I Raadslid vroeg aandacht voor alarmsysteem brandweer Gemeenteraad BIOSCOPEN VOETBAL- LIEFHEBBERS DANSEN Apothekers assistente) cursus Weggelopen ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gemeenteraad Noordwijk Gisteravond kwam de Noordwijkse raad in openbare vergadering bijeen. Alvorens een aanvang te maken met de besprekingen, dankte burge meester mr. G. F. W. van Berckel de raad voor de goede wensen, welke hij en zijn echtgenote tijdens hun vacantie hadden ontvangen. Voor een groot deel was de verbetering van de gezondheidstoestand van mevr. van Berckel hieraan te danken, meen de hij. Bij de ingekomen stukken werden de ontwerp-besluiten van Gedepu teerde Staten tot vaststelling van de nieuwe wedderegelingen voor de secretarissen en ontvangers in behan deling genomen. Besluiten. Men ging accoord met voorstel van burgemeester en wethouders, dat het volgende inhield: Gedeputeerde Staten zou medege deeld worden, dat men teneinde de afdoening der regeling niet te belem meren accoord ging met de wedde- regeling voor de secretaris, maar tevens op een verhoging van diens wedde aandringt, adhaesie zou wor den betuigt aan de adressen van de A.R.K.A. en de Ned. Bond voor Gem. Ambtenaren terwijl instemming werd betuigd met de wedderegeling van de ontvanger. Enkele verzoeken om vergoeding van vervoerskosten ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 werden toegestaan. Ook de Organisatieverordening Brandweer werd unaniem aangeno men. Nu de brandweer toch ter spra ke kwam, vroeg de heer Schenkeveld de aandacht voor het alarmsysteem. Hij meende, dat hierin een lacune be staat. Bij de brand in het Rembrandt - hotel bleek de druk op de waterlei ding aanvankelijk te laag te zijn. Waarom, zo vroeg de heer Schenke veld, is de persoon, die voor de rege ling van de druk zorgt niet aangeslo ten op fret alarmsysteem? De heer Vogelaar bracht ter ken nis, dat er twee brandschellen bij komen, zodat het euvel in de toe komst niet meer voor zal komen. Dank aan brandweer. De voorzitter maakte van de ge legenheid gebruik, om de brandweer te danken voor de geleverde presta ties bij de brand in het Rembrandt- hotel. De heer Vogelaar dankte hij, voor de wijze waarop hij een en ander had geregeld. Het hoofdbestuur van de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanis tisch Thuisfront verzocht om een sub sidie uit de gemeentekas ten behoeve van drie militaire tehuizen welke door deze stichting worden geëxploi teerd. Het standpunt van het college in deze was, dat men moeilijk een sub sidie kan weigeren aan een instelling die het algemeen belang rechtstreeks dient. Men acht het van groot be lang, dat de buiten gezinsverband levende militairen in hun vrije tijd in een godsdienstige sfeer vertoeven, maar is van mening, dat men finan ciële medewerking niet kan onthou den aan een streven, dat weliswaar slechts beoogt de huiselijke sfeer te benaderen welke de militairen mis sen, doch waarvan de waarde in ruime kring wordt aanvaard. De heer Urlus (KVP) meende, dat hij om principiële redenen zijn stem niet aan dit voorstel kon geven. In deze sprak hij voor het grootste deel van zijn fractie. Het P. v. d. A.-lid Rippe memoreer de, dat men indertijd met algemene stemmen had besloten, om subsidie te verlenen aan Pro Rege en het Katho liek Thuisfront. Hij zag niet in, waar om hij dan het Humanistisch Thuis front een subsidie zou weigeren. Het doet er toch niet toe van welke zijde het verzoek komt, het gaat om het belang van de soldaat. Per slot van rekening steunt de regering het Hum. Thuisfront toch ook. Principiële redenen belemmerden ook de heer Sedelaar om het voorstel te steunen. Mevr. v. d. Wiel vond het treurig, dat er zo met principes werd ge schermd. De militairen worden ge- zamelijk geoefend en wij moeten ook gezamelijk voor hun welzijn zorgen. Met zeven stemmen tegen werd de subsidie tenslotte verleend. De heer van Riemsdijk meende, dat het beantwoorden der in de