Omgeving 1 Nog één maal Knikkebeen Wat zal het betaald voetbal in de competitie brengen? in provincie Gelderland Varkenpest DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Victoria Tja, de Victoria Regia is net als een raadselachtige vrouw. Het is zo moei lijk haar luimen te doorgronden. Zij heeft gisteravond de heren van de Hortus weer min of meer voor schut gezet. Allies wees erojp dat de bloe men gisteravond op haar mooist zou- Benoemingen aan de Leidse universiteit Bij 'beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zijn benoemd aan de Rijksuniver siteit te Leiden: tot wetenschappelijk hoofdambtenaar. Bij de inwendinge geneeskunde (2de leerstoel) dr. A. A. H. Kasse- naar; bij de anorganische scheikunde A. B. Ruigrok en dr. W. L. Groene- veld; bij de algemeen zoölogie dr. W. Vervoort; bij het rijksherbarium dr. R. A. Maas Geesteranus en mej. dr. J. Th. Koster, allen thans wetenschap pelijk ambtenaar 1ste klasse. Tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse; bij de psysische scheikun de F. C. de Vos; bij het rijksmuseum van geologie en mineralogie dr. P. C. Zwaan; bij het experimentele zoölo gie dr. J. J. A. van Iersel; bij het rijksherbarium dr. R. C. Bakhuizen van den Brink, allen thans weten schappelijk ambtenaar. Tot wetenschappelijk ambtenaar bij de bibliotheek mej. mr. J. van der Jagt en mevr. E. A. C. Grijm, beiden thans adjunct wetenschappelijk amb tenaar. Tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse bij de medische chemie dr. W. A. Loeven, thans hoofdassis tent; tot wetenschappelijk ambtenaar bij de kindergeneeskunde mej. C. L. D. C. Bruins, thans assistente; tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de kindergeneeskunde dr. C. L. J. Vink, thans wetenschappelijk ambte naar lste klasse; tot wetenschappe lijk ambtenaar bij de natuurkunde H. C. Kramers, thans hoofdassistente; tot wetenschappelijk ambtenaar voor de algemene geschiedenis dr. E. H. Kossman, thans assistent. Het kan niet missen, zeggen de des kundigen. Zou Victoria zich gewon nen geven? Een interessante vraag, waarop u vanavond in de Hortus ant woord kunt krijgen. Diefstal hout. Be Leidse politie heeft vanmorgen twee Leidse stucadOors aangehouden, die verdacht werden van diefstal van hout en een igpmimislang op een bouwwerk aan de Willem de Zwijger laan. De waarde van de ontvreemde goederen bedroeg ongeveer 20 gul den. De verdachten hebben bekend, botanisten en de belangstellende Leidse 'burger toe. Maar het gebeurde niet. [Nu heeft men zijn verwachtin gen maar weer op vanavond gesteld, dien bloeien. Vol spanning keken de Heeft U al geknikkebeend? Uw kinderen wel! Maar U? Ja, groten kunnen ook „knikkebenen" en stijve knieën zijn daarvoor geen bezwaar. Om concreet te worden: er is nog een laatste kans om een voorstelling van „Circus Knikkebeen" mee te maken. Vrijdagavond heeft de laat ste avondvoorstelling plaats in de originele circustent aan de Asser straat (Burggravenlaan). Daar i: plaats voor enkele honderden vol wassenen, die tegen 50 cent entrée de voorstelling bijwonen. Aanvang 8 uur. Zaterdagmorgen om acht uur wor den de masten van de tent omlaag gehaald, want al diezelfde dag moet er op éen andere plaats gespeeld worden. Vrijdagavond is dus de allerlaatste kans. Laat die niet onge bruikt. aiarrhee bederven maag kater"? (Advertentie). Jaarvergadering U.V.S. Leiden Voorzitter memoreerde „een moeilijk jaar" Om 20.15 uur opende de voorzitter, de heer Wondergem, de jaarvergade ring van de