Voor de gesloten deuren'' weinig belangrijke dingen Toepassingen van kern-energie Veiliger auto's Bloemencorso in Wassenaar trok duizenden toeschouwers VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Gemeenteraad Alpben a. d. Rijn Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad van Alphen a/d Rijn on der voorzitterschap van burgemees ter Witschey. Afwezig waren de wet houders A. J. Dekker en J. v. d. Berg en de leden v. d. Meent, Duin, Van Muiswinkel. Veel belangrijks hield de openbare behandeling van de uit 23 punten samengestelde agenda niet in. Het waren merendeels schoolza- ken welke voor September hun be slag moeten hebben. Het zou kunnen zijn, dat er toch wel iets belangrijks was, maar dat ging dan achter geslo ten deuren verscholen. En toen de geschorste raadsvergadering aan het einde van de agenda, weer heropend bleek, maakten de leden al aanstal ten om de raadszaal te verlaten. De Op de atoomconferentie te Ge- nève is een Amerikaans rapport be kend gemaakt, volgens hetwelk Amerikaanse geleerden er in geslaagd zijn een draagbaar röntgen-apparaat te construeren, dat niet veel groter is dan een draagbare schrijfmachine. Er zijn twee typen ontworpen. De apparaten werken op atoomenergie en behoeven geen electriciteit. Met behulp hiervan Jtan men ver ongelukte of in de oorlog gewonden ter plaatse onderzoeken. Een Amerikaanse geleerde heeft verder mededelingen gedaan van een „weegmachine", die met gammastra- len werkt. In Cuba wordt suiker in de vrije val van een reservoir naar het andere gewogen: gammastralen worden op de vallende suiker ge-1 richt en de mate van breking, v/elke opeen schaal wordt aangegeven, toont de hoeveelheid gevallen suiker aan. Volgens de zelfde methode wordt ook het gehele raffinerings- proces geregistreerd. Met behulp hiervan kan de toevoer van suiker riet naar de persen automatisch wor den geregeld. Bij de nieuwe Amerikaanse auto's zijn grotere veiligheidsvoorzieningen getroffen. Hoewel het gebruik van veiligheidsgordels nog niet algemeen is leveren enkele fabrieken toch deze gordels tegen ongeveer 12 dollar per stuk bij. In vele modellen Ss Ook een groter gebruik van stootrublber gemaakt bo ven het instrumentewbord en tegen het dak. Verder brengen enkele fa brieken verbeterde deursloten en 'n nieuw type stuur waarvan de boven rand enkele centimeters boven de stuurknop is 'geplaatst en de spaken buigbaar zijn. Bij een ongeluk loopt de bestuurder dan niet het 'gevaar dat zijn borstkas wordt ingedrukt. Radio-activiteit en zenuwen Britse, Franse, Amerikaanse en Scandinavische geleerden hebben Donderdag niet-officieel met hun Sowjetrussische collega's van gedach ten gewisseld over de uitwerking van radio-actieve straling op het zenuw gestel. De Russische geleerden schijnen op dit gebied verder te zijn gevorderd dan hun Westerse collega's en zij hebben vastgesteld dat het zenuw gestel, in tegenstelling tot' de nu al gemeen verbreide mening, wel dege lijk van deze straling te lijden heeft. Ook in de toekomst zullen geleer den der genoemd landen over dit vraagstuk van gedachten blijven wis selen. Cuba kent geen padvinders Uit alle delen van de wereld arri veren de deelnemers aan de achtste Wereld-Jamboree, die Zaterdag te Niagar a on the Lake geopend wordt. Meer dan 11-000 jongens en hun lei ders zijn bezig het kamp gereed te maken. Zo verrijst er een linnen stad met een inwonertal dat heel wat gro ter is dan dat van het dorpje Niagara- on-the-Lake zelf. Dit telt namelijk 2.500 zielen. Daarbij zullen ook de 20 vertegen