TUSSEN RUI IF en t iéyanm i De heer A. Strijk is 40 jaar bij N.V. Bakkerij v.d. Meij Leiden Pius X-herderking in de grote Gehoorzaal te Leiden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Docos bood aan Duitse gasten onvergetelijke dagen DINSDAG 16 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Zilveren medaille Oranje Nassau Vanmorgen is de heer A. Strijk, magazijnmeester bij N-V. Bakkerij v. d. Meij, Korte Mare, Leiden hartelijk door zijn bedrijfsgenoten gehuldigd, omdat hij veertig jaar in dienst van het bedrijf is. Te negen uur werd de jubilaris, ver gezeld van echtgenote en kinderen in één van de lokaliteiten van het be drijf feestelijk ingehaald. Veel veranderd in 40 jaar Eerste spreker was de heer W. La- ooij, die sprak namens de directie. Hij gaf een schets van de ontwikkeling Van de bakkerij in de loop der jaren. De bakkerij is hetzelfde gebleven, maar in de wijze van produceren is in de afgelopen veertig jaar veel ver anderd. Ook de sociale ontwikkeling echter geeft éen revolutionair aspect. Het bakkersbedrijf heeft voor de jeugdige arbeiders weinig aantrek kingskracht meer, als gevolg van het feit, dat de sociale toestanden vroeger zeer bedenkelijk waren. Sociale maat regelen hebben er echter toe bijge dragen, dat het beeld van loon- et arbeidsvoorwaarden thans verre van ongunstig is. Over de jubilaris zei de heer La- tooij, dat deze door stipte trouw en eerlijkheid de rechterhand van de di rectie is geworden. Hij bood de heer Strijk het getuigschrift aan van de Nederlandse vereniging van werk gevers in het bakkersbedrijf. De aan bieding van de hierbij behorende medaille werd in het vooruitzicht steld. Namens de directie bood hij als geschenk een bromfiets aan. Zilveren medaille De ourgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinkschot, hield hierop een korte toespraak, waarin hij als geen ander, komt op Maandag 5 September a-s. naar Leiden om over deze voorvechter der H. Eucharistie te spreken. De H. Pius X is aan ieder bekend als de Paus van de kinder- Communie en van de veelvuldige Communie, maar hij wordt in Neder land nog slechts door weinigen ver eerd. Het bestuur van de Vriendenkring t.e.v. het Allerh. Sacrament des Al taars heeft van zijn leden reeds zo veel aanmeldingen gekregen, dat het zich genoodzaakt heeft gezien de grote stadsgehoorzaal te huren. Deze zaal kan echter bijna 1200 parochia nen bevatten, zodat ook niet-leden een kans krijgen deze Pius X-herden- king bij te wonen. Dezer dagen zullen de toegangsbe wijzen worden aangeboden aan de leden en aan hen, die zich daarvoor reeds hebben aangemeld, bovendien zijn kaarten verkrijgbaar aan onder staande adressen: W. Wallaart, Stieltjestraat 33 tel. 22928; J. J. B. v.Ovost, Lucas van Leydenstraat 6 (bij Haarlemmerweg); C. v. d. Voort, Bloemenmagazijn Morsweg 103—105 tel. 26659; J. Sil vester, Haven 33b tel. 24189. F. P. E. de Nocker begraven Hedenmorgen vond in de Parochie kerk van de H. Petrus te Leiden de uitvaartdienst plaats van de heer F. P. E. de Nocker, kunstschilder te Leiden, die de vorige week na een langdurige ziekte op 71 jarige leef tijd overleed. De H. Mis van Requiem werd op gedragen door kapelaan J. W. M. de Jong, die ook de absoute verricht te. Om 11 uur vond op de R.K. Be graafplaats aan de Zijlpoort onder grote belangstelling de teraardebe stelling plaats. Onder de aanwezigen bevonden zich enkele kunstschilders. Een broer