Leidse Voetbalvereniging u.v.s. ,Wij hebben een moeilijk jaar ach ter de rug", zo zei hij, „een jaar dat voor onze vereniging van verstrek kende betekenis is geweest, omdat wij tot het betaald voetbal zijn toe getreden. Nu de competitie voor de deur staat zullen wij moeten afwach ten hoe dit alles voor onze vereni ging zal verlopen". De voorzitter stond nog uitvoerig stil hij de interne moeilijkheden; de plaatselijke verhoudingen zijn buiten de schuld van de vereniging anders komen te liggen, dan toen zij zitting had in de belangen-commissie. Hij was echter van mening, dat ook dit wel weer in orde zou komen. Twee kinderen gedood bij zandverschuiving T\Vee kinderen van de familie Van Wellen uit Putte (België) zijn gister middag omstreeks vier uur aan de Postbaan in Nederlands Putte om het leven gekomen, toen een zandhoop, waar de kinderen* met een aantal buurvriendjes speelden, plotseling verschoof. De vier tot vijf meter hoge zand berg bedolf zes kinderen, waarvan er vier zich nog met enige moeite konden bevrijden. De kinderen sloe gen onmiddellijk alarm, waarna door omwonenden hulp werd verleend. Eerst na een half uur echter kon de vijfjarige Irene van Wellen uit de zandmassa omhoog worden gehaald. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Na ruim een uur werken slaagde men er in het stoffelijk over schot van de vierjarige Philip van Wellen op te graven. De kinderen waren met hun ouders op vacantie bij hun grootouders in het Nederlandse deel van deze grens- ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moest zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Highland Brigade" 22 Aug. Australië: via Engeland 20 Aug. Brazilië: ss „Highland Brigade" (22 Aug.). Canada: ss „Rins Casimir" (22 Aug.). Indonesië: M.s. „Oranje" (23 Aug.) Ned. Antillen: m.s. „Delft" (24 Aug.) Ned. Nw Guinea: ms „Oranje" (23 Aug.). Nieuw Zeeland: via Engeland (20 Aug.). Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afri- ka: ms „Bloemfontein" (23 Aug.). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. SMAKKELIJKE KIPPETJES. „Smakelijk eten", zei de Economi sche Politierechter in Den Haag en hij somde alle ziekten en gebreken op van acht kippen, die een poulier uit Sassenheim in voorraad had ge had. Die gebreken waren zoveel dat de rechter constateerde dat een kip blijkbaar veel kan hebben voor hjj het loodje legt. Verdachte vertelde dat hij op de markt in Barneveld deze acht kip pen er bij had moeten nemen omdat hij anders de goede ook niet kreeg. Er was in de Paasweek geen kip te krijgen. De officier van Justitie zei in het minst geen medelijden met verdach te te hebben. Hij eiste 100 boete of 25 dagen en veertien dagen hechte- nisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd: het werd 75 boete subsidiair 15 dagen en vier dagen hechtenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Het rijwielpadennet in Gelderland heeft reeds een lengte van circa km. Voor de toekomst staat verdere uitbreiding nog op het programma. Ten behoeve van deze paden is er in een jaar tijds meer dan een halve ton betaald uit het rijwielpadenfonds der provincie, dat nu nog een saldo heeft van ongeveer 174.000 gulden. Van de zes rijwielpadverenigingen in Gelderland blijkt verder de ver eniging „de Noord-Veluwe" nog al wat moeilijkheden te hebben gehad, dooordat het padennet herhaaldelijk beschadigd is ten gevolge van mili taire oefeningen. Voor wat voorts de vereniging „Oost-Veluwe" betreft, vordert het opstellen der