rond vraag gestelde vragen wel wat te wensen overliet. Na de repliek van burgemeester en wethouders bestonden er echter geen redenen meer om aan te nemen, dat vragen zonder meer ter zijde worden gelegd. Er wordt steeds ruime aan dacht aan besteed. Woningbouw. Tevens wilde de heer van Riemsdijk nader ingelicht worden over de ko mende verbinding Noord-Zuid, daar men in Noord-Holland voor onaan gename verrassingen was komen te staan. De burgemeester had besprekingen gevoerd met de Prov. Waterstaat en had de indruk gekregen, dat het plan der provincie Zuid-holland, dat bin nenkort toegezonden zal worden, een zeer goed gevonden oplossing bindt. Het was de heer Schenkeveld ge bleken, dat hier ter plaatse een wo ningbouwvereniging is, die de door haar gebouwde huizen zeer slecht on derhoudt. Hij vroeg zich af, of het college hier geen verandering in kon brengen. Bovendien was hij zeer on tevreden over £e woningbouw in het algemeen. en W. deelden mede, dat reeds contact was opgenomen met de betreffende woningbouwvereniging. Het wachten is echter op de verbe teringen, die de huurverhoging zal brengen. Aan de bespoediging van de woningbouw „wordt alles gedaan, wat men kan. Het is echter op het ogen blik niet mogelijk om verdere stap pen te ondernemen, daar de plannen ter goedkeuring in handen van hogere instanties zijn. De heer van Rhijn zou graag zien, dat het rijtje tegels rond het bassin van het Golf bad verbreed zou wor den. Er ontstaat nu vaak een modde rige boel. Gezien de hoge exploitatie rekening zal het voorshands niet mo gelijk zijn hier verbetering in aan te brengen. Nadat de eventuele vestiging van een Heliport nog even ter sprake was gekomen, werd de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT In de gisterenavond gehouden openbare vergadering heeft de Raad van Noordwijkerhout o.m, besloten aan het bestuur van de St. Jozef meisjesschool de gevraagde finan ciële medewerking te verlenen voor het aanschaffen van een schoolradio en van materiaal voor handenarbeid. De heer Out begroette deze school radio met veel enthousiasme en an dere leden vielen hem daarin bij. De heer Out wilde zelfs nu ook maar meteen alle scholen een der gelijke radio geven doch de voor zitter maakte hem er op attent, dat de besturen daar toch eerst om zullen moeten vragen. Ook de St. Jozef-kleuterschool verkreeg de gevraagde financiële medewerking in de vorm van een extra-subsidie, omdat het bestuur van deze school zich door het ver trek van de zusters Dominicanessen genoodzaakt ziet een hoofd en 2 nieiuwe leerkrachten te benoemen. Deze personen zullen echter met het oog op de, naar men hoopt, op 1 Januari a.s. in werking tredende wet op Kleuteronderwijs volledig be voegd moeten zijn en dus ook yol- ledig betaald moeten worden. ALKEMADE Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr. Brinkhorst en dr Muskens. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren: J. Bergman, H. Hauting en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zon dagse dienst waargenomen door dok ter H. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. Ko-Plu-Ko. De Konijnenfokver eniging Ko-Plu-Ko gaat op 27 Aug. weer een tafelkeuring houden in zaal Haasnoot van dieren ingedeeld in twee klassen. Hiervoor zijn al vele prijzen en Ereprijzen beschikbaar gesteld. Zo zal b. v. voor elke klasse Verder werd nog de woning Kerk- oe" beschilfbaar z«n\ De in straal 89 onbewoonbaar verklaard, achryfbiljetten moeten voor deze ta- doch niet dan nadat de heer Janssen felkeuring voor c-^ro- geïnformeerd had of men nu ook werkelijk voor deze woning nieuw bouwvolume toegewezen kreeg en de voorzitter hierop bevestigend had geantwoord. Voor 2 van de reeds eerder onbewoonbaar verklaarde woningen is het nieuwe bouwvolume al ontvangen en voor de overige is de aanvraag in zee. - Tenslotte verklaarde de raad een I Punt Molentuinweg Provancialeweg herziening van het plan van uitbrei- had gisteren een verkeersongeval