer doorgeven aan anderen. Moge het woord van pries ter: „de Heer zij met U", in ons allen bev/aarheid worden. 's Avonds werd nog een plechtig Lof gecelebreerd, waaronder het plechtig Te Deum Laudamus klonk. De buiten-kerkelijke viering komt nog aan de beurt. Deze dag was een glorie-dag voor de parochie, voor alle parochianen, maar zeker voor onze goede her der. Reeds tien jaar heeft hij in de geest van Elias geijverd voor de Heer der Heerscharen. Hij heeft met de hulp van zijn trouwe kudde de Kerk geheel gerestaureerd, zodat deze over honderd jaar nog de schone intieme scheepjeskerk is. Moge Hij nog vele jaren in ons midden zijn, moge Hy met dezelfde ijver en dezelfde liefde ons nog vele jaren voeren naar de grazige weiden van Gods genade. Wij zullen in dankbaarheid voor al zijn medeleven met ons in droefheid en vreugde, steeds volgzaam zijn en zullen hem niet vergeten in onze ge beden. De scheepjeskerk zeilt ver der. BOSKC"® Ondertr.: P. de Boer 25 jr. en W. S. Straver 30 jr.; J. P. J. Rosbergen 26 jr. en J. M. A. Bade 24 jaar. Getr.: D. J. Grootendorst 25 jr. en A. C. Koetsier 24 jr.; P. H. Scholten 26 jr. en C. A. v. Voskuilen 23 jaar. Heath kwam excuses aanbieden Zaterdagmiddag is in Nederland het laatste woord gesproken over de rijders- staking in de Grote Prijs van Neder land op het circuit van Assen. Op eert door de sportcommissie van de KNMV beiegde openbare bijeenkomst, waarop de betrokken rijders de gelegenheid konden krijgen hun standpunt naar vo ren te brengen, verscheen alleen de Engelsman Phil Heath. Na de bijeenkomst heeft de sport commissie van de KNMV het volgende communique uitgegeven: „De Centrale Sportcommissie van de KNMV heeft op 20 Augustus 1955 een speciale openbare zitting gehouden ter behandeling van de staking van de rij ders in Assen op 16 Juli j.l. Aan alle betrokkenen is tijdig van deze zitting kennis gegeven en hun is over eenkomstig de internationale sportcode van de FIM gelegenheid gegeven zich hetzij mondeling, hetzij schriftelijk te verdedigen. Excuses. De zitting werd, behalve door verte genwoordigers van de pers mede bijge woond door de heer Norman Öixon als afgevaardigde van de Auto Cycle Union. Verschenen is Phil Heath, die telegra fisch machtiging had ook namens de rij ders Keith Campbell en Eric Houseley op te treden en die zich voorts aandien de als secretaris van de „Professional Riders Association", een niet door de FIM erkende organisatie, tot de oprich ting waarvan op 12 Augustus 1955 door een aantal rijders in Ulster blijkt te zijn besloten. Phil Heath zei, dat hij niet wilde ont kennen, dat de houding van de rijders enkele anderen maar het was de enige manier om aan de organisatoren ken baar te maken dat er ontevredenheid heerste over de startgelden" zo zei hij. Heath ging voort: In de Nederlandse TT worden lager startgelden betaald dan in welke andere grote prijs ook. Er zijn zelfs onbelangrijke wedstrijden in Frankrijk, waar de rijders een hoger startgeld krijgen dan in Assen". Vol gens Heath is er tijdens de training een poging gedaan. „Toen er geen' resultaat kwam, bleef er niets anders meer over. Wij hadden overigens niet verwacht, dat er nog straf zou volgen. Nadat wij uiteindelijk met de organisatoren tot overeenstemming waren gekomen". Startgeld te laag? Heath bood de verontschuldigingen ook namens alle andere rijders aan voor hun gedrag en gaf nog een uiteenzet ting, waarom zij meer startgeld wilden hebben. „De onkosten van het racen zijn veel hoger geworden; het materiaal, het transport en het levensonderhoud is duurder geworden en bovendien: motor racen is een gevaarlijke sport. „Niet, dat de risico's die wij lopen gecompen seerd zouden kunnen worden door startgelden. