DUINSTREEK In beroep bij de Kroon over het gemeentelijke bouwcrediet Kindje dodelijk aangereden DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Gemeenteraad Alphen a. d. Rijn Voor hiet instellen van beroep op de Kroon n.a.v. de beslissing van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, waarbij goedkeuring is onthou den aan het raadsbesluit van 4 Febr. 1955, inhoudende een gemeentelijke bouweredietregeling 19*54, kwam de Alphense gemeenteraad Woensdag avond tegen half acht in een spe ciale vergadering bijeen. De bijeenkomst toonde duidelijke tekenen van de vacantietijd. Van de vier wethouders waren er twee niet aanwezig, t.w. de heren J. v. d. Berg en G. Nijman. De secretaris werd vervangen door de heer J. Constandse, terwijl voorts afwezig waren de raadsleden Verdonk, Verduin, Brokaar, Van Muiswinkel en Duin. In Febr. besloot de raad tot toe treding tot de N.V. Bouwkas Neder landse Gemeenten. Dit werd door Ged. Staten gesanctionneerd, evenals de financiële consequenties (het ne men van aandelen). In dezelfde raadsvergadering besloot men tot het instellen van de „Gemeentelijke bouwcredietregeling 1954, waartegen Ged. Staten, na aanvankelijk het ver zoek te hebben gericht om dit be sluit nader te bezien waarop de raad zijn standpunt handhaafde, 'bezwaar hebben gemaakt en in hun telegram van 16 Juli, nader gemotiveerd bij schrijven van 22 Juli 195*5, hun goedkeuring hieraan hebben onthou den. De motieven van G. S., welke hiertoe hebben geleid, hebben wij onlangs nader uiteengezet, alsook de beweegredenen, welke het college van B. en W. van Alphen aan den Rijn tot het instellen van beroep qp de Kroon hebben gebracht. De heer v. d. Meent heeft uit de ter inzage gelegde stukken begrepen, dat Ged. Staten blijkbaar geen be zwaar hebben tegen toetreding tot de N.V. Bouwkas der Ned. Gemeenten, maar wel tegen een algemene ge meentelijke regeling. Spr. zou gaarne beide zaken afzonderlijk willen zien en drong aan op bespoediging van de uitvoering van het eerst genoemd raadsbesluit. Hij heeft geen bezwaar tegen instelling van een 'beroep op de Kroon maar verbond er de voor waarde aan, dat de Bouwkasregeling niet zal stagneren. Deze regeling kan toch wel doorgaan, in afwachting van de 'beslissing van de Kroon. An ders duurt het andere ook veel te lang. De heer Goedhart ondersteunt het voorstel van B. en W. Hij onder scheidde tweeërlei economieën, een oorlogs- en een vredes-economie. In het eerste geval meent hij dat de regering de taak heeft regelend op te treden, in het tweede geval vindt hij regeringsinmenging absurd. Hij ontzegt de provinciale overheid ten deze het recht in te grijpen in de gemeentelijke economie, die rondom verantwoord is. Trouwens, als het verkeerd 'gaat kunnen G.S. te allen tijde vóór de uitvoering, ingrijpen De heer Ruijssenaars onderstreept de mening van de heer Goedhart en wijst op het standpunt in analoge gevallen van de overige provincies. De enige weg is om oolc voor Zuid- Holland een uitspraak te krijgen van de Kroon. Hij vraagt een scherpe verdediging als het beroep in behan deling 'komt. Als dit beroep wordt afgewezen, zal de gemeente zich moe ten .beraden of de regelingen van de N.V. Bouwkas wel door kunnen gaan. Waren de sprekers tot nu toe en ook de sprekers welke na hem volg den, unaniem van oordeel, dat het voorstel van B. en W. gesteund dien de te worden, de heer Slootjes was de enige die voor een dissonant zorgde, een dissonant evenwel die zich weldra oploste nadat de voor zitter enkele aanvullende mededelin gen had gegeven. Vooralsnog was de heer Slootjes