van de overledene, de heer Joh. Necker, opera-zanger, herdacht zijn broeder als een zeer geliefd mens Velen zullen de overledene in dankbare herinnering houden. De heer W. Wallaard, Leiden, heeft namens de familie een woord van dank gesproken. plichtsbetrachting, betrouwbaarheid en trouw de pijlers noemde, waarop het werk van de jubilaris rust. Dat ook van hogerhand waardering voor uw werk bestaat, aldus de burgemees ter, blijkt uit het feit, dat uw ver diensten worden erkend met de zil veren i^edaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burge meester spelde vervolgens de jubila ris de onderscheiding op de borst. Hierna werd nog gesproken door de heer I. Kooien namens het per soneel, depóthouders en slijters en de heer P. Gordijn, namens de R.K. bond St. Joris. Mej. G. C. den Holder vierde giste ren het feit, dat zij 25 jaar geleden in dienst trad van de firmia Vlasveld, •manufacturenzaak aan de Dousa- straat. De feestdag had een plezierig ver loop. 's Morgens werd zij in de zaak gehuldigd en o.m. toegesproken door de firmant de heer J. A. Vlasveld en een vertegenwoordiger der Dousa- straat^vereniging, de heer G. P. Ber gers. De receptie, die hierop volgde duurde ruim twee uur, De dag werd aangenaam voortgezet met een diner ter ere van de juibilaresse in café Royal. TEGEN BUS GEREDEN Maandagn is een 20-jarig Leids meisje dat woont op de Tous- saintkade te Leiden, bij de spoor wegovergang Haagweg tegen een bus van de N.Z.H. gebotst. Zij werd met een zware hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Zij verkeerde in levensgevaar. Vanmorgen vernamen wij, dat haar toestand aanmerkelijk verbeterd is. Het meisje fietste in de richting Voorschoten. Zij werd door de bus ingehaald. Zij moet de macht over het stuur verloren zijn want de chauffeur van de bus hoorde even na het passeren een klap tegen de ach- BUSTOCHT STALEN BAND Het personeel van de Stalen Band uit Leiden, Oude Wetering en Sittard in welke plaatsen overal fabrieken van H.C.W.-N.E.M. gevestigd zijn, Igiaan Zaterdag 27 Augustus uit. Onge veer 1:100 personen nemen aan deze massale tocht, met als reisdoel o.m. De Efteling, deel. Agenda Leiden De Natuurvriend, vergadering. Ge bouw Steenschuur 6. Nam. 8 uur. ZATERDAG Speeltuinver. „Ons Eiland". Groot tuinfeest met kermis. Tuin Korte- naerstraat. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.—5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 1012 en 25 uur (tot 1 Augustus). BIOSCOPEN. De films voor de week van 12 tot 19 Augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Weekend in Parijs", 14 jaar. Lido: „Cadet Rousselle", alle leeftijden. Luxor: „Wij willen George", alle leeftijden. Trianon: „Modern Times", alle leef tijden. Rex: „Apache", 14 jaar. Dienst der Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt tot Zater dag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 25274. f/t v ac MGR. BUIS NAAR LEIDEN. Mgr. J. Buis, bisschop van Jessel ton, arriveert Donderdag a.s. met het m.s. Oranje te Amsterdam. Mgr. Buis zal besprekingen voeren over missie-aangelegenheden. Hij neemt zijn intrek bij zijn ouders aan de Waldeck Pyrmontstraat te Leiden. Weer jongenskoor te Leiden. Het bekende jongenskoor „Sanger- knaben vom Wienerwald", bestaan de uit ca. 27 jongens, die regelmatig medewerken aan de grote muzikale evenementen in Wenen, komt dez zomer naar Nederland en treedt Vrijdagavond 19 Augustus