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat er in het vervolg in Assen ho gere startgelden gegeven zullen worden. De heer Bruinsma maakte hem er echter op attent, dat de KNMV niets van de PRA weet en zo die al bestaat, dan was deze organisatie nog niet op gericht tijdens de TT in Assen. Voorts zei de heer Bruinsma, dat de sportcommissie niets te maken heeft met de financiële regeling tussen de rij ders en de organisatie in Assen, maar zich alleen bemoeit met de technische en sportieve kant van de TT. Hij vervolgde: „Wij zijn van mening, dat de rijders zich onsportief hebben ge dragen, dat zij zich schuldig hebben ge maakt aan contractbreuk en afpersing door vlak voor de wedstrijd in de 500 cc-klasse hun wensen kenbaar te ma ken en dat op zijn minst gesproken kan worden van een „onrechtmatige daad", die gestraft moet worden. Er moet nu eenmaal discipline in de sport zijn". WATERPOLO GOEDE WEDSTRIJD IN DE ZIJL. Voor de reserve 2e klasse KNZB werd Zaterdagavond in de zwem inrichting „De Zijl" gestreden voor een plaats in de le klas reserven, en wel tussen DWT II en RDZ II 0—5. Het was wel opmerkelijk dat de DWT-dames aantraden met hun derde zevental, juist door een over winning op het 2e zevental en on danks de jeugd bleek RDZ qua spel en soepeler spel veel sterker. Bij rust werd het reeds 03 en nadat in de tweede helft twee speel sters het water moesten verlaten kon RDZ toch de eindstand verdiend tot 05 opvoeren. Het Nederlands elftal in zijn voor lopige samenstelling heeft Zaterdag middag in Laren een gezellige en nut tige oefenwedstrijd gespeeld tegen een combinatie, die met 60 ten on der ging. Het was wel merkbaar, dat de spelers van de combinatie onge traind waren en enige tijd niet ge speeld hadden. Ondanks de enthou siaste tegenstand maakte de voorlo pige Nederlandse elf een half dozijn doelpunten, waarbij enkele van uit stekende kwaliteit, hetgeen vertrou wen schenkt voor de schotvaardig heid in de komende wedstrijd tegen India op 2 Augustus. Vooral de rechtervleugel met Hoog- hiemstra en Grimsbergen was flitsend en gevaarlijk en van die zijde werd voor de meeste doelpunten de basis gelegd. Grimsbergen nam er drie voor zijn rekening, Bouwman scoorde tweemaal waaronder een strafbully en Van Erven Dorens plaatste ook een treffer. Niettemin deed doelman Honnebier in het doel der combinatie uitstekend werk en redde hij menig maal fraai. In de combinatieploeg speelde rechtsachter Keulen een goe de partij, maar het doorlopende over wicht van de in wit spelende Neder landse ploeg bracht zoveel aanvallen, dat de druk te groot v/as. Het sterke overwicht van de wit ten was in bijzondere mate te dan ken aan de middenlinie, die weer met recht de ruggegraat van het elftal was, met Loggere als gerouti neerde spil en Wagner als uitblinker. De achterhoede had het daardoor niet zwaar, hoewel Vorstman een vrij zwakke wedstrijd speelde, wist men het doel blank te houden door goed werk van keeper De Ruiter en back Blekemolen, die inviel voor Both. Deze laatste heeft een beenblesgure, waardoor hij niet zal kunnen worden opgesteld. In de voorhoede