van mening, dat het beroep op de Kroon niet moet worden ingesteld. De 'gemeente is op de verkeerde weg. De gemeente moet G.S. niet in het harnas jagen. De gemeente heeft G.S. wel voor veie belangrijke zaken nog nodig. Wij moeten voorlopig ibij G.S. nog veel good-will kweken. Wij gaan zo een pas achteruit, zei hij er aan toevoegend dat hij het nut er van niiet kan inzien. Stpr. adviseerde om in te stemmen met de suggestie van G.S. om in het onderhavige de aanvragen van geval tot geval te be oordelen. Wellicht krijgt de gemeen te dan straks volledig haar zin. De heer Slootjes 'bedoelde hiermee klaarblijkelijk voor elke aanvrage een individueel raadsvoorstel aan G.S. voor teleggen, een regel die wellicht toch wel zal worden ge volgd. De heer Honout was blij met het voorstel van B. en W. Ged. Staten drijven de gemeente aardig op dë weg van semi-overheidsinstellingen. De gemeenten hebben ha-ar eigen ver antwoordelijkheid. De heer Rogaar zei, dat de P. v. d. A. ook wel een tikkeltje afzijdig heeft gestaan van de instelling van een gemeentelijke regeling, maar haar be zwaar gold de vrees dat hierdoor mensen wellicht te hoog zouden grij pen. Het bezwaar van G.S. blijken andere te zijn, welke hij niet kan de len. Ni lijkt het er op, dat G.S. aan de N.V. Bouwkas voormeld, een ze kere monopolie willen verlenen. De vorige besluiten in de aanvang van dit verslag nader aangeduid werden met algemene stemmen in de raad genomen. Nu adviseerde spr. ook het 'besluit tot instellen van -be roep op de Kroon met eenzelfde ver houding te nemen. Hij vindt het niet juist om in alle aangelegenheden voor waar de zwaar beschadigde wagen G.S. uit de weg te gaan, zoals de heer Slootjes van zins is. De voorzitter merkte allereerst op, dat de gedachte van de heer Slootjes toch niet maatgevend is. De gemeen te maakt hier geen moeilijkheden waardoor de gramschap van G.S. op de hals zou kunnen worden ge haald. Hier wordt alleen blijk gege ven van twee uiteenlopende stand- puntn. Het is het goed recht van de gemeente om haar standpunt te ver dedigen. Maar dat moet dan nu ge daan worden, vóór de tijd voor het instellen van beroep is verstreken. De zaken individueel naar voren te brengen zou kunnen stuiten op de opmerking: u heeft uw tijd voorbij l-aten gaan. Het Bouwkas-raadsbestuit is door G.S. goedgekeurd en gisteren zijn juist ook de gelden toegestaan door G.S. Deze zaken staan los van elkaar. De heer Slootjes hoopte dat Al phens raad succes ermee zal hebben en dat de nadelige gevolgen die hij er van verwacht, niet zullen komen. Nu goedkeuring voor toetreding Bouw kas er is en duidelijk is gemaakt, dat het ene niet gekoppeld behoeft te worden aan het tweede, wil hij zich niet meer verzetten. Ook de heer v. d. Meent is de kwestie nu wat duidelijker gewor den. Het stemt hem tot tevredenheid, dat de beide aangelegenheden te scheiden zijn. Aan de Bouwkas-re- geling moet n-u spoedig uitvoering worden gegeven. Wij hebben in Al melo de mooie, variërende woningen va-n deze Bouwkas gezien. Die zijn hier brood nodig. In tegenstelling tot de heer Rogaar, verwacht de heer v. d. Meent er tödh wel veel animo voor het bouwen van woningen door bemiddeling van de Bouwkas. Nadat de voorzitter de raadsleden, in het bijzonder de heer v. d.. Meent had gerust gesteld, at hij er wel voor zal wachten om geen uitvoering te geven aan readsbesluiten, werd het onderhavige voorstel met algemene stemmen aangenomen. OPNIEUD DE VERGOEDING VOOR GODSDIENSTONDERWIJS O.m. heeft het bestuur van de R.K. School aan de Paradijslaan te Alphen aan den Rijn bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend om voorschot op de vergoeding wegens beloning van vakonderwijzers aan zijn school voor uitgebreid, lager onderwijs. Het schoolbestuur heeft aanspraak op vergoeding voor 6 uren vakonder wijs, Op de school wordt 2 uren vak onderwijs in handwerken, 6 K uur in godsdienst en 4 uren onderwijs in gymnastiek gegeven. In de desbetreffende artikelen op grond waarvan de vergoedingen moe ten worden verstrekt, wordt onder de met name genoemde vakken het godsdienstonderwijs niet genoemd. In de gemeentelijke salarisregeling voor de vakonderwijzers komt het vak godsdienstonderwijs ook niet voor. Dit zou ook bezwaarlijk kun nen, omdat de gemeente met het godsdienstonderwijs op de openbare scholen geen bemoeiingen heeft en ook niet kan hebben, aangeizen het godsdienstonderwijs op die scholen geen deel uitmaakt van het leerplan en dus ook niet door vakonderwijzers gegeven zou kunnen worden. De wettelijke maatstaf voor het be rekenen van de vergoeding ontbreekt alzo, waaruit volgt, aldus concluderen en W. van Alphen aan den Rijn, dat het schoolbestuur voor het ver krijgen van een vergoeding voor godsdienstonderwijs, geen beroep kan op de gemeente. Op grond van het vorenstaande ge ven B. en W. de raad in overweging afwijzend te beslissen op het desbe treffende verzoek van 't R.K. School bestuur, voor wat zijn aanvrage be treft ten behoeve van het vak gods dienstonderwijs op de bijzondere school voor u.l.o. B. en W. herinneren aan gevallen, die zich 't vorig jaar te Alphen a.d. Rijn en elders in den lande hebben af gespeeld. Het schoolbestuur heeft het beroep bij G. S. verloren. Een hogere uitspraak, zo zulks al mocht zijn be werkstelligd, is nog niet bekend. Het li-gt derhalve volkomen in de lijn van het gemeentebestuur om zijn eenmaal ingenomen standpunt onder deze omstandigheden, ook ten aan zien van de nieuwe aanvrage te hand haven. AUTO OVER DE KOP Op het kruispunt Oranje Nassau- singel (Rijksweg nr. 11) en de Heren weg te Alphen aan den Rijn vond Woensdagmiddag omstreeks 4.30 uur een verkeersongeval plaats waarbij, de gevaarlijke capriolen welke een personenauto maakte, gelukkig geen ernstige persoonlijke ongelukken zich voordeden. Over de Oranje Nassausingel reed de heer J. W. Visser uit Amsterdam met zijn personenauto, in de rich ting van de Herenweg. Op het kruis punt wilde hij rechts afzwenken in de richting Leimuiden. I.v.m. werk zaamheden aan de laatstgenoemde weg ligt daar een zandhoop. Toen op het moment dat hij de bocht naar rechts wilde nemen, bemerkte hij een jeugdige wielrijder die naar links af sloeg, in de richting van de Ouds- hoornseweg. Om de jongen te ont wijken reed hij door de zandhoop. Tegelijkertijd remde hij af, maar door deze samenloop van omstandigheden slipte zijn wagen, gleed eerst door naar de links van de Herenweg ge legen berm, kwam weer dwars op de rijweg, sloeg vervolgens over de kop en kwam met de wielen omhoog ver derop opnieuw in de grasberm terecht tenslotte steun vond in een sterke boom. De bestuurder werd slechts licht gewond. Dr. Veenendaal verleende eerste geneeskundige hulp. De jeugdige wielrijder, die naar de verklaring van de autobestuurder de oorzaak van het ongeval is, is onbe kend. Ook andere getuigen ontbreken. De bewoners van de Zaalbergstraat zijn de laatste maanden in een merk waardige, allerminst benijdenswaar dige situatie komen te verkeren. In dit gedeelte van de gemeente werden nieuwe riolen aangelegd. Hiertoe werd o.m. ook de Zaalberg straat opgebroken, de grond omge woeld en sedert een aantal maanden ligt de boel zonder