„Renate Leonard"-vereniging stemt bestuur weg en maakt heer Visser weer voorzitter De Kleppende Klippep Tourtjes maken met 'n militaire kraanwagen Bollenvelden in de Vendée Zwarthandelaren in grond werden tot zware geldboeten veroordeeld Te veel reisgeld voor een ei Pleistercollecte VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 HET IS NIET ALLES GOUD, DAT BLINKT „Is er wel goud in het gezonken schip?' Voor de zekerheid had de geschor ste voorzitter van de roemruchte „Renate Leonard"-verenigin(j vóór de vergadering, die gisteren in Utrecht gehouden werd, politiesteun aange vraagd en hoewel de zes politieman nen gedurende de gehele bijeen komst op hun stoel zijn gebleven, bleek tijdens de vergadering, dat de ze voorzorg toch ook weer niet ge heel overbodig was. Zoals men zich zal herinneren, werd de heer Visser voorzitter van de vereniging, die zich ten doel stelt het goud, dat in het tijdens de We reldoorlog I nabij Bergen (N.H.) ge torpedeerde Duitse schip „Renate Leonard" geborgen moet zijn, weer aan de oppervlakte te brengen en hiertoe is een aandeelhoudersverga dering gesticht om aan de nodige contanten te komen. In het begin van dit jaar scheen alles erg voorspoedig te gaan; er was een bergingsput gebouwd en de re gering begon zowaar belangstelling voor het gehele experiment te gevoe len. Toen de bergingsput op het punt stond om uit te varen, rezen plotse ling de moeilijkheden. Tijdens een rumoerige vergadering verklaarden bestuur en commissarissen enkele maanden geleden, dat de put niet zeewaardig was en dat er met de fi nanciën geknoeid was en dat er enorm veel nieuw geld nodig zou zijn om de plannen toch door te zet ten. Van al deze tegenslag kreeg toen de voorzitter van de vereniging, de heer Visser, de schuld en tijdens die vergadering werd hij geschorst uit zijn functie. BESTUUR: ONMOGELIJK. Gisteren werden tijdens de weder om bijeengeroepen vergadering de rollen omgekeerd, want nu betrad de heer Visser als openbare aankla ger het podium en na zijn aanklacht werden bestuur en commissarissen door de vergadering weggestemd, terwijl de heer Visser weer de taak als voorzitter toebedeeld kreeg. De vergadering werd geopend met een verklaring van de waarnemend voorzitter, die de onthutste aanwe zigen mededeelde, dat van berging niets kon komen, omdat de put niet deugde; dat de zee op de plek, waar de „Renate Leonard" gezonken was, zo sterk was, dat waarschijnlijk nooit een put gebouwd zou kunnen wor den, die sterk genoeg was; dat de leden, wanneer zij toch nog een voortgang van de werkzaamhe den wensten, minstens 1 ton bijeen moesten brengen; Nooduitgang voor verdronken auto's De heer H. C. Slemmer, leraar aan de Technische School te Velsen, ia er na twee jaar experimenteren in geslaagd een beveiliging voor auto mobilisten te ontwerpen, waardoor, als de auto te water raakt, de kans op verdrinken tot een minimum be perkt wordt. Zijn vinding berust op een los deel in het dak, dat op zijn plaats gehouden wordt door een luchtband, opgesloten in een ring vormige buis. Deze buis bestaat uit twee segmenten, het ene bevestigd aan het vaste dak, het andere aan het losse stuk. De met lucht gevulde band houdt de segmenten en daarmee ook het dak-stuk op hun plaats. Door de lucht snel te laten ontsnap- gen hiervoor is slechts anderhalve seconde nodig krijgt men een nood uitgang, namelijk door het dak. Raakt een auto te water of kantelt deze, dan wordt de lucht zelfs automatisch verwijderd. En mocht de bestuurder, wanneer hij plotseling in gevaar komt te verkeren, het dak willen ver wijderen, dan is een druk op een knop op het dashbord voldoende. Het dak kan dus onder alle omstandig heden geopend worden, zodat de in zittenden nooit opgesloten behoeven te zitten. Amerikaan over: het recht van verdrinken De politie te Scheveningen was gistermiddag verstomd