woordigers van Curagao aanwezig zijn, al heeft het er even naar uit gezien, dat deze niet verder dan Cuba zouden komen. Hier werden ze name lijk door de Cubaanse autoriteiten vastgehouden; die een revolutie ver wachtten en de jongens gekleed in khaki-uniform (een dracht die in Cuba verboden is) aanzagen voor een invasiemacht. Gelukkig kon men de douane-be ambten, die nog nooit van padvinders gehoord hadden, uit de droom helpen en men mocht verder reizen. De jon gens kregen echter een boete van 150 dollars wegens „veroorzaakte onkos ten". De Duitse fabrikanten van motor scooters hebben zich vrijwillig ver plicht voortaan geen bromfietsen meer te leveren, die meer dan veer tig kilometer per uur kunnen rijden. Zij willen daardoor een bijdrage le veren aan de verhoging van de vei ligheid van het verkeer. voorzitter riep toen de persmensen toe: het voorstel is met algemene stemmen aangenomen. Het betrof het voorstel inzake het vaststellen van een besluit met be trekking tot het vaststellen van het partieel uitbreidingsplan in onderde len Vinkenbuurt; het vaststellen van het partieele uitbreidingsplan in on derdelen Zuid-West en herziening van het partieele uitbreidingsplan in onderdelen West. Bij dit voorstel, waarvan wij des tijds een summiere samenvatting ga ven .wilde de heer Slootjes enkele opmerkingen plaatsen. Het gold spe ciaal het eerste deel, n.l. de Vinken buurt. Die opmerkingen wilde de Slootjes het liefst in comité generaal doen en verzocht daartoe de mede werking van het college en de raad. Nu, die medewerking werd hem ver leend en de voorzitter verschoof de behandeling van het bewuste voorste] naar het einde van de agenda. Het resultaat vermelden wij reeds. Bij het afwijzend voorstel van B. en W. op de aanvrage van het R.K. Schoolbestuur van vergoeding beloning van de godsdienstonderwij zer van zijn school voor ULO de aangelegenheid werd door ons eerder besproken verzocht het lid Ruijs- senaars van de KVP aantekening dat hij hier tegen is. Hij toonde begrip voor het standpunt van het college, gelijk de voorz. van de raad het standpunt van de spreker waardeer de. De Rotterdamse vereniging voor katholiek onderwijs heeft een gelijk geval aanhangig gemaakt bij de Kroon. Die beslissing dient men thans af te wachten. Bij het voorstel tot aankoop van de landerijen van de heer J. Oskam, gelegen in de polder Kerk en Zanen, ten Zuiden (dus óver) de spoor baan LeidenUtrecht, om te dienen als ruilobject, met welke aankoop 113.588,gemoeid is, informeerde de heer Gesman of deze landerijen niet te ver af liggen, zodat ze straks hun doel als ruilobject zullen missen. Een veehouder, meer speciaal de melkveeboer, zal n.z.m. niet gemak kelijk ertoe overgaan om zijn meer centraal liggend terrein hiervoor te ruilen. Gerustgesteld. De heer Geerlof besprak de kwa liteit van de gronden en betwijfelde of hier goede rivierklei aanwezig is. Hij informeerde of de toestand van de over te nemen watermolen is onderzocht. Een nieuwe kost plm. 1(250.In het onderhavige geval wordt ƒ1000.betaald. De voorz. antwoordde, dat in de opmerking van de heer Gesman wel een kern van waarheid schuilt. Maar als de industrie in de contreien zich wil vestigen of uitbreiden, alsmede ten behoeve van de aanleg van in dustriehaven, moet de gemeente in die omgeving toch over gronden be schikken welke zij ter ruiling kan aanbieden. De moeilijkheden welke dan rijzen, zullen t.z.t. wel weer moe ten worden overwonnen. Weth. v. d. Berg heeft deze zaak voorbereid en de voorz. heeft de overtuiging op