RIJNSTREEK DUINSTREEK Benoemingen Bisdom Haarlem MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJP Kapelaan Verheul naar Den Haag. Kapelaan F. C. Verheul is be noemd aan de parochie van de H. Liduina te Den Haag, Zijn plaats zal worden ingenomen door kapelaan J. W. Schrama uit Hoogtoarsipel. Kapelaan Verheul werd op 2 Mei 1949 te Alplien benoemd, voordien was hij in Hillegom (St. Martinus). De kapelaan is momenteel op va- cantie in de Benedictijnerkapel te Trier. Athletiekwedstrijden. Op de Zondag in Rotterdam door de Rotter damse Athletiekcommissie georgani seerde baanwedstrijden eindigde Jac. Smits uit Alphen a. d. Rijn van de AAV '36-comb., op het nummer 5000 m. heren op de derde plaats (in de B- klasse) met een tijd van 16 m. 25,3 sec. De Goudse Athletiekcommissie hield Zaterdag in Gouda haar tweede baanwedstrijd van dit seizoen. De deelname uit de Rijn-, Gouwe- en Lekstreek was ondanks de vacanties redelijk. De zeer drukkende warmte en de zachte grasbaan zijn oorzaken ge weest, dat de prestaties van alle ath- leten beneden het normale niveau bleven. De Alphense Athletiekvereniging, de AW '36-comb. kwam met haar dames en heren op. deze wedstrijd goed voor de dag, ondanks dat alle junioren-athleten nog met vacantie waren. Het nummer 200 m. leverde een tweede en een derde plaats op voor de Alphenaren, mej. A. Voorsluys, die op dit nummer als tweed eindigde in de tijd van 31.2 sec. en mevr. Naber- Straver, die derde werd in 35,- sec. Eerstgenoemde athlete won met een sprong van 4.46 m. het verspringen dames, terwijl op ditzelfde nummer mevr. Naber-Straver derde werd met een sprong van 3.81 m. Bij de heren eindigde de Jong van AAV '36-com. op het nummer 1500 m., na een prima gelopen race op de vierde plaats met een tijd van 4 min. 5P sec. De 200 m. heren leverde voor W. v. Veen een vijfde plaats op met een tijd van 25.2 sec. Dezelfde athleet be haalde bij het verspringen heren een vierde plaats met een sprong van1 1.45 m. H. Naber van de AVV '36-c. werd in de serie 200 m. heren vierde met een tijd van 26.2 sec. Hij werd voor de finale uitgeschakeld. De 5000 m. heren leverde voor de Alphenaar Jac. Smits een schitteren de overwinning op, na een zeer fel gelopen race, waarbij hij een achter stand opgelopen in de eerste kilo meters omzette in een voorsprong op de Gouwenaar Stolk. Zijn tijd voor de 5 km. was 16 min. 39,6 sec. BODEGRAVEN ESTO I—Hertha I 5—4. De bij na tropische temperatuur maakte goed voetbal onmogelijk. Toch was de eerste helft van deze strijd wel de moeite van het aankijken waard. De Vinkeveners waren dan ook te zwak voor de gastheren. Zinko maakte een goedkoop doelpunt toen de doelman van de bezoekers de bal liet glippen (10). Er werd hoofdzakelijk op de Hertha-helft gespeeld. In de nieuwe Esto-voorhoede klopte het soms aar dig. Toen de backs van de gasten bleven staan voor vermeend buiten spel, liep Zinko door en kogelde on houdbaar in (20). Een der spora dische tegenaanvallen leverde een doelpunt op, toen de achterhoede verzuimde te dekken. Even later schoot Bakker een voorzet van links berekend in (31). Vlak voor de rust kopte Jacobi een bal in, die de kee per niet klemvast had gevangen (4lj. De tweede helft was beduidend minder. De thuisclub vond de voor sprong blijkbaar groot genoeg en deed het kalmpjes aan. De Vinkeve ners namen hun kans waar en zaten er fel op. De uitlopende Baelde gaf een doepunt cadeau, toen. hij een makkelijke bal misstompte. Vele bal len gaan over de zijlijn. Het