der combinatie speelden Zwier en Vorfeld de beste partij. In de laatste fase van de strijd echter kwamen zij er niet meer aan Ie pas, daar ook Vorstman zich toen hersteld had. Het voorlopig Nederlands elftal was als volgt samengesteld: doel De Rui ter (DKS); achter: Vorstman (Hilver sum) en Blekemolen (Laren); mid den: Wagener (Hilversum), Loggere (Laren) en Van Dyck (Kampong); voor: Hooghiemstra (SCHC), Grims bergen (HTGC), Van Erven Dorens (Laren), Bouwman (BMHC) en Kris ten (DKS). Combinatie: doel: Honnebier (Al liance); achter: Keulen( Amersfoort) en v. d. Ploeg (HDM); midden: Alma (HDM), Gerrits (Venlo) en Mares (Laren); voor: Vorfeld (Laren), Vle- ming (Amsterdam), Zwier (SCHC), Koehorst (Venlo) en Luycks (Rapi dity). AUTOMOEILISME Dode bij 9-uurs-race te Goodwood Mike Keen, een 26-jarige Britse autocoureur is overleden aan de ge volgen van een ongeluk, dat hem overkwam tijdens de 9-uursrace te Goodwood. Zijn Cooper-Bristol was over de kop geslagen en in brand ge raakt, Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed het slachtoffer in het ziekenhuis. De race werd gewonnen door de Britse Peter Walker en Dennis Moore met Aston Martin. Deze équipe legde tijdens de negen uur 309 ronden af met een gemiddelde snelheid van 82.24 mijl per uur. Titerington en Anderson legde met een Jaguar beslag op de tweede plaats door 308 ronden te rijden, met een gemiddelde snelheid van 82.02 mijl per uur. Collins en Brooks werden derde met Aston Martin, 305 ronden, 81.28 mijl per uur, en Maklin en Smith met HWM vierde. Het was de derde achtereenvolgen de overwinning voor het merk Aston Martin in deze wedstrijd, n.l. in 1952, 1953 en thans. In 1954 werd de race niet gehouden. De Britse kampioen Stirling Moss, die met Baron van Hanstein in een Porsche deelnam, moest na een aanrijding, v/aarbij zijn wagen werd beschadigd, de strijd sta ken. Ook Jonneret en Ken Wharton, met Ferrari, moesten het opgeven, door een lek in de olieleiding. Prins Bernhard woonde de laatste middag van het jubileum concours hip- pique der Zuid-Hollandse jachtvereni- ging te Den Haag b(j en reikte na afloop van het springconcours om 't kampioen schap van Nederland dat in twee gedeel ten werd verwerkt, de prijs uit aan de nieuwe kampioen W. G. Hendrickx uit Grathem, die met „Byou" de uitstekende prestatie verrichte om beide keren het vr(j lastige parcours foutloos rond te ko- Ook zijn totaaltijd 16.61 sec. was ver reweg de beste van alle deelnemers, van wie W. Scheeren met „Grev Boy", M. Koster met „Cobbey" en mr. F. Albert Pistorius met „Feldberg" kans zagen om éénmaal foutloos het parcours af te leg gen. De winnaar „Byou" is een Han- noveraanse vos en volgt in dit kam pioenschap Master op. die in 1954 onder de inmiddels naar Zuid-Afrika geëmi greerde ruiter J. Rijks de titel won. „MASTER" liep Zaterdagmiddag nog on der J. J. L. baron Van Lynden in een wedstrijd mede en verrichtte daarin nog een goede prestatie. De prestaties der ruiters werden nauwlettend beoordeeld in verband met eventuele in de nabije toekomst te hou den buitenlandse concoursen. Het slot nummer van dit driedaagse ruiterfeest werd gevormd door het spectaculaire „barriere-springen". Vier ruiters kwa men foutloos over de 6 hindernissen op 140 cm. hoogte, te weten B. J. J. M. Arts met „Dante", A. Ebben met „Scala", W. G. Meuris met „Patrick" en J. L. van Wingerden met „Radja". Op 150 cm. hoogte sneuvelden