grond van ervaringen, dat hij zulks altijd serieus doet. In de 1000. zijn behalve de watermolen, ook kunstwerken inbegrepen. Wat de kwaliteit van de klei betreft merkte de voorz. op, dat een dakpannenin- dustrie zulks weer anders ziet, dan een veeboer. Het zal wel meevallen, dacht hij. Volgens burgerlijk recht moet elk stuk land een overpad heb ben. Dat zal dus in deze zaak wel door weth. v. d. Berg, die zulks als candidaat notaris zeker wel weet, merkte de voorz. geruststellend op, wel zijn voorzien en geregeld. Verworpen. Het voorstel tot verkoop van een achter de percelen Toussaintplein nrs. 12, 14 en 16 gelegen strookje grond ter grootte van ongeveer 60 m2 aan de heer P. Hoogendijk tegen ƒ6.— per fïi2 werd met twee stemmen vóór, t.w. van de weth. Nijman en Deer en- berg, verworpen. Het was de heer Ruijssenaar, die namens de commissie van bijstand voor het grondbedrijf bezwaar maak te tegen de in het voorstel genoemde bedrag ad ƒ6.per m2. In de com missie was een hogere prijs vastge steld. De heer v. d. Lee opperde een zelfde bezwaar. De voorz. kon het bezwaar begrij pen. Het boetekleed ontsiert de man niet. Het college wil dit boetekleed gaarne aantrekken. Er is een fout gemaakt. De aanstaande koper was hiervan op de hoogte, doch wil zich niet terugtrekken. De raad is vrij het voorstel van B. en W. te verwerpen. Op voorstel van de heer Ruijsse- naars werd vastgesteld, dat de heer Hoogendijk de benodigde gronden alsnog kan kopen, maar tegen de normaal geldende prijs. Hierop werd het voorstel verwor pen. De wethouders stemden voor ter demonstratie, dat zij de consequenties van de fout van hun collega tot het einde toe willen dragen. Brandweer. Bij het voorstel inzake het vaststel len van een organisatieverordening voor de brandweer en een regeling vergoedingen van het personeel, be pleitte de heer "Verduin (een vee houder) een beloning ad 5.voor de oommissie belast met het onder zoek naar hooibroei. Volgens het des betreffende voorstel zouden deze on derzoekers geen beloning ontvangen. Bovendien wees dit lid op de ver ouderde boren. Er zijn nieuwe en veel betere instrumenten in de handel, waarmede men veel gemakkelijker tot het hart van de hooiberg kan doordringen. Wat de beloning betreft zegde de voorz. nadere overweging toe en een onderzoek zal worden ingesteld naar de gebruiken in andere gemeenten. De aanschaffing van beter materiaal voor het constateren van hooibroei ontmoette bij het college geen tegen stand. De heer Honout (Aarlanderveense afgevaardigde) vroeg een betere alar mering voor het Aarlanderveense deel van de gemeente- Is er een ster ke wind, dan hoort men de thans gebruikte installatie in het over- grootte deel daar niet. Ook dit zal worden bezien, verzekerde de voorz. en wellicht zal men het waarschu wingssysteem wijzigen in alarmering via de PTT (aan huis). ÏTJ22C3CSI Onbewoonbare woningen. De raad had voorts te beslissen over de verlenging van de tijdsduur waarbinnen enkele woningen aan de Hoflaan, in de Raadhuisstraat als mede in de Donpsstraat (Aarlander- veen) wegens onbewoonbaarverkla ring bij raadsbesluit van 4 Febr. 1.1. ontruimd moeten zijn. De verlenging betreft 12 maanden. Het merendeel van de raadsleden zag de noodzaak van fle verlenging in, omdat voor de desbetreffende bewonrs momenteel geen andere woningen beschikbaar zijn, hetzij om financiële, hetzij om andere redenen, maar hoofdzakelijk wegens het tekort aan woningen in het algemeen. Noodgedwongen ging de raad met het voorstel mee, maar het gaf voor velen aanleiding