'n Vacantie vol Franse vrienschap zon en wijn vond tè spoedig slot Club de Limetz weer in Leiden Franse arbeiderskolonie kreeg onverwachte verrassing Pastoor dr W« Schmitz nam afscheid van Leiden Commissie voor internationale samenwerking wordt permanent jongen beklemd geraakt Deken R*M*A. Nieveen van Dijkum veertig jaar priester De heer GJ. van Spanje - 25 jaar bij V* D. - hartelijk gehuldigd DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA S Een filmpje, gemaakt door de „fo- tografineur" van de Club de Limetz, Harry Schrama, getiteld „Holland", heeft de inwoners van Limetz enigs zins in kennis gesteld van het leven in ons land. Dat dit zeer gewaardeerd werd, bleek op de eerste plaats heel duidelijk uit het klaterend applaus, maar ook uit de gesprekken die men later met de Leidenaars had, over hun schone stad. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en men was danig trots op de vele complimen ten die men kreeg. Ons vorig verslag schreven wij tij dens de voorbereidingen voor de grote feestavond voor de inwoners van Limetz. Na het Lof, stroomde de menigte naar de schouwburgtent en de be langstelling overtrof de stoutste ver wachtingen; zitplaatsen waren er al spoedig niet meer en alle staan- iren eveneens bezet. Schouwburg uitgebreid. Daarna werden de zijwanden van de schouwburg opgerold, waardoor men van buiten af gelegenheid had de voorstelling mee te maken. Het enthousiasme van de Limetz- nezen zowel als van de Leidenaars was stormachtig. Het programma werd vlot afgewerkt en de dansen, het toneelspelletje, het schutspaard, de band en de zang van Dolf Del- prado brachten het publiek in ver rukking. Het hoogtepunt werd wel bereikt, toen de burgemeester alle Leidenaars bedankte en de verknochtheid van Limetz aan Leiden benadrukte. Hij constateerde, dat het bezoek aan Limetz was uitgegroeid, tot een gemeentelijke aangelegenheid, wes halve hij als burgemeester alle gas ten, namens de gemeenteraad uitno digde met hen de erewijn te drin ken. Onder luide bijval knalden even later de champagnekurken en we derom sprak men over en weer har telijke woorden. Het oer-Hollandse „lang zullen ze leven" deed de muren van 't zaaltje trillen; het was een ogenblik van verbroedering, van volkomen één zijn met Limetz. VASTVERBONDEN. Driemaal zijn de Leidenaren nu in Limetz geweest en deze laatste keer is wel heel duidelijk gebleken, hoe trots de eenvoudige mensen in Li metz zijn op de uitverkiezing van hun dorp als verblijfplaats. Zo men het zou durven wagen een volgende keer een andere verblijf plaats te kiezen, zou men een heel dorp diep teleurstellen. Trouwens zij, die de tocht voor de derde keer meemaakten, zullen niet zo gemak kelijk afscheid kunnen nemen. Limetz is een trekpleister met grote kleefkracht. Deze verknochtheid bleek gedu rende de gehele vacantie. Hartelijk groette men elkaar met „bonsoir mes amis" en de gastvrijheid, de be hulpzaamheid, de vriendelijkheid en belangstelling kenden geen grenzen. De bezittingen van het gezelschap, dat in tenten kampeerde, lagen hele dagen zonder bewaking in het vrije veld, maar nooit werd het minste vermist. Stilmakende schoonheid. De schone omgeving van Limetz werd verkend door middel van wan deltochten. Op een stralende morgen ondernam men de tocht naar „la Roche Guyon". Onvergelijkelijk schone panorama's deden het gezel schap stil worden van bewondering, vermoeidheid werd vergeten en steeds ontdekte men nieuwe en an dere schoonheid, waar tussendoor de Seine als een zilver lint zijn baan trok, gepuurd in de gouden zon. Mislukte Missie. 