a.s. op ir de Pieterskerk te Leiden. Deze Sangerknaben worden opge leid in het bekende Instituut St. Ga- briël, waarvan de internationaal ver maarde koordirigent en zangpaeda- goog P. Stanislaus Marusczyk 'de mu zikale directeur is- Een groot programma zal worden ten gehore gebracht, o.m. een serie liederen van Oostenrijkse meesters: Scheert, Haydn, Mozart, Beetho ven, Bruckner, Kienzl; verschillende delen uit de beroemde Weense mu- ziek-missen en tenslotte een aantal volksliederen uit Tirol, Salzburg, Karnten, Steiermark en Wenen. Gevestigde personen in de week van 8 tot en met 13 Augustus J. A. Ans- s, verpleegster, Rijnsb.weg 10, W. Boone, machinist, H. Rijndijk 141. J. van TilBrussee. Plantsoen 1. W. C. van de Bunt, Burggr.ln 73. H. W. T. Close, Me- zenstraat 5. A. Dhont, arts, Boerhaaveln 31. G. J. Dolphijn en fam., directeur NV, Stationsweg 35. J. A. van Schouwen Donia en fam. Burggravenln 153. J. H. M. Driessen. De Sitterln 114. L. A. Prachtvan Duyn, De Goejestraat 51. J. Harenvan der Ende en fam., A. v. Burenhof 7. E. Guérin en fam., handels employé, Noordeindspln 8a. H. Hollander fam., restaurateur, Stationsweg 35a. J. Kamminga, schilder, H. Rijndijk 85. L. Kroes, Utr. Jaagpad 127. A. M. Bour Lith, Groenh.str. 13. W. J. Loeve fam., techn. hfd ambt. GTD Leiden, Stuwstr. 1. J. R. Luyten, Schelpenkade Linkse overwinning in San Marino De linkse coalitie der communisten en hun bondgenoten, de socialisten, heeft bij de Zondag gehouden ver kiezingen in de dwergrepubliek San Marino (Italië), de overwinning be haald, evenals in 1951. De uitslag is: links 2.915 stemmen (communisten en socialisten); Cen trum 2.250 stemmen (christen-demo craten en sociaal-democraten). In het nieuwe parlement van San Marino, de grote en algemene raad, zullen de communisten en hun bond genoten 35 zetels bezetten en de christen-democraten en hun bondge noten 25. In het vorige parlement bezetten genoemde groepen respectievelijk 31 en 29 zetels. Leiders van de christendemocrati sche partij van San Marino hebben do linkse overwinnaars van zwendel op grote schaal beschuldigd. Buiten landers (Italianen) mef valse papie ren zouden gestemd hebben in de plaats van in het buitenland wonen de burgers van de republiek. San Marino is de enige repubilek ten Westen van het „IJzeren Gordijn" waarin de communisten en hun bond genoten de meerderheid hebben in het parlement. Een chauffeur uit Amsterdam, was dn de nacht van 3 Mei met zijn auto (plotseling bij de Haven te Warmond achteruitgereden, en had daarbij een imuur ingedrukt, waardoor 400.- schade was ontstaan. Het O.M. vond dit achteruitrijden van auto's onver antwoordelijk en eiste 75.boete of 25 dagen. Uitspraak 75.boete of 25 dagen. Een koopman uit Amsterdam, had op 25 Mei op de Rijksweg no. 4 Oegst geest met een auto gereden, die totaal versleten was. De remmen werkten niet meer, de stuurinrichting deugde niet meer, zodat hij links tegen een 'boom was opgereden. In de remtrom- mel was geen olie meer, want de ge leiding was versleten. Volgens de ver keerspolitie was de auto totaal ver sleten. Verdachte erkende dit, hij had de auto voor 95.gekocht. Het O.M. vond het een schandaal, dat met zulke vehikels gereden wordt en eiste voor defecte stuurinrichting 40. boete, defecte remmen 15.boete, voor linksrijden 40.boete, te samen 95.boete of 46 dagen. Uit spraak 2 maal 15.en 30.boete is 60.boete of 20 dagen. Een 17-jarige Rijnsburger had op verschillende tijdstippen met een auto igereden, die hij had weggenomen, zonder rijbewijs. „U gaat de verkeer de kant op" aldus het O.M., „daar U al door de politieredhter in Den Haag veroordeeld 'bent en toch gaat u er mee door". Het O.M. eiste ƒ50. boete of 20 dagen. Uitspr. 