spelpeil zakte aanmerkelijk. Zinko ging op z'n eentje er vandoor, na goed aangeven van v. d. Moolen, en scoorde (52). Toen geloofde Esto het wel; nog twee maal kregen de bezoekers gelegen heid te doelpunten, zodat de eind stand 54 werd. Esto II had vooraf Hertha II met 62 verslagen. Geboren: Ferdiana Charles, z. v. J. La GroHenfling; Paul Gerhard, Straalen, 27 j. en Jacoba M. v. d. Berg, 23 jaar. Getrouwd: Jan Hol, 25 j. en Berd. uan Beek; Johannes A. Verbeij, 23 j. en Jacoba van Velzen, 29 jaar. Overleden: Catharina L. Ottele, 87 j.; Emmigje Verhaal, wed. van: J. Hofman. DE KWAKEL OP HET NIPPERTJE Het bijna 3-jarig zoontje van N. Verhoef uit de mgr. Noordmanlaan raakte Zaterdagmorgen in de ring- sloot achter de Noordmanlaan ter hoogte van de woning van Jac. van Doorn. De echtgenote van de heer v. Doorn, hoorde plotseling een harde plons in het water, en toen zij uit het raam keek, zag zij het ventje drij ven. Vlug riep zij haar echtgenoot. Deze bedacht zich geen ogenblik en waadde tot zijn knieën toe door het water en smaakte het genoegen het ventje te grijpen. Geen kleuterzorg. In de week dat de jaarlijkse kermis wordt gehou den, n.l. van 5 tot 7 September, zal er geen kleuterzorg zijn. De dag dat het wel is, zal nog nader worden be kend gemaakt. Geb.: F. M. G. Wolvers en M. W. Romijn, zoon; J. P. Leenders on J A. Zijerveld, zoon; H. Wolf en D. Hogoort, dochter; A. W. van Dam en K. C. J. VI as man, 2 zoons; C. de Jong en M. P. Krijger, zoon; W. F. M. Mul der en H. Corduwener, dochter. Ondertr.: A. G. de Koning en C. J. van Zaal; J. M Zaal en H. M. van Zaal; H. J. Nagtegaal en J. A. Smit; W. G. Uithal en T. J. Hobbelman. Getr.: M. A. Boere en M. T. van Dam. LANGERAAR Bekerwedstrijd AltiorAlphia 25 Verschillende jaren reeds wordt er op het Altior veld door Alphia om een wisselbeker gespeeld. De laatste jaren spelen Altior en Alphia om deze beker. Verleden jaar kwam de beker in het bezit van Altior, giste ren wist Alphia de trophee te be machtigen. Deze zeer warme Zon dagmiddag was allerminst ideaal voor deze wedstrijd. Voor de spelers niet omdat onder deze omstandigheden goed voetballen niet mogelijk is, en voor de toeschouwers niet omdat een verblijf op het veld in de brandende zon geen pretje is, en dit niet kan worden vergoed door de aanschou wing van een mooie wedstrijd. We zouden dan ook deze wedstrijd liefst niet critisch bekijken, want dikwijls kon men merken dat het echt warm was. Tijdens de rust bracht „Arti" in volledige bezetting met een show optreden en wat marsmuziek enige verpozing. Ook dit optreden kostte de nodige zweetdroppels, maar vond waardering bij het publiek. Over het verloop van de wedstrijd het volgende: Na de aftrap door Al phia komt het in de eerste minuten reeds tot een aanval door de gasten. Een Alphia speler maakte in het Al tior strafschopgebied een buiteling, waarvoor de scheidsrechter een pe nalty gaf. Alphia benutte deze kans en had zo direct de leiding genomen (01). Er volgt hierop een periode van aanvallen door beide ploegen die soms niet van gevaar ontbloot waren, en af en toe werden afgewisseld met enkele eigenaardige scheidsrechter lijke beslissingen. Na 20 minuten had Altior bepaald pech toen haar aanval door falen enz. niet resul teerde in de verdiende gelijkmaker. Na een half uur spelen komt de eer ste corner van de wedstrijd. Altior wist deze te forceren maar de hoek schop leverde niets op. Ook de rest van de eerste helft bracht geen ver andering in de stand (01), waar