straatstenen open en bloot. Een behoorlijk verkeer, noch per fiets, noch per auto is mogelijk, te voet slechts zeer moei zaam. De oorzaak van het in deze desolate toestand achterlaten van de straat is gelegen in het feit, dat er geen straat stenen zijn. De oude stenen werden intussen elders gebruikt. De steen fabriek levert maar bij stukjes en beetjes af. KATWIJK K.R.V. Vrijdag gaan onze aspi ranten een dagje er tussen uit. Per fiets gaat de tocht naar „Maduro- dam" en wat verder nog op het pro gramma staat. Vertrek om kwart vóór 9 vanaf „de Roskam" onder lei ding van de heer Klinkenberg. De Junioren, aspiranten en pupil len ontvangen vandaag een extra uitgave van „de Rijnvogel". Voor de pupillen staat hierin o.a. de opstel ling voor de wedstrijden tegen Quick Boys c en b in het sportpark „Nieuw Zuid" op Dinsdag a.s. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen. De uitslag van de ge houden Badgasten-Bridgedrive door de Bridgeclub „De Brug" gehouden in „De Roskam" was als volgt: Groep Rood. 1. Heren KuytGautier 41 m.p.;'2. echtpaar van Hoog 36}A m.p.; 3. heren PauwSchoonhoven 34 v. m.p.; 4. heren van Nesvan der Burgemeester Ed. C. Witschey deel-1 Voorden 31 m.p.; 4. mevr. F. van dei- de ons mee, dat de algemene steen-' R 7-4 levering 25% achter is bij de ver wachting. De desbetreffende industrie heeft het gemeentebestuur toegezegd yandaag, Donderdag 11 Augustus, ten minste 40% van het benodigde kwan tum stenen voor de Zaalbergstraat te zullen leveren. Korte tijd later volgt de rest, zodat aangenomen kan worden dat de straat de volgende maand haar normaal aan zien zal hebben verkregen. Maar intussen hebben de bewoners daar veel last hiervan ondervonden, een last bij droog weer door binnenwaaien in huis van het zand, maar evenzeer ook als het regent, doordat dan als slik en modder het zand de huizen in wordt gedragen. Aankoop van grond in „Kerk en Zanen" B. en W. hebben overeen stemming bereikt met de heer J. Os kam omtrent de aankoop van diens landerijen, gelegen in de polder Kerk en Zanen, ten zuiden van de spoorlijn LeidenUtrecht, ter hoogte van de Hoorn, tezamen groot 28.39.70 ha, te gen een prijs van 113.588.— ver hoogd met 1000.als vergoeding voor over te nemen kunstwerken, w.o. een watermolen. Het is voor de gemeente van be lang, dat zij bedoelde landerijen, die vrij van pacht zijn, in eigendom ver krijgt. Zij zal deze dan kunnen aan wenden als ruilobject bij het voeren van onderhandelingen met pachters van gemeentegronden, gelegen bin nen een uitbreidingsplan in onderde len, waarover de gemeente ten be hoeve van de verwezenlijking van dat uitbreidingsplan dient te beschikken. De gemeente kan, indien zij voor de aan pachters te ontnemen gronden an dere cultuurgrond beschikbaar kan stellen, de betaling van vrijwel steeds aanzienlijke schadevergoedingen ont gaan. De grondkamer van Zuid-Holland weigerde de overeenkomst goed te keuren, daar zij de overeengekomen prijs te hoog acht. In beroep heeft de centrale grondkamer de overeen komst alsnog goedgekeurd. Zij over woog daarbij o.m., dat de grondprijs 116.853 had mogen zijn. B. en W. stellen de raad voor tot aankoop te besluiten. LAM&ERAAR Beloonde spaarzin. Voor de trouwe jeugdige spaarders van de Boerenleenbank te Langeraar was het gisteren een verrassingsdag. Het was n.l. de prijsuitreiking van de re buswedstrijd over het afgelopen jaar. Een vijftal van de spaarders hadden de oplossingen goed ingezonden. Het bestuur wilde de goede oplossers een prijsje hiervoor toekennen, mede ook om de overige jeugd van Lan geraar aan te moedigen om