door de uit lating van een Amerikaan, die ver klaarde: „Als ik verdrinken wil, is dat mijn zaak". De man was n.l. bij de kop van golfbreker no. 45 in het verlengde van de Palacestraat te Scheveningen in zee gaan zwemmen. Dit is levensgevaarlijk en bovendien verboden. De 43-jarige Amerikaan kreeg het bevel van de politie uit het water te komen. De man wei gerde echter, zodat tenslotte twee agenten in zwembroek in zee gingen en de man met geweld aan land moesten brengen. De duizenden bad gasten op het overvolle Schevening- sc strand volgden dit schouwspel met spanning. Ook op het strand trachtte de Amerikaan zich los te rukken. De agenten zagen zich daarom gedwon gen de Yankee onder zachte dwang naar de politiepost te leiden. Hier legde de roekeloze zwemmer de reeds geciteerde verklaring af. Hij vergat echter, dat door deze manier van optreden het leven van redders in gevaar kan komen. Bo vendien wees de politie op het slech te voorbeeld aan de andere badgas ten. Het deed de vrije Amerikaan .niets. Waarna de politie hem ten- dat het tenslotte zeer de vraag was, of er wel ooit goud in het schip gezeten had. HEER VISSER: KLARE TAAL. De verbaasde en teleurgestelde le den begonnen rumoerig te worden en eisten, dat er nu eens klare taal gesproken zou worden. Hiertoe achtte de heer Visser zich de aangewezen man en hij vertelde, dat de put wel zeewaardig was; dat de zee op het betrokken punt niet zeer sterk was; dat de put in feite nooit door een officiële instantie afgekeurd was; dat hij wel kans zou zien het goud boven te krijgen; dat het bestuur en commissarissen de afgelopen maanden zich rijkelijke beloningen hadden uitgekeerd ten koste van de vereniging. De vergadering hoorde toen, dat de waarnemend voorzitter zichzelf voor werkzaamheden gedurende 10 dagen een bedrag van f 955,had uitgekeerd; de secretaris-penning- meester had een declaratie van 6.000,verzilverd en een technicus had voor een gegeven advies 500, opgestreken. Honorarium 7.per uur. Na deze mededelingen werd het aan beide zijjlen van de tafel 'n wei nig rumoerig. De waarnemend voor zitter en de secretaris-penningmees ter verdedigden /ich door te verkla ren, dat zij een honorarium van 7 per uur voor zichzelf niet te veel achtten, maar of de vergadering hun inspanningen op dezelfde waarde schatte, valt te betwijfelen. In ieder geval keerde de sympathie zich weer geheel naar de heer Vis ser, die na een gehouden stemming met 1303 stemmen tegen 224 zijn eigen extra stemmen niet meegere kend weer de voorzittershamer in handen kreeg, waarna een nieuw be stuur en andere commissarissen be noemd werden. De heer Visser dankte ontroerd voor het vertrouwen en deed de meest schone beloften, waarna de leden met nieuwe hoop voor de toe komst de vergadering ontbonden. Krijgsraad vindt het 12 maanden waard Een niet alledaagse zaak heeft de krijgsraad-oost gisteren te berechten gekregen, namelijk joy-riding met een 12-tona militaire kraanwagen. verdachtes verloofde, die hij als een vrouw van minder allooi schetst. Zij was bij de behandeling van de zaak aanwezig, evenals de moeder en zus ter van beklaagde, doch zij verlie ten de zaal, toen de raadsman de krijgsraad daarom had verzocht en hij zijn pleidooi begon. de auditeur tegen verdachte Verschillende malen is hiermede te twaalf maanden gevangenisstraf, Wezep gedetacheerde soldaat J. P. B naar de Haarlemmermeer gekoerst, waar zijn verloofde woont. Onderweg speelde hij het dan ook nog klaar om benzine uit de tank van de kraan wagen over te hevelen in jerricans. Een hoeveelheid ervan werd verkocht in Aalsmeer. Een andere slodaat J. M. K. deelde in de „winst" en moest zich deswege verantwoorden wegens heling. Op een keer, toen het mis ging tenge volge van een aanrijding en het twee tal vreesde door de marechaussee te worden aangehouden, verdween de clandestiene lading