II;/ Omgeving De gemeenteraad nam belangrijke besluiten Een houten noodschool voor Meerburg Inbraak in pastorie en sacristie te Katwijk a.d. Rijn Ontwerp voor nieuw bejaarden-tehuis in Boskoop $'i 1- r -rn: ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1955 DE LEXDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 KOUDEKERK Gisteravond kwam de raad der ge-voorgelegd en na puntsgewijze be- raeente o.l.v. burgemeester de Her- handeld te zijn ging de raad hier- der in openbare vergaderingbijeen.1 mede accoord. Afwezig was de heer Jac. v. Veen. Na de gebruikelijke opening, las de voorzitter voor enkele goedkeu ringen van raadsbesluiten van Ged. Staten. Het verzoek van mej. Cl. van Ommering om gedeeltelijke onthef fing van straatbelasting werd op voorstel van B. en W. afgewezen. De aanvraag van de Chr. Midden- Btandsvereniging voor een koop avond in aeze gemeente werd op voorstel van B. en W. in beraad ge houden, overleg wordt gepleegd met de Kamer van Koophandel. Hierna kon de raad zich verenigen met de voorstellen betreffende een parti- ciële wijziging in het uitbreidings plan. Het betreft een gedeelte grond in het oostelijke gedeelte van de Hogewaard. Bijna aan de grens der gemeente. De Coöpver. van de L.T.B. „De grote Handelsraad wil hier een fa briek bouwen op een centraal punt. Thans is het nodig dit land, hetwelk op het plan aangewezen is als agra risch gedeelte, te bestemmen voor industrieterrein. B. en W. willen de aantrek van industrieën bevorderen in belang van de gemeente. Ook werden aanvaard de nieuwe wedde-regelingen secre tarissen en ontvangers overeenkom stig de ontwerpen van Ged. Staten. Inplaats van de heer T. v. Hars kamp, hebben B. en W. de heer L. Blokland bereid gevonden het huis vuil op te halen voor een bedrag van 1250, per jaar van 1 Juli 1955 30 Juni 1956. Nadat de heren van Hemert en Geerlof enkele vragen gesteld hadden, en de voorzitter hier op had geantwoord kon de raad zich ook hiermede verenigen. Daar de Muziekver. „Kunst na Ar beid" van het Anjerfonds een bjjdra- fe heeft toegezegd gekregen van 500.onder voorwaarde om een 5-tal nieuwe instrumenten aan te kopen ter waarde van 1200,heeft het bestuur der Muziekvereniging aangevraagd bij de raad om de sub sidie jaarlijks f 250.te verhogen. B. en W. stellen voor het bedrag over 1955 te stellen op 400. Het voorstel kreeg de volledige in stemming van de gehele raad! De vergoeding art. 101, june to art. 103, le en 2e lid der L.O.-wet 1920 over 1954 voor de Ned. Herv. school werd vastgesteld op gemiddeld aan tal leerlingen 119 3/4 x 36,23 totaal 4.335,52. Vergoeding Vakonderwijs nuttige handwerken voor de Ned. Herv. School over 1954 werd vastgesteld op 790,06. Tevens werd gewijzigd de verordening beloning vakonderwij zeres nuttige handwerken verbonden aan de openbare lagere school. Het verzoek van het bestaan der Ned. Herv. School werd door de raad de principieële medewerking toegezegd. Het betrof hier gelden beschikbaar te stellen voor aanschaf fing van leermiddelen voor het tweede leerjaar, aanschaf leermid delen voor verkeersonderwijs, en flanelbord. Tevens het aanbrengen van geglazuurde waterbakken in de uninoirs, het verbeteren van de af voer van de W.C.'s, urinoirs en goot stenen, het aanbrengen van een was- bakje in elk der localen, en het in orde brengen van vloeren in de lo calen der leerlingen b.v. deze met linoleum te bedekken. Bij onderzoek door de gemeente architect aldus de voorzitter bleek dat de afvoeren van W.C.'s in orde zijn dus verbeteringen zijn niet no dig. Aldus werd besloten. Het voornaamste punt op de agen da was wel de aankoop en verkoop van grondstrookjes aan de Gnep- hoek. Deze stukjes grond zijn nodig voor het bouwen van een nieuwe brug aldaar, waarover al van 1926 aldus de voorzitter wordt onderhan deld, en plannen zijn gemaakt. Na moeizame en vele onderhandelingen kon thans met de betrokken per sonen een overeenkomst worden ge maakt, welke de raad thans werd Aangekocht werd van de heer C. Kraan 115 m2 grond voor 230.