om de woningnood nog eens extra onder de loupe te nemen. De heer v. d. Akker herinnerde aan de beschikbaarstelling van ƒ200.000' voor de bouw van woningen voor a-socialen en drong met klem op aan hieraan eindelijk eens uitvoering te geven. Hij bepleitte nogmaals de bouw van goedkope arbeiderswonin gen. Laat de gemeente ook trachten woningen te bouwen ter vervanging van krotwoningen. De heer v. d. Lee wijst op nog tientallen krotwoningen welke nodig opgeruimd moeten worden, gelijk ook de vorige spreker al heeft opge merkt. De heer Ruijssenaars vestigde er de aandacht op dat de onderhavige kwes tie niet te vergelijken is met het vraagstuk van de a-socialen. E>e ge meente kan de in dit voorstel be trokken bewoners niet opvangen om dat er geen goedkope woningen be schikbaar zijn. De gehele omvang van de woningnood moet extra aandacht hebben. De voorz. wees op de omvang van het vraagstuk van de krotopruiming, dat in deze gemeente 'al jaren een •ernstig karakter draagt. Het is een apart vraagstuk. Het antwoord op de vraag hoe dit op te lossen, is al even ingewikkeld als de ernst van het geval. Behalve de verkoop van grond aan de heer Hoogendijk, werden alle voorstellen waarvan wij de belang rijkste in de afgelopen dagen hebben gepubliceerd, z.h. st. aangenomen. DEKENAAL FEEST IN ST. JOSEPH-PENSION. Het 40-jarig priesterfeest van de ken L. H. M. Nieuwenhuizen werd Donderdagmorgen in het Sint Jo- sephpension door de zusters en de overige bewoners nog eens extra herdacht. De jubilaris werd voorafgegaan door een aantal bruidjes van de pas torie afgehaald en naar het Sint Jo- sephpension geleid. .Bij de ingang aan de achterzijde werd hij begroet door de moeder overste e.a. Om half negen droeg de deken in de kapel van het pension een H. Mis op. De zusters zongen de 2-stemmige Mis van Algera en na de H. Mis de feest cantate van Algera. Tijdens de H. Mis sprak emeritus pastoor J. C. H. M. Schiphorst een inwoner van het pension, een kort woord van gelukwens met het jubi leum en van dank voor hetgeen de deken voor het pension heeft gedaan. Na de H. Mis werd in de refter het ontbijt gebruikt, waar de jubileren de pastoor en deken werd toegezon gen en hem enkele geschenken wer den aangeboden. Tevens was hier gelegenheid voor de bewoners om de deken geluk te wensen. De zieken, die niet konden komen, werden door de deken op hun kamer bezocht. Arbeidsongeval. Ten behoeve van de verbouwing van het pand, voorheen bewoond door de familie De Haan aan de Raadhuisstraat, voor V. en D. te Alphen aan den Rijn was achter aan de Rijnkant' een ongeveer 5 meter stelling aangebracht. Hierop was een werknemer van de fa. Dee- renberg en Van Wijk, de 22 jarige G. de Bruin werkzaam, toen om streeks 11.45 uur Donderdagmorgen de stelling brak. De Bruin viel van het hoogste punt af en kneusde zijn rechter enkele en liep snij wonden op aan zijn linker arm op. De toe vallig passerende dr Gill uit Zwam- merdam verleende eerste geneeskun dige hulp. Het ongeval was, gezien de omstandigheden, nog vrij goed af gelopen. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de R.K. Bijzondere School voor GLO en VGLO aan meisjes, „Sint Boni- facius", Paradijslaan 9 te Alphen aan den Rijn zijn benoemd mej. E. Nozeman uit Den Haag, m.i.v. 1 Sep tember a.s. en mej. M. A. Maas, uit Den Haag, m.i.v. 29 Augustus a.s. DE KWAKEL Postduivenver. „Ons Genoegen"'. Uitslagen wedvlucht St. Quentin met jonge duiven, in concours 150 stuks, los 12 uur met Z.Z.W. wind, donkere lucht met onweer en regen, abnor-i male vlucht, afstand 288 km. Tijd snelste duif 1281-40 meter per mi nuut, tijd laatste duif 929,50 meter per minuut. Uitslag: Schippers 1, 4, 5 14; Lunenburg 2, 9; Rekelhof-Zaal 3. 