de beide eerstge- noemden (ieder met 4 fouten), zodat de beslissing moest vallen tussen Meuris en Van Wingerden, die ook op 150 cm. fout loos de hindernissen namen. W. G. Meu ris startte het eerst en maakte 7 fouten, waarna het voor Van Wingerden tame lijk gemakkelijk viel om de eerste plaats te bezetten. Toch sneuvelde de laatste van de drie hindernissen en met vier fouten mocht hij zich met „Radja" win naar van het nummer „barriere-sprin gen" noemen. De uitslagen luiden: Sprinconcours om het kampioenschap Schaaktournooi te Gothenburg De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de derde ronde van het inter zonaal schaaktournooi te Gothenburg luiden als volgt: Medina (Venezuela)Filip (Tsj. Slo wakije) 1/2—1/2; Pilnik (Argentinië)— Najdorf (Argentinië) 1/21/2 De uitslag van de afgebroken partij uit de vierde ronde luidt: Fuderer— <Zd. Slavië)Panno (Argentinië) 1/2—1/2. Na de vierde ronde luidt de stand; 1, 2 en 3 Ilivitsky (Rusland), Fuderer (Zd. Slavië) en Panno Arg.) ieder 3punten (uit 4 partijen); 4. Bronstein (Rusland) 2V-, pnt. (3); 5. Geiler (Rusland) 2'/J pt. (4); 6. Keres (Rusland) 2 pnt. (3); 7 8, 9, 10 en 11 Spassky (Rusland), Rabar (Zd. Slavië). Medina Venezuela), Filip (Tsj. Slowakije) en Szabo (Hong.) ieder 2 pnt. (4); 12, 13, 14 en 15 Petrosian (Rusland), Pachman Tsj. SI.), Pilnik (Arg.) en Najdorf (Arg.) ieder VA pnt. (3); 16. Donner Ned.) VA pnt. (4); 17. Stahlberg (Zw.) 1 pnt. (2); 18, 19, en 20 Bisquier (VS). Guimard Arg.) en Un- zicker (W. Duitsl.) ieder 1 pnt. (4); 21. Sliwa (Polen) 1/2 pnt. van Nederland 1955: 1. „Byou" W. G. Hendrickx. Grathem, 0 ft. 166.1 sec.; 2. „Grey Boy" W. Scheeren, Vught, 4 ft. 170.3 sec.; 3 ..Cobbey" M. M. Koster. Zandvoort 7 ft. 199.2 sec.; 4. „Valseuse" Lt. H. Scheeren, Vught 8 ft. 179 sec.; 5. „Feldberg" mr F. Albers Pistorius, Beek 11 ft. 192. 4 sec.; 6. „Manilla" B. Uyten- daal, Breda 11 ft. 212.3 sec.; 7. „Tadjana" B. Arts, Amsterdam 12 ft. 176 sec.; 8. „Audacieus" W. Scheeren, Vught 14 ft. 199.3 sec. Uitslag geschiktheidsproef jachtpaar den: 1. Lgdy Begood, S. M. Pruikemaker, Aerdenhout; 2. Farandole, dr J. S. van Coevorden, Amsterdam; 3. Pourquoi, maj. W. F. K. Bischoff van Heemskerck, Wassenaar; 4. Mydas L. Horn jr., Bent veld; 5. Feinhilde, mevr. Stok, Wasse naar; 6. Korsika, mevr. Stok, Wassenaar Courses op Duindigt Lord Mireprijs: 1. Sinora (J. van Dooyeweerd) 1.18.6; 2. Ritmeester; 3. Sjakie Scott. Toto: w 2.20; pl. 1.20, 1.40, 1.90; gek.: 6.50; cov.: 4. Mc Gregorpcijs: 1 Quibs (T. A. v. d. Veen) 1.27.1; 2. Q. Bascom; 3. Rethy Hollandia. Toto.: w. 20.60; pl.: 2.50, 1.50, 1.70, Gek.: 5.60; cov.: 4.40. Productendraverij U: 1. Ulrica B (buiten weddenschap) (W. H. Geer- sen) 1.30.2; 2. Ugoldman K; 3. Ura nia; 4. Ureka. Toto.: w. 5.20; pl.: 1.60, 1.30, 1.90; gek.: 8.90; cov.: 4.40. Kampioenschap v. Nederland: af stand 2500 m. Draverij van meet voor alle aan Nederlanders toebehorende paarden: 1. Double Six M (J. van Dooyeweerd) tijd: 3.23 km., tijd: 21.2 2. Olivier B (J. M. v, d. Berg) tijd: 3.23.6 km., tijd: 1.21.4; 3. Nellie Gre- gor T. A. v. d. Veen) tijd: 3.23.7 km., tijd: 1.21.5; Toto: w. f 2.80; pl.: 1.40, 6.40, 1.60; gek.: 14.40; coc.: 37.50. Calumet erebusprijs: 1. Quick Hol landia G. (W. H. Geersen) 1.21.8; 2. Pieter D; 3. Odylie Spencer. Toto.: 2.20; pl.: 1.80, 2.90, 2.80; gek. 6.80 cov.: 7.10. Illustre Hanoverprijs: 1. Peter Peoh (W. A. Boomgaard) 1.26.6; 