mede de rust aanbrak. Als He tweede helft circa vijf mi nuten oud is weet Altior door de linksbuiten gelijk te maken (11). Doch in de 12e minuut heroverd Al phia opnieuw de leiding (12). Vijf minuten later werd het 13, maar direct daarop heeft de Altior mid- voor geluk en maakt een mooi doel punt (23). Dan is het met Altior gedaan en na 25 min. is het 2—4 en na een half uur 25 voor Alphia. Een stand die niet het juiste beeld geeft van de verhouding maar die Alphia wel verdiend in het bezit van de beker stelt. Na afloop heeft voorz. Hijdra deze aan de gasten overhan digd. NIEUWKOOP PUZZELENDE WATERSPORTERS. De watersportvereniging „Noord Zuid" had voor dit week-end weer iets bijzonders uitgebroed, een spe ciale attractie-wedstrijd, waaraan kan worden deelgenomen door zeil-, mo tor- en roeiboten. De deelneming was vrij groot. Iedere deelnemer ontving aan de start een kaart met een serie van 12 photo's van diverse mooie plekjes van de Noordpias te Nieuwkoop. Het was de bedoeling om die plekjes op te sporen, alwaar een vlaggetje van „Noord-Zuid" prijkte en een stempel- kussen met stempel te vinden was. Binnen twee uur móesten de deel nemers zich weer melden bij de start. Natuurlijk waren er verschillende moeilijkheden in verwerkt, zodat het zeer moeilijk was om zonder straf- punten de finish te bereiken. Dit is alleen gelukt aan de heer T. Telkens, die met 115 punten de le prijs won; 2e werd P. de Vries 105 pnt.; 3e C. de Jong 100 pnt.; 4e P. C. Müller 75 pnt.; 5e de heer Hoeben 75 pnt. De troostprijs ging naar de heren Bakker en Suiker. De prijsuitreiking vond plaats in het gezellige paviljoen „Plaszicht", waar de stemming op perbest was. Alle deelnemers waren bijzonder tevreden over deze zeer leuke en uitstekend georganiseerde photo-wedstrijd. Vergadering Rietcultuur. In het „Vliegende Paard" werd onder lei ding van voorzitter J. Z. van Helle mond uit Alphen aan den Rijn een ledenvergadering gehouden van de afdeling Nieuwkoop van de vereni ging voor de Rietcultuur in Neder land, welke werd bijgewoond door de Rijkslandbouwconsulent voor griedenriet, dr. D. W. J. Tuinzing te Utrecht. Aan de orde kwam een voorstel van het hoofdbestuur der vereniging om de prijs van het bladriet voor het a.s. seizoen in verhouding tot het vorig jaar, met zes procent te ver hogen. Als redenen worden aange voerd, dat de loonsverhogingen der laatste jaren nog niet zijn doorbere kend in de prijs en dat het gewas in dit voorjaar veel geleden heeft van de nachtvorsten, waardoor dit korter is en dunner staat, dus de hoeveelheid bossen minder zal zijn. De omzetbe lasting is verhoogd, zodat voor de geldelijke opbrengst deze verhoging, indien men op gelijk peil wil blijven, beslist minstens nodig is. Deze con clusie wordt onderschreven door de voorzitter en door alle aanwezigen gedeeld, zodat eenparig met het voor stel genoegen genomen wordt. In de vorige vergadering is béslo- ten om gezamenlijk met de dames per touringcar een reis te maken door de rietstreek in het Noorden des lands. Ingevolge toezegging maakte dr. Tuinzing hiervoor een reisplan. Dit luidt: Lelystad, Noordoostpolder, Kuinre, Ossenzijn, Giethoorn, Blauwe Hand, Hasselt en via Zwolle terug. 