—. Van de heer J. M. v. d. Velden 880 m2 grond 1760.— en van J. E. van Varik 240 m2 grond 480, en 75 m2 water 15.Totaal een bedrag van 2.485,Doorverkocht werd aan de heer J. E. van Varik 100 m2 grond a 1,per meter en 115 m2 grond a 2,per meter en aan J. M. v. d. Velden 325 m2 a 2,totaal een bedrag van 980. De heer J. E. van Varik zal een schadevergoeding ontvangen voor bedrijfsschade enz. enz. voor een bedrag van 4.260, De heer J. M. v. d. Velden krijgt een schadevergoedingsbedrag van 1.130,De betrokkene personen hebben een voorwaarde gesteld dat het gedeelte oude weg, en de oude brug blijft bestaan, zodat zij voor hun voertuigen hiervan gebruik kunnen maken. Ook blijft de brug open voor wielrijders en voetgan gers, zodat de nieuwe brug uitslui tend disponibel is voor het snelver keer. Voor diverse afscheidingen van de percelen van de eigenaren zal de gemeente zorg dragen. Na goedkeuring van Ged. Staten kan de aanbesteding van de brug hoogstwaarschijnlijk in Sept. a.s. tegemoet worden gezien. Op de vraag van de heer Geerlof of de gemeente Alphen a. d. Rijn ook klaar is met de voorzieningen aan haar kant voor de bouw van de ze brug kon de voorzitter bevesti gend antwoorden. Doordat alle fae- caliën en het huishoudwater van cir ca 40 woningen in het uitbreidings plan Hogewaard geloosd worden in sloot tussen de Alg. Begraafplaats en de Willem de Zwijgerlaan, stinkt deze sloot geweldig vooral bij weers verandering. B. en W. stelde de raad voor een inlaatriool aan te brengen vanuit de Rijn naar deze sloot onder de ge- meentewerf door, zodat deze sloot b.v. eens per week kan worden doorgeblazen. Beraamde kosten 1.890,Vooral de heer P. Geerlof drong aan op spoed wegens de on houdbare toestand. Nadat de raad had goedgekeurd de wijziging begroting 1955 kwam de rondvraag aan de orde. De heer P. v. Hemert vroeg naar de huizenbouw in deze gemeente, hetwelk in de vorige vergadering uitvoerig was besproken en toege licht. Ook nu kon de voorzitter niet anders mededelen dat hieraan krach tig wordt gewerkt, en gewacht wordt op goedkeuringen uit Den Haag. Ook vroeg de heer van He mert naar de plannen van het sport veld. Ook hieraan wordt de volle aandacht besteed aldus de voorzit ter De heren Heemskerk en van Hemert stelden enkele vragen be treffende de aankoop van de nieu we motor-grasmaaimachine. Na enkele besprekingen werd be sloten voortaan de plaatselijke Mid denstand bij een aankoop door de ge meente in te schakelen. Gemeenteraad van Zoeterwoude Gisteravond vergaderde de raad der gemeente Zoeterwoude. Mevrouw NeuwahlSnaders had bericht van verhindering gegeven. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op het verzoek van het bestuur van de R.K. Meisjesschool aan de Zuid- buurt om medewerking voor de aan schaffing van boeken, leermiddelen, letterdozen en een schoolradio wordt op voorstel van B. en W. gunstig be schikt. Ook wordt de aanschaffing toegestaan van de meubilering van een lokaal voor het 7e en 8e leerjaar n.l. stoelen, tafels enz. Twee verzoeken om vervoerkosten, ingevolge art. 13 der L.O.