's Zondags legde men een krans aan de voet van een oorlogsmonu ment in Vienne. Jammer, dat deze sobere plechtig heid slechts weinig weerklank vond bij de bewoners van dit dorp. Deze kranslegging geschiedde op uitnodiging van een landheer, die hiermede kennelijk de bevolking van het dorp tot zich wilde trekken, want na deze kranslegging zou er een groot tuinfeest zijn op zijn landgoed. Helaas hield de bevolking, die voor het grootste deel communistisch is, zich volkomen afzijdig, zodat zijn missie mislukte. De Club de Limetz gaf haar op voering dus voor een publiek, waar het eigenijlk niet voor bedoeld was. Het afscheid van Limetz was als andere jaren: hartelijk en een beetje weemoedig. Fransen en Nederlanders sloten de handen in elkaar en zongen uit volle borst ,,ce n'est qu'un au revoir" (het is slechts een tot weerziens) en het duurde lang vooordat de laatste handen geschud waren. Afscheid nemen is moeilijk, aLs men weet hoe welkom men was. Partir c'est mourir un peu. (Af- scheidnemen is 'n beetje sterven). Feest in Houbigny. Halverwege de terugweg werd de laatste opvoering gegeven in een klein-seminarie in Houbigny, dat in dit seizoen gebruikt wordt als va- cantiehuis voor arbeidersgezinnen. De gasten daar aanwezig hadden juist de avondmaaltijd gebruikt en de Nederlanders konden nog mee genieten van de knoflookgeur! Ook hier bleek improvisatie nood zakelijk. Het toneel dat voor de voorstelling bedongen was, bleek een simpel podium te zijn, maar de tech nici van de Club bouwden in zeer korte tijd een wezenlijk toneel op, met zitplaatsen voor het orkest en draaitafel voor de tape-recorder. Dat de stroom nu en dan uitviel en de zaal dus in duister gehuld was, scheen men als volkomen nor maal te accepteren. Het drukte in het minst niet de goede stemming. De Club de Limetz heeft deze groep arbeiders uit Lyon en Lille hier een meer dan prettige avond bezorgd. Een soortgelijk program als in Limetz werd opgevoerd en het succes was zó groot, dat aan biseren meermalen geen ontkomen was. De Overste van het Seminarie uitte zijn vreugde met vriendelijke woorden en een verzameling flessen voortref felijke landwijn. De Club de Limetz is weer in Lei den, lichamelijk althans. Velen zul len in gedachten nogmaals deze ver moeiende maar meer dan plezierige tijd in Frankrijk beleven, waarin ge meenschapszin en vriendschap zo duidelijk is gebleken. EERVOL ONTSLAG PROF. BOEKE. Met ingang van 19 September is aan dr. H. Boeke op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden Ononderbroken stroom van belangstellenden Pastoor dr. Wolfgang Schmitz o.f-m. heeft gisteravond in de pastorie van de Leonarduskerk te Leiden afscheid van de parochie genomen. De stroom van katholieke Leide naars, die de scheidene pastoor de hand kwamen drukken, duurde van half acht tot negen uur in de avond voort. Deze bijzonder grote belangstelling was een treffende illustratie van het feit, dat de pastoor zich in de drie jaar van zijn herderschap te Leiden bemind heeft gemaakt. De pastoor had voor allen, die in een lange rij aan hem voorbij gingen, een persoonlijk woord. Onder de aanwezigen waren: het bestuur van de R.K. Aannemers- en patroonsbond, waarvan pastoor Schmitz geestelijk adviseur was, het bestuur van O.K.O., namens welke ook maar vereniging de heer Diebeis een woord ten afscheid sprak, het bestuur van Vrucht van Leids initiatief Na een voorlopige bijeenkomst in December van het vorige jaar van de commissie bevordering internationaal denken, zijn in de maanden Januari, Februari, Maart en April 1955 enkele besprekingen gevolgd, waarbij gelei delijk het doel van de te houden week duidelijker werd geformuleerd. In samenwerking met enkele inter nationaal gerichte organisaties werd ook door de Leidse Jeugd Actie en de Politiek Jongeren Contact Raad afd. Leiden de gedachte: bevordering van de internationale samenwerking als reëel doel geaccepteerd. Vastknopende aan deze gedachte verkreeg de commissie toen tijdelijk de naam: Commissie Leidse Week voor Internationale Samenwerking. In de van 2025 April 1955 gehou den LeidSe Week is gebleken, dat we hier inderdaad te maken hebben met een realiteit. Wij menen, dat de lessen, die we Op de Kanaalweg is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd, waar door een jongetje gewond werd. Een vrachtauto, die een 1500 kilo zware zandtriller in de laadbak ver voerde moest plotseling remmen voor de spoorbomen. Ondanks het feit dat de zandtriller met balken voor de wielen vastgezet was, kwam er bewe ging in het gevaarte en schoof het naar voren. De negen-jarige A. van E. uit Wassenaar, die zich voor in de laadbak bevond raakte beklemd en moest met ernstige inwendinge kneu zingen naar hét ziekenhuis worden gebracht. Er bestaat geen levensge vaar. uit de Leidse Week kunnen trekken zijn: niet alleen studie of lezingen op academisch niveau, niet alleen pro paganda, niet alleen contact voor de jeugd, maar een combinatie van deze activiteiten, die gezien moeten wor den als aan elkaar verwante onderde len van een ieders leven. Van verschillende zijden is ge vraagd of men de nu reeds bestaan de commissie wellicht permanent kan maken. Speciaal de voordracht van H. M. de Koningin, gehouden op 18 Juli j.l. in de Pieterskerk te Leiden, heeft de wenselijkheid van een ge zamenlijk verder gaan geaccentueerd. Hiertoe heeft onze commissie in principe besloten. Bij dit verder gaan zullen dan drie stadia onderscheiden moeten worden: 1. Samenwerking op academisch niveau ter bestudering en bespreking van de algemene internationale vraagstukken, in Nederland en inter nationaal. 2. Popularisering van deze vraag stukken voor het grote publiek, pe riodiek en incidenteel, zodra daar toe aanleiding is. 3. Inleiding van de jeugd in deze vraagstukken, vergezeld door reëel contact met de jeugd uit andere landen. BIOSCOPEN. De films voor de week van 12 tot 19 Augustus zijn door de Kafh. Film Centrale als volgt gekeurd1: Casino: „Weekend in Parijs", 14 jaar. Lido: „Cadet Rousselle", alle leeftijden. Luxor: „Wij willen George", alje leeftijden. Trianon: „Modern Times", alle leef tijden. Rex: „Apache", 14 jaar. Docos, besturen van de Verkennerij, de Gidsen en alle andere organisaties in de parochie. PATER J. SIMONIS O.F.M. De weleervv. pater Gorgonius (J. A. M.) Simonis o.f.m, die assistent was te Oosterbeek, is benoemd tot kape laan van de St. Josephkerk te Wy- chen. DR. DE ROVER HOOGLERAAR. Bij Koninldijk Besluit is benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de faculteit der wis- en natuurkunde om onderwijs te ge ven in de kristallografie, mineralogie en petrologie dr. W. P. de Roever, thans lector aan de Amsterdamse universiteit. Dr. De Roever volgt prof. dr. E. Niggli op, die onlangs af scheid nam om een wetenschappelijke functie in zijn geboorteland, Zwit serland, te aanvaarden. Wij hebben gisteren zeer diep in het sleutelgat gekeken doch niets kunnen ontwaren wat onze pen in beroering kon brengen. De Leidenaars voor wie de va cantie reeds een gesloten boekdeel is of die met het oog op verleden jaar hun rondreisje tot het najaar hebben uitgesteld, rijden uitzichtloos door een allengs warmer wordende stad. Toch moet het goed zijn om Leidenaar te zijn, want ergens in Su riname hebben oud-Leidenaars gis teren een reünie gehouden, waarbij ongetwijfeld geestdriftige woorden aan onze Sleutelstad gewijd zijn. Ook de toeristen, die elke dag weer gapend van bewondering door de straten lopen maken ons duidelijk, dat wij Leidenaars een uitverkoren volk zijn. Maar