6, 12, 13, 20, 26, 27, 28, 29; D. Cui- per 7, 19; Kronenburg 8, 15, 17, 24, 25; Haak 10; Janmaat 11, 22, 30; Brouwer 16; v. Vliet 18; v. Kints 21; Winters 23. Voor het diploma middenstand slaagden de heren Hans Blommestijn en Gerard de Kuijer. HAZERSWOUDE Hooiberg uitgebrand Door kinderen aangestoken Gisteravond om kwart voor zeven werd de heer L. Vergunst plotseling gewaar, dat zijn hooiberg in lichter laaie stond. Grote grijze wolken dre ven in Zuidelijke richtingen. Hier door werd de gehele omgeving ge waarschuwd. Direct werd de brand weer gewaarschuwd van de'Rijndijk. Deze babyspuit gaf 5 min. na het alarm o.l.v. de brandmeester, de heer J. L. van Bennek om, water uit twee slangen. De hooiberg was toen reeds een grote vut.rzee en de bewoners brachten reeds kleding en geld in veiligheid. Ongeveer een half uur na het eer ste alarm arriveerde de auto's uit Hazerswoude dorp. Toen was -reeds volop begonnen met behulp van ar beiders uit de omgeving de hooiberg uit te gooien. Daar de boerderij geen strooien dakbekleding had, liep zij alleen wa terschade op. De oorzaak v-an de 'brand is geen hooibroei, maar de berg is door enkele kinderen aan de Noordzijde aangestoken. De gehele nacht bleef de babymótorspuit hij de berg en bleef gedurende de nacht nog regelmatig moeten optreden. Mej. W. Windhorst is met in gang van 1 September a.s. benoemd aan de huishoudschool te Zoeter- meer om les te geven in de naald vakken. Geboren; Elisabeth Wilhelmina Maria d. van C. T. A. Bos en M. J. Stolwijk; Tineke d. van C. Horten- sius en J. van der Bijl; Bernardus Aloysius z. van B. W. de Roo en S. Koet. Ondertrouwd: Pieter Slootweg 26 j. en Bertha van den Bosch 28 j.; Andreas van der Werf 27 j. en Maria Cornelia Bakker 26 j. HAZERSWOUDE [H.R.] Jongentje door auto gegrepen Gistermorgen vond er ter hoogte van de heer P. Zwartjes een zeer ernstig ongeluk plaats, waarvan het 3y* jarig zoontje van de heer Th. Pont, Hansje, het slachtoffer werd. Het jongetje had juist een bood schap gehaald bij de kruidenier en wilde de rijweg oversteken om zdoh naar huis te begeven. Dit werd hem noodlottig. Hij hólde zonder om te kijken achter een autó de straat over en werd gegrepen door een auto uit de richting Alphen aan den Rijn. Het jongetje werd tientallen meters mee gesleurd, voordat de auto stilhield. Direct werd dokter Blaauwendraad .gewaarschuwd. Hij achtte overbren ging naar het ziekenhuis noodzake lijk. Hüer bleek het ventje een sohe- delbasisfraotuur te hebben. Hedenmorgen vernamen wij, dat de toestand van 't knaapje verbeterd is. Er is geen direct levensgevaar meer. LEJDERtnORP FEESTELIJKE OPENING NIEUWBOUW N.V. DURISOL. In de keurige ruime cantine, gister avond geheel gevuld met personeels leden en hun dames, alsmede vele genodigden, vond op feestelijke wijze de opening plaats van de nieuwbouw van de N.V. Durisol door de directeur de heer A. Buys. Nadat de pres. com missaris, de heer mr. A. Koning, een woord van welkom had gericht tót de aanwezigen, in het bijzonder tot de burgemeester, de heer K. v. Diepe- ningen, richtte de directeur zich tot zijn „medewerkers" die hij zag 'als een gemeenschap in het bedrijf, waar de mens hoofdzaak is. Hij heeft grote waardering voor de werkers buiten en binnen de fabriek en ook deze laatsten moeten in de gelegenheid zijn in een behoorlijke ruimte hun boterham te kunnen gebruiken. Daar