-wet wor den afgewezen omdat adressanten, ge zien hun inkomen, deze kosten zelf kunnen betalen. B. en W. stellen voor over te gaan tot de bouw van een drieklassige houten school ten dienste van de R.K. Lagere School aan de H. Rijn dijk. In het praeadvies delen B. en W. mede van het schoolbestuur bericht te hebben ontvangen, dat met ingang van 27 Aug. a.s. alsnog de beschik king moet worden verkregen over 1 leslokaal in verband met het aantal leerlingen en de aanschaffing van een 9e leerkracht. Aangezien in Zoeter woude geen lokaliteit gevonden kan worden stelt het schoolbestuur voor een lokaal te huren van de heer v. d. Eosch, Bruggestraat Leiderdorp. Noodgedwongen zal hiertoe moeten worden overgegaan. Het college is het echter met de gang van zaken niet eens, omdat schade wordt berokkend aan het on derwijs als de leslokalen verspreid liggen. De school heeft nu buiten haar eigen gebouw lokalen in gebruik van het patronaat, in de Lagere Land- burg (het land in gebruik van A. van der Geer). Deze school zal worden geleverd door de fa. Van 't Verlaat voor 26.900.met een levertijd van 4 maanden. De kosten van egaliseren, rioleren, waterleiding zullen 23.000 bedragen en met de kosten van een weg naar de over Meerburg te leggen brug zal het totaal 65.000.worden. De egalisatie krijgt de bestemming voor de definitieve school en kan over 40 jaar en de houten school over 15 jaar afgeschreven worden. Vooral met het oog op de kwestie of in Leiderdorp al dan niet spoedig tot de stichting van een Bijzondere Lagere School zal worden overge gaan, acht de voorzitter deze oplos sing de beste. De houten school kan altijd weer een bestemming krijgen b. v. voor kleuterschool, voor jeugdgebouw of sportgebouw op het daarbij te maken sportterrein. De heer Van den Ploeg is het niet eens met de berekening, dat het nog wel drie jaar kan duren alvorens de definitieve school zal gereed komen. Als in 1956 de urgentie van deze noodtoestand wordt erkend behoeft de bouw niets in de weg te staan, want deze ligt in het uitbreidingsplan gereed. De voorzitter zegt, dat, als na de de voorzichtige berekening, het nog twee jaar zal duren, de bouw van de houten school nog verantwoord is. De heer Van den Ploeg informeert naar het recht van het overpad langs het Gesticht De Goede Herder. De voorzitter zegt nog niet defini tief te hebben onderhandeld, maar spoedig een persoonlijk onderhoud te zullen aanknopen. Nadat de situatietekening bezich- bouwschool en nu bovendien ook nog tigd was, v/erd het voorstel met alg. in Leiderdorp. Waar te voorzien is dat binnen korte tijd tot de .bouw van een per manente school zal worden overge gaan, stellen B. en W. voor tot aan koop van een drie-klassige houten school en deze te plaatsen op het be stemde speelterrein van de definitieve school, welk terrein een onderdeel uitmaakt van het aan te kopen terrein van de Domeinen gelegen langs Meer- In de afgelopen nacht is ingebro ken in de pastorie en sacristie van de Kath. kerk te Katwijk a. d. Rijn. De dief (of dieven) is binnengeko men vermoedelijk door openschui ven van het raam van de spreekka mer- In de pastorie werden alle kas ten en deuren geopend en alle laad- jes nagekeken. De inbreker is tame lijk ordelijk te werk gegaan. Kenne lijk had hij het alleen op geld ge munt. Er wordt in de pastorie een bedrag van f 16,— vermist, de op brengst van de offerblokken voor de armen. Daarna (of m omgekeerde rich ting? is de inbreker naar de sacristie gegaan. In de huiskamer had hij de sleutels o.a. van de brandkast op ta fel gevonden. Pastoor Hesp is name lijk ziek en de kapelaan op vacantie, zodat de sleutels klaar waren gelegd voor de assistent. Uit de brandkast heeft de dief niet anders weggehaald dan 20,plaat- sengeld. Ook in de sacristie werden alle laden opengetrokken. Alleen een fles miswijn schijnt de begeerte van de inbreker te hebben opgewekt; zij is