toch. Examens. De dames E. J. Hajer en F. A. de Gelder en de heer L. Soeters staan er ongetwijfeld beter voor. Zij slaag den gisteren namelijk voor het exa men M.O.a Frans. Training Docos. Alle senioren van Docos die tot de seleotie-groep behoren worden hedenavond om zeven uur op dt speelweide van de buurtver. De Pro- fessorenwijk aan de Burggravenlaan verwacht. Talenten niet begraven. Verder heeft een klein Leids jon getje gisteren met zijn vacantiebezig- heden honderd gulden verdiend. On getwijfeld iemand die zijn talenten niet begraven heeft. In het verslag over de sohatgraverij in Noordwijk kunt u meer over hem lezen. DWARSKIJKER. Oud-kapelaan van de Mon Père en o.a. oprichter van het S.F.L. in Leiden Onder de namen van de priesters, i die op 15 Augustus in het bisdom Haarlem jubileren, prijkt dit jaar ook die van de Hoogeerw. heer R. M. A. Nieveen van Dijkum, Deken van Middelburg en pastoor van de parochie van de H. Maria Magdalena te Goes. Voor. velen in Leiden zal deze naam herinneringen oproepen aan een priester, die jarenlang in Leiden als kapelaan werkzaam is ge weest, ook op inter-parochieel ter rein o.m. door de oprichting van het Sint Franciscus Liefdewerk in de I Sleutelstad. Voor belangstellenden zal het ver meldenswaard zijn, dat Deken Nie-1 veen van Dijkum, die Maandag 15 j Augustus zijn veertigjarig priester-1 feest viert, die dag in zijn parochie te Goes om 9 uur de plechtige Hoog- mis opdraagt, waaronder de feest- i predicatie gehouden wordt door kap. J. van Teylingen, uit Zaandam, j van zijn oud-kapelaans te Goes, i geboren en getogen Leidenaar en af komstig uit de parochie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart en Sint Jo seph, waar Deken Nieveen destijds kapelaan was. De receptie ter pas torie (Singelstraat 7 te Goes) wordt voor genodigden 's middags gehou den van kwart voor een tot kwart over een en daarna krijgen overige belangstellenden tot drie uur gele genheid tot feliciteren. Om half vijf is het plechtig danklof. Deken Nieveen van Dijkum werd op 22 October 1890 te Amsterdam ge boren en priester gewijd op 15 Aug. 1915. Hij was eerst kapelaan te Beemster en Bodegraven en werd toen op 13 Maart 1920 tot kapelaan benoemd bij Deken P. L. Dessens in de Mon Père-parochie ,toen nog aan de Haarlemmerstraat. Op 30 Maart 1935 werd hij benoemd tot pastoor in Egmond aan de Hoef en tenslotte volgde zijn benoeming tot Deken van Middelburg en pastoor te Goes op 2 Maart 1940. Niet minder dan 15 jaar is Deken Nieveen dus kapelaan in Leiden ge weest, een respectabele tijd, waarin hij zich ruimschoots heeft kunnen ontplooien als een goede zielzorger, die vooral voor de jeugd voortref felijk werk heeft gedaan. In dat op zicht nam hij reeds enkele maanden, nadat hij in de Mon Père benoemd was, een belangrijk initiatief door de oprichting van het Sint Franciscus Liefdewerk in Leiden. Op 20 Juli 1920 werd hij door mgr. A. Callier tot president-directeur benoemd en mede dank zij de medewerking van de heren A. v. d. Reep, J. C. Abel man, W. Goddijn, J. A. Bokern en A. Castelein kon op 28 September,?™ de Mana G'Jzensteeg, waarbij 1920 de oprichtingsvergadering plaats I kapelaan Nieveen zeil de dirigeer vinden in het Sint Pancratiusgebouw w»™ r,„o„ u„ aan de Hooigracht. Om gezondheids redenen legde kapelaan Nieveen op 9 Juni 1922 zijn functie neer, welke daarna steeds door een pater Fran ciscaan vervuld werd. Toen in de dertiger jaren de Ver kennerij opgang maakte, stichtte kap. Nieveen in 1932 de eerste Verken- nersgroep in Leiden, namelijk die van St. Paulus, welke een zuiver pa rochieel karakter droeg. De andere Leidse parochies volgden overigens met bekwame spoed. Voorts memo reren wij zijn werk voor