G TUTTI-FRUTTI G WÊSMWMW - ~\Y ML ZATERDAG 18 JUNI 1955 DE LEIDSE COU DERDE BLAD - PAGINA 1 L „Moeder is zo trots nu gebleken is, dat ze toch gelijk heeft gehad". „Zeg jongeman kan jij je tijd nou niet beter gebruiken? Ik heb je t tien maal horen zeggen, dat je van mijn dochter houdt!" „Laat je door al die gewichtige termen maar niet intimideren. Het bete kent gewoondat je tot twintig jaar veroordeeld bent". Licht verteerbaar menu voor de Zaterdagavond- GLADDER DAN IKE Toen generaal Eisenhower nog een jonge luitenant was werd er op ze kere dag een soldaat van een andere sectie aan de zijne toegevoegd. De nieuwkomer had een briefje bij zich van de vorige commandant, een ka pitein, die schreef, dat de betrokken persoon een prima militair was, maar ongetwijfeld meer zou presteren als hij minder wedden. Eisenhower die juist een cursus psychologie had ge volgd nam zich voor de man van zijn •goklust af te helpen. „Jij houdt van wedden, is 't niet?" vroeg hij aan de soldaat. „Ja luitenant", antwoordde deze. „Ik durf te wedden, dat u een moe dervlek op de schouder hebt!" Eisenhower nam de weddenschap. Hij trok zijn overhemd en zijn hemd uit en toonde de soldaat zijn blanke schouder. „Ik heb tien dollar verdiend", zei Eisenhower. De soldaat betaalde en verliet de •kamer. Eisenhower belde direct zijn voormalige commandant op. „Nou ik heb 't hem afgeleerd, hoor", zei hij tromphantelijk. „Hij dacht, dat ik 'n imoedervlek „Lieve deugd", antwoordde de ka pitein, „hij heeft met mij gewed, dat je binnen tien minuten je hemd zou uittrekken". VEREENVOUDIGING. Omdat alle vereenvoudigingen een •besparing betekenen hebben de ma kers van tekenfilms besloten hun fi guren voortaan maar drie vingers en een duim te geven. Met de bezuigi- ging van die ene vinger spaart men kapitalen uit. GRAPJAS. Theodore Hoek, een bekende grap penmaker, verkondigde de stelling, dat mensen weinig of geen aandacht schenken aan excuses. Hij sloot een weddenschap af voor 'n dag, waarop hij een receptie moest bezoeken. Hoek verscheen ongeveer een uur te laat op de receptie en zei tot de gast vrouw: „Neem me niet kwalijk, dat ak zo laat ben, mevrouw. Maar ik moest vanavond mijn oom wurgen en dat heeft meer tijd gekost dan ik tmeende nodig te hebben!" „Ik vind het prettig, dat u toch nog gekomen bent", was het antwoord. Hoek had zijn weddenschap ge wonnen. METHODE VAN VISSEN. De meest ingenieuze en minst ver moeiende methode van de plus mi nus 125 die er bestaan om vissen te vangen is die van de Chinezen. Aan de zijkant van een roeiboot wordt een helder witgeschilderd bord vastgemaakt dat een stand heeft van 45 graden en waarvan de onderkant het water even raakt. Om een nog volkomen onbekende reden kunnen de vissen die dit bord in de maneschijn zien glimmen de verleiding niet weerstaan om <wer het witte vlak heen proberen te sjningen. Ze belanden dan natuurlijk pardoes in de boot. Schots Een oude Schot ging met zijn klein zoontje jagen. Op zeker ogenblik vlo gen een flink aantal eenden recht op hen af. Opa richtte zijn geweer enpoemdaar tuimelde een eend omlaag. „Zonde van die kogel opa", zei het jongetje, „door die val was hij ook dood geweest". Iets anders. „Was u gisteren met uw man aan het knikkeren in de tuin, buur vrouw?" „Welnee mens, we hadden verschil van mening gehad en ik hielp hem zoeken naar zijn tanden". Politiek Twee oude dametjes spraken over politiek. „Hoe vind jij de Uno?", vroeg de een. „Heel aardig", was het antwoord, „maar ze moesten er niet zoveel vreemdelingen inhalen". Moderne jeugd Vader: „Jantje, zóu je je plaats niet afstaan aan die dame?" Jantje: „Hualtijd galant zijn op een andermans kosten". Georgeeen van de anderen lust misschien ook wel een koekje". Het is voor de familie een hele overgang geweest van het oerwoud naar de Europese dierentuinen, maar deze telg heeft geen last meer van dergelijke problemen. Het Wassenaarse Dierenpark, dat altijd bezig is om voor de dieren een zo natuurgetrouw mogelijke omgeving te scheppen vooral de Louisehal is daarvan een sterk voorbeeld is voor deze aap ook een thuis geworden. Sinds kort heeft men er een speciaal apenhuis, waar de klauteraars van het oerwoud zich thuis voelen. Er is gelegenheid om eens lekker in de zon te zitten en op z'n tijd een pepermuntje te nuttigen. lOiioNoiioiioiioiioiioiioiiOMoiioiioiionoiioiioiioiioiioiioiiouoiionoiioi Opscheppers Onderwijzer: „Uw zoontje rekent bijzonder slecht". Moeder: „Nou, dat is niet zo erg. We zijn rijk genoeg". Niet klagen „Mijn vrouw heeft de nare ge woonte, om me midden in een ver haal telkens in de rede te vallen". „Mag je tooh niet klagen. Ik kom zover niet". Opvatting Rechter: „Waarom wenst u geen advocaat?" Beklaagde: Ik heb toch besloten om de volle waarheid te zeggen". Brave jongen „Kareitje" zei de moeder, die met haar zoontje in de tram naar de school zat, „weet je wat ik doe, als je jokt?" „De helft van de prijs betalen", meende Kareltje. Heel goed „Kent u mevrouw Meijer goed. Ik bedoel zo goed, dat u met haar spreekt?" „Ik ken haar nog beter; ik spreek niet meer met haar". Geef niet „Jongen, ga niet op die koude ste nen zitten. Dadelijk vat je kou". „Geen zorg, hoor. Ik heb net een pak op mijn broek gehad". Onbegrijpelijk „Hoe oud ben je, kereltje?" „Vijf jaar". „Daar geloof ik niets van. In vijf jaar kan iemand niet zo smerig wor den". Kwestie van denken Dokter: „Dit drankje heeft een af schuwelijke smaak, maar als u 't in neemt, moet U maar denken, dat het bier is'". Patient: „Oh dokter, als het toch alleen maar een kwestie van denken is, zou ik dan niet beter bier kunnen drinken en denken, dat het medi cijn is?" „Ik kan u geruststellen, 't Is een gezonde, robuuste jongen, mevrouw". „Kijk eens jongen, we hebben niets aan je kamer veranderd na je vertrek". friftl k. 1 §j jij j V|. J 1 7 H „Ober, je ziet wel, dat ik een hele tijd gespaard heb voor dat avondje". „Bent u al op onze jongensafdeling geweest?"

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9