om heeft hij met groot genoegen op dracht gegeven tot de bouw van deze cantine. Met de wens dat de cantine een middelpunt zal vormen om el kander nader te leren kennen, ver klaarde hij haar voor geopend. Burgemeester v. Diepeningen me moreerde de verhouding tussen werk gevers en werknemers, die tegen woordig zoveel beter is als voor de oorlog en aan allen ten goede komj;. Overstappende naar de verhouding industrie-gemeentebestuur, vond spr. dat de gemeentelijke steun moet be staan in de woningbouw, waardoor personeel kan worden 'aangetrokken. De volgende spr., de heer C. J. v. d. Ham, voorz. van de personeelsvereni ging, herinnerde hoe acht jaar gele den de cantine bestond uit een ruim te van 32 kub. meter waarin ook nog d.e timmermanswerkplaats was geves tigd. Ook het personeel wilde een steentje bijdragen aan deze fraaie cantine en bood een pick-up aan met een aantal platen. Aansluitend hier aan bood, bij monde van de pres. comm. de heer Koning, een neven- bedrijf in Twello een complete radio installatie met versterker aan. De heer C. Meerburg tenslotte sprak na mens allen die aan de bouw hadden medegewerkt. Hij bood de directie 'n electrische klok aan die in de can tine was aangebracht. Terwijl er kof fie werd rondgediend maakten velen Een bloemencorso, dat zowel wat aantal deelnemers als wat kwaliteit van de inzendingen betreft alle vo rige heeft overtroffen is gisteren het hoogtepunt geworden van de tweede dag van het Wassenaarse feest. Enorm was de belangstelling overal langs de route, die begon op de Prinsen- weg. Tussen half twee en kwart voor drie hadden verscheidene jury's druk werk met het keuren van de wagens en groepen en kindervoertuigen. Na dat de open rode auto met de bloe- menprinsessen zich vooraan de stoet had opgesteld kon het vertreksein worden gegeven. De muziekvereni ging Excelsior liep achter de auto van de drie bloemenprinsessen, het Haagse muziekkorps „Paul Kruger" zorgde halverwege de stoet voor vrolijke marsmuziek. Een van de grootste groepen w'as die van de kindervoertuigen. Steps en trapauto'tjes en trekwagentjes en zelfs een poppenwagen, alle keurig en kleurig versierd met bloemen, trokken aan de duizenden toeschou wers voorbij. Daarachter volgde een kleinere groep van kinderen te voet, met ook enkele zeer bijzondere in zendingen. Achter de fietsen en de luxe auto's en voertuigen, met paar den bespannen, volgde de reclame afdeling. Uitslagen. De voornaamste uitslagen waren: Kindervoertuigen: 1. Marion Beck, 2. Ronnie van Spronssen, 3. Reinier Noordoven. Kinderen te voet: 1. Groep H. Speekenbrink, 2. kinderen Knijnen- burg, 3. Yvonne Admirant. Kinderfietsen: 1. Hans van Riet, 2 Wim Westgeest, 3. Marianne Snel- leman. Met dieren bespannen wagens: 1. Kinderen KooymansBeek, 2. Kin deren Knijnenburg, 2. Floraliaver- eniging, 3. Willy Angevaren. Fietsen; 1. Carla Remmerswaal, 2. P. Albers 3. mej. C. van Riet. Auto's zonder reclame: 1. J. J. Luy. ten, 2. Bloembollencultuur afd. Was senaar, 3. Bloemenmagazijn Laarman, Met paarden bespannen voertuigen zonder reclame: 1. J- Hooymans, 2. N. Oosterveer. Luxe auto's met reclame: 1. Wijn handel H. Bakker, 2. Assurantiekan toor H. Beek, 3. Drukkerij Werner. Bestelauto's met reclame: 1. Fr. p, F. Bourgeois, 2. Fa. Marringa, 3. Fr. A. W. Stijnis, 4. Fa. Beuk. Vrachtauto's met reclame: 1. Mar- kiezenbedrijf S. v. d. Ham, 2. Brand- stoffenhandel de Bode, 3. Brandstof- fenhandel Rooyakkers. Verenigingen: 1. Gezamenlijke Wassenaarse Melkhandelaren, 2. Die renbescherming Wassenaar, 3. Sport