de Vrien denkring en wij zouden zeker onvol ledig zijn, als wij niet herinnerden aan de vele jaren, waarin hij het koor van de Mon Père-parochie heeft geleid met grote bekwaamheid en goede smaak, waardoor aan de ker kelijke feesten bepaald een gerenom meerde luister werd bijgezet. De faam van zijn koor leidde er toe, dat het meermalen interparochiële bui tenkerkelijke bijeenkomsten muzi kaal omlijstte. Toen de Sint Joseph-parochie in 1934 werd opgeheven en gevoegd werd bij de Mon Père-parochie, ver huisde kapelaan Nieveen met Deken Homulle en kapelaan Hessing naar de pastorie aan de Herensingel, waar de kerk met haar lange titel het cen trum werd van de vergrote parochie. Bijna een jaar was hij daar nog werkzaam het verdubbelde heren en jongenskoor bood hem toen nog meer muzikale kansen), totdat de bisschop hem riep naar Egmond aan de Hoef. Velen zullen zich nog het afscheid herinneren in het parochie-zaaltje tijd rekening houdt met de mense lijke factor in de omgang met zijn medewerkers. Mede hierdoor is hij bij V. en D. zeer bemind. Jongeren en de jongsten in het bedrijf schenkt hij gaarne zijn vertrouwen en geeft hij kansen. Het cadeau namens het personeel werd hierop onthuld: een geslaagd schilderstuk. Terwijl zij hun gelukwensen ver gezeld deden gaan van geschenken, spraken nog mej. M. J. E. Speet, namens de collega's, de heer H. v. d. Staak, namens de chefs en de heer H. Selier, namens het magazijn-per soneel. Tenslotte wuifde de heer Van Spanje de hulde terug naar allen, die hem de lof hadden toegezwaaid. Voorbeeld en medewerking van directie en personeelsleden waren 'hem zo sprak hij tot steun ge weest. Marktberichten 's HERTOGENBOSCH, 10 Aug. Vee. Aanvoer 5.599 stuks vee, nl. 2.445 runderen, 449 vette kalve ren, 296 nuchtere kalveren, 68 fok- zeugen, 390 slachtvarkens, 32 lopers, 1.554 biggen, 352 schapen en 13 gei ten. De prijzen waren als volgt: Meik of kalfkoeien van 700 tot 990 p. st.; guiste koeien 470760 per st.; zware stok hanteerde, hetgeen Deken Ho- mulle de opmerking ontlokte, dat de overledene zijn eigen uitvaart diri geerde. Enfin ieder heeft zo zijn eigen her inneringen, al waren het maar de koorjongens, die hun dirigent (een der eerste gemotoriseerde priesters van Leiden) in de „Geitensteeg" met de motor opduwden, waarna de eer waarde muzikant op een puffende en knallende motor de Haarlemmer straat opreed W.H. OUD-STATIONSCHEF HERENSINGEL TE LEIDEN OVERLEDEN. In de ouderdom van 76 jaar is te Leiden, Zoeterwoudse Singel 30, over leden, de heer H. J. Mül'ler, gepen- sionneerd stationschef der Nederl. Spoorwegen. De heer Mül'ler is sta tionschef geweest te Rodenrijs en te Leiden van het station Herensingel Haarlemmermeerlijn) Na de opheffing van deze lijn is de heer Müller benoemd tot stationschef te Hillegom. Het stoffelijk overschot werd he denmiddag te één uur op het kerk hof Groenesteeg te Leiden begra ven. deld tegen hoge prijzen, de mindere soorten kalme handel, prijzen moei lijk te handhaven of minder, idem voor de vette stieren en worstkoeien. Slachtzeugen vlotte handel met ho- gere prijzen. soorten boven notering; kalfvaarzen j GOUDA, 11 Aug. Kaas. Aange- 570900; klam vaarzen 465530, guiste vaarzen 530—610; pinken 400— 450; graskalveren 200315; nuchtere fokkalveren 105—165; nuchtere slacht kalveren 55—67.50, zware soorten 75 102.50; drachtige zeugen 225—275; lopers 60—70; biggen 32—50; wei schapen 7090; zuiglammeren 7590 weilammeren 5470. Aanvoer van slachtvee voerd zijn vandaag 245 partijen. Eer ste kwaliteit met rijksmerk noteerde 2.212.28; tweede kwaliteit met rijksmerk 2.15—/' 2,20; extra kwa liteit 2.292.50. De handel was goed. TER AAR, 10 Aug. Groente. Snij bonen 5.50—6.99; idem