van de zakcenten te sparen. Het was niet gemakkelijk om uit te maken wie wel de grooteste prijs toekwam. Men vond de oplossing in verloting. Uit briefjes genummerd een tot en en met vijf mochten de gelukkigen naar leeftijd een nummer trekken en mochten dan in volgorde een keuze maken uit de beschikbare prijzen. Het waren leuke voorwerpen voor de jeugd t.w. een voetbal, een leesboek, een puzzle, een zakmes en een por- temonnaie. Hoogst voldaan zijn de jeugdige spaarders huiswaarts ge gaan, met hun prijs en met het vaste voornemen het volgende jaar weer en zo mogelijk nog meer te sparen bij de boerenleenbank. NIEUWKOOP Gehuwd: A. A. Vianen 24 j. en A. C. Pietersen 24 j.; J. N. Lebesque 29 j., won. te Nieuwveen en E. Vervoorn 28 j.; H. H. van Breukelen 27 j., wen. te Woerden en A. C. Zij er veld 24 j. 0UD-ADE Jong Ade. Hedenavond wederom trainen op de gewone tijd onder lei ding van de heer Kriek. OUDE-WETERING Wandelvereniging Oude Wetering. Eind Juni 1955 namen enkele wan delsportliefhebbers het initiatief en werd een wandelvereniging O. W. opgericht. Reeds werden enige trai ningsmarsen gemaakt en ook werd reeds aan een wandeltocht te Noord- wijk deelgenomen. Op 20 Augustus a.s. staat wederom een wandelmars op het programma en wel te Den Haag.. Voor liefhebbers bestaat nog de gelegenheid om zich als lid van de nieuwe vereniging aan te melden bij de secretaris, de heer C. Wesse- lius, Lisserweg 20. R0EL0FARENDSVEEN Oranjefeesten. Naar wij verne men zijn de jaarlijkse Oranjefeesten VolkD. Parlevliet 30^ m.p.; 6. De JongHermans 28 m.p.; 7. heren BorleffsBorleffs 27y2 m.p.; 8. mevr. Saeyvan der Pas 23 m.p. Groep Zwart: 1. heren SaeyAge- ma 39 m.p.; 2. heren KuklerEling 38 m.p.; 3. G. PluimgraafA. Rem- melzwaal 35 y2 m.p.; 4. Heren A. van der VlistEL van der Vlist 30m.p.; 5. echtpaar Kuipers 30 m.p.; 6. B. ParlevlietC. Parlevliet; 7. echtpaar Wagenaar 26 m.p.; 8. heren van Ger- benvan der Asten 24 m.p. Iedere Dinsdagavond is er Bridge drive voor badgasten. KATWIJK AAN ZEE ONDERSCHEIDING L. GUYT. Het was gisteren 40 jaar, dat de heer L. Guyt als opzichter-magazijn meester bij de Katwijkse Bouwver eniging in functie was. Te 11 uur was de jubilaris in de trouwzaal van het gemeentehuis genodigd vergezeld van familieleden. Daar werd de heer Guyt toegesproken door de burge meester Woldrdngfh van der Hoop. Deze deelde hem daarna mede dat het H. M. de Koningin behaagd had hem voor zijn vele verdiensten de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verle nen. De 'heer D. Meerburg, voorzit ter van de Katwijkse Bouwvereniging sprak de jubilaris toe en dankte hem voor zijn werk gedurende zijn 40- j'arige loopbaan bij de vereniging. Na dat de thee geserveerd was sprak de jubilaris woorden van dank voor deze huldiging. N00RDWIJKERH0UT Toen het 4-jarig zoontje van de fam. v. d. Burg, Corneliabrug, alhier van een bezoek bij de overburen wilde terugkeren stak het de Heren voor dit jaar vastgesteld op 25, 26 en 27 September a.s. Nieuw is hierbij, dat de opening op Zondagmiddag plaats heeft. Wij geloven wel dat dit, behoudens de enkele gebruikelijke uitzondering, bij vele ingezetenen waardering zal ondervinden, vooral omdat nu allen bij de opening aan wezig kunnen zijn. RIJPWETERIHG ORANJEFEESTEN 2e DAG Begunstigd door mooi zomerweer werden de feesten vandaag voort gezet. Ze bestonden in hoofdzaak uit wedstrijden voor volwassenen. Om 9.30 had de keuring der ver sierde rijtuigen plaats, waarbij de le prijs werd behaald door Henk Castelijn, de 2e door Nico Duiven voorde en de 3e door Siem Heems kerk. Voor het nummer