30.boete of 15 dagen. Een koopman uit Leiden, had op 25 Mei alhier met een motorrijwiel gereden, dat totaal versleten was, en hij had geen rijbewijs gehad. Het O.M. eiste voor geen rijbewijs 25. iboete, voor geen kentekenen 7.50 •boete of 3 dagen, geen hoorn ƒ5.— boete of 2 dagen, geen goede remmen 15.boete of 5 dagen. Uitspraak ƒ15.—, 7.50, ƒ5.— en ƒ15.— boete of 18 dagen met vernietiging van het genomen motorrijwiel. Roekeloos gereden. Een slager uit Lisse, had op 25 Juni op roekelose wijze, met zijn auto in de Hoofstraat te Sassenheim gereden. Nadat hij een auto links had ingehaald, had hij rechts gecoupeerd, en de weg voor het rechter verkeer totaal afgesloten, en een melkauto op het fietspad gedrongen, waardoor een botsing met fietsers was ont staan. Het O.M. vond dat zulke lie den, niet op de weg thuis behoren, die zó roekeloos rijden. Het O.M. eiste 100 boete of een maand hech tenis, en intrekking van het rijbe wijs voor de tijd van een jaar. Ver dachte verzocht clementie, daar hij voor zijn «bedrijf zijn rijbewijs no dig had. De kantonrechter veroor deelde verdachte tot 100 boete of 30 dagen, zonder intrekking van zijn rijbewijs. Roekeloze rijder. Een 17-jarige Leidenaar, had de bromfiets van zijn vader weggeno men en was daarmee gaan rijden. Op de kruising Steenstraat- Morssin gel ging het al mis. Hij had bij grote snelheid niet rechts gehouden en de doorgang niet vrijgelaten. Het O.M. vond het meer dan treurig als men de handeling niet kent, met een bromfiets te gaan rijden en eiste 30 en 35 65 boete of 15 dagen De kantonrechter veroordeelde de roekeloze knaap tot 2 maal 20 40 boete of 2 x 5 dagen. O, dat portier. Een koopman uit Den Haag, stond terecht, omdat hij op 21 April op de Breestraat te Leiden zonder op het verkeer te letten, roekeloos zijn lin kerportier van zijn auto had geopend waardoor de officier C. v. Soest, die per rijwiel passeerde over de weg werd geslingerd en op de trambaan terecht kwam, net toen een tram na derde. Had de wagenvoerder niet on middellijk gestopt, dan was het niet zo goed afgelopen. Het O.M. vond dit roekeloos openen van autoportieren levensgevaarlijk en eiste f 100 boete of 30 dagen en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar onvoorwaardelijk. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 100 boete of 30 dagen en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 1 jaar, voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar. Gevaar vooor de veestapel. Een veehouder te Katwijk, had op 20 Mei, koeien die aangetast waren door hunderhorsel in een weiland onder Valkenburg laten lopen. Hoe wel verdachte gewaarschuwd was, had hij geen maatregelen genomen. Het O.M. die dit een gevaar voor de veestapel vond eiste 50 boete of 15 dagen. Uitspraak 35 boete of 15 dagen. Overtreding vuurwapenwet Een koopman uit Leiden, had op 26 April op de veemarkt een buks, die hij voor 18 in Rotterdam ge kocht had voor 30 te koop aangebo den. Hij wist niet, dat dit een verbo den vuurwapen was. Het O.M. eiste 10 boete of 6 dagen, en verbeurdver klaring van het inbeslag genomen wapen. Uitspraak 10 boete of 6 dagen met teruggave van het in be slag genomen wapen. 