ding in voorbereiding te zijn. Dit is plaats, dat wonder boven wonder een formeel besluit en om welke her- j goed is afgelopen. Aug. bij de secre taris, de heer J. Westhoek Jr., J. Ban- kerckstraat 30 zijn ingezonden. Als keurmeester zal optreden de heer J. Westhoek, dit wegens verhindering van de heer Van den Broek. KATWIJK AAN DEN RIJN Verkeersongeval. Op het kruis- zieningen het draait vernamen wij niet. Hierover zal in de geheime ver gadering wel verder gesproken zijn en binnen afzienbare tijd zullen we er wel meer van horen. Bij de ingekomen stukken was omstreeks kwart over acht 's morgens wilde een wielrijder, ko mende van de Molenituinweg, het kruispunt oversteken naar het aan de overzijde gelegen rijwielpad. Doordat het uitzicht hem werd benomen door het traditionele verzoek om subsidie een autobus, welke juist aan de ter van de Bond tegen schending van plaatse aanwezige halte stond, zag Gods Heilige Naam door het vloeken j hij niet dat van de richting Wasse- en bij monde van de voorzitter stel- naar een jeep met grote snelheid de B. en W. traditiegetrouw voor om 1 kwam aanrijden. De bestuurder van afwijzend op het verzoek te beschik- dit voertuig wist door het omgooien ken, hoewel men natuurlijk met de|van het de wieirijder t| ont. wijken. Door deze manoeuvre botste doelstelling van de bond alleszins in stemt. De heer Meijer stelde echter voor van deze instemming door een zeer bescheiden subsidie van 10, te doen blijken en de raad ging met dit voorstel accoord. Een tweede verzoek om subsidie was dat van de Raad van Overleg, die een winterprogramma met o.a. twee toneelvoorstellingen door een beroepsgezelschap bij dit verzoek over had gelegd. De Raad van Overleg vroeg 700,doch op voorstel van B. en W. kende de Raad een subsidie van 500,toe. De salarissen van secretaris en ontvanger. Een ander belangrijk ingekomen stuk was het verzoek van Gedepu teerde Staten om het gevoelen van de Raad te mogen vernemen inzake de door hun college ontworpen sa larisregelingen voor de gemeente secretarissen en de gemeente-ont vangers. Burgemeester en wethou ders stelden voor aan G. S. te berich ten, natuurlijk met uitvoerige mo tivering, dat de voor de secretarissen voorgestelde salarissen te laag zijn, en dat hun ook een ambtstoelage, zoals de burgemeesters die genieten, toekomt, en dat ook het voor de ont vanger voorgestelde salaris te laag is in verhouding tot de voor de amb tenaren ter secretarie geldende sa larissen. Tenslotte was er de mededeling van Gedeputeerde Staten, dat de be groting voor het dienstjaar 1955 hun goedkeuring kan wegdragen. Bij de rondvraag informeerde de heer Duivenvoorde naar de stand van zaken met betrekking tot de 40 woningen. De voorzitter deelde me de, dat de premie 40.000, meer dan berekend was toege kend welke toekenning tevens in houdt, dat het bouwvolume 1956 voor deze woningen gebruikt kan worden. De aanbesteding heeft plaats gehad. Nu nog goedkeuring van het financieringsplan door G. S. en dan kan met de bouw worden begonnen. Hopenlijk is dat zeer binnenkort. De heer Geerlings vestigde nog de aandacht op het euvel van de soms lange tijd op de Dorpsstraat bij het Witte Kerkje stilstaande autobussen. IN DE LEIDSE Casino. Het „Weekend in Pa rijs", dat wij deze week in dit theater kunnen meebeleven, beantwoordt he laas niet helemaal aan de hoogge stemde verwachtingen waarvoor de bekwame Engelse blijspelregisseur Gordon Parry als reisleider borg scheen te staan. Het verhaal is een welhaast getrouwe afspiegeling van het onlangs vertoonde „Een dag om nooit te vergeten", maar mist diens vaart en originaliteit. Nu geeft een weekend in Parijs meer stof tot overpeinzing dan een dag in Boulog ne en de lichtstad meer aanleiding tot verwarde situaties, doch dat de film hierin mee moet delen zijn wij van de onverstoorbare Engelsen niet gewend. Tooh zijn sommige van do avonturen, die de Engelse vacantiegangers bele ven, geestig verteld en afzonderlijk