er niet meer. Alle andere kostbaar heden bleven onberoerd. In de spreekkamer heeft de inbre ker de deur aan de binnenzijde op slot gedaan en de gordijnen dichtge trokken. Of hij daar de schrale buit heeft geteld? Of dat hij gestoord is door een nachtelijk onderzoek van de huishoudster, die bij het naderend onweer te half een naar beneden is gegaan om de vensters na te zien? Van het sacristie-raam heeft de in breker het ijzeren hek aan de bui tenzijde afgenomen en dit aan de binnenzijde neergezet. Het is dus ook mogelijk, dat hij aan die zijde is binnengekomen. stemmen aangenomen. Hierna ging de Raad gedurende an derhalf uur in geheime zitting tot bespreking aankoop grond. Na heropening wordt met alge mene stemmen besloten tot de aan koop van de percelen sectie D. no. 1644 en 1645, groot 1.3713 ha. voor de som van 35.000. Alvorens de rondvraag te beginnen deelt de voorzitter mede, dat bij in formatie is gebleken, dat de sloop van vier huizen voor de aanleg van de Provinciale weg nog 2 maanden uitgesteld zal worden. Op zijn verzoek is aan C. Rotteveel eervol ontslag verleend als gemeen tewerkman-chauffeur. B. en W. zullen verzoeken de ge meente van de derde naar de 2e klas se over te brengen. De heer Van der Geest vestigt de aandacht van B. en W. op de gevaar lijke toestand van de Weipoortseweg ter hoogte van de boerderij van P. Captein. De voorzitter zegt een afdoend voorstel tot verbetering van deze weg toe, waarna de vergadering werd besloten. ALPHEH AAN DEN RIJN SUBSIDIE GEZINSHULP. Uit de regeling van het Ministerie van Maatschappelijk Werk blijkt, dat de instellingen welke zich bezighou den met gezinsverzorging en gezins hulp, vanaf 1 Januari 1955 naast rijkssubsidie in de kosten voor ge zinszorg ook een rijksbijdrage kun nen ontvangen in de kosten. De belangrijkste afwijking van de tot nu toe bestaande subsidiëring van deze instellingen is gelegen in het feit, dat het Rijk van 1 Januari 1955 af aan hen een subsidie gaat verstrekken in de salariskosten plus sociale lasten van gezinshelpsters. Daarom stellen B. en W. van Al phen voor het gemeentelijk subzsidie, tot en met 1954 bedragende 40 pet. van de onderhavige kosten, te be palen op 20 pet. van deze uitgaven. Uitbreidingsplan. In aansluiting aan de voorbereiding van een uit breidingsplan voor de aan de be bouwde kom van Zwammerdam gren zende gedeelten van die gemeente hebben B. en W. van Alphen a/d Rijn de ontwerper van dat uitbreidings plan het Instituut Stad en Land schap voor Zuid-Holland verzocht een uitbreidingsplan in onderdelen te ontwerpen voor het tussen de Oude Rijn en de spoorbaan LeidenWoer den gelegen, aan de gemeente Zwam merdam grenzende gedeelte van Al phen a/d Rijn. Bij het architectenbureau Kuiper, Gouwetor, de Rhnitz en Bleeker te- Rotterdam is in voorbereiding een uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid west" voor het gedeelte van de ge meente Alphen a/d Rijn, dat globaal kan worden aangeduid als gelegen tussen de bestaande bebouwing aan de Hoge Zijde,en de Spoorbaan Lei denWoerden en aan weerszijden begrensd door de Gouwe en het uit breidingsplan „West". Onderscheiden factoren maken het noodzakelijk, dat het uitbreidingsplan in onderdelen „West" wordt gewij zigd. Deze wijzigingen betreffen de gronden, gelegen tussen de Prins Bernhardlaan en het Vogelpark „Avi fauna" en de gronden gelegen ten Zuiden van het geprojecteerde indus trieterrein „West". In verband met de vestiging van de genie in de Hoorn te Alphen a/d Rijn dient de werkingssfeer van het uitbreidingsplan „West" in westelijke richting te worden uitgebreid. B. en W. bevelen de raad aan voor voormelde gebieden een uitbreidings