1 Een chauffeur uit Leiden was op 19 April na gebruik van 4 borrels op de fiets gestapt, en zwaaiende de Lage Rijndijk opgereden, met gevolg dat hij in botsing was gekomen met een auto bestuurd door F. den Hol lander uit Leiden, die niet rechts had gehouden. Het O.M. eiste tegen verd. 30 boete of 10 dagen en tegen Den Hollander ook 30 boete of 10 dagen. Uitspraak ieder 20 boete of 8 dagen. 36. F. W. van Oerle, 11. stuurman. Nieuwe Rijn 17. A. J. M. Padberg, Leeuwerikstr. 11. A. Schaberg en fam., arts, A. Duyck- laan 2. A. H. van der Sluijs en fam., adm. ambt. M. v. O., A. v. Burenhof 31. A. A. v. Soestbergen. arts. Rapenburg 79, C. A. Tjemkes en fam., balletmeester, a.b. „Noorderlicht" ligg. t.o. Herengrt 100. R. Vink. Korte Mare 22. J. Vogel, serg. kok KM, Noordeinde 2a. Vertrokken personen van 8 tot en met 13 Augustus G. van Aalst, Rapenburg 59, Lisse, Meer en Houtstr. 17. J. E. M. Op ten Berg, De Sitterln 13, 's Graven- hage, v. Lonsb.str. 61. A. van den Berg, Mezenstr. 5, Rijswijk ZH. Cederln 7. J. Both en fam., 3 Octoberstr. 26, Voorburg, A. Piersonkade 25. L. O. Cherieux, Rijnsb.weg 10, R'dam, Zierikzeestr. 56a. A. Colley en fam., Lage Morsweg 94, Ca nada. G. Crama en fam., Oosterstr. 27, 's Gravenhage, Meppelweg 426. A. L. L. H: Damen, L. Morsweg 27. Oegstgeest, Spaargarenstraat 26. H L. Devilee en fam,, M. Treublaan 21. Australië. B. Die- peveen Rijnsb.weg 34, Oegstgeest. Em ma 14. J Dirckx, Rapenburg 59, Oegst geest. Juffermansstraat 18. C. J. Fleur Dijkstra, Morsweg 125, Adam, v. Bree straat 129bov. W. H. Foks, Rapenburg 43, Groot Brittannië. L. Franssen en fam., Burggravenln 121, Purmerend, Purmer- steenweg 30. M. L. Laukauv. d. Gaag en fam.. O. Singel 132, Oegstgeest. Em- maln 43. A. J. WesthoffDen Heeten, Nwe Rijn 103, A'dam. Sijsjesstr 2. W. J. Hendriksen, L. de Colignystr. 12a, Gouda, Achterwillens 7. S. Hiemstra en fam., Stadh.ln 4, A'dam, Clematisstr. 271. A. C. van Houten, Smidsstg 1, Oegstgeest, Hoge Morsweg 24A. J. Huizenga, Toma- tenstr. 5, Loppersum. Stationsstr. 450. J. F. W. Hulstra, Leeuwerikstr. 31. Ver- Staten van Noord Amerika. A. A. van der Kaaij, M. Treubln 9, Voorschoten, Leidseweg 130b. P. C. Kamphues, Tollen- straat 22, Utrecht, Ln van Nw Guinea 122. J. C. Kluts, Janvossenstg 30, Bergen op Zoom, Steenb.str. 3. H. L. Koet, Heemskerkstr. 70, Australië. J M. Kok, P. Krugerstr. 25a, De Bilt U, Gezichtsin 170. D. van der WeeleKollewijn, W. Singel 39, A'dam, v. d. Waalsstr. 74 I L. Koster, 3 Octoberstr. 25, Meppel, Heems kerkstr. 15. W. J. G. Lubbe, Boerhaaveln 47. Zuid Afrika. R. Mann, Korte Mare 22, Ver. Staten van Noord Amerika. E. A. Martis, Boerhaaveln 42, R'dam, Beatrijs straat 32b. P. A. de Moor en fam., Irene- straat 22a, Bergen op Zoom, J. Derckstr. 36. W IJkemaNonkes, L. Morsweg 33. Grootegast, Drachtsterweg 49. R. L. del Prado, Garenmarkt 22. België. S. Redel en fam.. Levendaal 69, A'dam, F. Simons- straat 691; Jonkvr. A. M. Roëll, Rapen burg 87, 's Gravenhage, Brusselseln 2. J. J. Rozeboom, Zoeterw. singel 106, In donesië; J. C. van Rijn, Morsweg 81. Australië. G. Rijpkema, H. Rijndijk 130, Hoogkarpsel, Streekweg 389. T. P. M. Schilder, v. L. Stirumstr. 19, Heerhugo- waard, J. Glijnisweg 5. W. A. Schmitz, Haagweg 13, Den Haag, Neuhuijsk. 97. H. L. van der Smissen, Rijnsb.weg 140, Australië. M. J. de Swart en fam., Sta tionsweg 35a. A'dam v. Woustr. 