het aanschouwen waard. De slechte overgangen geven de film echter een brokkelig en onsamenhangend karak ter. Alastair Sim en Margareth Ru therford staan garant voor enkele zeer rake Engelse typeringen. Toe gang: boven 14 jaar. Lido. Eerst was Cadet Rousselle alleen maar verliefd op de dochter van de dorpsburgemeester, maar om dat de magistraat de jonge dorpssmid niet vol geestdrift de familie binnen leidde, trok hij de wijde wereld in om fortuin te maken, zoals dat in die goede oude tijd van rond 1800 te doen gebruikelijk was. Die goede oude tijd bleek echter toch ook al weer niet te best, want er was juist revolutie in Parijs en voordat Rous selle aan het bouwen van een glorie volle toekomst kon beginnen, werd hij verwikkeld in een samenzwering tegen de prille republiek. Achtereen volgens werd ,hij koningsgezind, re publikein en bandiet, maar nadat zijn hoofd dikwijls angstwekkend dicht het schavot genaderd was, keerde hij als Bonaparte-generaal in zijn dorpje terug, waar hij zijn eerste liefde ge trouwd vond, hetgeen erg goed uit kwam, omdat een andere juffrouw ondertussen zijn hart veroverd had. De film is het best te betitelen met „kleurrijk", niet vanwege de techni color, maar om de wijze, waarop men dit verhaaltje verteld heeft. Het is een kabbelend vertelseltje vol ro mantiek en landelijke tafereeltjes, dat in deze zomertijd een arcadia kan zijn uit de woelingen van het nuch tere leven van alledag. Toegang: alle leeftijden. Luxor presenteert een George Formby-film, maar in afwijking met vele van zijn voorgangers is in deze Formby-film het „lach-of-ik-schiet"- element niet op hinderlijke wijze aanwezig. George leidt als gemeente ambtenaar het opinie-onderzoek vam een klein plaatsje, waar de toestan-' den een weinig doen denken aan de eerste dagen der Industriële Revolu tie. Als de uitkomsten minder vleiend zijn voor de machthebbers neemt men z'n toevlucht tot fraude en geinspireerd door een aardige juf frouw trekt George hiertegen ten strijde met als gevolg, dat hij in de gemeenteraad wordt gekozen, om de belangen van de „kleine man" te be hartigen. De film is een geslaagde vermenging van lichte humor en spanning, die ook hen, voor wie George Formby geen grote trekpleis ter vormt, zal weten te boeien, of al thans ontspannen. K.F.C.-keuring: alle leeftijden. Rex. Het woord „Apache" is geen ij dele klank gebleven, het is een begrip geworden, dat het meest v/oeste element vertegenwoordigt in de cultuurhistorie van de Amerikaan se Indianen. In deze film draait de geschiedenis om een lid van de Apa chen-stam, die de oorlog met de blanken op zijn eentje voortzet. Hij wordt vergezeld van een vrouw, Na- liule geheten, die zijn avonturen deelt en tevens wat meer fleur geeft aan het verhaal. Zij is ook de oor zaak, dat de rode krijgsman wordt omgezet in een vredelievende land man, die tenslotte de vredesvlag hees. Intussen zijn er avonturen genoeg mee te beleven voor personen bo> ven de 14 jaar. Trianon. Na jaren is in Trianon één der groten van het witte doek teruggekeerd, nl. Charlie Chaplin met „Modern Times". Modern is de ze film weliswaar niet meer; Cha plin was een tegenstander van de gesproken film en in deze rolprent heeft hij nog aan het principe van de stomme film vastgehouden, zij het dan met enige kleine concessies. Bovendien laboreert de techniek nog aan de kwaaltjes van het stomme- film-tijdperk met zijn al te nadruk kelijke en schichtige gebaren en be wegingen. Maar dat alles maakt „Modern Times" als document slechts interessanter, want deze film is op de eerste plaats een document van de genialiteit van Chaplin, van zyn zeer bijzondere humor, van de unie ke plaats, welke hij in de filmge schiedenis inneemt. Chaplin heeft zijn filmcarrière met „Lime Light" definitief afgesloten, zodat de jonge ren slechts door reprises van zijn oude rolprenten kennis kunnen ne men van de man, die zulk een grote rol heeft gespeeld in het leven van de vroegere