19 Deelnemers gaven zich reeds op. Men zal trachten dit getal nog wat op te voeren. De voorzitter deelde mee, dat de directie van de Wieringermeer voor nemens is om in 1958 30.000 ha van de Zuidoostpolder in te zaaien voor rietland, wat een opbrengst kan geven van 3 y2 millioen bossen riet. De be doeling hiervan is, de kwaliteit van de bodem te stimuleren voor de latere landbouwteelt. Het hoofdbestuur heeft reeds plan nen beraamd, niet om dit tegen te gaan, doch om in overleg te treden, zodanig, dat deze overproductie in goede banen wordt geleid ten opzichte van de huidige cultuur. Vervolgens ziet het hoofdbestuur ook ernstig onder het oog, om de mogelijkheid te scheppen voor het vormen van een weerstandsfonds voor de rietcultuur, in dezelfde geest als het egalisatiefonds voor de land bouw. QUDE-WETERING BEEN GEBROKEN. Tijdiens de gehouden zwemwedstrij den in de Wetering had gistermid dag nog een ongeval plaats, waarbij het zoontje van de heer P. van Wouw zijn been heeft gebroken. Het ventje dat aan de los wal zat te spelen met zijn been tussen de wal en een daaraan vastliggende schuit, raakte op een moment tussen wal en schuit met zijn been bekneld toen een passerende boot grote golven maakte en de schuit in beweging kwam. De ontboden geneesheer dr. van der Bijl was spoedig ter plaatse. ZWEMWEDSTRIJDEN EN PRESTATIETOCHTEN. Dank zij het prachtige zomerweer verschenen Zaterdagmiddag 166 deelnemers(sters) aan de start voor de 1 km zwemwedstrijd en prestatie tochten. De edele zwemsport had deze middag ook zeer veel bekijks, hetgeen de prestaties door het aan moedigen misschien wel verhoogde. De organisatie was ook dit jaar weer in goede handen bij de dames van der Ham en Hoornweg en de jury be stond dit jaar uit de heren dr. van Swichem, W. A. van Harteveld, N. A. J. Rietbroek en Gert van der Bijl. De kortste tijd ober een km. werd gezwommen door Hans Mulder uit Amsterdam, die er 14.35 m. over deed en daarmede beslag heeft ge legd op de door de gemeente Alke made geschonken wisselbeker. Hij was daarmede de heer Ingeleuf uit Den Haag, die 14.59 m. heeft ge zwommen en de beker in 1952 en in 1953 had gewonnen, te snel af. Voor de prestatietocht over 500 m. hadden 60 kinderen ingeschreven. De kortste tijd werd gemaakt door Hans Hoogenboom uit Roelofarendsveen, nl. 11.49 m. Door de grote deelname werd de gehele middag in beslag genomen. Toch verveelde de wedstrijd niet dank zij de vrolijke tonen middels de pic-up, waarvoor de familie Van Staveren zorgde. Burgemeester E. J. M. Kolfschoten, die ook van zijn be langstelling blijk gaf, sprak na af loop de deelnemers (sters) en belang stellenden aan het zwembad de Bra sem toe. De winnaars van iedere wedstrijd werden door hem persoonlijk gefe liciteerd en een medaille of andere trophee overhandigd. Namens het badpersoneel sprak de heer W. A. v. Harteveld nog een enkel woord tot de deelnemers. De uitslag luidt: B-klas kleine meisjes 500 m. 1. Nellie Roessen, 2. Rietje de Jong, 3. Tiny Witjes, 4. Corrie van Wieringen. A-klas meisjes: 1 Corrie Dekker, Aaslmeer, 2. Riek van Wieringen, 3. Ria de Jeu, 4. Emmy Schouten. A. en B-klas jon gens: 1. Hans Hoogenboom, 2. Bert Heuzen, 3. Geert overdevest, LeimuL den, 4. Emil Hoek. C-klas dames 1 km. prestatietocht: 1. Joke Rietveld, Den Haag, 2. Nel Colpa LZC, 3. Jo v. d. Zwet, 4. J. Benvenuta, De Zijl. Heren 1 fcm.: 1. Jan Smit, 2. P. v. d. wel LZC, 3. Jan de Boer, Rijnsater- wóude, 4. P. Boekee, De Zijl. D-klas dames. Wedstrijd over 1 km.: 1. Ria Vonk ADZ, 2. A. Kenijn, De Zijl, 3. C. Plak, Delft, 4. Agaat Kenijn, De Zijl. Wedstrijd over 1 km. voor heren: 1. Hans Mulder, A'dam, 2. Ingeleuf, Den Haag, 3. TI. Vriend, A'dam, 4. W. Bergman, De Zijl. Aan de overige deelnemers werd een insigne uitgereikt. ZWAMMERDËM