benzine in een sloot. Slurpt benzine De auditeur nam beiden de vergrij pen erg kwalijk. De staat is ook ern stig benadeeld, zei hij. Het benzine verbruik van een dergelijke kraan wa gen is namelijk hoog. Hij voegde be klaagde B. nog toe, dat deze een slor dige militair is met een laag karak ter. De majoor van de sociale dienst, die de verdediging voerde, zei het hoogst vreemd te vinden, dat verdachte zo maar de kazernes telkens kon uitrij den en nooit door de marechaussee onderweg is aangehouden, hoewel hij tooh dwars door het land reed met het grote gevaarte. Volgens pleiter had beklaagde het ook wel met een tank kunnen doen. Dat was nog wel zo spectaculair ge weest. Een punt waar hij vooral nog op wees, was de fatale invloed van voorwaardelijk, beiden met een proef tijd van drie jaar. Een soldaat, die ook met B. was meegereden, kreeg een geldboete van 75.of 25 dagen. Geveltourist in Gooi Een geveltourist met uitzonderlijke capaciteiten maakt momenteel het Gooi onveilig en nadat hij enkele da gen geleden via bliksemafleider en dak een villa in Onder den Daal bin nendrong en daar een onbetekenen de buit in de wacht sleepte, heeft hij Woensdagmiddag op klaarlichte dag zijn slag geslagen in een villa te La ren, waar hij voor ruim 4000 aan sieraden buitmaakte. Terwijl de vrouw des huizen even naar de slager was, klom de man aan de voorzijde van de villa langs de bliksemafleider omhooog, klau terde over het rieten dak naar de achterzijde, waar hij door een ge opend raam naar binnenstapte. Enkele minuten had hij slechts no dig voor zijn arbeid en toen de eige nares enkele minuten later van de slager terugkeerde, waren zowel de inbreker als de sieraden Verdwenen. De politie speurt. BRANDENDE LOGé. Een Amsterdamse dronkenman, die in een niet-afgesloten, geparkeer de auto een passend nachtverblijf meende gevonden te hebben, vergat zijn sigaret uit te doven voor hij in bed stapte en het gevolg was een brandende auto en een vergramde politie-agent, die hem naar een cel bracht, waar hij op een echt bed mocht slapen. 40.000 L. ZEEWATER VERDWENEN Een verlies van 40.0000 lit»? zeewa ter in elf dagen in het Artis-aquariuni moet een oorzaak hebben, maar wel ke die is, heeft men nog steeas niet kannen ontdekken. Een scheur in de want lijkt de enige mogelijkheid. Om die te vin den, worden de bassins deel voor deel met klei afgedamd. waarvan vier maanden voorwaarde lijk geëist en tegen de heler acht maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk, de krijgsraad vonnis te B. met twaalf maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk, R. met geregelde gewoonte van 's avonds acht maanden, waarvan vijf maanden enkele van de honderd harddravers Een stukje Holland heeft in Frank rijk wortel geschoten en de gedurfde proef van twee jonge Nederlandse echtparen belooft tot een groot succes ■uit te groeien aldus schrijft het dagblad „Trouw. De heer en mevr. J. van Waveren en de heer en mevr. Matthysse, resp. uit Haarlem en Rotterdam, waren vo rig jaar als toeristen in La Roche sur Yon in de Vendée. Zij verbijsterden de boerenbevolking door te verkla ren dat in de Vendée even goed tul pen als de traditionele uien en aard appelen konde; groeien. „Wij zullen bewijzen, dat wij de Nederlandse bollenvelden naar Frankrijk kunnen overbrengen", zei den de Nederlanders. De daad bij het woord voegend gingen zij acht hec tares met tulpenbollen beplanten. Dit voorjaar kwamen vele duizenden toe risten kijken naar het wonder van lange rijen kleurige tuilpen, die zacht jes in de wind heen en weer bewo gen. De bollenvelden bevinden zich bij de stadjes La Grière en La Faute- sur-Er. Zoveel toeristen kwamen er, dat de autoriteiten zich genoodzaakt za gen het dek van de wegen die naar de twee tulpenkwekerijen leiden te verstevigenDe twee echtparen hebben in 't geheel 200.000 bollen