generatie. Zij zullen in „Modern Times" een element ontdek ken, dat voorlopig nog niet ver ouderd zal zijn, nl. de strijd van de mens tegen de meedogenloze macht van de techniek. En dat is juist de kracht van Chaplin's humor, hij raakt het hart van de dingen en blijft daardoor boven de tijd en de veran dering der omstandigheden. Ook hier is hij weer het naïeve weerloze mannetje, dat talloze malen het on derspit delft tegen de ruwheid en de hardheid van het leven, tegen de justitie en tegen de doortastendheid van de politie, maar altijd weet hij het hoofd weer boven water te ste ken, onverwoestbaar als het leven zelf. Wij hebben deze film reeds jaren geleden voor het eerst gezien, maar nog altijd is het weerzien een evene ment en zijn de grappige vondsten onweerstaanbaar. Voor alle leef tij den. de jeep echter aan de overzijde van de weg tegen een paal, die afknapte, om vervolgens tot stilstand te komen tegen een wegwijzer van de A.N.W.B. Zowel de wegwijzer als de auto liepen hierbij beschadigingen op. Persoon lijke ongevallen deden zich bij dit incident niet voor. Strijd om N. Guinea gaat door „Indonesië zal de strijd voor Ne derlands Nieuw-Guinea voortzetten", zo heeft de nieuwe premier, Boer- hanoeddin Harahap, gisteren na de beëdigingsplechtigheid te Djakarta verklaard. Harahap zei verder, dat zijn rege ring het conflict tussen het leger en de regering, dat tot de val van het kabinet-Ali Sastroamidjojo leidde, zal oplossen. Het nieuwe kabinet, waarin de Is- lamietische Masjoemi domineert, is in de Indonesische pers verschillend ontvangen. De meeste bladen, die zich vroeger tegen Sastroamidjojo gekant hebben, zijn niet geheel vol daan over de samenstelling van het kabinet, al geeft de „Abadi" (Mas joemi) toe dat de meerderheid „eer lijke, gerespecteerde personen" zijn. „Pedoman" dringt er bij de nieu we regering op aan, krachtige maat regelen tegen de corruptie te nemen. „Merdeka" (PNI) meent, dat het kabinet Ali Sastroamidjojo „uit kun diger personen" bestond. Het meent verder, dat de nieuwe regering „nu al siddert voor de landmacht". „Soeloeh Indonesia" (PNI) ver wacht niets van dit „logge kabinet". Moskou vermindert strijdkrachten De Sowjet-regering heeft besloten de omvang van haar strijdkrachten als gevolg van .Jiet afnemen fier in ternationale spanning" te verminde ren, aldus is Zaterdagochtend vroeg in een officiële door het persbureau Tass verspreide mededeling bekend gemaakt. De strijdkrachten zullen met 640.000 man worden ingekrompen. In de officiële verklaring wordt ge izegd: „De jongste ontwikkelingen, en in het bijzonder het resultaat van de Geneefse conferentie van rege ringsleiders der vier (grote) mogend, heden, getuigen van een zekere ver mindering van de spanning in de in ternationale betrekkingen." „Om de vermindering van de in ternationale sjpanning te bevorde ren en vertrouwen tussen de landen te vestigen heeft de Sowjet-regering toesloten de strijdkrachten van de U.S.S.R. tegen 15 December 1955 met 640.000 man in te krimpen. „De militairen van leger en ma rine, die zullen worden gedemobili seerd, zullen verzekerd zijn van werk in industriële ondernemingen, staatsboerderij en en collectieve boer derijen in hun resp. woonplaatsen." Verrassend aanbod van Amerika Generaal Twining, de chef-staf van de Amerikaanse luchtmacht, heeft het aanbod gedaan om enige zwaar bewaakte Amerikaanse militaire vliegvelden ter beschikking te stel len van Russische vliegtuigen die, overeenkomstig het door president Eisenhower te Genève gedane voor stel, toezicht zouden mogen houden op de ontwapening in de Verenigde Staten. Twining legde uit dat het plan van president Eisenhower was -bedoeld als middel om verrassende aanval len te voorkomen. Het zou daarom een grote bijdrage kunnen betekenen tot het verzekeren van de vrede. Zou het voorstel door de Russen worden aanvaard, dan zal de Amerikaanse luchtmacht alle medewerking verle nen om het te doen slagen. „Zelfs die vliegvelden waarop 24 uur per etmaal wacht wordt gelopen om hen te 'beschermen tegen een plot selinge Russische aanval zouden wij ter beschikking van de Russische waarnemers willen stellen." Marktberichten LEEUWARDEN, 12 Aug. Kaas. Gouda volvet 2,06—2,08, Edammer 40-f 1,85—1,88, broodkaas 40-4- 1,871,90. Stemming goed. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 Aug. Groente. Bloemkool A f 17 29, Bloemkool B ƒ1116, Bloemkool C 9—10. Waspeen A 812, Was- peen B 715, Bospeen ƒ1021, Tuinbonen ƒ812, Pronkbonen ƒ35 37, Spekbonen 2830, Princesse- bonen 2345, Stamsnijbonen 38 46, Stoksnij bonen 54—62, Doperw ten 4244, Blauwschokkers 51 53, Andijvie ƒ66.10, Tomaten A ƒ4753, Tomaten B 5254, Toma ten C 4142, Komkommers A 1520, Komkommers B 89, Sla 37.40, Rode kool 1315, Kroten 8—10, Uien 13—16, Peterselie 3— 6.80, Krulpeterselie 10.1010.30, Selderie 26.60, Kervel 55.20, Rabarber 9.1013, Postelein 10 12, Aardappelen Bonken 1012, idem groten 1013. VINKEVEEN 12 Aug. Groente. Andijvie 0.06—0.07, Rabarber 0.06 0.12, Rode kool 0.060.07, Spina zie 0.060.12, Pronkbonen 0.22 0.34, Snijbonen 0.380.48, Stambo- nen 0.310.43, Stokprinsen 0.39 0.45, Tomaten ƒ0.400.60, Uien ƒ0.13 0.17, Waspeen ƒ0.080.12 per Kg.; 0.19, Sla 0.030.11 per stuk; Peen 0.100.14 per bos. TER AAR, 12 Aug. Groente. Snijbonen 4.70—5.50, idem B 2.70— 4.00, idem stek 2.20—2.50, stokprin- cessebonen 4.206.50, idem B 3.50 3 90, sperciebonen 3.305.00, idem B 2.603.00, wagenaars 3.30, witte pronkers 3.403.80, spekbonen 3.60— 4.20, tuinbonen 0.50, alles per 10 kg; tomaten A 0.49—0.59, idem B 0.45— 0.60, idem C 0-29—0.36, idem CC 0.200.26, idem bonken 0.27—0.51, aardappelen 0.09—0.13, idem kriel 0.040.07, waspeen 0.100.13, idem B 0.060.08, groten 0.06, rabarber 0.060.09, andijvie 0.06, spitskool 0.14, postelein 0.12, rode kool 0.05 0.07, uien 0.20, alles per kg; sla 0.03 0.06, bloemkool A 0.250.42, idem B 017—0.28, idem C 009—0.13, kom kommers 0.080.21, alles per stuk; selderij 0.03, boskroten 0.020.03, bospeen 0.100.13, bosuien 0.05, al les per bos; zwarte bessen 1.841.92, appelen: Yellow Transparant 0.51 0.61, idem B 0.260.31, kruideniers peren 0.300.40 per kg; augurken fijn 0.85, fijnbasterd 071, basterd 0.45, grof I 0.33—0.34, grof A 0.43— 0.44, CD 0.31, idem afw. 0.17—0.20, E 0.18, E geel 0.10, alles per kg; bloe men: anjers 0.16 per bos. Aan alles moet een eind komenook aan onze gratis uitreiking van miniatuur-voetballers. Millioenen flesjes Coca-Cola hebben deze fraaie miniatuurtjes onder het bereik geoiacht van honderdduizenden verzamelaars. Na het eind van deze maand zullen er geen gemerkte kroonkurken meer in omloop worden gebracht. Maar die U daarna nog aantreft, kunt U tot eind October nog inwisselen! Dan Is het voorbijWat blijftIs Coca-Cola, het beste antwoord op ieders dorst fiP gr/ JAAR, Erkend Dottelaar: Bottelo N.V. verkoopkantoor 's-Gravenhage: Waldorpstraat 304 - Tel. K 1700-117848 \klN NEDERLAND// ^j^EBOTTEL^^r ZONDAG 14 AUGUSTUS Parochiehuis St. Joris, Hazerswoude Rijndijk Aanvang 8 uar. Legitimatiekaart verplicht. Bootartikelen ENGROS en DETAIL. H. R. TROOST HAVEN 14 - LEIDEN, TELEFOON 21664. Gevraagd bij voor zo spoedig mogelijk: voor hele dagen, of ge deelten van dagen. Aanm.: Mevr. Allart-Funnekotter, Apotheker, Raadhuisstraat 206. Alphen aan den Rijn. Zoeierwoude Dorp In September aanvang door Wit-Gele Kruis en E.H.B.O. voor dames. Be handeld worden eenvou dige E.H.B.O., verpleging in het gezin en hygiëne. 10 lesavonden. Cursusgeld zeer billijk. Leider Dr. Kortmann. Bestuursleden Wit-Gele Kruis en E.H.B.O. nemen gaarne uw opgave aan. Koopt bij onze adverteerders Jong wit jachthondje met brume vlekjes op beide oren, genaamd „Anja". Verzocht wordt tegen be loning terug te bezorgen bij: L. A. v. d. BERG. Rijksstraatweg 38, Wasse naar. Telef. 3195-K 1751. LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: M. PIETERSE Langeraarseweg 175.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3