77 I. M. E. W. van der GaagTak, Boerhaaveln 15. Oegstgeest, Emmaln 43. P. C. Tukker, W. Singel 27. Alkemade, Googstr. 2. C. M. van Velzen, Maarsmansstg 25, Castri- cum, le Groeneln 2a. J. T. van der Voort Morsweg 83-83a, Leiderdorp, Resedastr. 56. C. van der Weele, Thorbeckestr. 45, A'dam, v. d. Waalstr. 74 I. G. Wezenberg, Noordeinde 2a, R'dam, Waalhaven OZ 50. F. J Wiessing en fam., Roodb.str. 46, 's Gravenhage, 2e Schuytstr. 91. A. BruscjkeWitmuts, Rijnsb.singel 23B, Argentinië. N. Zuurbier, Varkenmarkt 7, Den Haag, Bierkade 13. JUBILEUIV^ DE HEER A. J. VISSER De heer A. J. Visser, vertegen woordiger van de N.V. Wijnkoperij- Distilleerderij en Likeurstokerij „'De Condor" te Leiden, herdacht gisteren de dag dat hij 40 jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad. De gelegenheid hem te complimen teren wordt gegeven op Maandag 22 Augustus a.s. van 33 uur op het kantoor der firma, Papenstraat 2 te Leiden. OPENLUCHT-CONCERT. Donderdagavond 18 Aug. a.s. aan vang 8 uur zal het muziekgezelschap „de Post" een openlucht-concert ge ven op het Pieterskerkplein. Het programma is als volgt: Saint Triphon, mars, A. Ney; Versmade Liefde, wals, Paul Lincke; Doorn roosjes Bruidvaart, Max Rohde; Voor- waartsmars, W. Siere; Kaizer Wals, Jch. Strauss; Chinese Straatserenade, L. Siede; Imperial Echo's, A. Sa- froni. Circus Knikkebeen. Circus Knikkebeen speelt van avond voor ouders van de kinderen van de vacantiebezigheden uit de St. Josephparochie. Ook andere belang stellenden uit die parochie en uit an dere parochies van stad en omgeving zijn welkom. Aanvang half acht in de tent aan de Asserstraat (Burggra- venlaan). Na de voorstelling voor de oudên van dagen is een sleutelring gevon den. Deze is terug te bekomen bij mevr. Neuwahl, Hoge Rijndijk 33, post Leiderdorp, tel. 30624. Leidse aquarium successen. „D Leidse Aquariumvrienden" hebben met inzendingen op de Na tionale tentoonstelling „Aqua-hof" in Den Haag, de eerste drie prijzen gewonnen. De namen van de win naars luiden: 1. J. Visser, 2. J. Al leman; 3. A. de Groot; le prijs ci- chliden Aquarium J. Alleman. Burgerlijke Stand Geb.: Hendrik Jacobus, z. v. H. J. Neuteboom en C. P. v. d. Walle; Paul Adrlen, z. v. A. F. v. Katwijk en H A. M. Sannes; Theodorus Hendricus Frederik, z. v. F. v. d. Klauw en V/. Witteman; Hendrika Helena, d. v. M. M. Moerkens en H. H. Fielemon; An. na Adriana, d. v. A. Meijwaard en G. Klootwijk; Gerardus Cornelis Jo zef, z. v. Q. M. Looijestijn en J. J. C. v. d. Putten; Wilhelmus Christinus, z. v. J. J. J. v. Noort en C. C. Hoge- doorn; Pieter, z.v. A. Freke en C. M. Ouwehand; Maria Johanna, d. v. J. A. Zwaan en M. J. Colijn; Theodorus Hendricus, z. v. C. J. Blokker en C. G. Bouckaert; Mathilda Joanna Ma ria, d. v. B. A. F. Pannebakker en M. J. M. Hoogeveen; Bartholomeus Adri- anus Franciscus, z. v. B. A. F. Pan nebakker en M. J. M. Hoogeveen. Geboren:' Hanneke, d. v. M. G. Rijswijk en H. C. G. Hansen; Else Elfriede, d. v. H. K. van Duijn en A. v. d, Luijt; Frits Willem, z. v. W, Algie en E. C. Campioni; Jannie, d, v. J. van der Plas en A. C. E. van Leeuwen; Johanna Wilhelmina Maria, d. v. L. W. A. van Es en H. Kuipers; Frederikus Wilhelmus, z. v. F. W. Timmermans en J. Meijer; Johannes Hendrikus Cornelis, z. v- A. Smit en A, Hoogkamer; Hendrik, z. v. H. A. van der Wal en E. Bavelaar; Johanna Margaretha, d. v. M. Zierikzee en A. Kop; Robert, z. v. J. P. Lou wrier