Gemeenteraad. De raad komt bijeen op Woensdag 24 Aug. te 18.30 uur. Op de agenda staat: gunning verdere werkzaamheden restauratie gemeentetoren in overleg met monu mentenzorg; voorstel tot het instel len van: a. een éénzijdig stopverbod voor Swadenburgerdam en Brug straat; b. een éénzijdig wachtverbod voor de Molenstraat; subsidieverle ning muziekkorpsen; nadere vaststel ling plaats gymnastieklokaal (Sport terrein Spoorlaan). HILLEGOM Kalkzandsteenfabrieken op stap. Zaterdag j.l. hebben directie en personeel van „Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrieken" te Hille gom, met vrouwen en verloofden, hun „jaarlijks uitstapje" gemaakt. Om acht uur 's morgens vertrok men in 14 grote autobussen van de fa briek, om via Aalsmeer naar Hilver sum te rijden, waar bij het bekende- „Anna's hoeve" werd uitgestapt om van de mooie natuur, de vele attrac ties van de speeltuin en diverse con- sumptie's te genieten. Vervolgens ging de tooht naar Harderwijk, waar het ongeveer 550 personen tellende gezelschap zich inscheepte op de sa lonboot „Amsterdam", waarmee een prachtige tocht over het IJsselmeer en langs de „Zuiderzee-werken" werd gemaakt. In Lelystad ging men weer van boord, waarna een interes sante bus-rit over de lange dijk naar Harderwijk, en vervolgens door één van de mooiste gedeelten van de Ve- luwe volgde. Om ongeveer 7 uur ar riveerde men in restaurant „Bosch- lust" te Zeist, waar de avondmaal tijd wachtte. Tijdens het diner werd het woord gevoerd door de presi dent-directeur, de heer J. A. van Herwaarden, en de directeur, de heer D. J. van Herwaarden, terwijl de heer de Kolf namens het personeel woorden van hartelijke dank tot de directie richtte. Hij bood mevrouw van Herwaarden sr. bloemen aan en bracht de gelukwensen van het ge hele personeel over aan de heer D. J. van Herwaarden, die juist in de bruidsdagen is. Zijn bruid ontving ook bloemen, evenals de echtgenote van mr K. L. van Herwaarden, die enige maanden geleden in het huwe lijk trad. Om 10 uur werd de thuis reis aanvaard, en daarmee was deze, in alle opzichten geslaagde, en door bijzonder fraai weer begunstigde dag weer teif einde. LEIDSCHENDAM Nieuwe kapelaan benoemd. Ka pelaan A. A. v". d. Voort is benoemd aan de parochie van de H. Agatha te Beverwijk. Zijn plaats wordt inge nomen door kapelaan F. J. Wüst van de parochie van St. Victor uit Noordwijkerhout. Geb.: Robertus L. M., z. v. L. J. van Leeuwen en W. J. Zuiderwijk; Laurens M., z. v. W. H. Kamps en P. H. M. Hoogduin; Jacobus R. A. M., z. v. G. H. van Santen en A. M. Arke- steijn; Cornelis Th. z. v. Th. H. van Haaster en M. P. Duyvestijn; Engel, z. v. R. van der Veen en C. P. Zoet; Florence D. F. M., d. v. B. J. Aalbers en D. Kollewijn. Ondertr.: Johannes Molenaar en Barbara M. A. Kortekaas; Jacobus M. Kortekaas en Anna C. B. de Groot. Getr.: Pieter Kleijn te Den Haag en Agatha H. Vloom; Pietro Tognini te Den Haag en Gatroudis van der Plas. Overl.: Petronella M. Verduyn, oüd 72 jaar, achtereenvolgens weduwe van Petrus Kleijwegt en Cristiaan de Koning. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Professor in de Philosophic aan het Fhilosoiphicum te Warmond, de weleerw. zeergel. heer dr. J. J. M. Stieger; tot leeraar aan het seminarie „Hageveld" te Heemstede, G. P. M. Geukers, die kapelaan was te 's-Gra venhage (H. Jeroen); tot moderator en godsdienstleraar van het St. Maar ten-lyceum te Voorburg, G. M. J. A. Schlatmann, die kapelaan was te Voorhout; tot aalmoezenier van het Bedrijfs-Apostolaat, J. Th. Hooger- vorst, die kapelaan was te Weesp; tot assistent van de Koor-school te Haarlem, P. J. A. Boogaards (neom.). Z.H.Excellentie heeft opdracht ge geven de studies voort te zetten in: Nijmegen aan: N. M. C. Groot, die kapelaan was te Nootdorp en aan C. N. M. de Groot, die kapelaan was 'te Spanbroek. Voor Rome: voor theologie en li turgie aan H. M. van Wel, die ka pelaan was te Duivendrecht en voor bijbel aan B. P. M. Hemelsoet (neom.). Benoemd tot kapelaan: te 's-Gra venhage (H. Jeroen), A. J. Har tog; te Noordwijk, E. Vereecken; te Wor- merveer H. C. Laan (neom.); te Haarlem (H.H. Petrus en Paulus), J. H. Willems (neom.); te 's-Graven- hage (H. Sacrament) F. C. J. M. Schoonebeek; te Venhuizen C. B. Kouwenhoven (neom.); te Rotterdam TE OUD om te studeren bent U nooit! Onze 150 cursisten in de leeftijd van 14 tot 63 jaar werkten dit jaar in een gezellige sfeer aan hun verdere ontwikkeling. Komt U daarom eens vrijblij vend praten met de directie van de R.K. Mi. „RIJNLAND" RIJNZICHTWEG 24, OEGSTGEEST - TEL. 20313. (Advertentie). KATWIJK Kapelaan Beckers naar Voorburg. Kapelaan Beckers is benoemd aan de parochie van O.L. Vrouw He melvaart te Voorburg. Zijn plaats wordt ingenomen door de neomyst B. J. F. Rozestraten. NOORDWIJK Kapelaan Hartog benoemd in Den Haag. Kapelaan A. J. Hartog is benoemd aan de parochie van St. Jeroen te Den Haag. Kapelaan E. Vereecken uit Wormerveer zal de plaats van de scheidende kapelaan innemen. Geb.: Aagje M., d. van W. v. d. Plas en G. Weeghel; Maria M. F. G., d. van L. J. Beuk en P. J. v. Leeu wen; Carla Th., d. van S. L. Schot en W. M. Zuidhoek; Anna, d. van A. v. d. Berg en A. Oosterbroek; Arnoldus J., z. van H. J. Verkade en A. J. C. Reekers; Adriana J., d. van J. van Asten en G. Meijers; Johannes H. M., z. van P. v. d. Graaf en A. C. v. d. Geest; Cornelia J. H., d. van A. Vink en M. A. Westerop Ondertr.: W. Hilverda en G. Pas- schier; W. M. Westerop en J. M. Steenvoorden; C. W. Hout en J. J. Haghuis; L. W. v. d. Zalm en P. J. J. Heemskerk; A. J. P. v. d. Bas en P. M. Vegt. Getr.: R. Boukamp en-E. L. Voss; J. Vink en G. M. de Groot. Overl.: Anna Hoek, 75 jaar. NOORDWIJKERHOUT Kapelaanswisseling St. Victorparo- chie. In de plaats van kapelaan F. J. Wüst van de St. Victorparochie, die naar Leidschendam vertrekt, is benoemd de neomyst A. J. C. M. Jans sen. KapelaanswisselingKapelaan M. J. Zwaan is benoemd aan de parochie van St. Joannes de Doper te Haar lem. Zijn plaats wordt ingenomen door kapelaan A. Th. Harding uit Middelharnis. Afscheid Zuster Lamberta.Voor de ouders is er gelegenheid om van Zuster Lamberta van de voorzienig heid afscheid te nemen op Zondag 28 Augustus na de laatste H. Mis en n.m. van 35 uur. Geb.: Theodorus Johannes, z. v. W. Pompe en A. H. Kors; Alida, d. v. D. van Duren en B. Sanders; Robert Bernardus Jozef, z. v. B. van der Hoorn en M. A. Vrijburg; Johannes Jacobus Maria, z. v. L. J. van der Geer en C. M. H. Schoone. Huw.: J. P. Th. Bakker, 31 j., en A. M. Th. Weijers, 24 j. SASSENHEIM „Het gastmaal der kinderen". Zaterdagavond 8.30 uur vond in het K.S.A.