vereniging W.I.K. Een uit Indonesië gerepatrieer de, die woonachtig zijn in Huize Nieuw Rijksdorp, ingerichte wagen, kreeg een extra prijs. De prijzen, toegekend aan de kin deren in de eerste drie groepen wer den direct na het corso op het terras van Huize Nieuw Rijksdorp uitge reikt. Daax-aan ging vooraf een korte plechtigheid: drie kinderen uit het huis boden aan de inmiddels gearri veerde bloemenprinsessen bloemen aan, bedoeld, aldus de heer Smit in een begeleidend woordje, als een be wijs voor de band, die gegroeid is tussen de uit Indonesië gerepatrieer- den en het Nederlandse volk. De prijzen, toegekend in de ove rige groepen werden 's avonds uit gereikt door de drie bloemenprinses sen. Terwijl op het Plein de Boerenka- pel populaire muziek speelde er een druk komen en gaan op de feestelijk verlichte Lange Kerkdam, waar de wagens uit het bloemencorso stonden opgesteld en waar enkele middenstanders een verkoop- of de monstratiestandje hadden ingericht. Gemeenteraadsvergadering. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal gehouden worden op Woensdagavond 24 Augustus a.s. te kwart over zeven. NOORETWIJK DUITSE WAGEN AANGEREDEN Gistei-morgen te ongeveer 12 uur werd op de Voorstraat ter hoogte van de Rotterdamse Bank een aldaar ge stationeerde Duitse personenauto aangereden door een militaire vracht auto. Het gevolg was, dat de spat borden van de luxe wagen er deer lijk gehavend afkwamen, terwijl de legerwagen geen noemenswaardige schade opliep. Door de politie werd in samenwerking met de marechaus see uit Leiden proces-verbaal opge maakt. Reddingsbrigade. Door de leden van de Noordwijkse Reddingsbriga de zal bij gunstig weer morgenmiddag te half vier op het strand voor de reddingspost bij de Vuurtoren een oefening gehouden worden, waarbij verschillende reddingsmethoden zul len worden gedemonstreerd. Met groot succes is deelgenomen aan de prestatietocht te Katwijk waaraan 44 leden van de N.R.B. deel namen. Zij wisten ook dit jaar weer beslag te leggen op de wisselbeker. N0ORDWIJKERHOUT ZOMERFEEST VAN ST. JEANNE D'ARC Het bestuur van de R.K. Harmonie St. Jeanne D'Arc is zeer tevreden over het resultaat van het onlangs ge houden zomerfeest. De dames en de héren in de stands, op de dansvloer en aan de controle, het volbloed Noordwijikerhouits orkestje „The Jolly Boys" en de eigen leden, waarvan vooral de jongeren van de drumband extra vermelding verdienen, hebben een geweldige enthousiasme opge bracht en geheel gratis hun mede werking gegeven. Bovendien .gaf de actieve plaatselijke V.V.V. de „Jean ne" een stevige ruggesteun. Dit alles en bovendien de prachtige outillage, verzorgd door de heer de Leeuw, deed duizenden naar de feesttent stro men en onder deze duizenden waren honderden zomergasten en vrienden uit de omgeving Voorhout en, Vege lenzang. Vacantie-bridgedrive. De V.V.V. Noordwijkerhout is niet ontevreden over de deelname aan de Vacantie- bridgedrive, welke in café-restaurant „De Zwaan" is gehouden. Natuurlijk had men graag nog meer dames en heren aan de tafels gezien, maar het aantal was tooh voldoende voor een .geanimeerde drive en voor de V.V.V. was het zeker bevredigend, dat de deelneemsters en deelnemers voor 30 zomergasten waren. Er is met zeer veel animo gebridged onder de bekwame leiding van de heer P. Bra- ma, secretaris van de bridgeclub „Het Juiste Bod". Dank zij de goede lei ding verliep alles vlot en konden on geveer 3 uur na de aanvang de fraaie een rondgang door de fabriek waai de prachtige ruime wasgelegenheid opviel