plan te doen voorbereiden. Onderwijs-gelegenheid. Het R.K. Kerk- en Schoolbestuur van de paro chie van de H. Bonifacius te Alphen a/d Rijn heeft het gemeentebestuur tijdelijke beschikbaarstelling verzocht van 3 houten hulplokalen t.b.v. de bijzondere scholen voor gewoon en voortgezet gewoon lager onderwijs aan de Paradijslaan 9 en 11. Met medewerking van de gemeente heeft het schoolbestuur thans drie noodlokalen i/i gebruik, t. w. twee in de St. Josephzaal en één in het pand Paradijslaan 1. Het schoolbestuur wil bij inwilli ging der aanvrage, het gebruik van deze drie, voor het geven van onder wijs weinig geschikte noodlokalen beëindigen en deze gedeeltelijk doen inrichten als speellokaal voor de kleuterschool. Het schoolbestuur kan naar het in zicht van B. en W. aanspraak maken op inwilliging van het verzoek. Een gelijkluidend advies geven B. en W. aan de raad met betrekking tot de aanvrage van de bijzondere schoei voor g.l.o. aan de Jan Nieuwenhuij zenstraat, waarvoor een 2-klassig< houten schoolgebouw wordt gevraagd mede ter ontlasting van het ver enigingsgebouw aan de Julianastraat, waar thans onderwijs wordt gege ven alsmede met betrekkiiig tot de aanvraag van de bijzondere school voor g.l.o. aan het St. Jorisplein om twee houten hulplokalen ter ver vanging van het noodlokaal in de Van Mandersloosstraat en van de ka mer van het hoofd der school op de diepe wateren van Boskoop. Onvoorziene omstandigheden uitge sloten zal de ijsbaan in de loop van de maand October gereed komen en onder water worden gezet. Het beno digde materiaal voor een verlichte baan is reeds in het bezit der stich- son; Willem z. van N. van Keeken en A- H. Corsel; Eric Arnold z. van J. W. Bergshoeff en J. Cappelle; Hans Clamor z. van J. H. Mackenzie en H. Wijnhoud; Marinus z. van M. de Graaf en H. A. Voskuilen; Antje d. van M. van Berkel en A. van Dam; Leentje d. van J. Kranenburg en C. G. van Harselaar; Marinus z. van H. van Roon en J- de Pater. Ondertrouwd: Daniël Heemrood 28 j. en Lijdia van Dam 28 j.; Gerrit W. Klein veld 26 j. en Anna van Hans- wijk 25 j.; Gerrit Bruné 24 j. en Cor nelia Hekkema 22 j. Getrouwd: Albert J. de Boer en Ariëtte J. Heemskerk; Johannes H. Bruines en Anna C. van den Ouwe- lant; Theodorus A. Verkerk en Lena A. M. de Korte; Jacob Kroon en Geertruida Roest; Cornelis van Oos- troom en Janna van Beusekom; Jo hannes Geers en Johanna Dirkzwa ger. Overleden: Hendrik Vet 77 j.; Ka- rel H. Hulscher 75 j.; Pieter Knorren 76 jaar. BODEGRAVEN NIEUWE SCHOOL AFGEKEURD De pasgebouwde Da Costaschool, die door de gemeente gebouwd werd aan de Laan v. Turkenburg en op 30 Aug. officieel zou worden geopend, is door B. en W. afgekeurd. De ge breken zullen eerst doof de aannemer in orde moeten worden gebracht, alvorens B. en W. de school aan de Chr. Schoolvereniging zal overdragen. De nieuwe verkeerslichten. De nieuwe verkeerslichten zijn in wer king getreden. De installatie op de Overtocht kon nog niet geplaats wor den. Voortaan zal de brugwachter, als de brug op moet, de zaak kun nen regelen vanaf de brug. vandaar dat er naast de gewone kleuren nog zijstukken met pijlen aan de instal laties zijn verbonden. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de St. Willïbrordusschoo! per 1 Sept. is benoemd, mej. F. Hilhorst uit Utrecht. Geboren: Jacob, z. v. J. v. Dam Boot; Johanna M., d. v. G. Vogelde Neijsel. Ondertrouwd: Pieter v. d. Heuvel 25 j. en Cornelia S. Hamoen 25 jaar. Geslaagd. De heer J. Jolink, werkzaam bij het melkcontrolestation VVZM slaagde te Utrecht voor het Rijksdiploma adviseur machinaal mel ken en melkmachines. Mevrouw A. Kuipervan 't Hóóg slaagde te Haarlem voor het Instruc teursdiploma van de Kon. Ned. Bond tot Redding van drenkelingen. BGSK00P Gevonden voorwerpen. Zwem broek met badhanddoek; duimstok; zetmes; fietssleuteltje; kindertasje; padvindersriem; pak zelfrijzend bak meel; blauwe zeiljopper; regenjas met broek. Inlichtingen bij de Rijks politie. IJsclub Otweg wordt stichting. De vereniging IJsclub Otweg, welke tot nu toe schaatswedstrijden organi. seerde op het bevroren water van de Otweg, krijgt binnenkort de beschik king over een terrein, dat in gereed heid wordt gebracht om als ijsbaan te kunnen dienen, terwijl ook andere sporten op dit terrein beoefend kun nen worden. In verband hiermede is de status gewijzigd en is een stichting in het leven geroepen, de „Stichting Otweg" welke zich ten doel stelt de aanleg en onderhoud van een goede ijsbaan en geschikte terreinruimte voor de beoefening van andere sporten dan de schaatsrijderssport. Hierdoor zal het dus mogelijk worden bij geringe vorst de gladde ijzers ónder te bin den, iets wat tot nu toe in Boskoop niet goed mogelijk was, aangezien steeds sterk ijs aanwezig moest zijn DE KWAKEL Geslaagd. Voor het practijkexa- men machineschrijven slaagde te Am sterdam mej. Riet Schelling en de heren A. G. Hogenboom en Kees Bartels. Openstelling Poststation. Maan dag a.s. (Maria Hemelvaart) zal het poststation slechts zijn geopend van 9 tot 10 uur alleen voor spoedgeval len, er vindt die dag geen 2e bestel linig plaats. LEIMUIDEN Vrachtauto te water. Gistermid dag omstreeks twee uur reed een vrachtwagen van de expediteur ting. Het bestuur zal pogingen in het v. Iperen van Rijnzaterwoude op de werk stellen ook andere sportvereni gingen aan te trekken teneinde deze aangelegenheid rendabel te maken, zodat het terrein gedurende de zo mermaanden eveneens gebruikt kan worden, b.v. voor de athletieksport. Zondagsdienst. De Zondagsdienst van de huisartsen wordt waargeno men door dr. H. J. van Kooten, Wil- helminalaan 36, telefoon 2079. Geboren: Yvonne Christine d. van M. A. J. v. d. Hurk en M. Wil- W. v. d. Veldenweg. Hoewel er geen ander verkeer in de nabijheid was ge raakte de auto nabij de boerderij van de heer H. Visser te ver in de berm, met het gevolg dat zij in de sloot kan telde. De zoon van de expediteur, 'die de wagen bestuurder, kwam er met een nat pak af. De auto was echter flink beschadigd, aangezien de die selmotor geheel onderdompeld was. Met een kraanwagen en een tractor werd de vrachtauto in de middag op het droge gebracht. LEIDERDORP GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: zakmes, kinder porte- monnaie, rijwieltas, haarstrik, broek riem, actetas m. inhoud, paar voet balschoenen, 2 gekleurde ballen, bo; sleutels, paar wollen kousen, zijden kleedje, kinder jasje, vulpen, porte- monnaie m. inhoud, schakelarmband, step, gymrok, muntbiljetten, etui, 2 huissleutels, kinderdekentje, in be waring werden genomen en hondje, een kanarievogel, een roeiboot. Verloren: jongensjasje, gebreid ollen vest, actetas m. ceintuur, ro zet met lampje van auto, damespor- temonnaie m. inhoud, sleutel, mili taire baret, gehaakte dameshand schoen, pportemonnaie m. inhoud, kinderjurkje, portemonnaie, gouden damespolshorloge, zilveren armband, fietspompen, boodschappentas, sleu tels met hanger, damesvest, regen jas, muntbiljet. Weggelopen cypers poesje. Weggedreven een ijzeren roeiboot. R0EL0FAREHDSVEEN Vacantiespelen parochie St. Petrus- Banden. 