-gebouw de opvoering van dit mooie sp'el van Gheon plaats. On danks de temperatuur buiten, was de belangstelling in de koele zaal toch tamelijk goed. Namens het priester- comité sprak de heer Zwetsloot het welkom en gaf het woord aan de jeugdige tonelisten. Het toneel was in een stemmige kloosterkapel her schapen. Het spel werd gaaf'voor het voetlicht gebracht. De musicale om lijsting was -zeer goed en bracht allen in de juiste stemming. De aanwezigen volgden met spanning de wondere gang der kleine kloosterleerlingen met pater Bernard en de toch ge moedelijke brombeer broeder Knikke been. Toen het doek dan ook voor de laatste maal sloot was het daverend applaus wél verdiend. De heer Zwetsloot dankte allen die tot deze schone opvoering hadden bij- (H. Theresia) W. A. de Wildt; te Enkhuizen G. H. E. Lammertink (neom.); te Beverwijk (H. Agatha) A. A. v. d. Voort; te Leidschendam F. J. Wüst; te Noordwijkerhout (H. Victor) A.'J. C. M. Janssen (neom.); te Nootdorp J. M. Schlatmann (neom.); te Voorhout J. J. de Graaff (neom.); te Spanbroek J. C. van der Linden (neom.); te Weesp N. J. M. van Kan; te Ursem A. S. Hetem (neom.); te Beverwijk (O.L. Vrouw des Hemels) C. Th. M. Kuij'laars; te Wervershoof J. P. Jonker (neom.); te Beverwijk (O.L.Vr. van Goede Raad) C. Stet, die kapelaan was te 's-Gravenhage (H. Ger. Majella); te Amsterdam (H.H. Nic. en Barb.) H. C. M. de Goede; te Voorburg (O.L. Vr. Hemelv.) F. M. Bekkers; te Kat wijk a. d. Rijn B. J. F. Rozestraten (neom.); te Amsterdam (O.L.Vr. Ro zenkrans) J. P. A. M. van den Engh; te Vlissingen G. A. J. Sam; te Me- demblik W. F. M. Post ma (neom.); te Amsterdam (O.L.Vr. v. Lourdes) P. de Haan; te Zierikzee B. J. A. Kort- mann (neom.); te 's-Gravenhage (O. L.Vr. v. Lourdes) J. P. J. Kraakman; te Diemen K. H. M. Bense (neom.); te Alkmaar (II. Laurentius) P. J. Barendse; te Heemskerk R. J. v. d. Steen; te Santpoort W. H. Suijker; te Tuitjenhorn J. M. S. v. Dijk (neom.); te Honselersdijk J. J. M. Kwaaitaa-1 (neom.); te 's-Gravenhage (O.L.Vr. v. Fatima) J. J. Verlaan; te Waddinx- veen N. A. M. v. d. Waart (neom.); te Haarlem (IT. Joan, de Doper) M. J. v. d. Zwaan; te Noordwijkerhout (H. Joseph) A. Ph. Harding; te Mid delharnis C. A. Paardekooper (neom.); te 's-Gravenhage (H. Li- duina) F. C. Verheul; te Alphen a. d. Rijn J. W. Schrama; te Hooigkarspel W. C. J. Ruiigrok (neom.); te 's-Gra venhage (IT. Jacobus) J. A. M. Rohde; te Haarlem (O.L.Vr. Rozen krans) J. C. Nieuwenihuis; te Den Hoorn C. J. Th. v. Bockxmeer (neom.); te Rotterdam (H. Elisabeth) J. A. A. Schoenmakers, te Haarlem- merliede G. II. W. Zaal; te Uitgeest H. Samsom, te de Weere L. P. Th. Dijkstra (neom.); te Duivendrecht B. W. Alkemade; te Kethel T. A. van den Akker (neom.). V0QRSCH0TEH VROUW GEDOOD OP OVERWEG Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is een 39-jarige vrouw uit Delft op de overweg achter kasteel Duiven voorde door een uit de richting Lei den komende trein gegrepen en ge dood. De vrouw werd verpleegd in de St. Jacobusstichting in Wassenaar. VOORHOUT Nieuwe kapelaan. Kapelaan G. H. J. A. Schlatmann is benoemd tot moderator en godsdienstleraar van het St. Maarten-lyceum te Voorburg. Zijn kapelaansplaats wordt ingeno men door de neomyst J. J. de Graaff. VOORSCHOTEN De strijd om het kampioenschap ta feltennis van Voorschoten heeft Za terdagmiddag j.l. de nodige span ning opgeleverd. Weliswaar hebben de favorieten aan de verwachtingen voldaan, doch menigmaal moest felle strijd worden geleverd. J. Verrips was superieur by de heren A, hij werd alleen erg .bedreigd door de outsider W. v. Wissen, tegen wie hij een derde game nodig had om te win nen. Y. v. Rooyen verloor alleen van Verrips, die het niet op een deide game tegen hem liet aankomen. De stand bij heren A was: J. Verrips (Ford) 6 6 0 6 123. Y. v. Rooyen (Ford) 6 5 15 10—3. N. Ankers (Ef fect '54) 6 4 2 4 104. J. Lam boo (SVLV) 6 3 3 3 7—6. In de afdeling heren B lag de strijd meer open. Door het grotere aantal deelnemers was daar de strijd ook afmattender. Tenslotte moest N. v. Wissen een beslisingswedstrijd spelen tegen J. Bregiman, die door v. Wissen in de derde game werd ge wonnen. Deze strijd besliste ook over de laatste plaats in de A afde ling. De kopgroep van heren B was aLs volgt: N. v. Wissen 10 9 1 9 194. J. Bregman (Effect '54) 10 8 2 8 18-6. A. Kuyt (Effect '54) 9 7 2 7 15—4. A. Verrips 9 7 2 7 154. Bij de dames werd G. Verrips on geslagen kampioene. Alleen mej. PI. v. Bemmelen snoepte haar een game af. De stand was daar: G. Verripj (KLM) 3 3 0 3 6—1. PI. v. Bemme len (SVLV) 3 2 1 2 5—2. D. Rooyak kers (SVLV) 3 12 1 2—5. A. Verrips 3 0 3 0 1—6. J. Verrips en mej. G. Verrips mo gen zich dus kampioenen van Voor schoten noemen. Het tournooi verliep in een uitstekende sfeer en alle deel nemers waren zeer tevreden. Enige medailles, door het organiserende SVLV ter besohikikng gesteld, waren de verdiensten van de winnaars in de verschillende afdelingen. Aetherklanken DINSDAG. Televisie-programma. VARA: 20.15 Act. en weerber. 20.35 Probleem v. d. huishuren. 20.45 TV- spel. HILVERSUM II, 298 M. 7.00- P 4 00 KRO. KRO: 7.00 N.euv-s 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 3.00 Nieuw en weerbers. 8.15 Grjm. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 11.0J Voor de v:ouw. 11.30 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 Metropole ork. 14.30 Gram. 15.00 Idem. 15.30 Ben je zestig. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koereen. 17.45 Regeringsui'tz.: Nederland en de we reld: Ir. L. Th. B. Hertog: „Verbe tering van de productiviteit van land- en tuinb. in Europa". 18.00 8e Wereldjamboree in Niagara Falls. 18.10 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muz. 19.30 Avondgebed en liturg, kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21-.00 Uit het Boek der Boeken. 21.15 Pianokwar tet. 21.50 Radio Fhilih.ork. 22.50 Bas en piano. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de huisvr. 9..40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de huisvr. 11.30 Quatre-mains. 12.00 Lichte mu. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Orgel en sopr. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 „Arlecchi- no", operette (gr.). 15.00 ,,'s Lands wijs, 's Lands eer", reisbeschrij ving. 16.15 „Klarinet, bassethoorn en piano. 15.45 Grum. 16.45 Voor de kinderen. 17.30 Theaterork. 18 00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU' Prof. R Broekman: „Het faillisse ment van de wetenschap". Tweede le zing. 19.00 Gram. 19.10 Lichte muz. 19.40 „Jeugd in het rijk van Neptu- nus", caus 21.15 L-chte muz. 21.45 Cabaret. 22.30 Mezzo-som er piano. 23.6'j Nieuws. 23 Gram. 23 25- 24.00 Idem. Marktberichten ROTTERDAM, 22 Aug. Vee. Aanvoer 7848; vette koeien 1074; var kens 774. Vette koeien 260—274, 246—260, 214—230; varkens 176 173170. Vette koeien aanvoer rui mer, handel redelijk, prijzen als vo rige week Dinsdag, enkele prima's boven notering; varkens aanvoer iets meer, handel tamelijk, prijzen onver anderd en prima's boven notering, zware waren moeilijk te plaatsen. TER AAR 20 Aug. Groente. Snij bonen 2.302.90. witte pronkers 1 1.40 per 10 kg. fijn 0.76, idem afwy- kend 0.55, fijnbasterd 0.51, idem af wijkend 0.32, basterd 0.35, grof 1. 0.12—0.13, grof A. 0.23, CD. 0.17—0.20, idem afwijkend 0.12 alles per kg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3