ge plant en de tulpenverkoop bleek zo winstgevend dat zij 'besloten hebben zich voorgoed in Frankrijk te vesti gen. Zij willen voor volgend jaar 600.000 bollen uitzetten. Van Waveren is dit werk zeker toevertrouwd, want hij is een zoon van een bollenexpor- teur. De stedelijke autoriteiten zijn met het een en ander zeer ingenomen, want de toeristen hebben heel wat geld in het laatje gebracht. En de boeren zijn ook niet langer sceptisch. Een boer in het dorp Rouillère heeft reeds aangekondigd, dat hij dit jaar zelf 150.000 tulpenbollen zal gaan uit zetten JOY-RIJDEN TE PAARD De directeur van het Gemeentelijk Sportpark te Hilversum, de heer G. H. de Jong, heeft aan de politie ver zocht 's avonds bij de stallen van het sportterrein de wacht te houden. Een aantal Hilversumse jongelieden maakt er de laatste tijd min of meer een uit de stallen en boxen van deze renbaan te halen, de dieren te zade len en een clandestienerit te paard in de omgeving te maken. Vonnis hoger dan eis Een normale wet van vraag en aanbod is, dat de prijzen stijgen als het artikel schaars wordt en daar landbouwgrond in Nederland een „artikel" is, dat zo langzamerhand rijp wordt voor een museum, is het niet te verwonderen, dat de prijzen nogal een neiging tot stijging verto nen. Daar Nederland echter een goed-geordend land is, heeft de rege ring maximumprijzen bepaald, doch daar koper en verkoper zich vaak niet met deze normen kunnen ver enigen, beleeft de economische recht spraak een hoogconjuctuur. Het grootste bezwaar van de ad vocaat, die gisteren 9 landeigenaren voor de Bredase rechtbank verdedig de, was dan ook, dat de grond-zwart handel, die zijn cliënten gepleegd hadden, door de strafrechter beoor deeld werden. De officier van justitie betoogde echter, dat er authentieke acten ver valst waren en dat dit in de zin der wet een misdrijf is, zodat het geen zaak meer was voor de economische rechter. De vervalsing van de acten be stond hierin, dat er hogere prijzen betaald' waren, dan op het officiële papier vermeld stonden en deze prij zen verschilden aanzienlijk; meest al was er ongeveer 3 maal meer be taald, dan de acten vermeldden. De officier eiste tegen de 9 over treders geldboeten, die varieerden van 200.tot f 3000,de advo caat bepleitte clementie, maar de rechter veroordeelde de schuldigen tot boeten ,die f 100,tot 1000, hoger lager, dan de officier geëist had. DUINDIGT MOET VERHUIZEN Het gebrek aan sporterreinen in Den Haag is oorzaak, dat het gemeen tebestuur met een grootscheeps tien jarenplan is gekomen om in de toe komst hierin te voorzien. Dit plan zal ongeveer 30 millioen vergen. De aanleg van veldsportterreinen wordt op verschillende punten voor gesteld. Ook voor de paardensport wordt een wijziging in het vooruit zicht gesteld, omdat het paardensport- terrein Duindigt zal verdwijnen. Hiervoor in de plaats zal vermoe delijk komen het op Groendaal gele gen kampeerterrein. Tussen Ocken- burg en de Noordzee worden nieuwe kampeerterreinen geprojecteerd. DE TIJDEN van voedselgebrek lig. gen alweer ver achter ons. Distribu tieproblemen kennen wij niet meer in die zin, dat wij met een rantsoe neringssysteem nog worstelen. Wij weten allen hoezeer die rantsoenering en controle het economisch leven vertraagde en dat de levensmiddelen er duurder door werden. Ook thans nog vragen de proble men de aandacht, die samenhangen met de distributie, met de weg dus die een geproduceerd artikel vanaf zijn geboorte aflegt tot de consument. Is die weg te lang, dan betekent het dat de huisvrouw bij aankomst van dat artikel in haar keuken of bood schappentas een hogere prijs betaalt dan strikt noodzakelijk is. Ook voor een artikel moet reisgeld betaald worden wanneer het van de fabriek naar de verbruiker wordt vervoerd. Daar komt nog bij, dat verbruiks- goederen onderweg telkens van eige naar