en P. Cornet; Elisabeth, d. v. A. van Iter- son en E. M. van Iterson. Getrouwd: H. W. Alferink en M. A. H. Faes; D. Pracht en G. Koene; J. de Lange en H. van Saarlois. Getr.: F. C. Verël en A. Hardeman. Overl.: F. P. E. de Nocher, man 71 jaar. Overleden: F. J. Groenenwegen, wed. van: Van Gelderen, 76 j.; L. W. A. Kuijper, zoon 10 mnd.; J. E. Stop pelburg, zoon 12 j.; D. Kooreman, weduwnr., 59 j.; E. E. van den Bosch, vrouw, 62 j.; Jonkvr. A. M. van der Goes, vrouw 87 jaar. gens werd de lunch gebruikt en tot slot een bezoek gebracht aan de slui zen van IJmuiden. Na het bezoek aan IJmuiden het was inmiddels reeds 7 uur geworden reed men in snel tempo naar de Residentie, Den Haag, waar het diner werd ge bruikt. Via Scheveningen, waar men nog even kon genieten van de prach tige zomeravond werd Leiden reikt. Het was het einde van een welbestede dag met onvergetelijke indrukken. Hedenmorgen vond om 10 uur op het Stadhuisplein het vertrek plaats. Een hartelijk tot weerziens werd aan alle Docosmensen toege wenst. Hedenmorgen dankbaar afscheid Reeds maanden lang was Docos in voorbereiding voor de ontvangst van het Duitse gezelschap uit Busenbach, waar vorig jaar een eerste kennis making was gemaakt. Zaterdagavond kwam het gezel schap bestaande uit 66 man met de autobus, trein of luxe auto de Sleu telstad binnen. De ontvangst vond plaats in de zaal van de grote Burcht waar de voorzitter van Docos alle gasten een hartelijk welkom toeriep en hen een prettig verblijf in Hol land toewenste. Hierna bleven allen nog tot laat in de avond gezellig bij elkaar. De Duitsers maakten kennis met hun Hollandse gastheren bij wie ze dit weekend onderdak zouden vinden. Zondagmorgen vond de officiële ont vangst plaats door het Docos-bestuur in het clubhuis aan de Haagweg. Cadeaux. Wederzijds werden fraaie herinne- ringscadeaux uitgewisseld. Docos ontving een prachtige Schwarzwald klok, waarna de voorzitter van Docos, de heer Biegstraaten, 'n mo len in Delfts Blauw aan zijn collega van de F.C. Busenbach aanbood. Hierna traden de elftallen het veld binnen om elkanders krachten op 't voetbalveld te meten. Wedstrijden. Allereerst een strijd tussen de ve teranen van beide verenigingen. De Docos-oudjes doden het nog best en na een spannende strijd waarbij de techniek en tactiek beter tot uitdruk- langs de rails. Persoonlijke^ ongeluk- king kwamen dan de snelheid werd eindstand 32. Direct hierna kwamen de combinaties van Docos en Busenbach aan de beurt. Ondanks tekorten zag men een vlotte strijd met aardige momenten, waarbij Docos zelfs een licht overwicht liet zien dat slechts met één doelpunt bekroond werd. Daar Busenbach ook één keer het Docosdoel had door boord bleef de stand onbeslist (11). BODEGRAVEN TREIN VERNIELT AUTO De laatste trein uit Bodegraven, die Zaterdagavond om 12 uur naar Utrecht vertrok, was onschuldig aan onbewust van het auto-ongeluk, dat tussen de spoorbomen van de bewaakte overweg aan de Goudseweg plaats vond. Uit de richting Gouda een .personenauto, een gehuurde wa gen uit Woerden, merk Chevrolet met een 4 tal inzittenden. Toen de chauf feur de neergelaten spoorbomen zag, wilde hij afremmen, aldus zijn ver klaring, maar de remmen weigerden. Onderwijl passeerde de trein de over weg. De auto vloog tegen de spoor bomen op en lichtte deze op, schoot eronder door en botste tegen de laat ste wagon van de trein op. De ge volgen waren erger dan wellicht