Ringrijden voor paren, dat om 11 uur begon, was veel belangstelling. Niet minder dan 50 paren namen er aan deel. Voor de dames en de heren waren afzonder lijke prijzen beschikbaar gesteld. Bij de dames werden de le, 2e en 3e prijs resp. gewonnen door Truus van Kins, Meyr. van Kins en Gonnie van der Poel. De eerste prijs heren was voor Jan Verstegen, de 2e voor Hein Straathof en de 3e voor Jan Straathof. Na de middag begon om 2 uur het nummer Tobbetje steken, waarbij 89 deelnemers waren. Het was een ver makelijk spel, waarbij menig deelne mer een nat pak opliep. De le prijs werd behaald door Ka- rel Willemsen, de 2e door Kees Jan sen, de 3e door Kees Zoetemelk en de 4e door Cor van der Geest. Om 4 uur begon het z.g. Tiroler- spel, waarbij de ie prijs werd gewon nen door Lien Verlaan, de 2e door Tini van der Poel en de 3e door Nel van der Poel. 's Avonds om half 9 werden op het feestterrein de prijzen uitgereikt. ZWAMMERDAM Geboren: Johannes Christiaan Ni- coiaas, zn van S. M. v. d. Wolf en A. van Rijswijk; Pieter, zn. van T. van Greuningen en H. van Zwieten; Cor- nelis Willem, zn van C. W. van Dijk en M. Gravenland; Cornelis Gerardus Maria, zn van C. J. P. L. Mourits en P. C. A. Nobel. Ondertrouwd: J. de Bruijn 30 j. te Alphen a. d. Rijn en A. M. de Bruin 27 j.; P. Mooij 25 j. te Woerden en A. G. Verweij 25 j. Gehuwd: J. P. Straver 24 j. te Schoonhoven en M. J. Regtvoort 23 j. weg over na een van rechts komende auto te hebben laten passeren, doch zonder op het verkeer van links te letten. Een bij hem staand ouder meisje trachtte het ventje nog tegen te houden, doch hij ontglipte haar en werd aangereden door de motorrijder de heer Bemelman uit Noordwijker- die met signalen de kinderen ge waarschuwd had en door sterk naar links uit te halen nog getracht had het jongetje te ontwijken. Het kind werd tegen de grond gesmakt en zeer ernstig aan het hoofdje gewond. Op advies van dr. van Praag die de eerste hulp verleende werd het in het Acadepnisch ziekenhuis opgeno men en is aldaar overleden. De rijkspolitie stelt nader onder zoek in. QEGSÏGEEST IN DE TWEEDE KLASSE De gemeenten, Blaricum, Diemen, Huizen en Oegstgeest hebben gedu rende enige jaren actie gevoerd voor herclassificatie dezer gemeenten van de derde naar de tweede klasse voor de bezoldigingsregeling. De actie, die reeds in 1947 door de gemeente Hui zen was ingeluid, is thans met succes bekroond, want genoemde vier ge meenten zijn voor de bezoldigingsre geling die geldt voor rijks- en ge- meentepersoneel, met ingang van 1 Januari a.s. in de tweede klasse ge plaatst. SASSENHEIM Gemeenteraad. Hedenavond half negen komt de gemeenteraad bijeen ter behandeling van de volgende pun ten: 1. Grondaankoop ter verbreding van de Warmonderweg. 2. Aankoop perceel Hoofdstraat 233. 3. Uitbrei ding gasbuizenet. 4. Subsidie Steun Wettig Gezag. De uitbreiding van het gasbui- zennet is noodzakelijk om de biscuit fabriek „Othello" van gas te voor zien. Tot nu toe ontvangt de fabriek rechtstreeks gas uit de persleiding uit Leiden. Nu echter per 1 October de nieuwe gashouder in gebruik wordt genomen is het mogelijk deze levering zelf ter hand te nemen. De kosten bedragen 7338.De fabriek zal ongeveer 160.00*0 m3 gas per jaar gebruiken. Wel een reden om daar voor een grotere leiding te leggen. Het wordt een hoofdbuis van 8 duim doorsnee. Voorgesteld wordt het cre- diet ad ƒ7338.beschikbaar te stel len. VOORHOUT R.K.S.V. Foreholte. Binnenkort hoop Foreholte het terrein aan de Rijnsburger weg te verlaten en het nieuwe Sportpark in gebruik te ne men. Dit zal voor de toch