statuten traag, terwijl de vereniging „Rond Nijmegen" de verwerkelijking van plannen bemoeilijkt ziet door het wegvallen der mogelijkheid om het aanleggen van paden in DUW-ver band uit te voeren. Een essentieel punt zeker voor het door toeristen zo druk bevolkte Gelderland vormt altijd nog het al dan niet berijden van toeristische rijwielpaden met bromfietsen, die in steeds groter getale op de weg ver schijnen. Voor wat deze materie be treft heeft de rijwielpadvereniging „Zuid-Veluwe" nu een indeling op- Verkiezing. De jaarverslagen van de secr. en penn. alsmede die van de diverse commissies werden onder dankzeg ging goedgekeurd. Bestuursverkiezing: de aftredende leden de heren H. Laman, H. van Bovene en Wolters werden herbe noemd. Bij de verkiezing van de Tech nische Commissie werd het bestuurs voorstel: de trainer stelt het eerste elftal samen en de T.C. de overige elftallen, met meerderheid van stem men aangenomen. Punt 7 van de agenda bevatte de vaststelling van de minimum contri butie en de minimum jaarbijdrage. Het voorstel van het bestuur om de contributie zowel van de leden als van de ondersteunende leden te ver hogen, werd door de vergadering, nadat enkele vragen waren gesteld en beantwoord, met algemene stem men aangenomen. Hierna volgde een geanimeerde rondvraag waarna te 24 uur sluiting volgde. Blijf niet doorlopen met die Rheumatische Pijnen. Roei ze uit met wortel en tak. Neem Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zui ver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheu ten, steken en pijn Koop vandaag Kruschen bij Uw apo theker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. (Advertentie) Bijeenkomst van „De Natuurvriend" In het gebouw Steenschuur 6 te Leiden hield de Aquarium- en ter- rariumhoudersver. „De Natuurvriend" gisteravond haar maandelijkse verga dering. De voorzitter, de heer W. Zwart heette alle aanwezigen har telijk welkom. Spreker dankte nog maals de leden, die medewerking verleenden aan de jubileumviering in Juli 1.1. Het deed spreker ook groot genoe gen om namens de Ned. Bond „Aqua Terra" het op een na oudste lid van deze landelijke bond de 84-jarige heer Langezaal het ere-insigne voor 25 jaar trouwe lidmaatschap op te spelden. Notulen en ingekomen stukken Agenda Leiden DONDERDAG Openluchtconcert door „De Post". Pieterskerfcplein 8 uur nam. VRIJDAG Circus Knikkebeen. Voor kinderen van R.K. Vacantiebezigiheden 10 uur v.m. en 2.30 uiur nam. Voor de ouders van do kinderen van R.K. Vacantie bezigiheden van Hartebrugs- en Leo- niardusparochie. 7.30 uur nam. Sangerknaben vom Wienerwald. Pieterskerk, 8 uur nam. ZATERDAG Speeltuinver. „Ons Eiland". Groot tuinfeest. Kortenaerstraat. 8 uur njm. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal 1012 en 25 uur: Schil derijen, aquarellen en tekeningen van Flor is Verster en Menso Kamer- lingh Onnes. (Tot 1 September). Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt tot Zater dag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 25274. BIOSCOPEN De films vóór de week van 19—: Augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ik ben er kapot van", alle leeftijden. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Heidi en Peter",, alle leef tijden. Trianon: „Het purperen masker", 14 jaar. Rex: „Jungle Jim in de Koppen- snellersvallei", 14 jr. (Don derdag: „De onvergetelijke melodie", alle leeftijden). GEM. AANKONDIGING. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 19 Augustus 1955 gedurende vier weken voor een ieder in ontwerp ter inzage zal liggen ter gemeentesecre tarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111): a. een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente van 6 November 1933 in dier voege, dat een gedeelte, gelegen ten zuidoosten van de Poelwete ring, ten zuidwesten van de Mare- dijk, ten zuidoosten van de Boer- haavelaan en ten noordoosten van de Van Swietenstraat wordt inge trokken; b. een partieel-uitbreidingsplan „Lei- den-Boerhaavelaan" met betrek king tot de in het onder a. ge noemde gedeelte gelegen gronden. Leiden, 18 Augustus 1955. De Burgemeester voornoemd, S. MENKEN, Weth. loco-burgemeester. Burgerlijke Stand Geboren: Wildrik Harmannes, z. v. W. H. Burema en C. J. Schouten; Hu- bertha Maria Johanna, d. v. H. J. van der Pluijm en B. M. Lambregts; Monica Catharina Maria, d. v. J. van der Post en Th. H. Rickelmann; Theo- dorus Maria Anthonius, z. v. Th. M. A. Hoebink en E. Hassell; Maria Jo hanna Wouterina, d. v. J. A. Roelofs en J. Need; Conelis, z. v. H. Kinkel en J. de Vos. Getrouwd: Th. C. M. Lablans en A. G. van Goozen; W. van der Hoeven en D. W. van Leeuwen; B. Mieloo en J. "Jreedevelt; J. van der Meij en Josma; G. van Eijgen en A. M. Distelvelt; L. Kramer en J. Schou ten; C. van den Nieuwendijk en G. van Rossum; J. J. Wittenaar en J. Blansjaar; D. Hartevelt en C. Smit. gesteld van paden, welke wel en j d j t onder de hamer do welke niet voor bromfietsen zullen worden opengesteld. EEN MILLIOEN MOTOR RIJTUIGEN IN NEDERLAND. Volgens de berekeningen van de KNAC heeft het totale aantal motor rijtuigen in Nederland op Juli j.l. 999.930 bedragen, zodat kan worden aangenomen, dat dezer dagen in ons land het millioenste motorrijtuig op de weg is verschenen. Dit totale aan tal kan als volgt worden onderver deeld, waarbij de tussen haakjes ge plaatste aantallen, de laatst bekende, door het centraal bureau voor de statistiek gepubliceerde gegevens voorstellen per 1 Augustus 1954: per sonenauto's 258.800 (219.411), auto bussen 6.520 (6.359), vrachtauto's en bestelwagens 94.500 (87.609), trek kers met opleggers 3.960 (3.846), speciale voertuigen 4.700 (4.588), motorrijwielen inclusief scooters 142.800 (130.486), bromfietsen 477.000 (375.892), tractoren 250 (230) en mo tordriewielers 10.800 (10.096). Procentsgewijze is het aantal brom fietsrijders het sterkste gestegen (bijna 27 procent). Op 1 Juli beliep dit volgens de becijferingen van de KNAC 477.000, zodat het niet on waarschijnlijk is dat zeer binnenkort het half millioen vol komt. Het totale aantal geregistreerde motorrijtuigen bedroeg, aldus de KNAC, op 1 Augustus van verleden jaar 838.517 stuks, zodat tot 1 Juli een stijging met ruim 19 procent viel te constateren. - waarna wederom aan enkele nieuwe het lidmaatschap kon worden toege kend. Drs. Oltheten bracht namens de jubileumcommissie het verslag en de financiëie verantwoording over het 25-jarig jubileum. Spr. kon een optimistisch geluid laten horen, daar de totale onkosten beneden de be groting waren gebleven. Hierna volg de de prijsuireiking aan de winnaars van de jubileum huiskeuring 1955. De eerste prijs, de wisselbeker der vereniging werd toegekend aan de heer Devilee. De overige winnaars ontvingen 'n diploma met een daaraan verbonden prijs. Aan de deelnemers der huiskeuring werd het bondsin- signe uitgereikt als aandenken aan deze jubileumkeuring. Na de pauze met de gebruikelijke verloting, werd voor een vacante be stuursfunctie door de vergadering ge kozen, de heer P. S. Geertsma. Tevens werd het voorstel van het bestuur, om het bestuur uit te breiden met één lid, dat zich belast met de redactie van het afdelingsmaandblad aange nomen. Aan het slot van de avond werd de herinnering aan het jubileum wakker gehouden d.m.v. een repor tage op een bandrecorder. 