met zijn zes grote cirkelvor mige wasbakken van pl.m. 1.50 m middellijn waarboven eveneens in een cirkel een tiental kranen zijn aangebracht. De cantine, die behalve een buffet ook een toneel rijk is, biedt plaats aan pl.m. 200 personen als zij als schaftgelegenheid wordt gebezigd, maar bij feestavonden kun nen er ruim 300 een plaats vinden. Het verdere gedeelte van de avond behoorde aan Daan Hooykaas, die met zijn medewerkers, de twee Pico's, accordeon, Peter Oran, goochelen en Hooykaas met conference en liedjes een „licht en luchtig" cabax-etpro- gramma ten beste gaf dat uitstekend verzorgd was. prijzen, door V.V.V. beschikbaar steld, worden uitgereikt. De prijswin naars waren: Groep E.: Ie prijs met 51 m.p. heren Kaptein en de Lincel; 2e prijs met 47 m.p. de heren Zoetendaal- van Leeuwen en de derde prijs met 40 m.p. de heer en mevr. Stege. Groep L.: Ie prijs met 48 m.p. de heer en mevr. Kuipers; 2e prijs met 44 m.p. de dames Zoetendaal en van Leeuwen en de 3e prijs met 41 r de heer en mevr. Bodar met 41 m.p. SASSENHEIM AAN GEVOLGEN OVERLEDEN De heer L. B. Verdoes, die vorige week van een wagen met twee hol lende paarden werd geslingerd, is aan de gevolgen van zijn val overle den. Geb.: Maria Jozina Adrian®, d. van W. v. Roon en C. v. Meeuwsen; Jaco bus, z. van L. v. Breda en G. E. Ciere; Maart je, z. van K. Oudshoorn en M. de Jong; Jacobus Theodorus, z. van J. Dijkstra en C. de Wreede; Johan nes Wilhelmus, z. van A. W. v. d. Voorn en M. K. Koppe. Ondertr.: J. v. d. Loo, 28 jr. te Hillegom en A. M. G. Wiering, 21 jr. Getr.: J. W. Vink, 25 jr. te Leiden en M. M. Th. de Zeeuw, 26 jr. Overl.: Ravensbergen w/v. van Klaveren, Catharina, 89 jr. WARMOKHt Inbraak in pastorie Verzekeringspolis meegenomen In de afgelopen nacht hebben zich onbevoegden door het raam van de spreekkamer toegang verschaft tot de R.K. Pastorie, alhier. Zij hebben zich in het bezit weten te stellen van twee geldkistjes, die echter uitslui tend papieren zonder waarde bevat ten. In een der geldkistjes zat echter wel de polis tegen inbraakverzeke ring. Tevens werd nog vermist een tafelkleed en een portemonnaie van de huishoudster der pastorie, bevat tende ongeveer 5,Zover kon worden nagegaan met politiehonden zijn de dieven of de dief door de tuin achter de pastorie met een fiets ver dwenen. De politie van Warmond stelt een uitgebreid onderzoek in. Betegeld rijwielpad. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met het maken van een rijwielpad met tegels ter grootte van ongeveer 2800 m2 en lopende vanaf het gemeente huis naar de grens van de gemeente Sassenheim. De aanbesteding van dit werk zal plaats vinden op 6 Septem ber a.s. Er mag dus verwacht wor den, dat nog voor het intreden van de winter het werk gereed zal zijn. Z0ETERMEE3 O. L. school in nieuwe kleed. Tijdens de vacantie zijn de gangen en w.c.'s van de O. L, school van een nieuw verfje voorzien. De massieve teakhouten voordeuren zijn vervan gen door moderne vlakke houten fi- neerdeuren waarop smetplaten zijn aangebracht. Dit is gedaan omdat de deuren veel te lijden hebben van de schooljeugd. Ook de oude binnen deuren zijn vernieuwd. Door een verfdeskundige zijn de te gebruiken kleuren vastgesteld en het geheel heeft weer een frisse aanblik. Voetbal. Zaterdagavond te I uur wordt op het DSOterrein een wedstrijd gespeeld tussen DSO 1 z— DSVP 1. Om half drie des middags en 4 uur spelen respectievelijk het 2e en 3e elftal van DSO z tegen het 2e en 3e elftal van DSVP.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2