verwisselen; zij worden eigen dom van de ene handelaar, die ze weer met winst overdoet aan een an dere koopman, totdat een goed zijn einddoel heeft bereikt. UIT HET BOVENSTAANDE wordt duidelijk dat het van groot belang voor de huisvrouwen is, wanneer een verbruiksgoed van vervaardiger tot verbruiker een zo kort mogelijke weg aflegt. Dan zal dat artikel zo goed koop mogelijk zijn. Nu gebeurt het dikwijls, dat levensmiddelen en an dere goederen een veel te lange weg afleggen, voordat zij de huisvrouw bereiken. Dat is een gebrek aan goede organisatie in de maatschappij. Een treffend voorbeeld van zo'n artikel vinden we in het ei, een typisch na tionaal product. Voor de oorlog kon men bij wijze van spreken een ei rechtstreeks van de kip betrekken. Men zag ergens een hok met kippen, men sprak met de eigenaar en men kocht „roomverse" eieren, rechtstreeks van de „fabriek". In en na de oorlog is men de handel in eieren aan banden gaan leggen. De boer moest ze „inleveren" om voer te verkrijgen voor zijn pluimvee. Ook moest men de eieren verzamelen om een rechtvaardige verdeling van dit voedsel mogelijk te maken. Na de oorlog heeft men die handel niet gewijzigd. Het kippenvoer moest worden ingevoerd en met schaarse deviezen betaald. De overheid moest die deviezen kweken en deed dit ö.m. door een gedeeltelijke export van de eierproductie. Geen wonder, want met die deviezen kon men weer voer kopen. Gesorteerd en gekeurd. EENMAAL aan het systeem ge wend, heeft inen het niet weer afge schaft. Nog steeds mag de boer zijn voorraad eieren niet verkopen aan wie hij wil. De eieren worden thans verzameld bij groothandelaren, die aan de boer per kg. een bepaalde prijs betalen. Vervolgens worden de eieren machi- Zondag 21 Aug. a.s. is het EHBO- dag. Ditmaal heeft de leiding van deze organisatie afgeweken van de traditionele actievorm en zijn er geen prijzen verbonden aan de col lecte. De EHBO-leiding is van mening, dat, nu voor eigen organisatie een be roep op de kerkgangers wordt gedaan, kan worden volstaan met een vrijwil lige collecte. Wij zijn ervan overtuigd, dat met gulle hand zal worden gegeven om zodoende uiting te geven van de waardering voor het vele nuttige werk, dat regelmatig door de Bond wordt verricht tijdens acties ten bate van landelijke, charitatieve instellin gen. De opbrengst van deze collecte is uitsluitend bestemd voor de uitbrei ding van het reeds bestaande werk en, waar het nog niet is voor de ves tiging hiervan. Een pleister in plastic, die onbe perkt houdbaar blijft in de verpak king, zal aan de kerkgangers worden aangeboden. Een royale gift kan bovendien bete kenen een vereffening van een oude schuld, want het is natuurlijk alge meen bekend, dat de EHBO voor ver schillende diensten geen onkosten be rekent. (17 s(huivin0ssmv0,debelt- oeroenoetn teken vrn leven meer geven, drin gen de politiep0enten vetunnel in..ent0nsir teren vht de rutoleeb Li! LnMBlEK komt ter plrrtse, en krs0j toe- 0rn6 om te helpen het rrrdsel optelossen «mf. Hoe verklaar ie dan, dat mde auto ver-A taten vonden? Noqal eenvoudig omdat er niemand meer in was lik hrifehdaar geen ogenblik aan! - "□r_ naai gesorteerd en van een stempel voorzien. De eieren krijgen een num mer en het opschrift: Holland. D» prijzen van de verschillend genum merde eieren verschillen. Een ei met het nummer 1 is groter dan een ei met een 3 als Opschrift. Het is duidelijk dat de op deze w(j. ze verzamelde eieren worden geëx porteerd; voor een ander deel blijven ze in Nederland. Alle op deze wijze verzamelde producten van onze pluimveestapel worden tevens ge keurd, zodat de kans op ee.i bedor ven ei aan de ontbijttafel heel ge ring is geworden. Dat lijkt alles heel prachtig, maar in de praktijk kleven er aan deze van zaken voor de huisvrouw ike bezwaren. Niet vers meer. HET EI, dat vroeger van de boer naar de