500.000ste VARKEN IN LEIDEN Dinsdag over een week wordt in Leiden het 500.000ste varken op de vette varkensmarkt verwacht. Dit respectabele getal werd bereikt in de 50 jaar van het bestaan van deze markt. He* heugelijke feit zal met enige fees jkheid gevierd worden. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder de varkensstapel van de vee houder M. v. Dolder, Prins Hendrik straat 13 te Alphen aan den Rijn is varkenspest geconstateerd. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgedrive. De uitslag van de gehouden Bridgedrive voor badgas ten in hotel de Roskam door de Bridgeclub „De Brug" was a-ls volgt: Groep zwart: 1. A. Remmerzwaal G. Pluimgraaff 37 m.p.; 2. echtpaar Gruten 36)4 m.p.; 3. K/uytGoutier 35% m.p.; 4/5 echtpaar Kuijper 32 m.p.; 4/5 D. ParlevlietSmit 32 m.p.; 6. A. HermansJ. de Jong 29)4 m.p.; 7, Mevr. CleveringaDr. Borleffs 25% m.p.; 9. KuiklerEling 24 m.p. Groep rood1: 1. echtpaar van Goal 26J4 m.p.; 2. van der Plasvan der Star 24)4 mjf.; 3. echtpaar F. v. d. Valk 21% m.p.; 4. heren Lammen Dijk 17)4 m.p.; 5. echtpaar van Höof 15% m.p.; 6. heren v. d. Vlist 14)4 m,p. Dinsdagsavond bridgedrive voor LISSE (ENGEL) BRAND IN GARAGE MENS In de garage van Mens in de Engel is gisteren^ een flinke brand uitgebro ken, waarbij een vrachtauto practisch geheel in vlammen opging en het dak van de garage zwaar gehavend werd. De brand ontstond, toen iemand een vat benzine overhevelde, terwijl een ander met een lasapparaat bezig was. Vermoedelijk zijn enige vonken in de gemorste benzine terecht ge komen. Met de nevelspuit had de brandweer het vuur spoedig onder controle, maar een vrachtwagen brandde uit en het dak kreeg een groot brandgat. OEGSTGEEST Geb.: Meta Hendrika Christina, d. v. H. H. Onderwater en C. A. de Vriend. Overl.: A. E. van der Voet, 84jaar. Ondertr.: J. Goedbloed 33 jr. Öigst- geest en K. M. Lindholm 31 jr. Stock holm, Zweden; W. A. van der Wij den 38 jr. Voorschoten en M. Duurs- ma 34 jr. Oegstgeest. VOORSCHOTEN Geboren Marion Elisabeth, dr van A. G. Kragt en C. G. v. d. Meulen; Adriana Jacqueline, dr van J. Brus- see en L. van Beelen; Jan Dirk, zn van W. J. Brauckman en N. Webber; Cornelia Elizabeth Maria, dr van P. N. van Wissen en A. M. v. d. Klugt; Margaretha Henriëtte Elisabeth, dr van H. Olthuis en E. Staverman; Amarentia, dr N. Segaar en J. van Noort; Fennechiena Jacoba, dr van J. Nonkes en H. v. d. Kraan. Ondertrouwd: Johannes Christiaan Nell en Johanna Wesselo; Rein Su- ringe te A'dam en Gerritje Aleida Koenders; Andries Christiaan Bal- ke te 's-Gravenhage en Pleuntje Cornelia van den Berg. Overleden: Marinus de Beer 61 jr, echtgen. van Maria Korver. Z0ETERW0UDE UITREIKING E.H.B.O. DIPLOMA'S Gisteravond had. de E.H.B.O. een bijeenkomst belegd in de overvolle, snikhete zaal van café Den Hollander, om de diploma's uit te reiken aan 'de geslaagden van de wintercursus. Na de verwelkoming door de voorzitter, de heer J. van Diemen, nam dokter Koetmann het woord om met toe passelijke .kwinkslagen en vermanin gen de diploma's en medaille's uit te reiken aan de volgende geslaagden: Zuster Theodosia; Zuster Evodia; mevr. Olyrook-Verdel; Corrie West geest; mej. Olyrook; mej. C. van