ver wacht mocht worden. De wagen werd enige meters meegesleurd. Van het gedeelte vóór de passagiersruimte werd alles vernield. De wielen lagen eraf en alles lag stuk en verwrongen Oorkonde. Als derde en laatste wedstrijd tra den de beide eerste elftallen van Docos en Busenbach aan. Voor de aanvang van deze wedstrijd werd aan de heer P. Dubbeldeman door de voorzitter van F.C. Busenbach een ere-oorkonde uitgereikt wegens zijn vele verdiensten voor deze ver ging vooral door het scheppen van een contact tussen Docos en Busen bach, dat een vaste vorm heeft aan genomen door de jaarlijkse uitwisse ling. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Liet Docos in de eerste helft een partij zien, die de vele toe schouwers nog kon bevredigen al was Busenbach in de meerderheid (ruststand 11), na de thee was het alles Busenbach wat de klok sloeg. Speciaal de kleine Otto van Busen bach liet staaltjes voetbal zien, die aller bewondering wegdroegen. Docos-verdediging rukte hij finaal uit elkaar. Dank zij goed keepers werk van B. Smits kon de nederlaag nog tot 51 beperkt blijven. Naar Noordwijk. In de avonduren ging het gehele gezelschap met een extra tram naar Noordwijk Zee, waar vele Duitsers voor hgt eerst de zee zagen. Laat in de avond keerden allen naar de fa milies terug, waar ze een gastvrij onderdak genoten. En zo brak de laatste dag van hun verblijf aan. Met 2 grote bussen ver trok het gezelschap om 9.30 uur van het Stadhuisplein. Allereerst trok de stoet naar Aalsmeer, waar de bloe menveiling werd bezichtigd. Hierna werd koers gezet naar Amsterdam voor een rondvaart door de Amster damse grachten en havens. Vervol-, ken kwamen niet voor. De politie had nog enige uren druk werk. LEIDERDORP KON. ONDERSCHEIDING VOOR L. KRANENBURG. Op de huldigingsavond, gehouden met het voltallig personeel van de aannemersfirma v. d. Velde Jong, ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de heer L. Kranenburg bij genoemde firma deelde de burge meester van Leiderdorp, de heer K. v. Diepeningen, de jubilaris mede, dat de koningin hem de zilveren me daille van de Orde van Oranje-Nas- sau verleend had. Tevoren had de heer M. v. d. Velde de jubilarissen toegesproken. Er was er n.l. nog een, n.l. de heer N. de Vogel, die het feit herdacht dat hij 35 jaar aan het be drijf verbonden was. Vervolgens richtte burgem. v. Diepeningen in een persoonlijke toespraak het woord tot beiden, waarna hij tot slot mede deling deed van het heuglijk feit van de benoeming van de heer Kranen burg en hem het ere-metaal op de borst spelde. De mede-firmant, de heer P. de Jong, bood, met zijn ge lukwensen geschenken aan namens de firma. De heer N. v. Winkel deed dit namens het gezamenlijk perso neel. De dames werden bloemen aan geboden en tenslotte zorgde het ge zelschap van de heer Arie Westgeest uit Noordwijk voor een genoeglijke avond. RIJNSATERWOUDE KIND VERDRONKEN Zondagmiddag is een kindje ver dronken in de Leidse Vaart. Terwijl het gezin Mollers-Heystek wonende op het Molenpad, aan het middag maal was is het bijna 2-jarige zoontje naar buiten gelopen en in de Leidse Vaart geraakt. Het kind werd opge merkt door de opvarenden van een pleziervaartuig, dat passeerde. De be woner van een woonscheepje, A. de H. begaf zich direct te water en wist het knaapje spoedig op het droge te brengen. Het kind was echter reeds overleden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2