B. 3.50—5.00; ilem stek 2.203.00; sperciebonen 4.70 Be N.V. Vroom en Dreesman te Leiden huldigde hedenmorgen haar inkoopleider de heer G. J. van Span je, die 25 jaar geleden te Leiden in dienst van de N.V. trad. Om kwart voor negen werd de ju bilaris, die van zijn echtgenote was vergezeld, binnen de grote kring van het personeel met applaus ont vangen. De directeur, de heer C. A. A. Kerckhoff sprak de feesteling en diens echtgenoot toe. Hij gaf een overzicht van de loop baan van de heer Van Spanje, een overzicht, dat ook een inzicht gaf in het karakter van zijn medewerker. De heer Van Spanje kwam in 19|f te Leiden in dienst als chef van de afdeling gordijnen en vitrage. Toen de personeels-afdeling door de al gemene gewijzigde omstandigheden De jubilaris wordt door de directeur de heer Kerckhdff geluk gewenst. (Foto: De Leidse Courant. in C.A.O. etc een chef verlangde, werd de heer van Spanje aangezocht deze functie te vervullen. Enige jaren geleden heeft men op nieuw een beroep op de heer Van Spanje moeten doen, omdat de af deling inkoop een nieuwe leider no dig had. In deze tijd worden aan een inkoopleider hoge eisen gesteld. De directeur wenste de heer Van Span je en echtgenote geluk en overhan digde een geschenk in couvert. De heer M. P. Peters, verkooplei der sprak namens het personeel in de plaats van de heer Gribnau, die met vacantie is. Hij wees er op, dat de jubilaris al- Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen 2.902.95, le kw. 2.702.80, 2e kw. 2.40—2.60, 3e kw. 2.20—2.30, vette stieren 2.40—2.60, worstkoeien 2.10— 2.20, alles per kg geslacht gewicht. Vette kalveren prima soorten 2.55 2.70 per kg levend gewicht, midden klasse 2.25—2.40, lichte soorten 2.10— 2.20; nuchtere slachtkaveren 1.42'<4 1.624, zware soorten 1.65—2.05, slacht zeugen 1.351.42, jonge slachtvarkens 1.451.55 per kg lev. gew. Overzicht: Normale aanvoer van ruidvee. Kalme handel in melk- en kalfkoeien, de prima soorten onge veer prijshoudend. Guiste koeien en weidevee handel iets williger met staande prijzen. Jongvee slepende handel, prijzen moeilijk te handhaven of minder, korter aanbod van vette kalveren, handel goed met hogere stuks. 6.50; idem B. 3.803.90; stokprin- cessenbonen 5.907.20; idem B. 3.6 480; witte pronkers 3.304.30; spek- bonen 4.40—4.70; tuinbonen 0.80 alles per 10 kg.; tomaten A. 0.46—0.67; idem E. 0.48—0.61; idem C. 0.30—0.40; idem CC. 0.200.24; idem bonken 0.39 0.42; aardappelen 0.090.14; idem kriel 0.05; v/aspeen 0.110.17; idem B. 0.080.10; rode kool 0.050.10; an dijvie 0.05—0.08; kroten 0.060.08; groene kool .14—0.15; spitskool 0.13; postelein 0.18—0.20; uien 0.07—0.18; rabarber 0.12 alles per kg.; sla 0.03 0.06; bloemkool A. 0.260.45; idem 3 0.18—0.28; idem C. 0.09—0.15; kom kommers 0.990.21 alles per stuk; bospeen 0.12—0.17; selderij 0.02; bos uien 0.07; boskroten 0.04 alles per bos; zwarte bessen 2.06—2.08 per kg.; bloemen: Anjers 0.19 per bos; augur- ken fijn: 0.80—0.86; fijnbasterd 0.57; prijzen. Nuchtere slachtkalveren vlot- basterd 0.440.45; grof I. 0.32—0.34; te handel met stijf-duurdere prijzen. De handel in schapen, wei- en zuig lammeren verliep stroef evenwel on geveer prijshoudend. Fokzeugen ma tige handel en ruim-prijshoudend. De handel in lopers en biggen was vlot met wat hogere prijzen. Grote aan voer van slachtvee, de prima kwali teiten werden gemakkelijk verhan- grof A. 0.400.42; CD. 0.29; CD/afw. 0.16; E. 0.16—0.17; E geel 0.08—0.09 per kg. VINKEVEEN, 10 Aug. Groente. Andijvie 6—8, Postelein 21. Rabarber 1"213, Spinazie 716, Pronkbonen 4146; Stambonen 51—57; Stokprin- 5457, Snijbonen 57—67, Tomaten 46—64, Uien 9—18, Waspeen 8—13 ct.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3