2. Oiseau; 3. Pepsi Cola. Toto.: w. 7.90; pl.: 2.60, 3.60, 1.90; gek.; 8.30; cov.: 10.20. Criterium der leerlingen: 1. Saki- na (S. Ossendrijver) na hevige strijd 2. Britoly; 3. Beltima. Toto.: w. 2; pl.: 1.50, 2.70 gek.: 3.80; cov. 4.40 Haagse ooievaar: 1. Swashbuckler (F. Delbrassinne) zeker gewonnen; 2. Sagita; 3. Resille. Toto.: w. f 6; pl.: 2.10, 2.70, 5.40; gek.: 21.60; cov.: 6.30. Clingendaalren: 1. Heraut (A. A. M. Pije) na lievige strijd; 2. Sylvia; 3. The Phoenix Star. Toto.: w. f 3; pl.: 1.60, 1.30; gek.: 4; cov.: 2.90 Flying Peterprijs: 1. Karoika (me vrouw H. Dekkers) na hevige strijd; 2. Sunrise; 3. Flyin Gale. Tot.: w. 8.60; pl. 3.60, 2.10; gek.: 33.90; cov.: 5.30. Totale omzet: f 124.994.50. Voorkom en bias die zaurbrand op de maag. Met Bennies. Wacht niet tot Uw maag door over tollig maagzuur „opstandig" wordt. Smoor dat pijnlijk zuurbranden in de kiem. Met Rennies. Uw apotheker of drogist heeft Rennies voor U in drie verpakkingen: klein - groter - grootst en iedere Rennie is apart verpakt. Hygiënisch en practisch om bij U te steken! Rennies helpen iedereen altijd direct enzij zijn nog smakelijk ook. (Advertentie) CRICKET De eerste (estmatch cricket lussen Ne derland en Denemarken is in een draw (gelijk spel) geëindigd. In de eerste In nings scoorde Nederland 207 runs de De nen antwoordden met 243. In dc tweede innings hitten dc Nederlanders binnen twee uur 1D2 runs bij elkaar. Dc Denen kregen dus de taak om in anderhalf uur 157 runs te maken. Nadat zij echter snel enige wickets verloren hadden, namen dc Denen de veiligste weg cn speelden de wedstrijd zeer voorzichtig op tijd uit. Het beste batten werd door dc Her- mes-D.V.S.-cr Stolk gedemonstreerd. Hij speelde op zijn bekende veilige en toch nuttige wijze 59 runs bij elkaar (4 maal vier). Zeer succesvol was de Deense bowler, die een medium-snelheid off- spin-bal werpt. Zeer moeilijk te bespe len. Dit getuigen ook zijn bowling-cij- fers: 27 overs, waarvan elf maidens, 4 voor 41. ZWEMMEN LANGE AFSTAND WED STRIJD OP HET BRASEMERMEER Ter ere van het 10-jarig bestaan van de zwemvereniging Dc Brasemermeer is een lange afstandwedstrijd (1100 mtr.) gehouden. De uitslag luidt als volgt: Heren: 1. Hans Muller (Dolfijn) 14 min. 35 sec.; 2. Ingeluif (H.Z. cn P.C.) 14 min. en 59 sec.; 3, Vriend (Het IJ) 15 47 Dames: 1. Ria Vonk (HDZ> 16 min. en 8 sec; 2. Adrie Men'jn Zijl17 min. 52 sec.; 3 Corrie Plak (DVZ) 17 min. 57 Scheepsberichten ALAMAK 2 te Bombay; AMERSKERK p. 21 Ouessant n. Genua; AMSTEL- VAART p. 21 Finistere n. Port Said: AVERDYK 20 te Rotterdam; B1LLITON 21 v. Tj. Priok n. Singapore: BLITAR p. 20 Minikoi n. Tj. Rriok; BREDA 21 te Rotterdam; C^LTEX PERNIS t. p. 21 Gibraltar n. Sidon; CAMITIA t. 20 v. Rotterdam n. Curacao; CINULIA t. 20 v. Eastham n. Curacao; DELFT 20 te Rot terdam; DIEMERDIJK v. Los Angeles n. Christobal; EEMDIJK 21 te Rotterdam; ESSO ROTTERDAM t. 21 v. Sidon n. Antwerpen; FRIESLAND SSM 21 te Rotterdam; HELDER 20 v. Port Saidn. Landsend v.o.; JAGERSFONTEIN 21 te Belawan; JAVA 20 v. Port Said n. Na pels; JOHAN VAN OLDENBARNE- VELD 23 te Amsterdam verw.; KEL- LIAT 21 te Singapore; KOTA AGOENG p. 20 Colombo n. Singapore; LEKHA VEN; 21 te Buenos Aires; MAASDAM 21 te Southhampton; NOORDAM 20 v. New York n. Rotterdam; PRINS WIL LEM VAN ORANJE 21 te Antwerpen; RAKI 21 te Baltimore; SALAWATI 22 te Bordeaux;

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7