3de week: Dinsdag Jon gens: vertrek om 9 uur schoolplein; Woensdag Jongens en Meisjes; Dón- derdag: Meisjes en Kleuters; Vrijdag laatste dag: Jongens en Meisjes; Dins dag: Allemaal brood meenemen. Geen fietsers; Woensdag: groep 9 en 11: DOSR-terrein; groep 16 en 18: fiet sen; groep 14: geen brood 'meenemen. Alle andere groepen wel; groep 2 en 4 en 6 en 8 om 9 uur schoolplein; Don derdag: Kleuters en de groepen 6, 8, 10, 12 en 16: 9 uur schoolplein. Alle maal brood meenemen, behalve groep 2 en 4; Vrijdag 9 uur: H. Mis voor alle deelnemers. Alle groepen brood mee nemen, behalve 1, 3, 6, 8; groep 18: fietsen; groep 13 en 15: competitie tegen de jongens van de parochie Maria Praesentatie om de Spar-be- ker. De groep 17 van Dinsdag tot Vrijdag: Kamp; Vrijdagavond: op tocht en straatcollecte, daarna slui ting. Ook voor de volgende week nog enkele leiders en leidsters van harte welkom. ZOETERWOUDE Kath. Thuisfront Par. St. Jan's Onthoofding. De puzzelactie van Katholiek Thuisfront zal in onze pa rochie gehouden worden op Maan- 15 Augustus. Er zijn 20.000 prij zen aan verbonden en u hoeft niet lang in het onzekere te verkeren. Kortom, u weet direct of u wat ge wonnen heeft of niet. Vergeet niet iets extra's mee van huis te nemen om dit mooie werk te helpen steu- nerr. Wij wachten op uw gaven, en onze soldaten zullen u er dankbaar voor zijn. ■MBjj&jKjS&SUjjll '7! I <3 TP C...0 C C y - r t l J.t" 'IV V J*- -•—** ITi r 1 KATWIJK AAN ZEE Muzkiale ShowOnder zeer grote belangstelling werd gisterenavond op het Sportterrein Nieuw Zuid door de Huzaren van Boreel een muzikale show gegeven. Onder de vele belang, stellenden zagen we o.m. burgemees ter en wethouders, de directeur van Gemeentewerken, de heer Priester en enige andere vooraanstaande perso nen uit de gemeente. Voor de pauze gaf het korps een instrumentaal con cert en na de pauze de muzikale show welke door de zeer vele aan wezigen met belangstelling werd ge volgd. Het initiatief voor deze show kwam van het bestuur der muziek vereniging U.N.I. en de netto op brengst zal dienen om de U.N.I. te helpen bij het inkopen van nieuwe instrumenten en verbeteren van eni ge oude. Het was een mooie avond. Zondagsdienst voor zover het de patiënten betreft van de huisart sen Visser, Slagmolen, Lodder, Cle- veringa en Borlefs wordt waarge nomen door dokter C. Hagen, Prinses Julianalaan 5, telefoon 3222. 0EGSTGEEST De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp. ZOETERfüEER Gevonden en verloren. Gevon den: huissleutel; tas met gereed schap; zwarte damesportemonnaie inhoudende 2 muntbiljetten van ƒ2.50; portemonnaie inhoudende ƒ0.10; diplomatentas; reservewiel van Ford Perfect; bedrag van 2.70; zakje gereedschap; schakelarmbandje. Verloren: bruine lederen actetas inhoudende pyamajasje met bruine manchetten en korte broek; zakmes je; zwarte fietstas inhoudende ge reedschap; gekleurde hoofddoek; kin dertasje, inhoudende witte portemon naie; patroontas, inhoudende reserve onderdelen motorrijwielen; knot wol en twee breiboekjes. Inlichtingen Groepsbureau Rijkspolitie, Juliana laan 3, op werkdagen tussen 8 en 20 uur. Geboren: Leendert, zn van J. A. van Haaren en J. van der Heiden; Allegonda Petronella Maria, dr van C. C. Droogh en M. C. M. van der Berg; Francisca Antonia Johanna, dr van A. G. J. Gareman en F. Steen winkel; Johannes Hermanus, zn van J. H. Kuhl en C. H. Augustinus; Ivonne Adriana Petronella, dr van J. M. E. van Eekelen en A. A. M. van den Broek; Catharina Elisabeth, dr van C. Vreeken en H. Koot. Ondertrouwd: N. Groenheijde 28 j. en H. D. Westdorp 21 j.; H. J. Gahr- man 25 j. en C. Th. in 't Veen 23 j.; D. Hellema 27 j. en M. R. Roos 22 j.; W. van den Heuvel 21 j. en W. M. Keppel 19 j. Getrouwd: A. Kooij 26 j. en G. S. F. M. L. Bingley 24 j. Overleden: J. J. M. Bolleboom 3 j.; J. Opdam echtg. van J. M. Lelieveld

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6