Tol; mej. M. Berk; mevr. Heemskerk; Ber tha van Leeuwen; mej. Buytendijk; Ding Nieuwlaat; mej. T. Berk; mej. J. Onderwater; mej. B. van Tol; B. Oost- dam; C. Janmaat; G. de Boer; H. Turk; Kobus Kortmann en C. P. J. Paardekooper Jr. Dokter Kortmann besloot met alle cursisten aan te sporen te blijven oefenen; het geëigende middel om de verworven kennis op peil te houden het geregeld bezoeken van de oefen-avonden die in de komende winter iedere tweede Maandag van de maand gehouden zullen worden. Ook de E.H.B.O.-ers van vroegere cursussen worden dan verwacht. Zuster Theodosia bood aan dokter Kortmann namens de cursisten een mooie Delfts blauwe vaas aan als blijk van waardering en dank voor de prettige en verzorgde leiding. De heer de Boeff, de andere docent, mocht sigaren in ontvangst nemen. Na een geanimeerd intermezzo sprak pater van Beurden, de gees telijk adviseur, over de geestelijke E.H.B.O. die nog speciaal van een katholiek E.H.B.O.-er verwacht wordt. De heer de Boeff hield een zeer instructief betoog over de noodza kelijkheid van het blijven oefenen om niet een onwaardig drager te worden van het E.H.B.O.-speldje. Na het behalen van het diploma begint uw loopbaan als E.H.B.O.-er pas daarom is het zaak geregeld de bri- -oefenavonden te bezoeken. De ambitie was op deze cursus bijzonder en de heer de Boeff sprak dan ook de wens uit dat in dezelfde geest zou voortgewerkt worden. Tenslotte deelt de voorz. mee dat er in September weer een E.H.B.O.- cursus van stapel loopt en dat er, een novum voor Zoeterwoude, nog een speciale cursus komt voor verpleging het gezin voor huismoeders. Op deze cursus wordt gesproken over eerste hulp in het gezin, verpleging van bedliggende en hygiëne. Voor beide cursussen kan men zich nog opgeven bij J. v. Diemen. T.B.C.-onderzoek. „Fotu" is de naam van het plaatselijk comité dat leiding zal geven aan een onderzoek op lonigtjuberculose door middel van schermbeeld-fotografie. Alle ingeze tenen der gemeente worden binnen Korte tijd hiervoor opgeroepen en al ler medewerking wordt hiervoor ge vraagd. Het gaat niet alleen om uw eigen gezondheid of die van uw gezin, maar het gaat om het welzijn van de gehele bevolking. Niemand zal zich dan ook aan dit onderzoek mogen onttrekken. Binnen enkele dagen zullen de me dewerkers van het Comité de nodige inlichtingen komen vragen en uw bij drage ter bestrijding van de kosten gaarne ontvangen. De bejaarden van de Hoge Rijndijk. Volgende week Woensdag 24 Aug. zullen de 'bejaarden, dank zij de zor gen van het Oranje-comité, him jaar lijkse uitgaansdag hebben. Dit jaar men 's morgens via Utrecht,, Den Bosch, Kaatsheuvel naar de Ef. teling en terug over de Moerdijk en Rotterdam, om dan des avonds om streeks 8 uur weer thuis te zijn. Het belooft een móóie tocht te worden, Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Onderwijzer benoemd. De heer P. Rotteveel, onderwijzer te Roelof- arendsveen, is met ingang van 1 Sep. tember 1055 benoemd tot onderwijzer aan de St. Bernardusschool aan de Hoge Rijndijk. Laatste Berichten LIJK VAN VERMISTE NEDERLANDER GEVONDEN. In het Schoenachdal, ongeveer twee kilometer ten Zuiden van de Par- teinsalp, heeft een melker gisteren bij toeval het stoffelijk overschot ge vonden van George Koetsier, die tezamen met zijn broer sedert 21 Juli jl. werd vermist. Zoals men weet, keerden de gebroeders Koet sier, die uit Bussum afkomstig wa ren, niet terug van een bergtocht door het Wildgerlosgebied. Men ver moedt, dat