al niet draagkrachtige verenigingskas de no dige uitgaven tot gevolg hebben. Daarom is men thans in de Fore holte gelederen hard aan het werk voor de organisatie van een Fancy- Fair. Men is reeds zover gevorderd dat deze op 13, 14 en 15 Aug. a.s. ge houden zal worden. Er zijn veel nieuwe en leuke at tracties. Voor de jongelui is de gele genheid Om er te dansen met in de avonduren een uit 5 personen be staande Band, terwijl de bandrecor ders 's middags voor de gezellige stemming zullen zorgen. De opening wordt Zaterdagavond verricht door de wnd. burgemeester E. J. M. Kolfschoten. De organisatoren van onze sport vereniging rekenen op een massaal bezoek. VQ0RS6K0TEÜ „Vacantie-Vreugd" draait op volle toeren. Onder stralend zomerweer vertrokken gistermorgen de 300 kin deren d'ie deelnemen aan „Vacantie- Vreugd" voor de tweede maal naar Meijendell. Zoals op de andere uit- trekdagen was de stemming vooral in de bussen weer uitstekend. De dag werd verder doorgebracht met aller lei buitenspelen, terwijl de kinderen van de hoogste klassen een excur sie door het prachtige duinland schap maakten onder leiding van de Gemeentelijke Dienst voor de Plant soenen. Met deze tocht naar Meijen dell is de eerste helft van de 8 uit- trekdagen voorbij en het comité heeft tot zijn genoegen geconsta teerd, dat deze vorm van Jeugdzorg in de grote vacantie bij de ouders een enthousiast onthaal heeft gevon den, getuige de vele blijken van be langstelling die het comité tot nu toe heeft mogen ondervinden. De eerste twee dagen werden in de buitenlucht doorgebracht. (Duijn- rell en Meijendell). Op Dinsdag jl. moest het programma enige wijzigin gen ondergaan in verband met de slechte weersomstandigheden en moesten de kinderspelen op bet SV LV-terrein komen te vervallen. Hier voor in de plaats werden in het Ver enigingsgebouw enkele films ver toond, waarbij Laurel en Hardy de kinderen kostelijk vermaakten. Om 2 uur in de middag trad Annie Heuff met haar poppen voor het voetlicht en heeft haar auditorium een uur lang met haar subliem poppenspel geboeid. Haar goochelvaardigheid daarna kende geen gtrenzen en de zaal stond op de stoelen toen enkele kinderen haar daarbij mochten assis teren. Jachtende cowboys op vurige hengsten in een vermakelijke Wild- West-film vormden het slot van deze derde dag, die pas tegen zes uur eindigde. A.s. Dinsdag staat voor de tweede maal het prachtige landgoed „Duijn- rell" op het programma, terwijl een van de hoogtepunten van deze vaoan- tieweken wel zal zijn het bezoek aan Circus „Knikkebeen" te Leiden, de volgende week Donderdag. Nog steeds komen er bij het comité aan vragen binnen van kinderen van de kleuterscholen om deel te mogen ne men, maar het comité kan tot zijn spijt aan die aanvragen niet meer voldoen. Gezien de overweldigende 'belangstelling voor R.K. „Vaoantie- Vreuigd", zal het comité zich spoedig beraden over de vraag of het haar werkzaamheden het volgend jaar op dezelfde voet zal voortzetten. WASSENAAR KONINGIN WILHELMINA- VERENIGING ORGANISEERT FEESTWEEK Het programma van het jaarlijkse zomerfeest, dat de Koningin Wilhel- minavereniging de volgende week zal organiseren, is in verband met haar 50-jarig bestaan uitvoeriger dan in andere jaren. Bovendien valt de feestweek samen met festiviteiten, die georganiseerd zullen worden door de Wassenaarse Middenstandsactie. Zaterdag 13 Augustus beginnen de feestelijkheden. De drie bloemenprin- sessen, die door de middenstanders gekozen werden zullen 's morgens op het raadhuis door B. en W. ontvangen worden en 's middags bezoeken afleg gen aan deelnemende winkeliers. Om half vier 's middags worden op het terrein aan de Katwijkse weg de tradi tionele atletiekwedstrijden georga niseerd door WIK. Ruim 100 athleten hebben voor deze wedstrijden inge schreven. 