ontbijttafel ging, reist nu eerst naar een verzamelaar, dan naar een handelaar, voorts naar kruiddenier en bereikt tenslotte de consument. Al die tussenpersonen moeten aan dat ei verdienen, terwijl de transportkosten worden ingecal culeerd. Bovendien is dat ei, wan neer het eindelijk wordt gegeten, minder vers. Het maakt een lange reis en men kan niet zeggen, dat de volksgezondheid meer gediend is met minder verse, doch gekeurde eieren dan met roomverse eieren, die niet gekeurd zijn. Het aantal gevallen van ziekte en overlijden door het eten van een be dorven ei zal wel steeds zeer gering zijn geweest. Daar kan nog bij wor den vermeld, dat ook nu nog de con sumenten eieren in handen krijgen die bedorven zijn. En wat moeten denken van de boeren zelf? Die eten de eieren vers van de kip en niemand maakt bezwaar dat hun gezondheid in gevaar wordt gebracht. En hoe zit het met de familie, kennissen en bu ren van de kippenhouders, die ook ongestempelde eieren eten omdat het zo gemakkelijk is die eieren in de buurt te halen? Slechter en duurder. HOEVEEL huisvrouwen gaan er te. genwoordig niet zelf eieren kopen by de boer omdat die zo lekker vers zijn. De melkboer, de zuivel'handelaar, de kruidenier, die een bonafide han delaar is, wordt zwaar gestraft met boete wanneer hij ongestempelde eieren voorhanden heeft of verkoopt. En zijn gestempelde eieren zijn slech ter enduurder dan de verse van de boer. Waarom moeten hier zoveel tussen handelaren nog geld verdienen om dat er beschermende voorschriften zijn, die alleen bepaalde handelaren ten goede komen en zeker niet de kleinhandelaar of de huisvrouw? Het onnodige reizen, pakken en stempelen van eieren voor binnen lands gebruik maakt het leven voor de huisvrouwen duurder dan nodig i9 en moet worden afgeschaft. Aetherklanken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV. 20.15 Journ. en weerber. 20.35 „De wereld wil bedrogen zijn". 21.05 Filmprogr. 21.20 Lichte muz. 22.05 Dagsluiting. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA- 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.3o Gram. 8.00 Nieuws. 8-18 Gram. 8.25 Vacantiekalender. 8.30 Gram. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. v. de vrouw. 9.10 Voor de jeugd. 9.25 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven. 11.35 Kamermuz. 12.00 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varla. 1 Hawaiian-muz. 13.50 Gram, 14.00 Sportpraatje. 14.15 Gram. 14.45 Streekuitz. 15.10 Gram. 15.25 Boek bespr. 15.40 Twee klarinetten. 16.00 „Het vroeger dagen", lezing.. 16.15 Omr. ork. 17.00 Act. 17.30 Jazzumz. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram 18.40 Hammond-trio. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Israël herleeft", caus. 19.55 „Deze week", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 „Potasch en Perlemoer", hoor spel. 22.05 Socialistisch comm. 22.20 Orgel en zang. 22.45 „Lessen in ech telijk geluk", hoorsp. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws 710 Gram. 7.30 Koor zang. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. of v. d. jeugd. 10.45 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Me- tropole ork. 14.00 Boekbespr. 1410 Franse chansons. 14.40 Amateurs- progr. 15.15 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.55 Gram. 16.00 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 18 00 Lichté muz. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Lichte muz. 18.40 Musette ork. 19.00 Nieuws. 19.10 „Lichtba ken", caus. 19.30 Avondgebed en li turg. kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 Gram. 21.00 Lichte muz. 21.40 Gevar. liedjes. 22.00 „Toen zag ik Afrika", caus. 22.15 Radio Philh. ork. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 Lichte muz. 23.50 Reportage. 23.5524.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6