zij van een rots zijn ge stort. Het zoeken naar de tweede vermiste is thans hervat, daar men vermoedt, dat zijn stoffelijk over schot in dezelfde omgeving zal lig gen. Wat lezers schrijven JEUK EN BLOEMBOLLEN Naar aanleiding van de door de heer R. D. gestelde vraag, in uw rubriek „Wie weet.weet u het ook niet", van Donderdag 11 Aug. wend ik mij tot u. De vraag die luidde: „Bij 't verhan delen of bewerken van droge hyacin- thenbloembollen ontstaat jeuk, wat is hie.r tegen te doen, tot wie of waar kan ik mij wenden om zulks te be strijden". Uw antwoord daarop is echter niet juist. Volgens u wordt de jeuk ver oorzaakt door de bollen die aange tast zijn door bollenmijt. De jeuk wordt echter veroorzaakt door de hyacinthenkristallen, die zowel bij gezonde als aangetaste bollen aanwe zig zijn. Deze kristallen dringen in de huid en veroorzaken de jeuk. Krabben verergert de jeuk, daar de kristallen dan dieper de huid in dringen. De huidspecialist of de huisdokter zal dus naar mijn mening weinig te gen de jeuk kunnen doen. Daarom raad ik u aan, om in de toekomst foutieve antwoorden te ver mijden, zich eerst moet laten inlich ten alvorens de vraag in uw rubriek te behandelen. TONNY HOMAN Bij dorpstraat 1, Sassenheim. Marktberichten GOUDA, 18 Augustus. Kaas. Aanvoer 234 pairtijen, le kwal. met rijksmerk 226232; 2e kwal. met rijiksmerk 219225; extra kwal. 233 251. Handel goed. '-HERTOGENBOSCH 18 Aug. Vee. Aanvoer 5685 stuks vee, waarvan 2211 runderen, 427 vette kalveren, 286 nuchtere kalveren, 69 fokzeugen, 343 slachtvarkens, 41 lopers, 1945 biggen, 346 schapen, 17 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalf koeien 700985; guiste koeien 470750; zware soorten boven no tering; kalfvaarzen 570900; klam- vaarzen 460525; guiste vaarzen 525600; pinken 400445; gras kalveren 210310; nuchtere fok- kalveren 110170; nuchtere slacht- kalveren 5770 zware soorten 77 105; lopers 6070; biggen 30—47; drachtige zeugen 225270; wei schapen 7095; weilammeren 60 75; zuiglammeren 7595 alles per stuk. Aanvoer van slacht vee: 810 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 2.92—2.98, le kw. f 2.72—2.82, 2e kw. 2.42—2.62, 3e kw. 2.25—2.30, vette stieren 2.352.60, worstkoeien 2.102.25, alles per kg. geslacht ge wicht. Vette kalveren prima soorten van 2.552.75; vette kalveren mid denklasse 2.352.50; vette kalve ren lichte soorten 2.15—2.25; nuch tere slachtkalveren 1.361.39; zware soorten 1.44—1.54; slacht- zeugen 1.361.39; jonge slachtvar kens 1.431.53 per kg. levend ge wicht. Verdere mededelingen: korter aan bod van rundvee. Melk- en kalf- koeien kalme handel en niet geheel prijshoudend. Guiste koeien en wei- devee handel redelijk, prijzen onge veer als vorige week. Jongvee tra ge handel in niet geheel prijshou dend. Normale aanvoer van vette kalveren, vlotte handel met hogere prijzen. Bij korter aanbod van nuch tere slachtkalveren vlugge handel met oplopende prijzen. De handel in schapen, wei- en zuiglammeren ver liep williger met hogere prijzen. Zeer grote aanvoer van lopers en biggen. Tengevolge van de oogst- werkzaamheden weinig kopers, waardoor stille handel, prijzen 4 a 5 gulden per stuk lager dan vorige week. Minder aanbod van slacht vee. De prima kwaliteiten werden vlot verhandeld tegen hogere prij zen. De mindere soorten handel doch wel prijshoudend, eveneens voor de vette stieren en worstkoeien. Slacht- zeugen, handel redelijk, prijzen iets lager dan vorige week.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2