's Middags zal ook de muziekvereni ging Excelsior een mars door het dorp maken en 's avonds zal de Boerenka- pel op verschillende plaatsen vrolijke muziek ten gehore brengen. Dinsdagavond wordt het feestpro gramma voortgezet met een wed strijd op transportfietsen op het ter rein aan de Berkheistraat. Woensdag en Donderdag zal er in de Berkhei straat kermis zijn. Woensdagmorgen worden de kin derspelen gehouden, en Woensdag middag demonstreert de bereden rijks politie in samenwerking met de lan delijke rijvereniging „Koningin Em ma". In plaats van de motorbehendig heids wedstrijden, die om 4 uur houden zouden worden en die door omstandigheden geen doorgang kun nen vinden, zal er een stoelendans worden gehouden voor meisjes van 15 jaar en ouder. In de vooravond is er nog een wed strijd in 't mastklimmen en 's avonds 8 uur geeft de muziekvereniging Ex celsior op het Plein een populair concert. Donderdagmorgen treden de deel nemers aan het ringsteken aan op het Burchtplein en 's middags stelt zich op de Prinsenweg het bloemencorso op. Een nieuwigheid bij dit corso is, dat de wagens tot 's avonds elf i bezichtigen zullen zijn op de Lange Kerkdam die voor deze gelegenheid van een feestelijke verlichting zal worden voorzien. Na het bloemencorso volgen wed strijden in 't kuipjesteken, 's Avonds brengen, weer op het Plein de Boe- renkapel en de accordeonvereniging DVS een populair concert. Vrijdagavond wordt een boomzaag- wedstrijd gehouden en om 9 uur volgt het laatste nummer van het feestpro gramma: een grote fakkel- en lam pionoptocht, die besloten wordt met een taptoe. Op de Rijksstraatweg bij de Rozen- weg werd de 42-jarige bromfietser C. J. Freeke, Ambonstraat 15, Leiden, Dinsdag, toen hij onvoorzichtig de rij weg overstak, aangereden door een personenauto van de 31-jarige fabri kant V. uit Den Haag. De man liep een schedelbasisfractuur op en is, na dat door dokter Hubbeling de eerste hulp was verleend, naar de St. Ursu- lakliniek overgebracht. Zijn brom fiets werd totaal vernield, terwijl van de auto het rechterportier en een spatscherm werden ingedeukt. ZOETERiEER Voetbal. Zaterdagavond a.s., 6.30 uur, een half uur eerder dan an ders, speelt D.S.O. zijn laatste neder laagwedstrijd op eigen terrein tegen R.V.C. 1 te 's Gravenhage. De op stelling van D.S.O. is als volgt: Doe: J. Kloprogg; achter: R. Klos, A. Hartog; midden: J. v. Veen, A. Hoogendoorn Jr., C. Baker; voor: J. Hoogerdijk, C. Pelle, N. Menneken, W. Hertog, A. Groenheijde Az. Reser ves: J. Klos, E. Versloot. De D.S.O.D.S.V.P.-dag is op ver zoek van de gasten thans vastgesteld op Zaterdag 20 Augustus a.s. Twee Zaterdagmiddagelftallen van D.S.O. gaan op Zaterdag 3 September a.s. naar P.T.T. in Den Haag., terwijl het derde Zaterdagmiddagelftal een bezoek brengt bij de spelers van de Jagers te 's Gravenhage. Scheepsberichten AMSTELVEEN p. 10 Kp Guardefui n. Algires. BONAIRE p. 10 Terceira Azo- ren n. Plymouth. CALTEX UTRECHT 10 v. R'dam n. Sidon. JAPARA KRL 11 te Tj. Priok. LETO 10 te Wabana. LEUVE- KERK 10 v. Bombay n. Colombo. MAAS DAM 10 v. Bermuda n. New York. MA- COMA 10 te Takoradi. RONDO 11 te Bombay. SOESTDIJK 11 te Makassar. STAD AMSTERDAM 10 te Genua. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Nadering i speelterrein of andere plaats was kinderen plegen ov te steken

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2